Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7285
30 méterrel tolta arrébb Szumátra szigetét a földrengés
2004. dec. 27., 14:03


A rengések epicentruma a szigettől alig 250 kilóméterre volt. A földkéreg lemezeinek elmozdulása miatt Szumátra egyszerűen észak felé tolódott. A földmozgás következtében az Indiai-óceán feneke majdnem ezer kilométer hosszan repedt szét. A hirtelen földtani változások miatt további utórengésekre lehet számítani, azonban nem valószínű, hogy az első rengés pusztítása megismétlődhet.

HírTV

Előzmény: munyic (7283)
soka63 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7284

Megnéztem az örszkvékkomon, a nagy rengés óta vagy 15 utórezgést regiszráltak, az erdetitől északabbra, 5 és 7-es közötti erősségüeket. (logaritmus ugye).

Ezekről, mármint ezeknek a hulllámhatásairól nem hallottunk, tehát 7 alatti rengések inkább csak fodrozzák a vizet, vagy legalábbis nem érnek el messze, Maldívra biztosan nem.

Mivel 9-es rengés úgy 40 évente van a Földön, az sem ugyanott, én nem félnék a rengések és szökőár miatt kimenni.

Járványveszély a Maldívon nem fenyeget, átmosta a szigetet a víz, de nem ömlöttek budik hektószámra a szárazföldre.

 

Tehát aki oda készül és az iroda vállalja  a megfelelő elhelyezést, az ne habozzon, utazzon.

És ne rettegjen, mert egy biztos, kétszer ugyanoda nem csap a ménkő!!! Tuti.

 

(a valószínüség számítás szerint legalábbis :-))))

 

 

munyic Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7283

Geológusok jelentkezését várom.

De tényleg, írhatna már valaki, aki ért a témához, hogy mi várható.

Danidek3 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7282
Azért ez nem villám, a földrengések gyengülő ütemben, de visszatérnek... Ahogy látszik is, hogy volt egy 7-es, meg azóta is vanna k6-osak...

munyic:
Javaslom, hogy beszélj egy geológussal hátha meg tud nyugtatni annyira, hogy élvezd a nyaralást. Akit kitelepítettek egy szigetről az nem sok jót fog mondani, aki viszont csak annyit látott az egészből, hogy jó nagy hullámok, de semmi baj nem volt a szigeten az meg nem jött haza...

A szökőár nekünk is eszünkbe jutott, úgy tűnik ez azért ott van az emberek agyában...
Előzmény: Kékbálna (7273)
anó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7281

És akkor Dhigufinolhuról vajon melyik hír igaz az, hogy ma evakuálják a szigetet, vagy az, hogy FO (fully operational)

 

<FONT class=sb13 style="LINE-HEIGHT: 150%" align="left"

Dhigufinolhu Resort - damage to property not people
An email said "a few minutes ago, I have phoned the male office of Dhigufinolhu, South male atoll (00960-314008).

  • massive damage to the property, no damage to the people.

  • all the walkways between the four islands are gone

  • the island is being evacuated today. We bring all the people to male

Előzmény: Kékbálna (7276)
IT88 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7280

Kékbálna, a szigeted mit mond? Mond valamit?

 

IT88

Előzmény: Kékbálna (7278)
munyic Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7279
Szerinted jó ötlet, szerintem is. A párom meg azt mondta, hogy szerinte hazaérkeznek egy ilyen helyről tizenvalahány óra út után és én még kérdezgetni akarom őket? El fognak küldeni a p.....ába. Mondjuk én magamból indultam ki. Bennem van annyi jóindulat, hogy megmondjam az utánam következőknek, hogy mi a helyzet kint.
Előzmény: Kékbálna (7278)
Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7278

Látod ez jó ötlet! :)

 

Várjuk ide is a beszámolót a reptéri beszámolókról!

 

(Egyébként vadul levelezek én is a cél szigetemmel.)

