Keresés

Részletes keresés

SzJucus Creative Commons License 2005.09.15 0 0 136
Ok, várom!
Előzmény: Zoli_fiú (135)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.09.14 0 0 135
Jucus!

Megkaptam!

Majd irok, jó?


Zoli
Előzmény: SzJucus (134)
SzJucus Creative Commons License 2005.09.14 0 0 134
Még tegnap küldtem mail-t. (Csak hogy itt ne maradjon a megválaszolatlan kérdés)
Előzmény: Zoli_fiú (133)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.09.10 0 0 133
Jucus!

Mi van veletek, nagyon régen jelentkeztél.....?
Előzmény: SzJucus (131)
SzJucus Creative Commons License 2005.08.22 0 0 131
Szia Zoli fiú!
Csak, mert régen jelentkeztem:
A múlt hétfőn hazaengedték a férjemet a kórházból és már előtte sem vérzett, így most rekord ideje, kb 10 napja nem vérzik!
Viszont a hasa a 2. leszivatás után is ugyanúgy fel van telve folyadékkel. Másodszorra 6 l-t szivattak le.
Nagyon gyenge, nincs semmihez kedve és nagyon fáj a háta.
SzJucus Creative Commons License 2005.08.10 0 0 130
Szia Zoli fiú!
Tiszta feket szurokszéklet.
Voltam bent nála 18,00 körül, már megkapta a vért, de alig akart folyni. Már vagy 5 helyre próbálták berakni neki a tűt, de nem akar menni sehol. Az előbb hívtam, akkor mondta, hogy az intenzívről hívtak már fel valakit, hogy hátha jobban bök, de nem! Úgy hogy csak várja, meg csak várja, hogy lefolyjon a vér. Már nagyon rosszak a vénái is, de szerintem a vér is lehet, hogy túl sűrű. Múltkor volt olyan, ami 40-45 perc alatt lefolyott. Sokkal világosabb is volt, meg sokkal hígabb.
Majd holnapra talán olyant hoznak neki.
Előzmény: Zoli_fiú (129)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.08.10 0 0 129
Szia Jucus!

Ez nem jó hir :(

A vérzés miben nyilvánul meg?
Előzmény: SzJucus (128)
SzJucus Creative Commons License 2005.08.10 0 0 128
Sziasztok!
A múlt csütörtökön hazaengedték a férjemet, majdnem 1 egész hetet ki is bírt otthon, de ma délelőtt megint vissza kellett menni a kórházba, mert 2 napja nagyon vérzett. Az előbb beszéltem vele, még nem kapta meg a vért, először infúziót adnak neki, mert nagyon keveset ivott. Vért is alig tudtak tőle venni.
Ha lesz valami frissebb, esetleg jobb hír, majd jelentkezek.
TamásD Creative Commons License 2005.08.03 0 0 127

Hahó. Mostmár dolgozom, kevesebb időm volt nézelődni. A májkóma már végstádium, amikor a máj működése megszűnik, és a salakanyagok felhalmozódása miatt egyre több szerv működése válik elégtelenné, leáll a vese, a bélműködés, károsodik az agy, aztán sajnos spirálszerűen a beteg állapota egyre romlik. Arra nemigen lehet válaszolni, hogy ez mikor következik be, mert sok tényezőtől függ, a beteg szervezetétől, a máj eredeti állapotától, az alapbetegségtől. Esetetekben az ascites, vagyis a hasűri folyadék,  a sárgaság, a romló vesefunkció mind a májelégtelenség jele. Bár alapvetően tényleg az alkoholos és vírusos (hepatitis) májelégtelenség a fő ok, nálatok szerintem az lehet, hogy a tumor elnyomja az epe kivezető vezetékét (mondtad, hogy a férjed besárgult), amitől az epe pangani kezd a májban, a máj nem tud működni, és kezdődnek a fentiek. Sajnos ez nehéz helyzet, mivel az alapvető okot megszűntetni nem lehet.

