Keresés

Részletes keresés

crx Creative Commons License 2004.11.29 0 0 7018

fazi2,

 

Vivus beszámolóját és a képeket már láthattad a malongon, de korábban Jázmin mesélt róla, ami kedvet hozott hozzá. Talán keress vissza a fórumban jázmin hozzászólásaira. Szép virágos sziget és nagyon olcsó. A többi szempontot meg ti ismeritek.

 

Előzmény: fazi2 (7011)
fazi2 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 7017

 

  Szia Langusta

 

  A párommal mennénk jan. 1-2-3-4-5-től 2-3hétre.

  Kandooma lett volna a helyszin,de itteni nyilatkozások után

  meginoktunk a helyszint illetően.Kérünk ha tudsz nekünk segiteni

  szigetválasztásban köszönettel vennénk.

 

                              köszi;zoli

Előzmény: Langusta (7016)
Langusta Creative Commons License 2004.11.28 0 0 7016

Sziasztok!!

 

Az alábbi ajánlatokat dolgoztuk ki menetrendszerinti(Air Lanka) járattal, hátha valakinek felkelti az érdeklődését,

 

 

1, Kandooma***+

 

Indulási időpontok:

2005.02.26-03.05 (6éj)            2005.02.28-03.05 (4éj)            2005.02.26-03.07(8éj)

 

Ár:            210.000Ft/fő               182.000Ft/fő                          234.000Ft/fő              

 

2005.02.26-03.12 (13éj)

 

Ár:            299.000Ft/fő

 

A részvételi dij nem tartalmazza: 

- Transzfer  gyorscsónakkal  (30.000Ft/fő oda-vissza)

- Reptéri ill. (kb.25.000Ft/fő

 

2, Sun Island*****

 

Indulási időpontok:

 

2005.02.26-03.05 (6éj)            2005.02.28-03.05 (4éj)            2005.02.26-03.07(8éj)

 

Ár:            299.000Ft/fő               225.000Ft/fő                          325.000Ft/fő              

 

2005.02.26-03.12 (13éj)

 

Ár:            445.000Ft/fő

 

A részvételi dij nem tartalmazza: 

- Transzfer  gyorscsónakkal  (30.000Ft/fő oda-vissza)

- Reptéri ill. (kb.25.000Ft/fő)

- All.inclusive felár (nem kötelelző): 10.000Ft/fő/nap

 

3, Holiday Island****

Indulási időpontok:

 

2005.02.26-03.05 (6éj)            2005.02.28-03.05 (4éj)            2005.02.26-03.07(8éj)

 

Ár:            320.000Ft/fő               245.000Ft/fő                          365.000Ft/fő              

 

2005.02.26-03.12 (13éj)

 

Ár:            505.000Ft/fő

 

 A részvételi dij nem tartalmazza :

- Transzfer  gyorscsónakkal  (30.000Ft/fő oda-vissza)

- Reptéri ill. (kb.25.000Ft/fő)

- All.inclusive felár (nem kötelelző): 10.000Ft/fő/nap

 

 

ÜDV:LANGUSTA

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 7015

Nagyon köszi!

 

Tudod az a helyzet, hogy hoztunk egyet, de néhány mosás után annyira összement, hogy most csak Erika tudja már használni, de nekem is kéne!

Megnéztük, 42-es számú, szóval ennél nagyobb kéne.

 

Nem telefonálok már ha elindultatok, talán majd ott vagy egy reptéren be tudtok még nézni, gondolom az is elég ha az utolsó napon veszitek meg. Más nem kell, ez is épp elég, nagyon örülük majd neki, ha sikerül.

 

Még egyszer köszi, nagyon-nagyon jó utat nektek ehhez a nagyon klassz kis csendesebb, de nagyon szép szigethez, az én kis kedvencemhez!

Balát - aki turistafelelős - Niroshant, és Samanthát a pincérfiút üdvözlöm, ha ott vannak még. Nem hiszem, hogy emlékeznek, de Samantha talán mégis egy magyar párra akiknek van egy lányuk, - azóta kettő - akik négy angollal voltak mindig tavaly nyáron.

