Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bp0414 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 167

Szia Peti!

Köszi a tanácsot és megfogadom. Egyébként pont egy futóművestől hoztam el és bizti, hogy nem volt kedve foglalkozni a "drágámmal". Egyébként a kétküllős kormány is eredeti kacsa, - csak talán az évjárat régebbi. Semmi olyan átalakítást nem tervezek és csinálok ami visszafordíthatatlan. Ami az én (mi) veterántagságunkat illeti adig bőven van idő, 1988-ban születet a drágám és már utángyártott alváza van. Mint tudod elég komoly kaszni munkát is kellett végeznem. Szóval marad kacsának, - csak igazitgatom a kedvemnek és elképzelésemnek megfelelően. Tervezem, hogy leugrom Hozzád valamikor (- ha zavarhatlak!) egy órára valahogy kedvem támadt autózgatni. Ja a téliesítésemet sem próbáltam még ki igaziból.

Üdv! Tibor

Előzmény: Pierre2cv (165)
czi.gab Creative Commons License 2004.12.01 0 0 166

Hay Bpo414,

Nem egyszerű a dolog, de megoldható !

Kormáyoszlop lenti végénél, ahol a kormányoszlop a kortmánycsigacsonkkal "össze van gyógyulva" ott van egy bilincs !

Ezt a rögzitő bilincset kell leszerelni, és az M7-es csavart meglazítani, majd kihúzni !

Ha szerncséd van akkor fel tudod húzni a kormányoszlopot, persze ha engedi a biztonsági zár spéci bilincse !

Ha nem, akkor ezt a biztonsági zárbilincsét is le kell szerelni és

rögtön szabad a kormányoszlopod, feltudod húzni !

Csak ezután jön a kormánykerék beállítása a megfelelő kivánt helyzetbe !

Kormánycsiga - csonkricnire rátenni a kormányoszlopot, majd játszás a beállítással !

Ha minden jó akkor fordított sorrendben összeszerelés !

Jó munkát és kevés "anyázást" kivánok !

Én inkább elhalasztanám tavaszra, ha kint a szabad ég alatt kell szerelned !

Ha van még kérdésed fordulj hozzám bizalommal !

Kátsás üdvözlettel ! fgt.sr

Előzmény: bp0414 (159)
Pierre2cv Creative Commons License 2004.12.01 0 0 165

bp!

Először vidd el egy futómű beállító műhelybe és állítasd be a gyári értékre: Középállás, összetartás, végállás határolás.

Utána kell a kormányrudat hozzáigazítani, vagyis le kell húzni a kormánymű ricnis csonkjáról (a szorító csavart előtte ki kell ütni) és olyan pozícióba kell visszatenni, hogy a küllők jól álljanak.

De én nem javaslom, hogy csereberéld az alkatrészeket, átalakítsd a gépet, mert így egy nem tipusazonos értéktelen öszvér keletkezik és majd nem fog átmenni a veteránvizsgán. Minden apró részlet maradjon eredeti.

Előzmény: bp0414 (164)
bp0414 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 164

NA !!!

Valami a kormányomról?

Tibor

bp0414 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 163

Helló Fincsi!

Én is gratulálok! Vigasztaljon, hogy ebből igaziban nincs újabb! Sőt jobb sincs!

Üdv! Tibor

Előzmény: fincsi2cv (161)
Pierre2cv Creative Commons License 2004.12.01 0 0 162
Szuper, úgy látom kormányozható is
Előzmény: fincsi2cv (161)
fincsi2cv Creative Commons License 2004.12.01 0 0 161

Bocsi ,na itt van..!

fincsi2cv Creative Commons License 2004.12.01 0 0 160

Tegnap megvettem életem első új autóját....,íme

bp0414 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 159

Sziasztok!

Gondom van!  Szereztem egy két küllös kormányt és felraktam a régi helyére szinte föggölegesen áll. A régi egy küllösnél nem érdekelt, hogy egy kicsit csálé. Ezt azonban szeretnémy szépen beállítani, azt mondják hozzáértök, hogy ne próbálkozzan a kormányösszekötök állítgatásával mert lehet, hogy nem tudok befordulni a kapun. Inkább a kormánykerék agyat farigcsáljam! Mi a megoldás szerintetek?
Köszi! Tibor

bp0414 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 158

Szia Pierre!

Az, hogy nem reagálok nem jelenti azt, hogy nem is olvasom a COCH-t.

