Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2006.08.24 0 0 390
Nekem a melyhuto reszben jedkocka csinalo van. . .ra van kotve a vizre, nem kell utana toltogetni - es az ajton keresztul jon a jegkocka egeszben vagy daralva. . . Kihagytad a lehetoseget, hogy jobbra a melyhuto, balra a huto :)) - no jo csak gonoszkodok. Lenyeg: a melyhutoje egyenerteku a hutoladaval- bar ettol meg nem akarok hosszabb idore tarolni.


Igen, hatalmasak a lehetosegek, szinte mindent meg lehet talalni mar.
Előzmény: Szemy tó (389)
Szemy tó Creative Commons License 2006.08.24 0 0 389

Hűtőszekrényekben van egy kis rekesz fent, ehhez adnak jégkocka tartót, én erre gondoltam. így elbeszélünk egymás melett.

A kombi hűt az az ami neked van, az alsó ajóval a fagyaszóba jutsz be, a felsővel a hűtőszekrénybe, de fajtája válogatja, lehet fordítva is.

No, jól kitárgyaltuk :-)))

Előzmény: ZsuR (388)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.24 0 0 388
"A hűtőszekrények mélyhűtőjében a hőmérséklet nem alkalmas a folyamatos tároláshoz, ezért találták ki a fagyasztószekrényeket, ládákat, illetve a kombi hűtőket."

Dehogynem. . .:))

Nem a fazontol fugg, hanem a teljesitmenytol. Az enyemnek a "kozephomerseklete" 0-5 F kozott van (17 es -15 C). No ettol meg tudom hidegebbre allitani.

Mit nevezel kombi hutonek?

Nekem nem kell hutolada - nem szeretem a ladas tarolast, jobb az olyan, ami polcos. No meg kell a plusz huto ter is, nem csak a plusz melyhuto.

Nagyon hosszu tavon nem is akarok tartani kajat - odafigyelek, hogy "kiegyuk" a husokat a melyhutobol mielott ujat veszek - ami nem gond, csak meghivom a fiukat vacsorara :)) es maris ures a kamra is.

Kamra. . . no az nincs. Sajnos. Egy kis beepitett szekrenyem van, de sem levegoje nincs, meg tele-nyaron inkabb meleg, igy csak szaraz dolgokat, konzerveket tudok benne tartani. Igaz mas nem is nagyon kell.
Előzmény: Szemy tó (387)
Szemy tó Creative Commons License 2006.08.23 0 0 387

HI!

Tegnap válaszoltam csak közbe be jött valaki és mire vissza fordultam lefagyott a gépem és már nem volt kedvem mégegyszer leírni.

Tömören:

A hűtőszekrények mélyhűtőjében a hőmérséklet nem alkalmas a folyamatos tároláshoz, ezért találták ki a fagyasztószekrényeket, ládákat, illetve a kombi hűtőket.

A húsokkal, félkész kajákkal úgy vagyok mint te, van mihez nyúlni ha kell. 

A paprikát ilyenkor /lecsó minőségben/ fillérekért meg kapom, és egy pörkölt alapba valami isteni szaftot lehet készíteni vele... A paradicsommal úgyszintén. Ezek általában őstermelőktől valók és az áruházak az isten tudja honnét szerzik be.

A kukoricára a csöves főzni valóra gondoltam az valami isteni télen...

Előzmény: ZsuR (386)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.22 0 0 386
Nagy igazsagot mondtal. En csak annyit akarok fagyasztani, ami kicsit kenyelmesebbe teszi a mindennapi fozocsket. Egesz pontosan, kb ket hetet el tudok lenni nagyobb vasarlas nelkul.

Szeretek hust venni ott ahol olcso - no ez nagyobb adagokat jelent, pl ha daralt hust veszek abbol 15-16 hamburgert tudok csinalni, no ezt ritkan csinalim meg egyszerre. 4-enkent szoktam a kesz hamurgert lefagyasztani, es ez a vesztartalek - ha valaki jon, tudunk enni.

Csirkemell szinten. Egy nagy talcan van kb 12, annyi nem kell egyszerre.

Aztan can amikor a jo husok le vannak arazva - ilyenkor kell venni es lefagyasztani.

Nem tartok itthon sokmindent - nincs hutoladam, ketto hutom van, mind a kettonek van melyhutoje. Igaz, nagyok, az egyik 25 cubic feet(700 l?) a masik 22. A melyhuto reszuk kb harmada az egesz terfogatnak. Ami a konyhaban van oda a mindennapos dolgokat teszem - a pinceben meg amit hosszabb tavra teszek el.

