Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14136

Annyit mondott, hogy Ct alatt tűt szúrnak a műtött csigolyák közötti izületbe. Utána pár óra fekvés és meg is tudjuk beszélni a műtéti lehetőségeket.

Előzmény: Pipike77 (14135)
Pipike77 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14135

De jó, hogy felhívtad!

Mi az a kisízületi blokád, hogy zajlik? Az is műtét, vagy az valami vizsgálat?

Hú nem semmi, hogy emiatt hátulról is vágnak :( Sajnálom, hogy így jártál! :(

Előzmény: Adrienm79 (14133)
Pipike77 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14134

Igen, sejtem :( Írtam emilt a dokinak, mert külföldön van, aztán kiderül.

Nagyon el vagyok kenődve :(

Előzmény: MBman (14128)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14133

Na beszéltem az orvossal. Azt mondta a műtött feletti szegmenst egyértelműen műteni kell. A már műtött rész pedig nem egyértelmű. Úgy döntöttek hogy jövő héten pénteken reggel nyolcra be kell mennem és csinálnak kisizületi blokádot. ha lesz javulás akkor csak a felette levő részt műtik ha nem lesz javulás akkor viszont hátulról vágnak és szétszedik a már fuzionált csigolyákat és kiszedik az implantátumot és dolgoznak azon is és megcsinálják a felette levőt is egylépésben. Úgyhogy fel van a lecke adva mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14132

Én sem várnék! Legrosszabb ez a bizonytalaság.

Előzmény: Adrienm79 (14126)
gombóc63 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14131

Én nem várnék a helyedben, ha ma elfelejt holnap sem jutsz az eszébe:-(

Előzmény: Adrienm79 (14129)
gombóc63 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14130

Az altatásról már nem is beszélve.

Előzmény: MBman (14128)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14129

Pipike igyál neocitránt, azzal a héten túl leszel minden nyavaján és mehet hétfőn a műtét. Holnap hívom szerintem a mai napot még megadom neki esélynek.

Előzmény: Pipike77 (14127)
MBman Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14128

Az orrfújás és a köhögés épp elég probléma, mert extrém módon igénybe veszi a frissen műtött, szétvágott bőrt, izmokat.

Előzmény: Pipike77 (14127)
Pipike77 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14127

Sziasztok!
Na az van, hogy úgy ébredtem ma, hogy meg vagyok fázva. Az OGK oldalán volt valami tájékoztató, ami szerint felsőlégúti pittyputtyok esetén a műtéteket 3-6 héttel tolni kell. Az OITI-nél nincs ilyesmi sehol.

Ha 23-án műtenek, addigra gondolom már jobban leszek, "csak" az orrfújás és köhögés marad, ahogy eddig kitapasztaltam magam. De nem tudom...a dokim külföldön van, vasárnap jön csak haza.

Most itt kattogok, mi lesz, megint halasztani, nem halasztani, stb :(

 

Adri, majd írj, mit mondott a telefonba, ma fogod felhívni?

 

 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 14126

Jajj Andi sajnálom. Mit érzel hogy romlott az állapotod?

Az hagyján hogy műtétre várok, de egyenlőre még arra hogy az orvosom beszéljen a főorvossal. Erre két hete várok és közben egy hete felhívtam és azt mondta elfelejtett és a napokban beszél vele és hív. Dehogy hívott... Megint elfelejtett. Még kivárom a mai napot megadom az esélyt, de holnap könyörtelen leszek a saját érdekemben.

Előzmény: Andi421 (14125)
Andi421 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 14125

Adrienn szerintem biztosan meg fogja csinálni a műtétedet, hiszen nem mondta, hogy nem vállalja el és nem ajánlott maga helyett más orvost. Biztosan rengeteg betege van. Én péntek óta olyan szarul vagyok, hogy szerintem én sem fogom megúszni ezt a műtétet.

Azért ez nagyon durva, hogy Téged már megműtöttek és most megint műtétre kell várnod !!

Előzmény: Adrienm79 (14121)
1323333 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 14124

Szia! Ügyeletre nem gondoltál hogy bemész.Viszed a papírjaid és mondod hogy mennyire rossz az állapotod.Kötelesek megvizsgálni.Anno mikor én is úgy voltam hogy épp alig álltam a lábamon,olyan papírt kaptam a dokitól hogy sürgős esetben azonnal fel kell venni az idegsebészetre.

