Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8275

Felőlem még  a bölényeket is eláshassuk , de még fagy előtt, míg puha a főd....:-))

Előzmény: zolko76 (8274)
zolko76 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8274

Hali!

Latom egymasra talaltal massal is, nem csak velem. (egy masik topikot olvastam, ott talaltam meg)

Na de mindegy, fatylat ra.

Bekepipa?

Csatabard szakszeru fold ala temetese?

Uff.

Előzmény: joevagyok68 (8271)
gányolo Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8273

Megmértem.

Füstgázhőmérséklet:230 °C

Primer:32°C

Szekunder:110°C

Előremenő:84°C

A mérést begyújtás után 1 órával végztem,ennyi idő alatt szerintem eléri az üzemi hőfokot.

Ebből láthatod,hogy 120°C van a két hőmérséklet között (szekunder és a füstcsőben mért erték).


Előzmény: gányolo (8272)
gányolo Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8272

Ezzel a hőmérséklet mérréssel az a baj,hogy a füstgáztermó érzékelője a szekunder levegő járatába van beszerelve ami egy légmentesen elválasztott lemezen keresztül érintkezik a kimenő füsthővel.Magyarul nem a valós fősthőmérsékletet méred itt hanem a füst által felmelegített hőcserélő túloldalát ami ugye lényegesen kevesebb.Én csak egy utat látok:vegyél egy hőmérőt és tekerd be a föstcsőbe.

Előzmény: lima99 (8270)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8271

"kiváncsi lennék hogy "1" vagy "2" vagy "3" óránál kb mennyi a hőfok"

 

akkor félreértettem mit akarsz  :-))

A következő begyúttásnál ,  majd jól megnézem neked

Nekem már volt 340 fok is....

Előzmény: lima99 (8270)
lima99 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8270

Nem szabályozni akarok hanem odatekerem és ahol kapcsol ott leolvasom a hőfokot

Előzmény: joevagyok68 (8269)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8269

Ez a gányoló kapcsolás, nem az a gányoló kapcsolás....

 

De ami a lényeg, a füstgáztermosztáttal "alulról" szabályzol !

Az alsó be-ki bekapcsolás hőmérsékletét tudod állítani.

A füstgáz maximumot nem tudod szabályozni azzal.

 

Amikor a venti üzem közben kikapcsol, akkor a másik , vízhőfokra szabályzó termosztát kapcsolja le !!

És a legvégén, amikor már kezd leégni a tűz, és hül a füstgáz, akkor kapcsolja le az a ventillátort, hogy ne menjen feleslegesen.

 

szerintem

Előzmény: lima99 (8268)
lima99 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8268

A gányoló félét csináltam meg jól működik de nem az indulás miatt kérdezem hanem azért mert kiváncsi lennék hogy "1" vagy "2" vagy "3" óránál kb mennyi a hőfok, nekem a beüzemelő nem állított a hátsó levegő állítón és szeretném ha nem lenne túl magas a füstgáz, valahol írja a max 320 körüli értéket a ventilátor élettartama miatt.

 

Előzmény: joevagyok68 (8265)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8267
Előzmény: joevagyok68 (8266)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8266

Azt nem tudom tud-e vagy tudjátok-e , hogy van egy "egyszerűbb" módja is a ventillátor indításnak.

Úgy, hogy ne kelljen tekergetni a potmétert, elég ha ugyan ott áll mindig.

 

Vagyis kettő. 

Köszönet gányolónak a másodikért  :-))

 

1- a gyári főkapcsoló mellett jobbra van egy ugyanolyan kivágás/hely a tasztatúra alatt, mint a főkapcsoló.

Ha oda beraksz egy billenőkapcsolót

ÉS

levéve a kazán tetejét, találsz  2 olyan csatlakozót (piros kupak van ráhúzva) és TC95 a felirat rajta.

Ha ezt a 2 csatlakozót rákötöd a kapcsolóra, indításkor elég azt bekapcsolni, és nem kell tekergetni a termosztátot.

Csak miután beindult a tűz, azt a kacsolót vissza kell kapcsolni 0 állásar.

Ha nem kapcsolod vissza, max annyi történik, mintha nem tekernéd fel a füstgáztermosztátot a megfelkelő helyre.

