Keresés

Részletes keresés

IT88 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7100

Szia Ssuzy,

 

nekünk a nyáron a 7 vagy 8 képeslapból csak egy nem érkezett meg, a többi viszont 1 héten belül itthon volt.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: ssuzy (7095)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7099

Sajnos nem igen tudunk róla, legalábbis nem emlékszem, hogy beszéltünk volna róla. Úgyhogy törd meg a jeget, várjuk az élménybeszámolót!

 

Jut eszembe, nem tudtok Bejjusról valamit? Nem válaszol az e-mailjeimre.

Előzmény: anó (7093)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7098

Hát ez ténleg lehangoló. Jó adottságú Vilu, de eléggé sunisland-esítetták, ha értitek mire gondolok. Sajnos a tömegturizmus megjelenésével a természetesség mindig háttérbe szorul, pedig én ezt tartom fő vonzerőnek.

Vannak azért még tippjeim, persze.

Azért mindig lesznek természetesek is, szerintem, csakl árban szaladhatnak el. Én azért favorizálom Fihát -és egyre többen vagyunk így - mert ez a sziget egy egészséges kompromisszumot nyújt még elfogadható áron. Talán a torony miatt nem emelnek árat, mert ez sokakat taszít, én ezt nem tartottam nagy árnak, útólag meg méginkább se.

Előzmény: Bandos (7089)
anó Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7097

Szia anyita!

Nagyon szépen köszönjük az ablak melletti ülést. Már számoljuk a napokat: még 23! :-)

anyita Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7096

 

Szia Anó!

 

Ezek szerint megérkezett a kód:) Remélem tudnak segíteni a többiek bővebb információval. Közben sikerült befoglalnom az ablak melletti ülést, az exit előtti sorban.

 

üdv:anyita

Előzmény: anó (7093)
ssuzy Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7095

Sziasztok!

A képeslapok mennyi idő alatt szoktak hazaérni a szigetekről?? Meglepve olvastam, hogy Őszibarack már kapott... mi jó két hete feladtuk, de még senkihez sem érkezett meg. :-(((

SSuzy

OSZIBARACK Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7094

Szia Bandos!!!

 

Te jó ég! Ezek a képek! borzasztó látvány! Szörnyű lehet, ha épp akkor vagy egy szigeten és még fotózni sem lehet szépeket....

 

Még 1000 szerencse, hogy nem Vilu reefre mentek Gócpointék most, mert nagyot csalódtak volna......1000 szerencse, de tényleg!!!

 

Nekünk kis hely volt lezárva a szigeten (Meeru északi csücske)-igaz víz alatti látnivalóügyileg sok, ahogy Kékbálnától megtudtuk, de nem rontotta a szép képek készítését, sőt, kicsit kultúráltabban építkeztek ott...ahogy benéztem az elzárt építkezési övezetbe...

 

Remélem én is, mire mennek Szösziék befejezik, mindenki érdeke, hogy siessenek szerintem (Vendégenek-Tulajdonosoknak egyaránt)!!!!

 

Őszibarack

 

Előzmény: Bandos (7089)
anó Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7093

Sziasztok!

Jan.2-án indulunk a Palm Tree Resort nevezetű szigetre. Úgy látom itt még egyikőtök sem volt. Tudtok róla valamit?

Amazon Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7092

Szia!

 

Kezdem az elején. Én olasz utazási irodával voltam ( www.bravoclub.it honlapon meg is tudod nézni) mivel olasz gyárakkal dolgozunk és ők utaztattak. Maga a sziget csodaszép és amit írtál az alapján biztos tetszene, mert itt aztán egy gramm beton nem volt az utakon, de homok annál több. Ez még nem is volt annyira zavaró.

Mikor megérkeztünk, két napig zuhogott az eső és épp ezért ücsörögtünk a bungallóban, a bárban és ahol még lehetett. Ez egy darabig oké, de egy idő után unalmas, főleg ha nem olyan a társaság. Az utak sárosak, de bokáig. Miután elállt az eső, egy áramlat iszonyú mennyiségű algát és moszatot zúdított arra a kis partszakaszra, ahol egyáltalán lehetett úszkálni. Különben olyan sekély a víz, hogy térdig sem ér (kisgyermekes családoknak ajánlom :))))  ). Ezek azért elég rendesen tudják rombolni az ember élményeit.

Viszont a vízalatti világ az pazar!! Csodaszép, lenyűgöző és így tovább.

 

Ennyi, dióhéjban. Majd este, az otthoni gépről teszek fel képet.

 

Ildikó

 

Előzmény: Danidek3 (7091)
Danidek3 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7091
Pontosan miben csalódtál? Lehet, hogy ami neked nem volt jó, más pont az keresi.
Pl. a Sun nagyon tetszik a legtöbb embernek, de én nagyon írtózom a lekövezett utaktól, így én valószínűleg csalódtam volna, ha oda megyek elsőre.

