Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 304
Hát, megértem a férjedet, ismerve titeket. :-))))

Hja kérem, Ámerikában még tomkrúz is vett magának otthonra egy ultrahangot, azt' akkor nézte a zasszonyt, amikor csak akarta.
Előzmény: caixa (301)
kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 303
Ó. Ezt igazán sajnálom. :-(
Előzmény: vicsy (299)
kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 302
Kedves ücsök, elnézésedet kérem, akkor épp többeteknek válaszoltam, elhívtak, és az maradt meg bennem, hogy nem maradt megválaszolatlan kérdés....

majd 6hét 2naposan mentem uh-ra. Ott 3,6mm volt a crl érték,

Hirtelen megnéztem az egyik táblázatomat, és ott a 4 mm-t a 6 hét 1 napra írják. Nem hiszem, hogy ez a különbség érdemi lenne, mint ahogy azt már más is írta. :-) Ha rendesen gyarapodik, akkor semmi gond nem lesz. :-)
Előzmény: ücsök (300)
caixa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 301

Kheiron, kosz, ez jo hir, persze nyilvan ettol meg kismillio baja lehet. Sajnos azota ratevedtem egy cri du chat honlapra, pedig a ferjem letiltott az ilyesmirol, az sem jo, ha egy laikus tul sok baromsagot olvas :)

Amugy 2D-s utoljara a 17. heten keszult, mert itt kint nem torik magukat, hogy legyen meg egy UH. Ketto jar, kesz, vege, ha azon nem latnak semmit, akkor csao szulesig.

 

Azert remelem, a leendo gyerek orra meg valtozik szulesig :)

Előzmény: kheiron (297)
ücsök Creative Commons License 2006.06.20 0 0 300

ANA, köszi a hozzászólást!

 

Kheiron, a 282 es hsz hülye kérdés volt, vagy nem láttad, vagy szándékom ellenére valami ellenszenveset írtam bele?

 

Ha mégis válaszolsz, köszi, ha továbbra sem, bocs, hogy szóltam:(

vicsy Creative Commons License 2006.06.20 0 0 299
Szia Kheiron! Igen, ott van, hogy CN és alatta, hogy 8 cm, aztán a 6 nappal utána levőben meg hogy CN 10 cm.
Egyébként már nem reménykedek, mert most jöttem rá, hogy mit is jelent az a missed ab... persze nem mondták, a neten néztem meg. Az elsőre még kérdőjellel írták...
És ráadásul megtaláltam a lányom 7 hetes uh leletét, 13 mm volt, nem 4,1, és látták a szívműködést. Ha előbb nem, vasárnap be is fejezik a terhességet...
De azért köszi, hogy foglalkoztál a témával!
Vicsy
Előzmény: kheiron (293)
kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 298
Kedves Ágibági, passz, nem vagyok nőgyógyász, hanem radiológus. Mr. Spockot kérdezd.
Előzmény: Ágibági (296)
kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 297
Kedves caixa, igen, az elkészült 3D-s képek erősen hasonlítanak a valóságra. :-)

A Down és a vízfej diagnózisához nem kell 3D, látszik az a 2D-n is. De ha nem látszott, akkor nagy eséllyel nincs is.
Előzmény: caixa (295)
Ágibági Creative Commons License 2006.06.20 0 0 296

Kedves Kheiron!

 

 

Egy korán elhalt (csak 14 mm-es petezsákig jutott) terhességet mindenképpen ki kell kaparni? Magától nem távozik egy idő után?

 

Ági (akinek már van három makkegészséges szüleménye, és most a negyedikért aggódik)

Előzmény: kheiron (272)
caixa Creative Commons License 2006.06.20 0 0 295

Szia Kheiron,

 

Nemreg mozizas celjabol csinaltattunk 3D-s felvetelt a 29. heten a gyerekunkrol. Biztos hulye kerdes, meg nincs is erre gyanu, de azert erdekelne, hogy a kozeli arckepeken latszana, ha Downos vagy vizfeju lenne a gyerek? Szonografus csinalta a kepet es alairtuk, hogy nem felelos semmifele elteres fel nem fedezeseert, de azert kiszurta volna, ha van valami nagyon durva torzulas, nem?

