Keresés

Részletes keresés

lalá Creative Commons License 2007.01.24 0 0 626
-Olyan szegény még nem vagyok, hogy igérni se tudjak. (heh)
Más most a szívfájdalmam.
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=393293&rvt=2&PHPSESSID=f55a3663be149daf87d10c11a4a03102&pass=2
Előzmény: gertibor (625)
gertibor Creative Commons License 2007.01.24 0 0 625

Ár + utazási költség + idő, valószínűleg olcsóbb nekem Budakalász.

Olyan nagy mennyiséget nem vásárolok, hisz mi a saját készítésű borainkat isszuk szívesen. Azt tudjuk, hogy tényleg erjesztett szőlőlé. Azonkívül általában finom is.

Osztrák barátunknak is csak a boraink savtartalmával van problémája.

 

Igyekszem azt is megoldani, de ilyen "segítőkkel", mint Mr.lalá -aki, csak igérget-:))))

 

Saját készítésű boraink, elfogynak háznál is, nem akarok túl sokat elajándékozni belőle.

Előzmény: Flacika (623)
Flacika Creative Commons License 2007.01.23 0 0 624

joskabacsi! Demizsonost nem ér!... A Szent Gaál CF barrique is egész jó, az intersparos sorozatban is bőven 1000 alatt van. Meg aztán rozét nem írtam, csak vereset.

 

Rozé top 1000 alatt:

Chateau Teleki (Csányi) Framboise Cuvée (vigyázat, kapni 1000 fölött is!)

Mátra Hill (Szőlőskert Rt.) rozé (Cabernet-Kékfrankos)

 

Több most nem jut eszembe, illetve ami igen, az valamivel 1000 fölött van.

Előzmény: joskabacsi (619)
Flacika Creative Commons License 2007.01.23 0 0 623
Hmmm... A választék lehet hasonló, de az árak lehetnek egészen másfélék is (tapasztalat)...
Előzmény: gertibor (620)
joskabacsi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 622

Megtisztelsz ezzel a gondolattal !

 

:-)

Előzmény: gertibor (621)
gertibor Creative Commons License 2007.01.21 0 0 621

Ízlésünk hasonló.

A minap nyitottam ki egy saját készítésű 2004-es zweigelt rosét, a színe még mindig szép és nagyon finom, akkor jutottál eszembe.

Előzmény: joskabacsi (616)
gertibor Creative Commons License 2007.01.21 0 0 620

Szia Flacika!

Tegnap megkértem valakit, aki ment Solymárra, hozzon nekem Módos Statio-t. Összesen 4 üveggel tudott hozni, mert raktáron sem volt több.

Benézek majd a Corába, gondolom Budakalászon is uo. a választék.

A múltkori 2 fajta bor is egész jó volt.

 

Előzmény: Flacika (618)
joskabacsi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 619

OK , akkor nézzünk egy 1000 alatti "best buy" listát.

 

- Szende Gábor Villányi Kékfrankos rozé 2006 : 600,- Ft /liter (!) igaz , demizsonban ...

 

- Szent Gál Szekszárdi CF 2004  : 800 Ft / palack (Interfruct)

 

 

- Le Patron Cuvée 2004 : 900 Ft

 

 

- Wild Coast (ausztrál) Shiraz-Cabernet 2005 : 899 Ft (Interfruct)

Előzmény: Flacika (618)
Flacika Creative Commons License 2007.01.21 0 0 618

Nem baj... Viszont vannak új élmények. A törökbálinti CORÁ-ban kóstoltam a Lesence Rt. Burgundi Cuvée-jét. 2006-os, Pinot-Cabernet S. (80%20%), 799 Ft. A nejemnek nagyon ízlett, vettünk is kettőt. Kissé hűtve ajánlják, mert pici szénsav van bene. Azt ugyan nem érezni benne, de friss, gyümölcsös jellegű, igen jól iható. A Fiesta Cuvée-jük már valamivel 1600 Ft fölött van, Cabernet S.-Merlot-Syrah. Sokkal testesebb, "nagyobb" bor, hangulat kérdése, mikor melyiket innám. Este a barátaink voltak itt, a Burgundit ittuk elsőre, nekik is ízlett. Utána a barátom által hozott dolium Villányi Cabernet s.-t ittuk. Elég jónak tűnt, de nekem csak addig, míg harmadiknak ki nem bontottuk a szőlősketr Rt. Mátra Hill Cabernet Franc barrique-ját (2005). Karakteresebb, zamatosabb volt, és az is csak 900 körüli pénzbe kerül. (Én spec. 589-ért vettem akcióban...)