 

Várjuk ám a jelentkezést, meg majd a beszámolót. A búváriskola mólójánál feltétlen merüljetek, ott vannak ráják, meg az északi parton ahol a legjobb a zátony!

 

Minden jót!

 

 

Előzmény: Gócpoint (7003)
Pitta2 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 7014

Szia Losonczyy!

 

Mindenféle vizes sporthoz ajánlották nekem a Divex áruházat a buvár ismerőseim. Még nem voltam, így felelősséget sem tudok vállalni érte. :))

 

www.divex.hu

 

Üdv

 

Pitta

Előzmény: losonczyy (7009)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7013
fazi:jó pihenést maguknak is...
Előzmény: fazi2 (7012)
fazi2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7012

 

 most magunknak irok, mert nincs itt senki.

           

 

              Jó éjszakát mindenkinek,hogy lehetünk tagok?

                                    ..............és jó pihenést magunknak....is

Előzmény: fazi2 (7011)
fazi2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7011

 

            na az elöbb rövid lett,amit megköszönnék a következő;

Kandoomárol kellene részletes info 3 hét eltöltéséhez.

(bérlés,árak,fakultativ dolgok stb)

                 

 

              most köszi

Előzmény: fazi2 (7010)
fazi2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7010

                       köszi                                                                                                                                                                         

losonczyy Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7009

Kedves Aki Tudja És Van Kedve Válaszolni Is !

 

Hol lehet hazánkban úgy január vége felé, vagy akár mostanában nyári holmit, -kiterjedve a gumicsónakra is- vásárolni?

 

Hátha összejön februárra az Út.

 

Köszi!

 

Losonczyy

losonczyy Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7008

továbbküldi

 

Bocs.

 

Mára belőlem ennyi elég is.

 

A Többiek remélem mind-mind a Maldívon vannak már, esetleg csomagolnak, az is már jó szokott lenni.

 

 

 

Előzmény: losonczyy (7007)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7007

Ja, és ha végképpen nem működik, akkor a Kalapponak küldd el, majd szól nekem, vagy továbbköldi. Lehet, hogy Kaloppo?!

 

 

KalappoKaloppo!

 

Hova vesztél el? Már a neved sem tudom!

 

Mit nyomjak le, hogy lássam? 

Előzmény: anyita (6989)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7006

Szia Anyita !

 

Küldtem a frees-ről egy emailt, remélem elment és remélem át is jön Tőled majd.

Gözöm nincs, mi a baja?!

 

Üdv: Losonczyy

Előzmény: anyita (6963)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7005

Szia Danidek3!

 

Én nagyon szeretném, ha lenne már végre egy offshoreos szigetről számlám, azt meg különösen, ha ez a Maldívról lenne. Más kérdés, hogy mit kezdenék a számlával.

/Nekem bőven elég a részvételi jegy is!/

 

Nem vagyok Apehos, de nem gondolnám, hogy egy normál, amúgy elszámolható számlával csak azért gond lenne, mert offos a hely. A Maldív azért lehet nyűgös, mert a vakáción kívül nem sok másra alkalmas. Kivéve persze a turizmus ága-bogát.

Ha meg úgy offos, akkor az nem csalás. Valami módon nyilván működtetni kell a szigeteket valakiknek. Akár offosoknak. Csalásra is jó, az igaz, de arra bármely hely alkalmas.

 

Ha meg valaki (valamely cég) bevállal egy Maldívos számlát, az vagy az ő baja, vagy akár valós oka is lehet, mert pl. nehéz lenne könyvet írni a szigetekről úgy, hogy ott sem járt az illető. Bár, ha sokat van itt fent, akkor akár azt is lehetne....

Utifilmet azért nem tudnék elképzelni valós jelenlét nélkül! Még számos, más cél is lehet.

Szerintem.

Előzmény: Danidek3 (6988)
Pitta2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7004

Szia Fazi2!

 

Látogasd meg http://malongo.uw.hu-ra. Ott a szigetválasztónál találsz leírást és fotókat is. Jó böngészést

 

Pitta2

Előzmény: fazi2 (7001)
Gócpoint Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7003

Szia Bogyó!

Most már mennem kell, hozunk neked egy L-es méretű pólót (ha úgy számozzák). Ha kellene még valami, Őszibaracktól megtudhatod a mobilszámomat.

