Keresés

Részletes keresés

Jokeva Creative Commons License 2013.08.30 0 0 57531

Szépséges :)))

Előzmény: Szeleszte (57528)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 57530
Jajj de èdes!.irigykedek;)
ncsk Creative Commons License 2013.08.30 0 0 57529

Nagyon édi :)

Előzmény: Szeleszte (57528)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.30 0 0 57528

Előzmény: Szeleszte (57527)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.30 0 0 57527

Szia Heni:

 

Megkaptam a levelet, bejelöltelek a face-n:)

 

HOztam egy képet a babáról, kicsit le van görbülve a szája a szénhidrátmegvonástól:) 25 hetesen:

 

 

 

 

takacsheni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 57526
Irtam emailt,elvileg el is küldtem:)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.29 0 0 57525

Szia

 

Kerestelek a Face-n de nagyon sok a találat és az email címed sem publikus. Az én email címem: szeleszte22@freemail.hu Ha rámírsz akkor megírom a nevem, ide nem akarom közzé tenni, mert hátha munkatárs vagy olyanok olvassák akikre nem tartozik az egészségem és más sem.

Előzmény: takacsheni (57524)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.27 0 0 57524
Van ugyan nagyfiam,de páromnak nincs,ezèrt is szeretnènk.vagy facen?ott is tudnánk beszèlhetni.
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.27 0 0 57523

Koszt kérdés:

 

Nos: az ebédet elég egyszer megfőzni, sokszor van az, hogy a fenti tűzhelyen rotyogtatom mind a három égőt, meg a sütőt és nem kevés mosogatnivalóval jár. Eddig úgy volt, hogy a megfőzött ételből lett nekem 0,5 liter leves és 0,5 liter második, neki meg elég sokszor 1 liter is. Most hogy mindent méregetnem kell, így a 4 pontosan 4*0,5 liter így szoktam tartani attól, hogy ez kevesebb. Mondtam, ha kevés akkor ő még főzhet magának plusz rizst, tésztát, ha pörköltről van szó ehet mellé pluszba kenyeret hogy kiegészüljön. Ma például zöldboró leves volt sárgarépával, brokkolival és 1 dkg durumtésztával. A második zöldbabfőzelék 1 pár virslivel.

 

A többi: 

Én steviával iszom a kávét ő cukorral, én tönköly kenyeret eszek három nap alatt összesen 0,5 kg-ot se, ő fehér kenyeret ugyanennyi idő alatt 1 kg-ot és még az enyémbe is besegít. A vacsorám a kiszámított szénhidrátok alapján, az ő vacsorája: fehér kenyér, felvágott, nasinak még mézes vagy lekváros kenyér joghurt, gyümölcs neki bármelyik időszakban lehet bármit.

Én diabetikus csokit fogyasztottam ami fruktózzal volt édesítve, ő rendes csokit, és persze az övé az összes bonbon és ajándékba kapott édesség.

 

Összességében az ebédnél kompromisszum kellett, hogy azt eszi ő is amit én, mert arra nincs idő, hogy kétfele főzöcskézzek, valamint ha desszertet készítettem, akkor azt is diabetikusan. Persze ha nem volt neki elég édes ő még szórhatott rá pluszba porcukrot, lekvárt amit akart. Az összes többi étkezésünk eltér. Mindig megkérdezem ő kér-e? mert ha szeretne e ő is pl uzsira túró, joghurt, őszibarackot enni akkor úgymond megvendégelem és dupla adagot készítek. Ha nem, akkor választ magának mást a hűtőből. Úgy állapodtunk meg, hogy az egészségem fontos, viszont az én egészséges ételem nem ártalmas neki, fordítva már nincs így:)

 

34 még szerintem nem olyan sok, annyira nem vagy megcsúszva. Persze oda kell figyelni az idő ketyegésre, de ha egyszer összejött és van egy 15 éves fiad, akkor összejön az mégegyszer csak kicsit az egészségi bundát rendezni kell.

