Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gabriel_ Creative Commons License 2002.01.30 0 0 293
Rossz szamlaszamra fizettem be a vamot (mert b@sztak a vamon tajekoztatni, az OTP meg rosszul tudta), ezert be kellene fizetnem megegyszer. 502 eFt ...
De mostmar tudom, hogy az nem ugy van, csak a vamhivatalnal gaetzyk ... :))

Udv,
Gabriel_

Előzmény: őrült elmebeteg (291)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.30 0 0 292
Lehet, 1szeru, 10% alkatreszvamot is kell ra fizetni. Viszont termeszetesen az az alvazszam utana nem helyezheto forgalomba. Termeszetesen a motorszam eltorlese ota a motor hasznosithato :))

Udv,
Gabriel_

Előzmény: Cooper (290)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2002.01.30 0 0 291
Miért mi történt?
Előzmény: gabriel_ (289)
Cooper Creative Commons License 2002.01.30 0 0 290
Sziasztok!

Alkatrésznek hogyan és milyen költségekkel lehet autót behozni? Arra gondoltam veszek itthon egy Kadett GSI-t és külföldről hozok be még egyet alkatrésznek.

Csinált már ilyet valaki közületek?

gabriel_ Creative Commons License 2002.01.30 0 0 289
Ma ujabb tapasztalatokkal lettem gazdagabb a vamhivatal gaetzysegevel kapcsolatban...
Amint a kiwwi ismet mukszik, es le tudom vadaszni a regi weboldalamat, azt frissitem, uj helyet itt kozzeteszem. Akkor mar egy kompletto vameljaras leirasa is ott lesz :)

Udv,
Gabriel_

PS: Ne tudjatok meg mekkora hernyok ulnek egyes helyeken, es milyen rendesek mas helyeken...

gabriel_ Creative Commons License 2002.01.30 0 0 288
Motorszam eleje, azaz elso nehany szam/betu. Kint nincs nyilvantartva, az autorol kell lenezni.
Mondd nekik, hogy keressenek hasonlo eleju szam/betusort.

Udv,
Gabriel

Előzmény: Facsi (287)
Facsi Creative Commons License 2002.01.30 0 0 287
Üdv mindenkinek! Meg tudná valaki mondani, hogy a motor-tipusszám a kff honlapjáról hol található az autón? Érdeklôdtem autó után No-ban, de nem tudták megmondani a tipusszámot, így hiába van a kezemben ez a lista, nem megyek vele semmire.
GRoman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 286
Bocs,

de csak akkor jelentem be, ha nem sikerul otthon megfelelo aron megfelelo autot talalnom (vagy, ha nem talalok itt AFA-visszateritoset, amit bevitetek egy "szakertovel"). Kulonben, ha eddig nem jelentettem be, most mar nem vacakolok vele. Termeszetesen, ha megtudok valamit, kozzeteszem.

Annyit most mondhatok, hogy volt egy kollegam, aki itteni rendszamu kocsival jart haza, es az auto-utlevelhez a magyar nagykovetsegen jelentette at a lakcimet. Megy siman, ugyanolyan formanyomtatvany, mint amit otthon hasznalnak. De o nem volt kint ket evig, igy a vegen nem hazaterokent vamkezeltetett (de igy is megerte).

Van egy masik kollegam is, aki szinten itt vett kocsit, de o elorelatoan otthon atjelentkezett, amikor egyszer otthon jart. (Persze o sem a kijovetel elott.) O azt mondja, kellett hozza a munkavallalasi engedely, es az is ra van irva a papirkara, hogy autoutlevel kiallitasa celjabol allitottak ki. De o meg nem is akarja hazavinni a gepet, pont a macera miatt. (Pedig neki is megerne.)

Előzmény: vajaki2 (285)
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 285
GRoman,

nezd meg a 278-as hozzaszolasomat. Ma beszeltem egy hazai vamossal. A kulkepviselet szerintem a papirjaid elleneben csont nelkul igazolja, hogy kint dolgoztal. En sem jelentettem be, hogy kijottem, ha felhivod a nagykovetseget, tudosits mar bennunket mit inteztel!

vajaki2

Előzmény: GRoman (284)
GRoman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 284
lfidrich:

Igen, de az enyem nem normalis eset. Anno nem jelentettem be, igy most hiaba igazolhato ezer papirral a 2 evem, ha az az egy hianyzik?

Az idezet abbol az anyagbol valo, amit neked is elkuldtem.

Előzmény: lfidrich (282)
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 283
Annyira ertjuk mar, hogy lassan egymasnak is kiallithatnank a szukseges papirokat.)))

