Keresés

Részletes keresés

Audur Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1709
The Haunted (Átkozottak otthona), 1991.
(Egy másik topikból kerestem ki, ott is kereste valaki, és a válaszolók meg vannak győződve róla, hogy ez az.)
Előzmény: dzsaniii (1688)
Dirty Lyle Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1708
Szívesen. :)
Előzmény: LuDax (1705)
LuDax Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1707
Bocs, kétszer küldtem örömömben. :-)
LuDax Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1706
Szia!
Nagyon köszönöm! Ez az a film! Nem emlékeztem már a történetre, talán ezért is találtam nehezen. Pedig már feladtam.
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!! Örök hála!!!!!!!!!!!
LDx
Előzmény: Dirty Lyle (1704)
LuDax Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1705
Szia!
Nagyon köszönöm!!! Ez az!!! Már nem emlékeztem a történetre, talán ezért is találtam nehezen. Örök hála!!!
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Dirty Lyle (1704)
Dirty Lyle Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1704
A Santa Claus című filmre tippelek.
Előzmény: LuDax (1703)
LuDax Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1703
Sziasztok!
Régóta keresek egy filmet, amit még a gyermekeim születése előtt láttam (legalább 5-6 éve). Talán az MTV-n, vagy Duna Tv-n, már nem tudom. Karácsony környékén adták, azóta se láttam a tévében. Olyasmi volt a címe, hogy Karácsonyi történet. Ha jól emlékszem amerikai film. Sokra már nem emlékszem. Annyira, hogy valahogy hideg, havas tájékra (gondolom az Északi-sarkra) keveredik egy idős ember a feleségével és valahogy ő lesz a Mikulás.
Már feladtam, hogy megtalálom, de hátha tud valaki segíteni legalább abban, hogy mi a film pontos címe!
Köszönöm!
LDx
EbiHall Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1702
Ez eléggé Offtopic!
Egyébként nekem tetszett, de akkor még nem olvastam a könyvet. Azóta a könyv már nálam is veri a filmet. A második film jobban követi a könyvet, de emiatt nem is ad semmi pluszt, szóval vegyes érzésekkel jöttem ki a moziból. Nem kell hánynom tőle, de azért elolvadnom sem.

Egyébként szerintem azért a HP 1-2-3 filmek mélyen alulmúlják szinte minden jó könyv filmadaptációját. Talán még a Dűne jelent kivételt, na AZ volt A borzalmas film!
Előzmény: K.Ern (1700)
uancsa Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1701
Sziasztok!

Kb 15 évvel ezelőtt láttam azt a filmet, aminek a címe azt hiszem : Bibi, a gyilkos barát.
Egy szőke csaj meghal (az apja véletlenül megöli részegen) és a csaj szomszédja egy robot chipjét beleteszi a fejébe, így életre kél. Kockás ingben van a csaj, később egy kosárlabdával fejen dobja úgy a szomszédasszonyt, h szétloccsan a feje. Az utolsó mondat a filmben: Come with me Paul!
Egyszerűen sehol nem találom! Ha valaki tud valami elérhetőséget, segítsen! Köszi!
K.Ern Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1700
Twilight tetszett valakinek? Sztem borzasztó volt :S
never.jr Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1699
Igen, szerintem is 100 %, hogy a Born Losers-ről van szó. Egyébként a port-on comment-et író fickó ebből akar meggazdagodni: én megkerestem őt, hogy merre hány méter, erre egy olyan összeget közölt, hogy a pofám leszakadt!
Előzmény: Törölt nick (1698)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1698
Mivel idős cimboráról és régi motoros filmről van szó, valószínűnek tartom, hogy a HALÁLFEJESEK (1967) című filmre gondol, amelyet néhány nappal a bemutató után levettek a magyar mozik műsoráról. Igaz, külföldön is több helyen betiltották.

http://www.port.hu/halalfejesek_born_losers/pls/fi/films.film_page?i_film_id=950&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2

http://us.imdb.com/title/tt0061420/
Előzmény: madarbarat (1697)
madarbarat Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1697

Sziasztok!

Van egy kedves cimborám (77), aki áradozva beszél két régi-régi filmről:

a Törvénysértő seriffről

és a...

Na ennek nem tudja a címét. De jól emlékszik rá: motoros banda piros lámpánál kicsinál valakit... így kezdődik

Tudom, ez nem éppen egy pontos koordináta, de vannak itt a fórumon sokan, akik nagyon otthon vannak filmekben.

Legyetek szívesek segíteni, az öreg rosszcsontnak nagy örömöt szerezhetnénk.

