Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8871

Mondjuk ha feltennél pár konkrét kérdést, mindjárt könnyebb lenne válaszolni itt is.

Előzmény: hakijani (8870)
hakijani Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8870

Ezt a válaszod nélkül is megtettem és neked is szia!

Előzmény: Törölt nick (8869)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8869

Olvass vissza.

Előzmény: hakijani (8868)
hakijani Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8868

Üdv kiderült évek óta van paypal számlám de sík hülye vagyok hozzá:/ bocsi ha valaki tudna segíteni a kezdeti lepésektől a termék vásárlásig megköszönném !!

 

Az egyszerűség és gyorsaság  kedvéért érdemes skype -on , a skype nevem :" hakijani. " a végére kell a pont! valaki ha ráér segíthetne köszönöm tisztelettel!!

paypalamator Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8867

hogyan tudok osztrák vagy szlovák bankszámlát hozzárendelni? csak magyart és amerikait ajánl fel. vagy állítani kell valamit?

blg Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8866

az unicredites számla nyilván egy forintszámla, ezért még ha elmész és az Unicreditben EUR-t fizetsz be rá, akkor is forint fog megjelenni a PP számládon...

Előzmény: beetch (8864)
Axióma Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8865

A megoldas: netes fizetesre alkalmas kartya csatolasa a pp szamladhoz, akkor nem kell utalgatni sem.

Előzmény: beetch (8864)
beetch Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8864

Sziasztok,

 

A problémám számomra nagy, de remélem ti tudjátok majd a megoldást.

Elutaltam a devizaszámlámról 49 Eur-t a frissen nyitott Paypal számlámra, mert ebayen nyert aukciót kellene kifizetnem Vele.

Megérkezett a 49 EUR az Unicredites számlára tegnap, majd ma jelentkezett a Paypalon 13497 Ft....gondoltam csak alapbeállítási hiba, de amikor átraktam EUR-ra akkor 46,79 EUR-t írt ki ha forintot utaltam volna akkor megértem, de én EUR utaltam pont a fölösleges váltogatás miatt. Így most ott állok, hogy nem tudom kifizetni a 49- EUR aukciót, a Reiffeisen levont majdnem 4 EUR-t az utalásért, a Paypal meg az indokolatlan váltogatás miatt még 2,3 EUR-t.

Ez mindig így fog menni?

Mert akkor legközelebb besétálok az Unicreditbe és a Transfer ID-megadásával befizetem a pénzt egyenesen a Paypal számlára. :)

Van okom egyáltalán reklamálni?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Azuris88 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8863

Sziasztok

Nagyon nagy bajban vagyok! Paypal és Ebay.  Nemrég rendeltem ebayről, azokat ki is tudtam fizetni. Most kaptam paypalos számlát és ez nem megy. Emlékszem egyszer már fizettem úgy hogy a paypalra küldték a számlát és akkor ment simán minden. Ez nem is olyan régen (talán nyáron) volt.
Most valami konfirmációra hivatkozik meg paypal kód kell neki.
AXA-s a kártyám, de kb 3-4 hete fizettem vele 2 tételt amit az ebayen vettem, szóval működik a dolog, csak most valamiért ennél a számlánál megakadt a dolog.
Ha esetleg valakivel történt volna hasonló  az írja már meg hogy oldotta meg, mert eléggé sürget az idő és eléggé nagy összegről van szó ami nem az enyém...

szohta Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8862

Hali!

Valóban megjött a many!! 3 nap kellett hozzá!

A Ft esésének köv-ben meg még több is lett, bár nem vígasztal,

mivel az újboli utalásnál magasabb lesz az árf is! :-(

Minden jót!

Előzmény: szohta (8860)
Axióma Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8861

Konkretan a pp-nak nem, de azt korabban rendszeresen, hogy befizettem olyan bankban, ahol nem volt semmi kapcsolatom egy ottani szamlatulajdonosnak. Sot, az osztalypenzt a lanyom szamlajan van, es siman fizet be ra barki, megjegyzesbe iratjak bele, hogy kinek a penzet fizetik. Ettol meg nem a gyerke fizeti (alsosok me'g), hanem a szulo. Lehet, hogy megkerdezik a nevet, de gond ebbol sosem volt.

Előzmény: szohta (8860)
szohta Creative Commons License 2012.11.14 0 0 8860

Hali!

Igen utaltam.

Vtam bent a helyi unicreditbe és elhajtottak, mondván, h azt így nem tudom megcsinálni!

Igaz 1 pénztáros csaj fogadott és nehezzen értettünk szót, sztem fogalma sem volt és egyszerűbb v léeszerelnie! :-(

Te ezek szerint már akkor fízettél így be a bankban más PP zsámlájára, vagy a neve megadásával??