Mindenesetre ez a konzuli lehetoseg megnyugtatobb. Valahogy ugy erzem, nem lesz olyan k...g mint az otthoni hivatalnokok...

vajaki2

Előzmény: lfidrich (282)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.23 0 0 282
Szoval normalis esetben bejelented, hogy kimesz, x>2ev ideig kell kint maradnod es x-fel ev elott kell megvenned az autot amit be akarsz hozni, es utana itthon meg 3 evig nem idegenitheted el.
Előzmény: GRoman (279)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.23 0 0 281
Ez milyen idezet?
A 3 honap szerintem az, hogy elvileg a 3 honapnal hosszabb ideig levo kulfoldi tartozkodast kell bejelenteni. A 2 ev a fel evnel regebb ota tulajdonodban levo kulfoldon vasarolt auto vam es AFA mentes behozatalhoz kell.
Előzmény: GRoman (279)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.23 0 0 280
Igaz, ezt elfelejtettem. Mondjuk nekem nem volt surgos, mert tobb mint ket evet szandekszunk kint tolteni, a konzul meg 200km-el odebb van.
Előzmény: vajaki2 (278)
GRoman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 279
vajaki2:

Ezt nem toled idezem, hanem a jogszabalybol (jogosultsag megszerzesenek feltetelei):

" a c)-e) pontban meghatározott célból történő, három hónapot meghaladó külföldi tartózkodásának az illetékes jegyzőnél vagy magyar külképviseletnél történő bejelentésének igazolásával valamint,"

Ebben 3 honaprol van szo. Eddig nem jelentettem be, de az auto-utlevel miatt mindenkeppen bejelentenem. A fel ev siman meglesz, de 2 mar nem!
Akkor most mi van?
Sajnos, konnyen el tudom kepzelni, hogy ha megmutatom a magyar vamosnak az ideiglenes vizumot, a lepecsetelt munkavallalasi engedelyeket, az ocsmanybelyeggel ellatott, fenykepes tartozkodasi engedelyt, a laponkent alairt munkaszerzodest, az meg mindig nem eleg jo...

Előzmény: vajaki2 (278)
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 278
Na fiuk,

most megmondom az igazat. Az okmanyirodas jatszo az egy dolog, ami mukodhet. Amde, mindenki elfelejti bejelenteni. Ami tuti viszont, hogy a kint konzultol kapott igazolast elfogadjak. Es akkor senki sem kesett le semmirol.
Ami viszont a fel evet illeti, az igaz.

Vakok kozott kiraly a felszemu!:))))

vajaki2

Előzmény: lfidrich (277)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.23 0 0 277
ifidrich
L-lel az elejen, ha kerhetem :))) Kulonben mehetnek nevvaltoztasert is az okmanyirodaba :))

Ez tuti biztos? Mert ha igen, akkor mirol beszelunk itt tulajdonkeppen?
Nekem ezt a szallitmanyozo ceg mondta aki koltoztetett. Az akkor (masfel eve) ervenyes jogszabalyok szerint kell ez a papir, hogy majdan hazakoltozeskor az ingosagaimat ne vamoljak le, illetve 2 ev kinttartozkodas hazajovetele utan illesen a vam es AFA mentesseg.
En szemely szerint jogszabalyban nem neztem utana, legkozelebbi hazamenetelkor bementem az okmanyirodaba es elinteztem.

Valoszinuleg ez nem valtozott, mert az autoutlevel kivaltasahoz kell ez a papir, ezt sajat boromon tapasztaltam.

Előzmény: GRoman (273)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.23 0 0 276
En sem jelentettem be azonnal. Visszamenoleg nem allitjak ki, onnantol ketyeg csak, amikor bejelented. A vicc az benne, hogy semmilyen munkavallalasi engedelyt nem kertek ellenorzeskeppen. Csak be kellett jelenteni, es a papir lepecsetelt oldalat odaadtak, hogy ezzel igazolom magam majdan vam ugyintezesnel.
Előzmény: vajaki2 (274)
TudatLan Creative Commons License 2002.01.23 0 0 275
Nézz át az olaszautós topicba.
Előzmény: GRoman (272)
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 274
Kosz,

tehat az okmanyiroda az illetekes. Ez mar valami kezzelfoghato. Termeszetesen mikor kijottem b.tam bejelenteni. Szerinted visszamenoleg (felev) is kiallitjak a papirt, munkavallalasi meg egyeb munkaltatoi igazolasok elleneben?

vajaki2

Előzmény: lfidrich (271)
GRoman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 273
ifidrich:

"...azt celszeru az okmanyirodaban bekelenteni, hogy kulfoldre tavozol huzamosabb ideig, mivel ez az egyetlen hivatalos papir amivel igazolni tudod, hogy x ideig kulfoldon dolgoztal. Ennek semmi koze ahhoz, hogy a jelenlegi autod milyen rendszammal kozlekedik. Ez ahhoz kell, hogy hazajovetelkor esetleg egy autot hozzal be vam es AFA mentesen."

