Keresés

Részletes keresés

tüskéskaktusz Creative Commons License 2016.05.20 0 0 7236

Egyesületek! (Különböző nick név alatt írták, hogy  a 7108 szám alatt leírt Baumag anyag 80 %-ban a birtokukban volt. Akkor most megkérdezem:

1,/ 13 év alatt miért nem léptek?

2./ A tagságot miért nem tájékoztatták erről?

3./ Ha voltak ezzel kapcsolatban bizonyító papírjaik akkor miért nem hívtak össze közgyűlést?

4./ Miért hagyták az embereket félre vezetni, hogy a Baumagba betett pénzük az betét, holott a szerződés szerint üzletrészt vettek, olyan üzletrészt ami mögött nem volt semmi. Tehát megvették a semmit. Ami nem más mint csalás. Ebből kellett volna Önöknek indítani, hisz volt tudomásuk róla. Ezt állítják. Akkor már rég a kezünkbe lenne az ellopott pénzünk. Önök és nyakfog máshoz sem ért csak egymást gyalázza. Olyanok mint a pisis gyerekek.

Véleményem szerint az egyesületek eddig sem csináltak semmit, azon kívül, hogy a tagdíjakat beszedték.De a tagságot nem tájékoztatták a csalás tényéről. Most viszont verik a mellüket, csak nem tudom minek. Az aláírás gyűjtésről annyit, hogy elment a hajó. Ébredjen már kedves nyakfog úr. Álmodozás az élet megrontója.

Most pedig próbáljanak felnőtt módjára viselkedni, nem bele olvasni hanem el kell újra olvasni 7108 beírást. Mi továbbra is dolgozunk nem várjuk a sült galambot.  Még annyit, hogy a Q összefognak és nem pisis óvodások módjára viselkednek. Teszik a dolgukat és segítik egymást a cél érdekében.

 

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.20 0 0 7235

Aki  jónak tartja azt,hogy a két egyesület fogjon össze,és így egyesült erővel valósuljon meg az országos aláírásgyűjtés ,kérem itt jelezni ,még 5 napig várom a jelentkszéseket.

 

1.Nyakfogom Sényi Miklós

2.

 

 A korábbi sikeres 4 ezres listánál is borzasztó lassan jelentkezett a 2. ponthoz az első károsult.

Aztán elindult a lavina.Akkor 4000 károsult ugyanazt a nyelvet beszélte.Bizakodással tekintett mindenki az erőteljesen növekedő listára,megértettük egymást,és az idők szavát is.Remélem így lesz ez most is.

 

Ez a lista  már "élesben",és életre-halálra megy.

Ez a lista dönti el,hogy lesz-e  országos aláírás gyűjtés.

Ezt a listát vegye minden károsult nagyon komolyan,és tekintse mindenki egyben az utolsó szalmaszálnak is.

 

Várok még egy hetet,ha nem lesz eredmény,akkor részemről ENDE,átadom a stafétabotot,és én is csak messziről nézegetem,hogy kikaparja-e valaki nekem is a gesztenyét.

 

Azután minden távol maradó vessen magára,és oldja meg az 5-10-12 milliós problémáját úgy ahogy tudja, én befejeztem.

 

 

 

 

Nyugodtan jelentkezzen az is ,aki nem akarja az országos aláírásgyűjtés megvalósítását.Ők ebbe a második listába gyülekezhetnek:

 

1.Néhány nevet máris beírhatnék,de ide is csak jelentkezés után kerülhet nevek.

2.

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7234

Nincs jövőképetek , csak élősködtök  a károsultakon.

 

Nem kellene megmozdulni végre?Úgy viselkedtek,mint egy lajhár.

 

Még az engedély megkérése sincs ínyetekre,vagy méltóságon alulinak ítélitek azt?

 

Helyetekben én már rég letettem volna O.V.,és 100 fullajtárja asztalára 1 millió ember reményteli polgári kezdeményezését,a sajtó jelenlétében.

Már rég visszakaptuk volna a pénzünket,ha nem lennétek ilyen kapzsiak.  

Kíváncsi vagyok rá ,hogy még meddig tudjátok eljátszani a bazári majmot a 12000

károsult előtt.

Hatalmas pofátlanság kell egy ilyen magatartásoz.Én ezt nem merném ekkora nyilvánosság előtt megtenni.Ez már több mint bűntett.

 

 

 

 

 

Előzmény: Az egérke és az elefánt (7229)
nyakfogom Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7233

Aki  jónak tartja azt,hogy a két egyesület fogjon össze,és így egyesült erővel valósuljon meg az országos aláírásgyűjtés ,kérem itt jelezze:

 

1.Nyakfogom Sényi Miklós

2.

 

 

Már csak 6 napig áll a zászló!

 

 

 

Az előző 4 ezres listánál is borzasztó lassan jelentkezett a 2. ponthoz károsult.

Aztán elindult a lavina.Akkor 4000 károsult ugyanazt a nyelvet beszélte.Bizakodással tekintett mindenki az erőteljesen növekedő listára,megértettük egymást,és az idők szavát is.Remélem így lesz ez most is.

 

Ez a lista  már "élesben",és életre-halálra megy.

Ez a lista dönti el,hogy lesz-e  országos aláírás gyűjtés.

Ezt a listát vegye minden károsult nagyon komolyan,és tekintse mindenki egyben az utolsó szalmaszálnak is.

 

Várok még egy hetet,ha nem lesz eredmény,akkor részemről ENDE,átadom a stafétabotot,és én is csak messziről nézegetem,hogy kikaparja-e valaki nekem is a gesztenyét.

 

Azután minden távol maradó vessen magára,és oldja meg az 5-10-12 milliós problémáját úgy ahogy tudja, én befejeztem.