 

TamásD

Előzmény: SzJucus (124)
SzJucus Creative Commons License 2005.08.03 0 0 126
Húúú, de korai vagy az íráshoz!
Ma reggel már én is utánanéztem a májkómának, sok mindent olvastam róla. Hát igen, mindenhol elsősorban vagy főként? az alkoholizmust írják a kiinduló pontnak.
Azt nem mondhatom, hogy soha nem ivott semmit a férjem, de egy gyenge alkoholistától is messze állt, sima fröccsöket szokott fogyasztani és nagyon-nagyon ritkán rövidet. Ja, és persze ezt mindet még a betegsége előtt!
Amikről írtál, majd elmondom a férjemnek is, csak attól tartok, az ő esetében nem biztos, hogy már bármi is segíthetne!
Amúgy majdnem 2 éven keresztül szedett valami gyógynövényt - ami szintén nem volt olcsó, és mi nagyon úgy gondoljuk, mindenképpen szerepe volt az állapotának a javulásában, esetlegesen abban, hogy a daganat nem változott hosszú időn keresztül.
Ma várja, hogy esetleg hazaengedik, de azt mondta reggel, nagyon-nagyon fáradt és gyenge.
Előzmény: Zoli_fiú (125)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.08.03 0 0 125
Szia Jucus!

Egy rokonomnak volt májkómája (cirrózis után). Igaz, ő az alkoholnak köszönhette az állapotát.
A sárgaság, a vérzékenység és az aszcitesz is jellemző tünete a betegségnek.
A Silegon tabletta (máriatövis kivonat) nagyon jó májvédő, segíti a májsejtek regenerálódását.
A Hepabene kapszula pedig májvédő és epeműködést segítő egyben, csak gyógynövényeket tartalmaz. Sajna mind a kettő elég drága és nincs rájuk TB támogatás.
Kapott még laktulóz tartalmú Laevolac szirupot is, mely a bélben felszaporodott méreganyagokat segít eltávolítani.
Fontos a só és fehérjeszegény diéta.

Ha van még kérdésed, irj!
Előzmény: SzJucus (124)
SzJucus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 124
Szia TamásD!

Nem nagyon hallunk rólad! Szabi megint, vagy csak csendben figyelsz?

Nekem viszont lenne egy kérdésem:
A májkóma mikor léphet fel? Azt már úgy-ahogy ecsetelték, milyen is az, mi várható, de konkrétan nem válaszoltak arra, mennyi idő után jelenkezhet?
Van valami különösebb előjele, vagy amiket eddig írtam, az már mind az?
Mint kiderült, nem a veseműködés leállása miatt telítődött fel a hasa annyi folyadékkal, hanem mert a mája nem funkcionál már jól.

Amúgy a ksidoki azt mondta, holnap lehet, hogy hazaengedik.
Megérdeztem: ..és vissza is veszik, simán??..., Persze, volt a válasz.
Szerencsére az ominózus főorvossal azóta sem találkoztam - mondjuk, nem is nagyon hiányzik -, másokkal meg minden rendben, mint ahogy eddig is volt, de ennek ellenére mégis, mintha kicsit rendesebb lenne mindenki!
Előzmény: TamásD (115)
SzJucus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 123
Szia!
Tegnap délután végre leszivatták a vizet, jó 3,5-4 l volt. Nagyon nem mondtak semmit, mitől lehetett, ők is csak azt mondják, valószínüleg attól, hogy csak az egyik veséje működik. A lábai is jól fel vannak telve, lábfejtől combig feszül neki mindenhol. Viszont a leszívás után végre kicsit kényelmesebben tud feküdni, mert eddig még az oldalára sem tudott feküdni, annyira nyomott valamit a sok víz.
A múltkori igazgatós dolog ezek szerint használhatott, mert tegnap, aki leszívatta a vizet (egyébként nagyon rendes dr., és a többi is, 1 kivételével!), közben beszélgetett vele, mondta, igen, már ő is tud az ominózus esetről, kérdezte, mennyire viselte meg a dolog, a betegségéről beszélt vele, ... stb.
Ma délelőtt az fő-fő dr. is volt bent nála és mondta neki, bármikor bármi problémája lenne, nyugodtan menjen csak a kórházba!!

