Keresés

Részletes keresés

tazvagyok Creative Commons License 2014.05.27 0 0 21139

Köszönöm a válaszokat, igyekszem lepróbálni verseny előtt akkor a fecskés verziót. :)

Előzmény: mata68 (21135)
AdamHorvath Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21138

Szia,

 

Köszönöm az infót, át fogom böngészni az oldalt! Köszi a segítséget.Üdv.

Előzmény: mata68 (21136)
hurvinek_2 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21137

Ebben is változás lesz. (Az előző években a kempingben úsztunk és az első depó is ott volt, meg a pályaszállás a kempingben :))

 

Most egy depót ígérnek. Ennek helyét az úszás és futás térkép alapján jól be tudod lőni, gondolom ott lesz a versenyközpont is. Innen kell kibringázni a pályára.

 

Az útbiztosítás a helyi önkéntesekkel eddig mindig szuper volt, biztos most is jól megoldják.

Előzmény: Elm (21134)
mata68 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21136

Szia ! Néhány éve kialakult egy kis blogos közösség, amiben leírtuk a felkészülésünket az IM-re. Ma már nem nagyon frissülnek az oldalak, de rengeteg hasznos tanács, felkészülési praktika megtalálható bennük. Az egyik címe: http://op-ironman.blog.hu. Innen eljutsz a többire is. Jó felkészülést !

Előzmény: AdamHorvath (21118)
mata68 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21135

Neoprén alá úszónadrágot vennék, ha van öltözősátor úszás után, akkor azt sem :) Bringásnadrág alá szerintem nem kell alsónadrág, legalábbis én nem ismerek senkit, akit visel alatta. Csak plusz réteg, gyűrődik, izzad stb., plusz a komfortérzethez nem ad hozzá semmit.

Előzmény: tazvagyok (21120)
Elm Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21134

A honlapon a pályarajzokon azt néztem, hogy az úszás célja, és a bicikli kezdete - legalábbis a felrakott tracken - nincs olyan közel egymáshoz. Hol lesz a depó?

Előzmény: hurvinek_2 (21133)
hurvinek_2 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21133

Elm,

Gella benne van a körbe. Amiről Zsuga ír, az a nagyvázsonyi főutat kiváltó szakasz, amin tavaly útzár nélkül toltuk és voltak izgalmas pillanatok a mezőgazdasági gépek között előzgetve :)

Előzmény: Elm (21129)
AdamHorvath Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21132

Üdv. Elm!

 

Köszönöm a kielégítő, hosszú választ. Körülnézek a bikemag piacon, valamint keresek egy úszóedzőt, futócipőre pedig ahogy az előtted válaszoló is említette, rászánok kicsit többet, és akkor biztosan nem lesz, vagy kevesebb lesz a sérülés.

 

Üdv.:Ádám

Előzmény: Elm (21128)
AdamHorvath Creative Commons License 2014.05.26 0 0 21131

Szia Tibor,

 

Köszönöm a választ, utánajárok.

 

Üdv.:Ádám

Előzmény: Tibor1975 (21124)
Elm Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21130

Nincs véletlenül valakinél egy hely egy személyre meg egy bringára a Balatonmanra leutazásnál Budapestről? Lehetőleg pénteki inulással, inkább ott aludnék egyet. Korai az a 8 órás rajt.

Tetőcsomagtartóra való bringatartóm van.

 

Vagy nem tudtok valakit, akihez be lehetne társulni?

 

Elm Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21129

A honlapon fent lévő szintrajz érvényes? Azon rajta van a Gella. Most benne van, vagy nincs?

Na nem mintha sokat számítana : ha benne van, meg kell mászni, oszt ennyi. :o)

Előzmény: zsuga (21108)
Elm Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21128

Edzéstervben : én is az edzésonline alapján indultam, de magamra alakítottam. A munkám, családom, más sport mellett mi hogy fér bele, nem egyforma a napirendünk, beosztásunk. Más, kifejezetten hosszabb távú triatlonra valót én se nagyon ismerek, igaz, nagyon nem is kerestem. Egy szintig elég kell legyen, afölött lehet esetleg személyes edzéstervet kérni hozzáértőktől, de szerintem arra most még neked sincs túl nagy szükséged.