 

Nekem 1000 alatt a következők az ajánlottak (már ami hirtelen eszembe jut):

Módos Ernő Statio

Mátra Hill CF barrique

Lesence Burgundi Cuvée

Csányi Villányi cuvée (CS-Me)

Gundel Egri Bikavér

Ostoros Kutyahegyi Zweigelt

Előzmény: gertibor (615)
lalá Creative Commons License 2007.01.20 0 0 617
-Mint páciens nekem sem, hálistennek! (nyihihihi)
Előzmény: joskabacsi (616)
joskabacsi Creative Commons License 2007.01.20 0 0 616

Nahát!

Nem hittem volna , hogy emlékszel!

:-)

Rozé és vörös. Talán ezért nem volt még szerencsém Bussayhoz ..

Előzmény: gertibor (614)
gertibor Creative Commons License 2007.01.19 0 0 615
Bocs. FFFFFF :)))
Előzmény: gertibor (613)
gertibor Creative Commons License 2007.01.19 0 0 614

Tökéletesen igazad van, hisz azért szavaztam én is.

 

Jól emlékszem? Te egy nagy rosé rajongó vagy?

Előzmény: joskabacsi (612)
gertibor Creative Commons License 2007.01.19 0 0 613

Szia flacika!

Ma vettem és kóstoltam Szalontai Bartholy Pincészet Villány, Artemis Cuvée Merlot-Kékfrankos. Nem egész 900 píz, szerintem kellemes, iható bor. Valahogy elképzelni sem tudom, hogy az 5-6.000.-Ft-os borok annyival jobbak lennének.

 

Vettem 1 Sárosdy (Szekszárd) féle kékfrankost is, az ár hasonló, azt még nem kóstoltam.

joskabacsi Creative Commons License 2007.01.18 0 0 612

Nem az a lényeg.

Nyilván lesz valami eredményhirdetés , aminek a végén jól fog esni neki , hogy egy csomó ismeretlen ember tisztelettel adózott a munkájának.

Ennyi.Visszaigazolás.Nem kell mindig - mindent megnyerni ...

Előzmény: gertibor (611)
gertibor Creative Commons License 2007.01.17 0 0 611

Megtettem, de nem sok esélyt látok, ahogy néztem még dobogós sem lesz. :))

Előzmény: Derekhegy (608)
joskabacsi Creative Commons License 2007.01.17 0 0 610

Természetesen megtörtént , egy borásznak tartozunk ennyivel!

(bár sosem kóstoltam még az esküvé-t és társait)

lalá Creative Commons License 2007.01.17 0 0 609
-Van egy kis bökkenő:" A zalaiaknak az internetes honlapon is lehetőségünk van voksolni. "
Előzmény: Derekhegy (608)
Derekhegy Creative Commons License 2007.01.17 0 0 608
Sziasztok!
A segtségeteket kérném a a következőben!

Bizonyára ismeritek a kiváló borászt Bussay Lászlót! Kérlek szavazzatok az alábbi linken az év zalai emberére, hogy olyan kapja ezt a díjat, aki megérdemli!
Szóljatok minél több embernek. Egy IP-ről naponta egyszer lehet. 24.én zárul a szavazás!Hajrá!



http://forum.zalaihirlap.hu/evembere2006/

Előre is köszi!
Flacika Creative Commons License 2007.01.07 0 0 607
Az elrontásról... A most kapható Statio 2003-as, tehát jó évjárat. Kérdés, hogy a 2004-es és 2005-ös milyen lesz, ha lesz. A 2006-os meg biztos legalább olyan jó lesz, mint a 03-as. 3 év múlva meglátjuk!
Előzmény: gertibor (605)
Flacika Creative Commons License 2007.01.07 0 0 606
:)
Előzmény: gertibor (605)
gertibor Creative Commons License 2007.01.07 0 0 605

Kösz. Majd megnézem.

Ma megittam a másik felét és még mindig jó volt.

Remélem nem fogják elrontani, mert tényleg sok drágább bor elbújhat mögötte.

Pár napja kinyitottam egy György-villa CS-t, még szerencse, hogy a végét nem a vendégnek töltöttem.

Nekem van saját célra, saját készítésű, saját szűrésű, saját palackozású borom és 6 évesen sincs semmi alja. 1 baja van, hogy a 6 évesből már csak 1 palack van. Sajna nálunk nem lesznek a borok öregek. Csak mi öregszünk.

