Keresés

Részletes keresés

xGabi Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91908

Univer KSE - OLAJ 92 - 81

Immár lehiggadva szeretnék egy tárgyilagos és túlzásoktól mentes bszámolót összehozni,természetesen szolnoki szemmel,persze annak tudatában,hogy aki akarta,úgyis megnézte a meccset.Kezdeném azzal,hogy tulajdonképpen elégedett vagyok a csapat teljesítményévev,furcsa ezt pont egy elvesztett meccs után leírni,de szerintem a bajnokság eddigi legjobb játékát nyújtottuk ma.Erős ellenféllel szemben,idegenben képesek voltunk egy nyílt és kiélezett meccset játszani,ami eddig nem sikerült (Pécs,Paks).Egyes periódusokban (gondolok itt elsősorban a második negyed második felére) a dobóteljesítményünk továbbra is akadozott,de önmagunkhoz mérten úgy érzem,javuló formát mutattunk.A védekezést illetően első hallásra a 92 bekapott pont soknak tűnik,de figyelembe véve,hogy ebből 35-öt büntetőből szerzett az ellenfél,már másképp értékelhető.Körömszakadtáig küzdöttünk,aminek következtében könnyű gólt ritkán szerzett az Univer.

Voltak periódusok,amikor kifejezetten nyerhetőnek éreztem a meccset ; elsősorban a záró negyed közepe és a 72-75 - ös mérkőzésállás kívánkozik ide,de erről majd később.Sajnos nem mindig tudtuk megragadni a cselekvésre aalkalmas pillanatokat (lásd pl. kihagyott büntetők,de talán még Cziczás 79-75 - nél üresből kihagyott hármaskísérlete is ide sorolható),amit a klasszis játékosok sorát felvonultató ellenfél,ha ma nem is csúcsformát nyújtva,de szigorúan kihasznált.Ehhez gratulálok nekik!

 

Egyénileg

 

Univer

Jovanovics : személy szerint többre számítottam tőle (szándékoson nem azt írom.hogy többet vártam :-),nem igazán tudott ritmust adni a kecskemétiek játékának,és pontjait is inkább büntetőkből szerezte

Bradford : nagy játékos,továbbra is bármikor el fogom ismerni a klasszisát,de ma emberileg nálam nagyon meredeken lejáratta magát.Eddig is tudvalévő volt,hogy a kizökkenthető és túlpörgésre hajlamos játékosok táborába tartozik,de ez nem magyarázat a ma történtekre ; nem szeretném az érdemeit kisebbíteni,de valahol az sokat elmond,hogy szimplán a büntetők bedobálásával olyan pontszámot hozhatott össze,amivel nyerő embernek tekinthetjük...

Mérész Cs.: egyik triplája sem esett jól nekünk,de azért nem követelném vissza

McClendon : szvsz ő volt a Kecsó legjobbja,jól élt a fizikuma adta lehetőségekkel,csak időszakosan tudtuk megoldani a semlegesítését,sokszor minden pattanó az övé volt - extraklasszis spíler

Lapov : néhány villanás,sok hiszti,duma,stb.

Celej : amitől sokan tartottunk,az végül nem következett be

Gémes : egy tripla

Horváth Cs.: elege benn volt ahhoz,hogy pihenjenek a hazai kulcsemberek a magas posztokon,szvsz átlagos volt

 

OLAJ

Kelley : két negyeden át látványos 0,aztán egyszercsak húzni kezdte a csapatot - nagyon kell ő nekünk

Cziczás : sajnos továbbra is árnyéka tavalyi önmagának,támadásban semmi sem sikerült neki,fontos dobásokat rontott el,olyanokat,amiket pedig nem is olyan régen...