Paradicsomot, paprikat meg nem teszek el, nem is szoktam venni melyhutottet. Borsot, kukoricat, zoldbabot igen, de nem a sajat, bolti, csak nagyobb mennyiseg (kb 2 kg).

Szoval probalom ugy alakitani, hogy ne legyen tobb a tarolas miatt az ar, vagy csak annyival, amennyi meg megeri a kenyelmet. Kethetenkent megyek vasarolni - amugy meg csak egy par dolog ami kell - leginkabb kenyer, bar azt is szoktam fagyasztani.

Most peldaul nincs itthon jo gulyashus, es a boltan sem volt aminek jo az ara es szep friss. Varok. Ha latok, akkor veszek 3-4 fozesre valot, mert mar tartozok egy jo gulyassal a csaladnak. Ha veszek, osszedarabolom, lehutom kisebb adagokban, es ha ramjon, fozok :)).

Nalunk a kesz etel lefagyasztasa nem nagyon jott be.
Előzmény: Szemy tó (385)
Szemy tó Creative Commons License 2006.08.22 0 0 385

Szia ZsuR!

Lehet, hogy nem teljesen a kédésedre válaszolok, de egy véleményt elmondok.

A zöldségek, nagyon jól lehet tárolni a fagyasztóban, én a petrezejem zöldjét spárgáva összekötve, folpackba betekerve, kiadagolva szoktam tárolni. A paprikát felszeletelve, bezazcskózva, paradicsomot az aprókat zacsizva és tényleg mindig van itthon amikor hozzá kell nyúlni, viszont most agyalok rajta, hogy eladom, vagy kirakom a 400 l-es hűtőládát és veszek egy kisebbet.

Van egy ismerősöm aki hűtőház vezető, és Ő ébresztett rá, hogy milyen drága is a hűtés és IGAZA van. Ilyen energa árak mellett elmegyek a legközelebbi áruházba és mindent megkapok. Lehet, hogy drágább, de ha a hűtést is hozzáteszed az árhoz helyben vagy, vagy jobban jöttél ki a frissel.

Én a fogott halak, maradék kaják miatt tartom leginkább, hiszen nem mindig esszük meg azonnal a halat, mert más volt betervezve, vagy pl. egy bográcsos adagból maradni szokott.

Ja, amit még érdemes eltenni, az a zsenge csemege kukorica, isteni fincsi januárban-februárban, visszahozza a nyár ízét.

Gondold át!

Előzmény: ZsuR (384)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.20 0 0 384
Hogy a vendeglatas gyakorlati oldalarol is beszljunk. Szeretem ha van arra lehetosegem, hogy minimalis elokeszitessel lassak vendegul baratokat, rokonokat - persze, ki nem?
Szeretek vasarolni is, szivesen jarom a boltokat egy-egy szoktatlan hozzavalo miatt. . .de. . .nem mindig van ra idom, nem szeretek azert lemondani a vendeglatasrol, a fozesrol, mert valamit nem volt idom beszerezni.

No itt jon a tarolas, tartositas. Itt a fozocske topikok egyikeben tanultam meg, hogy a fuszernovenyek milyen jol elvannak a melyhutoben :)), azota mindig van friss petrezselymem, koriander zoldem, kaprom, metelohagymam itthon! Micsoda segitseg! Akkor veszem, amikor nagyon szep, friss - es olcso. Az ize, szine, mint a frisse!

Aztan par csalodas. A hus a melyhutoben. Sokszor kilukad, kinyilik a csomagolas, vagy csak egyszeruen levegos, es a husban - huson jegkristalyok keletkeznek. A kenyer szinten. Pedig milyen jo ha van "vesztartalek" itthon!

Vettem egy vakum csomagolot. . .Tegnap elott voltam vasarolni, es a hust amit vettem, szokas szerint adagokra osztva a melyhutobe tettem, de most az uj csomagolassal.
Vettem egy nagy csomag reszelt parmezan sajtot is - amit el lehet tartani sokaig a melyhutoben, ha jol van csomagolva! Azt is adagokban fagyasztottam le.
Kenyeret meg nem probaltam, de fogok! Ha az is sikerul, akkor igazan fogok orulni!

(Maradek sutemeny,. . .teszta, . . . fott etel - amit lehet a zacskoban forro vizben. . .)

Ha probaltatok mar, mi a velemenyetek rola?

ZsuR Creative Commons License 2006.08.09 0 0 383
Igen, hala az egnek, mindig tanul az ember - meg en is, igy van remeny, hogy nem luken halok meg :))!