 

Bringa : egy monti az aszfalton, vagy egy jobb országúti ég és föld. Én több bringát használok felváltva, és a munkába járósom se olyan nagyon gagyi, de összehasolíthatatlanul jobb az országúti gép, pedig nekem az is egy jósok éves Cube. Más geometria, más súly, meg mindenféle, ami miatt érezhetően jobb erre a célra.
Bringák szoktak felbukkani a facebook triatlonos bolhapiac csoportban, de ha keresnék, én a bikemag.hu apróját nézném - a mostanit is onnan vettem.

 

Úszás : ha gyorsban akarsz jobb lenni, keress helyben egy úszóedzőt, és kérd meg, magyarázza és mutassa meg mit hogyan kell, akár párezer forintot rászánni is megér - ősszel én is azt tettem, és sokkal jobb lettem. Mármint, magamhoz képest, baromi lassan és bénán úszok, de tavalyhoz képest sokat fejlődtem azzal, hogy már tudom, hogy elvileg mit hogy kellene csinálni. Nem tudom úgy csinálni, mert túl sok dologra kellene figyelni, gyakorlok, de túl sok minden be van már rosszul rögzülve. Sokkal jobb időket nem úszok, de sokkal könnyedebben, lazábban megy ugyanaz érzésre.

Amellett nézzél sok úszás videót, lehet azokból is egy csomót tanulni. Keress vissza egy kicsit, pár hónapja kivesézték itt a kollégák a saját fuldoklásomról készített videót, sok hasznos tanácsot kaptam akkor, jó tanácsok vannak arra.

 

Futás : szerintem itt kezdjed, és ahogy előttem is tanácsolták, egy jó futócipővel. Nem kell a legdrágább, néha utolsó párok vannak akcióban olcsón is (pl. a Hervisekben rendszeresen, néha ki lehet fogni egész jókat), de erre érdemes rászánni azért 10-15 khufot szerintem. Ha marha jó a biomechanikád, és szép stílusban futsz, akkor akár dorkóban is tehetnéd, de ezt nem tudhatod, legfeljebb akkor, ha egy olcsó cipőtől lesérülsz egy fél évre...

 

Legfontosabb? Ne edzz túl magad lelkesedésből. De lelkesedés maradjon, a hosszú hónapok felkészüléséhez kelleni fog a motiváció...

Előzmény: AdamHorvath (21118)
Elm Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21127

Na aludtam rá egyet, ha jól rémlik (bár lehet, hogy csak vissza kellene itt olvasni 2010. májusára, tuti írtam beszámolót), akkor a törölközőt a derekamra csavartam, és úgy vettem fel alsógatyát. Akkor még arra vettem fel a bringásgatyámat, és a futónadrág alatt is volt rajtam.

Előzmény: tazvagyok (21120)
Elm Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21126

Én nem voltam tavaly, de úgy rémlik, hogy arról volt szó, hogy idén kicsit könnyebb lesz a bringáspálya. A Nagy-Gella idén is benne van, szóval az eleje egy combos mászás lesz, 10km alatt 250 métert kell felmászni, és utána is még 240m szint lesz elosztva a pályán ahogy hullámzik, de ha jól tudom, ez még mindig kevesebb mint ami a tavalyi pályában volt, kivettek pár emelkedőt.

Könnyű nem lesz, az biztos. Dobogókőre én is feljárogatok, a Csobánka-Dobogókő szakasznál szerintem egészen biztosan nem lesz nehezebb, sőt. Összemérhető talán a Balatonman első 10 kilométere ezzel, de még mindig a Pilis a nehezebb. Szerintem.