 

 

 

 

Nyugodtan jelentkezzen az is ,aki nem akarja az országos aláírásgyűjtés megvalósítását.Ők ebbe a második listába gyülekezhetnek:

 

1.Néhány nevet máris beírhatnék,de ide is csak jelentkezés után kerülhet nevek.

2.

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7232

A stílusod elárulja,hogy te vagy az egyesülettől 9 eltérő néven írogató azonos személy,a gyors romboló.

 

Te Baumagol néven most írtál először,még hazudni sem tudsz rendesen.

 

Szerezz magad mellé még egy hazudozót,hogy legalább ketten legyetek itt jelen.

Előzmény: Baumagol (7228)
nyakfogom Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7231

Az már egy tekintélyes,nagy pulyka,aki már 9-szeresére felfújta magát,és várhatóan szét is fog durranni.Csak így tovább

 

1.Az egérke és az elefánt

2.kényszermosoly

3.micimackó 513

4.pumukli1948

5.egyesületek

6.szemléletfejlesztés

7.Érdeklődő2

8.Victor Hugjo

9.Baumagol

 

 

 

                   

 

Előzmény: Baumagol (7228)
BARUKA Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7230

Lehet, hogy fáradt vagyok, de nem értem ezt a 3,14-et! Ez egy értékszám melyet úgy hívnak, hogy Pí! Hogy kerül ide, vagy mire utal ? Ezt a zagyvaságot! Amúgy felejtse el amit olvasott, nem kötelezi magát senki, hogy küzdjön, vagy reménykedjen, vagy akár egy lépést is tegyen. Magánügye! Ahogy mondani szokás magasról teszek rá!Biztosan ön vagy nem károsult, vagy könnyen jött könnyen megy alapon  veszi a veszteséget!

Előzmény: okoskodo12 (7224)
Az egérke és az elefánt Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7229

Tisztelt nyakfogom!

Kérem, olvassa el a korábbi nyilatkozataimat, és vonja le azokból a következtetéseket.

A budaörsi egyesület újjáalakuló közgyűlése jogsértő volt, azt meg kell ismételni. Egy jogsértően működő egyesület felhívása bármilyen közös munkára: érvénytelen.

Leírtam, hogy nem lehet aláírásgyűjtést kezdeményezni előzetes bejelentés és engedélyezés nélkül.

Vagy ön időközben mégis megszerezte volna az engedélyt?
Megalapozatlan és félrevezető az a második aláírás gyűjtési ív, amelyik az alá nem írókat tartaná nyilván...

Velem együtt sokan lehetnek azok, akik csak azért nem írnak alá, mert azt nem látják célravezetőnek, kivitelezhetőnek, és nem azért, mert tiltakoznának az ok nélkül reménykedők szándéka ellen.

Baumagol Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7228

Tisztelt károsult Társaim!

Már rég nem szóltam hozzá, és a fórumot is ritkán olvasom, helyette a magam ügyét próbáltam intézni, kevés eredménnyel.

Manapság elszörnyülködve olvasom mindazt a zagyvaságot és mocskolódást ami ezeken az oldalakon folyik. Ide jutottunk?!

Hát csoda e ha a bíróságok sem hajlandóak érdemben foglalkozni a Baumagnál történt bűncselekményekkel és kifosztásunkkal. Helyette ürügyet keresnek és találnak arra, hogy elhajtsák azokat a nyakas embereket, akik náluk keresik az igazukat.

Már a felszámoló is feladta, szabadulni akar, és bármennyiért hajlandó eladni a Baumag cégekkel szemben megítélt követelését, miként az a https://eer.gov.hu/palyazat/P323350 honlapon látható.

Pedig talán lehetne találni halvány reményt a károkozás megállapítására, és az állam térítésre kötelezésére.

No nem az itt egymást sárbataposó urak ötletei alapján, akik közül az egyik már holmi külföldre vitt pénzek utáni nyomozás címén leszedte a társait, vagy a másik aki soha senkit semmire sem kötelező aláírásokat akar gyűjteni, vagy az egyesület halva született sérelemdíj pere alapján, hanem vissza kell menni a kályhához (ha már nem túl késő) és elővenni mindazokat akik idejében megakadályozhatták volna a Balázsék csalását.

Ehhez elő kell venni a Cégbíróságnak a Baumag Szövetkezet működését engedélyező határozatát, holott tudták, hogy a cég nem engedélyezett tevékenységet folytat.

Továbbá elő kell venni a Pest Megyei Főügyészség Nf 2720 sz. határozatát ahol 6-ból 5 szakértő megállapította, hogy a szövetkezet törvénytelen, nem létező üzletrészt árul.

Valamint elő kell venni az APEH-t, akinek perében a Legfelsőbb Bíróság megállapította, hogy a cég nem létező üzletrésszel kereskedik, mégis bezsebelte a cca. 2,7 milliárd forrásadót.

Talán van még ezeken túl is jól dokumentált bizonyíték.

Azonban ehhez jól felkészült ügyvédcsapat szükséges, akik ki tudják dolgozni mindazokat az érvrendszereket, amik eredményt hozhatnak a perekben, és egy jó egyesület, akikben megvan az elszántság az ügy végigvitelére és finanszírozására.

Ez még hosszadalmas, nehéz munka, amiben én már nem kívánok részt venni, részemről a Baumag ügy itt végetért.

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7227

Aki  jónak tartja azt,hogy a két egyesület fogjon össze,és így egyesült erővel valósuljon meg az országos aláírásgyűjtés ,kérem itt jelezze:

 

1.Nyakfogom Sényi Miklós

2.

 

Az előző 4 ezres listánál is borzasztó lassan jelentkezett a 2. ponthoz károsult.

Aztán elindult a lavina.Akkor 4000 károsult ugyanazt a nyelvet beszélte.Bizakodással tekintett mindenki az erőteljesen növekedő listára,megértettük egymást,és az idők szavát is.Remélem így lesz ez most is.

 

Ez a lista  már "élesben",és életre-halálra megy.