Üdv,

Gócpoint

Gócpoint Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7002

Sziasztok!

 

Most vagyunk utoljára netközelben, holnap indulunk!!! BP-ről 15:10-kor indul a gép MUC-ba, onnan pedig 20:15-kor Maléba. Jujj, már nagyon be vagyunk sózva! :-)

Mindenkinek köszönjük a segítséget (reptéri és egyéb infók), kérlek szurkoljatok, hogy jó időnk legyen, sajnos sok scattered thunderstorms-ot látunk az előrejelzésen. Reméljük, ezek csak átmeneti viharok lesznek, még egy kéthetes esős időszakot már nem bírnánk el, én legalábbis felakasztanám magam az első pálmára.... :-))

 

Őszibarack!

Köszi mégeccer a fordítást és a repgép infókat, nameg a videokazettát! Még lehet, hogy csörgök a reptérről... :-)

 

Bogyó!

Persze, hogy hozunk, bár nem írtad a méretet. Ha gondolod, még kb. 20 percet leszek fenn a neten, ha olvasod, írd meg lécci! Ha nem, akkor majd igyekszem szemmel eltalálni a méretedet.... :-)))

 

 

A szigetről majd bejelentkezünk és fájdítjuk majd a szíveteket! :-)))

Üdv mindenkinek,

Gócpoint és Mr. Gócpoint

Előzmény: Bogyó 2 (6999)
fazi2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7001

 

 

 

                                          Sziasztok

 

 

 Tapasztalatok leirását kérnénk tőletek.

 Kandooma szigetéről.Aki túd valamit irjon.Minden érdekel a szigetről.

Pitta2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 7000

Szia Őszibarack!

 

Első utunk lesz és Bandosra megyünk. Új sziget beszámolót nem tudnk majd adni, de remélem néhány száz új képet majd tudunk mutatni. :))

 

Pitta

Előzmény: OSZIBARACK (6996)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 6999

SOS!!!!

 

Gócpointék!

 

Tudnátok nekem hozni egy nagyobb méretű, fehér, szigorúan Fihalhohis, nem nagyon félrenyomott - mert ilyen is van - pólót?

Bocsi, most jutott eszembe, ha kell küldök pénzt most is, csak gondolom már késő.

Ha nem fér bele ne legyen probléma, nem létszükséglet, de ha igen, nagyon megköszönném!

 

Amúgy van internet Fihalhohin, egy kis szoba a recepciótól balra, egy gép. Én írtam is anno. A shop is ott van....:-)

 

 

losonczyy Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6998

Szia Anyita!

 

Neked a freem-el, nekem meg az email-jeimmel nincs szerencsém, ill. tiszta amatőr netező vagyok, most épp úgy látom, a nevemnél a mail címem van, pedig a múltkor lecseréltem a freesre!!! Biztos rosszul csináltam valamit. Most jó éppen a mailbox is, él benne az email címem is, de él a free-s is. Várom az ajánlatodat, mert lassan elfogy az időm a Maldívval foglalkozni, mert kitör a munkaszerzon eleje. Akkor pedig, ha kész...........meleg málé (BOCS!) nem jön ajánlat, most sem utazunk, arrébb megy minimum 2oo6-ra, mert januártól csak munka és munka lesz nyárig. Azt a 8-1o napot lopnám ki belőle a Paradicsomra, de utat keresgélni, szervezni végképpen nincs és nem is lesz időm már. Nekem nagyon jó a bécsi indulás, de zürichi már nem annyira, mert csak az időt rabolja (+ a pénzt) a kijutás. Ja, és én vagyok az, meg a társam, akik valahol útközben LE AKARNAK szállni. Én spec. Colombót kihagynám, Dubait szeretném, de nagyon, szóval olyan repcsi kellene, ami ilyen. Időpontot küldtem, remélem megkaptad. Ha esetleg nem: 2oo5 o2.21-től + 4 nap csúszda lehet, mert március eleje felé haza kell érnem sajnos. Hamarabb egy nappal sem tudnék indulni.

Küldök valahonnan emailt is, ha arra rákattintva válaszolsz, remélem megkapom!