 

Ha ott edzel, sok meglepetés nem fog érni, igaz, a verseny miatt jól esni sem... :o)

Előzmény: Tibor1975 (21125)
Tibor1975 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21125

Sziasztok!

A Balatonman 70.3-ra készülök és a kerékpáros pályára, aki már volt ott azt mondja kemény. Nem hiszem hogy verseny előtt eljutok oda pályabejárásra. Dobogőre tekerve, vagy más pilisi utakon edzek. Az elég lesz? Vagy extrémebb?

üdv.: Tibor

Tibor1975 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 21124

Szia Ádám!

 

A futós kérdésedre tudok válaszolni. Érdemes futócipőt venni, ha lehet futóboltban (Spuri, Nyúlcipő, Maratonman depo stb). ott tanácsot is adnak, megnézik milyen lábad van, ahhoz mi való. Bár 20-szal lehet, hogy többe fog kerülni, de sok kisebb-nagyobb fájdalmat, sérülést megspórolsz.

Üdv:Tibor

Előzmény: AdamHorvath (21118)
Elm Creative Commons License 2014.05.24 0 0 21123

Látod, ez jó kérdés, nem is emlékszem. Anno 2010-ben voltam középtávon, a többi triatlonversenyem mind rövidebb volt, azokon, amíg nem volt ruhám, sima fecskében indultam, és abban is bringáztam meg futottam. Volt, hogy húztam rá bringás-, vagy futógatyát, volt, sprinteken gyakran még azt sem.

De hogy a féltávon hogy csináltam, nem is emlékszem. Ott tuti bringás cuccban tekertem, és futó ruhában futottam. De hogy hogyan öltöztem át, arra már nem emlékszem. Arra igen, hogy a sok gumiruhás között a féltucat fürdőruhás egyike voltam, szóval itt is fecskében nyomtam...

Előzmény: tazvagyok (21120)
szása67 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 21122

--------

Előzmény: AdamHorvath (21118)
Tigris1975 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 21121

Sziasztok Triatlonosok!

 

Sajnos nem sikerült felkészülnöm a Balatonman féltávú triatlon versenyre egy betegség miatt!

A szervező bizottság nem viszi át a nevezésemet a következő évre, így csak egy lehetőség adódik, hogy nevezésemet átíratom másra.

 

Szóval a nevezésem eladó, kikiáltási ára 22000Ft, nekem ennyibe került, jelen pillanatban 32000Ft-ért lehetne nevezni, szóval szerintem ez talán másnak is megérné!

 

Velem a tigrisfog@freemail.hu emailcímen lehet felvenni a kapcsolatot!

 

Üdv: Balázs

tazvagyok Creative Commons License 2014.05.23 0 0 21120

Sziasztok!

 

Rólam: első Balatonmanemre készülök.

Azoktól kérdezném, akiknek nincsen triatlonos ruhája, hogy neoprén alá mehet a bringás gatya?

Ha igen, akkor vesztek alá alsónadrágot is? Mert bringázni nyilván úgy szoktam, de félek hogy nagyon megszívja magát vízzel az úszás alatt.

Vagy inkább úszónadrágot vegyek a neoprén alá, és a depoban vegyem fel a bringás gatyát?

 

Köszi a válaszokat! :)

Elm Creative Commons License 2014.05.23 0 0 21119

Nem ismerem pontosan a szabályokat, de olyasmi rémlik, hogy bolyozós versenyeken a balesetveszély miatt csak olyan könyöklő lehet fent, aminek az előre kinyúló része nem lóg túl a kerék tengelyvonalánál. Talán ezért jöttek létre ezek a minik. Mondjuk így is veszélyes, hiszen nincs rajta fék általában, ha gebasz van a bolyban, akkor borul mindenki...

 

Ilyet én még nem láttam, amit linkeltél, érdekes megoldás, ötletes, nyilván nem a profiknak van. Nem tudom, végülis jó lehet, ha felső fogásban is szeretnél menni. Nekem is hiányzik kicsit...

