Keresés

Részletes keresés

sfi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8737
Kellemesnek tűnik! Ez apartman vagy szálloda? És főleg a megfizethető kategóriába tartozik?
Előzmény: Hümi (8730)
Amari bp Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8736
  Tamo daleko:)
Előzmény: szervezkedő (8729)
Hümi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8735
Nem tom...elbizonytalanodtam...:):(
Előzmény: moncsa03 (8734)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8734
Hát úgy nézek én ki?:)) Ezek is ugyanott készültek!
Előzmény: Hümi (8733)
Hümi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8733
...csak nem, hogy sirálynak tecccik lenni...:)
Előzmény: moncsa03 (8732)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8732
Nekem pedig ez a kedvenc "pancsi" helyem!
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8731
Na látod ez még megeshet!:)))
Előzmény: szervezkedő (8729)
Hümi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8730
Keves sfi, egy kellemes ajánlat Budvából...









Ha felkeltette érdeklődésedet tudok egy-két képet mutatni belűről is...:)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8729
Ja és nem írok több ilyen helyről, mert egyszer majd azt tapasztalom, hogy a csillagokat bámulva az eget bámulom, valaki átlép a fejem fölött a sötétben, az arcomra szórja a papucsáról a homokot és amikor ezt észreveszi, megszólal és magyarul elnézést kér.
...és akkor majd szidom magam, minek kell állandóan locsognom!!!

De jut eszembe:

Gde je Kópé?
Előzmény: moncsa03 (8715)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8728

Benned egy író veszett el Szervezkedő! De szerintem a róka is meglepődhetett, hogy mit kerestek ott éjnek évadján!

Igazából remélem, hogy idén már mi is megejthetünk a párommal egy hasonló parti éjszakát a gyerkőcök nélkül, most már nem olyan kicsik. :)

Előzmény: szervezkedő (8726)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8727
A vámosokkal kapcsolatos tapasztalataimról most néhány hétig nem szeretnék semmit sem írni, majd utólag elmesélem miért.
Jelenleg ezerrel dokumentálok és többen dolgozunk egy friss "élményem" kapcsán, ami minden képzeletet felülmúl, hogy 2009ben európában miket tapasztalhat az ember magyarországon és velünk szomszédos országok határain!
Előzmény: Hümi (8725)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8726
Na engem is kirázott a hideg, ott akkor, lent.
Folytatva az előzőeket....
Akkor már két hete dolgoztam egyedül itthon Magyarországon, nejemék gyerkőccel egyedül kint Montenegróna. Majd huszonvalahány órás vonatozás után este értem le, vacsora, szomszédok üdvözlése után gyerkőc a mamára bízva, mi nejemmel neki az éjszakának. Beszélgetünk hogy telt az elmúlt 2 hét, mit csinált a kis ördög. Háton fekve bámuljuk a csillagokat, némán magunkban kívánunk valamit amikor a hulló csillagok éles, görge vonalat karistolnak az augusztusi égbolton. Annyira szép az idő hogy egy pillanatra már megfordul a fejembe, én nem megyek fel, hanem itt alszok a tengerparton, a hátamról hasra fordulok, mert egy kicsit már törik a derekamat a parti kavicsok...
...na ekkor felnézek és tőlem kb 74cm-re egy róka bámul!!!!!!!
Na engem akkor vert ki a hideg! Úgy odasettenkedett hogy nem vettük észre!

(Na ilyenkor a dimenziókat, időket, távolságokat lehet hohy nem képes az ember pontosan megsaccolni, de a róka az tényleg ott volt!)
Előzmény: moncsa03 (8722)
Hümi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8725
Kedves szervi, milyen beutazási tapasztalataid vannak a belépéskori vámosok hozzáállásával...gondolok én a csomagtartóban turkálásra...ha jól tudom az elmúlt éven jelentősen szigorították a bevihető termékek tilalmát...?!
Előzmény: szervezkedő (8723)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8724

Pedig arról volt szó, hogy 1 évig érvényes, úgy látszik hogy sok ilyen dátumú matricát nyomtak:))

Előzmény: szervezkedő (8723)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8723
Matrica!
A matrica ha jól tudom 2009.06.14ig érvényes.
De igazából nem tudom most milyet adnak, de nekem ilyet ragasztottak és akik augusztus végén jöttek le azoknak is ilyet nyomtak az autójára.
Előzmény: moncsa03 (8719)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8722
Hát ezt nagyon szépen leírtad!:))Kirázott a hideg!
Előzmény: szervezkedő (8721)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8721
Ami nekem itt teszik hogy közvetlen a vízparton (a víz szélétől kb5-10-15méterre) tűlevekes fák hűs árnyékába akár egy nagyot lehet szunyókálni is ebéd után és nem kell felmenni a házba amikor elviselhetetlen hőség kínozza a magyart. Ha este lementek ide autóval, akkor az egész öbölben csak a büfé egy lámpája pislákol és csak a hold világítja be a környéket. A meleg sós levegő teljesen karjaiba zár, hallod ahogy az esti tengeri szellő lágyan simogatja fenyők tűleveleit. A levegő kristály tiszta, a néma csendet csak a tenger hullámzása töri meg.
...és már csak egy üveg peszgő illetve pár hangulatosan pislákoló mécses hiányzik a romantikus estéhez!
Előzmény: moncsa03 (8715)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8720
Igen, mindkettő az Adria Toursz-é volt. Illetve az első ahol 3szor voltunk az Djenovicibe volt, nagyon szerettem azt a helyet de bezárták és átköltöztek Tivatba. Ott sokkal nagyobb területen vannak, a mellékhelységek tiszták. Azért nem akarunk idén odamenni mert most Bar ill. Ulcinj környékén szeretnénk jobban szétnézni. 4 évig jártunk Herceg Novi és Budva között.
Előzmény: sfi (8717)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8719
Nem biztos, hogy mindig ennyit kell várni, lehet csak mi fogtuk ki. Többször nem mentünk arra. Viszont a környzetvédelmi díjat csak egyszer fizeted, kapsz egy matricát ami 1 évig érvényes.
Előzmény: sfi (8717)
Hümi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8718
Biztos, hogy az büfé és nem latrina...:)))
Előzmény: szervezkedő (8713)
sfi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8717

Ez a 1,5 óra várakozás nem túl bíztató. :(((

Jól látom, hogy ti 2 kempingben voltatok eddig, amiből az egyik már bezárt, a másik meg Tivatban van?

