Keresés

Részletes keresés

vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40423
Kezdek félni.
Megfélelmesítettek.
Éljen az EM elmélet...
Előzmény: vitaminek (40422)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40422
"( vsz. evolúciós program munkálkodik bennem, mely mellébeszélők végleges kiiktatását diktálja)" irta Privatti.
Moderátor, Jaj, védj meg....!

Csak magadhoz ne nyúlj. Mert itt most egyedül Te beszélsz mellé.
Előzmény: Törölt nick (40415)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40421
Vigyázz Privatti, mert ez a lényeg!
Ha tényleg ismered a mai fizikát, a szerint válaszolj!
Előzmény: vitaminek (40420)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40420
Privatti.

Hogyan van ez az oszcilláció?
Hiszen hullámról beszéltek. Mi mivel oszcillál?
Szerinted az elektromos mező a fényben mágnesessé alakul?

Eddig csak a gyülőletről beszéltél.
A változatosság kedvéért mondhatnád inkább, hogy "szeretnéd". (Ha abbahagynám)
Előzmény: Törölt nick (40415)
Bign Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40419
Olvastam valamikor egy könyvben, hogy a látogatást tevő nagykövet beszédét vették fel több napon keresztül.
Ezt számítógéppel elemezték, hogy ténylegesen "mit mondott"?

Miután az elemzés elkészült, kiderült, hogy -- semmit.

Tényleg jó lenne egy ilyen program..., az emberi agy túl szubjektiv.
Számodra csak az az információ, ami számodra új.
Előzmény: Törölt nick (40415)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40418
A te dolgod, mit tartasz nulla infónak. Én leírtam a lényeget.
És továbbra is V-EM sugárzásról írj, Maxwell elméletét idézve.
Ne hanyagolj el fontos dolgokat.
Előzmény: vitaminek (40416)
Bign Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40417
"Az EM hullám nem korlátozódik a tér egyetlen pontjára. A közeli pontokban nem nulla."
Jó kifogás.
Mivel +-között váltakozik, biztos lesz olyan időpont amikor a "közeli pontokban" 0 lesz.
Előzmény: mmormota (40412)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40416
Mmormota
Soha nem értettem egyet a megközelítéseddel.
De nemcsak én nem. 100 évvel ezelőtt az összes fizikus sem, veszettül keresték a mentő éterkötelet, amelyet a Michelson kísérlet végleg elvágott.
Attól kezdve megszeppentek, és már nem találtak magukra.
Menjen aminek mennie kell, tőlem ugyan akár maghasadhat...

Megmondanád, mi van, ha a fény útja nem pont a párosszámú többszöröse a hullámhosszának?
Előzmény: mmormota (40412)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40414
Mungó
Egyeseket az elkeseredés tesz olyanná, mint Privatti, meg én. És iszugyit is ide sorolom, remélem nem haragszik érte.
Én, a félénk nyuszi odáig jutottam, hogy már szándékosan PROVOKÁLOM az oroszlányt, hogy figyeljen rám! Amíg udvarias voltam, csak átlépett rajtam.
És ha csak annyit érek el, hogy most már rámlép, és széttapos, megnyugodhatok...
Előzmény: vitaminek (40411)
Bign Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40413
Látjátok feleim,
nem jobb lett volna Gézooval szolidan? :O)
mmormota Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40412

Korábban már írtam neked erről, de úgy tűnik, semmi nyomot nem hagyott.

 

Azt kifogásolod, hogy lehet az, hogy ha a tér egy pontján egyszerre válik 0-vá az elektromos és mágneses tér, miért nem szűnik meg teljesen.

Az EM hullám nem korlátozódik a tér egyetlen pontjára. A közeli pontokban nem nulla. A nem nulla pontokban változó tér pedig hatást gyakorol arra a pontra is, ahol épp nulla. Mikor eléri a hatás, más lesz az érték. Ilyen egyszerű ez. 

 

Ez a klasszikus felfogás. A QED felfogásában meg az egész probléma nem létezik.

 

Előzmény: vitaminek (40407)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40411
A probléma az a látásmód, amikor a dinónak egyedül a kövér hasa közepén lévő gyomrát tekintjük csak, nem törödve azzal, hogy a feje már a szobában van, de a farkincája még csak fél óra múlva érkezik!

A töltést, a tömeget pontszerűnek, illetve azok halmazának tekintjük.
Így ahol a gyomra nem korog, arra azt mondjuk, hogy vákuum.
Ez egy súlyos, szemléletbeli hiányosság.
Létezik egy diszkrét, és egy folytonos szemléleti mód.
De valahogyan a diszkrét a fizikában elfogadottabb.
Például Newton gravitációs vonzásképlete is ilyen, diszkrét felfogású:

a=G*m/r^2 m^2/s

Pedig a folytonos felfogású sokkal jobb! De abban nem a tömeg, hanem a tömegsűrűség szerepel!

a=4Pi/3*G*(ró)*r

Itt (ro) vonatkoztatási sűrűség. Nem egyszerű valami, hanem az r helyvektor által leírt gömb átlagos sűrűsége. Ez azt jelenti, hogy a vizsgált pontnak nem a tömege, hanem az adott térrészre vonatkoztatott eloszló sűrűsége számít.