Előzmény: Adrienm79 (14121)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14123

 

Maga a szó valóban ezt jelenti, de a módszer nem erről szól.
Almásy a cikkében utal egy tanulmányra, mely szerint a stabilizációs izmok az ágyéki gerinc tartásakor erejük 1-3%-át használják.(EMG- vel mérték). Tehát nincs szükség óriási izomzatra a gerinc tartásához, inkább jól működő izmokra.
Almásy szerint stabilizálni annyit jelent: "meg kell tanítani az izmoknak, hogy milyen helyzetben kell a másodperc tört része alatt bekapcsolódniuk, hogy stabilan tartsák az adott szegmenst".
Erre szolgálnak az egyensúly gyakorlatok instabil eszközökkel.

De Bene is erről ír a könyvében, pl.arról, hogy olyan kompenzáló izmok kapcsolódnak be pl.a fej tartásába, amelyeknek nem az a szerepük, túlfeszülnek, elfáradnak, fájdalmassá válnak.... És itt ír az izmok "feltanításáról".

Pete Egoscue egy egész könyvet írt erről.
Ő azt mondja, hogy a fájdalom oka, az izmok működési zavarában keresendő (vannak kivételek, sérv, becsípődés...), és azért működik rosszul, mert inaktìv, beszűkült, elsorvadt....
Gyakorlatai két dolgot céloznak meg, kikapcsolni a kompenzáló izmokat, a többit meg emkékeztetni a funkciójára.
Teljesen logikusan azt mondja, hogy az izmok mozgatják (rossz irányba) a csontokat és nem fordítva.
Gyakorlatai nem tipikus erőgyakorlatok.
Persze ha az izomerővel van gond, nyilván azt kell erősíteni.

Az instabilitásra is több módszer (iskola) van, hogy kinek mi jön be az más kérdés.

 

 

Előzmény: Bubuca (14118)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14122

Akkor már te is gondoltál erre.

Mindenképpen hívd fel kedden és akkor meglátod vagy ráérzel, hogy hogyan is áll a bizalmad.Lehet, hogy csak leterhelt és ettől olyan feledékeny.

Előzmény: Adrienm79 (14121)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14121

Brigi most is kérdeztem hogy mikor hívjam.  Azt mondta ő keres. Hááát bizalom törékeny kincs.... 

Előzmény: Törölt nick (14120)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14120

Adrienn, eddig még nem voltál szerencsés az orvosokkal.

Kedden mindenképpen hívd fel és a továbbiakban ne hagyd rá a hívást, inkább kérdezz rá, hogy "mikor hívhatom".

Előzmény: Adrienm79 (14119)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14119

Olyan szarul vagyok.  Alig bírom felemelni a kezem. Nagyon fáj a gerincem vállam karom.  Nem tudom ezek után hova forduljak segítségért.  

Bubuca Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14118

Igazából a stabilizálás is erősítés - azoknak az izmoknak a mozgositasa es erositese ami a stabilitasért felelős. A koncepcio szerintem jo - de ha olyan igazán  acélos lenne,akkor egy êv stabilizáló es tartasjavito torna után már jobban kéne lennem:)..ahogy sok mas embernek is akinek nem jott be.

A medx es tarsai is ezt célozzák csak sullyal es jobban kizárják hogy a kompenzáciot vegzo izmok a csipo kornyeken bekapcsoljanak.

Szerintem inkább az a gond,hogy ha ugy csontosodott be a gerinc ahogy (görbületek nem okek)es meg a tartoszerkezet(porckorong is megroggyant..csigolyak nincsenek sorban)..kizárolag a stabilizáló izmok nem tudják megoldani a problemat. Ettol fuggetlenul persze csinálni kell a tornát, mert nem mindegy hogy milyen tempoban romlik a helyzet tovább..

Előzmény: Törölt nick (14115)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 14117

ezek a medx, itensic dolgok elég bénának látszanak sok helyettesíthető hétköznapi gyakorlattal is, a nyaki edzésről annyit, hogy én is kipróbáltam, de szerintem testépítők se csinálják, mert válledzéstől sokkal egészségesebben erősödik a nyak, és a nyaki probléma lentebbről indul.

Az izolációs edzések a jók, ahol csak egy-egy izmot edzünk, de meg kell találni a leggyengébb izmot, ettől billen helyre minden akkor magától stabilizálódik minden.

A stabilizációs gyakorlatokat nem lehet végezni súllyal és nem izolációs gyakorlat, biztosan egészség megőrző, de nem fog erősíteni.