Előre is köszönöm

Barátsággal

madarbarat@rubicom.hu

az emeil-címem megváltozott, mert szolgáltatót váltottam.

dzsaniii Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1695
Sajnos ez sem nyert. Próbáltam én is keresgélni mielőtt ide jöttem, a Poltergeist sorozat is előkerült, de nem az. :/

Adalék infó: ez nem amolyan régiesebb film amiben visszafogottak a dolgok. Hogy is mondjam, hogy ne tűnjön primitívnek... A régi filmek jók, vannak közte brutálisak, de úgy általában mai szemmel már nem azt a hatást váltják ki, mint amit annak idején. Ezt az ilyen ijesztős, horroros filmekre értem. Ez a film tipikusan olyan volt, hogy bár nem fiatal (nem is igazán régi), de a mai világban is lemosná az összes hasonló friss filmet. Nincs benne vér, nincs benne hulla, nem egy igazán látványos alkotás, de azért a repülő tárgyak és stb elég jól meg volt oldva, nem keltett ilyen "fejletlen" hatást, az egész film a pszichológiára megy rá. De olyan szinten, hogy egy mai fiatal aki szereti az ilyen ijesztős filmeket is megborzongna tőle. Remélem nem csalnak az emlékeim, a filmre tisztán emlékszek, úgy gondolom, hogy az akkor kiváltott, most már csak emlékként levő hatás sem annyira fals. Nem lepődnék meg, ha ez anno egy betiltott film lett volna.
Előzmény: Mr.Grey (1694)
Mr.Grey Creative Commons License 2009.11.20 0 0 1694
1: http://www.imdb.com/title/tt0084516/
2. http://www.imdb.com/title/tt0091778/
3. http://www.imdb.com/title/tt0095889/
Előzmény: Mr.Grey (1693)
Mr.Grey Creative Commons License 2009.11.20 0 0 1693
Esetleg a Poltergeist (vagy valamelyik folytatása)?
Előzmény: dzsaniii (1688)
dzsaniii Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1691
Köszi a választ, amennyire lehetett utána néztem, sajnos nem ez volt az. Egyik része sem. Közben így, hogy belevetettem magam a régi filmekbe, rájöttem, hogy csalhatnak az emlékeim ( nem vagyok egy nagy filmes :] ), elnézve a régi alkotásokat ez azért kicsit "pofásabb" volt, szóval úgy gondolom, hogy egy 90-es (+- 5 év) film lehetett.
Előzmény: Thibi (1690)
Thibi Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1690
Az Amityville horror (Rettegés háza) állítólag igaz történet alapján készült.Hasonló történet, többször feldolgozták,lehet hogy az egyik verzióját láttad.
http://www.port.hu/a_retteges_haza_the_amityville_horror/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=83365&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0
Előzmény: dzsaniii (1688)
dzsaniii Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1689
Bocsi a dupláért és a hibákért.

Ami lemaradt: bármilyen információt várok a filmről, lehetőleg minél többet. A magyar címben sem vagyok teljesen biztos, jó lenne egy esetleges megerősítés, plusz angol cím, kiadás éve, stb.
dzsaniii Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1688
Estét kívánok!

Keresek egy filmet, a Ti segítségeteket szeretném kérni, mert eddig nem jártam sikerrel. Kicsit hosszú lesz, mert mondhatni "tipikus" jellemzőkre emlékszek, így próbálok részletes lenni az apró dolgokat érintően is.

A filmet körülbelül '90 - '95 környékén láttam, pontosan nem emlékszem, még VHS-en volt meg, emlékeim szerint akkoriban még ez a technológia sem volt igazán elterjedve, de ez a film akkor sem volt mondható újnak. Úgy gondolom, hogy a 80-as évekből, vagy azelőttről való, sajnos nem tudom pontosan. A címe "Kísértetek", legalábbis ez volt ráírva a szalagra. Egy igaz történetről van szó, ahol a mű úgy kezdődik, hogy egy nagycsalád beköltözik gyerekekkel, nagyszülőkkel együtt egy nagy házba. Emlékezetes pont, hogy a házat felújították, az egyik falon hatalmas paca volt, de akárhányszor festették le, kb. 5 perc múlva újra megjelent. A férj éppen a mosogató alatt szerelte a lefolyót, akkor volt valami nagyobb sziszegés és mintha még el is lökte volna magától az embert. Feltehetőleg ezzel ébresztette fel a rosszakaróit. Első furcsaság, hogy a csavarkulcs rögtön eltűnt, innentől jön a szokásos kísértetsztori:

