Keresés

Részletes keresés

juci12 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1723

 

 

Bocs, egyik mondatot elírtam. Szóval a halottasházban vették észre, h. nem is férfi, hanem nő.

juci12 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1722

 

Sziasztok! 

 

A segítségeteket kérném ,  kb. 20 éve láttam egy filmet a tv-ben, tehát kb. 1989-91- ben.

A film egy lányról szólt, aki régi postakocsin v. szekéren  utazott és útonállók megerőszakolták , ruháit letépték.

Összetört lelkileg és állandó félelemben élt .  A további életét férfiként élte, senki az ottani faluból nem is sejtette, hogy nő. Férfi munkát végzett , görcölt napról napra.

 

Élete közepe felé egy indián férfi  lett a társa , aki tüdőbetegségben meghalt.

Majd ő is meghalt később, és a halottasházban a halottat átöltöztető emberek vették észre, hogy nem is nő, hanem férfi . Ha tudtok, légy szíves segítsetek, h. mi  címe ennek a filmnek.

 

 

 

Pilács78 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1721

köszi szépen.

Szuperek vagytok, hogy ilyen gyorsan tudtok segíteni:))

Előzmény: 4l3x (1720)
4l3x Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1720

Szerintem ő lesz az:

 

Ninja III: The Domination

Előzmény: Pilács78 (1717)
Audur Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1719
Megnéztem, de biztosan nem az. Azért köszi. :)
Előzmény: Pilács78 (1718)
Pilács78 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1718
egyébként szerintem az az elveszett világ kalandorai c. film, amire gondolsz, de az nem is csak 1 részes. (asszem a the lost world c. könyv alapján készült)
Előzmény: Audur (1710)
Pilács78 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1717

Helló.

Ma vagyok először itt, de már nagyon rég keresek egy filmet, amiből se szereplők nevét, se a címét nem tudom felidézni. Ez gáz, de hátha valaki emlékszik rá. Azért maradt meg bennem, mert annyira furi volt. Kb. olyan 15éve láttam a filmet.

Egy flashdance tipusú csaj a főszereplő, aki hétköznapi életet él, villany-, vagy telefonszerelő, és villanyoszlopokra mászik a pusztaságban :) Egyik ilyen alkalommal egy ninját kinyírnak a közelben, és ő megtalálja a félig kinyiffant pasit. Aki valamilyen szinten megbabonázza a csajt, és mielőtt meghal a csajra bízza a kardját. A csajszi hazaviszi, berakja a szekrénybe, és onnantól kezdve a kard kísérti őt. Különös fények kíséretében kirepül a szekrényből, stb. A csaj úgy érzi, hogy megszállja valami különös erő, és képes lesz úgy verekedni mint egy igazi ninja, aki évekig tanulja a harcművészetet. Aztán kiderül, hogy neki kell befejeznie azt a küldetést, amit a ninja nem tudott a halála miatt. És a csaj elkezdi bevégezni a küldetést, profin használja a kardot, de közben sokszor nem emlékszik mit csinált, és nem tudja igazán mi történik vele. És persze van egy pasi is, aki szereti a csajt, és segíteni akar, ki akarja deríteni hogy mi történt vele.

Nagy segítség lenne, ha valaki emlékezne valami címre. Persze lehet, hogy még így sem találnám meg. De amíg újra nem látom egyszer, addig úgysem nyugszom. Aztán lehet, hogy többet eszembe sem jut majd:)

Előre is köszi!

guelph Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1716
Üdv. nem tudja valaki honnan lehet letölteni vagy megszerezni  a Csoda New Yorkban c. filmet szinkronosan? előre is köszönöm
Dirty Lyle Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1715
A Téli berekből sajnos nem készült film.
Előzmény: tomi............. (1714)
tomi............. Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1714

sziasztok !Honnan tudnám letölteni a Fekete István által írt Téli berek című könyv filmváltozatát?
Audur Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1713
Ah, köszi! :)
Előzmény: Thibi (1712)
Thibi Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1712
A második a Sógorom a zugügyvéd
Előzmény: Audur (1711)
Audur Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1711
Ja, és még kettő, más kategóriák, egy másik topikból kopizom át, ahol régebben is kerestem őket. Mindkettő régi amerikai film, az is lehet, hogy még fekete-fehérek.

