Keresés

Részletes keresés

Angel DC Creative Commons License 2006.09.11 0 0 586

az Euro nyelvvizsgához hozzá se nyúltak, mert eddig is stabil szintje volt

csak azokat nehezítették, amik nevetségesek voltak

Előzmény: MissEarnshaw (583)
etkoka Creative Commons License 2006.09.11 0 0 585

hello

az alapfokú C német nyelvizsga nehéz?, mit tartalmaz?mennyi idő alatt lehet rá felkészülni?

nickyyy Creative Commons License 2006.09.11 0 0 584

 Európában a nyelvviszgaszinteket A1, A2, B1, B2, C1 és C2 jelzésekkel különböztetik meg. Ez az Európa Tanács ajánlásának felel meg. Ez több szint, mint az eddigiek, de állítólag tanulóbarát. Ha jól tudom a TELC középfokú szintű vizsgája nehezedett, de erről bővebb információt www.angolnyelvtanitas.hu/nyellvizsg_osszehasonlit.php találsz.

Előzmény: MissEarnshaw (583)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.09.10 0 0 583
Most hallottam, hogy iszonyatosan megemelték a követelményeket nemrég a nyelvvizsgáknál... :(
Hogy az alapfok közelíti a régi középfokot, a középfok pedig közelebb került a felsőfokhoz...
Erről mit tudtok? Ez igaz? :-/
Julis- Creative Commons License 2006.09.10 0 0 582

Szia

 köszönöm neked a segítséget!

Előzmény: nickyyy (581)
nickyyy Creative Commons License 2006.09.10 0 0 581
A Társalkodó vizsga is kétnyelvű. Ez is államilag elismert, ha gondolod nézz utána, hogy jó-e neked.
Előzmény: Julis- (580)
Julis- Creative Commons License 2006.09.08 0 0 580

szia!

hát novemberbe elkéne kezdenem, hogy meglegyen majusra mert akkor vannak a szakvizsgák,

gondolázok még valami tanfolyamon is , bár járok magán tanárhoz.

 

Köszi  a segítséget.

 

Előzmény: Gabe_the_Blade (578)
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2006.09.08 0 0 579
Az egynyelvű vizsgák... ha jól tudom, az már kényesebb, mivel általában másra helyezik a hangsúlyt. Ezeknél már meg kell gondolni, hogy Te milyen típusú ember vagy.

De ettől függetlenül, ha középfokon beszélsz angolul, mindegy hová mész, ugyanúgy megszerezheted, nem is rossz eredménnyel. Hiszen mindegyik egy szintet állapít meg vagy mi a szösz, csak más 'szemszögből'.

Mikor volt ez az érettségi-kiváltó láz, akkor gyakorlatilag a teljes évfolyam (akkor még 10-es, tehát két éve tanulók is) letette a nyelvvizsgát itt-ott attól függően, ki milyen felkészültnek érezte magát.
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2006.09.08 0 0 578
Használható, biztos nyelvtudás = Certificate in Proficiency English (CPE), a Cambridge nyelvvizsga-rendszerben. Ez az, amit - tudomásom szerint - sehol nem kérdőjeleznek meg. Talán még az Advanced-et se (CAE).

Én igazából németre megyek a pannonból, de megnéztem a középfokú angol sort. Hát elég nagy különbség a BME meg ez. Már az első feladat... (magnóhallgatás). Gyakorlatilag nem kell megértened a magnó szövegét, csak úgy kábéra kell figyelned arrra, hogy akkor most vettem bútort vagy nem. 10 kérdés, mindegyikre 2 válasz. Ha azt játszod, hogy csak az 'A' jelűt tippeled be (a világért meg ne tedd!) Szerintem még akkor is meglesz 60%, hát még ha valóban érted a magnót. 100%-os magnóhallgatást BME-n én nem láttam, itt ha tökéletesen értesz minden szót, könnyedén megszerzed.

Lehet, hogy én tévedek nagyot, de a vizsgaszabályzatban azt olvastam, hogy az egész írásbeli alatt lehet szótárt használni. A BME-n a teszthez (vagyis a 2. feladathoz) nem lehet szótárt használni.

