Keresés

Részletes keresés

CsA Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1385

Sziasztok!

Két és fél hónappal ezelőtt vettem egy 30 cm-es YTONG falazatú családi házat, 1996-ban kezdték el építeni, 1997-ben kapott lakhatásit. Összességében jól megépített háznak tűnik, eredetileg egy menő focista építette a lányának aki 12 évig birtokolta.  Kívűl belül voltak rajta repedések, de láthatóan régen volt festve, úgy gondoltam, hogy már régi keletűek lehetnek. Később megnézte apósom is, aki építész, és ő sem ítélte vészesnek a helyzetet. Vízszintes, függőleges és átlós irányú repedések egyaránt voltak. Belülről a falak le lettek glettelve, festve, ill. új burkolatokat (padló, fürdőszoba) kapott a ház. Kb. egy hónapja végeztek a festők, ahol nagyobb repedés volt, oda hálót is tettek. A napokban vettem észre, miután már beköltöztünk, hogy a frissen glettelt és festett falakon ismételten repedések jelentek meg. Most kint -10 fok van, belül meg fűtünk rendesen, de gondolom ennyi még kevés lenne ahhoz, hogy újból repedések keletkezzenek, valami más lehet a háttérben.

Találkozott már valaki hasonló problémával, és ha igen, akkor mi okozta a repedéseket és hogyan lehet megszüntetni...?

Jövőre kívűlről is szeretnénk rendbe tenni, gondolkoztam azon, hogy egybe lehetne kötni némi pótlólagos nikecel szigeteléssel. Tudomásom szerint a 30-as YTONG hőátbocsátási tényezője eleve nagyon jó, van értelme még további szigetelésnek?

Üdv:

CsA

 

nagy ivó Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1384
Alku alapnak a vakolat hiánya jó, de szerintem ennek hiánya nem gond, írom ezt azért is, mert 8-10 éve egy telken kibontott ytong van vagy 15 raklappal esőben hóban, de egyben van, nem mállott szét.
Előzmény: (M)Ákos (1382)
nagy ivó Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1383
Nem reped ha a megfelelő vasalat a megfelelő helyen van. Egy téglából épült is mozog, amíg be nem áll. Általában minden épület vakolata elreped, ha az alapozástól számított 2-3 hónapon belül vakolják.
Előzmény: memorix (1381)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1382

YTONG házikó meddig bírja károsodás nélkül csupaszon?

Ismerős nézeget egy félbehagyott házat, tető és nyílászárók vannak.

2 vagy 3 éve áll külső vakolat nélkül.

memorix Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1381
Az Ytong fal általában a 2. 3 . évben reped meg...

A repedés oka többféle lehet...
alap mozgás,
zsugorodás
hőmozgás
páramozgás
egyrészt a vasalat hiánya miatt is lehet...
másrészt ha nem a megfelelő anyaggal van kitöltve a fugaköz vagy nem megfelelően van kitöltve...

célszerű a külső és a belső oldalon is vakolat erősítő hálót elhelyezni igy a repedés nem látszik meg...



Előzmény: nagy ivó (1370)
nagy ivó Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1380
A 2 szál parapettvas sokkal kevesebb, mint a 2 soronkénti vasalat, ráadásul a holland által hozott vas szerintem többet tart, már csak a felülete miatt is.
Előzmény: NeomatiK (1379)
NeomatiK Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1379

Áhá! Viszont nehezen tudom elhinni, hogy ez a cucc fogja meg a falat, ha az repedni készülne, mert a parapetvasaláshoz is 8-as vas kell 2db. Tudom, ott koncentráltabb az erő, de akkor is.

