Keresés

Részletes keresés

ScoopeX Creative Commons License 2004.12.16 0 0 7123

Szia,

 

Ha minden igaz mi is megyunk jan.22-en a szigetekre. Nekem is ugyanilyen gepem van es kerdesem az lenne, hogy a tolteset, hogy oldottad meg? Mert ha jol olvasom akkor mas feszultseg van naluk. Illetve mennyire ingadozo az aramellatas es a kozbiztonsag. Tervezem, hogy viszem magammal a laptopomat, mert nincs annyi memokartya a foldon mint amennyit en kepes vagyok elhasznalni egy nap alatt :)

 

Scop

Előzmény: ssuzy (7080)
csicsike Creative Commons License 2004.12.16 0 0 7122

Igazából ez egy olyan társas út, ahova mindig ugyanazok jönnek és ugyanazzal az idegenvezetővel megyünk mindenhova. Aztán a helyszínen van szervezve egy ottani ember aki segít, mindent elmond, amit esetleg a mi emberünk nem tudna ( ez ritka:). Meghatározott programmal megyünk, mivel a csoport átlagéletkora olyan 38 év körüli, nincs olyan "megdöglünk" program, mindent megnézünk, de ebédelni, pihenni mindig van időnk, egyszóval nagyon remek. Nagyon várom már, én egy olyan mindent megnéző, tapogató típus vagyok, ha idegen országban járok kell hogy mindent lássak amit csak lehet. Hála az idegenvezetőnknek mindent tud arról ahova megyünk mindig, szerintem ez nagyon fontos, mert elronthaja az egészet egy alkalmatlan ember.

 

Előzmény: Pinkikutya (7120)
Pinkikutya Creative Commons License 2004.12.15 0 0 7121
járjátok végig a szigetet, és menjetek el nyugodtan arra a felére, ahol a dolgozókat szállásolják el. érdemes megnézni. És az állatbarátoknak üzenem, hogy szürkületkor nézzék a pálmafákat, mert tele van repülő kutyákkal!!! (gyümölcs evő bazi nagy denevér) nagyon aranyosak
Előzmény: nemofish (7113)
Pinkikutya Creative Commons License 2004.12.15 0 0 7120

én 1 éve jártam végig ugyan ezt a túrát. Ráadásul úgy, hogy sok kedvem nem volt menni, mert épp vizsga időszakom volt. nem vártam Sri Lankától semmit, de az első pillanattól kezdve hihetetlen nagy pozitív csalódás volt. Minden másodpercét élveztem!!! ha körutazásra mentek, az a legjobb, de készülj fel rá, hogy az első három nap eszméletlen fárasztó! az Idegenvezető nem hagy egy perc pihenőt. Ha Afrodité nevő lesz az idegenvezető lány, ő szenzációs, de fél minden új dologtól, ellenben nagyon sok mindent tud a kultúráról. Én haza sem akartam jönni.

Mi is átmentünk Maldívra, de meg kell mondjam, hogy valszeg akkor élveztem volna jobban, ha nyugdíjas lettem volna. szép, nyugis, de kb a második nap után uncsi. a liszt szerű homok meg a színe miatt liszt szerő, és nem azért, mert olyan puha. sőt! ezek kagyló törmelékek, és szúrnak mint a fene. Ezeket ugyan kárpótolja az, hogy egy méterre fognak elúszkálni tőled a kicsi cápák, és színes halak. Korá sötétedik, de nagyon korán felkel a nap. Azért irigyellek, mennék én is megint Sri Lankára!!!!

Előzmény: csicsike (7116)
IT88 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 7119

Napoleonhal!

 

Mi is nagyon bízunk benne, hogy ide fog kerülni a Dubai élménybeszámoló (együtt a maldívval) és persze sok-sok-sok kép!!!!!!

 

IT88

Előzmény: losonczyy (7106)
garamka Creative Commons License 2004.12.15 0 0 7118

Hali,

 

Akkor pont elkeruljuk egymast, mi febr. 11-en indulunk 26-ig leszunk.