 

2. a bonyolultabb

A gyári főkapcsoló melletti helyre, nem kapcsolót, hanem rugósvisszaállítású kapcsolót (nyomógombo) kell rakni.

egy relé-nyomógomb-némi vezérlés, és  gombnyomásra indul a venti , nem kapcsolóra, így már azzal se kell foglakozni, hogy az visszakapcsolódjon.

 

Előzmény: lima99 (8264)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8265

"Arra lennék kiváncsi hogy a füstgáztermosztát oldalán lévő jelzésekhez kb. milyen hőfok tartozik."

 

Hogy pontosan melyik jelhez "mi tartozik" azt nem tudom.

Csak azt, hogy én úgy szoktam beállítani, a füstgáztarmosztátot, hogy a jel déli 12 óra felé mutat.

Az kb. 195-200fokos füstgáznak felel meg.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106051644&t=9154219

 

Tehát ott az utolsó jel közepén áll.

 

Ha fontos legközelebbmegnézem melyikhez milyen füstgázhőfok tartozik.

Tegnap úgyis aztat mondták, hogy nem segítek :-))

Most kompenzálok...

Előzmény: lima99 (8264)
lima99 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 8264

Lenne egy  kérésem azokhoz akiknek atmos kazánja van és rendelkeznek hőmérővel. Arra lennék kiváncsi hogy a füstgáztermosztát oldalán lévő jelzésekhez kb. milyen hőfok tartozik.

t.zsolti Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8263

hogy mikre nincs ídőd munkaidőben???HHMMM::)))))))

Előzmény: joevagyok68 (8259)
pappgep Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8262

Üdv.(vegas puffernélkül)˝

Aztkivánom közölni,hogy az atmos is kifogastalanúl működik puffer nélkül,sőtt szobatermosztáttal vezérelve.

Előzmény: joevagyok68 (8221)
Samsam1974 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8261

Nálam is volt ez a raklap átvolt itatva vmi cuccal.Főleg begyújtásnál gáz de ha már van jó parázságy akkor már nem gond

Előzmény: Biga Cubensis (8260)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8260

sos

az mit jelent, ha hátul a kazánban valami beindul és egy nagy adag füstöt bocsájt ki ?

valamit sikerült beleraknom, amitől rohadtul füstösen ég (valószínű egyik deszkán festék maradhatatott)...

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8259

Most vettem észre....

Mivel én lenné mostantól a FŐ köpködő, ezért beléd is belédkötnék...:-)

"mennyi tudtok itt évődni mint egy rossz házasságban a házastársak."

 

Rossz házasságban NEM évődnek!

Az évődés:

"Játékosan vagy csipkelődve szerelmesen tréfálkozik valakivel, tépelődik, emészti magát."

http://www.kislexikon.hu/evodik.html

 

Max civódnak....de azt se nem csináltuk   :-))

"Másodlagos a tájnyelvi ‘civódik’ értelem (a veszekedők „eszik, marják egymást”)

 

És hogy ON is  legyen ma ....sietek haza , hogy begyúccsak a faelgázosító kazánomba   :-)))

Előzmény: t.zsolti (8258)
t.zsolti Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8258

hogy mennyi tudtok itt évődni mint egy rossz házasságban a házastársak.

Joe te meg gyártsál JOE kazánt atmos mintára 100000 -rel olcsóbban, hidd el megéri,

a kollegám a perhofert másolta le kisebb teljesítménybe ( 80000-ből kijött az anyag ) de nem árulja

Előzmény: joevagyok68 (8257)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8257

Igen me sohasenem segítek, csak köpködök....:-)))

Előzmény: napalm. (8255)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8256

bár a koppintás akkor is koppintás, de azért túlzásokba ne essünk, a gyártástechnológia ellopásáról tudtommal nincs szó vagy igen?

én úgy értelmeztem, megnézte hogy működik a Stropuva és valami hasonlót hegesztett a műhelyében.

ha létezik olyan szabadalom, ami magát az elvet védi le, akkor merül fel szabadalmi probléma szvsz.

például maga a faelgázosító technológia sincs levédetve tudtommal, ezért is gyártja többféle gyártó.

 

de azt én sem látom, hogy itt sértegetés lett volna, kifejtetted a véleményedet és ennyi....

 

Előzmény: joevagyok68 (8254)
napalm. Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8255

téged utálni kell?

;)

Előzmény: joevagyok68 (8254)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8254

"k******verte ki a biztositekot a sertegeteseivel"

 

Leírhatnád végre, hogy mivel sértegettelek ?