Én is köszönettel vettem a 2346 COCH tájékoztatást (köszi Balázs) és utána is járta egy kicsit a biztosítási dolognak. Igaz ma már éjféltől tán nem is aktuális. Szóval a lényeg, (25 év alatti hobby autó) hogy megoldható a dolog ha beviszek min. mégegy autót a biztósíttársasághóz aminek a bonuszára működik a "hobby" célból tartott kedvenc. Ez az én esetemben ráfizetést jelentett volna, igy aztán maradtam a régi megoldásoknál. Kb. ennyi.

Üdv! Tibor

Előzmény: Pierre2cv (157)
Pierre2cv Creative Commons License 2004.11.30 0 0 157

A legutóbbi klubgyűlésünkön ott volt BK és korrekten válaszolt minden kérdésre.

Azt mondta, hogy a Mavamsz nem szállt ki a veterán biztosításból, akinek volt ilyen, az rendben meg fogja kapni a csekkeket, minden megy tovább. 25 év felett mindenki csináltassa meg a minősítést és ők megkötik a biztosítást.

 

25 év alatt nekik nincs kedvezményes ajánlatuk, azt a pár évet vagy a forgalomból való kivonással (Trabi), vagy normál rendszerben mindenki valahogy vészelje át.

 

Én is ide tartozom és úgy döntöttem, hogy egyelőre maradok a normál biztosításnál, nem kockáztatom felmondani a nagy bónuszomat, hogy új biztosítást kössek a Keleteurópai, vagy a Bogár klubbon keresztül. Csak párezer Ft lenne a differencia és nem lehet tudni, hogy ennek az új biztosításnak a kondíciói mennyire stabilak (a sok megélhetési veterános miatt szerintem bizonytalanok) De majd 1 év múlva többet tudunk

czi.gab Creative Commons License 2004.11.28 0 0 156
Támogatom én is az "összevont rendelést" ! Jó lenne még ez évben egy nagyobbat realizálni ! Ez ügyben is akartam veled "Pierre" beszélni, csak hamar elmentél a taggyülésről !
Előzmény: Pierre2cv (155)
Pierre2cv Creative Commons License 2004.11.25 0 0 155
Kevés dolgot megrendelni nem gazdaságos. Keress meg emailben.
Előzmény: jockey25 (152)
TWK-001 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 154

Tisztelt Veterán-, nosztalgia-, és hobbiautó tulajdonosok!

 

FIGYELEM! Közeleg a biztosítási évforduló! Érdemes elolvasni az egyesületünk ajánlatát!

Egy hete felrakott ajánlatunkra sokan jelentkeztek, de hátha még van akihez nem jutott el a hír.

Egyesületünk a Kelet-európai Járműipar Gyöngyszemei Nosztalgiaautós és Motoros Klub a 2005-ös évre a jelenlegi legkedvezőbb kedvezményes kötelező biztosítási szerződéseket tudja kínálni 25 évesnél idősebb veterán ill. nosztalgia járművekre, egy a legnagyobb biztosítóval kötött közvetlen együttműködési szerződés alapján.

A kategória díjak minden eddiginél kedvezőbbek, és nem terheli MAVAMSZ díj

.Bejegyzett más autós motoros klubok tagjainak, amennyiben klubvezetőjük tagságukat igazolja, nem kell klubunk tagdíját kifizetnie, csak 1000 Ft éves kezelési díjat.

Újdonság nálunk továbbá hogy a 25 évesnél fiatalabb, hobbi célból tartott második járművek is biztosíthatók a kedvezményes rendszerben egyedi feltételek és tarifák szerint.

Amennyiben érdekel benneteket a lehetőség akkor még a biztosítási évforduló alatt, lehetőleg nov. 28.-ig jelentkezzetek a 06 30 924 11 29-es telefonon.

Tekintsétek meg honlapunkon a díjtáblázatot és a tájékoztatónkat, a főoldalon bal oldalt, a tudnivalók rovatban. Töltsétek le a kedvezményes biztosítási rendszerbe lépéshez szükséges regisztrációs adatlapot és meghatalmazást. Honlapunk címe: http://www.trabantklub.hu,

Üdvözlettel: Muczán Gábor klubvezető

czi.gab Creative Commons License 2004.11.23 0 0 153

Hay Jockey25,

Fordulj hozzám bizalommal alkatrész és szerelés ügyében is !

g.cit@citromail.hu illetve a 209 10 99 vonalas számon is elérsz.