Előzmény: nagy ivó (1378)
nagy ivó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1378
Kb, úgy néz ki, mintha egy élvédőt kilapítanál. 4-5 cm széles , átlósan bordázott és 2 mm vastag rozsdamentes anyagból volt. 30-as falba 2 db-ot raktunk a fal síktól 5-5 cm-rel beljebb. Jó a vékonyágyazatú és a hőszigetelt szárazhabarcshoz is.
Előzmény: NeomatiK (1377)
NeomatiK Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1377
Még ilyenről se hallottam. Milyen (vastag) ytong elemhez, milyen habarccsal lett falazva?
Előzmény: nagy ivó (1372)
NeomatiK Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1376
Naná hogy kell, ha nem akarsz sokat fizetni a fűtésért. Bolond ember, aki hőszigetlés nélkül épít házat.
Előzmény: szandra23 (1373)
szandra23 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1375
köszönöm
Előzmény: Axióma (1374)
Axióma Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1374
Kell! Es mivel nem a centik dragak, hanem a kulso felulet meg a vakolat, amennyi csak belefer, kb. 8 centi alatt nagyon rossz az ar/ertek ara'ny! [A bepeneszedeshez semmi koze az EPS-hez, plane nem ahhoz, hogy ytongra vagy teglara rakjak, a problema a szelloztetes hianyanal szokott lenni - a jol zarodo ablakok mellett.]
Előzmény: szandra23 (1373)
szandra23 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1373
Sziasztok. Nagyon nagyon gyors segítség kéne, gyakorlatilag holnapra kell eldöntenünk, hogy dryvit vagy nem dryvit. Egyik szaki azt mondja, hogy az ytongra nem lehet dryvitot rakni, mert bepenészedik a lakás belülről.... a másik meg, hogy csak a vert falra és a vályogra nem lehet , az ytongra simán mehet. Holnap kezdenék a ház vakolását, csak kérdés, hogy dryvit kell e???? Illetve, hogy lehet e ?????? Nagyon köszönöm a választ előre is.
nagy ivó Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1372
Anno, egy hollandnak készítettünk egy csarnokot, ő hollandiából hozta a rácsozott vasalatot, amit minden második sorba beraktunk.
Repedés sehol sem lett.
Előzmény: HorneTOM (1371)
HorneTOM Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1371
Az ytong falazatba tudomásom szerint a nyílások alatti teljes sor alá elhelyezendő parapettvasaláson kívül tudtommal nincs más a habarcson kívül. Nem ezek hiánya miatti repedésekre gondoltam. De javítsatok a tévedek.
nagy ivó Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1370
" Az Ytong is nagyon jó anyag, ami a kivitelezés pontosságát, és gyorsaságát illeti, valamint a kész falazat tulajdonságai is jók. Én többször hallottam már arról hogy az Ytong házak sokat mozgolódnak eleinte, ezért nem csak csatlakozó felületeknél, hanem falmezőben is összerepedeznek a falak. "
Ha kimarad belőle a rácsos vasalat, akkor mozoghat.
Sokan megveszik kissebb vagyonért az ytongot, de a hozzávaló vasalatért már sajnálják a pénzt, ami töredéke a falazó anyagnak.
Előzmény: HorneTOM (1367)
Axióma Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1369
Nemregota lehetsz a forumon, ha me'g elhiszed a lelegzo fal mesejet:) A lenyeg, hogy szigetelni, minel jobban, es boven jo az EPS. Persze a parat kezelni kell, de a fal a maga 0,3%-aval ebben nem sokat jatszik kozre... es ujepitesut ahol felmerulhet a falazoanyag ott mar tok mindegy, mert minimalis cel (gazdasagi okokbol) az alacsony energias haz, allando (esetleg foldregiszteres/rekupatoros) szelloztetovel. Akkor meg mar kit erdekel a para?
Előzmény: HorneTOM (1367)
HorneTOM Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1368

Jézus.. lejjebbolvastam... eszembe is jutott még valami.  Ha megengedtek egy tanácsot:

 Nem tudom miért pattannak ki emberek fejéből ötleteg a különböző anyagú elemeket keverni. Ha egy mód van rá, ugyanazon anyagból építsük a fal minden részét. Nyílván a betont nem tudjuk elkerülni, ezt okosan borítsuk körbe hőszigeteléssel, de véletlenül se tegyünk ytong áthidalót kerámia falazatba vagy fordítva. Tudom hogy működik úgy is, de okozhatnak meglepetést az ilyen öszvér szrkezetek. Persze nem arra gondolok hogy leszakad a mennyezet. de a glettanyagot, festéket és hálót ne rakjuk el túl messzire. szükség lehet rájuk. 

 Rend a lelke mindennek. Nekem mondjuk az is visszatetszést kelt, ha egy volkswagenre audi emblémás kereket vesznek. tudom hogy megfelel. De az nem odavaló!

HorneTOM Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1367

Ha megengeditek hozzászólnék én is. Én a házamat biztosan nem építeném proconceptből. Ugye ez az a polisztorol elemes valami, amit betonnal kell kitölteni. statikailag bizonyára jó, és talán a hőszigetelése is megfelelő, de kíváncsi lennék pl mennyire jól bánik a párával. És kicsit az eps szigetelésnél is ez az aggályom. Én az elérhető legszélesebb kerámia falazatot javasolnám (nyugatabbra már akár 49 cm, itthon tudtommal 44 cm vastag a Porotherm Hs és Profi is, a Mátratherm a Leiertől pedig 45 cm is lehet).

 Az Ytong is nagyon jó anyag, ami a kivitelezés pontosságát, és gyorsaságát illeti, valamint a kész falazat tulajdonságai is jók. Én többször hallottam már arról hogy az Ytong házak sokat mozgolódnak eleinte, ezért nem csak csatlakozó felületeknél, hanem falmezőben is összerepedeznek a falak. Ha van ilyen tapasztalata valakinek, írja le, érdekelne engem is.

 Tehát Ytong vagy Porotherm mindenképpen. A Mátratherm olcsóbb, de állítólag silányabb minőségű anyag. Végülis ennek is utánanéznék ha építkeznék.

 Ami a hőszigetelést illeti utólag, csak szálas anyagot tennék a falra, de a legmegfelelőbb, ha fal rétegrendbe beleerőszakolunk egy légrést is. Nagyon fontos a tető rendes kiszellőztetése is ha már itt tartunk. Senki ne spóroljon a tető faanyagán, és adja meg a minimum 5 cm átszellőzést, és a minőségi tetőfóliát a házának. Utólag nem fogja bánni.

