Keresés

Részletes keresés

elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 7627

A 7620 hsz ben szó sincs az OKJ ről, bocs.

 

Nekem is van viszonylag közeli rokonom OKJ cserépkályhás végzettséggel.

Mivel volt időnk erre, teljesen képben vagyok milyen ismereteket kapott.

 

Ez van.

 

Ennek persze semmi köze az adott kályhás tudásához, gyakorlatához, önképzési szintjéhez. stb. Lehet hogy többet tud mint egy egyetemi professzor.

Ma a tudás már nem csak papírt jelent, hanem képzéssel kapcsolatos képességet is.

 

Ha egyetemi végzettsége lenne az sem jelentene semmit, levizsgázik, kap egy papírt és ennyi is volt.

Most volt a sajtóban hogy 600 papíros hegesztőből csak néhány tudott elfogadható minőséget létrehozni amikor felmérték őket.

 

De bonyolultabb az élet.

 

Egyszerű példa:

Foglalkozom a kéményekkel is. 

A fejletlen világ megsegítésére nagyon komoly tudományos szervezetek (USA egyetem műszaki labor, 12 Nobell díjast produkált eddig) projekt keretében létrehoztak sokkal jobb kályhát mint eddig, ami főzésre használható alapvetően.

Csökkent a CO, stb kibocsátás. HURRÁ, mindenki örült a feladat megoldva, csak szállítani kell és helyszínen összeszerelik.

 

Másik egyetem viszont kimutatta hogy az ultrafinom részecske kibocsátás szempontjából nem volt jobb, mint a régi módszer. és az a mérgező igazán a halálozási statisztikákban szépen elől van.

Tehát adtak a sza..nak egy pofont.

 

Ez egyébként akkor érdekes amikor kinyitják a kályha ajtót és ráraknak a tűzre. Annyi ultrafinom nanorészecske áramlik ki ilyenkor hogy kb 40 percig kellene szellőztetni és a lakást el kell hagyni közben.

Összehasonlításul

A mérési adatok alapján a napi átlag Csillebércen 3600, a Lánchíd előtti alagútban 134000, a Rákóczi úton 22000 db részecske cm3-enként. Az alagútban egy 10 perces séta alatt olyan expozíciónak vagyunk kitéve, mint egy 1,5 órás belvárosi séta alkalmával.

 

 

 

Előzmény: Kályháskristóf (7621)
sancibácsi Creative Commons License 2014.05.22 0 0 7626

"Miért ne lehetnék jó szakember OKJ-s végzettséggel? Nem a papír tesz a szakembert."

 

A végzettség egyértelműen kell, kötelező! Igazad van. Még akkor is, ha OKJ-s.

A tankönyv, elmélet ugyanaz.

Rengeteg dolgot kell még  megtanulni mellé, utánna, stb,... Folyamatosan tanulni kell, lépést tartani.

(Szerintem persze!) :-)

 

Mondjuk ez a nem a papír teszi az embert, mondást már nagyon sokat hallottam.

És megmondom őszintén, ez bennem olyan felemás érzéseket kelt. Legtöbbször olyanoktól hallottam, akiknek nincs papírjuk :-)

Igazad van egyébként valahol; csak én ezt már nem mindenki szájából tudom elhinni :-)

Előzmény: Kályháskristóf (7621)
sancibácsi Creative Commons License 2014.05.22 0 0 7625

"A cserépkályhák egyáltalán nem szarok, hanem a legszebb, legjobb fűtési eszközök,"

 

Hogy a legszebb-e?

Hát ezzel abszolult nem lehet vitatkozni. Neked biztosan az.

De ez olyan mint ha azt mondanád: a legszebb szín a zöld!

NEKED!

Másnak meg más a szép.

Ennyi.

 

 

Hogy a legjobb-e?

Hát azt vitatnám!

Ha kényelmesebb használni, ha hosszabb a hőleadása, ha jobb a hatékonysága, egyebek, akkor vajon nem jobb-e a tömegkályha?

Szerintem igen!