Van "gyári" katalogusom is ! Bövebbet személyesen !

fgt.sr

Előzmény: jockey25 (152)
jockey25 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 152

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy kacsát. Sajnos felújításra szorul, de a véleményem az, ha már nekifogok, persze szép lassan (láttam itt a jó szakemberek lassan dolgoznak :)), akkor legyen tuti a gép meg külsőre is mutasson. Szóval kilakatoltatom, majd le szeretném újra fújatni. Bordós színűt képzeltem el. Ehhez viszont szeretnék egy hasonló színű tetőt, (ponyvát). Lehet e Mo.-on venni hozzá? Ha nem akkor ismeritek a következő oldalt?:

 

https://www.franzose.de/shop/artikel/rubrik.php4?rubrik=RO

 

Biztos nem olcsó, de legalább van minden féle színből. Rendelt már valaki így külföldről? Tapasztalatok? Nekem tetszik az oldal, hogy végül is nem is annyira horribilis összegért mindent bigyulát meg lehet venni. Kérdés, hogy mennyi a szállítási idő meg a postázási díj?

 

 

Köszi előre is mindent!

bp0414 Creative Commons License 2004.11.22 0 0 151

Sziasztok!

Ha van kedvetek és időtök nézzetek el és olvasgassátok egy kicsit a TATARA oldalt.

Meggyöződésem, hogy kb. igy kéne társalognunk, segítkeznünk egymásnak, stb.

Üdv! Tibor

czi.gab Creative Commons License 2004.11.18 0 0 150

Hay Monyesz,

Sajnálom, mert nem olyan rossz ez a "csapat" csak még nem ismerjük egymást !

Kár, hogy nem találkozhatunk személyesen ! Viszont továbbra is várom a listádat !

Vive la Deux Chevaux ! / fgt.sr

Előzmény: monyesz (149)
monyesz Creative Commons License 2004.11.16 0 0 149
Nem megyek, mert nem vagyok COCH tag.
Előzmény: czi.gab (148)
czi.gab Creative Commons License 2004.11.16 0 0 148

Hay Monyesz,

Jössz a COCH taggyülésre ?

Mert ott is át tudod adni a listádat !

Kácsás üdvözlettel / fgt.sr

Előzmény: monyesz (147)
monyesz Creative Commons License 2004.11.15 0 0 147

OK Gábor !

Összeírom és eljuttatom.

Előzmény: czi.gab (146)
czi.gab Creative Commons License 2004.11.12 0 0 146

Hay,

A postázás is hozzátartozik a "hápogáshoz" !

Ha gondolod megirhatnád mégis, hogy mire lenne szükséged az új e.Mail címemre !

 

Előzmény: monyesz (143)
monyesz Creative Commons License 2004.11.12 0 0 145

Szilveszterkor Párizsban leszek, úgyhogy az nem OK .

Így persze a ködlámpákat sem tudom odaadni... :))))

Meg egy kicsit fel akarom újítani őket a télen (tudod krómozás helyreállítás, stb.)

Előzmény: METYA (144)
METYA Creative Commons License 2004.11.12 0 0 144

monyesz,

 

Horvátzsidányban (Kőszeg mellett) szilveszterezek, ha kell valami szívesen leviszem neked.

Ködlámpáimat mikor kapom?

:-)

 

 

Előzmény: monyesz (143)
monyesz Creative Commons License 2004.11.12 0 0 143

OK Gábor !

Azért írtam, hogy eladhatod ha kell valakinek, mert ez az ügy megoldódott.

Apróságok kellenének nekem is, de én olyan messze vagyok pesttől és olyan ritkán jutok el, hogy na ! Postázással meg nem akarlak fárasztani...

Előzmény: czi.gab (142)
czi.gab Creative Commons License 2004.11.11 0 0 142

Hay Monyesz,

Lelazúlhat a bilincs, de azért olyan könnyen nem tud leugrani a kormányoszlop !

Mert általában "rászokott gyógyulni" azaz "összerohadnak" szó szerint !

Csak amikor az alvázzal történik valami akkor törik el a kormányrúd vagy mint legutóbb hallottam a kormánycsiga csonkja törik el, ami igen ritka !

Remélem sikerült már üzemképessé tenni a Kácsát !

Különben kb. az árában vették a kormányoszlopot !

Ha tudok még valamiben segíteni, szóljatok !

Citr. üdv. / czi.gab

 

Előzmény: monyesz (141)
monyesz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 141

Na, eljuttattam a címeket tegnap, de éppen ott volt az asztalon a kormányrúd - most sikerült szerezni a szerelőnek is egyet (10e FT).