Üdv: Szohta

Előzmény: Axióma (8859)
Axióma Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8859

Tenyleg? Utaltal? Mert mintha befizetesnel azt irathatnal ra, hogy ki vagy, amit akarsz, legalabbis legutobb nem kertek tolem szemelyit.

(Egyebkent ezt nem is ertem, mivel az unicredit szamlaszam az nem a tied, hanem a paypal-e, tehat ugyse lesz befizeto-egyezes.)

Előzmény: szohta (8856)
szohta Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8858

Kösy Pavel!

akkor türelmesen várok! :-)

Üdv

Előzmény: Pavel (8857)
Pavel Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8857

Magától visszakerül, de kell hozzá pár nap.

Előzmény: szohta (8856)
szohta Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8856

Hali régi ismerősök!

jó pár napja 2 hete érdeklődtem nálatok.

Múlt héten sikeresen el is küldtem a lányom fogadó apjának a PP-ére  AUD-rt.

Mint kiderült, az öreg mailcímében egy betüt eltévesztett, amikor megadta a lányomnak s amit én beírtam a küldéskor! :-(

Szval nem ment át és én most visszavontam, töröltem is az ügyletet, állitólag sikeresen.:-)

A fordító program azt írta, h már a kártyámon is van az összeg.

Valaki meg tudná nekem írni, h ez valójában mennyi idő, vagy lesz dolgom a PP-len, h visszakerüljön a banki szlaszámomra?

Kösy a segítségeteket! Amúgy Axioma: nem lehetett a kinti szla számra(PP) befízetni, kikötés, h csak egy uazon szlatulajdonos

számlára lehet feltölteni! :-( Pont ezzel azt érik el, h ne h ingyen tudj utalni pénzt! Amúgy a bankom abankján keresztül 0.11 % min 16 EUR a kltség, ami 4 mill-ig 4700 Ft. Én mivel nem ekkora összeget utaltam, igaz PP-n 200 Ft-tal tööbbe került vna, mint E-Bankon, csak az újdonság szelleme csábított, amit most beszo...tam, rem h csak kis időre!! :-)

Persze kint a lányomnak megelőlegezték a határidős manyt,  s várnak türelemmel. Természetesen már nem a PP-n akarom ismét átküldeni, mivel családváltás is lett közben a lányomnak más okokból kifolyólag, ezért érdekel h a banki szlaszámomra kerül-e és hogy?! :-)

Kösy a megtisztelő válaszotokat! 

Üdv: Szohta

Axióma Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8855

Akkor azert remelhetoleg megse lesz az a vege, hogy bukod az 50 eurt...

Előzmény: Pavel (8854)
Pavel Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8854

Egyelőre weblabeles screenshotot küldtem. Számla is van valahol a könyvelés mélyén, de azt nem ásatnám elő, amíg nem muszáj.

Előzmény: Axióma (8853)
Axióma Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8853

A dpd-nel viszont van csomagszam, ami meg hozzad kotheto a masik oldalon. Esetleg a DPD szamlajan amire fizettel nekik rajta kell lennie a csomagszamnak es a te nevednek, olyanod nincs?

Előzmény: Pavel (8852)
Pavel Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8852

Az átvételi bizonylat megvan, aláírással, mindennel, ezt azonnal elküldte kérésemre a DPD. Ezen viszont nincs rajta a feladó, most ezt rágjuk a PayPallel.

Előzmény: Axióma (8851)
Axióma Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8851

Es ha sajat mentesed lenne arrol a tracking-rol, amivel kiszallitottak? Mert ha akkor se adnanak igazat, akkor tkp. nem tudod bizonyitani... (mas kerdes, hogy ilyen kepernyokepet meg az nem tud csinalni, vagy plane html-t, aki nagyon nem akar).

Egyebkent meg nem tudom, milyen cegnel adtad fel, de pl. DPD mondta, hogy a feladas orszagaban az informatikusaik barmeddig vissza tudnak menni es kiszedik a szallitasi infot, az csak a feluletrol tunik egy ido utan elerhetetlennek. Kerdezd meg az eredeti szallito szolgaltatodat, mutogatva hogy miert kered, hogy nem adnanak-e ki errol a tetelrol neked igy utolag is informaciot. (Cegunk nagyteteles a dpd-nel, de nemeteknel van feladva, a magyarok nem latjak, igy vegul az nem derult ki, hogy mindezt ingyen adnak-e vagy mennyiert, egy kerdest megerhet azert).

Előzmény: Pavel (8850)
Pavel Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8850

Komolyan gondolják mégis.

Mivel egy év után már nem él a tracking, nem tudom bizonyítani, hogy kiszállították a csomagot, így buktam az 50 eurt.