 

udv

Előzmény: csicsike (7117)
csicsike Creative Commons License 2004.12.15 0 0 7117
nem is három nap Sri Lanka hanem 6, elnéztem
csicsike Creative Commons License 2004.12.15 0 0 7116
Mi január 28 tól megyünk, először három nap Sri Lanka aztán 5 nap a szigeten, már nagyon várom remélem csúcs lesz. Kiváncsi vagyok mennyiben más mint Thaiföld vagy Cancun, eddig Cancun a csúcs nálam, annál gyönyörűbbet még nem láttam. A képeket elnézve ez sem lesz semmi. Igaz Phuket is szép volt, illetve az ottani szigetek amiket láttunk. Cancunban 28-29 fokos volt a víz, zöldeskék kristálytiszta és hófehér a homok, elképesztő volt.
anó Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7115
Palm Tree Island
Pitta2 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7114
2005. január 1.? Az jó. Melyik sziget?
Előzmény: anó (7112)
nemofish Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7113

SUN island

Előzmény: Pitta2 (7111)
anó Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7112
Nekünk pedig 18!!!!
Pitta2 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7111

szia Nemofish!

 

Melyik szigetre mentek? Légszives hozz nekünk egy kis napfényt és tengerillatot! :))

 

Neked már csak 2 nap, nekem 53!

 

Pitta

Előzmény: nemofish (7110)
nemofish Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7110

tenyleg mikor mentek?

 

mi holnaputan (csut)-tol 31ig.

5mpixeles kepeket csinalok!

garamka Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7109

Mikor mentek?

 

udv

 

Előzmény: csicsike (7108)
csicsike Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7108

Köszönöm a választ, ezek szerint nem járok majd úgy, mint Mexikóban, ott sajnos eléggé ( 3 hét volt) elért Montezuma bosszúja :)))

Egyébként imádom a fűszeres ételeket és nincs bajom a kajákkal, így babásan sem. Nagyon várom remélem jó lesz és bírom a repülőutat is. Bp- Frankfurt- Colombo az útvonal, de sajna Frankfurtban vagy 6 órát várunk. Legnehezebben a repülést barom, tavaly Thaiföldről belefutottam egy 25 órás hazaútba, azt hittem meghalok mire hazaértünk. Most Malévvel megyünk, soha többet Travel Service.

Előzmény: Bogie (7105)
Danidek3 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 7107
OFF yahoo : 250 mb hely leveleknek, és gyors, kényelmes... ON
Előzmény: losonczyy (7106)
losonczyy Creative Commons License 2004.12.13 0 0 7106

Szia Kalappo!

 

Jó, hogy itt látlak! 4,88 Mb szabad helyem volt és van! Bár nekem is gyanús, hogy nem jön semmi normális?! Küldtél valamit?

 

Holnap....ki sem merem mondani... ha igaz, jön az Ember, aki beköti a széleset!

Nem annyira nagyon széleset, de egyelőre jó lesz......remélem.

 

/2 x rendeltem meg, mint tudod,hát így azért csak lassúbb a menet/

 

Ma válaszoltam a november elejei ajánlatokra, hátha csakugyan megyünk.

 

Ha nem jön össze, bánatomban én Kozármislenybe megyek vagy 1 napra! Tényleg!

/Lehet, hogy nem pont ez a neve, bocs./

 

Írnom kéne Neked e-t, de megint késő van már.

 

Olvasnám , hogy ki, hol van, volt, mi van Napoleonhallal- remélem a Dubait ide teszi, és nem kell valahova az Emirségekhez elballagnom. Napoleonhal! Jó? Ha lehet.

Valamelyik nap megnéztem a bevezető fotóját.... remélem nincs baj!

Azután valami zagyvulat varangyok ugráltak, én meg huss, kiléptem.

Most pedig előbb írok, ahelyett, hogy olvasnék.

Előzmény: kalappo (7102)
Bogie Creative Commons License 2004.12.13 0 0 7105

Amennyiben a hotelekben eszel semmi különösre nem kell felkészülnöd. Ha most egy picit érzékenyebb vagy a fűszerekre, akkor kerüld a nagyon fűszeres ételeket, de egyébként semmi félni való nincs. A kaják nagyon finomak, nagyon széles a választék és nagyon sok európai receptet is használnak a sajátjaik mellett. Nem emlékszem, hogy bárkitől is panaszt hallottam volna e téren.

 

Jó utat!