Ez a lista dönti el,hogy lesz-e  országos aláírás gyűjtés.

Ezt a listát vegye minden károsult nagyon komolyan,és tekintse mindenki egyben az utolsó szalmaszálnak is.

 

Várok még egy hetet,ha nem lesz eredmény,akkor részemről ENDE,átadom a stafétabotot,és én is csak messziről nézegetem,hogy kikaparja-e valaki nekem is a gesztenyét.

 

Azután minden távol maradó vessen magára,és oldja meg az 5-10-12 milliós problémáját úgy ahogy tudja, én befejeztem.

 

 

 

 

Nyugodtan jelentkezzen az is ,aki nem akarja az országos aláírásgyűjtés megvalósítását.Ők ebbe a második listába gyülekezhetnek:

 

1.Néhány nevet máris beírhatnék,de ide is csak jelentkezés után kerülhet nevek.

2.

 

 

okoskodo12 Creative Commons License 2016.05.18 -1 0 7226

Neked is!

Előzmény: nyakfogom (7225)
nyakfogom Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7225

Igazad van

Előzmény: BARUKA (7201)
okoskodo12 Creative Commons License 2016.05.18 -1 0 7224

No, csak nem 3,14 - hez van szerencsénk?

Valószínű küzdött de, mit is ért el az érdekeltek érdekébe?

Ténykedése miben segítette a: károsultak érdekét

                                                  saját            "

                                                  rablók           "

?

Elemzés következhet, ami semmit nem jelent.

"Ember küzdj és bízva bízzál.."

Fülemile

Hallja kendtek!
Se ide nem, se oda nem
Fütyöl a madárka, hanem
(Jobb felől üt) nekem fütyöl,
(Bal felől üt) s nekem fütyöl:
Elmehetnek.

*

Előzmény: BARUKA (7201)
nyakfogom Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7223

 

Minden  írásodban  hemzsegnek az egymásnak ellentmondó állításaid.Ez is azt mutatja,hogy szenilis vagy,és nem tudja a jobb kéz,mit csinál a bal.

 

Az idegen szavakat meg meg először szótárazd ki,nézd meg a jelentésüket,és csak az után villogj velük. 

Úgy viselkedsz,mint egy fuldokló,kapkodsz össze vissza ,csakhogy megmentsd  a .....Mit is?Válaszold meg  ezt te, úgy is pontosabban tudod ,mint mi.

 

Az elnöködnek  megmondtam világosan(lásd telefonfelvétel),hogy abban a pillanatban befizetem a tagsági díjat,mihelyst azt látom,hogy tiszta szívből,őszintén elindítottátok az országos aláírás gyűjtést.

A másikba már vezetőségi  tag vagyok,oda már fizetek.

 

Egyébként gondolom  akkor sokan mások is tagok lesznek majd,amikor azt látják,hogy elkezdtétek az értelmes munkát,és nem csak reprezentáltok. Jelenleg azonban még e téren sincs magatokhoz való eszetek,mindent úgy kell a szátokba rágni,mint egy pólyás kisbabának.

 

Vedd tudomásul,hogy nincs semmilyen "igazolt jogi lehetőség" a baumag ügy megoldására.

 

Rajtunk kívül senkinek  nem fáj a baumag ügy,és senkinek nincs motivációja,nincs semmilyen oka,célja  a helyzetünk rendezésére.

Csak mi magunk tudjuk kihúzni magunkat a csávából,semmilyen külső erőre nem számíthatunk ebben az önző egó világban.

 

Mások nagy ívben lesajnálnak bennünket.

 

Ergo(tehát) ebben a büdös életben a kisujját sem mozdítja meg soha senki  a mi érdekünkben.

 

Ezt saját bőrömön tapasztaltam a legutóbbi 3 választáskor is,amit korábban részletesen megírtam.

 

Most az oszd meg,és uralkodj rajta  erőtlenség állapotában nyalogatjuk saját sebeinket.

 

Nagy ,szétszórt ,erőtlen tömegként  jelenleg szerencsénkre jelenleg ugyan még létezünk.

Ennek  tömegnek az ereje az összefogásban meghatványozható.

 

A kritikus tömeg (atombombánál használt meghatározás)pedig csak az aláírás gyűjtéssel valósítható meg,semmi mással.

Az igaz emberek összefogását pedig ti minden létező eszközzel igyekeztek megakadályozni.Miért is?Válaszolj.

 

Értelmetlen, hosszú  írásaidban  összeírogatsz mindenféle zagyvaságot.

Ezzel folyamatosan,és tudatosan igyekszel  12.000 károsult gondolatait összezavarni,és a lényegről azok figyelmét elterelni.Látod ezen is rajtakaptunk kis csibész.

Ez viszont már bűntett ,amiért bűnhődni kell. 

 

Koldulsz te még nálunk,hogy a megoldás után adjunk neked is néhány milliót az elvesztett 10 millió károd enyhítésére.Akkor pedig majd kapsz egy kis pudingot,amitől  biztosan nem kapsz hasmenést.

 

Így hát bölcsebben teszed,ha befogod a szádat,és ezután nem zagyválsz itt mindent össze-vissza,hanem a megoldásra fordítod a tartalékos erőidet,ahogyan azt a múltkor dicséretesen már elkezdtél.

 

 

Előzmény: nyakfogom (7222)
nyakfogom Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7222

 

Mindenki tudja,hogy egyedül vagy mint az ujjam ,ezért 

 

Az egérke és az     elefánt=kényszermosoly=micimackó513=pumukli1948=egyesületek=szemléletfejlesztés,Érdeklődő

         2,Victor Hug(jo)  neveken neveken osztod az észt.

 

Ez a pulyka effektus ,amit első ránézésre mindenki lát.

 

Olvasgass szorgalmasabban,és ne légy ennyire szenilis,mert  a lipbecsókolhatsz álérveit  korábban   mind megcáfoltam már.

