Keresés

Részletes keresés

kdatta Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2499

Sziasztok!


Lányok! De jó, hogy feltettétek a mamuszkákat! Éppen azon gondolkodtam, hogyan kellene megoldani, erre ide jövök, és itt van ezüsttálcán kínálva a megoldás! Köszi!


Megmutatom, hogy milyen volt a mi pacskerunk, ami Kaokát megihlette! Örülök, hogy tetszett! :o))) Panni tud menni benne, amikor készen lett, le sem vette... szólni sem kell neki, és veszi fel, látja tőlünk... Most viszont hogy állandóan zoknizunk, attól előszeretettel szabadul meg. Remélem a mamusz a lábán marad! :o))

 

 

Panni ahogy mondja, pacsucs :o))

 

Előzmény: ki1csoda (2498)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2498

Kaoka, en siman felnagyitottam. Legutobb, mikor varrtam kb 25-osben csinaltam meg. Ideje mar egy uj teli kollekcionak:-)

 

IO, az a cipo veszett el, pedig Dani imadta, azt hordta az oviban.
A kosar nalam tul gyorsan urul. Most, hogy a 2 gyerek egyre jobban eljatszik egyutt csak ott ulok mellettuk es figyelem oket.  Most mar elofordul, hogy a kicsi nem is nekem hozza a konyvet olvasni, hanem a nagynak. Az meg lelkesen `olvas` neki.  Sajna en meg olvasni nem tudok igy mellettuk. A HP is 4 napig tartott:-)) En kulonben pont azert vagyok kicsit zavarban, mert a nagynal sokkal tisztabb volt, hogy mivel jatszik. De a kicsi nem tolem, magatol tanul, hanem a nagytol. Igy egy csomo dolgot egyszeruen kihagy. Pl mar most imad rajzolni (16honapos) es viszont sosem erdekeltek a bebi jatekok, ugyanakkor a beszedfejlodese lassabb.

 

Előzmény: Kaoka (2494)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2497
Engem is!
Nekünk is van egy bolti textil mesekönyv, az dzsungeles, minden állatnak van valami tapogatható része: az elefánt füle kihajtható és dombornyomott pöttyös, az arapapagáj szárnya zörög, az oroszlánnak nagy műszörme sörénye van stb.. Sára nagyon szerette.. most már persze csak a papír "igazi" mesekönyvekre bukik, lassan már a hajtogatós kartonokra sem néz rá.. :DD
Előzmény: Kaoka (2495)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2496
:-)) Na, én is így csinálom, csak nincs hozzá ilyen jó kis filozófiám.. :) S a két apró különbség: az én kosaram az egész lakás, mert cipelészem a darabokat ide-oda.. hogy majd itt lesz kedvem varrni, meg majd ott, aztán van, hogy meg sem találom, amihez éppen nekikezdenék.. A másik, amikor depis vagyok, akkor csak sok sok csoki, meg egy jó meleg takaró+ jó könyv segíthet ki, a varráshoz és minden más kreatívkodáshoz nekem repdesnem kell.. :D

Nem hiszed el, de megnéztem a kiscipőket, és rögtön kiszúrtam a képtárból, melyik a tiéd.. egy jó ideig még nyomoztam is, hol lehetne megnézni, ki valójában az alkotó, mire észrevettem, hoyg a jobb felső sarokban van a név.. :)) Lassan Neked is felismerhető a stílusod.. :D
Előzmény: ki1csoda (2481)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2495
ktimó!
Engem érdekelne a kihajható hernyólepke, meg a többi is.-:)
Előzmény: ktimó (2487)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2494
ki1csoda!
Et jó lenne, csak hat hónaposra való a méret.
Előzmény: ki1csoda (2493)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2493

Kaoka, pont ezt akartam kerdezni, hogy meddig van a laban:-)) ezert en az alabbi bebujosat csinaltam inkabb.

 

Timi, az alap egy sima molino, es az utak, fak, hazak megvannak, csak fel kell varrni. Lesz meg sin, de azt himzem. En nem igen tudok elore tervezni, nem latom. Igy megcsinalom valameddig es korrigalom:-))

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2492
En ezt http://stardustshoes.blogspot.com/2006/10/cloth-shoe-pattern.html csinaltam meg tobb peldanyban, ez egy kicsit szofisztikaltabb:-) lehet ra mindenfele ratetet varrni.
Előzmény: kustraerika (2490)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2491
Mekkora méret kellene?
Előzmény: kustraerika (2489)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2490
kustraerika Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2489
Kaoka!Mamusz kéne!Nincs valakinek mamusz szabásmintája?Én is megpróbálkoznék vele...
kustraerika Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2488

A papucsról jut eszembe:Ezt az ujjbábtartót egy kiállításon láttam!

 

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2487

Nekünk van három textil könyvünk is (nem saját készítés, de nagyon jók), a lányok szeretik őket. Két angol nyelvű, az egyik házikó alakú, és belül 1-1 szoba van, a másik a "Természet titkai", nekem még jobban tetszik (pl. a tojás felét fel lehet hajtani, alatta kiscsirke, vagy a hernyóból lepke lesz, ha széthajtod, stb.). Szívesen lefényképezem, ha kéritek, jó ötletek vannak benne :-)

 

A ki1csoda által feltett játszószőnyeg is nagyon tetszik. Hogy állsz vele? Lehet, hogy én is belefogok egybe :-)

Előzmény: Törölt nick (2472)
36évi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2486
óóó, hát én tényleg nagyon sajnálom, igazán elintézhetnéd, hogy ne taníts hétfőnként. Elég lenne kéthetente...
Előzmény: Némakertész:) (2457)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2485
tallina!
23-as méret és farmer anyag van középen és vlies. Az alján meg csúszásgátló és körbe van szegve. Nem tud benne menni, csak csoszog. Még nem érzi a lába a papucsot. Két három lépés után akkorákat rúg, hogy a plafonig száll szanaszét mind a kettő.-:))))))))))))))
Előzmény: tallina (2483)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2484
3 pontos!!!!
nagyon tetszik:
kreativ, guzu és depis..es tenyleg:D
Előzmény: ki1csoda (2481)
tallina Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2483

Ki1, szerintem max. 4 éves korig jók az ilyen könyvek, az ennél idősebbeknek már "ciki" :-), bár ezt gyerek válogatja.

Kaoka, nagyon jó ez a paucs-hátizsák szett! Mekkora méretű a paucs? És hogyan varrtad a talpára a csúszásgátlót?

Közben itt találtam egy textil-puzzlet, egy mini állatkertet. Szerintem nagyon jópofa, piciknek érdemes lenne megvarrni!

puzzlezoo
Előzmény: ki1csoda (2480)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2482
Köszönöm mindenkinek a dícséretet. A talp alja JYSK-ben kapható csúszásgátló.
Most nagyon dolgozom, majd hétfőn megtetszenek látni mit dodoztam.-:)))))))))
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2481

A takaro mar reg kesz, meg egy csomo mas aprosag csak gepem nincs fenykepezni, ugy tunik a teljesen megadta magat:-(

Szerintem erdemes az ilyen felben levo projekteket egy kosarban gyujteni. Nekem az a modszerem (ettol nemelyek hulyet kapnak), hogy egyszerre 5-6 dolgot varrok. Ha kreativ hangulatban vagyok elkezdem, ha guzuben, akkor varrogatom, ha depisben, akkor gyorsan befejezem:-))

Előzmény: Törölt nick (2475)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2480

Tallina, az a konyv nalam is nagy kedvenc! En annak idejen csinaltam egyet a nagyobbiknak, elmentek setalni es elso alkalommal elhagytak:-( Aztan egy baratnom csinalt egyet es igy en mar nem akartam ujabbat. Szerintetek egy ilyet mekkora gyereknek erdemes csinalni?

 

Kaoka, itt is nagyon tetszenek:-)

kustraerika Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2479
Jaj,ezek nagyon aranyosak!Mi van a papucs talpán?
Előzmény: Kaoka (2474)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2478
Félelmetes vagy!! Betetted a papucsot a scannerbe?? :DDDDD Nagyon aranyosak lettek, igazi kiscsajnak valók! :))
Előzmény: Kaoka (2474)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2477
Ugyan... ez csupán a személyes véleményem... Tényleg naggyon tetszik, na! :D
(A máj hízása pediglen nem számít bele az össztömeg növekedésbe.. :P)
Előzmény: tallina (2476)
tallina Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2476

IO, túlzol... de azért köszi az elismerést. Most gyorsan híztam egy pár kilót - pedig éppen az ellenkezője kellene :-((((

 

Camea! MInden együttérzésem a Tiéd! Egy felelsleges hülyeség az egész! Nekem is kellene mennem, de halasztom, amíg lehet. Szorítok Neked :-)))

Előzmény: Törölt nick (2472)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2475
A baba hidegre téve.. pihen... Kitaláltam hogy tök jó hajat lehet csinálni neki selyemszalagból, de egy csík felvarrása után majd szétvetett az ideg..egyesével csúszkálnak jobbra-balra a hajszálak, nem tudom rendesen rögzíteni, ahhoz meg túlzottan jól felvarrtam, hogy simán levágjam... :S Most félretettem, hogy ne is lássam, míg meg nem álmodom, mi lehetne a hajával.

(Sajna, jellemző rám, ha nem sikerül valami elsőre, hajlamos vagyok félretenni, nincs lelkierőm a második nekifutásra rögtön.. most így vagyok a ruhájával is.. volt egy sikertelen próbálkozásom, az ötleteket begyűjtöttem, most várom a késztetést, hogy újra nagyon akarjam csinálni.. :D)

Camea, a Te Lonkád??!! (Tudom, mélben is kérdeztem..)

Amúgy is, a barátnőm telefonált, hogy már nagyon leszállt a baba, szerintem ha jön egy melegfront, megszületik a kislánya, és szeretném nekik a kórházba már bevinni a Lonci féle babát.. Tehát most ezzel kell iparkodnom..

Bájdövéj.. Kriszta, Te hogy állsz a babyquilted tűzésével? :D (És a fotóapparáttal?)
Előzmény: ki1csoda (2468)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2474
Sziasztok!
Jobb híján felteszem az uncsikámnak készült bescannelt hátizsákot és kis papucsot, amit kdattától koppintottam. Neki vannak mindig ilyen elképesztő jó ötletei. szerintem azért siet aludni, mert ezeket álmodja meg másnapra. Mire észhez térünk, Már meg is varrt egy adagot.-:)))))))))))))))) És amikor csendben van akkor a leggyanusabb.-:))))))
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2473
Jaj, bocs, nálam egyre megy.. a lényeg az, hogy szivatás.. :S És szorííítunk!! Nana, Neked is!!!
Camea, megkaptad a mélem?
Előzmény: Camea (2470)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2472
Jaj, Tallina, nálam a Te könyved az etalon. A KÖNYV.. :)) Lassan már nekem is hozzá kéne fognom... jaj, megint túl sokat akarok.. :D (És akkor ott van még az öltözős mesekönyv is...)

Ki1csoda, igazad van, ami egyszerű, nem annyira szájbarágós, az sokszor sokkal jobb, főleg a nagyobbaknak. Ez a szőnyeg inkább a piciknek jó, akiknek még az ingergazdag környezeten van a hangsúly.. (ezért mondtam, hogy Sára már valszeg kinőtt ebből..)
Előzmény: tallina (2469)
nana56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2471

Csak nem közigazgatási szakvizsga? Én azzal szenvedek, a tavasszal már a 3/4 részét megszereztem , de a kötelező írásbeli olyan jó lett, hogy visszhívtak még egy körre :-(((

 

 

Akit érdekel country babák és ruha elkészítés is elég részletesen: http://picasaweb.google.com/poliarquivos/HandMadeCountryDolls

Előzmény: Camea (2470)
Camea Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2470

... áh, nem államvizsga... ollllllyanom már van. Szakvizsga! De dolgozom, még most is kellett, pedig 9-re rohanok a közig.hivatalba konzultációra. Egész héten ott voltam.... jövő héten meló, aztán pedig 1 hetet legalább kiveszek tanulni... réééééémes, naggggyon nehéznek érzem... :o((((( Nem fogok babázni addig, amíg nem vagyok kész... tutttttiiiii.... :o((

Puszi.... (mh. különben is tökjó, ha hiányzom valahonnan! :o)))) ... pedig már karácsonyra akarok készülni.... naggggyon.... :o( :o)

Előzmény: Törölt nick (2462)
tallina Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2469

Az én "interaktív" könyvem itt, a leírás meg a 81. hsz-ben található. Ajánlom mindenkinek az ilyen könyveket, a gyerekek imádják! (Mondjuk az enyém nem annyira, de csak azért, mert volt neki, a vendégkölykökmeg nyafogtak érte és haza akarták vinni. Senki sem lehet próféta ...)

Előzmény: Törölt nick (2466)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2468

Ezt en is neztem annak idejen, de arra jotem ra, hogy minel egyszerubb egy jatek, annal tovabb szeretnek vele jatszani. Ezert tetszett meg az a `terepasztal`.

Hogy all a babad, amit multkor varrtal?

Előzmény: Törölt nick (2466)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2467
Köszönjük az infot és a tájékoztatást!!
Szeptember 30-ig pont mindenkinek kész lesz a madárijesztője, nem? :))
(Szabásmintát elküldtem Cameának.)
Előzmény: viharsarkilány (2425)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2466
A képeket meg elfelejtettem beszúrni.. :-(

Egyébként megtaláltam a linket is.. Interaktív mesekönyvek
Előzmény: Törölt nick (2465)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2465
Óó, hát ez sokkal komolyabb, pláne fiatalembereknek.. :) Amit én néztem ki, az inkább kisbabás.. Bár a kettőt jól lehet kombinálni is.. :)
Előzmény: ki1csoda (2446)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2464
Lányok, nagyon édesek vagytok mind, köszönöm szépen a rengeteg segítséget!! A lelkesedésetekből is azt lehet leszűrni, hogy Lonci igencsak belétek plántálta a babavarrás iránti szeretetet!! :)))) Ha reggel lesz rá időm és energiám, ki is próbálom.. :)

(Most csak azért vagyok ébren, mert Sárám megriadt, s míg ő persze gond nélkül visszaaludt, nekem bezzeg nem sikerült.. hiába.. a korral jár..)
Előzmény: N.Lonci (2450)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2463
:-))) Nem hallottál még a foltoskórról?!!
Előzmény: kustraerika (2455)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2462
Államvizsga!!! Camea, szorítunk! :) Remélem, az egészséged azért jól szolgál azóta! :)

Ne keseredjetek el, Cameánál ezek a biztos tünetek (énmostmáraztán-semmimással- nemfoglalkozom-míglenemvizsgáztam) kifejezetten a vizsgára való felkészülés első stádiumára jellemzőek.. :D Jön majd még a televanahócipőm-könyvetsemakaroklátni-inkábbbármimástcsinálok, és persze a nemtudoksemmit-megfognakbuktatni is, sőt, ha idegesebb fajta vagy Camea, kedves, lehet, hogy köv. hó végére megint abban a cipőben jársz majd, mint múlt héten.. :D

Azért mindenesetre kitartás, és jusson eszedbe néha, hogy egy kis babavarrás milyen jó kikapcsolódás lehet (pláne annak, aki egy délután alatt pikkpakk összehoz egyet..) :) Melózni se jársz a felkészülés alatt?
Előzmény: Kaoka (2460)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2461
Na ne csinald mar!! Barmi is van nov 1-ig nem hiszem, hogy par babat nem tudsz/akarsz varrni?!
Előzmény: Camea (2458)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2460
Camea!
Jaj ne! Csak így eltünsz? Nem értem.:(((((
Előzmény: Camea (2458)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2459
jaj, akkor vigyázz magadra camea, és ültess oda pár babát, hogy vígasztaljanak, ha elkenődnél! azért nézz ám be!
Előzmény: Camea (2458)
Camea Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2458

HahóóÓ!

Átvittem az augusztusi babákat.... sajnos csak most. :o( Enyémnek még nincs haja és sminkje se, és bedobozoltam, hogy ne is lássssssammmm. :o( November 1-ig ki kell vonni magam a forgalomból. Ha végülis lett új szabásminta, akkor küldjétek át emailben, hogy fel tudjam tenni az oldalamra... én majd novemberben mindent bepótolok beccccccsületessssen! .... sajna ez van... :o( ... de nektek jó varrogatást és foltozást meg nem is tom már mi gyönyörűség készül még itt! :o))))))

 

Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2457
fúj (ronda, féltékeny , gonosz alak vagyok) és sárga is... már megint a hétfő....(nagy sóhaj)...mégiscsak fel kellett volna mondanom:P
(irigy vagyok, és látom, a k kezdőbetűsekre buktok, de legalább a Kertész jó, a némát viszont sajna nem tudom most leradírozni, úgyhogy majd sóváran gondolok rátok a 7 órám közepette, ami amúgy is gáz, dehát ígymegaztán?!?!?!?!?!:()

azért jó mulatást! :D
Előzmény: 36évi (2454)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2456

Lonci, KOSZONOM a kiigazitast!!! IO szegeny nekiall egy kb 30cm-s fejnek.....hm :-)))))

 

Kastan, remek otlet!!! En kis zacskot akartam hozza, de igy sokkal jobban hangzik. Neked mar nincs rola keped?

 

Erika, szeritnem a gyerek tok jo, de a babat is hozzd el. En is gyerekekkel, 2-vel:-))) megyek.

kustraerika Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2455
Jesszusom,a végén még foltot fogok varrni...!Mit kell mutogatni?Én pl.a kicsi lányomat fogom...
Előzmény: Kaoka (2452)
36évi Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2454
Óceánárok a megálló neve, és a házak köztt ezért kell előrefelé sétálgatni viszonylag sokat, a posta előtt van közvetlenül, úgyhogy, ha eltévedtek, a postát kérdezzétek, azt midnenki tudja. :)
Előzmény: Kaoka (2452)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2453
nálunk annak idején a játszószőnyegnél nagyon bevált, hogy a kerülete mentén karikákban zsinór ment, és azzal össze lehetett húzni zsákká, felakasztani a falra.
Volt babás és építős. Lehet, hogy csak a gyors rendrakás miatt szerettem?
Előzmény: ki1csoda (2446)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2452
ki1csoda, kdatta, kustaerika!

Ide kell jönni hétfőn reggel 9-12-ig. mindenki hozza a mutogatni valóját. És épp akkor lesz nagyon olcsó turis vásár is. Foltosrongynak babaruhának tökéletes. Piros 20-as busz végállomása, vagy 14 villamos ahogy kiér Káposztásra egyből leszállni és a tíz emeletesek közé bemenni ott van a Közösségi ház. Fekete 20-al ne gyertek, mert sokat kell gyalogolni. Figyelem! Fényképezőt hozni.

kustraerika Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2451

IO!Itt van a spéci csomó,amit Lonci emleget a nyak elkötésénél.Az első képen két hurok van.A másodikon:a bal oldali hurkot rátettük a jobb oldali hurokra.Ebbe bújtatod bele a nyakat,majd jól meghúzod,szorosra.Utána csomózhatod.Nagyon megkönnyíti a kötözéses munkákat!

 

 

 

 

 

 

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2450
A fej méretét (fejgombóc ) a kerületben kell érteni nehogy átmérőben mérd. A vlizzel 2,5 cm-es csíkból kell göngyölíteni,de az ne legyen vastag vlíz , ha vastag szedd ketté. Mindig forgatva, hogy ne legyen sarkos. Azért jobb látni és együtt készíteni, mert akkor menet közben, meg tudod tapogatni az enyémet, tudok instrukciót adni, stb......... Erre jön rá a csillag amit alul összefogsz és kötözöd ( egy spéci hurokkal, de sajnos azt nem tudom leírni, csak megmutatni. )ez kb 15 cm hosszú 3 db 2,5 cm széles , amit * alakban kell rátenni.
Ha kell még segítség jelezz vissza.
Előzmény: Törölt nick (2436)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2449
De drága vagy azt Te már tudod amit IQ-nak küldtem. Nem publikus.-:)))))))))) Írok mailt.
Előzmény: ki1csoda (2448)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2448

Kaoka, nekem is kuldj emailt!

 

IO, mutasd meg legyszi, hogy mire gondolsz!

Kaoka Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2447
Küldök egy emailt, de nem kinevetni!-:))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2444)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2446

En errol kaptam az otletet. En is azt hittem kinottek, de tegnap pl en rajzoltam ilyet mikor kisautoztak es nagyon elveztek.

Előzmény: Törölt nick (2444)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2445

10cm bocs:-) ha megnezed, ez eleg kicsi. Lonci mutatta, hogy hogy lehet vlies-zel csinalni gombot, kicsit mas, es SOKKAL erosebben kell osszenyomni. Probald ki, aztan meglatod mennyire gomb. Ezt  a fejet csak a szem vonalban kotoztuk.