 

Előzmény: csaba123 (21117)
AdamHorvath Creative Commons License 2014.05.23 0 0 21118

Üdv. minden Sporttársnak!

 

 

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, sok hasznos dolog van fenn, előre elnézést, de sok időm még nem volt eddig visszagörgetni az oldalakat, hogy a kérdéseimre választ kapjak, ezért bátorkodom esetlegesen újra feltenni őket, mert már biztosan volt aki kérdezett hasonlót.

 

Szóval rólam:27 éves vagyok, jelenleg 175 cm magas vagyok 85 kg-os testsúllyal. 2002 óta konditermi edzés, valamint úszás, amit heti rendszerességgel űztem. Elkezdtem kacsintgatni a triatlon versenyek felé, és a célom egy, a jövő évben megrendezett Iron Man verseny véghezvitele. Még a távot nem döntöttem el, azt, hogy féltáv(ezt preferálnám első körben, de ha sikerül a felkészülés, akkor akár egész távon indulnék), vagy egész táv.

 

 

Kicsivel több, mint egy évem van rá felkészülni, magamat ismerve az akaraterőmön nem fog múlni a felkészülés, ami gátat szabhat és megadja a felső határt, az csakis a pénz, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. A cél a táv szintidőn belüli teljesítése, nem vagyok versenyző, csak magamnak szeretnék bizonyítani ezzel. Indultam Balaton átúszáson többször, tetszett, hogy a hosszú táv ellenére jól sikerült rá felkészülni, és valamivel több, mint két óra alatt(mellúszásban) sikerült abszolválni az 5,2 km-ert. Nagy túrákat is szoktam tenni, 50km-es teljesítménytúra, pl. Szóval a kitartásommal, akaraterőmmel nem lenne gond.

 

A hosszú bevezető után pedig a kérdésem az, hogy van e bármi ötletetek edzéstervben, weboldal, amit érdemes felkeresni, megmondom őszintén, az edzesonline.hu oldalt már meglátogattam, ott sok hasznos dolgot olvastam, és van 20 hetes edzésterv is iron man-re készülőknek. De ha van egy éves edzésterv valahol, azt is szívesen fogadnám.

 

Valamint még nincs országúti kerékpárom, csak egy montim, amivel már tekertem megállás nélkül 100 km-ert, de egy országúti azért mégis jobb ilyen szempontból. Ha minden jól alakul, sikerül beszereznem egyet nemsokára. Ha van valakinek eladó használt megfizethető áron, várom az ajánlatokat. Szeretnék azzal edzeni egész évben, hogy minél jobban megszokjam, valamint fejleszteni szeretném az úszástechnikámat. Az úszással csak annyi a bajom, hogy drága, itt helyben Győrben, ahol élek, havi szinten nem kevés. De ha akarom, muszáj, megoldom, ezen nem múlik.

 

Futás: kezdésnek milyen futócipőt érdemes választani? Elég az akciós Decathlonos 4500-7500 Ft-ért, vagy érdemes beruházni már most, ami kibírja a versenyig, és még talán a versenyt is?

 

Tehát az edzésterv rész érdekelne engem a legjobban, valamint ha valakinek van tapasztalata a Balatonman Balatonfüred Triatlon versenyről, ha megosztja velem, szívesen veszem.

 

Egy utolsó nagy kérdés: egy ilyen szintű kezdőnek, mint én, mire kell a legjobban odafigyelni? A helyes étkezés/megfelelő edzés/pihenőidő betartása mellett? Életem első versenye lesz, ha sikerül összehoznom, amit nagyon várok.

 

 

Köszönöm a választ Mindenkinek!

Egy lelkes kezdő

 

Üdv.:Ádám

csaba123 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 21117

Köszönöm az információt!

Mindenképpen hosszú távra való rendes könyöklő érdekel.