 

A budaőrsiek megvilágosodtak már,ezért írták ezt:

 

 

Ezúton tájékoztatlak benneteket, hogy a budaörsi egyesület 2016. április 23.-i közgyűlésén újjá alakult. Új tagok belépésével és új vezetőség választással megerősödött. Céljai közé felvette az országos aláírásgyűjtést, mint polgári kezdeményezést. Aki támogatni akarja munkánkat, illetve az egyesület céljaival egyetért az csatlakozzon hozzánk. Email címünk: szbeegy@gmail.com

 

Más: Az új vezetőség első ülésén levelet fogalmazott meg a másik egyesület elnökének, melyben kéri együttműködését. Ezt a levelet az alábbiakban közöljük.

 

 

 

                                                                                            

Tárgy: Együttműködési megállapodás

 

 

Tisztelt Szabados András Elnök úr !

 

Mint ismeretes 2016.04.23.-án újjá alakult a Budaörsi Szövetkezeti Befektetők Érdekvédelmi Egyesülete.

Egyesületünk egyetlen, első számú célja a 13 éves csúfos jogi kudarcsorozat láttán egy új stratégia megvalósítása, az elrabolt pénzünk visszaszerzésére, az országos aláírásgyűjtés, mint polgári kezdeményezés útján. A beszedett tagdíj döntő többségét erre fogjuk fordítani.

A jog útvesztői miatt eddig már bűnösen sok időt pazaroltunk el, amit súlyos felelőtlenség folytatni annak közismert eredménytelensége okán.

 

A közös cél elérése érdekében együttműködési megállapodás megkötését ajánlunk fel Önöknek.

 

Az együttműködési megállapodásunk főbb területei FONTOSSÁGI sorrendben.

  1. Az aláírás dokumentumainak jogilag kifogástalan minőségű megszerkesztése (pl. adatvédelem, stb.)
  2. Egy aktív csapat, egy „kelesztő” aktív tömeg megszervezése (saját tagjaink, internet, index, facebook, stb.)
  3. Átütő erejű aláíró tömeg létrehozása, aktivizálása Magyarországon a károsultak, és támogatóik „felébresztésével”, összefogásával (média, pártok, interpellációk, Pilisinvest, Dunaprofit, Verticalinvest, Pannon Unió, Fundamentum, Baumag, Q,uestor, Budachas, stb). Ez minimálisan 3 millió aláíró és egyben szavazó is.
  4. Körmére kell néznünk a felszámolónak is. A korábbi ügyvédjüknek 13 éves munkájáért a hírek szerint 170 millió Ft-ot ítélt meg a bíróság, ami a pénzünk elherdálásából csak egyetlen példa.

Itt már nincs időnk sokat lamentálni.

 

A jövőbeni együttműködés reményében sürgősen várom szíves válaszát.

 

Százhalombatta, 2016. április 25.

 

 

Náluk tehát megvan az akarat,de egyenlőre kevesen vannak.Nálatok viszont minden megvan az országos aláírásgyűjtéshez:

-jogász

-plusz munkaerő 10 fő

-jogi ismeretek

-sok értelmes célra fordítható(meg sajnos el is herdálható)anyagi forrás

-országos hatáskör stb.

 

Nálatok csak az akarat hiányzik.Bár korábban megvolt az akarat is,amit egy telefon felvétellel itt be is tudok mutatni,hogy emlékezhessetek erre is.

Most még kér a nép,helyetekben én megérteném az idők szavát,és vigyáznék arra,ne hogy túl késő legyen.

 

Előzmény: Az egérke és az elefánt (7220)
Az egérke és az elefánt Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7221

Előző bejegyzésem végén a mondat értelmét befolyásoló módon tévesen került be a "szemben" szócska. Az egyik alapvető gondolatom tehát helyesen így hangzik: "Mutasson fel valamennyi tagadással, ellentmondással egy időben és párhuzamosan célravezetőbb alternatívát, és fejtse is ki az azzal kapcsolatos álláspontját." 

Az egérke és az elefánt Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7220

Kényszermosoly úgy nyilatkozott magáról, hogy nem tartozik sehová, csupán külső szemlélődő károsultként figyelemmel követi az eseményeket. Ő úgy látta, és látja, hogy a baumagosak között kezdettől fogva észlelhető a széthúzás. Javasolta is, hogy változtassanak ezen.

Én nem  az egyesület vagyok, csupán annak egy tagja, aki belépésemkor elfogadtam az alapszabályban rögzítetteket, a célokat, és az elvégzett munka tekintetében -figyelemmel a jogi lehetőségekre és az időbeni aktualitásokra- többnyire az eredményt is kényszerűen tudomásul veszem. A felszámolási, büntető és polgári perek, majd a felszámolási eljárás folytatása  -mint elkerülhetetlenül szükségszerű időveszteségek- valójában csak azt eredményezhették, hogy az egyesület 13 én után is egyben maradt, és így fenntartotta az állam elleni végső követelés lehetőségét. Ez a végső lehetőség az egyesület megszűnésével ugyanis elévült volna.  

És jelen pillanatban sajnos ez a legnagyobb eredmény! Az Alkotmánybírósághoz benyújtott diszkrimináció ellenes panasz csak akkor lenne eredménynek tekinthető, ha ezt elfogadnák.

Tüskéskaktusz sem tud többet felmutatni ugyanezen idő alatt a kis csipet-csapatával, miközben tevékenysége nem is transzparens, de a "tutit" továbbra is abban  látja, hogy a médiát és az autentikusoknak vélt hatóságokat bombázzuk azoknak a baumagos folyamatoknak a leírásával, amellyel már valamennyi érintett tisztában van és a könyökükön jön ki. A sajtó csak új információra ugrik, olyat viszont nem tudunk produkálni. A hatóságok pedig joggal állíthatják azt, hogy a perekkel ők minden tőlük telhetőt megtettek, újabb lépéseket tenni csak új információkra alapítva lehetne.