 

Köszi a segítségedet és a sok fáradozást, a visszament email-ekben nem vagyok ludas, netezni meg nem minden nap érek rá, és lassan le is fáradok ebben a nagy Maldívra menésben, pedig még egyetlen centit sem jutott előre az út. Illetve nemhogy előre nem jutott, de egyenesen hátrafelé ment, mert mi opcionálisan lefoglaltuk az Aeroviva útját, de az ár-átverés miatt lemondtuk, és azután jöttünk erre a lapra . Ja, és a Travel S-el nem repülünk, sem hasonlóval. (Azért nem az Air Force One-ra gondolok!)

 

üdvözlettel

 

Losonczyy

 

Ha tudsz. írj gyorsan, nagyon várom!

Előzmény: anyita (6963)
Gócpoint Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6997

Szia Őszibarack!

 

Igen, köszi, megtaláltam az üzletet egyből. Egyébként gratulálok hozzá, nagyon tetszik. Láttam azt az órát is, amit nem régen kinéztem magamnak, fájt is a szívem nagyon, talán majd legközelebb, most nem fér be a költségvetésbe... :)

Képzeld most is pakolunk, a nagy bálnabőrönd már tele van, 29kg-ot nyom, és ez még csak 1 bőrönd... :) Már nagyon izgatottak vagyunk, holnapután megyünk! Picit szomorú, hogy megint majdnem minden napra "Scattered Thunderstorms"-ot írnak, dehát reméljük a legjobbakat! HÁrom hét hosszú idő, csak nem esik minden nap az eső... Remélem van internet Fihalhohin, nem is tudom így hirtelen.... Viszünk kamerát (8kazi van hozzá), analóg gépet (11 tekercs film), digitális gépet (notebook). Úgyhogy lesz nyersanyag bőven.... :)

Köszi a jókívánságokat, indulás előtt még beszéljünk! Hívhatsz bármikor, de max. a reptérről még rád csörgök vasárnap kora délután (15:10-kor indul MUC-be a gép), OK? :)))

 

Szia CRX!

 

Köszi a fordítást, és igen, tényleg jó nekünk! :-))))

 

Köszi mindent,

puszi,

Gócpoint

 

Ui.: mindjárt nézzük a kazettát!

Előzmény: OSZIBARACK (6996)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6996

Szia Gócpoint!:-)))

De jó, már ezerrel pakoltok, mi?!?!? Szuper nektek, itt egyre hidegebb lesz, jókor mentek!!!

Jó utat és nagyon kellemes pihenést kívánok !!!!!Remélem szuper lesz minden!

Minden érdekel, csináljatok sok képet, jelentkezzetek be legalább 1x feltétlen,jó?!

Megvan a kazi?!?!Nézzétek meg feltétlen, majd elég út után visszaadni bőven! (Nekünk úgy néz ki nemigen fog kelleni- fél évig biztosan...:-( Gy. nem merülhet mostanában...sajna)

 

Szia Kékbálna!

Szupi, hogy mentek, titkon gondoltam, hogy az a sziget lesz;-)

Nagyon jó, legalább lesz megint egy új szigetbeszámoló!!!

 

Ja, képzeld, főnökömék és néhány üzleti partner pont Maldívon CÉGES KONFERENCIÁN vannak!!!Majd leestem a székről!!! Nem tudom, te tudsz róla valamit???

Ráadásul a te céged nagy versenytársa témában fut a dolog...Az eszem megáll, kivel etetik ezt meg, nem mondják, hogy ott van a konferencia?!?!?

Persze, meg bemutatóterem is, mi?!?!?!?

Na mindegy, ha megérkezik, jól kifaggatom!!!Persze nem 2 napos a konferencia!

 

Pitta,

Örülök, hogy mentek majd ti is!!Melyik sziget(ek) lett(ek) a befutó(k) végül???

Nem láttam, vagy csak nem voltam figyelmes az olvasásban!Első utatok lesz???

 

Napóleonhalék!!!

Hol vagytok? Éltek még? Mikor jöttök haza? Vagy már hazajöttetek?!?!?

Kíváncsian várjuk a beszámolót!!!

 

Üdv.

Őszibarackék

crx Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6995

Halihó!