Az egyik: Egy régi amerikai film... átvágás céljából valamilyen termet - úgy rémik, valami bár vagy klubhelyiség - átalakítanak sok ember részvételével, de akit átvernek, rájön, és visszamegy oda, ahonnan időközben elhordták a bútorokat, így tisztára azt gondolja, hogy ő őrült meg. Évek óta keresem, de nem találom a címét." (A Nagy balhé kapcsán merült fel, de nem arra gondolok.)

A másikból csak egy jelenetre emlékszem. A férfi nagy hévvel magyaráz a nőnek, a szemébe néz, megáll, és azt mondja: "Te, az egyik szemed kék, a másik meg zöld/barna stb." A nő felkiált: "A kontaktlencsém!" Lehajol, és keresgélni kezd a földön. Férfi magyaráz tovább vagy egy percig, csak őt látjuk. Egyszer csak roppanás hallatszik, a férfi megáll, és pillanatnyi szünet után megszólal: "Azt hiszem, megvan a kontaktlencséd." Rémlik Jack Lemmon, de nem biztos.

Ha valaki akár csak az egyikre megoldást talál, irtó hálás lennék.
Audur Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1710
Erről nekem beugrott egy másik hasonló, de az régebbi volt. Valamikor a kilencvenes évek vége felé láttam, úgy rémlik. A sztori valami olyasmi volt, hogy tudósok (geológusok meg régészek, ha jól emlékszem) valami kutatásuk során véletlenül visszakerülnek a dinoszauruszok korába. Nem emlékszem a teljes filmre, csak arra, hogy először még nem is tudják, hová csöppentek, és ahogy vizsgálgatják a növényeket meg kőzeteket, fokozatosan rájönnek, hogy azok nem jelenkoriak stb. Először nem akarják elhinni, de aztán megjelennek a dinók is. Nem volt valami nagy film, de úgy rémlik, elég izgalmas volt. Sajnos nem tudok rákeresni, mert mindössze ennyire emlékszem, de jó lenne, ha valakinek beugrana.
Előzmény: EbiHall (1681)
Audur Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1709
The Haunted (Átkozottak otthona), 1991.
(Egy másik topikból kerestem ki, ott is kereste valaki, és a válaszolók meg vannak győződve róla, hogy ez az.)
Előzmény: dzsaniii (1688)
Dirty Lyle Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1708
Szívesen. :)
Előzmény: LuDax (1705)
LuDax Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1707
Bocs, kétszer küldtem örömömben. :-)
LuDax Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1706
Szia!
Nagyon köszönöm! Ez az a film! Nem emlékeztem már a történetre, talán ezért is találtam nehezen. Pedig már feladtam.
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!! Örök hála!!!!!!!!!!!
LDx
Előzmény: Dirty Lyle (1704)
LuDax Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1705
Szia!
Nagyon köszönöm!!! Ez az!!! Már nem emlékeztem a történetre, talán ezért is találtam nehezen. Örök hála!!!
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Dirty Lyle (1704)
Dirty Lyle Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1704
A Santa Claus című filmre tippelek.
Előzmény: LuDax (1703)
LuDax Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1703
Sziasztok!
Régóta keresek egy filmet, amit még a gyermekeim születése előtt láttam (legalább 5-6 éve). Talán az MTV-n, vagy Duna Tv-n, már nem tudom. Karácsony környékén adták, azóta se láttam a tévében. Olyasmi volt a címe, hogy Karácsonyi történet. Ha jól emlékszem amerikai film. Sokra már nem emlékszem. Annyira, hogy valahogy hideg, havas tájékra (gondolom az Északi-sarkra) keveredik egy idős ember a feleségével és valahogy ő lesz a Mikulás.
Már feladtam, hogy megtalálom, de hátha tud valaki segíteni legalább abban, hogy mi a film pontos címe!
Köszönöm!
LDx
EbiHall Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1702
Ez eléggé Offtopic!
Egyébként nekem tetszett, de akkor még nem olvastam a könyvet. Azóta a könyv már nálam is veri a filmet. A második film jobban követi a könyvet, de emiatt nem is ad semmi pluszt, szóval vegyes érzésekkel jöttem ki a moziból. Nem kell hánynom tőle, de azért elolvadnom sem.