Új információ lenne, ha tudnánk, hogy hol van az eltüntetett pénzünk. Ezt viszont hétpecsétes titokként őrzik azok, akik tudnak róla.

 

Pepi az újonc a Kényszermosoly által felvetett fény kiterjesztését csak az egyesülettől kérné számon, míg tüskéskaktuszt további titoktartásra buzdította.

A fórumozók, de valamennyi károsult lépjen be az egyesületbe, ott tagokként érvényesítsék jogaikat, adott esetben új célokat is megjelölhetnek, sőt még a vezetést is befolyásolhatják (le is válthatják) és akkor dönthetnek úgy, hogy a tagdíjból finanszírozzanak olyan eljárásokat, amelyek még közbülső célként sem szerepelnek az alapszabályban, és amelynek eredményességében az egyesület kételkedik. Én is kételkedem, de ez nem zárja ki, hogy nyakfogom és követői megnyugtatására magam is aláírnám a bárki által elkészített aláírásgyűjtő ívet.

Addig, amíg a fórumozók egy fillérrel sem járultak hozzá az általuk felhánytorgatott 50M/Ft. 13 éves tagdíjhoz, nem várhatják el, de különösen nem követelhetik, hogy az egyesület finanszírozzon olyan tevékenységet, amelynek célszerűségégét és eredményességét kétségbe vonja.

A Szabadosnál kolduló nyakfogom legutóbbi írásában továbbra is "mellékjövedelem" szerzéssel gyanúsította az egyesület vezetését. Egyszerűen képtelen felhagyni az alaptalan gyanúsítgatásokkal, becsmérlésekkel, aztán csodálkozik, hogy folyamatos visszautasításokkal találkozik.

Én kétheti, havi rendszerességgel személyesen érdeklődöm az egyesületnél az aktuális eseményekről, tervekről, és meg is kapom az elvárható teljes körű tájékoztatást. Ezzel együtt én sem vagyok megelégedve a baumag ügy állásával, de ez a fájó helyzet nem róható fel sem egyetlen károsultnak, egyetlen egyesületnek, de még a csipet-csapatnak sem. Az elmúlt 13 év eseményei sajnos tőlünk többnyire függetlenül történtek, estek meg velünk.

Továbbra is hiányolom nyakfogom részéről, hogy miért nem követeli a budaörsi egyesülettől, hogy Szabados elzárkózása esetén egyedül is teljesítse azt, amit állítólag egyetlen célként tűzött ki az újjáalakuló közgyűlésén.

Az itteni hozzászólásokat jegyzők figyelmébe ajánlanám, hogy nem erkölcsös egy-egy szövegkörnyezetéből kiragadott állításhoz tőmondatos tagadást, fitymálást fűzni. Mutasson fel valamennyi tagadással, ellentmondással szemben egy időben célravezetőbb alternatívát, és fejtse is ki az azzal kapcsolatos álláspontját.

Ezt a fórumot így lehetne élet közelebbivé, ellenségeskedés nélkülivé és talán hatékonyabbá is tenni. 

Soha nem állítottam, hogy a bölcsek kövét én őrzöm... De az általam eddig felvetett gondolatokkal szemben érdemben eddig senki nem sorakoztatott fel olyan megoldási javaslatot, amellyel azonosulni tudtam volna. 

Csak minimum egy személytől várnék egy olyan pici ötletet, hogy jelenleg milyen igazolt jogi lehetőség lenne a lassú folyású baumag ügy felgyorsítására. Ez alól természetesen kivétel az országos aláírásgyűjtés gondolata, melynek célszerűségét és eredményességét nyakfogom a Lipcsik által hónapokkal korábban feltett kérdésére sem válaszolta meg. A veszett fejsze nyelére nem tartom elegendő és kielégítő válasznak azt, hogy a puding próbája az evés.

Meg sem kóstolom azt a pudingot, amelyről tudom, hogy csak hasmenést eredményezne.

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7219

A gyorsabb,könnyebb áttekinthetőség,és hatékonyabb intézkedés céljából röviden,pontokba szedve,fontossági sorrendben előnyösebb lenne összefoglalni a 7018 lényegét.

 

Más:

Ezt írtad a 7212-ben:

"Azért azt halkan megjegyzem hagyjanak fel az egyesületek összeboronálásáról, mert eddig sem mentek  semmire. Mit várnak tőlük?" 

 

Két egyesület nem egy darab egyesület.Pláne hogyha nemes versenyre kelnének egymással abban,hogy melyik tud többet tenni a közös cél érdekében.Az erők egyesítése mindíg célszerűbb,mint a meglevő erők szétforgácsolása. Minden hadvezér(Napóleon,Hitler,Sztálin stb.eredményesen alkalmazta az un.célversenyeztetés taktikáját,amely megkétszerezte mindegyikük haderejét.

Miért kellene hát éppen nekünk az erőinket megosztani.Két munkás is háromszor annyit teljesít a munkahelyén is,mint az egyedül dolgozó munkás.Ezt is tudja minden értelmes munkáltató,és magam is ezt tapasztaltam a gyakorlatban,ezért mindig két főt jelöltem ki még a legkisebb munka elvégzésére is.

