Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szalaics Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29825

Visszatérő téma :)

Vett valaki mostanában első ablaktörlő lapátokt jóáron? :)

piackutatás, mert lassan időszerű lesz :(

tothjo2 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29824

Köszönöm a gyors és kimerítő választ. Sajnos a szervíz nézte ezt a hibalehetőséget is de nem találtak semmit. Bár azt mondták az soha nem árt ha frissítve van. Egyenlőre a kivett rádióval még indul. Még a végén a rádió lesz. De mivel rólam van szó, biztos valami amit még fel sem találtak. Majd írok a fejleményekről hátha van még valaki aki így járt.

De hogy írjak valami jót is, a mikrokapcsoló és izzók cseréje már szinte becsukott szemmel is megy a fórumnak köszönhetően.

Előzmény: kis tom (29811)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29823

Hmmm pedig lett volna akkor egy tuti megoldás ha a tied is ettől javult meg.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (29822)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29822

Egyszer nekem is frissítettek, de sztem nem volt összekötve a 2 dolog. Én akksit cseréltem.

Előzmény: Törölt nick (29818)
Trotter66 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29821

A fékfolyadékszint alacsonnyá vált a fékbetétek kopásának okán.  Ellenőrizd a fékbetétek vastagságát, ha még jónak ítéled, akkor tölts utána egy kis DOT-4 fékfolyadékot, ha nem, akkor csere, eközben a féktárcsák vastagságát is ellenőrizd.  Felszabályoztatni elvileg nem lehet, gyakorlatilag meg nem érdemes.

Előzmény: Marceee222 (29817)
szalaics Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29820

Na megvolt a Szervíz5+ átvizsgálásom + olajcsere ! :)

Korrekten jó szájízzel hagytam el a siófoki márkaszervízt :) Kocsi mellett lehettem /nem üvegfal/, kérdezhettem a szerelőktől, sőt a tulaj v. szervízfőnök is ott volt...nem voltak erőszakossak /ezt is cseréld azonnal, most nálunk stb.../

Ami viszont nem... az üzemanyagszűrő csere ......égő, de otthon maradt a szűrő :( /de megmutatták hogy kell kiszerelni, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy kell-e valamire ügyelni.../

Szóval tud valaki infót a cserére? Mire kell figyelni, esetleg lépések...kiszerelés az megy, a régi lecsatlakozása, új rácsatlakozására gondolok, ill. utána az indításnál kell-e valamire ügyelni?

Érzek magamban annyit, hogy megcsináljam magamnak! :DDDD

 

EME Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29819

Köszönöm szépen!

A gond csak az, hogy nemigen tudok élni vele, lévén hogy vagy 3 óra kocsikázásra lakom BP-től és belátható időn belül nincs is utam arrafelé...

Előzmény: sisti007 (29814)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29818

Ugyanez volt a megoldásod?

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (29816)
Marceee222 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29817

Üdv Urak! No klíma gond megoldva, kevés a gáz, azért hűt kevésbé a jobb oldalon :) Nem töltettem rá, átvizsgálják hol szivárog, aztán tömítéscsere után mehet!
Volna kérdésem is...tegnap óta egyre sűrűbben, főleg fékezés után kigyorsításkor felvillan a STOP és a kézifék piktrogrammja és Braking Fault-ot ír ki. Fék kopás és az alacsonyabb fékfolyadékszint miatt lehetséges ez vagy más oka is szokott lenni ennek?

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29816

Köszönjük Neked és Weboldalnak is!

 

Horror, hogy a légszűrő csavarozva van ilyen lehetetlen helyen.

 

Meg egy szégyen a rönónak a lemerülős hiba és a nemfelismerése is! Sokat szívtam én is vele.

Előzmény: szalaics (29815)
szalaics Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29815

Elnézést, tudom kivesézett téma, de látom vannak, jönnek újak /szerencsére/!

Légszűrőcserére egy kis videó akit a fotók nem pontosan informálnak:

http://www.youtube.com/watch?v=3g97PP3S5qI

sisti007 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29814
Hali EME! Van egy gyàri magnósrádiom a szekrénybe. Kipróbálásra fel tudom ajánlani! Üdv.
Előzmény: EME (29812)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29813

A hibát nem lehet behatárolni a biztik kiszedegetésével, mert ennek a biztije az akku sarun van :)

Azt is ki lehet szedni.