És azt még nem is írtam, hogy nem igényel 8-10 év múlva átrakást! :-)

 

Azt egyébként megint elmondjuk, mert elmondtuk már néhányszor: ELVILEG lehet tömegkályhát is készíteni csempe külsővel. :-)

Gyakorlatilag nem csináltam még, mert annyira megemelné a költségét. :-(

 

DE!

Hogy lehetne versenyezni vele, hogy kályha csempével rakjuk a külső héjat??????

1.

Elbontottam és újra raktam már néhány cserépkályhát is! Tudom hogy csinálják elhiheted: láttam mit bontottam el!

A tűzteret végig samottból kellene építeni. De egyetlen egynél sem volt így! Csak az alsó 3-4 sor. Aztán a tűztér is feljebb piros kubiktégla, vagy putnoki.

2.

De ha végig abból építik, (Kristóf ha így csinálja igaza van. Magának és neked is jót tesz vele) és beletesznek 60-70 db-ot?

Akkor is egy tömegkályhába belemegy 140-150 db!

De van olyan technológia, aminél 350-400 db is kell 1 kályhához :-)

Az pedig hidd el nem rontja el a kályhát!

 

 

Röviden összefoglalva a lényeget: most jelenleg a cserépkályhát pont azoknak adják el, és kérik építtetni, akik hasonló gondolkodásmód szerint: szeretik a fényes, mázas cserépkályha fílinget. (ezzel semmi gond nincs egyáltalán). Vagy a lakásba ez illik a berendezéshez,...

Vagy akiket megetenek azzal a hülyeséggel, hogy a tömegkályha nem való Magyar o.-ra, hanem csak Skandináviába :-) És a balek megeszi,... ezt.

Vagy aki nem hallott még a tömegkályháról. Mert ilyenek is rengetegen vannak még.

(Esetleg megkérdezi a kályhást. Aztán azt mondja neki: én tudok tömegkályhát építeni persze! És épít neki egy úgynevezett téglakályhát! :-) Ami élére állított téglából van építve, füstjárattal, úgy mint a cserépkályha :-)

Na ez megint nem tömegkályha! :-)

Előzmény: cserépkályha fan (7622)
szdyv Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7624

Nem 'nagy' Lars , Hanem Lars Helbro !!!!

TANULJ MÁR EGY KIS TISZTELETET !!!!!

Nem is ismered, nem tudod ki ő, csak sejtéseid vannak! Igen érdekelt Work Shop bizniszben, mert megszeretne élni!

Minden alkalommal átadja a tudást és később sem feledkezik meg a tanítványiról!

Olyan útravalót ad amit utána kamatoztatni tudnak a résztvevők!

Mond meg miért kellene ingyen átadnia azt a tudást amiért 30 évet küszködött, dolgozott !?

Azért mert te úgy gondolod?

Nem is tudod mit kérsz!

Tudod mit én adok neked egy rajzot,de csak egyet, aztán mehetsz a rajzoddal és boldogulhatsz ahogy tudsz!!!!

Komolyan mondom írj találkozzunk, én adok neked rajzot!

 

Üdvözlettel Szentgróti Pál

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7618)
datapop Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7623
Ott a pont! És ezek az öreg nénik a leghálásabb kuncsaftok.
Előzmény: Kályháskristóf (7621)
cserépkályha fan Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7622

A cserépkályhák egyáltalán nem szarok, hanem a legszebb, legjobb fűtési eszközök, és én tudom hogy ügyes vagy, munkád gyümölcse itt "morgott" a nappalimban még cirka 2 hete:-)))

Előzmény: Kályháskristóf (7621)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7621

Kicsit idegesít ez a sok OKJ-zás. OKJ-s tanfolyamot végeztem én is. Igaz, ott csak a papírost kaptam meg. Még kicsit büszke is vagyok arra, hogy a 2. OKJ-s tanfolyam volt. Miért ne lehetnék jó szakember OKJ-s végzettséggel? Nem a papír tesz a szakembert. Arra vagyok a legbüszkébb, hogy egymás után megyek és építek falvakban, idős néniknél rakom át a Hérás cserépkályhát úgy, hogy szinte szimultán építem a kályhákat emeletek között. Az a helyzet, hogy nagyon sok OKJ-s végzettségű kályhás ismerősöm van és mindannyian jó szakemberek! Tetves gányolásokat meg kizárólag nagy mesterektől láttam.