 

Kosz, Cxa

kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 294
CN? A leletben szerepel ez a két betű?
Előzmény: vicsy (291)
kheiron Creative Commons License 2006.06.20 0 0 293
Kedves vicsy, sajnos az általad berakott képek minősége nem teszi lehetővé, hogy érdemben mondhassak bármit azon kívül, hogy egy üreges szervben mértek egy valamit. A szívműködéshez látni kéne effektíve a képernyőt is, rajta a mozgó képpel.

Nem voltam ott a vizsgálatnál, nem láttam a maradék 15 perc valamennyi képét, és nem ismerem a vizsgálódat sem. Nehogy megírd a nevét, mert én nem nőgyógyász vagyok, hanem radiológus. :-)

Igazság szerint az lehetne valamicskével jobb, ha DVD-n meglenne a vizsgálatod, és azt tudnád elküldeni, de értelemszerűen a számomra legideálisabb az lenne, ha láttam volna az egészet, vagy ha én csináltam volna.
Előzmény: vicsy (290)
Rienn75 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 292

Ahová én járok nem kell időpontot kérni. Minden hétköznap van uh 10-13-ig. Akkor megy az ember lánya mikor"kedve szottyan"( meg mikorra visszarendelik). Olyan, mint a futószalag. Összvissz egy monitor van, amit a doki néz. Én pl. még a babát sem láttam, meg sem mutatta a doki.

Hát, ha a 13. héten még nem vagyok elkésve akkor megyek 27-én. Félek tőle, hogy a doki lecseszne minek jöttem egy héttel korábban,mikor 6 hetet mondott.

Köszi a segítséget és bocsi a fél-off-ért.

Előzmény: kheiron (286)
vicsy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 291
És mégegy kérdésem lenne, hogy a 6 nappal ezelőttin az szerepel, cn 8 cm, a main pedig cn 10 cm. Mi az a cn???
Köszi
vicsy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 290
Na végre. És a mai...
Nem tudom, ebből mit lehet kivenni.... de szerinted ezek alapján van esélyem még? Egyébként nem 4, hanem 4,1 mm a mai. Hát fogalmam sincs, mit gondoljak.
Te javasolnál mégegy uh-t?
Vicsy
vicsy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 289
De béna lehetek, hogy nem sikerül...
vicsy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 288
Na mégegyszer...
vicsy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 287
Szia Kheiron! Elküldöm a 6 nappal ezelőtti uh képemet!
Vicsy
kheiron Creative Commons License 2006.06.19 0 0 286
A tarkótáji oedemát a 12-13. héten szokás mérni, szóval még ha akkor a 13. héten leszel, sincs elkésve semmi. De ha gondolod, szerintem az időponteltérésre hivatkozva nyugodtan kérj egy korábbi időpontot.
Előzmény: Rienn75 (281)
kheiron Creative Commons License 2006.06.19 0 0 285
Kedves vicsy!

Belefér még, hogy 7. héten nem látható a szívműködés? 3 vagy 4d-s uh-ra érdemes elmenni? Vagy már ne reménykedjek?

Hm. Hadd ne mondjak semmit a "jobban be tudta hozni"-ra.

Azt mondják, hogy a 6. héten mindenképp látszania kell a szívműködésnek, de ez is gépfüggő, mint oly sok minden az ultrahangban. Nekem sikerült egyszer az 5. héten is látni, bár én csak csúcskategóriás gépekkel dolgozom.

A 3D-4D ultrahang önmagában nem tud semmilyen pluszinformációt adni, maximum annyiban, hogy általában azok a gépek, amik ilyesmit tudnak, a felsőbb kategóriába tartoznak, és azért látszik rajtuk sok minden jobban.
Előzmény: vicsy (283)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.19 0 0 284

Szia!