Egyébként miért jöttek létre ezek a kis könyöklők? Könnyebbek, olcsóbbak vagy van olyan versenytípus ahol engedélyezettek, míg a teljes könyöklők nem?

Régen használtam könyöklőt sokat (de csak egyet és nem ismertem akkor sem más fajtákat), de nem versenyszerűen. Azóta sok minden változott. Biciklik is mások, én sem vagyok már olyan hajlékony, stb. Nem kizárólag versenysport miatt (én úgyis csak magammal versenyeznék) ruháznék be könyöklőbe.

Természetesen köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat!

 

Keresgélés közben találtam egy érdekes megoldást:

http://www.rosebikes.hu/article/profile-airstryke-aerobar/aid:25980

Ennek felhajlik a könyöklő párnája, ha nincs használva. Érdekes lehet amikor menet közben könyökkel kell lehajtani. Ez egyfajta kompromisszumnak tűnik az általam feltett kérdésben. Mondjuk valósznűleg nem komoly triatlonistáknak szánták.

Előzmény: Elm (21113)
IMan76 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 21116

Sporttársak,

 

Borzasztó dolog történt. Itt a világvége.

Sajnos úgy tűnik, egy fránya sérülés miatt nem tudok rajthoz állni a már befizetett Balatonman középtávon.

 

Most kaptam azonban az értesítést, hogy a nevezésemet teljesen szabályosan át lehet íratni egy másik versenyzőre.

Szóval ha valaki még nem nevezett és úgy érzi, hogy ez az erőpróba neki való, hát csak tessék... csak tessék...  :)

Itt a nagy lehetőség. 

Nevezési díjban megegyezünk.

 

 

Nagy Zolee Creative Commons License 2014.05.19 0 0 21115

Üdv!

Triatlon verseny Június 8-án Kistarcsán

http://neoworldmedia.com/_tv/kistarcsa_triatlon_promo.html

F1DO Creative Commons License 2014.05.12 0 0 21114

Köszönöm az infókat!

Előzmény: Elm (21112)
Elm Creative Commons License 2014.05.10 0 0 21113

Sok tapasztalatom ezzel sincs, de ami van, aszerint nem lehet a magasabbnál sem megfogni a kormányt a párna alatt.

 

Nekem egy cinelli spinacim volt először, ez egy mini könyöklő párna nélkül, maga az U alakú megfogó rész volt párnázva. Ez hosszú távra teljesen alkalmatlan, rövid távra lehet használni, mondjuk úgy, hogy a semminél jobb volt.

 

Aztán lecseréltem egy vision mini TT bar-ra, ezen szép nagy széles párnák vannak, de a rúdja elég rövid. Sajnos ez sem ideális hosszú távra, most ezt fogom használni, de nem kényelmes, ha a könyökömhöz közeli alkarvégemet (de szép lett) rakom a párnára, akkor nem tudom megfogni a rudat, így irányítani se a bringát, ha megfogom, akkor viszont a csuklóm alatti rész van a párnán. És az nem kényelmes. Sőt, hosszabb idő alatt kifejezetten megfájdul a csuklóm tőle.

 

Abból a szempontból, hogy meg tudod-e fogni a kormányt, szerintem nincs különbség. Ugyanis a kormány alatti csövesnél, illetve a _normális_ kormány feletti csövesnél sincs erre hely, legalabbis úgy, hogy az kényelmes legyen. A "normális" alatt azt értem, amelyiknél a párna nincs a kormány felett sokkal. Az a fajta, aminél a párna és a kormány között van egy 4-6 centis emelés, az marha idétlenül néz ki, és bár a deréknak, hátnak talán jobb, de az értelme kevesebb, mert nem kerül elég mélyre a felsőtested. Bár, a semminél az is biztos jobb.

 

Én most még használni akarom, de az én minimet egy kipróbálásra szívesen kölcsönadom július 27 után...