A 4. feladat trükkje az, hogy fölöslegesen hosszúak a mondatok, ha kevésbé vagy gyakorlott 'angol-olvasó', akkor csak kielemzed az alanyt és az állítmányt (egy kicsit gondolkodva), és leírod magyarul a választ a magyar kérdésre (tehát a nyelvtani hibáért sem vonnak le pontot.).

Et cetera...

Ez egy BME-pannon összehasonlítás volt, szóval igazán nem kell megijedni a nyelvvizsgától addig, amíg van alternatíva. A szóbeli... tapasztalatom nincs, de az én és ismerőseim tapasztalatai szerint a BME sem volt egy hű-de-nagy-was-ist-das...

Mondom: a pontot megkapod érte. Ha munkába állsz, és kíváncsiak arra, tudsz-e angolul, akkor úgyis elbeszélgetnek veled a meghallgatásodon (angolul).

Sok sikert!!!! Mikor mennél?
Előzmény: Julis- (576)
Angel DC Creative Commons License 2006.09.08 0 0 577

relatív, hogy kinek mi a vészes

 

szeribtem teljesen ember típus kérdése kinek mi a könnyű, mi a nem, ha az adott vizsga szintje reális (az újrastandardizáció miatt elvileg most mind az)

 

az euro sosem volt könnyű, most pl nem sok vizga volt aminek a szintjét nem emelték, az eurohoz meg azért nem nyúltak mert nem volt hogy, minden szempontból megfelelt a nehézsége az uniós szinteknek

 

én semmiképen nem ajánlanám olyan embernek, aki lassabban reagál, aki olvasás-fordításhoz szokott meg multiple choice-okhoz.. amikor 4 feladat van 40 alat a readingben és ebből az egyik pl 3 db A/4-es, azért vicces azt mondani, hogy ez egy könnyű vizsga. nagyon gyorsnak, hatékonynak és rutinosnak kell hozzá leni

 

nem elrettentésnek írtam egyáltalán, mi is erre készítünk fel, épp ezért ismerem a buktatóit nagyon jól

Előzmény: Julis- (576)
Julis- Creative Commons License 2006.09.07 0 0 576

igen azt én letöltöttem ,köszi!

de azért használható valamire, nem?

igazábol én kb 2éve tanulok angolt és nekem idén muszáj egy középfokú mert akkor mehet csak szakvizsgára!

szavaidból ugy gondolom, hogy nemolyan vészes...

Telcet akartam, de nagyon megdöbbentem mikor meghallottam az uj változásokat így le is tettem róla! ECL még nem változott megprobálom lehet azt is.

Pannon szóbeli ről tudsz valami személyes tapasztalatot?

Köszi a segítséget

Előzmény: Gabe_the_Blade (567)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.09.07 0 0 575
Jaja. Látod, ennyire nem merültem bele... :)
Előzmény: Angel DC (573)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.09.07 0 0 574
A Pannont most megnéztem, nem olyan gáz... (Vicces a honlap a kis kalapos ő-kkel. :))
Előzmény: Gabe_the_Blade (570)
Angel DC Creative Commons License 2006.09.07 0 0 573
mert idén csak angolból szerveznek nyelvvizsgát, de jövőre lesz már euro német is
Előzmény: MissEarnshaw (572)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.09.07 0 0 572
Azt nem értem, hogy itt nem nagyon az angolra helyezik a hangsúlyt? Biztos értetlen vagyok meg figyelmetlenül olvastam el a honlapot, de pl nyelvvizsga előkészítő csak angolból van, nem?
Előzmény: cheekylady (563)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.09.07 0 0 571
Szóval azt mondjátok Euro vagy Pannon vagy BME, ha német alapfokról van szó?
A BME azért szimpi, mert többen mondták, hogy korrektek a vizsgáztatók és nagyjából ismerem a feladatokat is... De akkor lehet, hogy megnézem a Pannont és az Eurot is... A lényeg, hogy minél hamarabb makapjam a diplomám... :)
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2006.09.07 0 0 570
Ja szorry! ez most mind az angolra vonatkozott nem a németre :)