Előzmény: csicsike (7104)
csicsike Creative Commons License 2004.12.13 0 0 7104
Sziasztok!
Ha minden igaz akkor nemsokára eljutok Sri Lankára és a Maldív szigetek egyikére, szeretnék tájékozódni egy-két dologról, mielőtt utazunk, ha segítenétek.. Igazából elég sokfele jártam már a világban, de most kismama vagyok és más a helyzet. Kicsit félek a kaják miatt, hogy nem kapok-e hasmenést. Kell- e valami extra dologról tudnom mielőtt megyek, mit ne egyek igyak, természetesen a palackozott ásványvizen, a jégkockán a csapvizen és a szokásos dolgokon kívül. Előre is köszi a segítséget.
rags Creative Commons License 2004.12.11 0 0 7103
Több képeslapot adtunk fel, több részletben. Csak az nem jött meg, amit céges címre írtam, biztos megtetszett egy postásnak.
Előzmény: ssuzy (7101)
kalappo Creative Commons License 2004.12.11 0 0 7102
Szia Losonczyy!

Lehet, hogy tele van a freemail-ed (vagy netán a hócipőd???). Időnként takarítani kell, 5 megabyte-ot bír. (pár fotó és már meg is telt)
Előzmény: losonczyy (7006)
ssuzy Creative Commons License 2004.12.10 0 0 7101

Hát ebben az esetben minden okom megvan azt gondolni, hogy a recepción nem adták fel. Nem csak Magyarországra írtam, de külföldön se kaptak megy egyet sem. Nem az árát sajnálom.... 

Na mindegy, azért köszi!

SSuzy

Előzmény: IT88 (7100)
IT88 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7100

Szia Ssuzy,

 

nekünk a nyáron a 7 vagy 8 képeslapból csak egy nem érkezett meg, a többi viszont 1 héten belül itthon volt.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: ssuzy (7095)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7099

Sajnos nem igen tudunk róla, legalábbis nem emlékszem, hogy beszéltünk volna róla. Úgyhogy törd meg a jeget, várjuk az élménybeszámolót!

 

Jut eszembe, nem tudtok Bejjusról valamit? Nem válaszol az e-mailjeimre.

Előzmény: anó (7093)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7098

Hát ez ténleg lehangoló. Jó adottságú Vilu, de eléggé sunisland-esítetták, ha értitek mire gondolok. Sajnos a tömegturizmus megjelenésével a természetesség mindig háttérbe szorul, pedig én ezt tartom fő vonzerőnek.

Vannak azért még tippjeim, persze.

Azért mindig lesznek természetesek is, szerintem, csakl árban szaladhatnak el. Én azért favorizálom Fihát -és egyre többen vagyunk így - mert ez a sziget egy egészséges kompromisszumot nyújt még elfogadható áron. Talán a torony miatt nem emelnek árat, mert ez sokakat taszít, én ezt nem tartottam nagy árnak, útólag meg méginkább se.

Előzmény: Bandos (7089)
anó Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7097

Szia anyita!

Nagyon szépen köszönjük az ablak melletti ülést. Már számoljuk a napokat: még 23! :-)

anyita Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7096

 

Szia Anó!

 

Ezek szerint megérkezett a kód:) Remélem tudnak segíteni a többiek bővebb információval. Közben sikerült befoglalnom az ablak melletti ülést, az exit előtti sorban.

 

üdv:anyita

Előzmény: anó (7093)
ssuzy Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7095

Sziasztok!

A képeslapok mennyi idő alatt szoktak hazaérni a szigetekről?? Meglepve olvastam, hogy Őszibarack már kapott... mi jó két hete feladtuk, de még senkihez sem érkezett meg. :-(((

SSuzy

OSZIBARACK Creative Commons License 2004.12.09 0 0 7094

Szia Bandos!!!

 

Te jó ég! Ezek a képek! borzasztó látvány! Szörnyű lehet, ha épp akkor vagy egy szigeten és még fotózni sem lehet szépeket....

 

Még 1000 szerencse, hogy nem Vilu reefre mentek Gócpointék most, mert nagyot csalódtak volna......1000 szerencse, de tényleg!!!

 

Nekünk kis hely volt lezárva a szigeten (Meeru északi csücske)-igaz víz alatti látnivalóügyileg sok, ahogy Kékbálnától megtudtuk, de nem rontotta a szép képek készítését, sőt, kicsit kultúráltabban építkeztek ott...ahogy benéztem az elzárt építkezési övezetbe...

 

Remélem én is, mire mennek Szösziék befejezik, mindenki érdeke, hogy siessenek szerintem (Vendégenek-Tulajdonosoknak egyaránt)!!!!

 

Őszibarack

 

Előzmény: Bandos (7089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!