Előzmény: munyic (7277)
munyic Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7277
Azt olvastam a dhivehiobserver.com-on, hogy a Meemu atollról mindenkit menekítenek, nincs áram és élelem sem. Repülőgépek indultak a kint rekedt brit turistákért. A magyarokról semmi hír. Én azt tervezem, hogy jövő vasárnap kimegyek Ferihegyre a 16,35-ös gép érkezéséhez, és megpróbálom megkérdezni a hazaérkezőket a helyzetről, ha nem küldenek el anyámba....
Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7276

Na ez a másik kedvenc témám, ám ez szigorúan

OFF.

 

Mi a hír az újságnak?

 

Karácsonykor olvasom a neten, hogy hatan haltak meg ebből kettő így, három úgy, hatodik meg...

 

Ez a magyar sajtó.

 

Az, hogy 10 millióan békében boldogan karácsonyoztak az nem hír. De ha van valami jó harsogó, esetleg véres is. Na az lehet ám harsogni.

 

Nálunk nincs újság írás. Zajkeltés folyik. A rikkancsok írják a lapokat. Tudjátok azok a fiúcskák akik a lapban nem is szereplő híreket találtak ki csak, hogy eladják a felvett példányt. (Van ilyen "újságunk" is szépen.)

 

Persze a rossz hírek is, hírek. De csak ebből áll a világ? Sajnos nálunk igen.

 

Most például kezdem úgy érezni, hogy ott van a várt szigetem. Alig van róla hír. Pedig egy korrekt közléshez a halottakon túl hozzátartozik az is, hogy 58 resort ÜZEMEL!  Dolgoznak a mentésen. Nem vitt el a víz mindent. Erról egyetlen újság sem ír.

 

Csak a saját vadászatunknak köszönhető, hogy van pozitív hír is. Vannak túl élők is és működő resortok.

 

Ezekután nekem senki ne mondja mit ír az újság. Az sajnos tudom. Csupa rossz hírt és negatív dolgot, mert szerinte mi vágyunk erre. Sajnos hírek nincsenek, csak tragédiák.

 

Így értékeljétek az újságokat.

 

Különösen aljasnak tartom, hogy Karácsony környékén nem tényszerűen tájékoztatunk, hanem tocsogunk a hírekben. Ez érzelmileg egy sokkal kiszolgáltatottabb időszak.

 

ON

 

Kékbálna

Előzmény: anó (7257)
Gbriel Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7275
Mire ti mentek, addigra már valószínűleg lementek az utórezgések, amelyek eleve, ahogy Kékbálna is írta, sokkal kisebbek kell, hogy legyenek. Szerintem már anóéknak sem kell tartaniuk ettől, ha mégis úgy döntenek, hogy belevágnak.

A pusztulás nyomai gondolom még egy darabig látszani fognak...
Előzmény: munyic (7268)
IT88 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7274

Sziasztok,

 

szerintem ez egy jó lehetőség, mármint az alternatív úticél. De ez vérmérséklet kérdése. A másik dolog a pénz, nem 100 eFt-ról van szó, de még az is sok pénz lehet adott esetben.

 

IT88

Előzmény: Kékbálna (7272)
Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7273

Szerintem ez habitus kérdése is.

 

Én is indulni készülök. Nekem is benne van a pénzem már az útban. Viszem három gyerekemet.

 

Mégis úgy gondolkodok, mint Danidek.

 

Van az örgeknek egy jó mondása.

 

A villám sosem csap kétszer ugyanabba a fába!

 

Majd talán pár év múlva lehet. De most egy ekkora tsunamira kicsi az esély.

Előzmény: Danidek3 (7270)
Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7272

Szia munyic!

 

Két éve mikor ott voltam Meerun pont az járt a fejemben, hogy egy jó kis szökőár esetén mi lenne a szigettel?