 Hát dióhéjban ennyi jutott eszembe a dologról. Pörgessük a topicot! :)

Dassler Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1365
Építetem. Bár ahogy a Proconceptet nézegettem, az némi segítséggel - alapozás, betonmag, kémény - menne magamtól is. még lehet, hogy az lesz.
Előzmény: dcsabi8 (1364)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1364

Szerintem a porotherm profi nem játszik az ára miatt, akkor inkább Ytong.

Az én véleményem az ha magad épited akkor a prokoncept féle a lejobb megoldás.Főleg akkor érzed amikor le kell szigetelni kivülről, és csak a munkadij 2500...

Ha épiteted akkor meg a sima porotherm tégla+EPS.

EPS a legjobb megoldás, én az austrothermet javaslom.

Előzmény: Dassler (1363)
Dassler Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1363

Nem mondom, hogy a pénz része nem számít, de nem érdekes anyira esetemben - szerencsére - az Ytong ill. a tégla közötti árkülönbség. 3 szigetelés mnidkettőre kerülne így is, úgy is.

 Mint mindenki más, igyekszek én is a lehető legjobb, elérhető megoldást megtalálni. A Porotherm konkrétan a profi termékcsoport miatt került képbe. Hagyományos habarcsos megoldással is leht szépen falazni, de sokkal időigényesebb, mint mondjuk a profival vag ytonggal. Na nem mintha nem érnék rá, csak valahogy így falazás szempontjából műszakilag szimpibb megoldások.

 A Proconcept típusú rendszerekről meg még nem hallottam számottevő véleményt a marketingen kívül, ellenben a téglával és az Ytonggal.

 Szóval ezért szűkítettem be a látókörömet a Porotherm profira ill. az Ytongra.

Külső hőszigetelésnek (homlokzat) még mindig az EPS (austrotherm, Bachl, Dryvit stb.) megoldás a legjobb? Esetleg Rockwool, egyéb ásványgyapot vagy Baumit Nano? Ezekről tudtok vmit?

Előzmény: memorix (1362)
memorix Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1362

Az Ytong tégla jelentősebben  drágább mint a mátratherm+EPS...igy aki az árra megy az jobban jár vele...

 

téglából is lehet szép házat építeni és viszonylag egyenes falakat húzni sőt ytongból is lehet görbe falat rakni...

 

Nem mindenki szeretné a házát fúrkálni és vágdosni...ha fúrni kell képet, konyhaszekrényt akkor van ahoz fúrógép...

 

Rég rossz ha Ytongon az eltéréseket csiszolni kell...amúgy téglából van a porotherm profi is...

 

Én inkább a jó csapatban hiszek vagy valaki tud jól téglát rakni vagy nem...

 

 

Előzmény: NeomatiK (1361)
NeomatiK Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1361
Mindent összevetve nem biztos hogy annyival drágább az ytong. Nekem szimpatikus az ytongnál, hogy nyugodtan lehet bele szögelni, vagy csavarozni. A hornyok kialakítása is gyerekjáték, szemben a téglával. Falazáskor ha van egy kis eltérés, akkor könnyen le lehet csiszolni, téglánál meg rakhat az ember vastagabb vakolatot.
Előzmény: memorix (1358)
Dassler Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1360
Köszi a válaszkat. A tégla valahogy szimpibb, mint az Ytong. Nézegettem a Proconceptet is. Majd valszeg mindegyikre kérek árajánlatot.
memorix Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1359
Amúgy ha 30NF téglát választasz akkor a legalsó sort 30NF Ytongról indítsad és nem leszel olyan hőhidas...

Előzmény: memorix (1358)
memorix Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1358
Matratherm 30NF +20-25 cm hőszigetelés, ezzel jobban jársz.

Az Ytong drága már nem éri meg és több vele a macera...

A Multipor+s hőszigetelés pedig nem jobb és olcsóbb mint az EPS sőt drágább ergo szintén nem éri meg...

Ha építkeznék akkor téglában gondolkodnék...azonban nem porothermben ...elég rossz szériáik is szoktak lenni...szóba jöhet esetleg valamilyen zsalús rendszer...de csak akkor ha kedvezőbb áron lenne a falazat mintha tégla+EPS lenne...
Előzmény: Dassler (1356)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1357

Maradj a sima tégla +EPS-nél. Valamint nyugodtan gondolkodj el a polisztirol zsalus rendszereken(pl prokoncept). Szerintem ez éri meg legjobban most!

Ytongot multipor szigeteléssel baromi drága szerintem...

Előzmény: Dassler (1356)
Dassler Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1356
Azért itt kérdezem (Ytong) mert ebben a két alternatívában (Ytong v. porotherm) godolkodunk.
Előzmény: Dassler (1355)
Dassler Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1355

Sziasztok,

 

 a porotherm profival kapcs van valakinek vmi kivitelezéssel kapcsolatos tapasztalata? ill. a Xella Multipor szigeteléséről?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!