 

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7218

Aki  jónak tartja azt,hogy a két egyesület fogjon össze,és így egyesült erővel valósuljon meg az országos aláírásgyűjtés ,kérem itt jelezze:

 

1.Nyakfogom Sényi Miklós

2.

tüskéskaktusz Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7217

Olvastam az összes topíkot. Nem akarok minősíteni, mert nagyon csúnyákat tudtam volna mondani. Még mindig nem értik a 7108 cikkbe leirtat, hogy vezeték meg magukat. A cikkben világosan érthetően le van írva hogy mit vettek a Baumagtól, és a bedőlés után mivel etették a társaságot. Kihagyott az agyuk? Vegyék elő  a Baumag adás vételi szerződésüket. Olvassák el, majd a 7108 szám alatt leközölt anyagot. Rögtön világosság lesz a fejekben. Az egyesület ha ezt tudta és írta 80 %-ba akkor miért kábítótta a tagokat? Sem én sem a kicsi csapat nem vágyik babérokra. Egyet akarunk az ellopott pénzünket vissza. Világos? Azért azt halkan megjegyzem hagyjanak fel az egyesületek összeboronálásáról, mert eddig sem mentek  semmire. Mit várnak tőlük?  Most viszont írom a tutit. Ezzel sokat léphetünk előre. Minden hova küldjék le a 7108 alatti Baumag történetet. Média, újságok, Alkotmánybíróság.

A kicsi csapat kérése: Jelezze az akinek ismeretsége, bejárása van: rádió, TV-ben. Ha Önök hajlandóak segíteni nekünk az Önök érdekében is, akkor hamarabb célba érünk.

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7216

Nem vagy te annyira megrettenve az aláírás gyűjtésétől,mint ahogy azt eddig gondoltam.

Mert látom végre  azon is gondolkodsz,hogy mit kell tennie szerinted az egyesületeknek ,az országos aláírás gyűjtés megvalósításához:

-300.000 forint.Ezt 12.000 károsult örömmel veszi tudomásul.

-ügyvéd

-engedélyező hatóság

-50.000 sorszámozott nyomdai gyűjtőív

-terjesztés,begyűjtés

-titoktartó aláírásgyűjtők

-központi,egyesületi összegyűjtőhely (látom már azt is kezded érteni azt is,hogy 1 millió aláírás mégsem landolhat az én kisszobámban).

Mindehhez persze elsősorban a ti akaratotok kellene.

Ezen kívül le kell mondanotok a mellékkeresetről is.

Ezek még nincsenek meg,de reméljük egyszer csak megvilágosodtok,és belátjátok hogy fontosabb visszaszerezni sok-sok ember ellopott pénzünzét,mint azt a kis mellékest zsebrevágni. 

 

Mindig is tudtam,hogy nem vagy te egy buta gyerek,csak annak tetteted magadat.

Ezek után csak azt  nem értem-de sejtem-,hogy mi hasznod van a jelenlegi inaktív helyzet fenntartásából,ami mindnyájuk kárára  még létezik .Erre adj légy szíves egy őszinte, elfogadható magyarázatot,amit mindenki megért.

Előzmény: Az egérke és az elefánt (7213)
Pepi az újonc Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7215

Nesze neked fény kiterjesztése:

 

Kényszermosoly írta (7126)

 

"Most pedig Pepi az újonc járt hasonlóan, amikor azt sugalmazza tüskéskaktusznak, hogy ne ossza meg az állítólag célravezető információit az egyesülettel, mert azok nem érdemlik meg. 

Érthetetlen előttem, hogy miért kívánja az egyesület tagjait büntetni annak vezetése esetleges hibái miatt ahelyett,hogy azt nézné, miként lehetne a "fényt" mindenkire kivetíteni.

Ezt a széthúzást kezdettől fogva tapasztalni lehet a baumag károsultak között, és lehet hogy éppen emiatt fog kudarccal végződni minden jószándékú elképzelés, megoldási törekvés."

 

Íme a válasz kedves felvetésére, kedves Kényszermosoly, hogyan is akarnák a fényt kivetíteni az egyesületi tagok a nem egyesületi tagokra, Egérke és az elefánt interpretációjában. (7219)

 

"Az egész aláírásgyűjtés díj-és költségvonzata így minimum 300.000. forintból kijönne. Én például az aláírásgyűjtés eredményességében, célszerűségében kételkedőként tiltakoznék az ellen, hogy az egyesületem az én tagdíjamból finanszírozzon olyan -többnyire egyesületen kívüli tagok által szorgalmazott- célt, melynek eredményességében erősen kételkedem. "

 

Legalább egymás között egyeztessenek, hogy ne üssék agyon egymás mondanivalóját.

Vagy nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal? Vagy esetleg zavar egy fejben a két agyfélteke között?

 

Nagyon kilóg a lóláb!

 

Előzmény: kényszermosoly (7126)
Az egérke és az elefánt Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7214

Előző bejegyzésem "Arcátlanul erkölcstelennek és képmutatónak tartom" szavakkal kezdődő bekezdésében az egyik mondatomból kimaradt a tagadó szó. A mondat helyesen így hangzik: "Vég nélkül kritizál mindenkit, aki nem támogatja az ő elképzelését teljes mellszélességgel."

Az egérke és az elefánt Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7213

Jó lenne, ha nyyakfogom pontosan idézne!

Én nem azt írtam, hogy kár reményeket fűzni az aláírásgyűjtéshez, hanem azt, hogy kár túlzott reményekkel élni irántuk. De azt is hozzátettem, hogy ennek ellenére szurkolok nekik. Tehát nem akadályozom őket a szándékuk megvalósításában.

Sejtésem van, de én soha nem vizsgáltam, hogy ki lehet rajtam kívül a Kényszermosoly-micimackór513-pumukli1948-EGYESÜLETEK-érdeklődő2-és Victos Hug(jo) nick nevek alatt beíró károsult, vagy külső szemlélődő. Én mindig a tartalomra koncentráltam csupán. Tudom, hogy nyakfogom egyik egyesületnek sem tagja, és a jelek szerint maga megrettent, hogy az aláírásgyűjtés érdekében megalapítsa saját maga vezette egyesületet.

Az aláírásgyűjtő ívekre, annak valamennyi lapjára előre fel kell tüntetni az engedélyező hatóság ügyiratszámát, és a nyakfogom által részben már felsorolt mondatokat, valamint "az ügyvéd által megfogalmazott" célt.  

