Keresés

Részletes keresés

ha1ta Creative Commons License 2010.11.19 0 0 950

ja,és a Pistát sem jogosan oltogattad le,mert az eredeti írásodban a legkisebb teljesítményről írsz,hogy duplája a megengedett 500mW-nak,mert az 1W.

a mostani kiokosításodban meg már a nagyobb,5W ra hivatkozol....

1, a PMR szabvány max 500 mW-ot engedélyez! Ettől a Puxing legkissebb teljesítménye is nagyságrendekkel eltér... (ha jól tudom 1 Watt az ugye pont a duplája)

.......

na mindegy....

üdv

Előzmény: Berek1 (947)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 949

"Drága barátom a 136-174 MHz mióta 2 sáv?????????????"

 

Valószínűsítem, hogy nem kétsávos Puxingra célzott, hanem arra, hogy a VHF sávos az külön rádió. (gy.k.: van az UHF-es Puxi, meg a VHF-es Puxi...)

Előzmény: Berek1 (947)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.19 0 0 948

Drága Barátom!

a többiek nevében is tisztelettel megköszönöm a kioktatásodat!

de a kérdező írásának olvasásakor ugyanolyan figyelmetlen voltál,mint az én hozzászólásom elemzésekor.

az eredeti kérdés a kérdező MÁR MEGLÉVŐ használatba vett puxing PMR kézirádióihoz fűződött,amihez Te bőszen ajánlottad,hogy menjenek át VHF sávra....(HOOOOGYAAAAN????)

azt nem írtad,hogy vegyenek másik rádiót,mert ez a PMR biztosan nem fog menni vhf-en.

ezért volt a kérdésem afféle költői,hogy miről maradtam le,van-e 2 sávos PUXI-vuxi....

azt meg,hogy ilyen komolyan veszed a dolgokat nagyon sajnálom  :-))

üdv,73!attila

Előzmény: Berek1 (947)
Berek1 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 947

Kedves enpesta!

 

Először is köszi a kiigazítást... ha 5 wattot veszek, amit a puxing tud, az 10*500 mW. Ugye?? Tehát 10* többet tud, mint az engedélyezett.... azaz NAGYSÁGRENDEKKEL TUD TÖBBET!! Amúgy ne már a 10-es számrendszeren lovagoljunk... pls... thx.

 

Kedves HG4I!

 

Igen lefoglalhatja, DE el nem veheti. Elvenni a mobilodat szokták este az utcán amikor részegen kullogsz hazafelé...

 

Kedves ha1dfn!

 

Nem bátorítottam senkit a VHF sáv használatára, pusztán annyit jegyeztem meg, hogy akkor már kevésbé forgalmas frekit ÉS azt is csak ÉSSZEL! Itt nálunk mindenféle "söpredék" ELNÉZÉST KÉREK.

Használja a PMR-t minden szarra, ismét elnézést, ezáltal gyakorlatilag lehetetlen forgalmazni rajta...

Akárhova kapcsolsz fossák a szart. Mindenféle kínai csodával, max teljesítménnyel.

 

 

Na ez a legszebb:

 

"A puxing megy 136-174 MHz-ig keressetek más frekit. Van pár amit a kutya se használ.... hamár illegalitásba vonultok, csináljátok, ésszel!!!"

??????

van 2 sávos puxing?miről maradtam le????  :-D

 

Drága barátom a 136-174 MHz mióta 2 sáv?????????????

 

De csak a TE kedvedért: (a lényeg pirossal karikázva) katt a képre ;)

 

 

Előzmény: ha1ta (946)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.18 0 0 946

szia.

azért csak óvatosan,mert a vhf sávot pont elegen használják olyanok is,akik a nap 24 órájában lehet csak 2 percet forgalmaznak...

szerintem meg maradjanak a PMR frekin 446.00625-446.09375Mhz-ig.

jobban járnak,még akkor is,ha nem 0,5W-tal dolgoznak.(nincs minden rendőrnél teljesítménymérő :-) ,és én a kijelzőn a PMR01-PMR08 akat állítanám be,az biztos.

más....

eredetileg PMR rádiókkalvolt kapcsolatos akérdés.

