Keresés

Részletes keresés

autobianchi Creative Commons License 2017.06.13 0 0 240

Sziasztok. Lesz egy visszérkihúzásos kalandom. Azt mondják, utána kell majd injekcióznom magam, hogy ne legyen valamim. Már szereztem Fraxiparine-t ötöt (5700/0,6)  nincs véletlenül valakinek maradékban otthon? Átvenném feléért (Bp-n). Marhára nem akarok ilyenekre vagyonokat kiadni

Tibbe Creative Commons License 2016.05.25 0 0 239

Örülök, hogy jelentkeztél és jól vagy! A parkolóban igazságod vagyon.. :)

Előzmény: lábatlankodó (237)
lábatlankodó Creative Commons License 2016.05.24 0 0 238

Természetesen 2015. a helyes dátum, csak elütöttem. Sebaj.

lábatlankodó Creative Commons License 2016.05.24 0 0 237

Szövosztok! A 2012.05.27-i műtétem óta nem száradt le a lábam. (Bal láb poplitea bypass műtét). Annyit tudok gyalogolni, amennyit akarok. Kontroll vizsgálatok évente, november közepén történnek. Tavaly, azaz 205-ben nagyon megdícsérték a koleszterin szintemet. Büszkébb voltam rá, mint egy aranyéremre...

Egy panaszom van összesen a Városmajori Klinika ügyében: nincs szabad parkolóhely. ....(Ez nem is panasz...)

kabino Creative Commons License 2015.04.07 0 0 236

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van itt olyan emberke, akinek volt már vénabillentyű műtéte. Ha igen kíváncsi lennék a tapasztalataira.

Kösz.

meredis Creative Commons License 2014.12.07 0 0 235

:XD

ha látnád milyen fényes a tányérja! :)

családom nem díjazná ezt a módszert.:)

Előzmény: Tibbe (234)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 234

Na látod! A kutya is segíthet mosogatni! Erősen lesült ételmaradékot kirágcsálja a tepsiből! :) Aztán teszel rá egy kis domesztoszt! (nem a kutyára :) )

Előzmény: meredis (233)
meredis Creative Commons License 2014.12.07 0 0 233

:) dzsekire gondoltam. tudom, hordjak gombosat, de néha az is problémás nekem. férjem sokszor elmosogat helyettem. fiaim sokat dolgoznak, változó, hogy éppen melyik mikor eszik. és csak gyűlik, gyűlik, amit utálok. mosogatógép sajna nem fér el.

további nyavalygás helyett inkább megyek, adok enni a kutyámnak, az még sikerül.:)

Előzmény: Tibbe (232)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 232

Gombos és gumis ruhát vegyél fel, amin nincs cipzár :) Nincs senki, aki elmosogat helyetted?  (eldobható papír/műanyag tányér, pohár? mosogatógép, ha nagy a család)

Előzmény: meredis (231)
meredis Creative Commons License 2014.12.07 0 0 231

köszi Tibbe! 

türelmem már sajnos elfogyott, inkább szomorú, elkeseredett vagyok. a 2. műtétem március 19.-én volt. többször voltam kontrollon is azóta. próbálom kímélni, de már idegrohamot kapok, hogy egy mosogatást is csak elbénázgatva tudok megcsinálni, vagy egy zipzárt felhúzni, ezt-azt kiejtek a kezemből.

 

akkor hajrá! jó kupakolást! :D

Előzmény: Tibbe (230)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 230

Igen, már kupakolhatok! :P

Én csak a türelmet tudom neked javasolni és kíméld a kezed. Lehet, hogy nem kéne más orvost megkérdezned, ha ezt ennyire megfelelőnek találod és ő is megmondta, hogy nem leszel 100%-os már kézügyileg. Biztosan lesz még kontroll vizsgálat, ahol eldönti, lehet-e még valamit tenni a teljes gyógyulásodért, ha többek szerint is jó szakember.