és hogy mi a megfejtése a "k******"-nek ?

Az általam ismert Kbetűsek nem adják ki...Pl. ha köcsög....akkor mi a +* ?

 

Én max a "reklámot" róttam fel neked.

És kérdeztem, majd véleményt alkottam.

 

És az idézetek Tőled.

"ahogy a weblapomrol idezett."

Miért már nem úgy gondolt?

Vagy csak abban a sorrendben szabad használni?

Vagy csak akkor amikor Te úgy gondolod ?

 

"Határok igen is vannak. S hála Istennek!"

Szabadalmi oltalom> szabadalmi hivatal..

 

"Hazugsággal, csalással, törtetéssel sok mindent elérhet az ember, de ingyen kaja sosincs."

öööö ötlet, gyártástechnológia  "ellopása"??

 

"Ezért nem mindegy hogyan élsz."

Ez pont jó a végére !

Nekem nem sok okom van szegyenkezni....szerintem.

De majd az itteniek eldöntik !

 

Akár meg is írhatják.......virtuális 1m3 száraz bükk a véleményüket kifejtőknek :-))

De hogy ne itt offoljunk, nyithatnak egy topikot "ki utálja jobban joevagyok68-at" címmel....

 

És erről a gyorsan jött "vallomásrólk" meg az a véleményem, hogy csk úgy mondod.

Beijedtél...

itt nem "reklámozod" , de szándékodban áll sorozatgyártani!

 

No én tényleg befejeztem.

 

 

 

Előzmény: zolko76 (8252)
zolko76 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8253

Mindenesetre koszonom az into es ovo szavaitokat, a normalis hangnemet.

Előzmény: bollazoli (8251)
zolko76 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8252

Tisztelt Bollazoli es Alfato!

Kicsit atgondolva tenyleg nem jo otlet ez a sorozatgyartas, nagyobb volt a lelkesedesem, mint kellett volna.

Azt viszont rosszul latjatok, hogy "ugyfelet toborozni" jottem ide.

Tenyleg csak az oromom szerettem volna megosztani.

Higgyetek el, ha ezen nyereszkedni akarnek, a forum nelkul is meg tudom tenni.

Nalam viszont az idezgetos k******verte ki a biztositekot a sertegeteseivel, ahogy a weblapomrol idezett.

Nem tudtam eldonteni, hogy csak siman irigy, vagy ennyire rosszmaju.

Visszaolvastam nagyon sok hozzaszolasat, de kedves vagy normalis szava nem sok volt.

Na, mindegy.

Teny, hogy igazatok van, valoban nincs ertelme csinalni, oruljek, hogy magamnak megcsinaltam.

Blegondolva ez valoban csak egy sima "lopas", megha nehany dolgot meg is valtoztattam rajta.

Maradok tisztelettel: Vekony Zoltan

Előzmény: bollazoli (8251)
bollazoli Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8251

Igaza van Alfato-nak, nem az volt a bajunk, hogy epitettel magadnak sajat hasznalatra egy kazant. Ez dicseretes es csak gratulalni tudok hozza, az ember orul ha valamit sajat maga allit elo meg akkor is ha csak koppintja es meg mukodik is es olcsobb mintha megvenne. Az viszont, hogy sorozatban akarod gyartani mindenfele utanajaras nelkul, sot mar ara is lenne a kazannak, es gondolom mar elorendelest is szerettel volna felvenni azert jottel ide, na az mar atlepte az ingerkuszobomet.

Nyilvan nem mindenkinek van hozza erzeke vagy ideje ilyent fabrikalni, ok megveszik a gyari kazant.

Nyilvan rajottel, hogy egy engedelyeztetesi, minositesi procedura nem keves ido es penz, igy eloszor felmerted a piacot milyen igeny lenne a kazanodra erdemes e beleolni az energiat. Megsugom neked, hogy ha full hivatalosan akarod csinalni es sikerul is minden kovetelmenynek megfelelned akkor nem tudod olcsobban adni mint a gyari stropuva amin mar par kereskedo arrese is rajt van. Egyszoval kis tetelben nem leszel nyereseges, amikor a stropuva gyarban szinte orankent legordul egy kesz kazan.