Előzmény: takacsheni (57522)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.27 0 0 57522
Szio .en34leszek,ès van egy 15eves fiam:)a 28napos ciklusnak enis örültem,de nem jött meg rendesen ahogy szokott,csak itt ott.a konditermet szerettem,oda el fogok járni,biciklivel megyek dolgozni is mert a micim elromlott.valoba rögösebb az ut,de sok olyat olvasni h nem jön össze az baba,ès nekem már gyorsan ketyeg az ora,tul sok èvem nincs idom varni.persze majd megirom milyen v az atjarhatosagi,szeretnek mar tullenni rajta.pároddal ugyanazon a koszton vagytok?
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.26 0 0 57521

Szia

 

Az uszit imádtam, a konditerem meg múszáj volt. Nagy súllyal áltam neki én is és az ugrálós tornák nem jöttek be, mert nagyon terhelték a térdemet. A mozgáshoz annyit tudok hozzátenni, ha időszűkében vagy, akkor próbálj meg minnél többet sétálni. Én most is lesétálok a kenyérért, elmegy a villamos akkor megyek egy két megállót gyalog tényleg sokat számít. Ha meg teheted néha biciklizz egy fél órát, feltéve ha van keród.

 

Nekem azt mondta a dietetikus hogy egy lesimított evőkanálnyi liszt mehet egy adagba, amit lemértem pontosan 10 gramm azaz 1 dkg és olyan 7 gr ch. Én a párommal lakok együtt így két napra főzök két személyre, így mindig 4 adagot veszek alapul. A rizs, tészta abból 5 dkg mehet egy adagnak. Kicsit macergás így számolgatni és főzni, de sajnos múszáj. Aztán a végeredményt igyekszek 4 egyenlő részre osztani így meg van az adott 50 gr ch ebéd.

 

Majd elmeséled milyen volt az átjárhatósági vizsgálat. Sok olyat hallottam, hogy valakinél egy pici elzáródás volt utána spontán összejött a baba. Nem is kérdeztem hány éves vagy, van e már gyerkőcöd? Gondolom egy van már legalább egy.

 

A súly az fontos dolog, jó ha sikerül valamennyit leadnod. Az a tapasztalatom, hogy terhesség alatt romlik az IR hiába csak 1,5 kg-ot híztam mégis előjött a terhességi cukorbetegség. A 2,3 cukor az alacsony vagy nagyon gyors ch-t ettél délelőtt, vagy pedig nem ettél elég ch-t. Én múltkor jártam így, reggel reggeliztem aztán kimaradt a tízórai mert 2 órát várakoztam a rendelőbe, majd amikor hazaértem megettem egy őszibarackot fél 12-kor gyors ch és 1,5 órával már nekem is alacsonyat mért a mérőm, 2,6-ot.

 

28 napos ciklus az remek az a legideálisabb. Ehhez már csak azt kéne tenned, hogy hőmérőzöl. Nekem is itt a csajok javasolták és szépen látszott a hőgörbéből, hogy mikor volt peteérésem. Egy hónapot hőgörbéztem és összejött a babo. Minden reggel ébredés után nyelv alatt kell mérni a hőt és vezetni a ciklus.hu-n. Szépen látszódna van-e peteérésed, mindenféleképpen csak javasolni tudom.

 

Küzdeni kell egy pcos IR-snek de nem lehetetetlen, csak kicsit rögösebb az út.

 