 

Az elmúlt időben nem volt sok időm a  http://malongo.uw.hu/ lappal foglalkozni. Ugyanakkor még hiányos. Például sokat segítenénk az újakkal, ha felkerülnének azok az utazási irodák, akikkel sokan vagy ugyanaz sokszor utazott és megbízható, korrekt.

Vannak többen is, akik ott dolgoznak, de rajtuk túl is hallottam már jó cégekről. Az objektív tájékoztatás céljából kérek mindenkit aki többször volt maldívon és jó irodát talált az küldje el az elérhetőségeket emailben: malongo@index.hu címre.

 

Ha van még ötlet miről szóljon még, akkor azt is szívesen fogadom. Terveim szerint dec 20-i héten lesz több időm foglalkozni a dologgal, de hátha előbb is ;-)

 

Gócpoint, jó nektek !! :-))

 

Gybeata Kandoomás naplementéje itt látható: http://malongo.uw.hu/gybeata.JPG pár napja volt róla szó, most olvastam, h elküldte nekem, hátha én be tudom linkelni. azt nem próbáltam, de így egyszerűbb volt. Tényleg gyönyörű! :-))

Gócpoint Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6994
Sziasztok! Holnapután indulunk!!! :-))))
Pitta2 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6993

Szia Kékbálna!

 

Gratulálok az "első" lépéshez. Szinte egyidőben leszünk kinn. Mi február 5.-án indulunk és 13.-án jövünk haza. Igaz nem egy szigeten leszünk.

 

Jó utat magunknak :))

 

Pitta

Előzmény: Kékbálna (6990)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6992

Szia neszka!

 

Megírtam, elküldtem.

Mr.Gócpoint Creative Commons License 2004.11.25 0 0 6991

Sziasztok!  

Sharkpapa megvan a búvártok a P-10-hez?

Már csak két nap.

Képzeljétek találtam a pici kamerámra vízalatti tokot,igaz csak

5 méterig lehet levinni de már ez is nagyon jó.

Már csak olyan nagy szerencse kellene,mint akinek a sznorizásnál

jöttek a manták.Micsoda felvételek lennének...

 

Kékbálna Creative Commons License 2004.11.25 0 0 6990

Sziasztok!

Lehull a lepel. Végre befizetettem az első részletet.

 

Indulás február 4, érkezés (ezt nem kéne erőltetni) február 15. Közte némi hepa, rengeteg merülés és még merülés Ellaidhoo varázslatos house reef-jén és az Ari Atollban. Valaki a múltkor csúnyán bele trafált mikor Ellaidhoora akart küldeni. Pont vadul szerveztem az utat oda.

 

Meerunak indult, de menetközben váltottunk. A kívánt időszakban nem volt hely a szigeten. Meg némi homok is került a gépezetbe. Pedig jó előre elkezdtem szervezni.

 

Most már viszont felkészültem Ellaidhooból. Búvárkodás szempontjából a house reef optimális. A parton bevágom a cuccot és 50 méteren belül kinnt vagyok a hullámtörőkön túl ahol a reef vár. Partról lehet merülni cápákat, napoleont. A nagy vadak sem esélytelenek de ne riasszuk el őket.

 

A szigeten a 300-as szobákat néztem ki. Nem parti, de ott elférünk mert kettő szoba kell. Megkértem a helyet oda. Bízom benne sikerül a szoba választás.

 

Strandolni a sziget egyik végén a homokpadon biztos lehet az aprónépnek is. Van játszótér is. Bizakodó vagyok és alig várom az indulást. Még 70 nap. De percről percre közelebb van.

 

Sziasztok

 

Kékbálna

anyita Creative Commons License 2004.11.25 0 0 6989

Szia Danidek!

 

Nem, közvetlenül még nem adtam el, bár van egy árlistám egy ottani irodától, de olyan magas áron dolgoznak, hogy még egyszer sem kellett hozzájuk fordulnom. Nem hiszem, hogy a magyarországi irodák közvetlenül szerződnének le egy maldív céggel, talán Langusta csinált már ilyet. A legtöbben német cégekkel dolgoznak, a Jetwing talán közvetlenül foglalja, de ott megint más a helyzet.

Előzmény: Danidek3 (6988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!