Persze, hogy mas nem idegenekkel talakozni, de en jarok egy tanfolyamra, ahol `idegenekkel` varrok es nagyon jo!!!! En azt hiszem ebben a kerdesben megalkuvobb vagyok:-)

Előzmény: Törölt nick (2441)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2444
Húúúú, de jó!! Ilyet én is kinéztem már, de azt gondoltam, Sára már biztosan kinőtte..
Mintáról varrod, vagy csak simán saját kútfőből? Az orosz oldalon van egy nagyon szép-színes.. én ahhoz festettem a chartreuse-t.. :))
Előzmény: ki1csoda (2442)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2443
Igen, csak ők nem mutatnak akkora netes aktivitást, mint a pesti vagy a kecskeméti társaság. Régebben Mammka, és Maple is tagok voltak, most már ők sem járnak. (Én még nem voltam...)
És: NEM ugyanaz a topicos ismeretlen-ismerősökkel varrni, mint akárki mással, azért ezt biztosan Te is sejted.. sőt meg is tapasztalod majd.. De jó Nektek! :D
Előzmény: ki1csoda (2440)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2442
Na akkor hogy igazodjak a topikhoz, bar lehet, hogy ez is off:-))), szoval elkezdtem egy `jatszoszonyeget` a gyerekeknek. kb 1mx1m es ut lesz meg fak, amin kisautozhatnak.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2441
10 mi?? Cm??!!
A vlies gondolom nem tömörödik olyan jól, mint a gyapjú.. akkor inkább varrjak egy labdát, és tömjem ki? :)

Lonci, nem gondolkoztál még azon,hogy babakészítő webáruházat nyiss? :) Nekünk szállítanád az alapanyagot, a többi megrendelőnek meg a kész babákat.. :D
Előzmény: ki1csoda (2439)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2440
Volt Kaoka csoportjanak kiallitasa, ahol Evi36-al megismerkedtunk es nekik van egy csoportjuk, ahol hetfon lesz az elso oszi talalkozas. Ha fogadnom kell, tuti, hogy a kozeledben is van valami csoport:-))
Előzmény: Törölt nick (2437)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2439
IO, ez sokkal kisebb baba. Nekem kicsit nagyobb lett, igy a fej 10 atmeroju. Ha a fejet a net szerint csinalod, vigyazz, mert az gyapjut mutat!!! Vlies-zel ez igy nem megy. Ha lattad, az en elozo babamat, annak pont ez a baja, nem lett jo az arc, akkor mar sokkal szebbet lehetett volna csinalnom, ha tomom:-))))
Előzmény: Törölt nick (2437)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2438
Kaoka, a köv.havi Praktikában is lesz csuhébaba, ha lehet hinni az előzetesnek.. :)

Ti micsinátttok Pesten?? Folyamatosan találkozgattok??!! Ez nem igazsáááág!!! :'(((
Előzmény: Kaoka (2435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2437
Igen, kösz, hogy említetted, azért szerettem volna én is személyesen ott lenni,mert a fejkialakításnál mindig az okozta a bökkenőt, hogy a tömege hogyan lesz meg.. a japán
típusú babáknál ugye nem gombócot formálnak, hanem egy nyers fejet varrnak, azt tömik ki. A gombócnál aza gond, ha túl puha, elfolyik az arc, ha túl kemény, nehezen formázható. Biztosan nagy tapasztalatot ad, ha kézbe tudod venni a már kész, profi babát..
Sajna, gyapjam sincs, marad a vlies.. (ezt sem tudom, honna pótolom majd, ha elfogy, ezt még neten rendeltem, de a forrás elapadt..)
Előzmény: ki1csoda (2434)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2436
Köszönöm előre is! Amíg scannelsz, esetleg a fej méretét elárulnád? Azt menet közben megcsinálnám addig.. (Kb-re vagy centire.. mint egy ping-pong labda? Teniszlabda?)
Előzmény: N.Lonci (2432)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2435
:)
Előzmény: 36évi (2433)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2434

Nekem hianyozni fog, de majd nyaron ugyesebb leszek es tobb hazi tabort szervezek:-)))))))

 

IO a babavarrasnal a fejkialakitas nagyon trukkos. Nem tudom van-e gyapjud vagy vlies-zel csinalod, de nekem az volt a fo hiba, hogy nem tudtam mennyire kell kemenyre csinalni a gombot (arrol nem beszelve, hogy nem egyszeru gombbe tekerni), szoval NAGYON kemenyre kell. Az hogy megfogdoshattuk Lonci babait, az egyszeruen egy mas kezdest adott.

 

Lonci, baratnom felhobabaja mar nagy utat tett meg es mindig mikor jon emleget Teged es, hogy mennyire jol erezte magat:-)

 

Erika, Kaoka emlitette a baba-mama varros klubbot, majd irtok nekem cimet es en megyek a gyerekekkel egyutt. (Kaoka draga, keszulj, mert a nagy kozolte, hogy neki bejott a kiallitas menjunk megint:-)))))

Előzmény: Némakertész:) (2431)
36évi Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2433
Na, eggyel több ok, hogy gyere csanakra. Ott biztos tud valaki ilyet, szerintem Maple tutira. :) Na???
Előzmény: Kaoka (2426)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2432
Rendben van , de még fel kell skennelnem a mintáját. Szívesen elküldöm, de kicsit várj, mert most el vagyok havazva. A fejet waldorf szerint kerll készíteni, csak kicsiben, a többi rajz és méret megy.
Előzmény: Törölt nick (2401)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2431
ha nekem is szól a kérdés, benne vagyok, nincs több tábor:D:D:D:D

ha nekem nem szól, akkor bocsi, hogy beledumáltam....
Előzmény: ki1csoda (2421)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2430

Ááá  :((  Ment a vitrinbe a júliusi babák mellé.A lányok nem érdeklődtek...Én fogok ezentúl velük babázni!

Előzmény: Kaoka (2427)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2429
Hová kéne mennem hétfőn?Valamiről lemaradtam?
Előzmény: ki1csoda (2421)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2428
A pofikája a sosem használt sminkkészletem arcpirosítója :))
Előzmény: elena2 (2414)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2427
kustaerika!
Gyönyörű a babzika, remélem van már gazdája.
Előzmény: kustraerika (2411)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2426
ildu!
De aranyos vagy! Meghallottad a segélykiálltásomat.-:))))))))))))))) Köszönöm, már csak neki kell kezdeni.
Előzmény: ildu (2424)
viharsarkilány Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2425

Pályázati felhívás!

 

II. Békési Tökmulatság részeként Október 13-14-re madáríjjesztő készítő pályázatot hírdetünk. Alapanyag textil, /természetes alapanyag/ méret szabadon választott. I. fordulóban Szeptember 30-ig a fotókat kérjük, aki a munkájával bejut a II. fordulóba, attól Október 10-ig a készmunkákat kérjük eljuttatni számunkra, melyet a díjazás után visszajuttatunk.

 

Email: nefelejcsegyesulet@citromail.hu

 

ildu Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2424
jé,nem szúrta be,pedig nyomtam a gombot! Akkor leírom: www.csuhe.hu/index.html
Előzmény: ildu (2423)
ildu Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2423
Klári,itt egy csuhés link (nem tudom sikerül-e kattintósra),elég jól leírja a készítést.Sajna fotózni nem tudok,noha megigértem,de múltkor is mondtam a telefonban,döglött az akksi.
Előzmény: Kaoka (2422)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2422
kicsoda!
Már adnám, csak lenne mit. Talán akad valaki aki járatos ilyesmibe.
Előzmény: ki1csoda (2421)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2421

Erika, nagyon aranyos lett a baba!!!!! Hetfon nem jossz? Mert elvinnem felhovel, hatha megtetszik:-))))

 

Kaoka, ha valaki megtanit, akkor add at a tudast, engem is erdekel.

 

Babavarrasrol. Nekem ugy tunik a hetvegek (mert ugye mar csak a jovohet van, utana egyedul vagyok mar a gyerekekkel) nem jok. Csinalunk babaruha varrast? vagy majd nyaron?:-))))) En ha muszaj elvagyok az eddig tanultakkal egy darabig....nehezen, ugyan.:-)

Kaoka Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2420
Színes raffiám Nekem is van, meg egy csomó kukoricacsuhé.

VALAKI! Tanítsatok meg légyszi csuhé angyalkát készíteni.-:))))))))))) Vagy most nyissunk hozzá egy másik topikot. Nem sok értelmét látom. Sajnos már itt is fogyunk mostanában.-:(
Előzmény: kdatta (2419)
kdatta Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2419
Én vliessel tömtem, szalmám még nincs, azt majd kívülről szeretnék rá tenni egy két helyen, lehet hogy raffia lesz...az hobbi boltban mindenféle színben van.
Előzmény: Kaoka (2418)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2418
És szalmával kell kitömni? Honnan vegyek?
Előzmény: kdatta (2417)
kdatta Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2417

Szívesen! De az nem én voltam. Szerintem Kastannak szól! :o))

Hideg az nálunk is van... még szerencse, hogy általányt fizetünk a gázért (panel) így egész nap ment a sütő... gyorsan össze is dobtam egy kis csokis, meg egy kis fehércsokis-kókuszos muffint. Utóbbi kb két szempillantásnyi idő alatt fogyott el. :o))

 

Örülök, hogy a szeptemberi baba az én szalmaemberem lesz. Felteszem mégegyszer a szabásmintáját, ne kelljen keresgélni! :o)

 

A s..r idő nekünk sem tett jót, orr folyik, torok fáj, nálam ma már láz is volt... :o(

 

Camea! Veled mi újság? Hogy vagytok?

 

Kustraerika, édes lett nagyon a babád! Én is szeretnék ilyet varrni! Van még hely az októberi babavarrásra? :o)

 

Ja a madárijesztő, annyit locsogok, hogy elfelejtem.

 

Lábfeje nálam nincs, én elkötöttem... :o)

 

Előzmény: Némakertész:) (2415)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2416
édes a babád, sárgulok.... nekem semmi sincs kész :(
de a haja a nagy fejnek igen:D
bár még kócolom majd valahogy....

ötletproblémáim vannak, így lehet, hogy Loncival való személyes találkozásunkra is marad még majd kérdés... (khm...szabad nekem olyat, Lonci??)
Előzmény: kustraerika (2411)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2415
mi van? vattagyárban???? dolgozik? a jobb oldali szomszédom??? (hehe, mert te vagy a baloldali:D) szóval eddig sose mondta senki, azt hittem, hogy simán egy anyagboltban dolgozik...
azért köszi:D


IO, köszi a kérdést, itthon vacakul, iskolában jól vagyok (ott jól kell lennem).... nagyon hideg van:D de ma egész jó a napom, mindjárt meg is nézem az aug nőcit, már tuti megfagyott a kisszobában (amilyen hideg itt van..brrrr)

kdatta, neked is köszi a választ:D

édesek vagytok mindahányan :D
Előzmény: 36évi (2407)
elena2 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2414

Erika! Nagyon jó a felhőbabád, aranyos kis duci!

Pofikájára a pirosat színesceruzával festetted?

Előzmény: kustraerika (2411)
bvedono Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2413
Nekem is hiányzik Camea:((((
b_ildikó Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2412

Köszönöm a segítséget, a nissepar 3 példányban is megérkezett a postaládámba! :-)))))

(Időt elfelejtettetek csomagolni hozzá...... :-)))) )

kustraerika Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2411

Elkészült a felhőbabám!Felhő nincs,nekem így jobban tetszik...Viszont van pomponja!

 

 

bvedono Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2410
Hol találom a szeptemberi mintát??
bvedono Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2409
A szalmavirág mákgubó saját termesztés. most szedtem le a díszkukoricát, de sok dísztök is virít a kertemben.
Előzmény: Törölt nick (2368)
36évi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2408
Kedveskéim!

Mondanám, hogy csatlakozom az előttem írókhoz, nagyon kellemes volt a tegnap délután, örülök, hogy láttalak titeket, a munkákat, régi ismerősöket, szóval tuti volt, na.
36évi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2407
Mingyá irgum-burgum!!! el teccett felejteni, hogy kedves csoporttársa, aki ot ül mellettünk, a Vattagyárban dolgozik????? Híjjad fel, azt rendelj, szombatra el is tudja hozni. :) He?
Előzmény: Némakertész:) (2386)
elena2 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2406

Sziasztok!

Már leírtátok, de én is szeretném megjegyezni, valóban színvonalas volt a kiállítás! Köszönöm a meghívást!

Jó volt Veletek találkozni. Nem éreztem  olyan elveszettnek magam, mint Szekszárdon. Én csak nézegettem a munkákat, mindenki beszélgetett valakivel, nekem nem volt senki ismerősöm.

Teszek fel pár képet, gyerekszobába valókat.

Némakertész, tegnap voltam az Erzsébet krt. 34. alatt található Dekor boltban sokféle filc volt. Az árat nem néztem, biztos nem olyan olcsó, mint a vattagyári bolt, de a választék a többszöröse. Ott találtam babyplüsst is, abból is több szín van. (Ha valakit érdekel.)

Előzmény: kdatta (2395)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2405
Filcet láttam a nyár elején az Etele téri (Kelenföldi pu-nál) méteráru boltban.
Előzmény: Némakertész:) (2386)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2404
Jó, akkor a szeptemberi szabásmintát közfelkiáltással megszavaztuk! Köszönet Kdattának a szerkesztésért.. :)
Előzmény: ki1csoda (2370)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2403
Kastan, nekem jobban tetszik a Te babád, mint az eredeti!! :-)

Én sem tudtam addig, hogy Rassmussen, míg Ki1csoda meg nem jegyeztette velem.. :) Direkt nem kutattam utána, a Picasás Tildas albumból mentegetem csak le, ami ott fenn van.. Nálam azért még mindig a Tildas az első.. :)
Előzmény: Törölt nick (2382)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2402
Foltos Viki írta márciusban a testvértopicban:

Valószínűleg a közeljövőben a vattagyár közelében fogok mozogni. Ha érdekel valakit filc anyag (4800 Ft/kg), vlies (1690 Ft/kg, ez~200 Ft/m, 2m széles), ragasztós vetex (5-700 Ft/m), ragasztó nélküli vetex (169 Ft/m, 95 cm széles), szívesen beszerzem.

De ha rákeresel a filc szóra, egy csomó találatot kia, ott többször is volt szó lelőhelyről, csak most nincs türelmem végigbogarászni.. :)

(csak úgy mellékesen: JOBBAN VAGY? :DD)
Előzmény: Némakertész:) (2390)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2401
Lonci, szeretnélek megkérni, hogy a felhőbaba leírását küldd el nekem is... LÉcciiiii!! :) OKtóberben mennék én is a köv. tanfolyamra, de most egy szeptemberben születendő kiskirálykisasszonynak szeretném ajándékba készíteni..
Előzmény: N.Lonci (2398)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2400
Már el is küldtem.. :)
Előzmény: b_ildikó (2392)
nana56 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2399

Kedves Ildikó!

A kép alatt van egy nagyító ikon, ha arra rákattintasz, akkor mutatja a képet teljes méretben, és onnan már tudsz menteni, nyomtatni, mindent. Elég macerás, de ha meg akarunk szerezni valamit, akkor ez nem lehet akadály, igaz? :-))

Előzmény: b_ildikó (2392)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2398
Nagyon jól el lehet a fejeket készíteni a rajzok szerint. Amennyiben nem menne és jönnél a talira októberben szívesen segítek benne.
Előzmény: hajnikri (2397)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2397
Köszönöm szépen a címet, rendes vagy.
Előzmény: kustraerika (2393)
kdatta Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2396
Örülö, örülök, örülök... bocsi, kicsit sok lett....de azért még örülök :o))
Előzmény: kdatta (2395)
kdatta Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2395

Mi köszönjük a meghívást! Szuper volt a kiállítás, nagyon szépeket varrtok, varrtatok! gratula ezúton is mindenkinek! Örülök, hogy elmentünk, nagyon jól éreztük magunkat.  Örülök, hogy találkoztunk Veletek! :o))

 

Kriszta! Nagyon rendes sofőrrel utaztatok! :o) A gyerkőcök édesek! Örülök, hogy találkoztunk! :o))

 

A lánykámnak nagyon tetszettek a tombola nyereményeink, ami nem más, mint egy kis nesszeszer, és egy virág alakú tűpárna tartó. :o))

 

 

Elena Te is fotóztál? Mutatsz majd képeket? :o)

Holnap hozom őket én is. :o)

Előzmény: Kaoka (2389)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2394

A masik helyt mar leirtam, de akkor itt is:-) Nagyon jo volt a kiallitas, igazan jo a csoportotok es szepeket varrtok es latszott, hogy egy tamogato csaladi, barati kor is van mogotte. Ja es ismet kiderult, hogy aki jol varr, jol is sut:-))

Off: 2 kisgyerekkel mentem es esett. A trolin a vezetot megkerdeztem, hogy melyik megallonal kell leszallnom, megmondta, majd kozolte, hogy de csak maradjak szepen, majd kitesz a haz elott. Ezt muszaj volt elmondani, mert ilyet ritkan hall az ember:-) on

Előzmény: Kaoka (2388)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2393
Előzmény: hajnikri (2385)
b_ildikó Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2392

Lányok! SOS!

 

http://home-and-garden.webshots.com/album/303947014MZlrYL

Itt van egy édes "nissepar" Tildától, amit eddig nem ismertem. De nem tudom lementeni. :-(((((

Ha valaki véletlenül boldogulna vele......

Előre is köszi! :-))))

kustraerika Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2391
Évekkel ezelőtt lehetett kapni a körúton,ha a Nyugatitól mész a Jászai  tér felé,a Skála oldalán,na,ott vmelyik sarkon van egy nagy méteráru.Szerintem egy próbát megér!
Előzmény: Némakertész:) (2386)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2390
édes vagy, de nem nekem kell... a kolléganőm akar valamit csinálni az osztályával (és nem az a turizós-mosogatós típus)

Előzmény: ki1csoda (2387)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2389
kdatta!
Neked és a férjednek is köszönöm, hogy eljöttetek, és örülök, hogy megismerkedtünk valóságban is, nem csak virtuálisan.-:))))))))))))
Kaoka Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2388
ki1csoda!
Te télleg egy csoda vagy, eljöttél ebbe a cudar időbe a kiállításunkra.-:))))))))))))) Ráadásul a két kicsi gyerekkel. Nagyon aranyos vagy. Köszönöm szépen.


Elena Neked is köszönöm, hogy olyan messziről eljöttél. Írtó aranyos vagy. Remélem nem csalódtatok.
Előzmény: ki1csoda (2387)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2387
Ez nem tudom:-)))) de azt igen, hogy ha van turelmed akkor turiban lehet gyapju pulovert, takarot venni, amit ha forron kimosol csudaszepen filcesedik.
Előzmény: Némakertész:) (2386)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2386
Itt is megkérdezem, hátha itt tudjátok... Hol lehet Bp-en méterben filcet kapni?
köszi, ha valaki megírja és bocs, ha már megbeszéltük.
hajnikri Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2385
Lányok!
Tudtok olyan webcímet, ahol a waldorfbaba készítést leírják, rajzolják? Előre is köszi.
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2384
Szia!!!! Igen, jo, hogy jottel es itt is latunk szepeket Toled! A baba nagyon tetszett mar regebben, mikor lattam.
Előzmény: Törölt nick (2382)
ktimó Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2383
Köszi! Ezeket már láttam, de a szerzőt soha nem figyeltem. Tényleg nagyon jók, letöltés megy :-)
Előzmény: ki1csoda (2381)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2382

Csak Tőletek a közelmúltban tudtam meg, hogy nagy Rasmussen rajongó vagyok. Évek óta mentegetek képeket, egy füzetbe is lerajzolgattam, ha láttam valamit, volt, hogy mintához is jutottam, sokat meg is varrtam karácsonyra, és most itt egy csapásra meg kellett tudnom, hogy mindegyik ugyanannak a szerzőnek a könyvében van meg. :-)
 

Előzmény: ki1csoda (2381)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2381
Előzmény: ktimó (2376)
elena2 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2380

Lányok, lehet, hogy meggyőztetek!

Ma megyek be a városba, és útközben nézek kék plüsst.

A lányomnak nagyon tetszett, azt mondta pont úgy néz ki, mint egy volt osztálytársának a kisöccse. Magam elé képzeltem a kisfiút és tényleg így néz ki, ezen nagyot nevettünk! Ezért hívják Zsomborkának (mint a kisfiút).

Előzmény: ktimó (2379)
ktimó Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2379
Elena! Nagyon jó lett a baba. Jobb a haja így, felvágdosva. A nadrágja is tetszik:-) A lányod mit szólt hozzá?
Előzmény: elena2 (2364)
ktimó Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2378
IO! Nekem is jó ez a minta :-)
Előzmény: Törölt nick (2367)
ktimó Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2377

Jól is tetted, a fehér babóca már nálunk is kezd szürkébe hajlani. És nem lehet mosni! Nem tudom, mi lesz így. Lehet, hogy Lonci most sikítani fog, de azt gondolom, visszatérek a flízhez, nálunk olyan nagy a babák igénybevétele, hogy pár hetente mosni kell őket. Azért újat csak nem csinálhatok mindig :-)

 

Egyébként nagyon jók lettek a babák, majd felöltözve is mutasd meg a fiúcskát!

 

Előzmény: ki1csoda (2375)
ktimó Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2376

Köszi, igen :-) Én is lementettem.

 

Mutassatok valamit a Rasmussenből! Tudom, hogy egyszer raktatok fel linket, de akkor nem volt időm megnézni, és most nem találom :-( Pedig nagyon érdekelne!

Előzmény: ki1csoda (2373)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2375

Ugy gondoltam a feher tulzas lenne, mert igen nagy az igenybevetel:-)))

Szeretnek menni, de ma en vagyok a gyerekekkel, szoval lehet, hogy jonnek velem....hmmm szerencsere a 79-es trolival eleg hamar kiernenk.

Előzmény: elena2 (2374)
elena2 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2374

Köszönöm!