Előzmény: takacsheni (57520)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.25 0 0 57520
Szio.irigylesremelto a kitartasod a sporttal,bar nekem is lenne ekkora kitartasom.haaaaat en 98rol kezdtem,most 87vagyok.6kg meg a met elott ment le,fogyokuraval.aztan jott a gyogyi,igy megy le szepen lassan.dietat tartom ahogy tudom,cukrosat nem fogyasztok,feherliszteset se,felváltotta a teljes kiorlesu liszt.etvagyam sem regi szerencsere,picivel kezdek jollakni.ami sokat segit h a levesek levèt iszom ha nagyon ehes vagyok.holnapra toltott kaposztat foztem,barnarizzsel,rantas nelkul.hagy szokja a csalad:Dkonditermen en is gondolkodok de lusta is vagyok,meg idom se sok van,meg tarsam sincs hozza.5.en lesz az atjarhatosagi vizsgalat,az sok mindenre valasz fog adni.visszaterve a sulyra,20kg tol meg megkellene szabaduljak,de már ez is jo,3honap alatt.most ugyan stagnal a suly de remelem faragodik lefele.most nem is szamlalom a kaloriat,mert tudom mit szabad,ès nem is kivanom a tobbet.napok ota a cukrom is jo,sot neha keves is,2.3 volt tegnap is.a menzim is beallt 28napra,ez szerinted a gyogyi hatasa vagy kezd esetleg helyreallni a hormonhaztartasom?jo lenne ha megusznam az inszemet,azèrt is varom h tullegyunk a vizsgalatokon.annak orulok h veled ezeket meg lehet beszelni,te egy pozitiv pelda vagy nekem:)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.25 0 0 57519
Szio.irigylesremelto a kitartasod a sporttal,bar nekem is lenne ekkora kitartasom.haaaaat en 98rol kezdtem,most 87vagyok.6kg meg a met elott ment le,fogyokuraval.aztan jott a gyogyi,igy megy le szepen lassan.dietat tartom ahogy tudom,cukrosat nem fogyasztok,feherliszteset se,felváltotta a teljes kiorlesu liszt.etvagyam sem regi szerencsere,picivel kezdek jollakni.ami sokat segit h a levesek levèt iszom ha nagyon ehes vagyok.holnapra toltott kaposztat foztem,barnarizzsel,rantas nelkul.hagy szokja a csalad:Dkonditermen en is gondolkodok de lusta is vagyok,meg idom se sok van,meg tarsam sincs hozza.5.en lesz az atjarhatosagi vizsgalat,az sok mindenre valasz fog adni.visszaterve a sulyra,20kg tol meg megkellene szabaduljak,de már ez is jo,3honap alatt.most ugyan stagnal a suly de remelem faragodik lefele.most nem is szamlalom a kaloriat,mert tudom mit szabad,ès nem is kivanom a tobbet.napok ota a cukrom is jo,sot neha keves is,2.3 volt tegnap is.a menzim is beallt 28napra,ez szerinted a gyogyi hatasa vagy kezd esetleg helyreallni a hormonhaztartasom?jo lenne ha megusznam az inszemet,azèrt is varom h tullegyunk a vizsgalatokon.annak orulok h veled ezeket meg lehet beszelni,te egy pozitiv pelda vagy nekem:)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.25 0 0 57518

Szia

 

Kicsit el voltam a tengelyem körül, ez a terhességi cukorbetegség körülötti cécó megviselt:) Sport: heti 2* úsztam a sportusziban 1000 métert 33 perc alatt, és heti háromszor konditermeztem: ott volt fél óra stepp majd az izomerősítők, majd fél óra bicikli vagy gyorsabb séta a futópadon. Meg igyekeztem sokat sétálni, ha jött a tavasz biciklivel menni dolgozni. A séta fika a mai napig megmaradt, a többi sajnos nem mehet. Első baba:):):)

 

Diéta: Sikerült összeszámolnom voltak napok amikor 110-120 gr-ot ettem meg és akkor tényleg nagyon falhoz menős volt. Most 150 gr-al már egész jól vagyok jövök megyek, csak nagyon ösze kell válogatni mit mivel eszek főleg az ebéd és a főzésnél gond. Fontos berakni a fehérjéket: sajtok, húsok, zöldségeket: paradicsom, uborka, cékla, paprika ezeknek nincs vagy minimális a ch tartalmuk. Én is falnak mennék ha csak a szénhidrátot ehetném meg.

 

A te esetedben valószínű, hogy a fizikai munkához emelhető a ch mennyiség akkor 180-200 gr-ra is. Legalábbis nekem ezt mondta a dietetikus, hogy ha ledolgozom és lemozgom akkor vagyok egyensúlyba, ha nem szédülök de nem is hízok. Nálad hogy áll ez a súly dolog? Ha fogynod kellene, akkor viszont múszáj kalória és ch megszorítás is tartani. 