Soares : a feltámadás.Ma extrát játszott,nyolcról verte a hármasokat és védekezésben is megoldotta a feladatát

Jokszimovics : ma sem volt meggyőző kintről,pedig a lehetőségei megvoltak

Kurasov : nehéz dolga volt a túlerővel,önmagához mérten hosszú időn át jól harcolt,de a végjátékban használhatatlannak bizonyult

Hartvich : padról beszállva fontos gólokat dobott és lapattanókat szedett,jó volt

Puskás : nem játszott sokat

Fülöp : kár a kipontozódásáért,talán ő védekezett a legjobban McClendonon

 

Bíráskodás

Rövid és tényszerű leszek ; harminc percig egy elviselhető mértékű hazai pálya,az utolsó öt perc fújására azonban csak kereshetjük a magyarázatot.Szerintem nem volt akkora különbség a két csapat keménysége közt,hogy az Univernek 42 büntit kellet dobni amíg nekünk 28-at.Varnelis tekóját a befújható kategóriába sorolnám,node ha egy hisztis padlórab@szás technikai,akkor az miért nem,amikor Bradford két esetben is a középső ujját mutogatja a vendégtábor irányába ? Talán nem ugyanott van a két eset súlya...Csodálom,hogy a meccset végigreklamáló amerikai + Meszlényi is megúszta technikai nélkül,még Pór pl. nem...Sokan éreztük ma úgy,hogy valamit elvettek tőlünk.

 

Szurkolás

Fogalmam sincs,hogy tévén át mennyi jött le,szvsz jól nyomtuk.Ugyan heringek voltunk a dobozban és nekem pl. a tapsolásra is minimális hely állt rendelkezésre,azért jól szólt!Kár a végéért,de azt hiszem,nem mi okoztunk botrányt...

 

HAJRÁ OLAJ FOREVER !!!

Santoro Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91907
Majd mi meg röhögünk, ha tavasszal a tisza elmossa a palotátokat.
Gratulálok József.
Előzmény: jocicsek (91875)
lebowski Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91906
állj már le drága földim! kérlek szépen! hát nem veszed észre h kontraproduktív vagy? meg egy kicsit alpári is :))
Előzmény: jocicsek (91902)
lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91905
:DDD
Előzmény: jocicsek (91904)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91904

Oké nagymenőkém, akkor egyszerűen csak hülye vagy, de nem baj, sokan élték már le így az életüket.....

Na a mai nap összefoglalva: Nyertünk, te ezt nem birod lenyelni, meg nagymenő is vagy.....legyél boldog!

Előzmény: lightningman (91903)
lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91903
hát erre nagyon rábasztál:DDD
én napi 2 NBA meccset nézek, te mennyit? jahogy csak a SportTVset? hát asszem több fogalmam van az NBAről, mint azt gondolnád, de ezt neked nem magyarázom, minek? hiszen te heti 1, akár 2 meccset is láthatsz...
Előzmény: jocicsek (91902)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91902

Látom kinn a tanyán nincs kábeltévé! Ha túljutsz a szolnoki csapaton, és megnézel egy NBA meccset, akkor meglátod, hogy ott a bírók mindenféle szir-szar-t nem fújnak, és gyakorlatilag minden fújásuk helytálló! Pl. itt az NBA sapkák 90%-át faultnak fújnák.....De mit magyarázom ezt neked........készülnöm kell a "felvételimre" tudod...........idióta.........

Előzmény: lightningman (91901)
lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91901
:DDD
ezt értelmeznéd nekünk, csak hogy az átlagember is értse, mit szerettél volna mondani:)
Előzmény: jocicsek (91891)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91900

Igazad van! És mi jár annak akinek igaza van? Lópénisz a hátsójába!!:) /meg a szája/