Ha az ember sajat maganak vagy havernak gyart valamit akkor nem szamolja bele a munkadijat a vegosszegbe

Előzmény: Alfato (8249)
t.zsolti Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8250

hidd el nem csak mi csináljuk a technológia " megszerzését " így , a nagyok is sok így csinálja mert rettenetesen sokba kerül a fejlesztés. még az űrtecnikát is lopják

Előzmény: bollazoli (8242)
Alfato Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8249

Kedves Zolkó!

 

Igazából nem értem kirohanásod, hisz egyértelműen olyan a mosdó amilyen a törölköző, vagy említsük a hatás ellenhatás dolgot. Olvasd vissza írásaidat, nem nélkülözted a fellengzősséget, és ami igazából kicsapta a biztosítékot, hogy még nyíltan a fórumot felhasználva jogatalanul használt szabadalmat használsz és "sorozatban" akarod gyártani. Nem csak alapelvi szabadalom van hanem alkalmazásra is, vagyis ha valaki egy módosítást hajt végre egy eszközön, melynek eredményeképpen jobban teszi a dolgát, avagy másként más előnyt kovácsolva, az ugyanúgy szabadalmi oltalom alá esik. Ennek a szerzői jogok oltalma alatt tudsz utána keresni. Szerintem tedd meg.

 

Egy példa: szolnoki kazángyártó lekoppintotta a lébényi kazánt...meg is rántották őket keményen. Ne hidd, hogy másképp járnál, csak idő kérdése az egész, és ez nem más, mint jótanács. De tényleg.

 

Amúgy minden tiszteletem az épített kazán iránt, még a jog sem bántja ha magadnak építesz egyet, vagy a haverodnak még, de gyártásban addig ne gondolkodj, amíg szürkeállományból nincs hozzáadott érték, és csak egy másolat az egész.

 

Tamás

Előzmény: zolko76 (8247)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8248

OFF

"Csak kivancsi voltam az emberek reakciojara"

 

Hát "megkaptad" ......már ez is baj ? 

Demokrácia van...

Különben én ilyenkor nem annyira gondolom komolyan, csak "tesztelem" a partnereket.

Kiváncsi vagyok a további reakciójukra.....

 

Amúgy mi volt a "köpködés"...mind a te kijelentésed volt.

Ha úgy élnél....én legalább nem prédikálok vizet...

 

DE

Ha az eladásra szánt kazánt is olyan "pontosan-szépen" fogod kivitelezni, mint ahogy "idézel", akkor 100eFt is sok lenne a kazánért.

Tudod van különbség a HERE és a LÁGYÉK sérv között !!!

Kb annyi mint a sima vegyes ÉS a faelgázosító között :-))

 

Amúgy kösz jól vagyok és az agykontrollnak köszönhetően 1hét után már dolgoztam

Sőőőt olyna gyorsan gyógyult, hogy fürüdtem is a balatonban...a vízhőmérsékletre már nem emlékszem.....

Én ezeket egyszer leírtam NYÍLT fórumon és most is vállalom az akkori dolgokat...

 

Te nem ?

Csak akkor gondoltad úgy mikor leírtad azokat a "magasztos" dolgokat ?

 

ON

 

Uff

 

 

Előzmény: zolko76 (8247)
zolko76 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8247

latom szeretsz idezgetni.

hereserved hogy van?

utana egy hettel jo volt a balcsi?

assuk el a csatabardot cimbora.

nem azert jottem ide a forumba.

de te elkezdtel kopkodni, bar nem tudom miert.

zavar, hogy kihoztam szarert-hugyert a kazanomat, te meg vettel egy hasznalt (ok, csak egy honapos) Atmost?

mit zavar, hogy lekoppintok egy masik kazant? azt hiszed, az egyetlen vagyok?

de legalabb megcsinaltam magamnak!

furtam, faragtam, heggesztettem ejszakakon at, es most van valamim, amit en csinaltam.

ez a bajod? mit mond erre az agykontrollod?

nem azt, hogy inkabb toleransabbnak kellene lenni az uj hozzaszolokkal szemben?

ezzel vetted el a kedvem ettol a forumtol.

na, szep napot mindenkinek, ide sem jovok tobbe.

Előzmény: joevagyok68 (8243)
zolko76 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8246

olvass vissza. majd jovore beburkolom a "sonkat". mot mar futeni kell vele.

 

Előzmény: bollazoli (8244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!