 

Mostani híres, szerintem dobogós kandallós mondta nekem: le a kalappal előtted, hogy ezeket a szarokat ennyire lelkiismeretesen megcsinálod, a f-om foglalkozna vele. Na ez a mondat még vagy 3 évre erőt adott a "szarokhoz"

 

Szóval OKJ ide, vagy oda baromira nem számít.

Előzmény: elemzo9999 (7620)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7620

Elég nagy baj van egy szakmában ha a kérdésekre nem tudnak válaszolni.

Ez látszik az egyesületi élet dokumentumaiban is.

 

Esetleg kevés a fóka és sok az eszkimó.

 

A tégla kérdés továbbra is nyitott..

Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7619

"Helyette az önkritikus újragondolást javaslom a kérdések tekintetében."

 

Lehet igazad van én is ezt javaslom magamnak is...

Említettem már "Dejavu" érzésem van ettől az egésztől, máshol is voltak hasonló jelenségek ....különböző marketing stratégia típusok fölvonultatásával,  a költségdiktáló, a védekező, a támadó, stb. stratégiák együttese, megfejelve a "zseniális popcorn stratégiával"  :)

 

Úgyhogy nyomom én is azt a látatlanná tévő gombot :)  Salut !

 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7618)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7618

Ha egy konkrét kérdésre keressük a választ akkor a vitatkozás kultúra, vagy a szakmai elemzés követelményei szerint a tényállításokra kell választ adni. A tárgytól való csúsztatott eltérést nem szokták örömmel fogadni általában.

 

Amikor jogosan felveti egy egy hozzászóló hogy érdemi vita folyjon akkor erről van szó.

Helyette locsogás, piszkálódás és azon a bizonyos kákán is csomót keresés folyik, és a saját találataiknak örülnek. Ez is sikerélmény ad, elismerhető.

 Igazad van pontatlanul fogalmaztam, nem tudtam hogy doktorit kell megvédenem.

 

Ha ezt szeretjük, hogy egyesek a mellébeszélést erőltessék (mint most te) akkor ezt is lehet. De akkor ne reklamáljanak ugyanazok a saját válaszaik értelmetlen tömege láttán hogy nem folyik érdemi vita.

 

Helyette az önkritikus újragondolást javaslom a kérdések tekintetében.

 

Értelmesebb lett volna amit az elején javasoltam hogy  a kályhák funkcionális részei szerint végig menve folyjon szakmai vita.

 

De kiderült hogy ez sérti a szakmai érdekeket mert senki sem szeretné a titkait közzétenni (közkincs) akkor sem ha azok nem iparjogvédelemre alkalmas információk hanem csak mesterfogások.

 

Tehát a kályha tudósoknak ez reklám fórum akar lenni, a többiek egy része csak huzakodni akar és kiélni a névtelenség által biztosított védelmet.

 

A nagy Lars sem teszi közzé az információit pontos tervrajz stb. mert ő is a workshop bussiness -ben érdekelt.

 

Nincs ezzel semmi baj, a piac az értékmérő. A piacon viszont farkastörvények uralkodnak (Marx) és néha kellemetlen az eredményt, mint most a búza piacon amikor eltörlik az Ukránok Eu vámjait.

 

Tehát a konkrét kérdés a tégla felhasználhatósága (mit , mikor , hogyan, miért, mennyiért, előny , hátrány, hibák, ellenjavallatok, stb stb.) a kályha építésben, a szabályozások hálójában értékelve.

Előzmény: Ybasc02 (7617)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7617

"3. Azt sem tudjuk milyen a kályha belső szerkezete, ha a tégla csak burkolat akkor lehet bármilyen.