Nagyon sok a variacioja, de az ize is! Ha tehetitek, kostoljatok meg! Nagyon jo izu, sok iz kicsi magban!
Előzmény: nemisbéka (382)
nemisbéka Creative Commons License 2006.08.09 0 0 382
Római kömény lesz, na :).
Előzmény: ZsuR (380)
nemisbéka Creative Commons License 2006.08.09 0 0 381
Mindig tanul az ember :).
Előzmény: ZsuR (380)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.09 0 0 380
Hasonlo a komenyhez.

A komeny: Carum Carvi a cumin: Cuminum cyminum.

Az ize is mas, hasonlo, de mas. Erdemes kiprobalni, nagyon megkedveltem. Nekem inkabb a zellerre emlekeztet az ize.

Cumin
Előzmény: nemisbéka (377)
nemisbéka Creative Commons License 2006.08.09 0 0 379
Nyama nisto :).
Előzmény: Tavász (378)
Tavász Creative Commons License 2006.08.09 0 0 378

Danke schön :))

 

Előzmény: nemisbéka (377)
nemisbéka Creative Commons License 2006.08.08 0 0 377
Kömény.
Előzmény: Tavász (376)
Tavász Creative Commons License 2006.08.08 0 0 376
Érdekes lehet, biztosan nagyon egyedi az íze. egy próbát megérhet egyszer. Mi is az a cumin? Talán ázsiai fűszer?
Előzmény: ZsuR (373)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.07 0 0 375
Megcsinaltam a Tiramisu-t, nem tudtam ellenallni, megkostoltam, mit mondjak, nem veletlenul a kedvencem. . .finom!

Itt a recept, ha valaki erdekel:

4 tojas
1/2 csesze cukor
1/2 csesze Tia Maria or Kahlua
kb 50 babapiskota (ket csomaggal vettem, maradt a masodikbol - ja es feltetelezem a hasonlo meretet)
0.5 kg Mascarpone
1 1/2 csesze eros kave (en adtam hozza egy evokanal instant-ot is)
kakaopor vagy reszelt csokolade disziteshes

Verd fel a tojasok habjat a fel csesze cukorral, tedd felre.
Keverd el a mascarpone-t a tojas saragakkal, Tia Maria-val.
Ovatosan keverd el a tojashabbal.

A babapiskotakat martsd be a kaveba - mindket oldalon, de ne aztasd agyon)
Egy talban (20x30 cm) rakd az aljara - a tetejere a kremet.
Meg egy reteg babapiskota, krem a tetejere.
Hotoben legalabb egy ejszakat hutsd
Dip ladyfingers in the coffee
Layer them in a 9x13 pan
A tetejet szord meg reszelt csokoladeval (vagy kakaoporral).


Előzmény: ZsuR (374)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.06 0 0 374
Ja, meg csinalok nekik egy kis Tiramisut is. A hust meg bepacolom, ha akarjak sussek meg maguknak!
Előzmény: ZsuR (373)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.06 0 0 373
Ki fogom probalni, de csak akkor, ha az ido lehult. Oruletes a meleg, nincs kedvem fozni.

A gyerekek ma ejjel jonnek haza - csinalok valami konnyu kajat nekik, mit nem kell fozni :))

Kisir (torok baratnomtol)

3/4 csesze forro vizet ra kell onteni 1 1/2 csesze bulgur-ra (torott buza) - takard le, es a gozeben meg fog puhulni.

2 finomra vagott hagyma,
2 ek paradicsom paszta (el is maradhat)
3 kozepes paradicsom finomra vagva,
1 kk so,
1 kk cumin,
1 kk torott bors,
1 kk paprika,
1 kk menta,
5-6 finomra vagott zoldhagyma,
1/2 bcsomo petrezselyem finomra vagva,
1/2 csesze olive olaj,
4-5 ek citromle

Amikor a bulgur felszivta az osszes vizet keverd ossze.

Szeretem sultek melle, ha a grillen par szelet hust megsutok (de akar hamburgert is) - kellemes korites.
Előzmény: Tavász (372)
Tavász Creative Commons License 2006.08.06 0 0 372

Szia ZsuR!

 

Ismered a kemencés burgonya sült foghagymás tarjával receptjét?

Még vendéglátóban dolgoztam, ott ez az étlapon is szerepelt.

Cserép vagy vasedénybe olívaolajos karikára vágott hagymaágyra (4-5 fej hagyma) helyezz pár szelet besózott esetleg grillssózott tarjaszeletet.

Újabban a húsra szoktunk önteni szójaolajat is, nagyon odavaló az íze és szép színt is ad a húsnak.