Igen lánynak indult, de már a 3. hajszálnál eldöntöttem, hogy fiú lesz.

Tiéd is nagyon tetszik! Felhőcske kék ruhát kapott? Enyém fehér lesz. Talán hétvégén befejezem és már tudok felrakni képet! Zsomborkám kicsit csámpás ám, csak a naciban nem látszik.

Ma jössz a kiállításra?

 

Előzmény: ki1csoda (2370)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2373

Bocs, ez ugy kezdodott, hogy

Ktimo, a keszulo bolthoz, ezeket ismered?

Előzmény: ki1csoda (2372)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2372
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2371

Ne viccelj, varrj azonnal egy uszogumit, ha nem hasznalja berakja a taskaba:-))) Csak elegansan.

A Rasmussenbol mennyit talaltal? Nekem most o a kedvenc...

Előzmény: Törölt nick (2369)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2370

Nagyon edes lett!!!! De en ha jol emlekszem ez is lanynak indult:-))))

 

En a kettot, megint tul nagyok a kepek stb,  feltettem http://www.flickr.com/photos/36003421@N00/1312463160/ , ugy sajnalom, hogy a felhovel nem tudom megmutatni, mert annyira aranyos.

 

IO nekem ok az a szabasminta.

Előzmény: elena2 (2364)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2369
Ő is tök jó!! Először én is labdát akartam varrni neki, meg piros-fehér csíkos úszógumit, de a táska mellett már sok lett volna.. :)) Hol a szeme?!!

A Tildas megy majd, csak előbb összeszedem a cuccost..
Tallina, Neked meg majd akkor küldöm, ha a Rasmussen-minták is meglesznek.. :) (Azért ahhoz még kell egy kis idő..)
Előzmény: ildu (2346)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2368
Baromi jók lettek!!
Nagyon tetszik az egész, úgy, ahogy van koszorústól, bútorostól, függönyöstől, szalmavirágostól!! :D

Én még halogatom egy kicsit az őszi hangulat felerősítését, de sajna úgy tűnik, hiába.. :(
Előzmény: bvedono (2356)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2367
És ezt a szabásmintát szerkesztette hozzá Kata.. Jónak tűnik.. (Habár a lábfej lemaradt.. :D)
Előzmény: kdatta (2249)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2366
Senki sem válaszolt, de nem lehetne ez a madárijesztő akkor a szeptemberi?
(Kata azon hozzászólására válaszolok, amiben feltette a képeket..) Itt három variáció is van, de szerintem ezekből is kismillió születik majd.. :)

Camea kedves, remélem hamar gyógyulsz, mert Nélküled káoszba fullad a közös varrás project.. :)
Előzmény: kdatta (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2365
Nagyon jó lett!! Ezek szerint nem csak Ki1csoda döntött a fiúbaba mellett.. :)

Előzmény: elena2 (2364)
elena2 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2364
Előzmény: elena2 (2363)
elena2 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2363

Sziasztok!

Azt hiszem mostmár sikerül bemutatni Zsomborkát:

Előzmény: elena2 (2353)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2362
Azt hittem meggyogyult a gepem, de csak 2 kepet tudtam csinalni:-( A felhobabat, de felho nelkul es a nagyot puceran.
nana56 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2361

Annak, akit érdekel itt van egy babaruha-varrós lap: http://picasaweb.google.com/girassolpinturas/DollDresses

 

bvedono Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2360
Válaszoltam.
Előzmény: Kaoka (2359)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2359
Szia! Küldök egy mailt.
Előzmény: bvedono (2358)
bvedono Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2358
Meg van már a szeptemberi közös szalmaember mintája???
Előzmény: ki1csoda (2357)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2357

Hat szerintem is inkabb mano, boszinak tul aranyos:-)

Azt a koszorut mar en is kineztem a Tildabol, de azt hiszem a szalamaember fog rakerulni:-)

Előzmény: bvedono (2356)
bvedono Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2356

És a többi kép:

bvedono Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2355
Nem rakta be a képet.
bvedono Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2354

Sziasztok. Én nem varrtam augusztusi babát, de helyette itt vannak amiket a múlt héten készítettem. A boszi inkább manó lett, és el is neveztük a férjemmel Mohának, úgyhogy most meg kell varrnom a társát Páfrányt.

Az ajtódísz már ősz dekorácoóként készült. ( nem jó a dátum a fényképezőgépünkön.)

 

elena2 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2353
Bocsi! Nem sikerült, túl nagy a képem. Itt megállt a tudományom. A gyerekeim, akik segíthetnének, iskolában vannak. Talán majd délután telefonos segítséggel....
Előzmény: elena2 (2352)
elena2 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2352

Sziasztok!

Nem tűntem el, csak szabin voltam és mindkét gépünk bedöglött. Tegnapra jók lettek, de akkor meg az internet tűnt el.

Szeretném megköszönni mindenkinek a babavarrást, Loncinak az önzetlen oktatást, Ki1csodának, hogy rendelkezésünkre bocsátotta a lakását, a többieknek a kellemes társaságot!

Most bemutatom Nektek Zsomborkát:(Remélem sikerül, még sosem raktam fel képet!)

Előzmény: ktimó (2340)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2351
Lesz gazdája a tükörnek!23-an jelentkeztek rá,vki majdcsak elviszi:)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2350
Ildu!Ő egy csinosan telt középkorú.Fiatalon temperamentumos szépség volt,bár még most is szenvedélyes,hastáncra jár,meg salsázni.Nincs narancsbőre...:)
Előzmény: ildu (2346)
Camea Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2349

Pusza, szép új hetet! Csak köszönök és rohanok..... ma este (bár szerintem éjjel lesz belőle) felkerül az én lyányom is és átviszem a babákat a honlapomra.... bocsi, sajna ez a hónap vége így jött össze. Betegek vagyunk most is mint állat, teligyógyszerezve a párom is én is (gyerekek már rendben vannak :)) de most még konzultációra is rohannom kell.... :o((

Végig se tudtam olvasni miket írtatok, csak a képeket néztem meg.... azzzzzok naggggyon tutik! Ügyesek vagytok, irigykedem. :o)

 

Kaoka Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2348
Szuper jók a babáitok. Ildu ügyes vagy.-:))) Remélem lesz még dagi baba. Egy biztos amit Én csinálok. Valahogy majd felkerül.-:)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2347
Ildu képtárában találsz mindenféle babát.
Előzmény: ki1csoda (2339)
ildu Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2346

Sziasztok,megvagyok,csak már vége a szabinak :((( De minden éjjel olvaslak benneteket,csak hozzászólni nincs energiám.

A Tilly nyuszi lelőhelyére már nem emlékszem,csak annyit jegyeztem fel,h Picasa.

IO,ha van energiád,küldheted!

Ime a hónap babája Polecsákné módra:

tallina Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2345

Kedves IO, köszönöm a felajánlást, elküldöm a címem és várom a CD-t.

Lányok, nagyon szépek a hölgyek, mind egyéniség, csoportban igazi hölgykoszorút alkotnának. HA végre rend lesz nálunk, muszáj varrnom egyet nekem is! Addig meg csak olvashgatok és irigykedek :-)

Előzmény: Törölt nick (2330)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2344

Nagyon jo!!!! Ez ugye joval nagyobb mint a felhobaba?  Nekem 2 van kesz, es mindketto a nagynal van, bar a kicsi is ramozdult:-) Megkerdeztem mi legyen a nagybaba neve, mert akartam a pulover elejere himezni monogrammot es azt mondta Barni, a kicsit igy hivjak:-)) Igyekszem holnap a felhoset lefenykepezni, a nagybaba meg pucer, mert meg kotom a pulijat.

Nem tudom nektek mi a tapasztalat, de en meglepodtem. Nem egy vadallat a nagy, de ahogy ezekhez nyult, az tenyleg mas volt. Es nem en mondtam neki! Mikor Lonci ezt mondta, kicsit ketkedtem. De meg a kicsi, aki mar inkabb vadmalac, az is ovatos volt....meg furodni sem vitte el:-)))))))

Előzmény: ktimó (2340)
ktimó Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2343

Hajnikri! Nagyon szép a baba, és a többi munkád is csodálatos. Már korábban is láttam a lapod, de most újra végignéztem. A babák is nagyon tetszenek, de a foltmunkák! Elképesztő.

 

A baba haját hogyan csinálod? (Nekem még mindig ez a vesszőparipám :-) )

Előzmény: hajnikri (2321)
zumizumi Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2342

IOkaste!

:-)))

Előzmény: Törölt nick (2327)
ktimó Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2341

Csináltam néhány fázisfotót a baba készítése közben. Nekem sikerült úgy megcsinálni, ahogyan a leírásban megadták. Annyi gondom volt, hogy a lábának kevés ráhagyást hagytam, így a belső combjait kézzel kellett összevarrnom. Ezért nem érnek össze :-) Az orránál bevallom, hogy kézzel varrtam meg, mivel a pontos gépi varrás nem az erősségem. Kifordítás előtt én is bevagdostam. A karja az enyémnek is "lifeg", én sem tudtam jobban felerősíteni, de szerintem ez nem baj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2327)
ktimó Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2340

Készen van a harmadik babám is :-) (Annának nagyon bejött, délben és este is ezzel aludt el.)

 

Másnak nincsenek még készen a babák? Ha igen, tegyétek fel, mi is hagy lássuk :-)

 

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2339

Erika, ez nagyon szep!!! Remelem jo helyre kerul.

 

Lanyok, tudom, hogy hulyen hangzik, de kellene egy baba szabasminta:-))))) Olyan 25-30cm-es. Ajandek lenne, igy a Waldorf nem jatszik, annyira azert nem jo haver:-))))) De valami stilusaban hasonlo kellene. Ha valaki epp beleakad ......

 

36évi Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2338
OKé! :)))
Előzmény: Törölt nick (2325)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2337

Lányok!Helyhiány miatt ingyen elvihető a szárnyas tükrünk,Bp.XV.ker-ből.Nem kell véletlenül valakinek?

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2336
lányok!
Hogyan kell a szöveget is hozzá adni.????????? Sehogy sem jön össze. hiába írom meg nem adja hozzá.
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2335
na talán most jó leszaz arca, mint a felhőbabáéa háta, a felvarrás miattoldalról is
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2334
Ne zavarjon, ha nem látszik a szembehúzás. Nem csak az Waldorf baba, amelyiknek karakteres a szem behúzása. Van olyan, aminek nincs is behúzva a szeme, ezek a Nana babák. Ezeknél a gyerekek azt az arcot és karaktert képzelik bele, akit ők szeretnének látni. A babád nagyon jól sikerült.
Most felteszem a felhőbaba testvérét az angyalkát. bocs még le kell kicsiníteni. Már megint nagy lett a kép
Előzmény: hajnikri (2333)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2333
Nem gond a Hajni, már gyerekkorom óta ez rám ragadt. :))) Igen waldorf akart lenni, de mire a legutolsó réteget ráhúztam a fejére, majdnem eltűnt. Nem kötöttem elég szorosra ezek szerint. A ruha mintát bárkinek elküldöm, ha kell.
Előzmény: Törölt nick (2331)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2332

Ez a homokhaboru nagyon jo volt:-)))))

A baba varrasa szerintem azert latszik, mert nem volt rugalmas az anyagod. Szerintem az eredeti darab valami vekony filces anyagbol lehet.

Ez a varrosarok egy erdekes kerdes. Nekem volt ugy, hogy a nappaliban volt. En nem szerettem. Amig kicsik a gyerkek el kell nagyon rakni a keseket, ollokat es igy ugysem lehetnek veluk, ha varrok. Nekem erre az a modszer, hogy van a szobam, ott varrok, vagok stb. es van egy kosar, amiben a kezivarrasra valo dolgokat teszem. Azt tudom konnyen barhol csinalni es semmi felfordulassal nem jar. 

Előzmény: Törölt nick (2328)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2331
Uh, bocs, hogy lehajniztalak, Kriszta, csak a nickeden akartam spórolni!! :D
Előzmény: Törölt nick (2329)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2330
Tallina, ha kész leszek a letöltésekkel, akkor rögtön küldöm.. bááár.. inkább majd dobj egy mélt a címeddel, és megírom Neked is egy CD-re.. szerintem kevésbé macerás, mint összetömörítgetni és átküldözgetni az összeset..

A gyűjtögetéssel és a családdal szerintem itt mindnyájan így állunk, ezért is született nálunk meg az elhatározás, hogy inkább hobbisarkot kapok, csak vonuljak vissza a nappaliból.. Nem tudom, mennyire lesz hatásos ez a megoldás, de nagyon bizakodó vagyok. (Közben meg a nagyim lakásának felszámolásával megint bespájzoltam egy rakománnyi pamutcsipkét és régi lepedővásznat festéshez.. a potenciális babaruhának valókról már nem is beszélve..lehet, hoyg az egész padlást kellett volna nekem átalakítani?!! :DD)

Kdatta, amúgy nekem is az a verzió a szimpatikus, ami Nálatok működik, én is azt szeretem, mikor a család a lehető legtöbbet van együtt, csak nálunk sajna nem ilyen jól elszeparálható a varrósarok, és csak az íróasztalra tudom tenni a gépet, ott meg nem hagyhatom szanaszét.. Tárolóhely sincs annyi, hogy elférjen egyben minden, így inkább felvonulok a padlástérbe.. :)
Előzmény: tallina (2276)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2329
Áh, nekik már csak ujjgyakorlat az ilyesmi! :)
Hajni, örülök, hogy áthoztad ide is bemutatni a hölgyikét, épp a ruhavarrás volt itt a téma, ahogy elnézem a Te babád szerelését, rögtön oktatói címet kaphatnál! :) A feje Waldorf jellegű? (csak azért kérdem, mert nem látom rajta egyértelműen a bemélyedést.. )
Előzmény: kustraerika (2323)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2328
Kata! Igen, rafiából horgoltam neki a holmit. (Lassan tényleg kénytelen leszek megtanulni horgolni.. :D)
A homok.. khm..neeem, az búzadara.. :DDDD
(Eredetileg azt terveztem, hogy a nászutunkról Tunéziából hazahozott sivatagi homokból csinálok egy tengerpartot neki, de kiderült, hogy a drága párom az egész üveggel odaajándékozta egy haverjának, aki második világháborús maketteket gyárt és kellett neki az észak-afrikai hadtestmozgásokhoz sivatag.. Hörrrrrghhh!! A nászutas emlékünket!!!! Amiért cserébe az utolsó palack vizünket öntöttük ki a sivatagban!! (Nem volt más edény, amiben elhozhattuk volna... ) Naszóval, így az utolsó pillanatban szembesültem vele, hogy az én egyszememfénye megint kisemmizett valamiből, és kénytelen voltam improvizálni.. :)

Nagyon tetszik a fürdőruha-anyagválasztásod, mintha tényleg egy XXXL-es úszódresszmodell volna!! :)
Előzmény: kdatta (2302)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2327
Gratulálok mindenkinek az augusztusi babához!! Ahhoz képest, hogy nem volt túl nagy a lelkesedés, szép számmal készültek dámák.. A fotók, hátterek is tök jók lettek, Zumizumi úgy látszik, másokat is inspiráltál, nem csak engem.. :))

Nem gondoltam volna, hogy egy ennyire kötött szabásmintából ennyire egyéni, és eltérő karaktert lehet összehozni.. :DD (És kivétel nélkül mindenkié tetszik!!! )

Azért én kíváncsi vagyok a varrás közbeni tapasztalataitokra is.. Jót mosolyogtam Lonci és Évi narancsbőrös megjegyzésén.. :) Természetesen az tömési hiba, de a férjem nem engedte, hogy kijavítsam,mert ő is rögtön a narancsbőrt látta meg benne, és szerinte hozzá tartozik.. :)

A lábakat Ti hogyan varrtátok fel? Én az eredeti útmutató alapján nem boldogultam, így végül egyesével varrtam össze, és utólag varrtam a testhez a lábakat, majd együtt tömtem, ami persze nem működött igazán, mert a test felé visszavasalt ráhajtásban állandóan elakadt a töltővatta, ezért is lett ilyen ráncos a lába, a pocija és a csípője meg szép kerekded. (a fejnél ugyanez volt a gond..)

A másik, amivel megkínlódtam a karok felvarrása volt, de azt hiszem ,most levágom és még egyszer felvarrom újra, mert még mindig nem vagyok vele megelégedve. Sehogyan sem tudtam úgy a testhez illeszteni, hogy kicsit előre és lefelé nézzen és mégis stabilan álljon és a varrás se látszódjék ki...

És még egy: az orrát hogyan fordítottátok ki? Én a ráhagyásokat bevagdostam, de ahol csak egy picit is jobban vágtam be, mint a többi helyen, (orr, nyak) ott már sokkal szélesebben látszódik ki a varratvonal, mint más helyeken.. ezt hogyan lehet kiküszöbölni?
(Viharsarki lány babája pl. olyan, mintha hegesztve lenne.. nem tudom, hogy csak a képfelbontás kozmetikázza ki, vagy tényleg ennyire szépen is meg lehet varrni, de egyetlenegy varrat nem látszik rajta.. )
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2326
Ki1csoda, tényleg nem győzködni akarlak, mikor elkezdtem csinálni, annyira engem sem lelkesített be, sőt technikailag kifejezetten bosszankodtam rajta (erről majd mindjárt kérdezek is), de mikor elkészült az alap, annyira hihetetlen jó volt egyszerűen csak kézbe venni, szorongatni, aztán egyéniséget formázni neki.. ahogy meglett a szempillája, már rögtön látszott, hogy a sapka túl snassz lesz, és biza, valami kalapfélét kell keresnem.. minden egyes részlet hozzáillesztésével egyre jobban élt, és a szívemhez nőtt..
Persze nem tetszhet mindenkinek- de nálunk kivétel nélkül minden látogató el volt ragadtatva tőle (és egyáltalán nem túlzok, tényleg..) Még a családomnak is tetszett, pedig ők kollektíve infantilis időpocsékolásnak tartják a hobbimat.. Én mindenesetre nem bántam meg, hogy belevágtam az anyagba.. :)
Előzmény: ki1csoda (2310)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2325
Évi!!! :))) Ha szegény Camea feltámad romjaiból, feltétlen megkérem, hogy ezeket a kommenteket tűzze be az augusztusi babák fotója mellé!! :DD

Néma, drága, ne mentegetőzz, gyógyulj gyorsan!! : D Hihetetlen önfeláldozó tanerő vagy, mit be nem vállalsz a diákságért! Remélem, legalább méltányolják!
(Amúgy meg arra nincs szabály, hogy később ne lehetne megcsinálni bármelyik figurát.. csak korábban nem szabad megmutatni.. utólag még bárki csatlakozhat.. :DD)

Előzmény: 36évi (2308)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2324

Camea, hogy vagy? Hol a babad?:-)

 

Evi, igen megyek a kiallitasra, sot lehet, hogy 10-en is benezek, csak meg nem tudom, hogy egyedul, egy vagy ket gyerekkel.

 

Erika, ezzel az augusztusi  babaval az is elony, hogy nincs ruhaja:-))))) Semmi gond nem adodik a galler, szoknya varrassal:-) 
A baba ruhajat en sk szabasmintaval csinalom, pontosabban a pulit kotom. Mivel volt gondod a ruhanal? Altalaban eloszor a vallakat varrod, de ez olyan, mintha raglan ujju lenne, igy az ujja jobb, bal reszet az elejehez ill hatahoz es utana az ujjat osszevarrod es folytatolagosan a ruha oldalat. Ha jol emlekszem a galler igazabol a ruha eleje es nem olyan kihajtott darab, inkabb nyakpant. Szoval azt azert szabod ketszer, mert osszevarrod, kihajotod oket es eloszor a galler szinet a ruha szinere varrod majd a belso gallert, ami olyan mintha beles lenne kezzel, geppel a hatuljan visszavarrod. Ide kell valami kapocs, hogy beferjen a baba feje:-)) Ha ebbol barmit ertesz, akkor egy zseni vagy:-)))))))

Csak csondben irom, ugye a varrasrahagyast azt talpszelesen csinalod?

kustraerika Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2323
Üdv itt nálunk!Áááá,a foltvarrósok mind ilyan profik babából?!Nagyon aranyos!
Előzmény: hajnikri (2321)
panti1 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2322

Szia Hajnikiri.

Üdvözöllek, nagyon jó a babád. Ez a stílus igen közel áll hozzám.

Előzmény: hajnikri (2321)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2321
Sziasztok babás lányok!
A szomszédos foltos fórumon "lakom". Onnan kukkantottam be hozzátok, N.Lonci hívására. Jó pofák ezek a fürdőruhás babák, csak nekem nagyon hasonlítanak valakire (lehet, hogy csak a tükörbe néztem? :)))), és ez elkeserít.
Megmutatnám nektek legutóbb elkövetett babámat.
panti1 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2320

Köszi. Hajrá, állj csak neki. elöször nekem is nehezen jött be, nem igazán az én stílusom ez a baba, de azért elkészült.

Jók a babák, egyformák, de mégis mások. 

Előzmény: kustraerika (2314)
zumizumi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2319

Sziasztok!

 

Jók a babák! :-)))

 

Itt az enyém is.