Meglepve olvasom ezt a 10 euro környezetvédelmi díjat. Ezek szerint ahányszor átmennénk Ho-ból, annyiszor fizetni kellene.

Előzmény: moncsa03 (8714)
Hümi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8716
"El sem tudják képzelni mit jelent ekkora távot nem autópályán leutazni és azután hullán szállást vadászni."

Ezt valóban nem tudom elképzelni...mert én mindig autópályán megyek...:)
Előzmény: szervezkedő (8705)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8715
Na az ilyen helyeket szeretem és keresem Montenegróba! De egy "büfé" legyen mert én inkább elücsörgök az árnyékban egy-két korsó Niksickó mellett amíg a gyerkőcök pancsolnak.
Előzmény: szervezkedő (8713)
moncsa03 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8714

Hát ha Ho.-ból akarsz átmenni akkor Herceg Novi ami közel esik, kavicsos parttal, nekem a kedvenc városom de átlehet menni hajóval a Zanjic-i strandra ami szintén kavicsos és gyönyörű tiszta a vize, közben megnézni a Kék-barlangot.

Viszont nem hiszem, hogy sűrűn kivitelezhető ez a Ho.ból való átjárogatás. Annyira nincs azért közel, főleg a budvai ill. bari rész. Arról nem beszélve, hogy mikor utoljára Ho. felől közelítettük meg a határt 1,5 órát álltunk a tűző napon mire átértünk a határon. Nem volt nagy élmény. Szerintem ha Montenegrót szeretnétek megnézni mindenképpen Montenegróba keressetek szállást. Amúgy eddig minden évben mi is kempingben voltunk 2 gyerkőccel.

Előzmény: sfi (8709)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8713
Akkor szerintem azt mondhatjuk (de cáfoljanak a többiek, vagy hangosan bólogassanak) hogy a Kotori öblön kívül gyakorlatilag ilyneket találsz mindenütt.
Nekem a kedvenc strandom, de nem tudom miért, de olyan közepesen eldugott, de ott van a közelünkben és nincs a világ végén, van egy kis söröző, nem járnak túl sokan, van benn egy nagy szikla ahová beúszva jó nagy fejeseket lehet nyomni, vannak sziklák ahová el lehet bújni a világ előtt, a parton nyugodtan ott lehet hagyni a csónakot éjszakára is(ha ilyenbe is gondolkodtaok esteleg) senki sem bántja stb.

A Zagradja strand madártávlatból...

Októberi csendélet...

Az elhagyott kis büfé téli álmát alussza!
Előzmény: sfi (8712)
sfi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8712
Úgy hogy nem egy zárt öböl, mint Kotor (legalábbis térkép alapján zárt). Úgy nyílt, hogy a tenger felé nézve nem a szembe lévő partot látom, nem ez közeli szigetet, hanem csak a nyílt tengert.
Előzmény: szervezkedő (8711)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8711
Hogy érted hogy nyílt tenger?
Előzmény: sfi (8709)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8710
Én nem a magyar turistákra gondoltam.
A montenegróba utazók között szerintem a Magyarországról utazók száma nem jelentős, de évről évre nő.
A legtöbben szerintem Szerbiából utaztak eddig is és ezután is.
De többekkel beszélgettem (szerbek) akik azt mondták nem kerül nekik sokkal többe egy görög nyaralás. A tavaly bevezetett 10 euros környezetvédelmi díjat többen bután kommunikálták és riogatták vele fél Szerbiát.
Tehán nem a magyaroktól nem lehet a strandon férni.
sfi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8709

A homokos part minket sem vonz, a gyerekek is jól érzik magukat a kavicsos, sziklás parton, ott lehet "bogarászni" órákat is a vízben. :)

Egyébként melyik az a rész, ahol nyílt tenger és nem homokos part van? Budva, Bar környéke?

Előzmény: szervezkedő (8708)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8708
Hogy minél több dolgot láthass tervezd előre meg a szálláshelyeteket!
Nekem ezért tetszett meg annak idején Sutomore környéke.
Szerintem az ország tengerpartját hangulat alapjár 3 részre tagolhatjuk:
- Kotori öböl és környéke
- Budva - Bar közötti partszakasz
- Ulcinj

A nagy hosszú homokos part képen jól mutat és ki kell próbálni, de nálunk se az 50es nagymama, se a 30as anyuka, se a 3 éves kisgyerkőc nem hisztizik érte!
Alföldi gyerek lévén lehangoló hoyg nincsenek lélegzetelállító hegyek, csak víz és homok-amit utálok porszívózni az autóból!
Ha Budva és Bar között szállsz meg akkor mindkét irányba van lehetőséged kirándulgatni.
A hétvégi zsúfoltabb időszakban pl jó választás lehet a Shkodari tavon egy napos kanyar stb.

A fórumban meg nem kell átolvasnod 8-9000 hozzászólást, ha valami érdekel, a téma melletti keresőb írd be és azonnal kiad egy halom találatok!
Előzmény: sfi (8704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!