De kérdem én, ehhez az kellett, hogy a kórház igazgatójának mondjam el a dolgokat?????????
...és aki nem veszi a fáradtságot erre, vagy nem is gondol ilyenre, az szinte mind le van ... ?
(Most már csak abban bízok, hogy a gyerekeim vagy én nem kerülünk mostanában ide a belgyógyászatra....!)
Előzmény: Zoli_fiú (122)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.08.02 0 0 122
Szia!

Azt tudjátok, hogy a hasvíz mitől van? Valószínűleg a veseműködés zavarából, ugye?
Leszívatták már?
A dialízis szerintem is megfontolandó, hiszen 3-4 órás kezelés heti 3 alkalommal eléggé megterhelő lehet egy legyengült szervezet számára.

A traumás dologhoz egy példa. Egy szobában feküdtem egy sráccal, akinek 1 1/2 évvel ezelőtt volt egy nagy autóbalesete. Utána rettentő hasi fájdalmai voltak. Contramalt szedett, az sem nagyon használt. Egy pesti kórházban egy nagyon híres prof (nevet és helyet nem irok) elkezdte Crohnra kezelni. Csomó szteroid, tápszonda stb.... fogyott 30 kilót. Mivel 1 év alatt sem javult semmit, így kerültek az I. Seb klinikára, aholis megállapították, hogy egy pingpong labda nagyságú ciszta van a hasnyálmirigyfejben.
Felfúrásos műtét után láss csodát, megszüntek a fájdalmai, visszajött az étvágya. Ja, és a balesetnél "szerezte" ezt a cisztát.
Előzmény: SzJucus (121)
SzJucus Creative Commons License 2005.08.01 0 0 121
Pénteken 16,00 után telefonált, hogy szóltak neki, hogy a hétvégére hazajöhet. Már mentem is érte és vasárnap este vittem vissza. Még jó, hogy 800 m-re lakunk a kórháztól! :))
Tegnap estére lázasodott be, addig nem.
Ugye, korábban azt mondták, leszívják neki a vizet a hasából, hát ez nem történt meg. Az előbb beszéltem vele, most mára mondták, ismételten. Talán lesz belőle valami!
egyre rosszabbul érzi magát, mert ahogy fekszik, mindene fáj, főleg a háta!
Hát ezek a mai hírek!
Szia!
Előzmény: Zoli_fiú (120)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.08.01 0 0 120

A sebem szerencsére gyógyulgat. Igaz, néha itt-ott mintha egy kicsit keményebb lenne, de ez általában elmúlik.... Fogalmam sincs, mitől lehet.

 

Férjed lázas még? Mikor mentek haza?

 

Kitartás!

 

Zoli

Előzmény: SzJucus (119)
SzJucus Creative Commons License 2005.07.29 0 0 119
Szia Zoli fiú!

Valamivel jobban van a férjem, tegnap, tegnapelőtt kapott vért, állítólag ma is kap. Azt is mondták neki, hogy ma délután lehet, hogy "megcsapolják", vagyis valahogy leszívatják a vizet a hasából (bocs, vagy ahol van), remélem, rendben fog menni.
Láza hol van, hol nincs, de legalább már nem olyan magas, mint 2-3 hete volt!
Múltkor el is felejtettem írni, hogy jún. közepe óta egyfolytában lázas volt minden délutánra, a csúcs 40,8 oC! Most már "csak" 38 körül van, az sem minden nap.
Majd meglátjuk, mi lesz délután!
Neked gyógyulgat a sebed? Amikor a férjemé begyógyult, 3-4 hónap után már ment focizni (ő a kapus).