 

A baba 756 gr-os 30 cm volt 25 hetesen pont megfelelt napra pontosan az előírásoknak:) Akkor úgy érzéssel saját diétám szerint ettem, ami azt jelenti hgoy a fő alapelveket tartottam, és nem méricskéltem számolgattam. Kicsit hiányzik is a saját sütési muffin, piskóta amit délután jó ízűen megettem, de most hogy babás vagyok inkább lenyomom a barackot mégis csak gyümölcs és mégis csak babás vagyok:)

Előzmény: takacsheni (57517)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.23 0 0 57517
Huuuu ez egesz jol hangzik.s mit sportoltal?elsö baba?szerintem nekem azert nehez ez a dieta kerdes mert allando ejszaka dolgozok.fizikai munka amit ugy erzem nem lehet birni 160g szenhidrattal.sokszor 10-12orazunk a 35-40fokba,es eszen kell lenni.van feleloseg rajtunk.baratnom is kismamakent dietazot(terhessegi diabetesz)es mondta annyi ereje volt hogy fekudni tudott.jovohonapba enis felkeresek egy diabetologust.igy dieta mellett mekkora a babad?nem kisebb az atlagnal?baratnom babája pici lett,es miota megszületett csak eszik csak eszik.azt mondja,biztos azert eszik annyit szegeny gyerek mert a pocakba ehezett most meg nem gyözi potolni,pedig elmult 2eves:D
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.23 0 0 57516

Metformin fogyás: 

 

5 évvel ezelőtt amikor felírták a sima met-et akkor 2*850 mg volt az adagom és egy fél év alatt ledobtam közel 30 kilot. 94-ről lejöttem 65-re, utána átraktak metformin xr 500-ra és feljöttem 70-re amit a mai napig tartok. Tegnap voltam 26 hetes és összesen 72 kg vagyok, tehát csak 2 kilot szedtem fel. 

Előzmény: takacsheni (57514)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.23 0 0 57515

Szia.

 

Tegnap beszéltem egy dietetikussal, és azt mondta, hogy az Accu chek használati utasításában benne van, hogy 15%-ot le kell vonni a mért értékből és akkor kapja meg a vénás vér eredményt. A Méry gyártója meg azt mondta, hgoy az övéké eleven vénás vérhez van igazítva, így az én MÉrym és az Accuchek között csak 0,3 eltérés van, ami nem eltérés. Ma reggel megyek a körzetihez összehasonlítjuk az ő mérőjével is,de ír nekem ki éhgyomri vérvételes labort, ahova viszem a mérőm és elválik. 

 

Diéta: nem okozott túl nagy változást az életembe, mert azt tartom 3 éve. Inkább az a gond, hogy most mindent méricskélni kell, mindent számolgatni, eddig meg úgy találumra ettem. Ráadásul az a gondom, hogy máskor sütöttem egy tálca diabetikus muffint 12 darabot abból két délutáni köztes étkezésre megettem egyet és jól éreztem magam. MOst hogy beállt a terhességi cukorbetegség mindent meg kell mérnem, és nem biztos hogy ez belefér. Ráadásul délután 4 kor beengedhető a gyümölcs és így hogy terhes vagyok, hogy mondjam a babának kapsz egy muffint egy barack helyett? Azért mégis figyelni kell a vitaminokra. 

 

Amúgy jobb is, hogy elmentem egy dietetikushoz, mert olyan ügyesen sikerült kihagyni egy egy köztes étkezést és úgy összeválogatni az ebédet, hogy képes voltam a 150 gr ch helyett 110-120 gr ch-t enni és készültem nekimenni a falnak, csodálkoztam is mennyire szédülök. 