Előzmény: lightningman (91898)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91899
Bocs, én nem kívántam , hogy vigye el az árvíz! Csak van rá esély, ahogy mindig is volt!
Előzmény: olajbogyó (91892)
lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91898
figyelj. látszik, hogy nem értessz a kosárlabdához, ne is erőltesd magadat tovább, nem kell... az Univer nyilvánvalóan jobb csapat, asszem még senki sem írta hogy nem. azt is írták már, hogy Soares élete meccse volt eddig Szolnokon(a többieknél nem tom kit néztél, ki játszott még olyan qrva jól, ahogy soha). de te ez alapján nézel meg ítéled, hogy jogosan nyeretetek ma? gratulálok. na akkor nézzük. Alba-Univer. Nincs Vaisvila, Spivey jobb, nyugotabb nem olyan önző, mint CB, hosszabb a padjuk jóval, többen képesek cipelni a csapatot. Tehát kikaptatok. ASE- bárki, egyértelműű a játékosállomány alapján ki a jobb. Bajnoki döntő: ASE-Alba. Ha halványan is, de az ASE a jobb. Adjuk oda a kupát.

igazam van?
Előzmény: jocicsek (91876)
olajbogyó Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91897

Még egy kis adalék az iq-hoz... ezt a ffikosáron találtam:

"Ilyen utolsó köcsög, bunkó, tetves cigány bandát, mint ti nem tud produkálni egyetlen egyesület sem. A végén mintha egy kicsit kussoltatok volna gyerekek nem?
Remélem azért nem volt túl hosszú az út hazaig és felszáradtak a könnyeitek. De ne keseregjetek, igaz, hogy az Albacomp is előttetek van, de azért ne legyetek szomorúak. "

 

Nos csak azt nem tudom, hol voltak ezek a szájhősök a meccsen? Azt viszont tudom, hogy hol lesznek a visszavágón (Olaj-Kecsó)... Kecskeméten...:)) és még ott is kussban...

olajbogyó Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91896
Ez még 1 fehérváritól is gyenge...
Előzmény: backdrive (91877)
lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91895
ja igen. ezzel a beszólással bebizonyítottad, hol állnak a kecskemtéiek IQ szinten...(ezt meg clon7-nek üzenem)
Előzmény: lightningman (91893)
olajbogyó Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91894
Újra itt a kecskeméti honlap (www.kenet.hu) beszámolójából való részlet: "Azt el kell ismerni, hogy ma a bírók igencsak megadták a hazai pálya előnyét, némileg belenyúlva a meccs végeredményébe."
lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91893
figyelj, kevés vagy te még ehhez kisöcsi. röhögtök, ha a Tisza elmossa a palotánkat? szerintem nyugodjál meg, aztán készüljél a felvételidre, ahogy Marci14 is teszi...
Előzmény: jocicsek (91875)
olajbogyó Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91892

Vesszek meg jocicsek, nem értelek...:(( Nyertetek (igaz bírói csalással) te meg itt vered a tamtamot, ahelyett, h. vmi kocsmában vedelnél...

 

Az, hogy mi életünk meccsét játszottuk az erős túlzás... Soarez kivételével mindenki átlagost nyújtott, kivéve Igort, aki az átlagnál is szarabb volt...:(( Nálatok viszont Vígh élete meccsét játszotta.

 

Azt sem értem miért érzed úgy, hogy védened kell a kecskemétieket a meccs miatt. Itt 1 szolnoki sem bunkózta a kecsóiakat (az ellenkezőjére volt példa), max. Bradfordot, aki kétségtelen paraszt. Ha Soarez mutogatott volna a kecskemétieknek -nyugodj meg- őt is leparasztoznám, de nem ő tette, hanem az idegbeteg CB...

 

Végezetül én nem kérek árvizet/természeti csapást rátok a mindenhatótól, hanem kívánok nektek szép új csarnokot, és önmérsékletet...

Előzmény: jocicsek (91876)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91891
Csak annyit, hogy nézzük az NBA közvetítést a sporton, és imátkozunk, hogy a hazai bíró sporik is ezt teszik! Volna mit tanulniuk....
Előzmény: imyke (91888)
Hajani Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91890

Pénteki és szombati meccsek statjait hol lehet megtalálni ilyenkor!