TamásD
Tényleg, ha már a focinál tartok, mint kapus, 2002. nyarán kapott egy óriási rúgást a gyomra körülre, az létezhet-e, hogy az valamit beindított belül, mert 2002. októberében sárgult be, akkor kezdődött nálunk "hivatalosan" is a betegségi pályafutása. Mondjuk, szeptemberben volt egy-két szüret is, jó nagy lakmározás részéről, amik gondolom, szintén nem tettek neki jót
Előzmény: Zoli_fiú (118)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.07.29 0 0 118
SzJucus!

Hogy vagytok? Transzfúzió megvolt? Jobban van a férjed?

Zoli
Előzmény: SzJucus (117)
SzJucus Creative Commons License 2005.07.27 0 0 117
Most nemrég jöttem vissza a kórházból, simán, minden vita nélkül felvették (gondolom, előre megbeszélték a dolgokat, amikor az ambulanciáról felszóltak), de nem a Bel-osztályokra, hanem a kardiológiára!
Mindegy, csak ne szórakozzanak előtte ezzel az ide nem/oda nem vesszük fel dologgal!
SzJucus Creative Commons License 2005.07.27 0 0 116
Köszönöm a választ, majd meglátjuk, mi lesz.
Előzmény: TamásD (115)
TamásD Creative Commons License 2005.07.26 0 0 115

Az előző kérdésre, igen lehet olyan, hogy egyszer látnak tumort, máskor meg nem. A szövettani vizsgálatnál mikrométer vastagságú szeleteket vágnak a mintából, és előfordul, hogy abba a néhány szeletbe pont nem esik tumoros szövet, hiszen az nem egyenletesen terjed.

A másik, a művesekezelés alapja csakis a meglévő vesefunkció. Lehet, hogy valakinek egy vesével is jók a salakanyag szintjei, van akinek kettővel sem. Csináltassatok friss laborvizsgálatot és a művesés orvos ez alapján el tudja dönteni, hogy kell-e kezelés. A vizesedésen segítene, a sárgasághoz a vesének nem sok köze van. Ha tehát a salakanyag szintek indokolják, akkor próbáld meg, csak úgy látatlanban nem szabad (abba is bele kell gondolni, hogy ez két-három-négy naponta majd félnapos hercehurca, amit egy legyengült, vérző beteg nem biztos, hogy tolerál).

 

TamásD

 

Előzmény: SzJucus (113)
TamásD Creative Commons License 2005.07.26 0 0 114

Hahó.

 

Ha nem söröshordókat emelgetsz, akkor igen.

Előzmény: Zoli_fiú (111)
SzJucus Creative Commons License 2005.07.26 0 0 113
TamásD!

Az előbb volt fent nálunk valaki, akinek a valakije... volt bent a helyi művese állomáson és gyorsan megadta az ottani igazgató telefonszámát, kérdezzek rá, lehetséges-e bejutnia a férjemnek valahogy és tudnák-e kezelni. Ugyanis az egyik veséje úgy néz ki, már leállt.
Igazából én nem értek hozzá, azt mondta az illető, 1-2 kezelés után a sok felgyülemlett víz is lemenne róla, meg talán a sárgaság is. Mondjuk, azt sem tudom, az illető mennyit ért hozzá !!??
Holnap amúgy irány a kórház a vérzés miatt, de arra gondoltam, ha ez a dolog valahogy mehetne, akkor jó lenne elintézni!
Szerinted?
SzJucus Creative Commons License 2005.07.26 0 0 112
No, de gyors voltál!
Akkor minden jót, csak ne erőltesd meg magadat!
Előzmény: Zoli_fiú (111)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.07.26 0 0 111
Szia SzJucus és TamasD!