Ez tuti biztos? Mert ha igen, akkor mirol beszelunk itt tulajdonkeppen?

Előzmény: lfidrich (271)
GRoman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 272
TudatLan:

A Clio Sport nagyobb, mint 1.6... Es megfizethetetlen.

Magamnak, hosszu tavra keresek autot, de elgonolkodtam, es azt talaltam, hogy nem leharcolt 146 ti nem letezik... Ha meg megis, akkor nem tudom megfizetni, meg ha meg is eri azt a +penzt. (Esetleg, ha van kedvezo hitel...)

Egyaltalan nem zartam ki az otthoni vetelt, sokkal egyszerubb is lenne: "aztat kerem", perka, ocsmanyiroda, vruummm. (Fel evnel tovabb mar ugysem leszek kint, addig meg nem kothetnek bele az idegen rendszamba.) Ez esetben ketlityis gep is johetne, mondjuk egy jo allapotu '95 utani 155 2.0 TS-t szivesen bevallalnek. (Vagy 1.8-as Brava, othengeres Marea, 2.0 16V Dedra...)
Csak annyi, hogy ha sikerul ugyesen sakkozni a kozterhekkel, akkor valamivel olcsobban jon ki, meg errefele nem nemzeti sport a km-ora tekergetese...

Előzmény: TudatLan (267)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.23 0 0 271
Nem egyrol beszelunk. Ha az autot ki akarod vinni az orszagbol, akkor exportalni kell, majd az adott orszagban importalni. Ez nagyon nehezkes es sokba kerul. Ilyenkor persze a magyar rendszamot leadod, es kapsz kulfoldit, es minden adot kulfoldon fizetsz.
Ha ezzel nem akarsz torodni, akkor is azt celszeru az okmanyirodaban bekelenteni, hogy kulfoldre tavozol huzamosabb ideig, mivel ez az egyetlen hivatalos papir amivel igazolni tudod, hogy x ideig kulfoldon dolgoztal. Ennek semmi koze ahhoz, hogy a jelenlegi autod milyen rendszammal kozlekedik. Ez ahhoz kell, hogy hazajovetelkor esetleg egy autot hozzal be vam es AFA mentesen.
Előzmény: vajaki2 (269)
zezse Creative Commons License 2002.01.23 0 0 270
igaz azt hittem hogy eu országban kell lennie.. Na mindegy majd ha elég gazdagok leszünk megengedjük magunknak egy rossz autó luxusát, mint a niva.
Zs
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 269
Ifidrich,

na de melyik onkormanyzaton? Az otthonin, hogy mostantol nem akarok sulyadot fizetni, vagy az ittenin?
Elmeletileg a biztositasom el itt is.

vajaki2

Előzmény: lfidrich (264)
Attiska Creative Commons License 2002.01.23 0 0 268
GRoman!

Írtam Neked a topicunkban!

Előzmény: GRoman (266)
TudatLan Creative Commons License 2002.01.23 0 0 267
Renault??? Legalább CLIO sport(172 LE)? :))))

Tom 146osa nem hinném, hogy eladó. Viszont, ha MAGADNAK és HOSSZÚ TÁVRA veszel autót, nem volna érdemes elgondolkodni egy nem leharcolt 146TIn? Lehet, hogy +ér egy picit több pénzt...1ébként az itthoni vételt teljesen kizártad?

Előzmény: GRoman (266)
GRoman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 266
TudatLan!

Hajaj, ha te tudnad, hogy a hatterben mar Ro:nyosokkal is egyezkedem... :-)))

Mi az, hogy nem csabit?!? Imadnam! Sajnos, a fogyasztasi ado 1.6-nal hatart szab a vagyaknak...

Persze, ha otthon vennem, ez nem szamit. Akkor mar inkabb a 2.0-es, mint az 1.6-os, ugyanaz a kotelezo biztositas... Mer', Tom-e elado?

Előzmény: TudatLan (265)
TudatLan Creative Commons License 2002.01.23 0 0 265
GRoman az "arulo".

:))))))

1ébként az 1.6TS 146 nem egy rossz gép, de egy picit sem TSábít a 2.0 TI? Tom autója hibátlanul megy?!!!
Üdv.

Előzmény: GRoman (222)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.22 0 0 264
En a helyedben bejelentenem az onkormanyzaton...
Es magyar rendszamu kocsival sem jarnek tul sokaig. Ha ne adj isten van valami gubanc nagyon porul tudsz jarni. Jobb a kulfoldi hatosagokkal bekeben elni. En is inkabb eladtam a kocsit otthon, es a penzbol vettem itt egy jobb kocsit.
Előzmény: vajaki2 (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!