Előzmény: Flacika (604)
Flacika Creative Commons License 2007.01.07 0 0 604
Köszi. A Módos Statiot látam azóta is, de nem tudom, melyik Auchanban. Pénteken ugyan voltunk Budaörsön, de ezt a bort nem figyeltem... Egyébként december 9-én, miután Te 5-én megvetted Solymáron az utolsókat, láttam, hogy pótolták. Hogy van-e még nekik? Jó kérdés...
Előzmény: gertibor (603)
gertibor Creative Commons License 2007.01.06 0 0 603

Szia Flacika!

BUÉK mégegyszer.

Dicséretben kell részesülnöd, mert tegnap végre megkóstoltam a Módos féle szekszárdi statio  cuveet, az áráért nagyon jó. Talán épp ezért az utolsó üvegeket hoztam el. Lehet, hogy azóta újból kapható.

Ha látnál valahol, kérlek írd meg.

üdv. gertibor

Flacika Creative Commons License 2007.01.02 0 0 602
Szilveszterre vittem magammal egy üveg Garamvári Lellei Irsai Olivért. A Budai borszalonban vettem 980-ért, 2004-es. Kicsit féltem tőle, hogy esetleg öregedőben, lévén már 2 éves, de NAGYON JÓ VOLT. Rendkívül kellemes, amilyennek egy igazi jó Irsainak leni kell. Emlékeim szerint felveszi a versenyt a Nyakas-félével, amelyik eddig a legjobbnak bizonyult. Másnap este barátaink átjöttek "pótszilveszterezni" (együtt voltunk velük közös ismerősnél, de a lányom itthon bulizott, és maradt némi kaja). Szőke Mátyás 2006-os Irsaija volt terítéken. Ez is jó és jellegzetes, de nekem a Garamvári jobban ízlett!
Flacika Creative Commons License 2007.01.02 0 0 601
Na, már szt hittem, valahol a világ végén laksz... :) Vác nincs messze Budapesttől, meg aztán ott van Dunakeszin az Auchan, meg a fóti CORA sincs tán túl messze. Ermitage a CORA-ban kapható, az Auchanban nem (és ott ráadásul a Bock borok elég drágák...).
Előzmény: fan_fan (599)
Flacika Creative Commons License 2007.01.02 0 0 600

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

 

Flacika

fan_fan Creative Commons License 2006.12.29 0 0 599

Vác, ahol a legszínvonalasabb üzlet a Kaiser's, ott vettem a Royal Cuvée -t is.

Van még Match, de annak borkínálata felér egy természeti katasztrófával.

Ez a szomorú helyzet.

Előzmény: Flacika (598)
Flacika Creative Commons License 2006.12.28 0 0 598
Merre van az a felétek?
Előzmény: fan_fan (595)
lalá Creative Commons License 2006.12.28 0 0 597

A szakértő elmondta: a bizottság meg szeretné teremteni annak feltételeit, hogy az EU-ban helyreálljon a borpiaci egyensúly, és az uniós borok az EU-n kívül is versenyképesebbé váljanak. Ezért a jelenlegi támogatási szint - amely évenként mintegy 1,2 milliárd euró - fenntartása mellett mélyreható változások bevezetését tervezik e területen.

Mikulás Ildikó a reform leglényegesebb elemének azt tartotta, hogy az unió öt év alatt 400 ezer hektárral szeretné csökkenteni a közösség szőlőterületét. A kivágás finanszírozására mintegy 2,4 milliárd eurót szánnak. Emellett változtatnának azon a jelenlegi gyakorlaton is, miszerint a borfelesleget lepárolhatják a termelők. Továbbá engedélyeznék a világban már több helyen elfogadott borelőállítási gyakorlatot, de megtiltanák a cukor hozzáadását a borhoz.

Az agrártárca szakértője külön is beszélt arról, hogy Magyarország nem érdekelt az ültetvénytelepítési jogok jelenlegi rendszerének gyökeres megváltoztatásában. Érdekelt ellenben abban, hogy a telepítési jogokat az eddiginél rugalmasabban lehessen kezelni. Különösen fontos Magyarország számára a szőlőültetvények szerkezet-átalakításának további támogatása.

http://www.fvm.hu/main.php?folderID=1464&articleID=9748&ctag=articlelist&iid=1

-Nem kell még azt a kását enni. Én bízom benne, hogy kis hazánkban, míg a világ világ, lesznek tisztességes szőlőtermesztő polgárok. A férgese meg csak hulljon. Egy dologtól azért tartok. Hogy nem oda kerülnek a pénzek, ahol nem csak az eredményesség számít, hanem a népesség megtartó erő vagy a tájformálás. De ez már nagyon messzire vezet.
Előzmény: zsandár (596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!