Az utóbbi képlet az elsővel azonos eredményt ad.
Látszólag azonos minden. De nem az.
Mert második eleve vektoriális formában van felírva- r helyvektor szorzóval.
Másodszor, r=0 nál nincs szingularitása.
Harmadszor: lineáris! És lineárisra visszavezethető dolgokat butaság r^2 osztóval vizsgálni!
Segítségével csináltam egy excel programot, 10x10x10 térfogti elemre.
Meghatároztam, hogy egy üreges kockában, anyag nélküli térben felléphet gravitációs vonzás. Ezeket nevezem csomósodási zónának. Cak példa arra, hogy létezhetnek azonos eredményű, de eltérő hasznosságú szemléletek.
És szerintem Maxwellé ma már nem a legoptimálisabb.
Kár hozzá úgy ragaszkodnotok.


Előzmény: vitaminek (40409)
Mungo Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40410

Ha a kijelentőmódba tett mondataidat úgy kezded, hogy: "Úgy gondolom..."

Akkor most lehet, hogy néhányan eljátszanának a gondolattal, tényleg milyen lenne ha... alapon.

Ennek hiányában, vagy nyíltan elutasítják, vagy válaszra sem tartják érdemesnek.

Jó ez így neked?

Előzmény: vitaminek (40409)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40409
1. Az elektromos mező (E) forrásos, a mágneses mező (M) záródó, mindkettő a TÖLTÉS tulajdonsága, egymást NEM TARTHATJÁK FENN! Csak együtt keletkeznek-a fényben.

2. A gravitációs mező (G) forrásos, a tehetelenségi (I) záródó, mindkettő a TÖMEG tulajdonsága, egymást NEM TARTHATJÁK FENN! Csak együtt keletkeznek-a fényben.


A forrásos mező forrásosba, a záródó mező zárodóba átalakulhatnak!

Ez történik a töltés-tömeg oszcillációjakor a fényben.
Ezért az nem V-EM, hanem GI-EM sugárzás!

Ezek Poynting teljesítménysűrúség vektorainak összege állandó, az anyag- energia megmaradás elmélete nem sérül, mint azt az EM sugárzásban teszi. Kivéve, ha a vákuum tömeg? De akkor miért hivjuk-másképpen?
Csoda, ha a fizikusok pocija nem vette be az anyag-energiamegmaradás elvének sérülését, amiről akkor még nem is tudtak?

Azóta ez kinőtte magát a QED-be, a BIG-BANGBA, már azt se tudhatjuk, bőgjünk vagy röhögjönk...

Előzmény: vitaminek (40407)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40407
Idézem Sagant
"Az éterben mozgó fény és anyag problematikája negyven évvel később Einstein speciális relativitáselméletében nyert megoldást, miközben elvezetett az E = mc^2 képlethez, és a relativitáselmélet többi különös következményéhez. Ez az elmélet és az őt igazoló kísérletek meggyőzően bizonyítják, hogy nincs elektromágneses hullámokat hordozó éter, amint azt Einstein híres 1905-ös dolgozatában kifejtette (a dolgozat egy részletét a 2. fejezetben idéztem). A hullámok minden közeg nélkül - mintegy �önerőből", � terjednek. A változó elektromos mező mágneses mezőt, a változó mágneses mező elektromos mezőt generál. A két mező egymást tartja fenn.

A fizikusok közül sokan valóságos csapásként élték meg a �fényhordozó" éter kimúlását. Szükségük volt valamilyen mechanikai étermodellre, mert nélküle a fény terjedését vákuumban hihetetlennek és érthetetlennek találták."

Nem csoda, ha 100 év után ezt én is érthetelennek tartom.
Mert Einstein magyarázata egy alapviccre emlékeztet, a Juszufról, meg a tevéjéről...
Aki ismeri, tudja miről van szó...

"A változó elektromos mező mágneses mezőt, a változó mágneses mező elektromos mezőt generál. A két mező egymást tartja fenn."

Ha a viccet a fizikusok is ismerték volna, Maxwell fényelméletét mégis továbbvizsgálták volna...
Előzmény: Törölt nick (40405)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40406
Itt van:

http://typotex.hu/book/f_0030.htm


Az ELTE lágymányosi campusán van a Typotex kiadónak egy standja (a régi kémiaépület és annak folytatásaként épült fizikusépület határmezsgyéjén, a földszinten, de ha belépsz az épületbe, akkor a portás biztosan elmagyarázza a pontos helyet) minden könyv 10% árengedménnyel kapható, köztük ez is.
Előzmény: NYer (40403)
Bign Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40404
Azért szerencsés vagy.
Mások fizetnek a "hallgatásért", itt meg igyen lehet beszélni. :O)
Előzmény: vitaminek (40401)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40403
Lehet. Sajnálom, hogy ebben az országban öregedtél meg. Nyugaton minden máshogy van. Nyugaton meg tudnád tenni.