 

Előzmény: meredis (229)
meredis Creative Commons License 2014.12.07 0 0 229

reumás doki ajánlotta ezt a kézsebészt. amúgy jó szakember szerintem. nagyon sok betege van, és dícsérik őt nagyon. emberileg is jó fej. első műtét előtt azt mondta, hogy nekem ez a betegségem már rég óta megvan, "csak nem jelzett eddig a szervezetem". vagyis nem zsibbadt, nem fájt. mondtam is neki, hogyha semmi tünetem, milyen panasszal mentem volna orvoshoz? műtét előtt megmondta előre, hogy mivel előre haladott állapotban van, nem garantálja a 100 % gyógyulást. mikor először műtött, beszélgettem másokkal is, és nekik már másnap nem volt semmi zsibbadás, panasz. második műtétet én vállaltam be a gyógyulás reményében. akkor is elmondta, hogy sajnos nem biztos, hogy eredményes lesz. akkor egy szobában voltam egy kb. 65 éves nővel, akit szintén ezzel műtött ugyanazon a napon, és másnap neki sem volt már panasza. egyébként korrekt volt, mert felajánlotta, hogy szívesen megad más orvosok telefonszámát is.

nem tudom...

 

örülök, hogy te már elbírsz a kupakokkal!:)

Előzmény: Tibbe (228)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 228

Nem tudom.. Nekem nyáron hónapokig annyira fájt és erőtlen volt a kezem, hogy kombinált fogóval sem tudtam lecsavarni egy üdítős flakon kupakját. Aztán pár hónap múlva elmúlt. De ezt nem említettem a dokinak, így tényleg nem tudom, mitől volt, hiszen "kímélem magam". Van elég bajom anélkül is, hogy kitaláljanak újabbat.

De én szerencsés vagyok, már le tudok csavarni egy kupakot! :)

Talán el kellene menned egy másik dokihoz is? Vagy az idő meghozza a gyógyulást? Ha két műtét is kellett, akkor lehet, hogy valamit elrontottak az elsőnél?

Van ilyen. A nagynéném csípőprotézisét kellett kicserélni rövid időn belül, mert elszúrták az elsőt, így a második után már nem tudott olyan jól soha meggyógyulni, mint akinek elsőre sikerült.

Előzmény: meredis (227)
meredis Creative Commons License 2014.12.07 0 0 227

köszönöm szépen válaszodat Tibbe!

sajnos két műtéten vagyok túl, de ugyanúgy zsibbad, fáj, ügyetlen a kezem. 

kézsebészem szerint nincs tovább, ezzel együtt kell élnem. :(:(

én is remélem, hogy olvassa valaki, aki szintén így járt, mint én. hátha neki további megoldást javasoltak.

 

a webbeteg hozzászólók is arról írnak, hogy műtét után megszűnt minden panaszuk. csak én lennék ilyen szerencsétlen?:(

Előzmény: Tibbe (226)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 226

Nem tudtam mi az, de most rákerestem, és szerintem jó helyen jársz, azt viszont nem tudom olvassa-e a fórumot olyan akinek ilyen műtéte volt.

http://www.webbeteg.hu/cikkek/mozgasszervi_betegseg/3003/carpalis-alagut-szindroma

Előzmény: meredis (225)
meredis Creative Commons License 2014.12.06 0 0 225

szerbusztok!

nem tudtam hova írjak... talán ide sem való a téma.

 

alagút szindrómával műtöttek már valakit?

 

köszönöm, ha valaki válaszol!

Tibbe Creative Commons License 2014.07.31 0 0 224

Jól vagy?

Néha jelentkezhetnének, akiket műtöttek, kíváncsi lennék rá, ki hogyan javul, adódtak-e problémák műtét után.

Előzmény: lábatlankodó (223)
lábatlankodó Creative Commons License 2013.11.25 0 0 223

Az izmok is rendbejöttek a lábamon. Igaz, maradtak érzéketlen területek, de azok már olyanok is maradnak. Gyomorvédőt most nem írtak fel, de szedtem már azt is.

Szisz bejegyzésével igen egyet értek. Az érsebészeti klinikán minden nagyon gromek. Ha már az ember odakerül, akkor legalább jó helyen van.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.06 0 0 222

Sziasztok!