A falon levő pacát sosem tudták eltávolítani, többszöri festés ellenére sem, szinte rögtön megjelent. A lámpák elkezdtek villódzni , hamar kiégtek. Furcsa szagokra és hangokra lettek figyelmesek az ott lakók, minden háztartási készülék bedöglött. Később fokozódott a hangulat, a lakók egymás hangját hallották, miközben otthon sem volt az illető. Az első egyértelmű jel az volt, amikor a nagymama pórszívózott, majd megjelent mellette egy alak, egy testett öltött szellem, de egyelőre csak ilyen füstszerű dolognak látszott, majd átment a falon. A nagyi majdnem rosszul lett, majd átszaladt a lányához, aki éppen akkor tapasztalta a "kamu hangokat". Később a feleség beszorul az alaksorba, és jön a többi furcsaság, mint hogy azt hallja, hogy valaki zuhanyzik az emeleten, de üres volt a fürdő. Amikor a család minden tagja elment otthonról, a szomszédok arra lettek figyelmesek, hogy nagy üvöltés, sivítás hallatszódik a házukból, a ház összes fénye villogott és a tárgyak repültek mint egy nagy szélviharban. Később a tárgyak mozgása az ott lakók jelenléte előtt is elkezdődött, miközben a család egy papot hív a házhoz. A pap végigjárja a házat, találkozik a kísértetekkel, majd ijedtében elmenekül, és emlékeim szerint kitagadja a családot a misékről. A kísértetek eközben egyre inkább meg akarják ölni az ott lakó családot, a gyerekekre majdnem ráesik egy nagy csillár, a feleség álma alatt felemelkedik az ágyból, majd amikor felébred akkor visszazuhan. Volt egy érdekes jelenet, amikor az egyik ilyen idős, női alakot öltő szellem megerőszakolja a nő férjét. A film vége fele pedig az van, hogy az egyház ördögűzést hajt végre a házban, egy ideig minden visszaáll a normális kerékvágásba, aztán újrakezdődik az egész, amikor pedig elköltözik a család egy másik házba a film végén, akkor követi őket a gonosz teremtmények.

Pár jellemző még: a nagypapa szívbeteg volt, ezért nem akartak elköltözni, csak amikor már tényleg nem maradt más remény. A caslád háza előtt volt valami tüntetés is, de lehet hogy ilyen "eészvétüket nyilvánító" emberek hada jelent meg. Időnként bevadultak a szellemek és elkezdődött ez a tipikus fióknyitógatós, minden tárgy mozog, leszakad a polc effektus, ilyenkor szenteltvizet spricceltek szét és egy miatyánkkal üzték el őket rövid időszakra. Volt egy jelenet, amikor a család piknikezni ment, és a kísértetek oda is követték őket, a férj egy nagy követ dobott az egyik felé, amitől azt hiszem hogy távozott a kellemetlen vendég, de később kiderül, hogy csak feldühítette.

Sajnos nem tudom milyen szereplők voltak benne, a VHS sincs már meg, az angol címet sem tudom megnézni, a kiadás időpontját sem. Csak annyit tudok, hogy a magyar címe feltehetőleg "Kísértetek" volt, illetve a fentebbi sztorira emlékszek nagyjából.

Remélem valaki tud segíteni, előre is köszönöm a válaszokat!
Fiffike01 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1687
Igen, most már én is rájöttem, csak diafilmen van.
Előzmény: never.jr (1685)
X polgártárs Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1686
Előzmény: EbiHall (1681)
never.jr Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1685
A Téli berek-ből soha nem forgattak filmet (sajnos)...
Előzmény: Fiffike01 (1684)
Fiffike01 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1684
Sziasztok! Én a következő filmeket keresném letöltésre:
80 huszár, Téli berek, A vadon szava.
Megköszönném ha valaki segítene.
Szunya Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1682
Köszönöm!
Előzmény: higagyu (1680)
EbiHall Creative Commons License 2009.11.14 0 0 1681
Imádtam azt a filmet (Ha eljő a holnap!)! Azóta könyvben is megvan, most rákerestem, de azon a torrent oldalon, amit ismerek, nincs fent. Sajna.

És az én kérdésem (nem nehéz, csak nekem nem megy!):
Az elmúlt 1-2 évben volt egy film, valami csoport túrista utakat szervezett a múltba,a dínók korába, mindig egy adott időpontban, mert tudták, hogy veszélytelen. De az egyik idióta turista lelépett az ösvényről, ezzel bekavart az időnek és minden megváltozott, ami elkezdett begyűrűzni a mába... Nem úgy rémlik, hogy marha nagy film lett volna, valami hálivúdi remekmű, de eszembe juttot és "megkívántam", csak nem tudom, mi lehet a címe?

Köszi előre is,

Ebi
Előzmény: giriama (1662)
higagyu Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1680
Hřebejk: Élet mindenáron
Előzmény: Szunya (1677)
Szunya Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1679
Sajnálom, nem emlékszem. Egy biztos 2001. áprilisa és 2006 augusztusa között adta le a Hálózat Tv
Előzmény: pobeda (1678)
pobeda Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1678
Szereplők neve?Akár a karakter neve is.
Előzmény: Szunya (1677)
Szunya Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1677
Segítségeteket kérem egy valószínűleg kelet-európai országból származó film felkutatásához. A történet a II. világháború éveiben játszódik, egy gyermektelen házaspár egy zsidó fiatalembert bújtat. A férjet elvinnék frontszolgálatra, de azt mondják, hogy az asszony terhes, ezért nem kell mennie. (a férj meddő) Mégis születik egy baba pár hónappal később - a menekült fiútól.

Lengyel/cseh/szlovák film az esélyes, de akár szerb vagy horvát is lehet...

Köszönöm.
Szunya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!