Párold meg a hagymán, rakj rá sok foghagyma gerezdet,majd szép pirosra süsd le. Nagyon jó szaftos lesz a hagymától ami az alján van.

Házilag úgy készítheted a leggyorsabban, hogy meghámozol annyi burgonyát, hogy egy mélytányérba egészbe belerakva egy deci vízzel az aljában berakod a mikródba megfőzni.

Talán 10-15 perc után ha már a villát át tudod szúrni a krumlin, kész is a saját levében főtt burgonya, ami jobb a sós vízben főttnél.

Amíg főzted a burgonyát, addig keverj ki sós borsos foghagymás tejfölt, és csinálj mindenkinek szalonnából kakastaréjt (sült szalonna egyik oldalán beirdalva, beirdalt oldal őröltpaprikába nyomva)

 

Az előmelegített tányérra (amit vizesen mikróba három percig beraksz felforrósítani)

ráhelyezed a sült tarját. Rárakod a karikára vágott főtt krumplit, leöntöd a foghagymás tejföllel, rárakod a kakastaréjt, meghinted egy csipetnyi őröltpaprikával hogy szép legyen és már kész is. Esetleg ha szeretitek, kevés sajtot is reszelhet rá.

 

Régen csináltam már, de lehet nemsokára beiktatom. Anya érti a hús sütését, a többi az én feladatom lesz.

Szóval egy pohár Cabernet dukál ilyen finom kajához, ajánlom próbáld ki ezt az érzést. :) 

Előzmény: ZsuR (371)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.05 0 0 371
Vegyes vagy nem vegyes - unokak. . .nekem meg semmilyen sincs :((


Mit ettem tegnapelott. . .
Van egy kolleganom, aki imad fozni, de nem szakacskonyvbo, leginkabb maga talalja ki a kajakat. Hihetetlen noszemely. . .

Most egy krumplisalatat talalt, es valami hihetetlen finom volt!
Igy csinalta:
Hajaban fozte a krumplit - es a krumplik tetejere tett sargarepat is, hamozas nelkul.
Amikor megfott, meghamozta oket, es lereszelte kaposzta reszelon, es adott hozza frissen vagott hagymat.
So-bors-oliva olaj-citromle-petrezselyemzold. . . hidegen talalta, valami csodas volt!
Előzmény: Zolady (370)
Zolady Creative Commons License 2006.07.31 0 0 370

Csak gyorsan,nehogy kidobjanak:

/én nem az enyémek persze:))/

(vegyesek:)/

 

Előzmény: ZsuR (366)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.30 0 0 369
Fiamnak is csinaltam egy szendvicset ebedre - pedig nagy huszevo a szentem, megis izlett neki.

Holnap ebedre tesztat fozok ki es a pestoval-parmezannal tokeletes lesz ebedre (vendegul latom magamat). Vagok ra egy keves erett paradicsomot is - nagyon kellemes a pesto paradicsommal.
Előzmény: Kanbéka (368)
Kanbéka Creative Commons License 2006.07.30 0 0 368
csupa kedvencem, köszönöm:)
Előzmény: ZsuR (366)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.30 0 0 367
Jol tetted. . . .
Előzmény: Kanbéka (364)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.30 0 0 366
Ikrek??? Duplan gratulalok!!! Kislanyok, kisfiuk??? Meselj!!! Kepek??? En meg kozben gyorsan vendegul latlak teged is meg a Bekat is egy szendvicsre - mielott a topicgazda kidob innen - most csinaltam:

hazi keszitesu pesto
friss mozarella
sajat paradicsom
feherkenyer

Előzmény: Zolady (365)
Zolady Creative Commons License 2006.07.30 0 0 365

Úgy olvastam,hogy meg kellett volna ölni:)

És meg is tette:))

 

Nagyon off

a házi topicomban ikrek születtek!!:)))))

/3.3 és 3.7 kilák:))/

on

Előzmény: ZsuR (363)
Kanbéka Creative Commons License 2006.07.30 0 0 364
az történt! amikor láttam, hogy sziszeg-bugyborékol, megettem:)
Előzmény: ZsuR (363)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.30 0 0 363
Meg kellett olna enni. . .gyorsan. . .!
Előzmény: Kanbéka (361)
Zolady Creative Commons License 2006.07.30 0 0 362

Akkor a hiba egyértelműen szegény Béka készülékében van:)

/annak az üvegnek a párja nálam nem buggyant:)/

Előzmény: Kanbéka (361)
Kanbéka Creative Commons License 2006.07.30 0 0 361
igenám, de szegény Békának az az üveg is megbuggyant, amit Zoladytől kapott:)p
Előzmény: Zolady (359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!