 

és még ezer kérdés merülhet fel..."

 

7510 hozzászólás... igaz van akinek , ezek mind kérdések.

 

elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 7616

Nem kell senkit sem összezavarni. Pont fordítva.

 

A tégla egy termék, aminek a felhasználhatóságát a gyártója köteles tanúsítani.

 

A gyártó minden terméket bevizsgálva gyárthat, és minőségi tanúsítvánnyal köteles rendelkezni. (nem gyárthat senki téglát csak úgy, még magának sem)

 

A tüzeléstechnikai eszközök szintén tanúsítvánnyal kell hogy rendelkezzenek.

 

Minden termék a felhasználási követelményeinek megfelelő bevizsgálást kap, ezek műszaki paraméterek.

 

Érdeklődtem az egyik nagy gyártónál, nem tudnak arról hogy hazánkban bárhol gyártanának olyan építőipari kisméretű téglát ami kályhában használható (külföldön van ilyen).

 

Ha valaki ismer ilyet tegye közzé, hasznos lenne (tanúsítvánnyal együtt).

 

----------

 

A kályhás a felhasznált anyagról nem adhat tanúsítványt mert ilyen felhatalmazása nincs.

A kályhás az építményéről nyilatkozhat, de csak úgy hogy 

"

Alulírott kijelentem, hogy a fenti címen végzett munkavégzésem, szakipari tevékenységem során a vonatkozó
szabványokat, építésügyi, tűzvédelmi valamint technológiai előírásokat betartottam."

MACSOI

 

Ebből következik, hogy ha a kályhásnak nincs a felhasznált anyagról minősítése és a gyártótól az anyagra vonatkozó tanúsítványa akkor megszegi az előírásokat.

 

Ilyenre millió példa van, (nem sorolnám fel), ha valaki épít valamit és nem a megfelelő anyagot használja fel, akkor teljes kártérítéssel tartozik, és ha baleset van akkor egyéb gondok is lehetnek.

 

 

Itt a kitűnő alkalom, ha valaki azt állítja hogy minősített tégla van és abból is építette a kályhát, akkor tegye közzé (gyártó, termékazonosító, minősítés azonosítója, minősítő, évszám stb..

Aki meg ezt nem tudta vagy nem ellenőrizte az némileg aggódhat.

 

A bontott tégla meg igen érdekes kérdés. Ki vállal azért felelősséget?

A MACSOI nem hatóság.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7615)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7606

„Mivel volt ilyen ügyem ahol felkértek a dolog megítélésére - peren kívül, az építő híres neves szakember azonnal kvázi kijavította a hibát és 5 év rendkívüli garanciát is adott a szerkezetre ...”

 

Azannya ... te igazságügyi szakértő is vagy?

 

Miért nem ezzel kezdted?

 

Ha előbb kirukkolsz ezzel, akkor csak nagyobb tisztelettel nyilatkoztam volna rólad - már saját jól felfogott érdekemben is ...

 

eddig azt hittem inszeminátor vagy!

http://szakkepesites.hu/szakmak/inszeminator.html

 

tudod az  fokozottan szexualitásra történő utalásaidból: csajok, lovak, satu .... ilyesmi

Előzmény: elemzo9999 (7604)
ArGa Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7605
Rövid idön belül kiderül.
Előzmény: Törölt nick (7597)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7604

Neked is van véleményed, és vélemény szabadság van, tehát azt mondasz amit akarsz.

 

Egyetértési kötelezettség viszont nincs, ezért nem értek veled egyet, ezt viszont neked kell eltűrnöd.

 

A többi a piac dolga.

 

Egyébként jobb ha tudod, hogy

- ha valaki nem ismeri az előírásokat de rendelkezik ide vonatkozó végzettséggel, és pénzért épít tüzeléstechnikai eszközt, akkor

"foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetést " követ el.

 

- Ha ismeri az előírásokat akkor ez a cselekmény + "szándékos" minősítésű.

 

Érdeklődj a biztosítóknál, és a fogyasztó védő hatóságnál és lesz meglepetés.