 

 

36évi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2318
:)))) jól van, pusszantom a kis barátnémat. :-***
Előzmény: Kaoka (2317)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2317
Yes!!!!!!!!!
És még mást is bemutizok. -:)))))))))) Az új lyányt. Lesz tombola és finom süti, úgyhogy készűljetek fel minden földi jóra. Most viszont uncsika van. Megtanult egy 100 oldalas mondókás könyvet és egész nap szünet nélkül fujja.-:))))))))) Szenzációs egy babzika.
Előzmény: 36évi (2316)
36évi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2316
A kiállításra jössz? Jaj, de jó lenne, akkor Kaoka lelkére himzem, hogy bemutasson minket egymésnak, nehogy úgy járjak, mint máskor, hogy virtuális ismerősök mellett megyek el. :))))

Káji, tetszik hallani? :))
Előzmény: ki1csoda (2310)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2315
Viharsarkilány!A tiéd valódi időutazó a pöttyös szerkójával! :)
Előzmény: viharsarkilány (2285)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2314

Panti1!Nagyon tetszik a virágoskertes beállítás!

Na,mostmár nekem is varrni kell egyet....nincs mese...

Előzmény: panti1 (2305)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2313
Kdatta!A te nénid nekem olyan észak-német a Balatonparton.Jó nagy farral! :)
Előzmény: kdatta (2302)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2312
Ktimó!A tiéd tényleg olyan sportos néni!
Előzmény: ktimó (2300)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2311

Hát,Lányok,én egészen eddig a pillanatig nem akartam augusztusi babát varrni,de mostmár akaaaaaaaroooook!Valami fergetegesen jó karakteresek lettek!És a fotóbeállítások!!!

IO!A tiéd olyan finom úrinő,aki felőltözve csipkekesztyűt,kiskosztümmel visel! :)

Előzmény: Törölt nick (2298)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2310

Lonci, en is nagyon orultem, hogy itt voltatok es en is remelem, hogy lesz folytatas. Tegnap a szuleimnel voltunk a gyerekekkel es kotottem a babanak egy pulovert es ott felejetettem:-)) Szoval csinalhatok masikat.....

 

Lanyok ezek a babak...haat....erdekesek. Igaza van Evinek, hogy mind kulon karakter, de en zavarban vagyok toluk. Egyszeruen nem tudom mit kezdenek vele, igy nezni nagyon jo oket, de azt hiszem mi nem kotunk kozelebbi ismeretseget:-) Na de hatha Kaoka majd egy szamomra is fogyaszthato verziot mutat:-)))

 Off hogy all a munka? Nagyon szeretnek menni kedden On.

Előzmény: N.Lonci (2293)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2309
Igen tessék szépen csinálni egyet Fanninak. Biztos megőrülne érte. Az enyém sajnos technikai okokból kicsit késik, de majd igyekszem. Annyit elárulhatok, hogy majd kilóg a sorból.-:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Szegényke...
Előzmény: 36évi (2308)
36évi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2308
OI, a tied Klárika, ő titkon szoliba is jár, de fordrászhoz hetente /amúgy a balja narancsbőrös:))) /,
Ktimóé a Gizike, ő határozott, úszott világ életében, most végre a horvátországi sziklás parta is kijutott,
Kdatta, a tied északi szépség, Gudrum, kicsit meg van lepődve, hogy letévedt a tengerpartra, kezével tétován hadonászik (bemenjek/nemejek?),
Pantié Margitka, tulképpen nem szeret strandra járni, most is inkább kiskertjében heverne el.

Némáé Némát gyógyítja, remélem sikerrel jár...

:))) Édesek...
36évi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2307
Ó, lányok ezek mérhetetlenül aranyosak! Mindben van valami különleges, az egyik tiszta Gizi-nénis, mingyá visszanézem, melyik volt az. Imádom őket!
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2306
Sziasztok !

Nem néztem meg nagyon a babáitokat, igyekeztem gyorsan átlapozni, megmondom miért....
Most ugyan szentül elhatároztam, hogy készen leszek, de nem sikerült... Nem elég, hogy a gólyatábor lemerített (egy ideig azt hittem, ezért zuhantam be csüt és pénteken az ágyba), de ma reggelre kiderült, hogy nagyon megfáztam...Most mindenem fáj..... Nyakig beburkolózva vacogok az ágyamban, és próbálok magamhoz térni, így szegény nőci késik.... Üzeni, borzasztóan sajnálja, és reméli, hogy még beveszitek a csapatba....:(
bocs érte...:(
panti1 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2305

Javulást kívánok a betegeknek.

 

 

 a fürdő ruhás baba. .

kdatta Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2304

Kriszta! Remélem már ti is jól vagytok! Mi a csuda ez a rengeteg vírus.... :o((

 

A varrósarok nálunk nagy átmenő forgalmat bonyolít... Bencus tud a pedálos dologról, varrt is már, szigorúan a felügyeletem alatt. Panni meg még nem látta, hogy azt is nyomni kell, kapcsolgatni azt viszont nagyon tud... Ha nem látom, és beül a gép elé, simán eltekerget, elállít mindent... Ilyenkor jut eszembe, hogy a dobozát megint nem tettem rá a gépre... :o))

 

 

Előzmény: ki1csoda (2292)
kdatta Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2303

Mielőbbi jobbulást, gyógyulást az egész családnak!

 

 

Előzmény: Camea (2281)
kdatta Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2302

Sziasztok!

 

CSajok! Nagyon jók lettek a babák!

IOkaste! A kosár és kalap is sk? Nagyon tuti!!! A háttér....igazi homokban áll? :o))

Ktimó! Ez nagyon jó!!! Heyes kis pisze nózija van, az enyém szegény jó nagy bumszlit kapott... :o))

 

És akkor az enyém: :o))

 

 

 

Legyen szép a napotok!
Remélem jönnek még a husi hölgyek! :o))

 

ktimó Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2301

Kaoka! Megkaptam a receptet, köszi. Hétvégén ki is próbálom.

 

 

Előzmény: Kaoka (2278)
ktimó Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2300

Ime az én augusztusi babám:

 

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2299
jól sikerült, nagyon tetszik, de miért csak a jobb lába narancsbőrös??????))))))))
Előzmény: Törölt nick (2298)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2298
Közben már kihajnalodott, és mivel elseje van, és is felteszem a mádámot.. Remélem, reggelre jönnek az "unokatesók" is.. Jó éjt mindenkinek! :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2297
Szia! Üdv itt! Hatásos volt a belépőd, és jópofi a babád- tetszik ez a fekete natúr kombináció. Azért ha jössz még, írhatnál egy pár sort a babádról, meg magadról.. az a néhány hozzászólás, amit eddig tettél eléggé sejtelmesre sikerült.. :))
Előzmény: viharsarkilány (2282)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2296
Én is köszönöm a köszöntést! És Isten éltesse a druszámat.. (Legalább egy névnap, amit nem felejtek el...) :-))

Camea, Nektek meg gyors gyógyulást!! Ne tessék betegen dolgozóba járni, otthon kell kifeküdni a kórságot, és soksok folyadékot inni!!
Előzmény: Kaoka (2289)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2295

Mindenkinek köszönöm a névnapi köszöntést!Nagyon jólesik!

Camea!Mielőbbi gyógyulást neked!

Ki1csoda!Még gyerekzár sincs a varrógépeden :))

Lonci-tanfolyamosok!Ha vki megvarrta már a nagy baba ruháját,segítsen ki a darabok összevarrási sorrendjével!Hogyan kell ezt ügyesen?

Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2294
boldog névnapot tőlem is :D
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2293
Még meg sem köszöntem a szíves vendéglátást eléggé, most kezd üllepedni bennem is a sok emlék, a jó társaság, és az ügyes kezek. Annyira élveztem én is. Remélem valamikor lesz még alkalom találkozni. További jó babakészítést és jó egészséget a gyerekeknek is.
Előzmény: ki1csoda (2292)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2292

Camea, sajnalom a betegseget. Nem tudom mitek van, de nalunk is volt egy gyomorrontasnak tuno dolog, csak tul sokaig huzodott. Szoval kiderult, hogy valami virus:-(

 

Kata, nagyon jo a sarkod! En nem merem meg csak nyitva sem hagyni az ajtot, mert tulzott az erdeklodes:-)) Siman bekapcsolja mind a ketto a gepet es nyomja a pedalt:-)

Előzmény: Camea (2281)
nana56 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2291
Nézd meg a www.pcasaweb.google.com/misdolls oldalt is, itt még több fajta Tildas van.
Előzmény: tallina (2276)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2290
Sok boldog névnapot!!!)))))))))))))))))))
Előzmény: kustraerika (2268)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2289
Nagyon sok boldog névnapot kívánok minden Erikának.
Kaoka Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2288
Szia viharsarkilány!

Üdvözöllek, nagyon szuper lett a babád. És a fekete még vékonyítja is. Miről van szó?????????? Bosziverseny?
Előzmény: viharsarkilány (2285)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2287
Szia Caemea!
Ne foglalkozz most semmivel. Pihenj és igyál sok teát. Jobbulász kívánok.-:)))))))))))))))) Nekem csak jövő héten lesz augusztusu babám.-:( Sajnos.
Előzmény: Camea (2281)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2286
nagyon jópofa, hova akarsz hívni társaságot?? Gondolom mást is érdekelne!))))))))
Előzmény: viharsarkilány (2285)
viharsarkilány Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2285
talán most
viharsarkilány Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2284
majd most
viharsarkilány Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2283
a kép lemaradt
viharsarkilány Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2282
Üdvözöllek benneteket!
Szeretném nektek meg mutatni az én fürdőző asszonyságomat, és szeretettel hívlak bennetek egy októberi madáríjesztő pályázatra.
majd jelentkezem
Camea Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2281

Bocs. Sziasztok! Elkapta a családot valami nyavalya. Először a gyerekek és a párom, naná, hogy egyszerre... most pedig én, csupa láz vagyok, fáj a torkom, a kaja átmegy rajtam... nem dolgoztam. Ma jöttem csak, mert jövő héten konzis vagyok, és rendbe kell tennem egy-két dolgot. Pár nap alatt 3 kiló mínusz... haha, minden rosszban van valami jó.

A Lonkát megcsináltam testileg és ruhailag... még arcocskát nem festettem neki....

Itt viszont nagyon aktív volt mindenki, gratulálok, nagyon ügyik voltatok... :o)

Előzmény: Kaoka (2264)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2280
A kalap akkor jobban megáll, ha teszel bele szürke merevítőt. Nem esik össze.
Előzmény: N.Lonci (2279)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2279
A gyüjtögetéssal azt hiszem minden foltos és babás így van. A család fölöslegesnek tartja a mienket. Aztán meg büszkén újságolják fűnek - fának, hogy lám az ő párjuk , anyukájuk mit tud. Ennek ellenére én már betörtem a családos. Zokszó nélkül veszik tudomásul, hogy mindig van valami új anyag. Most már csak az a baj, hogy űj lakás is kellene hozzá, de már az is készülőben. Az engedély 2 éve megvan, már csak pénz, pénz, pénz kell hozzá!!!!!
A boszi nagyon jó. Ne aggódj nem lehet minden sapka levehető, Ne akarjanak mindent leszedni. A kalap is jó így.
Előzmény: tallina (2276)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2278
Köszönöm, ehhez télleg idő kell. Azért már elmentettem pár lovacskát. Ami nagyon tetszett, ahhoz sajnos nem volt leírás.-:( Recept megy.
Előzmény: ktimó (2274)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2277
Oksi értem!!! Köszönöm!-:)))))))))))))) Ez az amikor nem olvasok vissza, csak várom a választ.
Előzmény: N.Lonci (2275)
tallina Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2276

Köszi a felajánlást IO és kérném szépen a többi Tildast is, meg ami még van.  A családom már frászt kap tőlem a gyűjtögetések miatt, mert ez nemcsak a számítógépen nyilvánul meg, hanem rongyok, meg mindenféle más alkotásra alkalmas cuccok formájában. (Megjegyzem ők sem különbek, de szerintük az más, az fontos...) Bezzeg ha hirtelen kell valakinek egy ing, vagy nadrág, bármi más, akkor jók a kacatjaim!!! Bocsi, ez csak egykis off volt...

Ezt mutattam már? Ballagásra készült boszi. A kalappal gondom volt nekem is, így a bélést középen egyszerűen nem varrtam össze, a kalapot rávarrtam a fejre, így megspóroltam alatta a hajat. Lehet, hogy nem a legelegánsabb megoldás, de egy díszbabánál talán megteszi :-)

Előzmény: Törölt nick (2253)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2275
Az a babacsaládról kérdezett válasz volt! Azok megállnak a lábukon, mert cipőjük is van! Az nem a felhő babáról szólt, ha megnézed. Néha én sem vagyok elég figyelmes, de most már megnézem, hogy ki mit kérdezett, így egy kicsit könnyebb.
Előzmény: Kaoka (2273)
ktimó Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2274

Kaoka! Itt is biztosan találsz jó állatmintákat:

 

Lovak:

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=658&PN=1&TPN=1

 

Állatok:

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=118&PN=1&TPN=1

 

OFF: A süti receptjét csak elfelejtettem leírni a hétvégén. Küldd el, légyszi!

Előzmény: Kaoka (2259)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2273
Persze elég, csak a 2251 hozzászólásod megzavart. Köszi.-:)))))))))))9
Előzmény: N.Lonci (2272)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2272
A lábába nem kell, csak kellő mértékben ki kell tömni gyapjúval, azért adtam annyit. Remélem elég!))))))))))))))))))))))
Előzmény: Kaoka (2263)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2271
Bocs, de most nem tudok vele foglalkozni, de este megnézem a nálam lévő szabásmintát és rárajzolom a menetet értelem szerűen, aztán küldöm.
Előzmény: kustraerika (2267)
ktimó Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2270

Csináltam néhány közelit a baba hajáról, nem tudom, mennyire látszik a lényeg. Tűfestés szerűen kell a fejet eltakarni a fonállal, kb. 1-1cm-t a fonál elejéből és végéből szabadon hagyni, hogy olyan kis repkedős legyen. A fejtetőn olyan hosszú szálakat hagytam, hogy copfot lehessen belőle csinálni. Érthetően írtam? Viszonylag gyors módszer (a szálankénti varráshoz képest mindenképpen). És olyan aranyos :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

bvedono Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2269
Igen, vagy egyszerű csúcsos sapka bélelve??
Előzmény: kustraerika (2268)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2268
Én eddig csőből varrtam,aminek a tetejét összehúztam,és pompont tettem rá.De gondolom,idáig te is eljutottál :)  Valami körcikkesre gondolsz,ugye?Karimával!
Előzmény: bvedono (2266)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2267
Lonci!Kérlek segíts,elakadtam!Kiszabtam a 22cm-es baba ruhadarabjait,de nem tudom összevarrni.Milyen sorrendben,és mit mivel?Kell vmiféle alátét,mint amit itt a nyakelvarrásnál említettek a lányok?Az ujján lévő ujja-válla ráírás teljesen összezavarta az amúgy is kusza szabász-varrász tudományomat...:(
bvedono Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2266
A kalapvarrásnál arra gondoltam,hogy egy manósipkát pl. hogyan varrtok.
kustraerika Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2265

Ez a tűűűűű,tűűűűű jó! :))  Az enyém pénzmániás:Píííííz,píííííz!Aztán,ha kap egy forintost,villámgyorsan bekapja,és röhög,mert tudja,hogy addig bányászok benne,amíg meg nem találom...

Hja,varrósarok...Hajnali legszebb álmaimban...:(

Előzmény: Törölt nick (2254)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2264
CAMEA!

HOL VAGY????????????????? GYERE MÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! HIÁNYZOL!-:)))))))))))))
Kaoka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2263
Lonci!

Gyönyörűek a babák, csak a szivem fáj értük. Ez még egy ok, hogy még jobban elsajátítsam a tudományt. Viszont a felhőbaba lábánál hova tegyük a pipaszurit, mert, csak a karjáig jutottunk el.

Bvedono!
Miben tudunk segíteni???????????

kdatta!
Varram papucsot az uncsikának, mert mindig a miénkbe csoszog.-:)))))))))))
És egy hátizsákot is az oldalán mobiltartóval, mert a multkor azt kérdezte, hogy hova tegye a mobilját. (Hátha fontos hívása lesz a bölcsiből) -:)))))))))))))))))))))))))))

Ja és édes a kislányod. Emma a varrósarok közelébe se mehet, de mindig odaszökik.-:)

ktimó!
Nem tudom levenni a szememet az ikreidről.-:)))))))))))))))) Hihetetlen milyen édesek.

IQkaste!
Már Én is húztam ki géptűt csípőfogóval az újjamból. Aztán varrtam tovább.-:))))))))))


MINDENKINEK!
Jó vagyok babaruha varrásból és pesti vagyok. Szívesen segítek mndenkinek, de távirányítással nem vállalkozok rá, mert szeretem élőben megmutatni a dolgokat. Ha valahol össze tudunk jönni, akkor szó lehet róla.-:)))))))))))))))))))))

nana56 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2262
Pedig beszúrtam!!
nana56 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2261

Az enyém ilyen lett, így, a falhoz támasztva megállt a sapija :-)))

 

Előzmény: bvedono (2260)
bvedono Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2260

Meg sem áll a fején aza kalap, meg valahogy a belseje is mindig kifordul. Én ráöltögettem a fejére, de így engem zavar.

Hogyan kell sapkát, kalapot varri???

Előzmény: nana56 (2258)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2259
ktimó!
Szia Timó!
Köszönöm a segítséget, igazán mindenféle állatkát szeretnék, főleg most lovacskát. Azért azt, mert megijedt az uncsika tőle az állatkertben. Így akarom, hogy megbarátkotzzon vele. viszont a krokodilért teljesen oda volt. De először mintákat szeretnék gyűjteni, hogy milyen színű filceket vegyek.
Előzmény: ktimó (2237)
nana56 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2258

Én is ugyanígy jártam vele, és amikor lepotyog a fejéről, akkor mindenki rá akarja rángatni a fejére, majd' kitörik a nyaka szegénynek, én meg próbálok nem-sikoltozni :-))

Legutóbb kifejtettem a bélsét, ahol összevarrtam, de így sem lett sokkal jobb.

Előzmény: bvedono (2252)
bvedono Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2257

Nagy-nagy kérés!!!!!

 

Olvastam, hogy néhányan ajánlottatok fel babákat Anyatejes Világnapra.

Mint tudjátok én is védőnőként dolgozom és szeptember végén szeretném megtartani a rendezvényt, ami egyben búcsúparti lenne a baba-mama klubosoknak, mert valószínű, hogy októbertől már nem dolgozom a kis pucok miatt.

 

Ha tudtok segíteni, azt nagyon köszönöm. Az elérhetőséget a segítőknek majd megadom.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2256
Nekem most hét van... Kell a hiányzó? :DD
Előzmény: ktimó (2236)
kdatta Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2255

Nekem is csak azért lehet ilyen szuper közeli képeket csinálnom, mert nem ott vagyok a gyermekkel szemben. Odasomfordált az asztalomhoz, felmászott a székre, és elkezdett dolgozni...a tűk nállunk. Tű szúr, tű szúr, de annyi, ugyanúgy fogdossa, nyúlkál a dobozába. Mázlija van, mert még soha nem szúrta meg. Ha véletlenül nem teszem rá a dobozra a tetejét, már rám szól... :o))


Jujj, az ujjad, most elképzeltem...ááááááá, remélem már semmi nincs vele!  :o)

 

Én már egy ideje lecsippentettem az amúgy sem nagy szobából egy kis varró kuckót/ sarkot. Előtte az étkező asztalon varrtam...nem volt a legszerencsésebb megoldás. Így kényelmes, a gyerekek is tudnak ott rajzolni, festeni, gyurmázni. Mindjárt megmutatom... Az hogy a szobánkban van, elny is, hátrány is. Előny, mert ha ébren vannak, és szépen játszanak, akkor szemmel tudom őket tartani. Hátrány, hogy a szoba szerves része, így mindig rendet kell tartani... :o)) varrás után...közben nem tudok.... :oD

Szóval hajrá varrósarok! Jó dolog az!!!! :o))

 

 

ennyi látszik, ha bemész a szobába

 

 

ez maga a kucim :o))
Előzmény: Törölt nick (2254)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2254
Kata, köszi szépen!!:)
Akkor ne mutasd meg, milyen lett, ebből induljunk ki mindnyájan.. A nadrágot, sapit, meg a sallangot meg kitalálom magamtól! :))
(Legalább a koszorúm már megvan hozzá.. :DD)

Édesek a babázó lánykák nagyon! Sajna, enyim gyerekek ilyen közegben fényképezni lehetetlenség. A varrógép közelébe azóta nem engedem, mióta két hete ott téblábolt mellettem, s ahogy lehajoltam, hogy felvegyem, (persze ügyesanya a varrógéplapra támaszkodik félkézzel) rálépett a pedálra, s ezzel ügyesen át is varrt az ujjamon. (Beletörött az ujjamba a tű.. :S) A gombostűkhöz meg betegesen vonzódik, iszonyú patáliát csap, ha nem kaphatja meg őket (tű, tűűűűűű...:D), így arra nagyon kell figyelnem, hogy egy se kerüljön a szeme elé.. A babákakl meg folyton rohangál, vagy együtt táncoltatjuk őket- akkor legfeljebb apai segítséggel lehetne róla fotót lőni.. :) Na, majd próbálkozom.. :D

(Jah, poz. fejlemény: férjemuram szabin, csináljuk a VARRÓSARKOT!!! :DDDDD)
Előzmény: kdatta (2249)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2253
Tallina, Ktimó!! Köszönöm szépen, de közben este, míg a férjemmel beszélgettünk le is töltögettem az összes Tildast. Most szépen, rendben megvan minden, még a Rassmussen- galériákat hozzátöltögetem, aztán pikk-pakk CD-re mentem az egész anyagot! :)

Talina, ha Neked csak ennyi van meg, ne küldjem majd át a többit is?