Nem vagyok elveszve, olvasgatlak Titeket.
Nagyon szomorú a férjed esetete, szerintem a mai magyar egészségügy minden rákfenéjét magán hordozza.....

Velem minden rendben. Igaz, a sebem egyik oldalán (ahol a haematoma volt) van egy kis bucka, remélem elmúlik:)

Kitartás Nektek!

TamasD!

Egy kérdésem van. Műtét után 6 héttel már lehet menni dolgozni?

Válaszod előre is köszönöm!

Zoli
SzJucus Creative Commons License 2005.07.26 0 0 110
Szia Zoli fiú!

Csak nincs valami probléma, hogy nem jelentkeztél eddig?

Bocs, kicsit más irányba is elterelődött itt az egész beszélgetés, de ki tudja, ki mikor esik bele ugyanilyen "csapdába" ?
Előzmény: Zoli_fiú (102)
SzJucus Creative Commons License 2005.07.26 0 0 109
Megint csak köszönöm a bő tájékoztatást!

A műtétet végző orvos a következőket írta le- no meg mást is, de konkrétan a daganatról ezt:
".....A daganat az egész pancreasfejet elfoglalja és a mesocolonon keresztül a processus uncinatus magasságában ujjbegynyi területen áttört a hasüreg felé. A daganat nem választható el a vena mesenterica superiortól...."
****
Olyan kérdésem lenne, létezhet-e olyan eset, hogy egy adott szövetmintában valaki nem talál daganatos szövetet, ugyanabban a szövetmintában másvalaki meg igen ?? (csak egy "sima" kérdés!)
Egyébként már ma délután vagy holnap ismét kezdődik a tortúránk, mert reggel szól a férjem, hogy ismét vérzik!
A 106-os hozzászólásod utolsó soraihoz csak annyit tennék hozzá, hogy az a doki, aki ilyen ellenszenves, ő a főorvos, valójában nem is nagyon találkozott vele a férjem, csak a viziteken, meg még az elején egy komolyabb vizsgálat során. Egy 4 évvel ezelőtti haláleset miatt (a férjem anyukája halt meg bent a kórházban, ennek a dokinak az osztályán, korábbi, kicsit tisztázatlan körülmények után - hát ezért nem nagyon akartuk/juk felvenni vele a kapcsolatot). A kis dr-ok, akik mellette/alatta vannak, nagyon rendesek, csak érződik néha, hogy bizony a pozitív hozzáállást egy ilyen rettenetes főnök bizony nagyon könnyen ki tudja irtani azokból, akikben még van ilyen!! Valójában őket is megértem, én sem hiszem, hogy kapásból ellentmondanék az igazgatómnak, de bizony nagyon sokszor kiálltam a saját igazságom mellett - szerencsére még meg van a munkahelyem!
No, mindegy, úgysem lehet pár embernek megváltani ezt az óriási, kórházakkal kapcsolatos problémát - sajnos! Arra azért kiváncsi lennék, amit mások is sokat emlegetnek, hol van az a pénz, amit a férjemtől és tőlem is levontak 30 éven át? Mert a férjem soha nem volt kórházban, én meg szültem 2 gyereket, akkor eltöltöttem bent 2 x 5 napot!?
No, mindegy, bocs a kis elkalandozásért, de akármilyen is a helyzet, héha jó róla beszélni, írni!
Előzmény: TamásD (108)
TamásD Creative Commons License 2005.07.25 0 0 108