"A puxing megy 136-174 MHz-ig keressetek más frekit. Van pár amit a kutya se használ.... hamár illegalitásba vonultok, csináljátok, ésszel!!!"

??????

van 2 sávos puxing?miről maradtam le????  :-D

üdv,73!attila

 

Előzmény: Berek1 (936)
leslie-01 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 945

Sziasztok.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
Érdekes volt ezeket olvasni.
Természetesen a legkisebb teljesitményen használjuk!
Még nem volt ebből gondunk, pontosan ezért kérdeztem mi van ha.
De a járókelők igen hesszelnek amikor hallják és látják a beszélgetést.
Maximálisan meg vagyunk elégedve a px777-el.
Jól bírja az akksija is és még tetszik is a többihez képest.
Van egy r3-asom is és avval is ugyszintén meg vagyok elégedve.
Egy igazi strapabíró készülékek.
Használtam már mindenféle sporthoz,még télen tó korcsolyázás
közben is esésekkel és semmi baja.

üdv mindenkinek

KoAn Creative Commons License 2010.11.18 0 0 944

A mondat végén a "?" egy kérdőjel. Azt jeleni, hogy a mondat, amit lezár egy kérdő mondat.

Vagyis nem mondtam, hanem kérdeztem. :)

Előzmény: Törölt nick (943)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 943

Ha mondod, biztosan :)

Előzmény: KoAn (940)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 942

"Mert kirándulásnál,biciklizésnél,stb. az oldalunkon van és látható."

 

Véleményem szerint a rendőr (ha csak nem foglalkozik hobbiból rádiózással) teljes mértékben lesz@rja mi van az oldaladon. Kivéve, ha lőni, vagy szúrni lehet az adott tárggyal. :)

Egyébiránt annyi féle rádiót kiadtak már ami PMR ugyan, de kinézetre utánozza az amatőr kézirádiókat. (Pl.: Concorde FX-132) Így nem valószínű, hogy ki fogja egyből szúrni, mondván: "Hé haver! Az ott nem egy Puxing PX-2R???"

 

Összegezve: szerintem használjátok nyugodtan, de azért ha nem muszály, ne 5 W-tal nyomjátok, mert akkor a darusok nem tudnak egymással beszélni és a végén még összedöntenek egy házat. :)))

 

Ez csak a vicc része volt. :)

 

De tényleg nem kell maximumon járatni, mert rajtatok kívül még jópáran beszélgetnének és lehet, hogy csak a ti hangotokat fogják hallani. Adott esetben több 10 km-ről...

Előzmény: leslie-01 (935)
KoAn Creative Commons License 2010.11.18 0 0 941

A puxi a PC-s programjával beállítható 500mW-ra.

És be lehet állítani, hogy csak a PMR csatornákon működjön.

Mégse felel meg a PMR szabványnak.

 

Hiába hivatkozol arra, hogy csak PMR frekvencián használod, és kis teljesítménnyel. Engedély köteles.

 

Engedély nélküli rádió készüléket csak a gyári dobozában lehet tárolni. Bekapcsolni még hallgatózásra se lehet.

 

És ezt mindenki lesz@rja. Legalábbis itthon.

Nem hinném, hogy foglalkoznának vele. Külföldön hamarabb el tudom képzelni, hogy probléma lehet belőle.

 

 

 

Előzmény: leslie-01 (935)
KoAn Creative Commons License 2010.11.18 0 0 940

A vevő korrekt tájékoztatása az üzeltrontás?

Előzmény: Törölt nick (939)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 939

"Aztán megküldik szakvéleményezésre a NMHH-nak."

Mert nem láttak még olyat vagy mi célból??

 

Amúgy, sose fogom megérteni hogy egyeseknek miért jó ha saját üzletüket rontják, börzén is, mindenhol...:)

Előzmény: HG4I (938)
HG4I Creative Commons License 2010.11.18 0 0 938

3, a rendőr csak úgy NEM VEHETI EL!!! Papírt kérhet róla aztán intézkedhet, ha akar, ha érdekli. Ha van vele NHH-s (vagy mi az új nevük) az már gáz... akkor igen :)

 

Tévedés.

Lefoglalhatja. Aztán megküldik szakvéleményezésre a NMHH-nak.