Szóval kíváncsiak lennénk mi olyan rossz abban a szigetben. Ha ráérsz írj pár sort légyszi!
Előzmény: Amazon (7090)
Amazon Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7090

Sziasztok!

 

Már nagyon régóta olvasgatom ezt a topicot és őszíntén szólva eddig azért nem írtam, mert nem tudtam volna sok jót írni.

Szóval két évvel ezelőtt nekem is volt szerencsém eljutni álmaim helyére, a Maldív szigetek egyikére. DE: Hatalmasat csalódtam.

Ezt igazán nem hangoztattam, mert mindenki azt hihette volna, hogy csak fanyalgok jódolgomban.

Viszont látva SOKA63 képeit, azt gondolom, hogy szeretném mégegyszer látni azt a Maldív szigetet, amit mindig is képzeltem róla.

Én egy Alimatha nevű szigeten voltam. Szerintem ez a legkisebb "turista" sziget az egész szigetcsoporton.

 

Örülök, hogy megváltozhatott a véleményem! Köszi!

Ildikó

Bandos Creative Commons License 2004.12.08 0 1 7089

Sziasztok,

 

Néhány "érdekes" képet kaptam Szöszitől az egyik legszebbnek tartott szigetről. Ők is csak véletlenül tudták meg, hogy mi a helyzet. Főleg az utolsó két kép elgondolkodtató.

http://people.freenet.de/creativework/

Azért átépítés alatt is lehetne egy kicsit jobban figyelni a környezetre. És ráadásul az átépítés alatt a sziget továbbra is "zavartalanul" fogadja a vendégeket, akiket előre nem is értesítenek az állapotokról. No comment. (Remélem mire Szösziék januárban odautaznak, már legalább "rend" és tisztaság lesz.)

 

Úgy tűnik egyre több szigeten építkeznek, készülnek mindenhol a vizibungik (Meeru, Vilu Reef, Villivaru, Biyadoo, stb.), és a fő cél az, hogy minél több vendéget tudjanak odacsábítani egyszerre. (Lehet, hogy a régiek helyett előbb-utóbb új kedvenceket kell keresnünk, és egyre fontosabb szempont lesz a resortszigetek "lakósűrűsége"?)

 

Bandos

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 7088

És így látszódik, hogy én tényleg megnéztem a képeket!:-)

Amióta nálam is ADSL van, könnyebben nézelődök.

Előzmény: ssuzy (7085)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 7087

Óóó! Mintha hájjal kenegetnének!:-)

Szóval nekik is tetszik, és a legjobban?! Hmm...hát igen. Ráadásul pont abban a szobában vannak, ahol mi is voltunk. De jó nekik!

Sárgulok itten, de közben meg örülök, hogy aki idáig az én véleményem hatására is ezt a szigetet választotta, nem csalódott, és a sziget továbbra is jó és szép, s az átépítések nem rontották el. Pesze személyesen meggyőződni erről, az volna a legjobb!

Remélem, jó idő van rájuk, már nagyon kíváncsi vagyok mit mesélnek majd. Mikor is lesz február? Februárban, igaz?Na, mindegy, majd kivárjuk.

Internetezni nem tudnak? Bár megértem, ha nem a szobában akarnak kuksolni, ki kell használni minden percet. Három hét? Istenem!

Előzmény: OSZIBARACK (7086)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.12.08 0 0 7086

Sziasztok!

Bogyó2 és többi Malongós!

 

Jelentem tegnap kaptam képeslapot Gócpointéktól, nagyon jól érzik magukat, szuper a hely azt írják, pontosabban mesés, és egy álom ez a Fihalhohi sziget.

Megkapták azt a szobát, amit akartak (8-as), nagyon szerencsések voltak.

Eddig a legjobban ez a sziget jön be nekik, de a többit majd szóban...- írják.

 

Nos, várjuk a többi beszámolót, azt hiszem egyelőre ennyi, amit tudunk róluk.

 

(Ahhoz képest, hogy dec 2-án adták fel, jó hamar ideért, ahhoz képest, hogy én két ajánlott levelemet nem kapom meg itthon kb. 1 hónapja, pedig Pesten adták fel...:-(((

 

Üdv. Mindenkinek

Őszibarack

ssuzy Creative Commons License 2004.12.08 0 0 7085

Danidek!

Dehogy bántódom!!!! Teljesen jogos, és így utólag én sem értem miért írtam kagylót! De tényleg... : )))))

 

Soka63!

Szívesen feltöltöm a képeket, ha úgy látod, hogy érdemes. Örömmel veszem a segítséged, ha írsz egy emilt, megbeszéljük!