 

Kiscsaj úgy néz ki, hogy Emília lesz:) Tetszett még nekünk a Kamilla is, de az december 28-án van, és én nov 28-ra vagyok kiírva, így nem akarjuk hogy anyagi csőddé összecsúszanak az ünnepei:)

Előzmény: takacsheni (57512)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 57514
Amugy te mennyit vogytĂĄl miota metet szeded?
takacsheni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 57513
Amugy te mennyit vogytál miota metet szeded?
takacsheni Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57512
Szio.nekem is merym van.ha nem is a legpontosabb de ad egy tampontot.s hogy fogjak hivni a kiscsajt?hogy birod ezt a dietat?
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57511

szia

 

Nekem mindenféleképpen így terhesen 150 gr diétát írtak, egyéb esetben 160 gr ch diéta szokott lenni a mérvadó. Milyen vércukor mérővel mérsz? Nekem Mérym van, de már arra is ráfogták, hogy nem megbízható. 

 

A terhelésre meg azt mondta a doki, hogy egy egészséges szervezetnek le kellett volna tudni reagálni a 7,5 dkg- cukrot, ez egy szűrési módszer náluk, nem tudta lereagálni, ezért diétázni kell. 

 

A mesterségeset majd látod, előbb szerintem kell egy kis idő míg rendeződik a szervezeted. Nekünk kislányunk lesz már kétszer is látta  a doki a kis puncikáját:)

 

Előzmény: takacsheni (57510)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57510
Huuu ez nem hangzik tul jol.sajna nekem gondjaim vannak a dietaval,egesz nap mükodik,este nem igazan.egyaltalan hany g szenhidratos dieta kellene.a cukrom meregetem,2szer volt 7felett a többi normalis volt.fogytam is.neha azt gondolom kisse lehet tulreagaljak a dokik.eleve dieta mellett hogy lehet viszonyitani a terheleses vervetelhez,hisz te nem terheled meg ugy a szervezetedet mint ök a sziruppal.nekem baratnöm oltotta magat terhesen,de elötte se,azota se.a baba vallalassal enis igy vagyok,ketyeg az ora.bar nekem mar van egy 15eves fiam,de szivrsen vallalnek a mostani paromnak.de sajna nem tartunk az elsonel se.a dokim a mesterseges megtermekenyitest mondogatja,az ora ketyeges miatt.szoritok neked nagyon.lany v fiu lesz?:)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57509

A babázás még odébb van, előtte van még három kő kemény hónapunk, túl élni és életben maradni és mindkettőnk egészségét megőrizni. Jelenleg úgy állok, hogy a meglévő IR-em és csökkent glukózintoleranciám megmutatkozott a24 hetes terhelésen is a 0 perces 4,2 a 120 perces 10,1 azonnal rámnyomták a terhességi cukorbetegség diagnozist. Jelenleg 150 gr ch diétára fogtak, előttem áll egy kórházi cukorprofilos bent fekvés, és hálat adhatok az égnek ha nem fognak inzulinra és a metformin lerakásával egyidejűleg nem vágodik teljesen tacsra a cukorháztartásom és sikerül megóvnom a baba egészségét.

 

Kérdésedre válaszolva első neki futásként szerettünk volna másodikat, de a történetek alakulása folyamán fogjuk tudni ezt eldönteni. Meg nyilván az anyagiak alakulásának függvénye is. Én jelenleg 32 éves vagyok, ha nem vállalom be egymás után a kettőt, 37-38-39 évesen ilyen háttérel már biztosn em fogok nekifutni.

 

Remélem veled minden rendben lesz. Elképzelhető, hogy a történetek miatt megterhelnek a 16-dik héten, de lehet hogy várnak vele a 24. dik hétig, akkor leszel okosabban hanyadán is áll a cukorháztartásod. Addig mindenféleképpen a met mellett diétázz. 