Egyébként szerintem azért a HP 1-2-3 filmek mélyen alulmúlják szinte minden jó könyv filmadaptációját. Talán még a Dűne jelent kivételt, na AZ volt A borzalmas film!
Előzmény: K.Ern (1700)
uancsa Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1701
Sziasztok!

Kb 15 évvel ezelőtt láttam azt a filmet, aminek a címe azt hiszem : Bibi, a gyilkos barát.
Egy szőke csaj meghal (az apja véletlenül megöli részegen) és a csaj szomszédja egy robot chipjét beleteszi a fejébe, így életre kél. Kockás ingben van a csaj, később egy kosárlabdával fejen dobja úgy a szomszédasszonyt, h szétloccsan a feje. Az utolsó mondat a filmben: Come with me Paul!
Egyszerűen sehol nem találom! Ha valaki tud valami elérhetőséget, segítsen! Köszi!
K.Ern Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1700
Twilight tetszett valakinek? Sztem borzasztó volt :S
never.jr Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1699
Igen, szerintem is 100 %, hogy a Born Losers-ről van szó. Egyébként a port-on comment-et író fickó ebből akar meggazdagodni: én megkerestem őt, hogy merre hány méter, erre egy olyan összeget közölt, hogy a pofám leszakadt!
Előzmény: Törölt nick (1698)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1698
Mivel idős cimboráról és régi motoros filmről van szó, valószínűnek tartom, hogy a HALÁLFEJESEK (1967) című filmre gondol, amelyet néhány nappal a bemutató után levettek a magyar mozik műsoráról. Igaz, külföldön is több helyen betiltották.

http://www.port.hu/halalfejesek_born_losers/pls/fi/films.film_page?i_film_id=950&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2

http://us.imdb.com/title/tt0061420/
Előzmény: madarbarat (1697)
madarbarat Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1697

Sziasztok!

Van egy kedves cimborám (77), aki áradozva beszél két régi-régi filmről:

a Törvénysértő seriffről

és a...

Na ennek nem tudja a címét. De jól emlékszik rá: motoros banda piros lámpánál kicsinál valakit... így kezdődik

Tudom, ez nem éppen egy pontos koordináta, de vannak itt a fórumon sokan, akik nagyon otthon vannak filmekben.

Legyetek szívesek segíteni, az öreg rosszcsontnak nagy örömöt szerezhetnénk.

Előre is köszönöm

Barátsággal

madarbarat@rubicom.hu

az emeil-címem megváltozott, mert szolgáltatót váltottam.

dzsaniii Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1695
Sajnos ez sem nyert. Próbáltam én is keresgélni mielőtt ide jöttem, a Poltergeist sorozat is előkerült, de nem az. :/

Adalék infó: ez nem amolyan régiesebb film amiben visszafogottak a dolgok. Hogy is mondjam, hogy ne tűnjön primitívnek... A régi filmek jók, vannak közte brutálisak, de úgy általában mai szemmel már nem azt a hatást váltják ki, mint amit annak idején. Ezt az ilyen ijesztős, horroros filmekre értem. Ez a film tipikusan olyan volt, hogy bár nem fiatal (nem is igazán régi), de a mai világban is lemosná az összes hasonló friss filmet. Nincs benne vér, nincs benne hulla, nem egy igazán látványos alkotás, de azért a repülő tárgyak és stb elég jól meg volt oldva, nem keltett ilyen "fejletlen" hatást, az egész film a pszichológiára megy rá. De olyan szinten, hogy egy mai fiatal aki szereti az ilyen ijesztős filmeket is megborzongna tőle. Remélem nem csalnak az emlékeim, a filmre tisztán emlékszek, úgy gondolom, hogy az akkor kiváltott, most már csak emlékként levő hatás sem annyira fals. Nem lepődnék meg, ha ez anno egy betiltott film lett volna.
Előzmény: Mr.Grey (1694)
Mr.Grey Creative Commons License 2009.11.20 0 0 1694
1: http://www.imdb.com/title/tt0084516/
2. http://www.imdb.com/title/tt0091778/
3. http://www.imdb.com/title/tt0095889/
Előzmény: Mr.Grey (1693)
Mr.Grey Creative Commons License 2009.11.20 0 0 1693
Esetleg a Poltergeist (vagy valamelyik folytatása)?
Előzmény: dzsaniii (1688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!