(El nem kobozhatja - erre a rendőrségnek nincs joga. Csak lefoglalásra.)

 

 

 

 

 

Előzmény: Berek1 (936)
enpesta Creative Commons License 2010.11.18 0 0 937

Szia! Ha már rádiózgatunk (műszakiak), egy kicsi pontosabban fogalmazzunk: a tizes számrendszerben a "nagyságrend" az 10-10-100....valamint a 0,1-0,01-0,001.... stb. (bocs...)

Előzmény: Berek1 (936)
Berek1 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 936

Szia leslie-01!

 

1, a PMR szabvány max 500 mW-ot engedélyez! Ettől a Puxing legkissebb teljesítménye is nagyságrendekkel eltér... (ha jól tudom 1 Watt az ugye pont a duplája)

 

2, a PMR nem véletlen PMR, tehát akik kis PMR rádiókkal forgalmazgatnak (szeretnének forgalmazgatni - szabályosan) egymás között, marhára nem fogják díjazni, hogy folyamatosan elnyomod őket... ugye a teljesítmény, meg a puxing nagyobb és jobban kihangolt antennája...

 

A puxing megy 136-174 MHz-ig keressetek más frekit. Van pár amit a kutya se használ.... hamár illegalitásba vonultok, csináljátok, ésszel!!!

 

3, a rendőr csak úgy NEM VEHETI EL!!! Papírt kérhet róla aztán intézkedhet, ha akar, ha érdekli. Ha van vele NHH-s (vagy mi az új nevük) az már gáz... akkor igen :)

DE AKKOR az "elvétel" lesz a legkissebb problémád, a kiszabott bírság összege mellett...

 

4, "Vagy autóban megláthatja mire számítsunk?"

HÁT NE LÁSSA MEG!!!

 

Tudod volt egy időszak amikor már nem lehetett a kamionokban CB, mert külföldön nem lehetett használni. Ha észrevették elvették....

Mégis volt (van) a kamionokban CB...

Vajon miért nem veszik el?

Mert EL VAN DUGVA!

 

Előzmény: leslie-01 (935)
leslie-01 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 935

Hello.

 

Szeretnék megtudni néhány dolgot és erről kérnék tájékoztatást tőletek.

Használunk a baráti körömben puxing 5wattos rádiókat hobbi célra a Pmr csatikon.

Még nem volt pálda rá,de mi történik ha leigazoltat egy rendőr és látja nálam?

Számon kérhet vagy el is veheti esetleg?

Mert kirándulásnál,biciklizésnél,stb. az oldalunkon van és látható.

Lehet problémánk ebből ,hogy nagyobb teljesitményűt használunk pmr-re?

Természetesen a legkisebb teljesitményre kapcsolva.

Vagy autóban megláthatja mire számitsunk?

 

 

Előre is köszönöm a válszokat!

HG4I Creative Commons License 2010.11.18 0 0 934

Persze, hogy adnak ki információt.

Azoknak és annyit, akikre és amennyiben az előkészítés fázisában az tartozik....

 

Alig két hete érkeztünk vissza a gyárból.

 

1. A kétsávos mobil rádiónak (sorozatban) még se híre, se hamva. Talán januárban.

2. Az UVD2P bele gyakorlatilag UVD1P, a "héja" más.

3. Továbbfejlesztéséről nem hallottunk. Hogyan is lehetne? (Mármint műszakilag.)

 

üdv.

 

Előzmény: rusher4587 (930)
hejo Creative Commons License 2010.11.17 0 0 933

Ez a programozó szoftver és NEM a Firmware!!

Előzmény: péntek00 (932)
péntek00 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 932

Sziasztok!

Érdemes cserélni, frissiteni UWD1P-n szoftvert?

http://www.wouxun.com/DownView.asp?ID=162&SortID=12

 

hejo Creative Commons License 2010.11.17 0 0 931

Szerintem dobd be náluk a kívánságládába!!

 

Előzmény: rusher4587 (930)
rusher4587 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 930

Én nem tudom, hogy ezek a gyártók adnak-e ki valami infót a jövőbeni terveikről (nem nézem ki belőlük...), de nem tudtok esetleg valamit arról, hogy a Wouxun tervezi-e, hogy az UVD1P-hez hozzácsapja még a titkosítás funkciót és kiad egy ilyen készüléket végre?