Ez azt jelenti, hogy optimális esetben is egy oldalra legfeljebb 20-22 aláírás férne el. A nyakfogom által vizionált egymillió aláírás tehát 48.000-50.000 A/4-es ívet jelentene, melyet értelemszerűen nyomdával kellene elkészíttetni, mert a gondolatom szerint nem engedélyezett fénymásolások kizárása érdekében az íveket oldalszámokkal is el kellene látni.

Megint csak optimális esetben ha egy ív költség-és díj összege csupán 5.Ft. lenne, úgy 240.000.forintot kellene valakiknek (egyesületnek) megelőlegeznie.

Ezeket az íveket azután szét kellene küldeni az ország különböző pontjaira, megbízható (titoktartó) aláírásgyűjtő károsultakhoz, onnan pedig vissza egy gyűjtőhelyre, mely költség további min. 60.000. forint lehetne.

Az egész aláírásgyűjtés díj-és költségvonzata így minimum 300.000. forintból kijönne. Én például az aláírásgyűjtés eredményességében, célszerűségében kételkedőként tiltakoznék az ellen, hogy az egyesületem az én tagdíjamból finanszírozzon olyan -többnyire egyesületen kívüli tagok által szorgalmazott- célt, melynek eredményességében erősen kételkedem.  

Arcátlanul erkölcstelennek és képmutatónak tartom azt, hogy nyakfogom, aki szidja, ócsárolja, pénzpazarlónak, és csalónak tartja az egyik egyesületet, élősködőnek annak jogászát, ezzel szemben ennek az egyesületnek az ajtaján kopog, kéri-követeli annak megvetett vezetőjétől és jogászától a segítséget a maga agyszüleménye megvalósításához.

Nyakfogom nem rendelkezik semmi önkritikával, miközben vég nélkül kritizál mindenkit, aki támogatja az ő elképzelését teljes mellszélességgel. Akinek csak egy kicsi kételye is van a nyakfogomi fantazmagóriával, szembe, az igaztalan, közellenség.

Nyakfogom  az aláírásgyűjtés érdekében az eddig arra fordított erővel, és egy minimális létszámú egyesülettel, az ott beszedett tagdíjak terhére már rég bebizonyíthatta volna, hogy kizárólagos elképzelése elérné a célját, sőt ehhez most már a budaörsi egyesülettől támogatást is kapott. Így nem kellene megalázó módon koldulnia segítségért olyan ajtón, ahová szeméklyisége miatt nem szívesen engednék be. 

Sajnos be kell látni, hogy a mai magyar politikai vezetés a legkevésbé érzékeny bármilyen polgári megmozdulás, feltűnéskeltő demonstráció iránt. A nyilvánosságnak nincs meg az a visszatartó ereje, hatása, melynek egy valódi polgári demokráciában evidensnek kellene lennie.

 

Nyakfogomnak egyben azonban igaza van: a görög cogens-t magyarul valóban kógensnek kell írnunk,

minden más tárgykörben tett nyilatkozatát, megnyilvánulását elutasítom, távol tartom magamtól, nagyon messze esik ugyanis az én jogi megítélésemtől, meggyőződésemtől, értékrendemtől, szocializáltságomtól, és ebbéli meggyőződésemben eddig még nem tudott megingatni. 

 

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7212

Aki  jónak tartja azt,hogy a két egyesület fogjon össze,és így egyesült erővel valósuljon meg az országos aláírásgyűjtés ,kérem itt jelezze:

 

1.Nyakfogom Sényi Miklós

2.

nyakfogom Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7211

1. Az alábbi néven írogató gátlóanyagnak írom:

 

Az egérke és az     elefánt=kényszermosoly=micimackó513=pumukli1948=egyesületek=szemléletfejlesztés,Érdeklődő

         2,Victor Hug(jo) 

 

2. Ezt írta minap Az egérke és az elefánt(amely hamarosan bolhává változik):

 

"Baruka és okoskodó12 párbeszédéhez annyit, hogy soha nem elleneztem az aláírásgyűjtést, csak azt állítottam, hogy ahhoz kár  reményeket fűzni".

Mi is ennek az igazi oka,mi is a ti igazi célotok? Őszinte választ várunk,ha nincs válasz akkor majd leírjuk  mi egyszer e helyen.

 

Mi igaz károsultak várjuk őszinte válaszodat a fenti  a kérdésre,had lássuk milyen bátor gyerek vagy,mersz-e őszintén válaszolni.A sunnyogásból éppen elegünk van már.

Talán neked nem kell az elvesztett 10 milliód? Úgy látom nem igen hiányzik,pedig bizonyára nem úgy loptad össze ezt az összeget.Nekem az éjszakai túlmunkával megszerzett 1 millióm nagyon is hiányzik. 

 

A 13 éves elpazarolt idő után te,és ti(egyesület) még mindig csak ott tartatok,hogy kár reménykedni.

Veletek  szemben az összes károsult pedig ott tart már,hogy a két egyesületnek meg kell valósítania az országos aláirásgyüjtést. Számunkra a jogi vonalon várható  1 % összeg nem elfogadható.

 

Pajtikám, minél kevesebbet károgsz,annyival előbb jutunk el a célunkhoz,már eleget károgtál eddig is.

 

Látom,hogy a jogászotok kioktatott benneteket arra,hogyan kell ködösíteni ,te pedig szolgai módon közzé teszed azt,ami tőle hallasz.A jogászotok ezúttal megbukott előttem a mesterkedéseivel.Ehhez nem kell 1 millióért jogász tartanotok.(Jut eszembe ,a kogens(feltétel nélkül kötelező) szót hosszú Ó-val  írják.

 

A jogászotok inkább a megoldáson törje a fejét,hisz jelentős összeget vág zsebre ő is a semmiért,és azt mondják a pestiek,hogy annak egy részét  visszaosztja nektek.

