Keresés

Részletes keresés

lightbar Creative Commons License 2011.08.22 0 0 25237

Keresek megvételre MIKOV egykezes bicskát,akár a sima natur változatot akár a "sörnyitós-csavarhúzósat",kizárólag rugós kivitelben.....

 

Illetve keresek legalább 33cm -es(teljes hossz) Stiletto rugós bicskát is,bármilyen markolattal....

 

Lightbar.hu@gmail.com

 

Köszi!!

 

GrG Creative Commons License 2011.08.22 0 0 25236

Egy visszajelzés:

A fórumon olvasottak alapján rendeltem kés a Lovász késestől, Debrecenből.

Már emailben nagyon korrektek voltak, de a boltban is szuper kiszolgálás volt (végül személyes átvétel lett és persze némi variálás).

A lényeg, a kések fantasztikusak, nagyon szépen vágnak (az asszony nem olvassa, azért merem írni, hogy egy hónap használat után még mindig borotválnak, jobban mint a Delica 4 újkorában).

Egyetlen parám, hogy annyira szép a kés felülete, hogy nem is merném élezni, hogy ne karcoljam össze.

G

Ps: miután kipróbálta az asszony a Lovász késeket, megkaptam az eddig használt (és istenített) pontgyűjtős és egyéb "csodakéseket" élezést gyakorolni:-)))

x20fan Creative Commons License 2011.08.22 0 0 25235

Azért parafa, hungarocell, poiuretánhab és még számos anyag alkalmas a faragásra eszterga nélkül is. De lehet alkalmazni a Spyderco módszerét is, és a rudat megfelelő szögben rögzíteni, a kést meg függőlegesen tartva alakul ki a megfelelő élszög.

Előzmény: Ugly Bob (25232)
x20fan Creative Commons License 2011.08.22 0 0 25234

Az acéllal is finoman, tényleg csak simogatni, mert főleg a friss acél harap a tövénél.

A legjobb a kő, egyik kézben a markolat, másik támasztja a pengét, így az erő egyenletes. Az élszöget gyakorolni kell, lehet a pengehát alá illesztett támasztékkal vagy ékekkel, és megpróbálni azt tartani. Valamennyire domború lesz az élszalag, de az nem baj. Elég nehéz a kés hegye felé megtartani az élszöget, az is sok gyakorlást igényel, mert a hegy éle sok vágásnál fontos, érdemes figyelmet fordítani rá, általában lecsökken az élszög és túl sérülékeny lesz ott az él.

Előzmény: Ugly Bob (25231)
ronya1 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25233

vegyél párszáz forintért teszkós késeket aztán lehet gyakorolni az élezést

élezed, drótot vágsz, élezed drótot vágsz :)))

végén megtanulja a kezed az élszögeket

Előzmény: Ugly Bob (25232)
Ugly Bob Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25232

Köszönöm a részletes írást!

 

Majd kitalálom miből tudok szög állítót csinálni de valszeg kartonpapír lesz,

panelpatkány lévén nincs lehetőségem esztergálni....

 

:))

 

 

Előzmény: calva.dos (25226)
Ugly Bob Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25231

Köszönöm!

 

Akkor nem veszek kereszt élezőt, marad az acél meg a fenőkő esetleg

majd lövök valahol egy kerámia rudat is megszokni.

Előzmény: x20fan (25225)
Wecte Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25230

Megtörtént ...

Köszi .

Előzmény: Törölt nick (25229)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25229
Előzmény: Wecte (25228)
Wecte Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25228

Üdv Urak !

Meg kell válnom a következő késektől :  Darabja 12.000.- Ft


- G-sakai ats-34 ( seki japan) új állapotban van ,nem hordott ,gyári él ,hozzá gyári bőrtok

 

http://www.worthpoint.com/worthopedia/sakai-wicky-bird-trout-ats-34-hunting-62166703

 

Kép:

 

 

 

 

- Cold steel Black Rock Hunter új állapotban van ,nem hordott ,gyári él

 

http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=212

 


Szurony (Bajonet ): 

-G3  /   HK91  / HK 33       kitűnő állapotban ,nem karcos nem hordott,gyári él

20.000.- Ft

 

http://www.ar15.com/forums/t_7_138/815498_.html

 

 

- M7  -es   Colts Hartford Conn USA Made in W.-germany 

kitűnő állapotban ,nem karcos nem hordott ,gyári él

30.000.- Ft

képek :


 

 

 

 

 

 

Érdeklődni priviben tessék .

 

Átvétel Budapesten személyesen.