Előzmény: Pavel (8843)
gufika Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8849

A számla alapján, van plusz költségem a 0,99 dolláron kívűl? Gyakran rendelek másoknak, és nem szeretném ha közben suttyomban engem lehúzogatna a paypal és én meg csak a termékárat kérem el a barátaimtól.

gufika Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8848

Köszönöm a válaszod, tudom hogy ha a paypal vált át akkor az többe kerül, de a vásárlások során soha nem kérdezi meg sehol senki, hogy ki váltson, a bankom, vagy a paypal. Azt sem értem, hogy miért csak néha van ilyen plusz táblázat meg ez a conversion from-to bekezdés. A paypalomon azt hiszem az USD van elsődlegesnek beállítva, mellette van zárójelben hogy primary. Azt sem értem, hogy miért van ez írva:

Paypal balance :3,50 USD

Avaibe balance: 0 usd

Total balance. 3,50 usd

Akkor itt az a baj, amit te mondasz, hogy nincs dollár a számlámon, csak forint. Hogy tudom eszközölni a problémát? És még mindig nem értem, miért néha a bankszámlámról von le pénzt, néha miért a paypalomról.

Ha tud valaki segítsen könyörgöm, nem vagyok retardált, az angolul is beszélek de mégsem látok semmi rendszert az egészben..

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_11_11_wj63ictot3.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_11_11_d6cvka3pda.jpg

Itt a két kép újra, ha megnyitjátok, és rákattintatoka képre, nagyítva mutatja, remélem ez most olvashatóbb.

KÖszi előre is.

Előzmény: krisztike0000 (8847)
krisztike0000 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8847

Pici a kép felbontása. Amit látok, hogy a számládon forintban van leemelve az összeg, amit a paypal konvertál dollárba. Valószínű, hogy nincs hozzáadva a paypal számládon a dollár , vagy elsődleges devizaként a forint van kijelölve. A paypal magasabb árfolyamon vált mint a bankod, ezt sem állítottad be szerintem.

Előzmény: gufika (8846)
gufika Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8846

Csak tudnám most hova tűnt a felcsatolt két képem..megpróbálom újra.

gufika Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8845

Sziasztok! Nagy szükségem lenne segítségre, mert már megőrülök. Printscreen-nel mutatok két képet,(ez egy és ugynaz tranzakció) ez a paypalos számlám részletei. 0,99 dollárért vettem egy telefontokot, ilyen esetben általában a részletben ott az összeg, és van egy táblázat alul. Viszont ennél a részletezésnél, van egy ilyen rész hogy conversion from-to, ez a bekezdés most miért van ideírva, mikor máskor sosincs? Valami váltás azt értem, de máskor nem írja ki, eddig két esetben írta ki. Alul pedig most két táblázat van, azt sem értem hogy pontosan miért.

A total amount-nál pedig eddig sosem volt zárójelben odaírva hogy "equals xy Ft". Egy dollár nincs most 230 Ft, nem? Igazából nem értem, most van töbletköltségem az egy dollárnál, vagy nincs? 

Előzőleg is volt már egy ilyen fura számlám, de ott is összevissza voltak írva összegek, szintén egy dollárért rendeltem valamit de ott teljesen másképp volt írva minden, de szintén megjelentek fura összegek...
Tudnátok értelmezni a számlámat? Nagyon fontos lenne mert napok óta böngészem a paypalt és nem vélek felfedezni semmi rendszert a két furcsa számlám között..

_Zsolt Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8844

Nagyon sok hasonló eset van. Vagyis olyan, hogy egy idő után az aki fizetett meggondolja magát és úgy dönt, hogy mégsem fizet. És jobbára a vevőnek adnak igazat.

 

A használat mellett érdemes kissé észnél is lenni.

 

Itt olvasgattok néhány tapasztalatot velük:

Reviews for paypal.com

 

Érdemes a témát több oldalról megnézni, mert könnyen visszaélhetnek a paypal hatalmával...

Előzmény: Pavel (8843)
Pavel Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8843

Legújabb PP hülyeség:

Zároltak a számlámon 50 EUR-t, mert 2011.11.09-én szerintük nem a tulaj jóváhagyásával történt egy eladott termékem után fizetés. Egy év után kérnek tracking infót meg egyebeket. A követési szám megvan, de csak 6 hónapig volt követhető a neten.

A fizetés után 5 nappal megkaptam a pozitív visszajelzést, minden rendben ment, nem is értem mi akar ez lenni :)

bombaba Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8842

Ez esetben is tökéletesen igaz: az üléspont határozza meg az álláspontot :)

Ez az oka, hogy nem ugyanúgy akarunk egy szituációt megoldani. Így viszont a kérdező eldöntheti, az ő lelkivilágához melyik passzol. Nem olyan nagy baj azért az off-od :)

 

Előzmény: Axióma (8841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!