Ezen kívül számtalan  törvényesnek tűnő módszeretek is van még,a saját magatok jutalmazására.

Ennyit a társadalmi munkáról,meg az 50 millióról.

 

Az aláírás gyűjtő íveket úgy kell megfogalmazni,hogy később senki,sehol ne tudjon abba belekötni.A papír mindent elbír. A lehetséges buktatókat előre össze kell szedetni egy jogásszal.

Emiatt  késik késik már egy éve az aláírás gyűjtés .Ezt legalább 50-szer jeleztem,de ehhez egy jogász kell,azt pedig az egyesület fizeti.Megint kérdezem,miért is?

 

Példa néhány álírásgyüjtési probléma kiküszöbölésére,amit az ívekre rá kell írni:

-adataimat saját akaratom alapján adtam meg. Egyúttal felhatalmazom az  egyesületet adataim  felhasználására, az elrabolt pénzem visszaszerzése céljából.

-két tanúval is alá lehet íratni,stb.

 Egy kifogástalan anyag megszerkesztése a jogász feladata.

 

Ő szedje össze előre az aláírás gyüjtés összes lehetséges buktatóit,és  védje ki azokat az aláíró íveken.

 

A károsult magyar emberek állampolgári kezdeményezéssel élhetnek a magyar állam felé a káruk megtérítésére,ami 6 rendbeli állami mulasztás következtében valósult meg.

 

Ne tegyen senki(az egyesület se)szájkosarat a 12 ezer ember szájára.Mi károsultak is vagyunk valakik,senki ne nézzen át rajtunk(még az egyesület se).

 

12ezeremberpénze Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7210

Mindenkinek azt tanácsolom, látva az eddigieket, hogy fogadja fenntartásokkal az itt leírtakat, különösen azokat, amelyek az egyesület és érdekeltségi körei felől érkeznek.

 

Ezen felül ellenőrizze le az itt tényként közölt állításokat. Ajánlom figyelmébe mindenkinek ezzel kapcsolatos 7003, 7006, 7008, 7010, 7024, 7028-as hozzászólásaimat.

 

Egyértelműen kiderül, hogy az egyesület és pártolói által tényként tálalt egyes jogszabályok, és más állítások pontatlanok, vagy egyenesen tévesek, egyértelműen a tagság, ill a fórumozók megtévesztésére alkalmasak, azokat elfogadni látatlanban semmiképpen nem szabad, ellenőrzés után pedig pláne nem, mint bebizonyosodott. Minden jogszabály, és más egyéb számunkra hasznos információ fellelhető az interneten, a mi érdekünk, hogy ne hagyjuk magunkat félrevezetni itt sem!

 

Igen, sajnos odáig jutottunk, hogy az érdekképviseletben sem lehet megbízni!

 

Persze ezeket a dolgokat utólag mindig megpróbálják kimagyarázni, vagy még azt sem, és persze minden cselekedetük mögött csak a jó szándék húzódik állításuk szerint.

 

 

Lidérclidi Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7209

Az Alkotmánybíróság honlapján részletes tájékoztatást talál mindenki egy indítvány elindításának hogyanjáról.

Mindenki számára érthetően van leírva mit kell tartalmaznia egy beadványnak, milyen határidőket kell betartani, milyen úton kell azt benyújtani.

 

 

 

http://alkotmanybirosag.hu/alkotmanyjogi-panasz/tajekoztato

 

http://alkotmanybirosag.hu/dokumentumok/nyomtatvanyok

Az egérke és az elefánt Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7208

Tüskéskaktuszanak a 7108 sorszámon megjelent írásának kb. 80%-a -a későbbi büntető per megállapításainak kivételével- az adatvédelmi biztos jelentésével közel egy időben már ismert volt mindkét egyesület előtt.

Ezekről a tényekről a kezdeti, lendületesnek már akkor sem mondható felszámolási eljárás keretében tartott választmányi üléseken is többször szó esett.

A nem titkos információk beszerzéséért sokat tett egy S. G. monogramú károsult, valamint több olyan tagunk, akiknek kapcsolati rendszerében éltek olyan személyek, akik a BAUMAG ügy intézése szempontjából autentikus szervek, szervezetek alkalmazásában álltak.

Az a tény, hogy az egyesületek miért nem tudatosították, publikálták szélesebb körben és kézzelfoghatóan a tüskéskaktusz által nyilvánosságra hozott ismereteiket, egy nagyon rossz és álszerény PR. fogásnak tartom.

Hasonlóképp nem tartom helyesnek, hogy a Victor Hugo utcai egyesület elhallgatta a tagjai és a közvélemény előtt azt a nem szégyellni való tényt, miszerint a második Q törvényt is megtámadta az Alkotmánybíróságon annak diszkriminatív volta miatt.

Ha bármelyik egyesület ma nyilvánosságra hozná valamennyi bizonyítékát, könnyen az a vád érhetné, hogy tüskéskaktusz után idegen tollakkal ékeskedik.

Okulni viszont kell a történtekből: Az egyesületek havi-kéthavi rendszerességgel tájékoztassák tagjaikat a "napi eseményekről" történésekről, mert így delejét vehetnék annak a megalapozatlan, de érthető kritikának, miszerint nem tesznek semmilyen érdemi lépést a tagjaik érdekében.

A más irányú kétkedők megnyugtatására közlöm, hogy a Victor Hugo utcai egyesület pénzgazdálkodásának áttekintése után megállapítható, hogy annak vezetése semmilyen díjazásban nem részesült és nem is részesül, míg a budaörsi egyesület pénzgazdálkodását bíróság fogja felülvizsgálni az ottani gyanús könyvelési gyakorlat miatt.

Lidérclidi Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7207

Segítségül azoknak, akik egyénileg szeretnének benyújtani az Alkotmánybírósághoz beadványt:

 

 

http://alkotmanybirosag.hu/dokumentumok/nyomtatvanyok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!