Előzmény: csaba123 (21110)
Elm Creative Commons License 2014.05.09 0 0 21112

Mint írtad, minél vastagabb, annál hidegebbe jó, ezt egy csomó gyártó me is szokta adni, ha rákeresel, biztos találsz ilyet, hogy melyik hány fokig ajánlja, bár feltehetőleg a gyártók között lesz némi eltérés.

Nem vagyok én se expert, egy orca neoprénem van, szeretem, mert tök könnyű benne úszni :o), de emlékeim szerint 2/2 mm az egyszerűbb, és 2/5 vagy 2/4mm a drágább ruhák (karok/test+láb, vagy karok+test/láb a két szám). Nem mernék tanácsot adni, meddig jó, én 2010-ben a budapesti VB-n a 14 fokos Dunában egy kölcsön neoprénben úsztam, asszem jobb orca volt, 2/4 talán, és nem is volt gondom a ruhával, viszont az arcomat érő hideg víz miatt olyan reflexem lett, hogy nem tudtam lélegezni rendesen, majdnem megfulladtam. Azért a 750 meglett valahogy. Szóval, max. tippelni merném, hogy olyan 14, esetleg 12 fokos vízig jók a jobbfajták is biztonsággal. Mondjuk, nem tudom milyet viselnek a Norseman-en indulók, de ott feltételezem sokkal több nem lehet a víz hőmérséklete mint 4-5 fok. Volt is rajtuk kesztyű, meg neoprén sapka is...

 

Az biztos, hogy ez is inkább a hosszú ujjú - hosszú lábú verzióra vonatkozik. A rövid verziók szerintem max. 20 fokig illetve afelett jók. Bár ez is valószínűleg erősen egyéne válogatja, ki mennyire bírja a hideget. Én csoffadtka vagyok, a hőséget jól bírom, a hideget rohadtul nem, én biztos belefagynék a 14 foknál hidegebb vízbe, bármi lenne rajtam.

 

Ami viszont fontos, bár ezt talán tudod, de nem maradjon ki : CSAK úszós neoprént vegyél, a szörfös, meg jetskis meg mittudomén milyenek nem jók. Jobb híján, egy nem túl hideg tavaszi sprint esetleg rövid távhoz esetleg, de ahhoz sem igazán. Az úszósnak ugye olyan a szabása, hogy tudd a kezedet mozgatni gyorsúszáshoz, a többinél ez ugye viszont nem szempont, ezért nem is olyan.

Előzmény: F1DO (21111)
F1DO Creative Commons License 2014.05.09 0 0 21111

Sziasztok

 

Neoprén ügyben kérnék információt, épp beszerzés előtt állok de még az életben nem is volt rajtam ilyen ruha. A vastagságát tekintve, gondolom minél vastagabb annál hidegebb vízben használandó. Elég lehet  2mm alatti részekből összeálló ruha vagy vastagabbat keressek? 

 

csaba123 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 21110

Szeretnék én is egy amatőr könyöklős kérdést feltenni. Melyik könyöklő kialakítás a jobb a magasság szempontjából? 1. amikor az előrenyúló cső a kormány alatt van és a könyöklőpárna alacsonyan vagy 2. amikor az előrenyúló cső a kormány felett van és ebből következően a könyöklő párna magasabban?

Az első esetén a könyék helye túl alacsonynak tűnik, a második esetben pedig úgy tűnik a könyöklőpárna alatt is meg lehet fogni a kormányt.

Tudom ki kellene próbálni, de azt csak a könyöklő megvásárlása után tudom. Továbbá nem vagyok benne biztos, hogy egy próba alatt kiderül ez, inkább hosszabb gyakorlás után derülne ki melyik is a jobb megoldás. Egyelőre nem tudom mikor lenne aktuális egy ironman-nek nekivágni. Kicsit tartok tőle, de a féltávot próbáltam már és az idén is indulok Füreden.

Kösz a kommenteket! Csaba

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!