Ildu, Neked meg megy a Tradgard, mert most már újr amegvan.. :) (Hogy eltűnt ez a nő is..:)) )

bvedono Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2252

Tegnap elkészült a Tildas-boszi, ami szerintem nem is boszi hanem egy erdei manó lett. Reggel gyorsan le is fotóztam, de nem tudom felrakni mert nem hoztam magammal a kábelt.

Varrtatok már ilyen boszit??

A sapkájával sokat bosszankodtam, mert nem tudtam szinte ráhúzni a fejére, mintha a szabásmintával valami gond lett volna. Másnak is volt ilyen problémája?

N.Lonci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2251
A kezük és a lábuk pipaszártisztítóból van és körbe gyapjú. Így tudnak megállni.
Előzmény: ktimó (2234)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2250
ktimo!
A nyíláson, amit a felhőn varrtál simán be kell dugni, egészen a hóna aljáig.
Sajnos egyet sem találtam itthon amit le tudtam volna fotózni. Bocsika.
Előzmény: ktimó (2233)
kdatta Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2249

Édesek nagyon! Naná, hogy érdekli őket, hogy hogyan "működnek" Nagyon helyesek! :o))
Az én lánykám nem Anna, Panna :o))

 

Ja, a szabásminta:

 

 

tesztelve :o)

A4-es az alap, nekem összevarrva 30 cm-es lett a babám, illetve a Pannié....bocs :o)

Először arra gondoltam merészen, hogy kiültetem én is az ajtóra a koszorú alapra, de rájöttem, hogy ahhoz sajnálom...és ha vki elviszi....  Így most kapott egy tököt is, hogy vigyázhasson is rá, és egyelőre csücsül az asztalomon. :o)

 

Előzmény: ktimó (2242)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2248
Én ugyan nem készítek felhőt hozzá,de láttam,hogyan csinálták!A felhő alsó fele zárt,a felső fele közepén van a kivágott-beszegett nyílás,amibe-mint egy zsebbe-bele tudod bújtatni a babádat.
Előzmény: ktimó (2233)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2247
Aranyosak a virágbabák,de nem fogtak úgy meg,mint pl.a vörös hajú,fonott copfosod :)
Előzmény: N.Lonci (2229)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2246
Bvedono!Bp-i vagyok...De hajlandó lennék autózni a tudományért!Bár ki1csoda is pesti,nekem az kényelmesebb lenne...
Előzmény: bvedono (2221)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2245
Mindenkinek olyan drágák,aranyosak a gyerkőcei!!!Az enyémek is azok,de nem tudtam lefotózni a fogadtatást,mert nem rezonáltak a látványra :(
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2244
Népi Kismesterségek Szakiskolája,textiljáték készítő szak.Bp.XX.ker.2 év volt,levelezőn.Igen-igen kevés volt,amit tanítottak...Néprajzból meg pedagógiából annál többet,de az sajna,nem érdekelt.
Előzmény: bvedono (2222)
tallina Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2243

IO., Lonci, küldtem ezt-azt. Szóljatok, ha nem ment át!

Kdatta: ilyen gyönyörű segéddel öröm dolgozni :-)

ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2242

Vasárnap este a három babafej fogadtatása :-) (Jó, jó, hogy babafeje van, de mi van benne???)

 

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2241
Nem tőlem kérdezted, de természetesen várjuk a szabásmintát. (Nagyon édes a kislányod. Nekem is Anna az egyik :-) )
Előzmény: kdatta (2232)
kdatta Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2240
Lonci! Ezek a babák gyönyörűek! A virágbabák is nagyon aranyosak!  Gratula! :o))
Előzmény: N.Lonci (2228)
kdatta Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2239
A linkért hálás köszi! Igaz nem én kértem, de nagyon örülök, hogy feltetted! :o))
Előzmény: ktimó (2237)
kdatta Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2238

Addig, míg kiderül, megmutatom a kis segédemet :o))

 

 

Ő már "megfertőződött" :o))
ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2237

Szia Kaoka!

 

A bábok mintáját innen vettem (az orosz bábos topik):

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=99&PN=1

 

És a Picasan is van sok-sok, csak legyen időd bogarászni. Milyen állatot keresel, hátha nekem is van lementve? :-)

Előzmény: Kaoka (2215)
ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2236
Nekem megvan öt Tildas könyv lementve. Küldjem?
Előzmény: Törölt nick (2225)
ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2235
Szia IO! Igen, mozog a karja és a lába. A varrást pedig 1-1 jojo takarja el :-) A test eleje és háta teljesen egyforma, nincs üleprész. A hajáról holnap csinálok közelit.
Előzmény: Törölt nick (2226)
ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2234
Lonci! Nagyon édesek a virágbabák. És az a babacsalád is! Hogyan állnak meg, van merevítés a bennük?
Előzmény: N.Lonci (2229)
ktimó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2233

Készen van a felhőbabám :-) (De hogyan kell beleültetni a felhőbe? Valaki segítsen!) És a harmadikon is csak kézimunka van már :-)))))

 

 

kdatta Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2232

Nem, eredeti nincs, de készült ma egy... segített a kisinasom :o))

Ki is próbáltam, hogy hogyan működik dolog...nekem tetszik az eredmény. Sőt, Pannim is alig várta, hogy elkészüljön a nadrágja. A babám, a babám...mondogatta közben :o))

 

Feltegyem ide a szabásmintáját?

 

 

Előzmény: Törölt nick (2227)
tallina Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2231
Lonci, megkaphatnám a virágbabákat én is?
tallina Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2230

IO, Lonci, amim van, küldöm hamarosan 

Bvedono, ilyen zsiráfom van (korábban 15. hozzászólás). Letöltheted a mintáját, ha kell, erről a címről. Me.sziszi erről csinálta, csak valahogyan túl nagyban nyomtatta ki, így gyönyörű lett az óriászsiráf!

Előzmény: Törölt nick (2225)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2229
most kész, küldöm is.borostyánvirágnefelejcstulipán
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2228
hogy jobban ragyogj, küldök még látnivalót. Virágbabák, de le kell még kicsinyítenem.
Addig nézegess mást. Som Grétike tervezte nekem, ill. a német megrendelőnek.Grétike féle család
Előzmény: kustraerika (2214)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2227
Kata!! Van akkor szabásminta ehhez a szalmabábhoz?

Még nem teljesen kiforrt a közös varrás szabályrendszere. Az eddigi két hónapban úgy csináltuk, hogy lehetőleg közel azonos méretűek legyenek a babák. De persze minden változhat.. :)) (Szerintem az összehasonlítás-hasonlóság végett érdemes azonos méretben készíteni- azon túl meg mindenki varrjon saját szakállára akkora és annyi másolatot, amennyit csak akar és bír! :D)
Előzmény: kdatta (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2226
Nagyon kedves baba! Mi az a két kis hupli a vállán? A karja-lába mozgatható, mint a maciknak? A testen alul csak simán össze van varrva az eleje-háta, vag yszabtatok külön ülepet is neki? A hajáról tényleg jó lenne egy közeli, csak hogy ismerkedjünk a technikával.. :))
Előzmény: ktimó (2183)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2225
Hali! Sajna, én semmit sem tudok elküldeni, mert egy hónapja elszállt az egész vinyónk.. :S Csak a nagyon régen lementett holmik maradtak meg CD-n.

Én is akartam kérni, hogy valaki kedves, legyen szíves viszonozza, hogy elküldtem a Tildas szabásmintákat, és küldje vissza plííízz.. :) (Csak előtte itt is szóljatok, nehogy húsz példányban kapjam meg..) Olyannak örülnék leginkább, ami sorba is van rendezve könyvenként..
(IO, a telhetetlen)

A zsiráf nem az enyém volt, Mesziszi csinálta a kisfiának, talán még olvas minket, és el tudja küldeni Neked is a szabásmintát..
Előzmény: bvedono (2224)
bvedono Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2224

Beleolvastam a régi oldalakba, és láttam hogy eléggé sok mundent töltöttetek le orosz oldalakról ( rénszarvas...stb. ) Valaki eltudná küldeni a letöltött dolgokat e-mail-ben??? Tallina, Iokaste? lahat, hogy nagy kérés, de olyan bonyolultnak tűnt a letöltés, én pedig nem vagyok egy számítógép zseni:

 

Iokaste, elkültenéd a zyiráf mintáját???

 

Ennyi kérés után még egy boszi.

ki1csoda Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2223

Az alatethez meg egy dolog. (ez az a darab, amit a nyakresz ala varrsz) Erdemes ugy csinalni, hogy mikor az elejet/hatat szabod, azonnal ket retegu anyagot szabsz, es a nyak reszen ketszer vagod ki, igy tuti, hogy amikor osszevarrod egyformak lesznek.

 

Az en elvi hozzaallasomat ismered, de tudod, hogy nekem szept max 20-ig jo.

Előzmény: kustraerika (2220)
bvedono Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2222
Erika, hol végezted el a textil-játék készítő sulit. Ilyen engem is érdekelne.
Előzmény: kustraerika (95)
bvedono Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2221
Rendben. De hol és mikor??? Te sem Bp-i vagy?
Előzmény: kustraerika (2220)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2220
Ki1csoda és nana56 is ért hozzá!Gondolom,N.Lonci is.Szerintem támadjuk meg valamelyiket :)  Szervezzünk egy egynapos találkát Babaruha-trükkök és technikák tudományosan címmel?
Előzmény: bvedono (2218)
bvedono Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2219
A mondat így van pontosan. Csak nem depis leszek?!
bvedono Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2218

Nagyon jó lenne egy babaruha varró tanfolyam. Igaz a napokban nagyon passzív vagyok, meló után nincs kedvem semmihez, csak pihizek. Csak depis leszek.

Amúgy ti mit csináltok a kész babákkal? Elajándékozzátok, eladjátok ....?

bvedono Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2217
Kösz a segítséget.
Előzmény: Törölt nick (2203)
tallina Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2216

Juhéééééééééééééééééé! Gratula :-)

Lonci, este tudom küldeni, otthonról.

Előzmény: kustraerika (2214)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2215
ktimó!
Látom a Nemez-flc topikba nem nagyon írnak, ezért akkor itt kérdezem, hogy honnan vetted le a kis figuráid és a házikó mintáját. És állatfigurákat esetleg tudnál mutani, hol találok? Köszönöm szépen.-:))))))))))))))
Előzmény: ktimó (2199)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2214
Tallina!N.Lonci!Felragyogott a nap!Értem!!!!
Előzmény: N.Lonci (2213)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2213
Akkor, ha géppel akarsz fércelni, akkor a sűrűséget a legnagyobbra állítod, és a felső szál feszességét meglazítod. Ha tudod, hogy mekkora a bőség, akkor ha összehúztad, a szálfeszességet visszaállítod az eredetire majd, hogy ne gyűrődjön a gép alatt a fodor egy papírcsík segítségével (ráteszed. )rendes öltésekkel geppel lerögzíted. A papírcsíkot letéped, majd felvarrod a fodrot. Remélem nem kevertelek meg vele.
Tallína szerintem nagyon jól írta le a kézi ráncolás szabályait.
Előzmény: kustraerika (2210)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2212
légyszi az angyalt és a macsekokat küld el számomra Köszike
Előzmény: tallina (2207)
tallina Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2211
Igen, azt jelenti. Ha egyszer férceled, akkor könnyen kifordul a ráncolt anyag. Ha két férc megy egymás mellett, egyenletes lesz a rénc, összegépelni pedig a két férc között kell. a két fércszálat egyszerre kell húzni, egyik irányba. Én az egyik végét össze is szoltam kötni, vagy gombostűre csavarva rögzítem, és csak a másiknál húzom, egyszerre a két szálat. A fodor felvarrás után szépen levasalod, le is tűzhetes és aztán ki lehet húzni a férceket.
Előzmény: kustraerika (2210)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2210

Köszönöm!Azt hiszem,sűrűsödik a köd...A fodornál mi az,hogy duplán fércelem?Párhuzamosan,két vonalban?Aztán ellentétesen húzom meg a két szálat,vagy egy irányba?Aztán,ha színt színre fektetve felvarrom a fodrot,utána még le kell tűzni?

Mondtam,hogy varrási analfabéta vagyok...De babaruha varró tanfolyamot biztosan nem találok sehol...:(

Előzmény: tallina (2209)
tallina Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2209

Nem tudom, mekkora a babád. Ha nem túl pici, a gallért legszebben úgy tudod felvarrni, ha szabsz egy pántot, 2-2,5 cm széleset, ami a nyakkivágás formáját követi, íves. Ezt a szegőt és a ruhát színt-színre fordítot, közé bevarrod a gallért. Az íveknél óvatosan bevagdosod, hogy szépen kifeküdjön, kifordítod, levasalod, a vállnál a bélést oda is öltheted, hogy ne forduljon ki. Ha túl pici a ruha, ferdepénttal is odavarrhatod a gallért.

Fodor: szálirányban szabva duplán férceld a fodor anyagát, a baba méretétől függően min. 1,5-2 szerese legyen a ruha aljbőségének, majd egyszerre húzd össze és a két férc között varrd rá a ruhára. Így egyenletes lesz a ráncolás, amikor elosztod a bőséget. Ha géppel, nagy öltéssel csinálod ezt a fércet, jó apró kis ráncok lesznek. Ha ferde szálirányban szabod a fodrot, lágyabb lesz az esése, de akkor ívesen szabd az alját, hogy ne nyúljon el.

Remélem, segítettem...

Előzmény: kustraerika (2208)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2208

Oké,levasalom,letűzöm.Lesz közte masniféle is,aztán majd meglátjuk.Azt nem tudom,hogy szerkeszted meg,hogy pont passzoljon a ruhára a gallér?Én addig vagdostam egy darab újságpapírból,amíg valamelyest illeszkedett a ruhára,utána szabtam anyagból.Hát,mégsem sikerült.Valahol elméreteződött,mert nem ér össze középen.

Következő kérdés:Hogyan varrjam le szépen a nyak kivágásánál?Csak egyszer behajtva?Akkor belevarrom a gallért,vagy az csak a beszegés után kerül rá?

Megint kérdés:Hogyan kell szép fodrot készíteni a ruha aljára?

Szóval millió ilyen adódik nekem ruhavarrás közben,ha szabásmintából dolgozom,akkor is. :(

Előzmény: ki1csoda (2198)
tallina Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2207
A képek lemaradtak...
tallina Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2206
Pár ilyet töltöttem le egyszer, már nem is tudom honnan. Ha valaki kéri, emilben szívesen elküldöm, hogy ne sértsük a szerzői jogokat. Valamire csak jó lesz :-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2205
Perpill az az álláspont, hogy:

Szeptemberben madárijesztőt varrunk. Kéne egy szabásminta, csak még nem találtam igazán jót. Az alapján, kép nélkül mindenki elkészíti a saját verzióját. De mint alább említettem, én nagyon szeretnék egy olyan koszorúsat!!!! Ha van szabásminta, indítványozom, csináljuk azt.

Októberben nem találtunk annyira jó boszit- bár azóta Bvedono már kettőt tök jót is feltett- így egy olyan verziót sütöttünk ki, hogy egy rajz alapján mindenki úgy készíti el a banyáját, ahogy tudja/akarja, csak a rajzhoz kell hasonlítania. Azt majd Camea teszi fel az oldalára, csak még nem akarta. (Ugyeeee??) Erre írtam azt, hogy találtam egy szabásmintát, ami illene hozzá, így aki nem boldogul szminta nélkül, annak szívesen elküldöm, de akár fel is tehetem ide (is), vagy Cameához (is).
Előzmény: kdatta (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2204
ÉN ILYEN MADÁRIJESZTŐT AKAROK VARRNI!!!!!
Nem lehetne ez? Naaaaaa!!!!

Tildas- damen: :-))))))))
KIcsoda, még elfelejtettem írni, hátha mégis lenne kedved: ami a fürdőző mami mellett szól: az ötletem nem hinném, hogy meghatna: egy tengerész -stílusú képkeretet tervezek festeni mellé, az egészet közös faalapra rögzíteném, és kagyót-csigát-csillagot ragasztgatnék hozzá.. Ez lenne a nyári képkerete a férjemnek az irodájába.. :) (De amilyen hirtelen lett ősz, lehet, hogy ez már csak jövő évi project marad.. :) Ami miatt a lánykám is szereti, hogy baromi jó a fogása, tök jól lehet gyömöszkölni. (NE RÖHÖGJETEK, tényleg!!)
Előzmény: kdatta (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2203
Era, Vedono, ne hagyjátok magatokat mumusoktól ijesztgetni! Én sem tanultam soha szabás-varrást (nem mintha ezzel azt akarnám mondani, hogy nem látszik meg, vagy nem okoz nehézséget a tudás hiánya), de azért a babáknak való ruhákban nincs túl sok ördöngősség! :)

Erika, a gallér jó, csak ahogy Kicsoda is írja, le kell vasalni és le kell tűzni. Meg talán egy kicsit nagyobb a kelleténél. Középre tennék egy kis masnit- gombot valamit. :) Én az júniusi babámra úgy csináltam, hogy hold formájúra szabtam a gallért, úgy varrtam, és fordítottam ki a két rész, de előtte a ráhagyásokat bevagdostam (Itt vigyázni kell, hogy ne vágd túl mélyre, mert akkor a színén kibújik).

A ferdepántozást én is a szomszéd topicon tanultam a lányoktól - Évinek külön hatalmas cuppot küldök ezennel - kipróbáltam a vasalós-hajtogatós módszert és isteni!! 3 mm-es ferdepántot is be tudtam vele hajtogatni!!
Tehát a lényeg, hogy száliránynak 45 fokkal kell a kívánt szélesség négyszeresével egy csíkot vágnod. Ezt hosszában félbehajtod, vasalóval levasalod, hogy megmaradjon a hajtásvonal, aztán szétnyitod, és szintén hosszában mindkét szélét a középső felezővonalhoz hajtod, levasalod, az egészet megint félbehajtod (az eredeti felezővonal mentén), és ismét levasalod. A kerekített, íves szegésekhez lehet jól használni 1- belecsúsztatod a szegélyt, leférceled, és egy az egyben keskenyen letűzöd (vigyázva, hoyg a visszáján ne bújjon ki) 2- ez az igazi: színt színre fordítva az anyagra fekteted a pántot, és a szélhez legközelebbi hajtásvonalon levarrod. Így a felezővonal a szegélyre fogkerülni, ahogy visszahajtod. Az anyag visszáján a pánt másik hosszanti szélét behajtva a hajtásvonal mellett rejtett öltésekkel eldolgozod a pántot.
(remélem, ez nem volt tiszta, nem csak feleslegesen járattam itt a bagólesőmet..)
Előzmény: bvedono (2197)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2202
Engem NAGYON érdekel a virágos!! Igaz, leginkább azért,mert ha a Lonka prototípussal meg leszek elégedve, ahhoz hasonló virágtündéreket szeretnék varrnia szabásminta alapján..

Köszönöm a szabásminta hozzászólásokat mindenkinek, azt hiszem, Kriszta mintáját kombinálom majd a kifordításos trükkel! Majd mutatom az eredményt. :) Azóta már a hajába is belebonyolódtam.. hajajj.. :D
Előzmény: N.Lonci (2200)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2201
Bocsi, elfelejtettem szeptember 8.-a nekem biztosan nem jó, mert akkor megyek festeni. valamiért azt hittem 5.-én??????????
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2200
Nekem is van néhány szabásmintám, természetesen elviszem azokat is, ha nekem is jó az időpont. Virágbaba érdekel valakit? Akkor azt is vinnék mutatóba. Waldorf jellegű a fej (mint a felhő babáé , azt már tudjátok) és hozzá a virágos részei.
Előzmény: ktimó (2199)
ktimó Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2199
Egy ilyen egynapos ruhavarrásos taliban én is benne lennék, mint mondtam, ez nekem is gyenge pontom :-(
Előzmény: ki1csoda (2164)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2198

Kata, jok a madarijesztok! Mar en is kicsit el vagyok kavarodva, hogy mikor mi a terv:-)

 

Timi, nagyon edes lett a baba es feloltozve nagyon mutatos. Majd szerintem csinalj kozelit a hajarol, mert nagyon jo lett.

 

Erika, a galler nem rossz, ha levasalod es letuzod, akkor mar sokkal inkabb ugy nez ki mint elkepzelted. Nem ertem pontosan melyik reszt szeretned jobban tudni?:-))

bvedono Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2197
Hát igen . Én is csak magamtól kezdtem el varrni, sehol nem tanultam, valószínű ezért mumus a szabás, ja meg a ferdepánt is okoz gondot.
Előzmény: kustraerika (2194)
bvedono Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2196
Meg egy édes kis varrott sütőtök...
Előzmény: nana56 (2195)
nana56 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2195
Én a matskától is külön elgyengültem.
Előzmény: bvedono (2193)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2194

Na,akkor már ketten vagyunk!Én is csak lesek,amikor szoknya szabásának tervezéséről beszélgetnek a többiek :)

 

Itt a júliusi 2.babám immár ruhában!