Köszi, és Szép Napot Mindenkinek!

SSuzy

Előzmény: Danidek3 (7084)
Danidek3 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 7084
Múltkor valahogy véletlenül TV elé kerültem. Volt egy műsor, ahol barkácsoltak egy lámpát. Na ott is kagylót mondtak következetesen és csigákat használtak.

Szóval neked egyértelmű, hogy mi a csiga és mi a kagyló, de sajnos nem mindenkinek az. Szóval ne bántódj meg ezen :-)
Előzmény: ssuzy (7083)
ssuzy Creative Commons License 2004.12.08 0 0 7083

Bogyó2!

Teljesen igazad van, nyilvánvaló, hogy azok csigák.... : )) Igazából azért írtam oda valamit, hogy ne a képek számai legyenek ott. Nézd el nekem, hogy a hazaérkezésünk napján volt.... azonnal kijavítom. Köszi!

Előzmény: Bogyó 2 (7082)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 7082

Nekem leginkább a 2, 9,10, 12, 15, 16, 25, 32, 54, 78, 84, 90, 92, 103, 106, 111, 115, 126 sz. képek tetszettek!

Egy kis pontosítás, amit kagylónak írsz, azok valójában csigák.

Előzmény: ssuzy (7080)
soka63 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 7081

Meglátszik rajta Canon-kék!

A színekből sejtettem a márkát.

Az enyémek Canon G3-mal készültek.

 

Pár fotód megállná a helyét a fotozz.hu-n is.

Az enyémek is elég sikeresek lettek.

Ha gondolod pudlikáld, segítek.

 

üdv

soka63

maldiv.lapok.hu

Előzmény: ssuzy (7080)
ssuzy Creative Commons License 2004.12.07 0 0 7080

Szia Soka63!

 

Köszi! Egy Canon Power Shot Pro1 8 megapixeles géppel. Sajnos a yahoo-n ezért nem elég a 30 mb tárhely, hogy háttérképnek is letölthesse őket valaki : )). Agyon tömörítettem... : (((

Üdv! ssuzy

Előzmény: soka63 (7079)
soka63 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 7079

Tetszettek a képeid.

Milyen géppel csináltad?

Előzmény: ssuzy (7064)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.06 0 0 7077
Csatlakozom.
Előzmény: OSZIBARACK (7076)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.12.06 0 0 7076

Gócpoint és Mr. Gócpoint!!!!

 

Ha olvassátok a fórumot, remélem mielőbb beírtok majd, mert nagyon aggódunk...

Minden rendben van, vagy ennyire szar az idő, azért nem tudtok írni?!?!?

Mizujs veletek?!?!?Minden érdekel!!!

 

Puszi, Őszibarackék

Sonrisa Creative Commons License 2004.12.06 0 0 7075

Off:

Szia Napóleonhal,

a Dubai-beszámoló ugye még nincs fenn sehol? Nem találom. Sikerült venned mindent, amit terveztél?

Üdv: S.

Előzmény: Napóleonhal (7037)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.06 0 0 7074

Nekem egy osztálytársam járt Afganisztánban úgy '90 környékén.

Nem volt semmi, Kínába igyekeztek, de csak Nepálig jutottak, kétszeri próbálkozás után se engedték be őket, se onnan, se a Szovjetunió felől.

Előzmény: Napóleonhal (7072)
Napóleonhal Creative Commons License 2004.12.05 0 0 7073

Brrr.......... Ez a nyaralás elég szarul kezdődött...

 

http://www.airdisaster.com/photos/8q-tmc/3.shtml

 

 

Napóleonhal Creative Commons License 2004.12.05 0 0 7072
Nyitottam egy igen érdekes utazási topikot, nézzétek meg!
ssuzy Creative Commons License 2004.12.04 0 0 7071

Szia Bálna!

 

Köszi!!! Van még jópár víz alatti képünk, csak betellt a tárhelyem.. : (( A korallok tényleg szépek (és épek : ))), hosszú ideig nézegettük őket, mire átúsztunk egy másikhoz. Az azért nem esett túl jól, hogy nem messze tőlük, találtam egy jókora pezsgősüveget, sőt, néhány zsákot is. De ez csak a vízibungallók környékére volt igaz. Mondjuk ott van az egyik leggazdagabb élővilág, de ez nem mindenkit érdekel ezek szerint.

Szép napot! Ssuzy 

Kékbálna Creative Commons License 2004.12.03 0 0 7070

Szia ssuzy!

 

Ötös! Abszolút szuperek a képek. A vízalattiak is tetszenek. Gondolom ha jobb időtök lett volna szaporodtak volna még szépen. Örülök, hogy a fotókon szép épp korallokat láttam.

 

Már csak 62 nap. :))

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: ssuzy (7048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!