 

Vagy hétfő reggelnél hamarabb sehol?

lightningman Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91889
látom az, hogy Bradford végigbüntizte a meccset, meg a bírói tologatás kimaradt a beszámolódból. hát igen, nem vártunk mást...
Előzmény: clone7 (91866)
imyke Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91888
Én meg azt tudom, hogy nekünk a 2. tv-s meccsünk volt, amin egyértelműen ellenünk fújtak, csak a Pécs ellen az elején intézték el a dolgot, most meg a végén. Ezt a tv-s dolgot csak azért emeltem ki, mert eléggé elgondolkodtató, hogy a nyilvánosság előtt is mernek látványosan csalni. És mit tehetünk ez ellen? Semmit.
Előzmény: jocicsek (91886)
SportFun Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91887
ÚJ CONVERSE Short , rövidnadrág nadrág eladó. 80 % Pamut !!! Etikettel!!! Méret : S , de ez valami kosárlabdás S lehet mert inkább L sőt XL !!!!!
4900 Ft
tel:20/3964391 vagy mailben
Köszönettel
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91886
Szóval nem mondom, hogy nem kaptuk meg a hazai pályát! De ez először volt így a bajnokságban. Mondjuk szerintem közrejátszik az is, hogy Meszlényi a szk. Tavaly nagyon az atomnak fújtak a szürkék! Idén még nincs tapasztalatom atom téren...egy hét múlva talán erről is beszélgethetünk..
Előzmény: imyke (91884)
imyke Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91885
Egy jellemző jelenet, hogy mikor pofázott nekünk kifele bradford, és ezt a kispadunk megreklamálta nem tudom már pontosan melyik bíró, mit sem törődve ezzel elfordult és nézte a padlót... Az ilyen jelenetek miatt ébred az emberben olyan érzés, hogy ezek nem szimplán csak hülyék, hanem tudatosan cselekednek, ami mondanom se kell sokkal rosszabb...
imyke Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91884
Egyedül Soarez játszott az eddig mutatottaknál lényegesen jobban, de ezért hoztuk ide, így ideje volt, hogy mutasson már valamit... Csapatként tényleg jobban játszottunk, mint eddig, talán ez volt az eddigi legjobb meccsünk, de ezt a produkciót is már év eleje óta várjuk, éppen ezért is bosszant a 3 hülye tevékenysége, mert nem érdemeltünk vereséget, ti meg inkább maradjatok szépen csendben, könyveljétek el az újabb győzelmet, és gondolkozzatok azon, hogy az általatok harmatgyengének titulált Olaj felett, csak nem gyenge bírói segédlettel tudtatok győzelmet aratni... Ja, és bradford takarodjon vissza a kurva anyjába! Ha jól tudom, nem csak a parkett csapkodás hanem a könzönség hergelése miatt is járna a technikai... Amiket nekünk megadtak az teljesen jogos volt, de ezt alapul véve legalább 6-szor fújhattak volna nektek is, nem beszélve a folyamatos reklamálásról.
Előzmény: jocicsek (91876)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91883
:)
Előzmény: jocicsek (91882)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91882
Te nem magyarországon élsz? Itt semmi nincs úgy ahogy előre mondják!!!!!!!!!!!!! Vagy ezt nem tudtátok???
Előzmény: Törölt nick (91881)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91881
El vagy borulva ember, mindenütt azt nyomták, hogy legkésőbb a szombati banzájon vehetik meg a szurkerek a jegyet. Az egy dolog, hogy Te milyen okos vagy, az meg egy másik, hogy a szegény hülye azt gondolja, hogy ha mondanak valamit az illetékesek, az úgy is lesz.
Előzmény: jocicsek (91880)
jocicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91880
ki a faszt érdekel a jegy! én akárhová mentem eddig, sosem vettem elővételben jegyet! Minden hülye tudja, hogy jegyet venni lehet! Nem volt ez másképp tavaly szolnokon, meg pakson a rájátszásban sem.
Előzmény: Törölt nick (91879)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 91879
Jól van már, nem kell a feszkó, a szerdai műsorfüzetben is olyanokat írtak, hogy a meccs napján már hiába is vennél jegyet, erre tényleg ott maradt egy kevés.
Előzmény: jocicsek (91875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!