 

A felhasználó pedig teljes kártérítésre tarthat igényt, bármikor amikor éppen eszébe jut, és akkor bonthatod a szuper művet és viheted a francba.

 

Kivétel is van, ha akreditált szakmai szervezet kiadja az adott pontosan meghatározott műre a minősítést és a létesítési engedélyt (és ez nem a helyi kéményseprő bácsi, hogy tisztázzuk).

 

Mivel volt ilyen ügyem ahol felkértek a dolog megítélésére - peren kívül, az építő híres neves szakember azonnal kvázi kijavította a hibát és 5 év rendkívüli garanciát is adott a szerkezetre (mert ezzel remélte megoldani azt a problémát hogy visszafizessen közel egy millió forintot) és elkerülje az egyéb vizsgálatokat aminek a hatására a tevékenysége megszűnt volna pár évre.

 

De várom a te szakmai bizonyítási javaslatodat, és ha szükséges eljárok veled közösen a hatóságoknál hogy lássuk kinek van igaza.

- építhető kályha nem minősített téglából

- az építmény megfelel  a magyar szabványnak

 

Ha meg erre nem vállalkozol akkor tedd a satuba és szorítsd meg jól.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7601)
maguborka Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7603

tudja ezt itt mindenki nyugi. max az egy két kósza vendég nem.

 

Azok meg keressék meg az említett kályhás embereket. akiknek nem csak klaviatúrájuk van, hanem sok sok megépített kályhájuk, referenciájuk, melegséggel megtöltött otthon, amiben a referenciák üzemelnek - s ezeket simáén meg is osztják ha kell... 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7601)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7602
Előzmény: Törölt nick (7601)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7601

Nagytudású elemzo !

 

nem tisztem, de nem is szándékom az általad sorolt kályhaépítő mesterek szakértelmét értékelni, bizonygatni.

 

Nincsen erre rászorulva sem Vajda Zsolt és Szentgróti Pali sem, akik itt korábban eszmét cseréltek (egymással)

(örülnünk kéne hogy ilyen emberek egyáltalán még megjelennek itt néha, a többnyire általad előállított trágyalében)

 

 

- erre jössz te és beidézel (copy/paste),  kvázi nekik címzel a 14x14 es kéménnyel és a téglával kapcsolatos okosságot

 

de

 

elmondanám neked, és ezt vedd nagyon komolyan:

 

 

- te ezeknek a mestereknek  betyárkörte sem lehetsz az alsóneműjében …

 

maguborka Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7600

a mount everestnél is elég 6000-re felmenni. az már a csúcs akkor :)

 

:)

Előzmény: Ybasc02 (7599)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7599

" A legfontosabb feladat, hogy legyen előttünk egy konkrét cél. A kihívás sem lehet túl magas, de túl alacsony se, mindig optimális szintre helyezzük."

 

:-)

elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 7598

Alapvetően pozitív a tevékenységük mérlege, ezért nem is zavarnak, (kekov,maguborka,sancibacsi, meg ő), ugyanis tevékenységre serkentik az embert. Így felgyorsították az eseményeket azzal hogy értelmes ellenérvek helyett hülyeségeket írogatnak, amin egyrészt jókat derülünk, másrészt bizonyítási motivációt is jelentenek.

 

A héten bekerül a kéményekkel, huzatfokozóval kapcsolatos anyag a szabadalmi irodába. Ha véletlenül sikeres lesz (ami nem lehetetlen a szakértői vélemény alapján) akkor ez elégtételként fogható fel.