Én még az állig felhúzást találtam nagyon hasznosnak, ha megy az egyenesen állás. Ez statikus edzés a hátnak, mint az inverz plank

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14116

Mind próbáld ki, hátha valamelyik bejön.

Attól, hogy nekem nem vált be....

Előzmény: 1323333 (14114)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14115

Ez az izomerősítés nem minden esetben oldja meg a problémát. Pl.instabilitásnál, mikor az izom egyébként is fájdalmasan megfeszül, hogy stabilizálja a gerincet, erre a fokozott izomtónusra ráerősíteni még nagyobb fájdalom lesz a végeredmény.

Stabilizálni vagy erősíteni nem ugyanaz.

Erre szokták azt mondani a szakemberek, hogy: meg kell tanítani az izmoknak a helyes működést.A stabilizációs tréningeken az ilyen problémákra szokták bevetni az olyan instabil eszközöket, mint pl.a fittbal vagy azt a félgömböt amin alszol, és még számos eszközt.

A FB Gerinckoncepció oldalon nagyon érthetően leírja ezt egy gyógytornász. Érdemes elolvasni!

 

Előzmény: Dávid1224 (14109)
1323333 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14114

De figyelmetlen vagyok.Köszi Adri! De neked is Brigi.Az igazság én a súlyfürdőben bízom .De ha ez se jön be megyek tovább.Egy barátnőm aztmondja mindig jó már nem lesz,csak jobb.Na én vitázok vele ,hogy nekem jó lesz!!!

Előzmény: Törölt nick (14113)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14113

Ezt nem én írtam, de én is ezt javasolnám, főleg, hogy nálad már korábban felmerült a piriformis szindróma.

Néztem, hogy ennek a vizsgálatnak maszek alapon sem vészes az ára.

Ezeket a terápiákat, a súlyfürdő kivételével, mind próbáltam, sőt több kört is tettem, nekem nem használt.Bárcsak neked bejönne!

Előzmény: 1323333 (14110)
Bubuca Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14112

Ezt juniusban vagy bebizonyítom vagy megcáfolom:)marmint azt egy percig sem kétlem,hogy izmotfejleszteni igy lehet..csak az a kérdés,hogy ez megoldja-e pl a lábba sugárzo fájdalmat - ha MRin lathato kompresszio nincs.kiprobálom a medx-et - ami az egyik legfontosabb stabilizáló izomra (multifidus)koncentral sullyal es kevés ismétlésszámmal.es kozben ferdehasizom es meg néhány fontos is edzés alá kerül. Julisban leirom mi lett.

Egyébként van meg egy egész jó gépes sulyos megoldas -itensic neven fut es az f&moreban elérhető. Egyelore gondot nem okozott - de csak most kezdem.

Előzmény: Dávid1224 (14109)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14111

Engem nyilván megint elfelejtett az orvos.  Szerdán mondta hogy a napokban.  Hát az letelt szerintem... Ebből sem lesz semmi?

1323333 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14110

Köszi Brigi,ilyenen még nem jártam.Szerintem a következő lépés ez lesz,hacsak nem hat a terápia:)

Előzmény: Adrienm79 (14108)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14109

az izom, a rövid nagy terheléstől erősödik, nem a kicsi soktól.

Szerintem a betegek 90%-a meggyógyulna, csak nem tudja hogy kell erősíteni.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14108

Emg és eng vizsgálat kimutatná szerintem hol komprimálódik az ideggyök

 

Előzmény: 1323333 (14107)
1323333 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 14107

Sziasztok!

 

rég írtam magamról, olvasgatlak mindig bennetek, javulást mindenkinek. Apró-cseprő gondokkal (hozzátok képest) még midig küzdök. nehezemre esik állni, befeszül a derekam, vádlim  az erőfeszítésekkel járó mozgásoknál , lásd zumba fáj, ugyan lehajolok előre megfogm a talajt, úgy hogy  aderekam nem fáj, de bizsereg a lábfejem közben, stb. Vissza nem estem, mindig jobb, de nem vagyok a régi. Én is csak keresem a megoldást, most egy jó ortopédusnál voltam, tippelt valamirenem mutatta ki röntgen, uyge az mr-rem az negatív. és kaptam beutalót fizioterápáis osztályramost komplex vízi kezelést kapok, Plussz száraz torna, galván kezelés, interferenciás vákuum kezelés, és súlyfürdő. próbáltátok valamelyiket?? A Főorvos szerint az aeset vagyok, amit a műszer nem mutat, a gerincből kilépő idegygök valahol irritálódik, ezt akarja felszabadítani??? Szerintetek??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!