Kérdeztem, hogy mi ment tönkre ? Állítólag a csö belsejében a ricni kopott el, mert azt igazából egy bilincs szorítja a kormánymű megfelelő részéhez. Namármost ha ez a bilincs meglazul, akkor elugrik a rúd és elkopik ez fogazás.

Előzmény: monyesz (140)
monyesz Creative Commons License 2004.11.10 0 0 140

Hát én is csak kisúttörő módjára próbálok segíteni, úgyhogy nem is én foglak keresni, hanem a közvetlen érdekelt. Fáj a szívem, hogy nem szalad az a Kacsa az utakon, Győrben van egy pár darab.

Szombathelyen olyan kevés van, hogy általában a gyerekek mutogatnak rá, a felnőttek meg tátott szájjal lesik.

Előzmény: czi.gab (139)
czi.gab Creative Commons License 2004.11.10 0 0 139

Hay Monyesz,

Köszi a biztatást, de eddig sem mentem a "szomszédságba támogatást kérni" !

Tudom, hogy sokakat zavar, ha valakinek kronkrét elképzelése van és azt ráadásul a nyilvánosság elé tárja !

Én már csak ilyen vagyok a születésem óta, mert az átlag család legkisebb fiaként, már eddig is "nagyon sokakkal meg kellett küzdenem" a szó átvitt értelmében is"!

Ráadásul még "kettős keresztem is van", amit viszont szivesen viselek,

mert július 14.-én a franciák SZABADSÁG NAPJÁN születtem és a keresztségben a Gábor nevet kaptam, ami viszont valamire kötelez !

Erről csak annyit, hogy ne nagyon untassalak: hírvivőt is jelent többek között !

Az új elérhetőségemet már közöltem azaz g.cit.kukac.citromail.hu

Ugyanis én nem vagyok az a "bujkálós fajta", sőt az érdekeim is azt kivánják, hogy elérhető legyek !?!

Különben napközben elérhető vagyok a 2091099 vonalas telefonon, amely a budai SKÁLA környékén van, a közelebbit majd személyesen .

Beviszem magammal a "kormányoszlopot", hogy minél előbb lehessen kormányozni !

A francia nyelvtudásom csekély, éppen most kezdem lassan levetkeznem a francia nyelv iránti ellenszenvemet, mely TRIANON miatt nehezedett reám !

Bár még 1987-ben "megköpködtem a TRIANON palotát", mikor PÁRIZS-ban jártam !

De túl az ötvenen már megváltozhat az ember gyerekének a véleménye föleg, ha több infora tesz szert a különféle dolgokban !

Várom a jelentkezésedet, mert úgy tünik számomra, hogy "egy húron pendülünk", mert én is mint a "cserkészek" ahol tudok segítek, bár én csak "kisdobos és úttörő, majd KISZ tag sőt vezető is" voltam, de ez ma már nem sokat változtat a dolgokon !

Elnézést, de kicsit hosszabbra sikeredett mint én is gondoltam, de nem árt rólam ezeket tudni !

"ÉLJEN A KÉT LÓVAS ADÓLÓERŐ" ! / fgt.sr

 

 

Előzmény: monyesz (136)
TWK-001 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 138

Tisztelt Veterán-, nosztalgia-, és hobbiautó tulajdonosok!

 

Egyesületünk a Kelet-európai Járműipar Gyöngyszemei Nosztalgiaautós és Motoros Klub a 2005-ös évre a jelenlegi legkedvezőbb kedvezményes kötelező biztosítási szerződéseket tudja kínálni egy a legnagyobb biztosítóval kötött közvetlen együttműködési szerződés alapján.

 

A kategória díjak minden eddiginél kedvezőbbek, és nem terheli MAVAMSZ díj

.Bejegyzett más autós motoros klubok tagjainak, amennyiben klubvezetőjük tagságukat igazolja, nem kell klubunk tagdíját kifizetnie, csak 1000 Ft éves kezelési díjat.

Újdonság nálunk továbbá hogy a 25 évesnél fiatalabb, hobbi célból tartott második járművek is biztosíthatók a kedvezményes rendszerben egyedi feltételek és tarifák szerint.

Amennyiben érdekel benneteket a lehetőség akkor még a biztosítási évforduló alatt, lehetőleg nov. 20.-ig jelentkezzetek a 06 30 924 11 29-es telefonon.

Tekintsétek meg honlapunkon a díjtáblázatot és a tájékoztatónkat, a főoldalon bal oldalt, a tudnivalók rovatban. Honlapunk címe: http://www.trabantklub.hu,

Üdvözlettel: Muczán Gábor klubvezető

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!