Kezdetnek mindjárt megkérdezném:Mi a gallérkészítés technikája nagy vonalakban?Mert ez itten talán mégsem lett olyan,amilyet szerettem volna.Pedig tutira van benne egy csomó cérna :)

 

 

Előzmény: bvedono (2190)
bvedono Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2193
És azért is tetszik, mert ötletesen van elhelyezve.
Előzmény: nana56 (2191)
bvedono Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2192
Szerintem az orra egy kör behúzva, kitömve. Ő nkem is nagyon bejön és szerintem gyorsan elkészíthető.
Előzmény: nana56 (2191)
nana56 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2191
Ez nagyon jó! Nagyon teszik a boszi, nem tudod van neki orra, vagy csak rajzolva van?
Előzmény: bvedono (2189)
bvedono Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2190

Erika! Én is csak ámulok a többieken, hogy milyen profin beszélgetnek különféle szabásról. Én is nagyon kezdő vagyok ilyenben,

Előzmény: kustraerika (2160)
bvedono Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2189

Szabásminta nincs hozzá sajna, de szerintem nem nehéz.

Nálunk sem biztonságos kirakni ilyent, tavaly  a tökámpást is ellopták égő gyertyával.

És akkor még egy boszi:

Előzmény: Törölt nick (2151)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2188
Nagyon édes! Így ruhában már egészen más.
Előzmény: ktimó (2183)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2187
este otthonról fel fogom tenni, Tényleg nagyon aranyos lett!
Előzmény: ktimó (2185)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2186
Ne történt semmi.:)))))))))))) Azért szupi, mert annyit segítettél, hogy a végén szinte már Te csináltad meg, úgy, hogy észre sem vetted.-:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Még a férjemnek is tetszik. Pedig az nagy szó.
Előzmény: N.Lonci (2181)
ktimó Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2185
Ha valakinek készen van a felhőbabája, tegye fel, jó? Vagy Lonci, ha egy képet feltennél róla, megköszönném :-)))) Nem igazán tudom, hogyan kell kinéznie, ha készen van :-(((
36évi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2184
Lányok, nagyon tetszett a képes beszámoló, irigykedtem egy kicsit... :))))
Annak meg örülök, hogy az eddig csak virtualice ismert tagokat is láthattam. :)



ktimó Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2183

Sziasztok! Este befejeztem a nagyobbik babámat :-) A ruha nem saját készítés (Köszönöm, Lonci!), és még nincs bugyija és zoknija sem :-(((( De tetszik mindenkinek!

Én a képeken első nap ciklámen pólóban, a másodikon fehér pólóban vagyok, szemüvegben :-)

 

 

 

 

36évi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2182
Nem tom, megvan-e a válasz, de azért írok, mielőtt égigolvasnám, mert a dolgozóban lassan megy az olvasás.
A csaj a behúzott varrásszélességet lefelé fordítja, ezért nem vastag neki derékban, az pont a szoknya alatt van. Varrni úgy kéne, hogy a felsőrész legyen egy kcisit keményebb (aláragasztani), és úgy hozzávarrni a szoknyát, majd lefelé (szoknya felé) vasalni a varrásszélességet. Ha jó erősen levasalod, az oldalvarrásoknál pedig belül meg is öltös, talán nem fordul fel jáék közben. Ha lesz alsószoknyája (hozzávarrott), akkor azt lehetne odatűzni belül erre a varrásszélességre, és az még szépen ki is tartaná.
Előzmény: Törölt nick (2116)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2181
Bocs!
Akkor félre értettem, mert ki1 csoda kérte határozottan, hogy ne
Mégegyszer bocsi. A babád viszont nagyon szupi lett,nekem így tetszett.
Előzmény: Kaoka (2178)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2180
Szia kdatta!
Na most aztán felkerültem, na mindegy. -:))))))))) Csak nem vagyok valami fotógén.
Az augusztusi babám még nincs kész, de majd belehúzok. Most már télleg nem tudom eldönteni, melyik lesz a szeptemberi. Még egy besűritett hetem van aztán többet tudok ide is nézegetni. Várom az e-havi babákat milyenek lesznek. Remélem azért sokan megvarrjuk.
Előzmény: kdatta (2177)
kdatta Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2179
Én örülök, hogy láttalak a képeken benneteket... :o))
Előzmény: Kaoka (2178)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2178
Lonci kértelek, hogy ne rakjál fel. -:))))))))))))))))))))))
Előzmény: N.Lonci (2176)
kdatta Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2177

Sziasztok lányok!

 

Nézegetem a babavarrás képeit... nagyon jó volt nektek! Édes kis babaarcok születtek! Nagy gratula mindenkinek!  :o)) Kaoka! Ez a haj őrület! :o))

Kriszta! Remélem jól vagytok mindannyian, és csak az ijedtség volt a nagy. Én rettegek, hogy nehogy valami történjen. Bár a kicsim egyszer kipróbálta, hog tényleg forró-e a sütő, nem csak kamuzok... Azóta tiszteletben tartja, és jó egy méterről szemléli csak az eseményeket....  :o)

 

Jelentem az augusztusi babám elkészült. A párom megkérdezte, hogy mi a szándékom vele?  A gyerekeké lesz, vagy csak perverzió... :o) Szóval egyöntetűleg senkienk sem tetszik, rajtam kiívűl... :o(  Sebaj, majd a következő.

Segítsetek! Hol találom azt a képet, ami alapján magam kell megszerkesszem a szeptemberi madárijesztőt. Vagy nem is tudom, azt hiszem elveszítettem a fonalat.

 

Köszi mégegyszer a képekért! Így legalább picit mi is bekukkanthattunk. Remélem a következő szeánszra már én is eljutok! :o))

 

Kata

 

 

Én ezeket találtam, nekem nagyon bejönnek: :o))

Még egy kérdés, a méret  adott a szeptemberinél, vagy ahogy sikerül? :o)

 

Előzmény: N.Lonci (2175)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2176
Nem tudom miért , de a többi szöveg nem ment át a képekhez, de szerintem így is érthető. Az utolsó kép csakis azért került fel, hogy ne érezd magad egyedül, persze, meg azért is, mert aki rajta van nagyon is fontos nekünk
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2175
Na de most!
Csak Te és az Őrült nők ketrece című babafej!!!!))))))))))))))első nekifutásez csak a kezdet voltvalahogy áthúzni
Előzmény: Kaoka (2163)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2174
Értem. Így már más. Sajnos a konyha egy állandó veszélyforrás, de minden rosszban van valami jó. Ahogy Erika írja, biztos ezentúl elkerülik és sokáig emlékezni fognak rá.

Más: Webkamerán megmutattam a babát a lányomnak. Jót mosolygott rajta. Teteszett Neki.-:)))))))))
Előzmény: ki1csoda (2171)
tallina Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2173
IO, Mutatok képet régi Barbie-ruhákról. Igaz, a lányaim nem játszottak vele, csak egyszer varrtam egy csomó ruhát, hátha... de nem. Kicsit gyűrött, mert állandóan dobozban hányódik, de a formát mutatja. + két rajz a két variációra. Szerintem a karcsú kis babáidnak ez a szoknya jó lenne

ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2172

En allok elebe, barmilyen megoldasnak. Azt is meg tudjuk oldani, hogy ha gyerekekkel jottok, akkor vigyaznak rajuk. De valszeg a hetkoznap jobb lenne. Lonci II is valahogy be kellene meg ferjen szept vegeig......:-)

Tudtam, hogy valami mezes dolog van a lekvarban:-)))

Előzmény: kustraerika (2168)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2171
Panthenol egesre valo cucc volt es az en kezemen mar nem is latszik, valahogy nagyon gyorsan lehuzta az a spray. Ez az mikor az ijedtseg nagyobb, mint a baj. De szerintem sem fog a tuzhely korul matatni ezutan, aminek nem is tudom, hogy oruljek-e, mer igazabol semmi roszat nem csinalt, sot kifejezetten ovatos volt:-( eddig annyira lelkesen foztek velem:-)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2170

Állati szerencsétek van!!!A kicsi ezentúl biztos nem fog tűzhelyhez nyúlni.Mondjuk,neked muszáj...

Előzmény: ki1csoda (2167)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2169
Jaj nem szabad krémet! Hideg víz alá azonnal és orvost hívni.
Előzmény: ki1csoda (2167)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2168

Jó lenne babaruha-üyben eszmét cserélni,csak nem tudom,más is ilyen szerencsétlen ezügyben,vagy csak én?

A lekvárban mézessüti fűszerkeverék van! :)

Csak el ne rontsa a hasát vele a kis Drága!

Előzmény: ki1csoda (2164)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2167

Sajnos en elegge es szerintem a kicsi is a kezet egy picit. Azert nehez megmondani, mert persze nagyon megijedt mindketto es sirt. De a szomszedasszony hozott kremet azonnal:-)

Előzmény: Kaoka (2166)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2166
Ah! sajnálom.:((((( Remélem nem égettétek meg magatokat?
Előzmény: ki1csoda (2165)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2165

Persze, hogy lehagytam a kepet, bocs

 

.

 


PS: ma este egyedul voltam a ket gyerekkel, amikor is a kicsi kinyitotta, NEM rantotta!! a suto ajtot es az egesz tuzhely a forro kajaval ram/rank borult.... A szomszed epp kint volt, igy egyutt visszatettuk a helyere, de meg mindig kicsit komas vagyok:-)

ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2164

IO, megneztem a lilat meg a pottyos szoknyat, de ugye tudod, hogy az ket kulonbozo. A lilahoz mutatok egy egyszeru szabast, amit megprobaltam leirni es ekkorka baban mukodhet es anyagtakarekos:-)))) (Ez keszen az en kek farmerszoknyam) Ertelem szeruen, hosszabb anyagbol bovebb az alja es persze tobb darabbol is szabhatod. A vegen az aljat kell lekerekiteni.

 

Erika, felolem csinalhatunk egy/felnapos talit, ahol ilyen trukokket mondunk el. En szivesen mondom el, amit a ruhavarrasrol tudok:-) A fahej nagy otlet a lekvarban. A kicsi vacsorar is azt akarta, ment a hutohoz es mutogatta:-)

Kaoka Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2163
Kaoka is vállalja. Nem látszok sehol.:))))))))))))
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2162
Na,Erika vállalja!N.Lonci 2158-as hozzászólásának 3.képén én vigyorgok(vagy vicsorítok,már nem emlékszem).
Előzmény: Camea (2141)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2161
Camea!Felismerjük ám a tündérkédet,hiába öltöztetted be farsangra! :))
Előzmény: Camea (2149)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2160
A felhőbabából csak a feje van készen egyenlőre...A júliusi 2.babámnak van már ruhája(kisebbre vettem a mintát,aztán alig bírtam rápréselni:).OLyan apróságk,trükkök hiányoznak igazából,amit a varrók ismernek(ilyen-olyan gallér,szoknya elkészítése),amiről nekem fogalmam sincsen,és ez gátol az alkotásban.Mint ahogyan Camea szenved a szoknyával.De azért holnap lefotózom.
Előzmény: Törölt nick (2155)
zumizumi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2159

Sziasztok!

 

Azt gondolom, ez a szoknya,(pöttyös) úgy van varrva, hogy a fonák oldalon a derék résznél össze van húzva és vissza van fordítva. Attól áll úgy ki és a tüll alsószoknyától.

Nagyon jó lesz a babád.

Mindannyian szépeket alkottatok az elmúlt időszakban.

A baba varró hétvége nagyon hasznos lehetett. Ezt a fajta baba fejet nehéz készíteni. Nagyon jók lettek.

Előzmény: Törölt nick (2115)
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2158

a teljesség igénye nélkül . a 25.-ei képekből
Örültem, hogy ilyen vidám alkotó hölgykoszorú közepén ülhettem. Köszönöm NEKTEK ezt a kellemes, jókedvű hétvégét.
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2157
... nagyon = nagyobb
Előzmény: Camea (2156)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2156
Nem hiszem... szeretem ezt a figurát nagyon! ... szerintem majd lesz nagyon... meg lesz barna hajú.. meg vörös... meg karácsonyi angyalka forma... meg minden... :o)))))
Előzmény: Törölt nick (2154)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2155
Kustraerika!! Nagynagy pussz az aprólékos fotózásért!! Én néhányatokat felismerlek ám! :) A többieket meg kizárásos alapon tippelgetem.. :D
A rumli nem is olyan nagy, én egyedül is képes vagyok ilyent csinálni, inkább valóban a porszivózás az, ami miatt nem irigylem most Krisztát! :)

És a felhőbabából nincs semmi?

Tényleg, Erika, nem fejezted be a júliusi második babád? Ahányszor a Camea galériájába tévedek, mindig eszemben van, hogy rákérdezzek, sak aztán ilyen lyukas a zagyam.. :D
Előzmény: kustraerika (2139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2154
:))) ..és ha elfogy, az lesz a tündér éra vége? :DD
Előzmény: Camea (2152)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2153
Szia Tallina! Épp a napokban gondoltam Rád, hogy vajon annyira behavaztál már a határidős munkákkal, hogy teljesen elfelejtetted a topicot? :) Kitartás!! Aztán ha kész leszel a felújítással, jól összeszöszölheted a szép új lakásod, míg megcsinálod a babákat.. Kdatta is utólag küldte be a júliusit, és szerintem az augusztusival sem leszünk sokan készen időre.. 8Már ha egyáltalán megcsinálja még valaki..) Úgyhogy amikor tudsz, gyere majd!!
A tippet köszi, várom akkor este a fotót..

Most már asszem először valami mezei anyagból csinálok egy próbaszoknyát, amit meg eddig lapban leszabtam, abból meglesz az új felsőrész.. MÉg jó, hogy a hímzésnek nem álltam neki.. :)
Előzmény: tallina (2136)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2152
...pillanatnyilag csak sárga és rózsaszín és világoskék fonalam van! :o))))
Előzmény: Törölt nick (2150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2151
Ez baromi jó!! Szabásminta, vagy leírás is van hozzá?
A madárijesztő is ötletes.. sajna, mi nem olyan környéken lakuknk, hogy ki mernék tenni a ház elé egy ilyent.. :S
Előzmény: bvedono (2146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2150
:DDD Úgysem bírtad volna ki!! :DDD
Nagyon édes, nagyon fairy.. :) Lehetett volna a haja bordó/sötétkék/zöld.. A szőke nem annyira boszis.. De jó kis ráhangoló.. :))
Előzmény: Camea (2149)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2149

Ájájájájájjjj, de őszi hangulata van valakinek! :o)))))

 

 

 

Nah, akkor itt van az én kis fairy-boszikám is..... :o)))

 

 

EZ még nem a közös boszi... akkor megmutathatoooom... ugye... naaaa..... :o)

Előzmény: bvedono (2148)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2148
Őt is most találtam,tavaly az Őrségben fotóztam le.
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2147
Nemsokára mennek a képek is, tőlem is , ami publikus
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2146
Ő sem rossz!!!!!!!!!!!!!!
N.Lonci Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2145
Ha hívtok, lesz hova és jó mindenkinek az időpont, állok elébe. Szept. első hétvégéjén festeni megyek, de utána????? Jelezzétek ha kellek!
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2144
Persze nem ilyen mosolygósra, csúcsosabb kalap....stb. Szóval igényel egy kis átalakítást.
Előzmény: Camea (2142)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2143

A kisebbik babának megkaptuk a testhez a mintát,anyagot,azt majd mindenki otthon.A nagy babának is otthon készül majd a ruhája.

A neveket nem mertem írni,ha a képen lévők vállalják a nevesítést,akkor írják meg,melyiken vannak rajta.Hátha vki mégsem szeretett volna a képen lenni...

 

Szóval,ne ez legyen a utolsó!LONCI!!!NE EZ LEGYEN AZ UTOLSÓ!

A házigazdának pedig minden elismerésem!Jó porszívózást :)))

Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2142
Ő mitől boszi? :O
Előzmény: bvedono (2138)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2141

Erika! Köszi a képeket... :o) Azééééé' ráírhattad volna, hogy ki kicsoda.... hogy fűződjön már a többieknek (nekünk, szegényeknek) is valami arc a nickekhez... (Ma illllyen telhetetlen napom van! :o))))

 

Előzmény: kustraerika (2137)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2140
A zsákra sütőtököt aplikálnék.
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2139

Az elsőn:A pamutot ráfeszítettük a fejre.

A másodikon:Ilyen lett szemből.

A harmadikon:A nagyok csoportképe.

A negyediken:Készül a nagy babák teste.

Az utolsón:Ilyen lett az enyém :)

 

bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2138
Egy másik boszi. El tudom őt képzelni olyan orral, amilyen Borkának van csak kicsit hosszabb lenne, esetleg bibircsókkal.És vörör hajjal, esetleg raffiával.
kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2137

Az elsőn:Elkezdtük a nagyobb baba fejét(nekem végeredménynek 26 cm-es lett a baba).

A másodikon:A fejforma kialakítása.

A harmadikon:A tarkó kialakítása.

A negyediken:Tarkó igazítása plusz gyapjúval.

 

 

tallina Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2136

Sziasztok! Nem tűntem el, csak lakásfelújítok és egyáltalán nem érek rá babázni, hétvégeken asztalosmunkát  végzek, de azért néha szoktam olvasni és már teljesen sárga vagyok az irigységtől, hogy milyen szépeket alkottok. Sajnos lemaradtam a júliusi és az augusztusi babáról is, lehet, még a szeptemberit is kihagyom és nagyon sajnálom a babavarró hétvégét is, de remélem, lesz másik is, amire szívesen elmennék én is.

 IOkaste! Szoknyához egy tanács: ne teljes körből csináld, mert a pici az anyag és nagyon ki fog állni a szoknya. Ha javasolhatom, inkább 2 vagy 4 db körcikkből legyen a szoknya, a derékrész kerülete a baba derékbőségével egyezzen meg. A hosszát és a bőségét a sugárirányban szabott oldal adja, minél nagyobb a szög, annál széllesebb lesz az alja. Ha 4-ből szabod, az oldalrészek alját megkunkoríthatod (mint egy tulipánt a gyerekrajzokon) és akkor még harangosabb lesz (ez el is hagyható). Én varrtam már ilyen babaruhát, igazi királynői modellt: organzából volt az alsószoknya, térdig enyhén trapézos, mint a négy részből szabott "igazi" szoknyák, térdtől pedig ferdéből szabott fodor az alja. Ez szépen kitartotta a lágy esésű anyagból (pl. bélésselyem) szabott felső szoknyát. Este teszek majd fel képet és rajzot, ha még nem késő

kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2135

Az elsőn:Csoprtkép :))

A másodikon:A baba keze pipaszártisztítóból van.

A harmadikon:A keze kapott gyapjúborítást,kézfejet is!

A negyediken:Csak ennyire voltunk rumlisak...:)

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2134

Az elsőn:A fej formájának kialakítása.

A másodikon:Megkapta a végső borítását,és fejtetőn bevarrtuk.

A harmadikon:Így néz ki elölről.

A negyediken:Aztán alig 5-6 próbálkozással arcot is hímeztünk neki.Megjegyzem:engem itt ért az első meglepetés.Jóval könnyebbnek képzeltem...

 

kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2133

Az elsőn:A felgombócot beborítottuk még gyapjúval.

A másodikon:Erre került a csőkötszer(stülpa).

A harmadikon:Ilyen lett,amikor ráhúztuk.

 

 

 

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2132

Az első képen:az első percek,itt még mindenki frissen koncentrál.

A második:A kb.10 cm-es baba kezecskéi(mindenkié egyben).

A harmadik:A kis baba fejgombóca,a fej borítása,és a kezei.

 

 

 

 

 

 

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2131

Hú,na,én is itt vagyok!Megküzdöttem a déli altatással,a kölyökkutyánk által széttépett romok eltakarításával,és a tanfolyam képeinek átméretezésével.A képek Lonci beleegyezésével kerülnek ide fel(mondván,hogy aki ez alapján meg tudja csinálni,az meg is érdemli).

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2130
Aha... Khmm. Én meg már két hete piszmogok rajta. (Persze nem azért mert annyit csinálom, hanem mert nem találom jónak a megoldásokat, és halogatom a próbálgatást.. :D)
Előzmény: Camea (2129)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2129
Nannannana, még dolgozom... de szervezem át folyamatosan a napomat... 1/2 4-kor rohanás a postára, csekkeket feladni.... 4-kor rohanás tornászni.... 5.30-kor rohanás haza.... 6.30-ig rendrakás.... utána kb. 8-ra ér haza a párom, addig megcsinálhatom a baba alapot... aztán este közös tv-zés alatt felhajazhatom, az mááááár kézi munka..., ruhája csak holnap lesz úgy tűnik.... :o)))))))
Előzmény: Törölt nick (2128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2128
Hehe.. vicces vagy... :D Na, hajrá!! :DD
Előzmény: Camea (2126)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2127
Nem titokzatos, csak egy doboz.  Loncinak is keszult, abba tettunk sk dolgokat neki.
Jut eszembe Erika a lekvar valami csuda, a kolkok magaban akartak enni, a kicsi lenyalta a goffrirol:-)
Előzmény: Törölt nick (2125)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2126
Igen, azt hiszem megcsinálom.... de csak, ha nem baaaaaajjjjjj....
Előzmény: Törölt nick (2124)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2125
. nagyon titokzatos vagy.. :))
Előzmény: ki1csoda (2122)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2124
Megcsinálod a Te verziódat? :)

Az oldalról varrást azt orra miatt választottam, én nem tudo, hogy kell hegyes orrot a fejbe tömni, ha nem dupla anyagból készíted.. Viszont ha a fejet külön szabod és szemből, tudsz neki állat is csinálni, és attól még vékonyabb lesz a nyaka!! (És a válla egy kicsit jobban kiszélesedhet..)
Előzmény: Camea (2123)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2123

... hjaj, dehogy akart finom kritika lenni... nagyon jó a babád... :o)) Csak én is kinyomtattam az előbb a képet... és olyankor már a fejemben áll is össze a dolog.... és nekem eszembe se jutott oldalról készíteni, hanem szemmből raknál össze a pofiját neki is.... aztán a test alsó részét levágtam volna úgy ferdén, hogy a combikáját oda lehessen varrni... szóval nem bele, mint a countryk-nál.... csak annyit akart jelenti, hogy nekem így vázolódott fel, neked meg egész máshogy....