 

Most már tudom... :(

 

Az ismételt nagy erejű rengésnek sokkal kisebb a valószínűsége. A következő rengés inkább várható más vulkanikusan aktív zónában. Hál isten az Indiai Óceán alatt csak itt van aktív zóna. Tehát Japán sokkal veszélyesebb. Mégis 120 millióan laknak ott. Pulaut vagy Bora Borát is hamarabb moshatja el az ár, mint az hogy ismét itt történjen valami.

 

Az utórengésekről írtam már.

 

A szálloda UO. Sajnálom. :(

 

A pénzemért futnék egy kört. Az iroda ajánljon fel alternatív célpontot. Ha azt mondják másik sziget, Kenya vagy Kuba akkor te mit mondanál?

 

Nyugodj meg. A tények hevernek előtted. Keresd meg  a neked megfelől válaszokat.

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: munyic (7261)
IT88 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7271

Megértem, hasonló felfogással bírunk, azt hiszem.

Most az lenne jó, ha valakivel lehetne beszélni, aki ott van valamelyik érintetlen szigeten és az mondané el, hogy tényleg mi van, mire lehet és kell számítani. Bár mondjuk ettől még megmarad a félelem, hogy mi van ha jövő héten megint történik valami.

MI jövő nyáron terveztük, hogy visszamegyünk és én még attól is félek, hogy az majd sikerül-e, nem még, hogy jövő héten ... de ez már az én komplexusom.

 

IT88

Előzmény: munyic (7268)
Danidek3 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7270
A természetnek nem lett baja ott, ahol a szálloda is megúszta. Ahova nem ért el az eredeti oda az utó-tsunami sem fog.

Könnyen érvelek mondjuk, nem én készülök oda...

Szeptemberben amikor mi mentünk akkor is szükség állapotot hirdettek az indulás előtti héten, de akkor politikai okokból. Persze ez nem ugyanaz...

Én a helyedben választanék egy szigetet a felajánlottak közül és várnék.
Előzmény: munyic (7261)
anó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7269
Ezzel teljesen egyet értek, én is valami hasonlót érzek.
Előzmény: munyic (7261)
munyic Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7268

Be vagyok szarva. Mennék is meg nem is. De, ha nem akkor máshová. Távolabbra. Kuba vagy Mexikó, de csak kényszermegoldásként. Én Maldívot akartam látni a halaival, a korallokkal, a hófehér homokkal. Nem voltunk nyaralni a nyáron.  Valahová el szeretnék jutni. De ahhoz az kell, hogy visszakapjam a pénzt, ha nem merek menni. Nehéz eset.

Előzmény: IT88 (7265)
IT88 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7267

Logikus persze, de utórengés nem sokkal később szokott lenni, nem?? De nem vagyok geológus, lehet, hogy hülyeséget beszélek.

 

IT88

Előzmény: Kékbálna (7264)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7266
Az is pozitívum, hogy a repteret nem érte nagy kár...
Előzmény: Kékbálna (7260)
IT88 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7265

Teljesen megértelek, azt hiszem legalábbis. Hiába mondja bárki, hogy minden OK, a szigeten minden rendben. Valószínűleg nem lenne olyan rezdülés vagy moraj éjszaka, amire ne ébredne fel rögtön az ember és hinné azt, hogy kezdődik megint.

Ez pedig már nem az a meghitt nyaralás, amiről ugye álmodik az ember, főleg nem a Maldív szigeteken ....

 

IT88

Előzmény: munyic (7262)
Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7264

Logikus nem?

 

Elment a lavórban egy hullám. Falhoz verődik visszajön. Meg utó rengések is szoktak lenni. A 8.9-es rengés marha erős a tizes skálán ami logaritmikus.

 

De!

