Keresés

Részletes keresés

tibra Creative Commons License 2001.07.09 0 0 9
Sziasztok!

Néhány érdekes élményem van.
Múlt ősszel a kereskedők Wroclawtól nyugatra már beszélnek németül, az emberek, vendéglátóink még nem. pedig volt úgy, hogy egyikük, a legidősebb öregúr elszólta magát.

Pont az olimpia idejénn voltunk Varsóban. S egyik este lementünk egy kocsmába, éppen egy lengyel kenus futott. És olimpiai bajnok lett. Olyan fincsi vodkát ittunk, mint - én - még soha.

A másik: Krakkóban történt, hogy nem költöztünk ki 2-ig a a Warsawski szállodától (a vasútállomáshoz közel van). Gondoltuk a haverommal, hogy a Cracowia úgyis este megy és minek kavarjunk a cuccainkkal.
Na este ránk akarták varrni a plusz 20 Dm szállásdíjat. Aztán a magyar-lengyel 2 jó barát mondattal 10 márkát alkudtunk.

Üdv, Tibra

Pali bá Creative Commons License 2001.07.09 0 0 8
Tíz évvel ezelőtt Londonban egy csopertba jártam a nyelviskolában egy lengyel lánnyal, Adrianaval. Állati jófej volt, folyamatosan röhögtünk. Egyszer meg is kértek, hogy menjünk lée egy kicsit a büfébe amíg lenyugszunk mert nem lehetett velünk bírni. Egyszóval Lengyelország rulez. Meg aztán Krakkó is gyönyörű és a sóbánya is szép azon a helyen amit én a tudatlanságomból kifolyólag most fonetikusan írok le: Vielicska.
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.09 0 0 7
Augusztusban Jaroslaw-ban töltök egy pár napot. Ismerős valaki arrafele? Mit érdemes megnézni a környéken?

Feri

Vincent West Creative Commons License 2001.07.02 0 0 6
'87 január-februárban sikerült néhány hetet csavarognom Lengyelországban. Varsó-Katowice-Krakkó-Zakopane városokban. Mondhatom nagy élmény volt azzal együtt, hogy Katowicében az összes pénzünket ellopták, 1 hétig vasúti pályaudvaron aludtunk a barátnőmmel az akkori se-hús-se-vodka időkben. Imádom azt az országot továbbra is, bár azóta se voltam. Kieslowski filmjeiben látom mindig viszont azt a szürkeséget, amit azon a télen tapasztaltam, bár azóta biztos sok minden változott. Nagyon visszamennék.
zizi Creative Commons License 2001.07.02 0 0 5
a szép emlékű Kontroll Csoport, mint mottó :-)))
(jó, jó tudom, hogy ők is csak feldolgozták :-))))
Előzmény: Törölt nick (1)
Degeczi Creative Commons License 2001.07.02 0 0 4
Nyilvan hallottad mar: "Magyar, lengyel ket jo barat, egyutt emel kardot, kupat"
Előzmény: sip pista (3)
sip pista Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3
nem szép dolog magadat nullázni.
én először és eddig utoljára '74-ben jártam náluk, nagyon jó volt. kicsit csalódtam bennük, mióta itt a garay utcában egymást érik a lengyel pulóverboltok .. egyelőre ennyi
ja ezt a versikét én másként hallottam, mit jelent pontosan?
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 2
P0lak, P0land stb.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 1
Polak, Wegier
Dwa bratanki
I do szabli
I do szklanki

A törzsasztal e sarkára várom azokat, akiket érdekel Lengyelország, a lengyelek, a lengyel kultúra, a lengyel-magyar kapcsolatok.

Itt a helye az útibeszámolóknak és -tippeknek is.

Itt lehet csevegni Reymontról és Sienkiewiczről, Lutoslawskiról és az SBB-ről, Andrzej Wajdáról és Zulawskiról.

A közös történelemről is itt eshet szó.

És persze itt lehet magasztalni a lengyel leányok és asszonyok legendás szépségét is.
Mielőtt e témakört megnyitottam volna, utánanéztem, nem nyílt-e korábban hasonló. Az alábbi lengyel vonatkozású témákat találtam:

Lengyel-Magyar két jó barát
Kiler - lengyel filmek
lengyel zene xpt-nek+ilz-nek: Kazik&tsai

Feri

Aaronka Creative Commons License 2001.06.24 0 0 0
Hát, én csak annyit tudok mondani, hogy ingyen laktam, vonattal mentem, de a kefír feltűnően olcsó volt Krakkóban.
A tréfát félretéve a kefírt leszámítva nem túl olcsó. A sör 2,20-tól kezdődik a boltban, de ez tényleg a legolcsóbb. A tejbárokban viszont olcsón lehet enni marha jókat (pirog meg borszcz).

Sajna csak ennyit tudok segíteni,

Áron

Előzmény: Goldstar (-)
Goldstar Creative Commons License 2001.06.24 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Lengyelországba tervezünk kirándulást, jó lenne néhány információ a szállás-, élelmiszer-, és benzinárakról is. Én már elég rég voltam ott utoljára (kb 6 éve), érdekelne a mostani helyzet. Ha van tapasztalatotok, írjatok. Kössz -Goldstar-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!