Szóval tényleg nagyon jó a baba..... és várjuk felöltöztetve! :o))))

Előzmény: Törölt nick (2120)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2122

Kustraerika kapott egyet beloluk, azzal, hogy kuld kepet. A tobbit meg elfelejtettem megkerni, nem hiszed el mennyire a baba korul jart a fejunk:-)

 

A szoknyat egyebkent ugy is lehet, ha soknak erzed az anyagot, hogy trapezokat vagsz ki, mar majdnem 3szogeket, amiket egymassal szembeforditva lehet szabni nulla hulladekkal es utana osszevarrni. Nekem min. 6 szoknyam keszult igy. Derekban simul, alul nagyon bo.

Előzmény: Törölt nick (2121)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2121
Meglepő mód.. :D
És a többi alkotásodat le tudtad fotózni? :))
Előzmény: ki1csoda (2119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2120
Na, hát a pöttyös szoknyás az, amit a MisCia nevű csaj varr.. :)) (Sajna, azt nem én követtem el.. :( :)) Nézd meg a linket, amit mutattam, van még több ilyenje is! :)
De sebaj... majd énis belelendülök és gyufaszálnyi kezű-lábú tündéreim lesznek... :))

(Érdekes.. hm.. ez eg yfinom kritik akar lenni? :D)

Camea és Kicsoda, köszi a szoknyaötleteket, akkor körrel próbálkozom.. (aaaaannyi anyagot elhasználni a saját festésűből.. kész pazarlás.. :D)
Előzmény: Camea (2118)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2119

Egyebkent nem lettem kesz 3 babaval, de ha lenne (most nincs) 2 oram, akkor meglennenek. Most nagyon elfaradtam a babavarrasban, azt hiszem pihennek kicsit. Nem is hinnetek ez mennyire komoly koncentralas volt.

IO a hajat sokfelekeppen lehet varrni. Timi varrta a tuhimzesest, en hurkoltat varrtam, az sokkal lassabb, de ezt Lonci elore nem mondta';-) Bar akkor is igy lett volna, mert meglepo mod en kisfiut varrtam:-)

Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2118

De érdekes... én ennek is egész másképp álltam volna neki... :o)) De aranyos... :o))

A csak a linken a dereka alatt húzza be a szoknyácskát és a vékony derekat kiemeli a masnival, így nem látszik vastag derekúnak a babus... :o) ... és vastagnak látom az anyagot, amiből a szoknyácskát készíted... mh? Nem?

Próbálj meg egy körloknit... ott derékben akkora lyukat készítesz, amekkora a baba dereka, de alul mégis bő.

 

A pöttyös szoknyás eszméletlen jó, ezzel a hajjal... de ő is nem a Lonka! :o)))

Előzmény: Törölt nick (2115)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2117
Hali, ez a szoknya valszeg egy tanyerszoknya (ertsd egy kor a kozepen egy masik kor). Neked a belso kor tul nagy, ha ennyire loknisat akarsz, akkor a derekat be kell venni. De nem rancolni, mert ahhoz tul sok az anyag. Talan szukitoszeru hajtasokkal el lehet venni a felesleget. Az alsoszoknya rengeteget szamit.
Előzmény: Törölt nick (2115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2116
De mit csinálhat a derékrésszel.. ?!!

Előzmény: Törölt nick (2115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2115
Itt tartok. A szoknyarész csak be van húzva, és rátekerve cérnával.. de naggyon sok.. :S

Erről a linkről vettem az ötletet (Ki1csoda ismerőse), hogy a Tildas-babát átalakítva lehetne vékonyka tündért készíteni. A csaj is jól átvariálta már az eredeti szabásmintát, de szerintem eszméletlen jókat varr- egyre jobban rátalál a saját egyéni stílusára. És látod, ő is ilyen harangszoknyát csinál csak rövidebbet...
Előzmény: Camea (2114)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2114

nemtom... póóóóóba-póóóóóba... aztán muttti! :o)))))

Én biztosan körloknival próbálkoznék először....fogok próbálkozni ... először.... :o)))

Előzmény: Törölt nick (2113)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2113
Jaj.. ez már kezd túl bonyi lenni.. :S És ha csak két harang alakú részt varrnék össze, a derekánál icipicit ráncolva, az bénán nézne ki?
Előzmény: Camea (2112)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2112
A táncos ruháknál a szoknya aljára belülről szoktak varrni egy plusz részt, amitől nehezebb, szebb esésű az anyag.
Előzmény: Törölt nick (2110)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2111
A tüll az kicsit keményebb... és ha mondjuk csak az alsószoknyát varrnád tüllből körszoknyásan? Én nemtom milyen a selyemmolinó....
Előzmény: Törölt nick (2110)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2110
Igeeeen, csak kell anyagbőség a szoknya aljára, amit kitartson.. szerited ez a loknisnál működne..? (Asszem, túl kicsi ahhoz a baba, hogy az anyag súlya jó esést tudjon adni... valahogy a szabással kellene formáznom.)
Előzmény: Camea (2109)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2109
... tüll-alsószoknya szerintem szépen kitartaná... mh?
Előzmény: Törölt nick (2107)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2108
A haja nem úgy van megoldva, hogy laposöltéssel kivarrjátok a fejet, és abba kell fűzni-csomózni a hajat? Egy régi W. baba leírásban így láttam.. (Ez jobb, mint a felvarrás?)
Előzmény: ktimó (2101)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2107
Na, igen.. de én nem festeni akarok, hanem kézbefogni.. mi több!! KézbeADNI! Sárám már így is édesen játszik vele.. csak sajna egy kicsit túltömtem a végtagjait, és nem mozog úgy a lába, ahogy kellene..
Ennek a babának a testét már nem fogom átvarrni, de a következőnél már biztosan átvariálom egy kicsit a szabásmintát.. várja', mingyá' lefotózom.. elvégre Ő versenyen kívüli.. :D

A loknis szoknyával az a baj, hogy A vonalú lesz, nem harang alakú, még akkor sem, ha alsószoknyát varrok alá. (Ami lesz is neki, fehér muszlinból.. már ha elfér a derekán.)
Előzmény: Camea (2104)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2106
... Hjujjj, ezek nagyon jók, nagyon aranyosak! :o) Háááát ezzel a módszerrel tényleg jó sokáig tart felhajazni a fejecskét.... Felrajzoljátok előtte a hajvezetés vonalát, vagy csak úgy neki...? :o))
Előzmény: ktimó (2101)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2105
Hah, egy pillanatra az ütő is megállt bennem, mikor megláttam a felső képet.. azt hittem, egymagad csináltál ennyit. :) Így se semmi, hogy kihajtottátok magatokat.. Magamat ismerve egy fejjel molyoltam volna két hétvégén keresztül.. De ezek szeritn Krisztán kívül más nem is végzett?

Mikor lesz a következő tanfolyam-tali? :))
Előzmény: ktimó (2101)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2104
... lefesteni biztos könnyebb volt! :o)) Én nem vagyok nagy szabász... de pl. körloknis szoknya?
Előzmény: Törölt nick (2102)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2103
Csinálj neki új felsőtestet... legyen kis vállacskája.... :o) Gyönyörű ez a baba... én is AKKKKKKARRRROKKKKK! :o)))) Pfuj, ronda, telhetetlen Came! :o)))))
Előzmény: Törölt nick (2099)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2102
Eleve öltöztetősre akarom csinálni. Ehhez a felsőrészt és a szoknya egy részét is el kellett vágnom hátul. Először 3mm széles ferdepánttal szegtem körbe a felsőt, de az olyan hálidéjos lett, egyáltalán nem királykisasszonyos. Most majd újravarrom duplaanyagból. A szoknyával meg az a gond, ha azt szeretném, hogy ilyen bő legyen baromira be kell ráncolnom, de akkor meg a derekán lesz a rakásoktól olyan vastag, mint a szumósok öve.. ezzel micsinájjak??

(És a hajának, meg a harisnyájának még neki sem mertem állni... ) Az egyik cipője viszont már megvan!! :DD
Előzmény: Törölt nick (2099)
ktimó Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2101

Sziasztok! Én is szeretném megköszönni Loncinak és Krisztának (és persze mindenkinek, aki ott volt) ezt a hétvégét. Nagyon jól éreztem magam és nagyon sokat tanultam. Nagyon jó hangulatú és termékeny két nap volt. Bízom benne, hogy sikerül még további hasonlóan siekres találkozókat szerveznünk :-)

 

Az első fejek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Én ezzel a három babafejjel, néhány további "baba-alkatrésszel" és sok-sok lelkesedéssel jöttem haza. Azóta még nem sikerült folytatnom a varrást, de biztos, hogy be fogom fejezni őket :-) Sőt, sok-sok további ötletem is van :-))))))

 

 

 

bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2100
Köszi, köszi !!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2099
A közös festésen Ki1csoda kisegített selyemmolinóval, abból készültek a mindenféle másodfestéseim- a bézsből lett a teste, a ruháját pedig lilára tervezem. Nem is az anyaggal van a baj, hanem azzal, hogy hihetetlen vékony és hosszú mindene.. Keskeny a válla is, és Lonkának (akit én már mindig csak Loncizok, így kedves NLonci, kérlek ne jöjj zavarba, ha mint tündér emlegetlek.. :D) olyan szép kis széles kivágású a ruhája felső része, na ezt a kivágást nem tudom megcsinálni.
Mutatom, mire gondolok..
Előzmény: Camea (2094)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2098

http://gportal.hu/portal/clothdoll/

 

Jobb oldalon legfelül.

Előzmény: bvedono (2097)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2097

Szerintem varrok veletek szeptemberben: Volt júliusi baba is??? Hol???

Amúgy szerintem a férjem a kupit is megunta, meg ő ilyen ....értekeli a hobbimat.

Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2096

... a következő egy Jancsi és Julis boszi lesz... Jancsi és Julissal.... :o))))) ... szóval gonosz boszi.... De ez a múlt heti egy P.Fairy-boszi lett! :o)))

Előzmény: Törölt nick (2095)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2095
Vasorrot!!!
Előzmény: Camea (2093)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2094

Milyen anyagból varrod a ruhácskáját a Lonkának?

 

Előzmény: Törölt nick (2092)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2093

Októberig még legalább három boszit varrok... nehogy máááá' azt az egyet szépítgessem! :o)))))))))))))))) Mit csináááájjak máááá' neki... mézeskalács házikót? :o)))))))

Előzmény: Törölt nick (2092)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2092
.. Háát, tulképp azt beszéltük meg, hogy októberben a korábban linkelt rajz alapján, mindenki maga szerkeszt/keres/akármi szabásmintát, és az az érdekes, ki mit hoz ki egy grafikából..
(Én ugyi, most ezt gyakorolom a Lonkámmal pl., és szentségelek rendesen, mer nem tudom megvarrni sehogysem a ruháját.. már a második kollekciót dobom ki.. :)))
Aztán felajánlottam, hogy akinek nincs ötlete, annak át tudom küldeni azta szabásmintát, amit én mentettem le ehhez.. Ha szeretnéd, Neked is elküldöm, vagy akár fel is tehetem ide..

De nem éérzed ebben a kihívást?? OKtóberig rejtegetni, javítgatni, szépítgetni a boszidat...? :DDDD
Szóval addig még van ám idő, csak közfelkiáltással akkor tényleg döntsük el, hogy mi és hogyan legyen..

A szalmaemberre még mindig nem találtam megfelelőt.. Vagy tök hasonló a szabásminta a júliusihoz, vagy rosszul scannelték, elmaradtak részei, vagy én nem tudok kiigazodni rajta.. (Olyant szerettem volna keresni, amelyiknek kantáros nadrágja és kalapja is van..)
Előzmény: Camea (2091)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2091

.... és a szeptemberi minta?

 

.... és akkor ide is tehetem akár a múlt heti boszimat...? ... az nem a közös boszi! :o))))

Előzmény: Törölt nick (2089)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2090
... akkor megvan a közös boszi szabásminta? :o) Átküldöd?
Előzmény: Törölt nick (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2089
Ilyen aranyember, vagy már megunta a kupit? :DD
Nálunk a festős hétvége után fogadkozott a férjem, hogy inkább megcsinálja a mosókonyhát, minthogy az amúgy is kicsit fürdőnkben kerülgesse a kismillió lavór, vedret, csebret... de azóta még mindig csak az ötleteket gyűjti.. :D (KOrábban már hasonló okokból egy hobbiszoba nekem is be lett ígérve a padlástéren, de sajna még az is várat magára.. ) Nah, talán majd most a nyár végi szabin.. :))
Előzmény: bvedono (2080)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2088
HÁROM babát varrtatok??!! HÁRMAT?? Brühühü!!! Tudtam, hogy nem kellett volna esküvőre mennem.. :((( Fotókat, lécci!!
Bvedonno, megy a szabásminta! Ez eredetileg nme boszi, hanem egy erdei manó, de nagyon hasonlít az "alkata" arra a rajzra,a mit végülis októberi babának választottunk.. :) Akkor Te szeptemberben sem varrsz velünk közöset?
Előzmény: ki1csoda (2067)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2087
Sziasztok!
Itt vagyok, csak egy percem sincs. Majd biztos raknak fel képeket a lányok fotóztak elég sokat. Kicsit lassan született az eredmény, mert elég időigényes, főleg a haj felvarrása és a fej betanulása. Semmi nem az aminek látszik, minden mozzanatnak meg van a koreográfiája. Lonci szuper türelmes és alapos. Ami nem olyan akkor bontás. És igaza van, mert meg is volt az eredménye. Innen nincs megálás ezt az alapot fejleszteni kell, mert csak akkor van értelme. Az elinduláshoz viszont sokat jelent a hétvégi mélyvízbe dobás.
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2086
... hááát ha hétvégén,  vagy hét közben egyedül vagyok 1-2 órát... akkor általában úgy gyorsan előkészítem, hogy este, ha már körbevesz a család is, akkor a csak a kézzel varrós dolgokat tudjam csinálni.... Elég bonyesz időt lopni. :o( Ma megy a párom gombát szedni a barátjával, és a gyerekek is leléptek, de mára edzőtermet terveztem be... így aztán ma se nagyon tudok varrogatni... és még az augusztusi babám is csak a lapon kuksizik... :o(
Előzmény: bvedono (2085)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2085

Amig az ebédlőben varrtam eléggé ciki volt a mikor jött valaki és a nagy kupit látta. Hála Isten ez megszűnik. Mikor szoktál varrni.

Előzmény: Camea (2083)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2084
Gondolom ide a fórumra teszik fel majd a lyányok! :o)))
Előzmény: bvedono (2082)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2083
Irigyellek.... hááát mi panelben (még), itt nem lehet annyira külön kuckósítani magát az embernek. Ki kell fognom, amikor senki nincs otthon, akkor tudok varrni, és amire hazaér a család többi tagja, addigra el kell takarítanom a romokat. :o(
Előzmény: bvedono (2080)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2082
Hol lesznek a fényképek  a hétvégéről?
Előzmény: Camea (2077)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2081
Hát ..............Ő nekem egy kicsi furcsa.
Előzmény: Camea (2079)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2080
A férjem a hétvégén elkezdett kialakítani nekem egy kis varró kuckót. ( Eddig az ebédlőben varrtam.) Már nagyon várom, hogy készen legyen, a hétvégén el is megyek a bolhára lámpát és széket keresni.
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2079
... én szombaton érzékeltem az őszt kicsit.... lesétáltunk a közeli halastóhoz (oda-vissza 16 km volt), és akkor láttam, hogy rendesen barnulnak a levelek... és itt-ott hullanak is...  az augusztusi babát nem akarod megvarrni? AAAAAZ is Tildas! :o))))))))
Előzmény: bvedono (2078)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2078
A teste van meg. Eddig kisebb Tildas figurákat és egy manót varrtam azok sikerültek. Ám tavasszal elkezdtem egy nyulat de az nagyon béna lett, lehet hogy a mintával volt gond. Nekem már kezd nagyon őszies hanguletom lenni, már potyog nálunk a dió és ma reggel vezetés közben láttam hogy színesednek a fák.
Előzmény: Camea (2077)
Camea Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2077

Szia... én vagyok.. és várom én is a beszámoló fotókat! :o))

Neked már sikerült szabásminta alapján ugyanolyant készíteni, mint a minta? Nekem még soha, így már nem is próbálkozom.

Boszis időszak van? Mééééég nem szabad áááám! :o))))))) Én is varrtam egyet a múlt héten, de ide még nem szabad áthoznom... :o)))))

Előzmény: bvedono (2076)
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2076
Látom egyenlőre még nincs itt senki. Hol volt a babavarró hétvége?
bvedono Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2075

Sziasztok. Hát hétvégén nem tudtam netezni, de elkezdtem egy Tildas boszit varrni.

Iokaste én nagyon sok boszis képet találtam, de igazán jó szabásmintát nem. Azt írtad ,hogy te találtál valamit. Hol???????? esetleg elküldenéd. Amúgy engem azért a boszi érdekel annyira, mert már 2 éve készítettem egy hatalmas fakanálból madárijesztőt. Azóta őt teszem ki mindig a lépcsőre, csak mindig meg kell kicsit reparálni, mert az időjárás megtépázta.

N.Lonci Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2074
Jó reggelt babázók!
Hazaértem, a család negyed óránként hívott, hol jár a vonat. Szerencsére nem mindegyiket hallottam meg, mert akkor nem tudtam volna paradicsomot varrni.
Tatabányán méhike várt rám 4 malackával, de azt mondta, legközelebb ha lehet ő is jönne. (persze ha lesz legközelebb!!)
Az ujjaitok remélem rendbe jönnek hamar és nem ment el a kedvetek a babázástól.
némakertész! küldöm majd a felhőcskét, nehogy lemaradj valamiről, persze csak akkor, ha láttam már a hajas babádat.
El kell azért mondani , nem utolsó sorban, hogy a háziasszony felülmúlta elképzeléseimet, mindha haza mentünk volna! Értsétek szó szerint. Köszönjük.
A lányok nagyon érdeklődők voltak, látszott is az alkotásokon, kezdő babázók ennyire karakteres és aranyos babákat nem tudtak még készíteni. Testük, lelkük és persze az ujjuk is benne volt, minden babájukban.
Gratulálni tudok MINDEN résztvevőnek. További jó alkotásokat!
tulipánoslány Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2073
már nagyon várom a holnapot a képekkel :)
Előzmény: kustraerika (2072)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2072

Sziasztok!

Én is nagyon jól éreztem magam!!!Isteni volt a társaság(bár Némakertész idő előtti távozása után furcsa volt a viszonylagos csend)  :)) Lonci egy Jelenség!Amit ad,az több,mint a baba elkészítése.Köszönet érte!

Még én is jegelem az ujjbegyeimet a folytatás előtt...

Holnap felteszem a képeket,amiket készítettem!

Kaoka Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2071
Sziasztok!
Ezt kár lett volna kihagyni!!! Rengeteg tapasztalatot szereztem és sokat tanultam. Még hátra van a ruhavarrás és a két kicsi baba befejezése. Egy elkészült, de még nincs ruhája.
Köszönet a ház asszonyának a lehetőségért és Loncinak az önzetlen segítségért .
A többieknek is köszönet mindenért. Örülök, hogy ilyen vidám társaságban tölthettem ezt a hétvégét.
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2070
látod, így elszontyolodtam..ruhája helyett felhőjét akartam írni:(

szép jövő hetet, majd villanok a gólyatábor után...
Előzmény: Némakertész:) (2069)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2069
:((((
felhobaba ruhája??? :(
még felhőbabám sincs:(
:(
Előzmény: ki1csoda (2067)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2068

Nagyon edesek. Az otlet meg mar mondtam, hogy zsenialis. Na az en valtozatom, amit ismerek azok bekak, amik ha kesz vannak egy jatek resze. Kell hozza lapulevel, virag (papirbol szinten a gyerekek megcsinaljak) es a feladat eldobni a bekat, hogy a lapulevelre essen, ha sikerul akkor hangos `BREKBREK`-et kell kiabalni. Az en fiam imadja es beka nelkul is brekeg, ha dobal:-)))))

PS: eloszor csak a kepet lattam es elakadt a szavam, azt hittem Te csinaltad:-))))

Előzmény: Camea (2062)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2067

En nem lettem kesz, de 3 baba mondjuk osszesen 2 orara van a vegtol:-)) Persze a nagynak akkor meg nincs ruhaja.