 

Engem november 4-én műtöttek a Városmajori Érsebészeti Klinikán/viszérrel/.A kórház nagyon tiszta,mindenhol kézmosó,fertőtlenítő,wc-papir.Folyamatosan takarítanak az osztályokon,a szobákban.

Nagyon jó kezekben voltam a nővérek kedvesek,figyelnek rád,segítőkészek.

Dr.Szeberin Zoltán volt az orvosom.Nagyon rendes és jó orvos.

Mindenkinek tudom őt ajánlani,hiszen én is félve mentem be,mert ez volt az első műtétem.

Szerteném megköszönni a dokinak,és mindenkinek a segítségét!!

 

Üdv:Szisz

Tibbe Creative Commons License 2013.11.06 0 0 221

Nagyszerű, örülök! Szívből!:)  Az izmok állapota is teljesen visszaállt, mindkét lábadon egyforma?

Az aspirin protect-et (is) szedem, de gyomorvédőket is kapok a gyógyszerek mellé, erre azért figyelj oda.

Ez az időpont kérés nagyon nagy rátartással működik, sajnos.

Előzmény: lábatlankodó (220)
lábatlankodó Creative Commons License 2013.11.06 0 0 220

Sziasztok! Tegnap, azaz 2013.11.05-én voltam a műtétem utáni egy éves kontroll vizsgálaton. Igaz, hogy elvileg májusban lett volna, de csak novemberre kaptam időpontot. Elpanaszoltam, hogy június 26-án nehéz autó szerelés után "érzetek" keletkeztek a lábamban és a lábfej pulzusom, azaz a sípcsont verőér "vége" elpárolgott. Megnyugtattak, hogy nem is volt. 

A műtött lábammal járás közben nem kell megállnom, elvileg annyit megyek egyfolytában, amennyit akarok.  Folyamatosan szedem az aspirin protect-et és a sztatin gyógyszert.  Úgy tűnik, még pár évig két lábam lesz.

Tibbe Creative Commons License 2013.08.14 0 0 219

Már kiújult a gerincsérvem most kettő van. De csak végszükségben műtetem.

És Te, hogy vagy?

Előzmény: bidmu (210)
hencimagdi Creative Commons License 2013.08.13 0 0 218

Sziasztok!

Ki tud egy reme kérsebészt? Viszeres problémáim vannak.

kabino Creative Commons License 2013.05.08 0 0 217

Sziasztok!

Az érdekelne,hogy volt-e már valakinek un. vénabillentyű plasztikája vagy un. Venocuff technikával elvégzett műtéte mélyvénás trombózis után, ami  már elég régen volt.Érdekelnének a tapasztalatok.Mennyire működik,milyen az élet utána, stb.

Tibbe Creative Commons License 2013.03.13 0 0 216

Reméljük sikerül a műtét. Ilyenkor a bizalom fontos és tartsd be az utasításokat!

Előzmény: otthonülő (215)
otthonülő Creative Commons License 2013.03.13 0 0 215

Köszönöm, hogy válaszoltál. Kézsebész azt mondta előrehaladott állapotú kézsorvadásom van. Tavaly júliusig semmilyen panaszt nem okozott, így tudomásom sem volt róla. Jövő héten műtenek.

Előzmény: Tibbe (214)
Tibbe Creative Commons License 2013.03.13 0 0 214

Egy ismerősömnek. Nem tud finommozgásokat csinálni vele (írás, varrás, stb), de úgy néz ki, újra műtik.

Előzmény: otthonülő (212)
Tibbe Creative Commons License 2013.03.13 0 0 213

Nem tökéletesen. Sajnos.

Előzmény: bidmu (210)
otthonülő Creative Commons License 2013.03.12 0 0 212

Szép jó reggelt!

Érdeklődnék, hogy volt-e valakinek kézműtétje, alagút szindróma miatt? Műtét után javult a kéz állapota?

kabino Creative Commons License 2013.01.28 0 0 211

Hello Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az ugynevezett mélyvéna korrekcióval, vénabillentyű-plasztikával, billentyű cserével kapcsolatban.Esetleg orvost, árat, kórházat, bármit.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!