Most visszaolvasva látom volt lemerülésed, sajna korábban nem jártál erre a megoldással:(

Az külön ciki, hogy a márkaszervízben ahol ő járt nem tudták a baj okát.

 

Azt is látom, hogy ajtókattogásod van erre meg én tudom a választ.

Itt láthatod mit kell megheggeszteni.

 

Előzmény: kis tom (29811)
EME Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29812

A gyári rádió nálam is nehezen talál állomást. Van hogy hosszú percekig csöndben van, aztán megszólal. Ha pedig kimegyek az országútra, akkor hamar elveszíti az adót, olyan, mintha nem működne az AF. Bőszen villog a kijelzőjén, de nem talál semmit. 

Egyedül a 2-es csatornán jó a vétel, mert oda van beprogramozva a középkonzolban lévő FM transmitter.:-)

Szóval én arra gondoltam már, hogy ki kellene próbálni egy másik, biztosan jó  rádióval, de nem tudok kölcsön darabot szerezni...

Előzmény: GyepiScenic (29810)
kis tom Creative Commons License 2012.08.29 0 0 29811

Sziasztok!

 

tothjo2 megkeresett akkulemerülés ügyben, a választ ide írom, hogy a többieknek is segítsek.

 

A lemerülés elsőszériás 1,6-os benzines autóknál bizonyos motorkód és szoftververzió esetén jelentkezik. A vezérlés véletlenszerűen fesz alatt hagyja a vezérlés állítót (okoskerék?) és az meríti le az akksit. A hibát nem lehet behatárolni a biztik kiszedegetésével, mert ennek a biztije az akku sarun van :)

Szoftverfrissítés a megoldás!

A márkaszervizekben megvan ez a "hibák és megoldások" között, valami "akku hiba" néven fut, de ez végül is nem az akku hibája.

Nekem közel egy éve volt a szoftverfrissítés, azóta nem volt lemerülés.

 

A szekszárdi szervizben már ismerik ezt a problémát, ott tudnak további segítséget adni.

 

üdv: kt

Előzmény: tothjo2 (29796)
GyepiScenic Creative Commons License 2012.08.28 0 0 29810

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a gyári CD-s rádió vétele nektek tökéletes, vagy nehezen találja meg az állomásokat? Lehet, hogy csak az antennám rosszalkodik? A fejegységbe az csatlakozó rendben van, ha lecsavarom a tetőantennát, akkor teljesen megszűnik a vétel. 

?

Üdv

 

 

EME Creative Commons License 2012.08.28 0 0 29809

Olvastam azt a megoldást is, igen.

Most én inkább ezt a un.  teljes változatot próbáltam ki. Remélem mostanában nem kell ezzel foglalkoznom, mert nem romlik el egyik, sem, de ha mégis, lehet majd azt is kipróbálom.

Előzmény: Törölt nick (29808)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 29808

Én nem csináltam soha még, minden kapcsolóm jó, meg aztán lusta vagyok:)

De VDaNi megoldása szerint a kárpitot nem kell leszedni, olvastad?

Csak, hogy ez ne töltsön el félelemmel:)

Előzmény: EME (29807)
EME Creative Commons License 2012.08.28 0 0 29807

Nem. Tényleg nem. Ha már az ember le meri feszegetni a kárpitot, akkor sima ügy a kapcsoló csere.

Előzmény: Trotter66 (29806)
Trotter66 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 29806

Gratulálok, ugye nem is olyan bonyolult! 

Előzmény: EME (29805)
EME Creative Commons License 2012.08.28 0 0 29805

Ilyen még nem volt, mióta nálunk van ez a kocsi!

Minden ajtózáró működik! :-))

A jobb hátulról kiszerelt, majd felújított kapcsolót beszereltem bal hátulra.

Ami onnan kijött, azt - rönofannak hála - mikrokapcsoló cserének fogom alávetni, így lesz egy tartalékom arra az esetre, ha valamelyik elkezdene sztrájkolni.

Előzmény: szalaics (29804)
szalaics Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29804

Hali!