Esetleg Csere Pa-63 vagy GRPK9 akadálymentesen mükődő ,jó állapotban lévőre  ( steiner előnyben )

19730911 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25227

afk vadász eladó!

penge:ats34

mark:stabilizált fa,mamut agyar

tok:fűzött börtokár:100.000.- 06203609394

calva.dos Creative Commons License 2011.08.21 0 0 25226

Adalék az acélozáshoz

 

Az acélozás az egyik legfontosabb késkarbantartó művelet. A közhiedelemmel ellentétben, acélozással élezést nem végezünk, „csak” újraszabályozzuk, kiegyenesítjük, helyreigazítjuk a használat következtében elhajlott, deformálódott élet.

 

Egy kiélezett kést élével erős fény felé fordítva szemből nézve gyakorlatilag az él nem látható. Még élesnek érezzük ugyan kést, ha azonban az él egyes pontjain megcsillan a fény, azokon a helyeken az él már gyakorlatilag deformálódott. Az acélozás tulajdonképpen, sorba rendezi és visszahajlítja az elhajlott részeket, helyreigazítja, kiegyenesíti és lesímítja a kés élét, amely acélozás után ismét majdnem 100%-os lesz.

 

Lehetőleg minél gyakrabban acélozzunk, mégpedig célszerűen a kés használata előtt, mert az hatékonyabb, mint az utáni. Hosszabb késhasználat után, amikor a kés már érezhetően tompa, az acélozás már veszett fejsze nyele. A jól kiélezett kést a rendszeres acélozás hosszú ideig élesen tartja. Az acélozott él a kifent élhez hasonlóan újra éles lesz, csak talán kevésbé tartós.

 

Természetesen élezés előtt is van értelme az acélozásnak, mert helyreigazítja az él egyenetlenségeit, visszagörbíti az elhajlott élrészeket. Az acélozást követő élezéskor kevesebb anyagot kell eltávolítani, mert az elhajlott, deformálódott részek részben visszakerültek eredeti helyükre, azokat nem szükséges fenőkővel lecsiszolni.

 

Élezés után is hasznos lehet az acélozás, hogy egy végső polírt adjunk az élnek. Az acél tulajdonképpen kissé elkeni az él anyagát és így simábbá, vékonyabbá teszi azt, ezáltal a kés még élesebb lesz, így viszont egy kicsit gyengébb élet kapunk.

 

Az acélozás szögéről pedig csak annyit, hogy annak célszerűen a kés élszögétől 1-2°-al nagyobbnak kell lennie. Ha kisebb annál nem érünk vele semmit, ha nagyobb a szög leronthatjuk vele a szépen kialakított élt.

 

Elég nehezen tanultam meg a helyes acélozási szöget, ezért az acéljaim tövére egy 44°kúpot esztergáltam, amit sablonként használva könnyedén képessé váltam a helyes (kb 22°) acélozási szög tartására.

 

 

 

x20fan Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25225

Azokkal az a bajom, hogy nem tudom biztosítani az egyenletes erőt a végighúzás során. Vagyis a penge tövénél sokkal nagyobb erővel fog nyomódni a felületekre a penge, mint a hegyénél. Ebből következően nem egyenletes lesz a kopás se, vagyis az él hasasodik, homorú lesz a vonala. Ettől kezdve a deszkán elvágni valamit egyre nehezebb lesz vele, mert egyre nagyobb részt meg fog hagyni az elvágandóból. Domború alakú él később lesz ilyen. Nekem nem is tetszik a homorú élvonal, de ez szubjektív.

A másik tulajdonsága ezeknek, hogy fix az élszög, és nem minden késnek ugyanaz az élszög az ideális. Egy kövön meg szabadon csiszolok akkora élszöget, amekkorát akarok. Viszont kővel meg nehéz a homorú alakú élet csiszolni, mert nagyobb rész fölfekszik, és egyenesíti.

Összefoglalva ezek az élezők rontják a kést, terepen lehet használni, de nem a kedvenc késsel.

Előzmény: Ugly Bob (25222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25224
Előzmény: Szecskó (25223)
Szecskó Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25223

Ha már hirdetés! :D

ELADÓ CRKT M1 03k Lightfoot.

 

Érdeklődni: gergely.szecsko@freemail.hu

Ugly Bob Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25222

Régen húsboltban dolgoztam csemege részen és a hentes húzta meg

fenővason a késemet baromi éles volt, azóta vettem én is egy fenővasat

igaz nem drága darab de a konyhai késeknél jó szolgálatot tesz, a bicskáimat

tőröket még nem húztam rajta egyszer sem, először ki akarom gondolni mi lehet

a megfelelő.

 

Olvasgatom a hsz-ekben az élezés témát de szinte mindenki másképp

csinálja, gondolom velem is ez lesz, majd ráérzek mi a jó és maradok

annál a módszernél.

 

Köszi a segítséget.

 

**********

 

A kereszt élezőről továbra is érdekelnek a vélemények.