de németet csinál a Pannon, a Goethe, és az Osztrák intézet is (utóbbi kettő 1 nyelvű, a pannon kétnyelvű)
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2006.09.07 0 0 569
De még van TELC is, meg Pannon is. Ez is alacsony kategória. Ha meg igazán meg akarod magad mérettetni, akkor ott a Cambridge (British Council), az egy nehéz vizsga, de a világon mindenhol elismerik biztos nyelvtudásnak.
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2006.09.07 0 0 568
ÉS az Euro a legkönnyebb tegyük hozzá...
Előzmény: nickyyy (562)
Gabe_the_Blade Creative Commons License 2006.09.07 0 0 567
Én majd azért megyek oda német középre, mert nem tudok németül... a leg no-namebb vizsgarendszer, a honlapjukról mintasort le lehet tölteni (http://www.pannon-nyelvvizsga.hu). Államilag elismert, tehát minden pluszt megkapok érte. Viszont nem kell megerőltetnem magam. Ja és olcsóbb, mint a többi azonos kvalitású...
Előzmény: Julis- (564)
Angel DC Creative Commons License 2006.09.05 0 0 566
www.nyelviskolaklaszter.hu
fidelite Creative Commons License 2006.09.04 0 0 565
szerintem a bme-n korrektek a vizsgáztatók, a szóbelin főleg, de a javításnál is. Érdemes ott vizsgázni.
Julis- Creative Commons License 2006.09.03 0 0 564
Pannon nyelvizsgárol valaki infot tud neke madni?
cheekylady Creative Commons License 2006.08.31 0 0 563

www.ih.hu

 

itt minden info-t megtalálsz!

Előzmény: MissEarnshaw (561)
nickyyy Creative Commons License 2006.08.31 0 0 562
Az Euro egy elég összetett vizsga. Nekem szimpatikusabb, mint a BME.
A BME olyan típusú, mint a Rigó, 1 különbséggel. Az Euron van magyarról angolra fordítás is ha jól tudom.
Előzmény: MissEarnshaw (561)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.08.30 0 0 561
Hú, köszi, most néztem csak, hogy válaszoltatok! A fordításért kár, azt szerettem legjobban... :-/
Mindenképp kétnyelvűt szeretnék, nem is tudom megindokolni, miért, az szimpatikusabb... A Rigó alapja ismerős, mert angolból én is sokat készítettem fel anno (mondjuk olyan régen, hogy azt is elfelejtettem, hogy nó fordítás ;)), a BME is rémlik kicsit, bár oda középfokra mentek a tanítványaim, az Euroról pedig semmi nem hallottam még... A Rigó és a BME közül ált. jobban szokták szeretni a BME-t...
Esetleg valami info az Euroról?
Köszi!
nickyyy Creative Commons License 2006.08.29 0 0 560
Ha kétnyelvű államilag elismert kell, akkor BME, Rigó és Euro jöhet szóba. Ezen belül meg neked kell eldönteni, ami nem is olyan könnyű.
Előzmény: MissEarnshaw (558)
doyen62 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 559

 

alapfokon nincs forditás. rövid levél, valami nyomtartvány kitöltése, szövegértési feladat/ ha jól emlékszem/
Rigó is jó erre.

Előzmény: MissEarnshaw (558)
MissEarnshaw Creative Commons License 2006.08.29 0 0 558
Sziasztok,

Ahhoz, hogy kiadják a diplomámat, hipersebességgel kéne nekem egy NÉMET ALAPfokú nyelvvizsga. Nem vagyok kezdő, nyelvszakosként végeztem és érettségiztem is németből. Röviden: a lehető legrövidebb idő alatt szeretném feltámasztani a német nyelvtudásom egy nagyon könnyű államilag elismert alapfokúra.
Melyiket típusú nyelvvizsgát javasoljátok? A fordítás nem zavar, sőt.. Elsősorban kétnyelvű vizsgára gondoltam.
SOS!

nickyyy Creative Commons License 2006.08.28 0 0 557
hát igen, nyelvvizsgán tényleg jobb az egynyelvű.
Előzmény: cosmo24 (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!