Nézzük sorban. Sajnos kinézetre a tumort teljes biztonsággal általában nem lehet megkülönböztetni a daganattól. Daganatban is gyakran előfordul párhuzamosan gyulladás, mert a tumor növekedése során elzárhat kis pancreas vezetékeket, ami mögött megpang az pancreas nedv és begyullad, vagy a széteső nekrotikus tumormassza is okozhat gyulladást. A másik ok, hogy műtét során a pancreast nagyon nehéz látótérbe hozni, nem úgy kell elképzelni, hogy a sebész nézegeti, forgatgatja, eldönti. Általában úgy megy, hogy egy kicsit megbontja a környező szöveteket, tapint egy kőkemény tömött valamit a pancreasnak megfelelően, aminek a méretéből, elhelyezkedéséből, a környező szövetekkel való összekapaszkodásából (ez a sebész számára "életveszélyes" terület, közeli nagyerekkel) megmondja, hogy operálható vagy sem. Ha nincs előzetes szövettan, akkor vékony tűvel vesz két-három mintát. Ha ez nem igazol tumort vagy tumor de a mérete alapján operálható, akkor megcsinálja a rezekciót, ha már nem operálható, akkor bezárja a hasat, mielőtt nagyobb bajt csinálna. Annyit lehet tenni ilyenkor, hogy (mint a ti esetetekben is) az epeelfolyást biztosítandó a közös epevezetékeket beleszájaztatja valahol a vékonybélbe, mert a növekvő tumor előbb utóbb elzárja. Sajnos a kemotherápia a gyakorlatban hatástalan, persze adni kell, hátha, de sokat nem szabad tőle várni.

A leírt szövettan érdekes, ritka. A Vater papilla (az a szájadék, ahol a pancreas vezeték és a közös epevezeték beleömlik a patkóbélbe) tumor valójában átmenet a vékonybéldaganatok és a pancreas daganat között, mert a vékonybél falából indul ki de rátör a pancreas fejére. Az adenocarcinoma rosszindulatú daganattípus, de maga ez a Vater paplla tumor sokkal jobb prognózisú, mint az igazi pancreas tumor. Ez magyarázhatja a férjed 3 éves túlélését. Ha időben elkapják, rezekcióval esetleg teljesen meggyógyítható, sajnos nálatok már nagyon nagy volt. Itt a beteg halálát általában nem is a tumor terjedése okozza, hanem a következményes szövődmények (sárgaság, vérzés, általános legyengülés).

 

TamásD

 

Előzmény: SzJucus (107)
SzJucus Creative Commons License 2005.07.25 0 0 107
Kedves TamásD!

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!

Én is visszaolvastam, tényleg nem írtam a szövettanról! Elnézést, valahogy kimaradt.
Még itt a helyi kórházban vettek tőle 3 alkalommal szövetmintát, az első kettőben nem találtak semmit, harmadszorra a fejrészből, ott már az alábbiakat írták.
A műtét során nem vettek ismételten mintát, előtte 4 héttel történt az itthoni szövetvétel. A sebész látta, ő mondta, kb. alma nagyságú a daganat.
(Egy komoly sebész össze tud-e keverni egy daganatot egy gyulladással?) Bocs a buta kérdésért, de a későbbiekben még ehhez is vissza fogok térni, biztosan!

Most gyorsan csak a Kórszövettan utolsó sora:

Dg.: Adenocarcinoma papillae Vateri, esetleg pancreas tumor ráterjedés (?).

Holnap majd beírom a bővebb véleményt is, de addig megkérhetlek rá, hogy megírd, ebből te konkrétan mit olvasol ki??

Majdnem elfelejtettem: Pénteken hazaengedték a férjemet, csütörtök éjszaka óta nem vérzik!! No, ezt nem nagyon szeretném elkiabálni!!
Most viszont már teljesen besárgult, a szemei is csak úgy világítanak, viszket is a bőre.
A lényeg, hogy itthon van.
Előzmény: TamásD (106)
TamásD Creative Commons License 2005.07.25 0 0 106

Elolvastam a története(teke)t. Nagyon szomorú. Egy kérdésem lenne mindenek előtt. Azt, hogy biztosan daganat, a sebész honnan mondta ki. A műtét során vett szövettanra mintát? Csak a műtét előtti leletekből vagy ránézésre? Igazából (főleg látatlanul) nekem is nagyon furcsa az eset (elnézést, hogy ezt írtom a férjedre). Az tény, hogy egy pancreas tumorban 3 éves túlélés a tankönyv szerint nincs. Persze lehetnek kivételes esetek, nagyon erős szervezet, abberáns tumor, de a statisztika ennek ellentmond. A tünetek vérzés (a tumor gyakran betör egy nagyobb érbe), sárgaság, általános fokozódó legyengülés mind megfelelnek a tumornak. Ezért lenne fontos, hogy legyen egy biztos szövettani diagnózis, mert akkor tiszta sor (bocs ha írtad, csak nem vettem észre).