 

Nekem 7+2-n volt 5,7 mm a CRL, az is kisebb volt minden neten olvasott értéknél, mégis egy négyéves nagy cula lett belőle mára :-)

Előzmény: ücsök (282)
vicsy Creative Commons License 2006.06.19 0 0 283
Szia Kheiron! Voltam ma uh-n. Leírom megint a 6 nappal ezelőtti uh értékeket, majd a mait:
6 napja petezsák: 25x20 mm, crl: 2,4 mm
ma petezsák 29x 19 mm, crl: 4 mm
Szívműködés nem látható.
Most is azt mondta, szerinte nem él. Ha gondolom, visszamehetek pénteken, de ha nem hiszek neki, nézessem meg mással is. Kérdeztem, ha nem él, akkor hogy lehet, hogy nagyobb lett?! Azt mondta, szerinte csak jobban be tudta hozni a géppel...
Hosszú ciklusom volt, hol 31, hol 35 naposak, és április 23-án menstruáltam utoljára.
Válaszodat, véleményedet előre is köszönöm!
Belefér még, hogy 7. héten nem látható a szívműködés? 3 vagy 4d-s uh-ra érdemes elmenni? Vagy már ne reménykedjek?
Vicsy
ücsök Creative Commons License 2006.06.19 0 0 282

Szia Kheiron!

Szabályos 28 napos ciklus 34.ik napján lett poz. a tesztem, majd 6hét 2naposan  mentem uh-ra. Ott 3,6mm volt a crl érték, lüktetett a szíve:) és jelezték, hogy van egy 40x45mm-es corpus luteum cisztám. Arra lennék kíváncsi, hogy az azóta (nem biztos, hogy bölcsen) összeolvasott kismamairodalomban elég tág határok között mozog egy  hat hetes baba nagyjábóli mérete, de én bőven alatta vagyok a legkisebb említett értéknek is. A fogamzás időpontjában pedig eléggé biztos vagyok, mert a sikeresélyes napokból csak egyen volt akció, aztán vis major okból hosszas szünet következett. Nem aggódom vészesen, a dokim szólt volna, ha valami problémát talál, de kíváncsi vagyok, hogy vannak ezek a dolgok.

Köszi!

Rienn75 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 281

Köszi a választ Kheiron!

 A 10.7 mm-t május 16-án mérték, ahol azt mondta erre az értékre az uh-os orvos, hogy 6 hetes terhesség(napokat nem mondott) és menjek vissza 6 hét múlva, azaz június 27-én. A peteérés alapján ( és a megerősítéseddel)viszont 7+3 voltam nem 6 hetes. Így jún. 27-én már 13+4 napos leszek. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ez még belefér a nyaki redő mérésébe? nem túl késő?( Aggódok, hogy nem lesz olyan pontos a mérés, mintha a 12. héten mennék uh-ra.)

Előzmény: kheiron (279)
Plusnyuszi Creative Commons License 2006.06.19 0 0 280

Kedves Kherion!

 

Köszönöm a gyors választ, ami egyébként alátámasztja az én tippemet, hogy a ciklus 33. napján volt a peteérés.

Még egyszer köszi.

 

Üdv.  Plus

Előzmény: kheiron (278)
kheiron Creative Commons License 2006.06.17 0 0 279
Kedves Rienn75, úgy a betöltött 7. hét és 3 nap táján járhatsz.
Előzmény: Rienn75 (277)
kheiron Creative Commons License 2006.06.17 0 0 278
....azaz a betöltött 5. hét és 5-6 nap.
Előzmény: Plusnyuszi (275)
Rienn75 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 277

Kheiron,

A 10,7 mm-es embrió mennyi idős terhességnek felel meg?

kheiron Creative Commons License 2006.06.17 0 0 276
A 6. hét vége felé járhatsz.
Előzmény: Plusnyuszi (275)
Plusnyuszi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 275

Kedves Kheiron!

 

Ma voltam hüvelyi ultrahangon és ez áll a papíromon:

"TVS során a terhes méh üregében egy 8.5 mm-es petezsák látható. Embrionális elemeket, életjelenségeket kimutatni még nem sikerült."

 

Azt szeretném megtudni, hogy ezek az adatok milyen korú terhességet feltételeznek. A ciklusaim nem voltak szabályosak, ezért naptár alapján nehéz megmondani, hogy hányadik héten vagyok, ezért lennék kiváncsi a véleményedre.

 

Előre is nagyon köszönöm

 

Plus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!