 

A kályha még késik pár hetet, mert elég ezt is megírni, azért kerültek ezek előrébb, mert nagyobb a felhasználási lehetőségük.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cs%C3%ADkszentmih%C3%A1lyi_Mih%C3%A1ly#A_flow_l.C3.A9nyege

 

 „flow-élmény" hez is kell motiváció, mert az ember alapvetően lusta, ezért ők pótolták azt a motiváció hiányt, amit a szép lányok és szép lovak elvontak a munkától. Ezért örök hálára kötelezték az emberiséget (ha sikerül a terv). :) :)

Előzmény: ArGa (7595)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 7597

ne légy haragos ArGa

 

az én nevem is van olyan rendes mint a tied

 

 

 

 

Előzmény: ArGa (7595)
maguborka Creative Commons License 2014.05.18 0 0 7596

Maradj itt amig kell. Imadom a kommentjeid ;)

Előzmény: Törölt nick (7594)
ArGa Creative Commons License 2014.05.18 0 0 7595
Húzz el innen a francba!
Köszi.Vagy gyere be a rendes neveddel és ne keverd itt a sz@rt!
Előzmény: Törölt nick (7594)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.17 0 0 7594

köszönjük Emese!

Előzmény: elemzo9999 (7593)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 7593

Újabb 2009-től érvénybe lépett szabályok:

 Szigorodik az egyedileg kisméretű téglából készített kémények átvétele
2009. január 1. ( forrás: www.kemenyzrt.hu)

2009. január 1-től szigorodik az egyedileg kisméretű téglából készített kémények átvétele. 
A falazott kisméretű tömör téglából rakott kémények nincs az alkalmasságát igazoló
 MSZ EN 1443 szabványnak megfelelő engedélye. Ezen kémények a fenti szabvány többféle követelményinek sem felelnek meg, 
 úgy mint:

    * Hőállóképesség
    * Koromégéssel szembeni ellenállás
    * Tűzállóság
    * Gáztömörség
    * Vízgőzzel és kondenzátummal szembeni ellenálló képesség
    * Korrózióállóság

Ezen felül Magyarországon forgalmazott téglák Alkalmazás Technológiai Engedélyében egyértelműen jelölik, hogy az égéstermékkel a tégla közvetlenül nem érintkezhet, csak arra alkalmas koracél, saválló béléstesttel.
A falazott /vakolt/ téglakémények saválló béléscső+szigetelés nélkül alkalmatlanok égéstermék elvezetésre. Ezen kéményeket még tartalékkéménynek /pótkéménynek/ sem engedélyezhetik kéményvizsgálóink.

 

http://www.tomegkalyha.eoldal.hu/cikkek/cikkek_-tanulmanyok_-tanacsok/kemeny12.html

 

Érdekes. De a kéménytől 20 centire már megfelelnek ezek a téglák? Természetesen sokkal nagyobb hő esetén is?

Igaz Tamas Creative Commons License 2014.05.17 0 0 7592

Nem szokásom ide írni mert egy bohózatnak tartom ami itt megy.

DE............

Gondolom ha nem így van törlöm mindenki szívesebben olvasná a mocskolódás helyett

Gyakorló építők konstruktív építő jellegű hozzászólásait

Vajda Zsolt,Sancibá, kályháskristof Szentgróti Pali ,Csomi akik már letettek valamit ez ügyben az asztalra.

 

Előzmény: Törölt nick (7591)
szdyv Creative Commons License 2014.05.16 0 0 7590

Köszönöm Zsolt a támogatást!

Egyébként ha ebből a szempontból tekintek a témára igazat kell, hogy adjak bárány_b nek.

Szeretném folytatni amit Péterrel elkezdtünk!

Átszeretném adni azt a tudást amit az elmúlt évek alatt megkaptunk, megtapasztaltunk. Egy más szemléletű építést szeretnék meghonosítani, azt amit Lars-tól megtanultunk. Kérlek küld el a tel számodat vagy hívj fel szeretnék veled beszélni!

Üdv

Előzmény: Törölt nick (7587)
szdyv Creative Commons License 2014.05.16 0 0 7589

Szia!

Nincs miért elnézést kérned!

Üdv

Előzmény: bárány b (7588)
bárány b Creative Commons License 2014.05.16 0 0 7588

Szia szdyv!

 

Te lennél a Szentgróti?

 

Bocsi nem tudtam!

A multkoriban nem 1 sz 1 sz-ben írtál. Nem tudtam, elnézést :)

Előzmény: szdyv (7584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!