 

 

Előzmény: H_G (25220)
Ugly Bob Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25221

Zsíííííííír........

 

:)

Előzmény: Törölt nick (25218)
H_G Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25220

"Lehet úgy, hogy acél fenővas és utána kerámián fenés vagy ennek nincs értelme?"

 

Inkább fordítva -- ha a kerámiával megélezted, az acél -- nagyon finoman húzva -- alkalmas sorjátlanításra, de kockázatosabb azzal csinálni, mint bőrön vagy kartonon.

 

Ált. külön alkalom a kettő: amikor épp csak fáradni (elhajlani az egyenestől) kezd az él, akkor acéllal felfrissíthető elég sok alkalommal. Utána jön egy pont, amikor nincs mese, eltompult, akkor lesz szükség a kerámiára.

 

 

Előzmény: Ugly Bob (25215)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25219
Előzmény: 19730911 (25213)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25218
Előzmény: Ugly Bob (25214)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 25217

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9209837

 

 

itt van, ni! ;-)

 

adásvétel, cserebere,

Lagrande Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25216

Az a baj vele, amit írtam: hogy nem egy hozzászólásban hirdet. Minden kés külön sor, ráadsául ár nélkül (bár ezt más is észrevételezte, látom).

Írja bele egy rubrikába:

1. kés x Ft, fotó

2. kés, Y Ft, fotó

....

Nem úgy, hogy mindegyiknek nyit külön hozzászólást. 3-4 naponta lehet frissíteni, újra felrakni, nem pedig szinte minden nap bepottyantani valamit. Szerintem ez lenne a kultúrált módja a hirdetésnek, amit nem eleve zárnék ki innen, hiszen erre is való ez a fórum.

Előzmény: full tang (25207)
Ugly Bob Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25215

A kis kereszt élezőkről mi a véleményetek?

amin van durva és finom fenési lehetőség is úgy láttam

a durva valami acél a finom pedig kerámia.

 

Szintén ez a kérdés az acél fenővasra is, mennyire jó szerintetek?

Lehet úgy, hogy acél fenővas és utána kerámián fenés vagy ennek nincs értelme?

 

 

Ugly Bob Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25214

Tiéd a lehetőség!

 

Amúgy az ár feltüntetése tényleg jó lenne...

 

;)

Előzmény: 19730911 (25213)
19730911 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25213

kellene nyitni egy késes adok veszek topikot!

lennerá igény! (szerintem)

19730911 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25212

nagyon jó észrevétel! kösz hogy mellém áltál!

itt az emberek 65% nézelödő!

a késeimet meg vegyétek vigyétek! :)

Előzmény: full tang (25207)
H_G Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25211

Az azért így túl egyszerű, 440 C acél egy jó nevű gyárból már majdnem minden igényt kielégít.

 

Itt van pl. egy elég jó természetjáró-mindenes, kiváló tervezőtől és tisztességesen elkészítve:

 

http://hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=586

és egy igazán szuper, ami még szép is:

 

http://hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=519

Nem az acél anyagában jeleskedik, de az EKA penge annyira jó formájú, minden célra kényelmes és egész kiemelkedő a metszőképessége -- én jártam már traumatológián, miután egy sokkal kisebb modelljükbe épp csak hogy belenyúltam a hüvelykujjammal :) Újrafenni pedig egy másik rozsdamentest sem ennyire könnyű és gyors.

 

Igazából evéshez jobb a laposabb markolat, viszont farigcsáláshoz a vaskos, szóval vmi kompromisszum mindenképp kell majd...

 

 

Előzmény: axis211 (25208)
szijozsi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25210

Hali!

 

Csak szólok, a tereszkóban olcsón lehet kerámia (cirkónium dioxid) késeket vásárolni, ACURA néven.

A fehér és opálosan áttetsző penge meglepően hat.

 

 

ronya1 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25209

nemrég beszereztem egy multi kütyüt

tesztelés folyamán rájöttem hogy szörnyen kényelmetlen

olyan terpesztése van csukott állapotban(is) hogy alig tudom átfogni

jól okoskodom hogy azokon a rögzítő pöcköket ha rövidebbre veszem összébbcsukódik?

 

axis211 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 25208

Üdv!

Laikusként kérdezem: új kés vásárlásán gondolkodom, az anyagnál mit kell figyelni (visszaolvasva látom, hogy a 440-es anyag nem örvend nagy népszerűségnek)

A felhasználási kör: túra közbeni általános használat, nyárs farigcsálás, étkezés, gombázás. Szeretném, ha nem kéne naponta élezni.

Egy 9 cm körüli pengéjű zsebkésben gondolkodom, ha van esetleg javaslat, szívesen fogadom (az elméleti határ 15e Ft.)

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!