Sajnalhatod, hogy ma nem voltal:-))), mert ma minden ugy begyorsult, egyszeruen csak kapkodtam a fejem:-)  Es megcsinaltuk a felhobaba felhojet, en nem is ertettem, hogy lesz. Szoval a felho a baba agya, nagyon tunderi.

Előzmény: Némakertész:) (2065)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2066
és a lényeg: KÖSZÖNJÜK, HOGY OTT LEHETTÜNK

és Loncinak: KÖSZÖNJÜK, HOGY TANÍTOTTÁL (:D én még jövő időben is számolnék a mondattal, miután hazajöttem a gólyatáborból..)
Előzmény: ki1csoda (2064)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2065
SZia:D


csak iderobogtam megkukkolni a gépet, és láttam, hogy írtál :D:D:D

sajnálom, hogy ma nem voltam:((((
készen lettetek?
az enyém perzse ugyanúgy áll, az ujjam még mindig tropa:(

(és az augusztusi sincs kész, vagyis el sincs kezdve!!! kénytelen leszek megint 31-én csinálni az egészet:(((()
Előzmény: ki1csoda (2064)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2064
Sziasztok, most lett vege a babavarrasnak. NAGYON JO volt! Orulok azoknak, akik itt voltak es sajnalom, akik nem johettek. Lonci nagyon sok dolgot megtanitott en ugy elfaradtam, hogy csak na:-) De tuti nem ez volt az utolso talakozasunk, mert egy dolgot biztos, ez a babafajata nem egyszeru, en csak a hajat 5!!!! oraig varrtam, es nem azert mert lassu vagyok:-) Nemakertesszel mar ott szamoltunk, hogy hany cm van meg, de csak nem fogyott.... Na majd a tobbiek irnak reszleteket:-))))
tulipánoslány Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2063

Camea! 

Ezek a babák NAGYON jópofák, és egyszerű is a gyerekeknek, mert ha csak tömés és haj meg ruha, azt meg is tudják csinálni könnyen. Jó ötletet adtál, nemsokára megyek egy sokgyerekes buliba... Köszi :)

Előzmény: Camea (2062)
Camea Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2062

Hahhhóóóó! Tessék megmutitni, hogy mit csináltatok....! Tessék megmutatni..! :o)

 

Ígértem régebben, hogy megmutatom a kisfiam babáját. Amikor kisebbek voltak, mindig volt előre körbevarrt sok babám... aztán ha jöttek a barátok, akkor lehetett babát tömni, arcát, haját, ruháját készíteni... és az immár az ő alkotásuk volt...

 

Ősember és Jedy:

 

Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.25 0 0 2061
lányok!

JUHÉÉÉÉÉ, egy, mert nem késtem le a járatokat és hazaértem (bár lélekben ott maradtam, és lehet, hogy testben is jóllennék ott-vagyis azt hiszem, biztos), és a másik:
KÉSZ LETT A HAJA!!!!!!!!
(Igaz, hogy mindenki hülyének nézett és a metrón arrébb húzódtak mellőlem, de azt a részeg fickót is elijesztettem a hadonászásommal, aki megpróbált csevegni velem a megállóban...)

ujjaim sajognak, remélem, majd valamikor sikerül befejeznem:D

Lonci, majd zaklatnálak, különösen a felhős miatt, mert arról (legalábbis a felhőről) elképzelásem sincs:(

holnapra munkát!!!

És köszönöm a fantasztikus napot és társaságot, nagyon jól éreztem magam:D
tulipánoslány Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2060
OFF: Sajnos nem mehetek holnap. Lányok írtam emilt. ON
Camea Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2059

Óóóóóóóh, de irigylek mindenfajta boldog készülődést.... amúgy a háromnegyedéről azt se tudom miről beszéééé'tek, de akkor is. :o)))))))))))

Kínomba már virágokat varrok a boszimra....  cicája is van... söprüjjjjjje is van.... hááát most mááá' virágocskái is lesznek... :o)))

ktimó Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2058
Sziasztok! Csak egy pillanatra ugrottam ide a géphez :-( Én viszek fényképezőt, már be van csomagolva :-)))))) Ha addig nem írnék, holnap reggel találkozunk (akivel találkozunk).
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2057
Arra Én is gondoltam , de nem akartam okoskodni. Szét kellene kürtölni, hogy mindenki hozza a magáét. És légyszi hozd a babákat is.-:))))))))))
Előzmény: 36évi (2052)
36évi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2056
Kösz, pusza neked is, te is figyejjjéééé (le) :)))
Előzmény: Némakertész:) (2053)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2055
:( Engem mindig a varrógépem hagy cserben, mikor a legnagyobb szükségem lenne rá. Kibírjuk holnapig.-:))) Nem csak az elem merült le?
Előzmény: ki1csoda (2054)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2054

IO, epp most akartam fenykepezni, hogy megmutassam miket csinaltam es kiderult, hogy a gepem megadta magat:-(

Szoval lanyok, ha valakinek van, hozzon mar magaval!

Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2053
jó fürcsit (brühühühühühühü, akkor nem látlak:((((((()
és cupp a picurkáknak...fanninak külön egy ölelés (mert ő ismeri már az ölellst), andorkának meg hajrá.... (ne ijesszétek meg nagyon! :D)
Előzmény: 36évi (2052)
36évi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2052
Oksa, bár tervem az nincs, gondoltam, bevisszük az összes nyáron tanult, varrt motyót, és abból összerekunk eg ütemtervet. :)
Előzmény: Kaoka (2051)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2051
Ó egyem is meg. Nekem is megszakadt a szívem első nap. De rég volt, de sohasem felejtem el. Én toltam be, a fiam meg tolatott vissza.:( Aztán volt olyan év, hogy egy napot sem hiányzott és imádott iskolába járni. ki-be Szabályos vagyok?
A 10. jó lesz elöbb Én se érek rá. Szuper!!! Majd légyszi írj egy kőr emailt, hogy mit vigyünk és Hányra menjünk, és viszek egy szuper új lyányt. Viki párja lesz tehetségben.-:))))))) Én meg majd kullogok a sor végén... De a fiataloké a jövő, mondom Én öreglány. HI-hi.-:)))))))))))))
Előzmény: 36évi (2050)
36évi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2050
szept. 10. A 3. túl korán lett volna, na meg akkor megy Andorkám először suliba, ott kell lennem vele (hihihi, azt majd jól elzavar). :))))
Előzmény: Kaoka (2049)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2049
Oksi köszi, de nem a lelkemmel van baj, hanem az időbeosztásommal. Mindig tovább nyújtózkodom, mint az időm ér.-:))))))))))))))))))))) Pedig már csak 5-6 órákat alszom. Többet nem tudok lecsípni az alvásidőmből. és az augusztusi babám meg sehol, ráadásul kifogyott a festék is a gépből.-:( Brühü minden ellenem van, még ez is.
Előzmény: Törölt nick (2048)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2048
Huh, ez nem hangzik jól.. :S Ha már nagyon kivagy, gyere, aztán öntünk Beléd egy kis lelket! :))
Előzmény: Kaoka (2047)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2047
Még másfél hét és időmilliomos leszek. Adiig bizti, hogy kiborulok, mert minden a nyakamba szakadt. Úgy, hogy puszi mindenkinek, azért benézek, de nem igen lesz időm írni.

Camea!
Azért csodálom a tündérkéket, még, ha csendben is vagyok.-:)))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2039)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2046
Értettem figyizni fogok és megpróbálok csendbe maradni, hátha skirül. Legalább most a többiek is tudják mire számíthatnak. Még nem késő elküldeni melegebbre.-:)))))))))))))))
Én még nem is voltam pancsizni az idén. Ilyen még nem volt sohasem. Egy vizes ember víz nélkül? Már nagyon várom a szeptembert. -:)))))))) Van már időpont?
Előzmény: 36évi (2038)
Camea Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2045

.. a rajzolt boszit? .... mér ráér.. nem? Még a szeptemberi is a holdban van. :o)

(Ez még nem az októberi boszim! :o))

Előzmény: Törölt nick (2044)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2044
... akkor természetesen ruhátlan fotót is kérünk róla. Majd. OKtóberben.. :))
Szerintem ha már így megállapodtunk, tedd fel a honlapra az októberi képet a bosziról, hogy más is kereshessen/szerkeszthessen hozzá szabásmintát- amilyet akar..
Előzmény: Camea (2042)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2043
Szia!! Köszi a linket!! Ezt az emberkét néztem már én is, de valahogy a szabásmintája nem kerek nekem... viszont az oldalon több olyan baba is van, amit nagyon jól át lehetne alakítani.. most valami olyasmit keresek, ami egy kicsit más, mint a múlt havi, hogy ne legyen a dolog olyan monoton.. :)

Gyere gyakrabban belekotyogni a topicba, hátha kedved támad babázni is.. :))
Előzmény: anatasa (2034)
Camea Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2042
... vagy azt mondjuk, hogy boszorkány... aztán onnét lehet kibontakozni... :o))) A tündérlyányon azért variáltam kicsit testileg... arcilag nem nagyon, csak testileg... , persze ruhában nem feltűnő... :o))
Előzmény: Törölt nick (2040)
Camea Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2041

hihihi :o))))) ... szólítottál? :o)))))... igaz, hogy én kicsit öregecske tündérkirálykisasszony vagyok, de a vénecske tündérkirálykisasszony is tündérkirálykisasszony... :o)))))))))))

 

Tényleg, el is felejtettem, hogy most van a babavarrós hétvége.... Nah, de jó, hogy nem jelentkeztem, mert most le kellene mondanom... kedvenc autónk összetörve, nem tudunk mozdulni...:(

  

Előzmény: Törölt nick (2039)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2040
Most jól kiszúrtál magaddal!! :DDD Hogy fogod kibírni októberig, hogy ne mutasd meg??!! :P

Tegnap találtam egy nagggyon jó szabásmintát a boszihoz.. alig kell rajta variálni..esetleg aki ragaszkodik a fix szabásmintához, ezt is feltehetjük- és a Camea-féle tündér is lehet egy külön havi feladvány.. vagy... ?...
Előzmény: Camea (2036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2039
Jaj, ne csináld már!! Ugyan nem vagyunk mai csirkék (kivéve persze a kivélteleket, meg a tündérkirálykisasszonyainkat..), de azért nem vagyunk még olyan vénségesek sem, és a topicon sem akkora az átmenő forgalom, hogy egy-két hetes kihagyás után ne ismernénk fel valakit a nicknevéről.. :))

Már előre sárgulok a hétvége miatt.. legyetek jók hozzánk, és fázisfotózzatok sokat!! (LÉcccciii!!) :D
Előzmény: Kaoka (2037)
36évi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2038
Aranyoskám, nagyon figyeljen, mert várom a beszámolót szeptemberben! :)))) Amúgyilag meg nagyon pusszantom a már ismert és ismeretlen babázókat, jó varrogatást nektek, engem szivat a vállalat egy kis munkával vasárnap. Szombaton meg leugrunk egy uccsót pancsolni a kölkekkel a Balcsira. Pedig a XIII. olyna közel van hozzám... (ott nőttem fel :)) ).
Előzmény: Kaoka (2037)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2037
Sziasztok!
Nem tüntem el, csak nagyon sok dolgom akadt és készülök a hétvégi babavarrásra is. Néha beleolvasgatok, de ha ideülök ,akkor nem megy a melodia.
Üdvözlöm az új forumozókat és a régieket is, mert lassan megint újnak számítok.-:)))
Camea Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2036

Köszi natasa.... most már szalmaemberkében nem lesz hiány! :o)) Azééééé' most máááá' megnéznénk azt is, hogy Te mit készítesz nagy titokban!! ;;))

 

 

 

... engedetlen Camea varrt tegnap egy boszit.... pfuj, ronda fegyelmezetlen Camea.... :o( :o)) .... de még nincs cicája a boszinak, így aztán nem fotóztam le, mert cica nélkül nem boszi a boszi.... de ugye majd csak az ősszel mutathatom meg?!:o)))))))))

Előzmény: anatasa (2035)
anatasa Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2035

http://picasaweb.google.com/girassolpinturas/ArteCountryDecoracionN01

 

A link amit hiába "szúrtam" be. Talán igy is jó lesz. bocsi. N.

anatasa Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2034
Sziasztok

Elnézést, hogy közbe kotyogok a fórumotokba, de nagyon tetszik, hogy milyen lelkesedéssel varrjátok a szebbnél szebb játékokat. Nagyon jó olvasni benneteket.

Már egyszer találtam szalmaembert és fel is tettem a linkjét, de talán akkor még korai volt. Most, ha nem haragszotok újra beteszem.

Remélem tetszeni fog nektek is. Üdvözlettel Natasa

 

Ui.: Az oldalon még rengeteg más baba is van.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2033
Akkor esetleg az eccerűség kedvéért legyen Camea szabásmintája az októberi? NAh , még bő egy hónapig ez eldőlhet.. :D
Akkor addig is hozok majd egy madárijesztőnek valót.. :D
Előzmény: Camea (2032)
Camea Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2032

Késő báááánat, most már utánam a vízözön.... felrajzolva, körbevarrva....és este tömök... :o)))))))) Nincs még közös szabásminta, tehát varrhatok ... báááááááármit! :o))) Majd legfeljebb nem mutatom meg! :o))))

Előzmény: ki1csoda (2030)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2031
Hulyeseg:-) Egyszeruen akkor a 2oldalut forditva kell varrni. Kiforditas utan a papiros oldala legyen kint. Igy levasalod osszeragadt az anyaggal, lenyomta a szeleket. Utana leszeded a papirt es vasalod. Na akkor most mar lehet applikalni!:-)))
Előzmény: ki1csoda (2030)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2030

Szerintem A szeptemberre es B oktoberre ok! Camea, nem er mar most elkezdeni es veletlen egy boszit is varrni:-))))

Igazad van, ha csak a vegen vasalod, akkor olyan mintha egy anyagod lenne. De tok oszinten en nem vagyok oda a 2 oldalas ragsztoert, mert nehez simara vasalni, ha egyszerre ragasztasz ket oldalon. A szelek meg nem foszlanak, mert teljesen le vannak takarva es utana valahogy levarrva. Bar igazan azert nem csinaltam soha igy, mert ezek inkabb olyan 3d-s darabok, igy nekem pont arra volt szuksegem, hogy kicsit lebegos legyen az egesz.

Előzmény: Törölt nick (2028)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2029
Jaj, Ktimó, köszönöm a malacokat, megkaptam!! :))
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2028
Miért ne lenne jó a kétoldalas ragasztós? Csak azután vasalod le, miután kifordítottad.. így stabilan rögzül mind az anyaghoz, mint az alaphoz... a bevagdosások mentén is kevésbé foszlós az anyag így..

Akkor a közös babákra kétféle felvetés született:

A - keresek - teljesen önkényesen- egy megfelelőnek tartott szabásmintát, abból varrunk szeptemberben szalmabábot, októberben meg boszit. (Vagy októberre kereshetek még egyet, hogy változatos legyen)

B- a boszinál: a feltöltött rajz alapján mindenki maga szerkeszt/keres szabásmintát, és a rajzhoz hasonló (legalább hangulatú- azaz vékony lábú, kalácsképű, csúcsossüveges)
banyát varrunk..

C- más is tehet javaslatot.. :D
Előzmény: ki1csoda (2025)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2027
ja, és köszi:D
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2026
a szalmabáb a szeptemberi, ugye? (jaj, még a fürcsinőci sincs kész:((()
és a boszi az okt? vagy megfordítottuk?

és kicsoda!!! lámpa gyúlt a fejemben!! értem:D:D:D
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2025

Ehhez csak az 1 oldalan ragados a jo, mert kulonben nem tudod kiforditani. A 2 oldalu a sima applikaciohoz jo, amikor latszik az anyag szele.

Előzmény: Kaoka (2024)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2024
Akkor jól gondoltam. Az anyag színe és a vetex visszája. Mert, ha levasalom kifordítva akkor rá tudom vasalni az alapra. De, ha, szín színére teszek, akkor az applikációra vasalok és az alapra nem. Ehhez találták ki a kétoldalas vetexet. Az egyik fele ragasztós a másik vasalhazó.
Előzmény: ki1csoda (2009)
Camea Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2023

Nem, most rábuktam a rajzolt boszira... simán meg tudom csinálni a tünci alappal... és valahogy passzolnak is egymáshoz...mh. legalábbis majd fognak... :o)))))

Előzmény: ki1csoda (2022)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2022
Tudtam, hogy lattam mar keszen, de annyira mas stilusu a tied, hogy mikor beraktam a kepet eszembe szem jutott:-))) De most majd csinlasz egy tuncis macskat:-)
Előzmény: Camea (2013)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2021
Szerintem tok jo otlet, legyen megint egy sima szabasminta, de ne mutasd meg az eredeti babat:-))) es a feladat, hogy mki csinaljon belole szalmababot ill boszit.
Előzmény: Törölt nick (2019)
Camea Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2020
Tényleg a rajz a legjobb.... hát akkor, bumm, itt a rajz, aztán csináljuk.... teljesen előttem van már szabásilag... :o)... a rutin! :o)))
Előzmény: Törölt nick (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2019
Jah, nekem legjobban pont a rajz tecc.. ahhoz természetesen nincs szabásminta.. Esetleg egy olyan "challenge dolls"-t varrni, hogy a rajz alapján készítsen mindenki babát? Hm?
Előzmény: Törölt nick (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2018


Szalmabábokhoz ma már nincs türelmem..
Ha valamelyik boszi alkata szimpatikus, szavazzátko meg,és valahogy előkeresem a szabásmintát.. A többi már az egyéni kreativitáson múlik... :))
Amúgy mind madárijesztőt, mind boszorkát simán lehet egyszerű Raggedy Ann szabásminta alapján varrni.. Jó kis ujjgyakorlat.. :D
Előzmény: Törölt nick (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2017
Előzmény: Törölt nick (2016)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2016
Előzmény: Törölt nick (2015)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2015
Megdumáltál, jöhet januárra!! :))

Banyekok mégeccer.. kidobott a ZIndex!! :SS
Előzmény: ki1csoda (2011)
bvedono Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2014
Őket én is elmentettem, szerintem nagyon jók.
Előzmény: ki1csoda (2011)
Camea Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2013
Előzmény: ki1csoda (2011)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2012
juhuhuhuhuuuuuuuuuu:D:D:D:D
Előzmény: ki1csoda (2009)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2011

En ezt neztem ki magamnak.

Előzmény: Törölt nick (1999)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2010

Na ebben en sem vagyok kiraly:-) Egyebkent arrol van szo, hogy a ragasztos meg nem ragasztos kozbeles.

Előzmény: Némakertész:) (2008)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2009

Nem. Ha vasalhatos a vetex, en a cimkekhez hasznalok pl ilyet, akkor a ragados resz es az anyag szine van egymason. A vetex hatan a minta, korbevarrod es vagod a vetexen a nyilast, kiforditod. Kivul lesz a ragasztos es az anyag szine. Korommel lenyomkodod es vasalhatod. Utana geppel is tuzheted meg kezzel is. Ebben meg az a jo, hogy ha olyan applikaciot akarok, ami nem teljesen levarrt, akkor is jo.

Protekciosoknak eloben megmutatom szombaton:-)))

Előzmény: Kaoka (2006)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2008
tehát nem vetex, hanem vlies? mert én ott keveredtem össze.... vagy már magam se tudom:D

köszi :D:D:D
Előzmény: Kaoka (2007)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2007
Bocsi az elöbb elírtam. Az anyag színére és a vetex visszájára gondoltam.
Előzmény: Némakertész:) (2004)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2006
Ha jól értelmezem két anyag helyett az egyik vetex akar lenni. Így az anyag visszáját és a vetex nem vasalható részét kell egymásra hajtani és levarrni, majd kfordítani és kivágni. Aztán rá lehet az alapra vasalni. Így kell?????? És utána szépen kézzel applikálni?????
Előzmény: Némakertész:) (2004)
bvedono Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2005

Ildu! Megnéztem az albumaidat, a Tilly nyusziba egyszerűen beleszerettem. Hol találtad a Picasan pontosan?

Amúgy már annyi mindent letöltöttem a Picasaról, hogy a férjem csak a fejét fogja , hogy mikor lesz nekem időm ennyi mindenre!

A Tildas figuráknak örültem a legjobban, pont nem rég mérgelődtem, hogy nálunk miért nem lehet megvásárolni a többi könyvét és miért nincsenek nálunk normális újságok.

Előzmény: ildu (2001)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2004
kicsoda, én vállalom, hogy gyagya vagyok és már 3szor is elolvastam oda és vissza, de még mindig nem értem:(
Előzmény: ki1csoda (1991)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2003
Sziasztok lányok!
Nálatok bejön a gmail? Nálam nem, pedig reggel simán bejött.
bvedono Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2002

Már meg vannak a képek.

Kaposvár közelit úgy kell érteni, hogy Nagykanizsa mellett.

Előzmény: ildu (2001)
ildu Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2001

Eltűntek a képek,brühühü :(((Most nem látom,bvedono és a többiek mit tettek fel tegnap óta :(((

Bvedono,írtad,hogy Kaposvár közeli vagy te is!Én is viszonylag...ha a 40 km-t környéknek lehet nevezni.Mindenesetre vásárolni oda járok,a Tótágast én is csak ajánlani tudom,a textil-rész "gazdája",Mariann egy segítőkész tündér.

Camea a sas,lecsapott a 2000-re!

Camea Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2000
2000. ha nem lövitek ki előttem! :o)))
Előzmény: Törölt nick (1999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!