 

A visszaverődő tsunami kisebb lesz. Fárad. Az utó rengések is kisebbek szoktak lenni. Tehát több kisebb tsunami szerintem is várható még. Ez nem emelheti meg annyira a vízszintet mint az első! Tehát ahol víz alá kerültek a nagytól a szigetek kaphatnak még pár pofont. Ahol kimaradt a nagy hatása a kicsik csak magasabban nyalják partot.

 

Szerintem ennyi és nem több.

Előzmény: IT88 (7258)
Danidek3 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7263
Sajnos az viszont benne van, hogy az iroda felajánlhat azonos, vagy magasabb kategóriában szállást. Sajnos Maldívon minden sziget 4*, vagy magasabb, szóval gyakorlatilag bármelyik szigetet fel tudják ajánlani... Ha olcsóbb, akkor visszajár a pénzed, ha drágább, akkor azt ők bukták.
Előzmény: Kékbálna (7256)
munyic Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7262
Ja és a lényeget nem írtam, a szálloda státusza: un operational....
munyic Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7261

Szerintem a nyaralás alapja az, hogy nyugodtak legyenek a körülményeid.

Te tudnál biztonságban heverészni ott, a gyermekedet itthonhagyni itt, úgy hogy bármikor jöhet egy utórezgés? Állandóan az óceánt figyelném, nem lenne egy nyugodt pillanatom sem. És nem azért fizettem ki tetemes összeget, hogy végigrettegjem a nyaralást: mikor lesz már vége? Nem beszélve a károkról: lehet, sőt biztos, hogy az élővilág nem regenerálódik 18 nap alatt. Én nem katasztrófaturizmusra fizettem be. Elveszett az öröm, hogy mehetek, értitek?

Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7260

Szerintem ez jó hír!

 

Mosolyogj! 18 nap alatt elég sok mindent rendbe raknak az érintett FOs resortokon is. Az iroda tutira nem egy SO-ba rak be. Türelem és jól fognak alakulni a dolgok.

Előzmény: munyic (7251)
Danidek3 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7259
Ennek a biztosítóhoz nincs köze. Nem a biztosítónak kell fizetnie.
Ha te döntessz úgy, hogy nem utazol ki akkor buktad a pénzt.
Ha valamilyen temészeti katasztrófa miatt nem tudják biztosítani a szolgáltatást, akkor visszafizetik a pénzedet.

A repülőtér működik, a szállodák nagy része szintén működik. Biztosan van működő szállodája az irodának amit fel tudnak ajánlani helyette.
Előzmény: munyic (7253)
IT88 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7258

Vivus, van esetleg konkrét forrásod az újabb szökőárakra?

 

IT88

Előzmény: Vivus (7248)
anó Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7257

Ha olvasod a mai újságot, abban láthatod: "A földrengés soha nem látott pusztításokat végzett Colombobban is." Komoly károk keletkeztek, a kikötő is megsemmisült (a körút első állomása pedig éppen Colombo). Azt nem is említve, hogy az egész térségben folyamatosan reng a föld, ami . Közel 5000 ember meghalt és nem hiszen, hogy a turistákkal foglalkoznának. A rengések ezen az oldalon vannak regisztrálva: http://earthquake.usgs.gov/recenteqsww/Quakes/quakes_all.html

Szerintem te sem szívesen mennél oda, akkor miért szépíted a helyzetet?

Előzmény: MXJani (7249)
Kékbálna Creative Commons License 2004.12.27 0 0 7256

Nono!

 

Ezt nem elhinni!

 

Adjanak szállást máshol. A különbözetről lehet vitatkozni. Ha nem adnak ajánlatot akkor polgári perre lehet vinni a dolgot. Mi az, hogy lenyelik a pénzt?

 

Ezekre az eseményekre nekik kell, hogy biztosításuk legyen. Ha nem volt nem nyelhetik le a teljes pénzt. Szóval alkudni keményen.

 

Elismerem, hogy költségük lehet az ügyben. De azért a minden pénz nálnuk marad logika nagyon nem áll!

Előzmény: munyic (7243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!