Ami a leveleid érdemi részét, a gyógyíthatatlan tumoros betegek ellátását, el nem látását illeti, sajnos a magyar egészségügy egy nagyon gyenge pontját szemléltetted tökéletesen, a krónikus fekvőosztályok hiányát. Ha általánosan nézzük, van egy beteg, akinek ismert a betegsége, meggyógyítani nem lehet, a kórházban különösebben tenni nem tudnak vele mit tenni, maximum tüneti kezelést kap, fájdalomcsillapítokat. Otthon sem maradhat, mert rosszul van, gyenge. A beteg ugye azt mondja, hogy alanyi jogon jár neki az egészségügyi ellátás, ha baja van, bemehessen a kórházba, és az orvosok amit tudnak, tegyenek meg érte, még ha gyógyíthatatlan is. Maximálisan igaza van. A másik oldal az örökös anyagi és esetleg helygondokkal küzdő kórházi osztályé, ahol ez a beteg a második bentfekvéstől fekve pontot, tehát bevételt nemigen hoz, viszont rengeteg költséggel jár (csak a ti eseteteknél maradva, a heti 3-4 egység vér bizony súlyos százezreket jelent a kórháznak). Alapvető gond az OEP finanszírozás hülyesége, pl. egy betegség kezelését csak egyszer térit egy meghatározott időn belül. Ha tehát valaki ugyanazzal a bajjal (pl. megint vérzik) mondjuk 30 napon belül visszamegy a kórházba, azt a bentfekvést az OEP nem fogja téríteni a kezelését, mert okos módon úgy veszi, hogy a kórház az első befekvés során hibázott, nem tudta meggyógyítani a bajt, tehát "garanciálisan", ingyen kell, hogy kezelje. Ez ugye egy krónikus, gyógyíthatatlan betegség esetében marhaság. A másik aspektus, hogy ezeket a krónikus, tumoros betegeket az osztályok azért nem látják szívesen, mert foglalják a helyet az aktív ágyakon, ahol új, gyógyítható, tehát pénzt hozó betegeket kezelhetnének.

Ha az adott beteget nézzük, természetesen csakis a beteg érdekét lenne szabad, hogy egy orvos nézze, sem etikailag, sem szakmailag nem tehetne mást. Az egészségügyi vezetés hatalmas hibája, felelőléssége viszont abban rejlik, hogy társadalmi szinten nem lenne szabad hagynia, hogy egy kórház/osztály azért kerüljön a csőd szélére, mert oda nem való betegeket is kezelnie kell, pl. egy aktív belgyógyászati osztálynak inop. tumoros betegeket. Ki kellene építeni egy rendes krónikus kórházi benntfekvő osztályos rendszert, ahol speciális feltételekkel, speciális finanszírozással, morgás nélkül lehetne kezelni az ilyen betegeket. Sajnos a mai helyzet az, amit te leírtál.

Mivel most rólad van szó, nincs mese, minden egyes vérzésnél jogod van bemenni, ha kell, légy határozott, ne adj isten, némi pénz fejében keress egy olyan helyet, orvost, ahol megtesznek mindent a férjedért. A fentieket csak azért írtam, mert lehet, hogy a morgolódó orvosok fejében ezek fordulnak meg, nem szimplán érdektelenek, undokok, stb.

 

TamásD

Előzmény: SzJucus (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!