De ez teljesen OFF, úgyhogy abba is hagyom.

Ja... Taylor-Wheeler Téridőfizikája megvan? Sajnos elég drága, de abban vannak nagyon jó dolgok. Nem kell hozzá nagyon magas matematikát ismerni, hogy megértsd. Annyit viszont javasolnék, hogy ha rászánod magad az elolvasására, akkor először minden saját gondolatot nélkülözz, értsd meg, majd utána kérdezz rá az alapokra.
Előzmény: vitaminek (40401)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40402
filozófia...
Előzmény: vitaminek (40401)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40401
NYer.
Ha elég lenne a nyugdíjam, elvégeznék az ELTÉN még egy matematika-fizika-csillagászat-fizika-és angol nyelv kurzust.
Akkor biztos nagyon jól megértenénk egymást.
(Persze lehet, hogy én is akkor többet hallgatnék...)
Előzmény: NYer (40399)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40400
Figyuzz Privatti,
Nem döfködünk, jó?
Kérdéseket teszünk, válaszolunk...
Előbb én tettem fel a kérdést a vákuumról. Te válaszolsz, figyelembe véve mit ír Sagan Maxwell meglepődéséről, de azután, elfogadta, elmondhatod, miért?
Előzmény: Törölt nick (40397)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40399
Nem válaszoltam eddig is nem is fogok, mivel szerintem nem tudunk olyan vitában részt venni, ami mindekettőnk számára hasznos lenne. Eddigi egyszer próbáltunk valamiről vitatkozni, abból én kiszálltam. Nem szeretnék értelmetlenül újra belemenni.

Probléma: nem tudod, hogyan kell fizikai témájú kérdésekhez hozzányúlni. Következmény: a jelenlévők jó része nem érti amit mondasz.
Előzmény: vitaminek (40395)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40398
(Szamár vagyok, a Schrek-ből. .-))
Előzmény: vitaminek (40395)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40395
Köszönöm.
Nagyon érdekes számomra, amit Sagan Maxwellről ír.
Még olvasom, de látom, Maxwell maga is meglepődött saját eredményén.
A vákuum tulajdonságain.
Ő biztosan beszélgetne velem erről, odafigyelne arra amit mondok, és talán megértetné velem, miért választotta ezt a megoldást?
De Ti nem akarjátok észrevenni azt, amit egy szamár, vagy egy őszinte gyermek is észrevesz, és kiordít, vagy kimond. Én sajnos, nem vagyok már gyermek.
Előzmény: NYer (40387)
ivivan Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40394
Ha nem gond, akkor én a specrelről szóló topikban csak simán "fény"-t fogok írni ezután is, mivelhogy a specrel soha nem foglalkozott azzal, hogy mi is az a fény. Kicsit durván fogalmazva a specrel nézőpontjából a fény az valami olyan izé, ami fénysebességgel terjed minden IR-ben.
Előzmény: vitaminek (40384)
ivivan Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40393
Bár vérlázítónak érzem a fogalmazást és ha élőben engednéd ezt meg velem szemben, akkor valószínűleg egy kellemes orrtöréssel lennél gazdagabb, de én nem vagyok olyan, hogy egy kérdésre nem válaszolok. De: "kérj szépen elnézést - ahogy illik"

Gondolom te is tisztában van a relelm "értelmezési tartományával" minden dologgal boldogul, ami elég nagy, de nem képes mondjuk megmagyarázni az elektron atommag körüli röppályáját vagy mondjuk a Heizenberg féle bizonytalansági elvet.

ui: "kérj szépen elnézést - ahogy illik"
Előzmény: Törölt nick (40372)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40392
Privati
Megsajnáltalak.

Kilépek ebből a topikból.A másikban megtalálhatsz.
Javaslom, szedj Cataflamot, erősen csillapítja a fájdalmat.
Előzmény: Törölt nick (40391)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40390
Amúgy sok mindent megnézhetnétek az állásfoglalásomról az "És mégis Földleány a Hold?" topikban.
Oda menjünk át, itt ez csak egy közvetett, bár az alapokat érintő téma.
Előzmény: vitaminek (40389)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40389
Ebbe benne vagyok...
De nem lehetne ezt úgy, na, mondjuk egy pohár hideg sör mellett?
Ahogyan Shrek I mondta...?
Előzmény: Törölt nick (40386)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40388
A Te inkviziciós "vicced" annak a kárnak a legnagyobb értékmérője, amely az emberiség tudatában keletkezett, pontosabban, mindig jelen volt.
Kérlek, hogy a jövőben használd Te is a "vákuum-elektromágneses" (rövidítve V-EM) szóösszetételt, teljességgel megmutatva azt a lényeget, amelyet Maxwell elképzelt.
Különben Őt, az Ő elméletét hamisítod meg!
Előzmény: vitaminek (40385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!