Köszönöm! :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 929

Jajj de jóóó...

Kár hogy Üzbégül van...

:((

Előzmény: 580-Gábor (928)
580-Gábor Creative Commons License 2010.11.11 0 0 928

A QST magazin tesztelte a Wouxun KG-UVD1P és KG-UVD2 kétsávos kézi rádiókat a cikket bescanneltem:

http://data.hu/get/3173670/WOUXUN_KETSAVOS_KEZIRADIOK_TESZTJE_2010_NIOVEMBER_QST_MAGAZIN.doc

 

580

radiosbácsi Creative Commons License 2010.11.11 0 0 927

Keresek sürgösen WOUXUN KG-UVD1p rádiót megvételre lehetőleg Budapesten. Ajánlatokat a radiosbacsi kukac citromail.hu vagy a 06-20-491-4394 telefon számra várom  SÜRGÖS!!!

rusher4587 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 926

Elfelejtettem hozzátenni, hogy kézi adó-vevő kategóriára gondolok!:) De gondolom, így is változatlan a helyzet...

dave0001 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 925

Sziasztok.   

                                                                                                                                                                                                                   Eladó egy új Puxing px-777  Vhf 136-174 Mhz.                                                                                                                                           Vagy elcserélném Uhf 400-470Mhz-s készülékre!                                                                                                                             Budapesten azonnal átvehető a megbeszélt időpontban.                                                                                                                          Nem kell hetekig a postára várni.        

 

Ára   :    15.000ft

 

 

Berek1 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 924

Sziasztok!

400 MHz-re (400-500-ig) keresek valami normális antennát, elfogadható áron. Amennyiben valakinek van a padláson hempergő felesleges ilyesmi cucca, az lécci jelezzen azt valahogy csak megegyezünk.

Valamint még mindíg

K E R E S E K megvételre, akármilyen rossz, ramaty állapotban lévő wouxun kg-689-es típusú kézirádiót, vagy a rádióhoz való egyéb alkatrészek is érdekelnek, pl borítás, stb... tehát NEM BAJ ha nincs akksija vagy antennája, STB... Lehet működő is, bár csak alkatrészek kellenek belőle (főképp burkolati elemek), így túlzottan sokat nem akarnék rá költeni. Üdv.

conn.sat@gmail.com

20 / 533-80-39

 

dave0001 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 923

Sziasztok.Természetesen a rádiózásban nem a" Puxing a király" ,de amiről szó volt-az airsoftozásban igenis lehet az ha figyelembe vesszük az árat és a strapabíróságát.Szerintem merőben elég a tudása oda és teljesen megfelelő ideális hozzá!!!Felesleges egy sokkal drágább készüléket kitenni a körülményelnek.Ráadásul ugyis elég még a kis teljesitményre kapcsolva forgalmazni is.üdv mindenkinek!

chris:mi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 922

 Én Puxing 888-ast vettem airsoftosként. A rádiósok valószínűleg megmosolyogják azt hogy a Puxing 888 a kirány, airsoftban számít királynak a 0,5 wattos, nem dual VFO-s PMR-ek között. Az akkuteljesítmény nagyban függ attól hogy te mennyit adsz illetve a többiek mennyit forgalmaznak. Egy átlag 5-6 órás játékot simán ki kell bírnia low modban ami még mindig 1 wattos adásteljesítményt takar. High módban ami nagy területű játékokhoz kell még nem próbáltam. Sok kiegészítő kapható hozzá, plusz akku, ceruzaelemet befogadó pótakku, headsetek garmadája.  A saját billentyűzetéről időigényes felprogramozni, letölthető a software hozzá és a csatornakiosztás file, csak egy kábelt kell szerezni hozzá amivel egyszer feldobod rá a csatornákat és kész. Az ilyen jellegű kérdések feltételére de leginkább először a fórum átolvasására továbbra is a softair fórumot javaslom számodra: http://softair.hu/viewtopic.php?f=163&t=1566  Chris

Előzmény: rusher4587 (917)
rusher4587 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 921

Akkor melyek azok? :)

Előzmény: HG4I (919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!