Előzmény: takacsheni (57508)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.20 0 0 57508
Szia Szeleszte.nekem szerencsem van dokit illetöleg.2.honapja szedem a metet,de mar van időpontunk atjarhatosagi vizsgalatra is meg partnervizsgalatra is.itt pörögnek az esemenyek.azt mondja az idö ellenünk dolgozik.(34leszek)endo dokihoz se jarok,a nödokim figyeli helyette,söt andokrinologia is hivatalosan szakterülete.bizok benne,jo orvos.szept-be meglesz minden eredmeny.lenyeg h te mar babazhatsz;)terveztek utanna meg babat?
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.19 0 0 57507

Szia Heni:

 

2012 júliusában kezdtem újra szedni a metet másfél év kihagyás után. Szeptemberbe szóltam az endodokinak, hogy babát szeretnénk, ezért célirányosan mindig próbálta lekérni a peteéréshez tartozó hormonokat, hogy egyátalán van-e. A vizsgálatokat nem akarták kiírni, az endodokinál 2013 áprilisban a párom vizsgálatát én sírtam ki és ő javasolta, hogy célszerű lenne 8-9 hónap folyamatos vérvétel után egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Az sztk-s nődokik véleménye várjunk míg letelik az egy év, igazából ott egy cikluskövetést sem tudtam kikérni, nemhogy még egyebet. NIncs sok túl jó tapasztalatom az orvosokkal, ha te nem mész a dolgok után, és nem sírsz rírsz akkor nem nagyon mocorognak az ügyedbe.

 

Azért ne add fel, kell a kitartás. Nekünk is volt pár pofára esős negatív tesztünk, ezért már mi sem mertük se beleélni magunkat, sem pedig folyamatosan tesztelgetni. MÉg akkor sem akartam, amikor kiderült, hogy tényleg babás vagyok, mert tartottam a csalódástól. Tényleg türelem játék és idő kérdése az egész. 

 

 

Üdv

 

           Szele

Előzmény: takacsheni (57506)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.18 0 0 57506
Szeleszte neked mennyi idő mulva rendeltek elő a vizsgàlatot a gyogyszerszedest követően?annyira fèlek h sehogy se jön majd össze.pàrom ugy beleèlte már magát.
takacsheni Creative Commons License 2013.08.18 0 0 57505
Hàààt nekem is lehetne akkora szerencsem h vizsgálatokat megelözve sikerülne a baba.tegnap jol elkeseredtem,vercukormerest csináltam,magabiztosan,8as lett.pedig szedem a gyogyit,igyekszek odafigyelni mit,mennyit eszek,s megis.most meg jobban figyelek rá,max ehen halok:D
vikiviki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 57504

Csajok, van némi problémám! Eddig mindig pontban 30 napra jött meg a mentrucáióm, legutóbb meg ha jól számolok, 18-ra. Ráadásul rendes, sőt, inkább erősebb vérzés, nem pecsételő meg barnázgató... Mi lehet ennek az oka? 

Szeleszte Creative Commons License 2013.08.17 0 0 57503

Szia.

 

Nekünk is már ki volt írva ez a két vizsgálat, de pont akkor jött össze a baba. Nekem annyit mondtak, hogy a páromnak be kell mennie az új klinikán egy szobába ott teljesítenie kell és megszámolják a dokik mennyi a spermiumba az élő katona.

 

Rám a HSG technológiás petevezetékátjárhatósági várt volna: azt mondta az endodoki, hogy kapok egy nyugtató injekciót kontrasztanyagos folyadékot vezetnek a hüvelybe, méhbe és azzal nézik, hogy átjárható-e a petevezeték. Ha van elzáródás, akkor fájdalmas tud lenni a vizsgálat. Persze ez egyénfüggő, olvastam olyanokat akiknek nagyon fájt, és olyanokat akiknek meg se kottyant. 

 

Mivel szerencsére nekem ez a kettő kimaradt az életemből így csak elvi síkon tudok nyilatkozni róla. Főnökömnek is kell átjárhatósági vizsgálat, ő magán úton intézi és HYCOS technológiával akarja megcsináltatni, mert arról azt írják fájdalommentes és kiméletes.

Előzmény: takacsheni (57502)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.16 0 0 57502
Tegnap megjártam a dokit.partnervizsgálat ill átjárhatosági vizsgálat következik.a met napi 2szer1000mg maradhat.erröl a 2vizsgálatrol ki mit tud,kinek van tapasztalata?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!