Te lennél a Térci kollégája? :)

Előzmény: GyepiScenic (29802)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29803

Sajnos nem egyszerű ez a gond. Nekem volt hogy hónapokig is jó volt két ilyen sűrűn lemerülés között. De én még két akksit is cserélgettem és mégis mind2 lemerült.

A tutit nem tudom megmondani, de a Banner akksival azóta (2éve) talán max. 1x merült le. De én ritkán megyek vele és keveset. De azért drukkolok Nektek!

Előzmény: tothjo2 (29796)
GyepiScenic Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29802

Köszönöm, hétvégén belemélyedek a dologba! Ha meg lesz a hiba forrása, azt megosztom!

Üdv

Előzmény: Trotter66 (29800)
lackalo Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29801

Sziasztok.Szombaton szerencsésen hazaértünk Romániából.Két hét és közel 2000 km 4.8-as átlaggal,pedig végigjártuk a Transzfogarast és az új Transzalpinát is. Az utóbbi egy csoda,több mint 2100 m-en megy át a Kárpátokon.A csúcson az árusok vize reggelre befagy.Aki szereti a hegyeket annak csak ajánlani tudom.A boci nagyon jól visekedett,pedig nagyon telepakoltuk.Jó hir,hogy az Arad-Déva-Szeben vonalon gőzerővel épül a déli autópálya.Szép estét mindenkinek.

Trotter66 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29800

Üdv a Csapatban!

 

Ködlámpa:  igen, csak a bal oldali van gyárilag bekötve, én bekötöttem a jobbost is, valamikor 2007. környékén - ha jól emlékezem-, ha visszalapozol ezen topicban van leírás, mit hogyan képekkel.  Vagy rá is kereshetsz 

 

Vacakoló féklámpa: valami testzárlat van a hátsó lámpatestnél, pontosabban a féklámpa nem kap testet. Javasolom a csatlakozó lehúzását, szétszedését, hátha csak KH.  Ha nem, akkor esetleg ki tudod mérni, hogy mi a hiba, de autóvillanyász szerintem simán megoldja. Belegondolva a féklámpakacsoló csatiját is meg kellene igazítani, ez elvileg a fékpedál tetejénél van.

 

Ha pesti, vagy környéki vagy, akkor javasolom Zoltán_67-et, szerintem már látott effélét, jópár darabot.

Előzmény: GyepiScenic (29799)
GyepiScenic Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29799

Sziasztok!

Új vagyok! Eddig Xsarám volt, de beújítottam egy 2007-es Grand Scenic-re (1.5 dci). Nagyon szeretem, könnyű megszokni a jót!

Egy dologban viszont kellene a segítség: 

Nem tudom, hogy valaki találkozott-e hasonló problémával. A féklámpám ha világítással közlekedek, akkor tökéletesen működik, viszont, ha nincs bekapcsolva a világítás, akkor fékezéskor csak a helyzetjelző villan fel, és a középső féklámpa sem világít!

Más minden működik rendesen. Amit még nem tudok, hogy a ködlámpa hátul csak a bal oldalon világít, pedig a jobb oldalon is van benne izzó (gondolom nincs bekötve). Tudom, hogy más autóknál is van ez így, de ez akkor így a jó ugye?

Köszi a szegítséget!

Üdv

 

Peter48 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 29798

Légyszíves, ha megjön írd meg azonnal, hogy bevált-e, mert nekem is kéne ilyen. Nem emlékszem, írtad-e, hogy mikori az autód, hátha az idők folyamán változtattak rajta. (az enyém 2008 dec)

Köszi előre is.

Előzmény: ThomBoy (29789)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 29797

Hidd el engem is bosszant a tanácstalanság, de nekem és úgy látom már másnak sem nagyon van ötlete, keresd meg ezeket Hatvanban

Előzmény: tothjo2 (29796)
tothjo2 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 29796

Igen ezt már más is ajánlotta de nem állandó a jelenség. Van hogy több napig jó, van hogy minden reggel lemerült. Tudom hogy sok tanácsot kaptam már és köszönöm mindenkinek, de elég szar amikor dolgozom és a párom felhív hogy egy 4 éves és egy 6 hónapos gyerekkel nem tud menni sehova mert nem indul. És csak azért írok hogy mások is okuljanak, valamint hátha van még valaki egy jó ötlettel.

j

Előzmény: Törölt nick (29795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!