Keresés

Részletes keresés

vitumergula Creative Commons License 2018.06.12 0 0 174747

Csak legyetek mindannyian önmagatok lámpásai ! Miféle üresség az, ahol kettőnek, háromnak, többnek, nincs hely? :-) Hizi? Amida? Tiszta tudat? pájázó? :P

 

Szívcsakra kinyit, szem behuny :-)

hizi Creative Commons License 2018.06.12 0 0 174746

Igenis MESTER.....KÖSZÖNÖM hogy megint megmondod  mit kell itt mindenkinek tenni.....Más valami? 

Előzmény: Amida (174745)
Amida Creative Commons License 2018.06.11 0 0 174745

 

 

... visszataszító vagy csömöröm van tőled ... foglalkozz a követőiddel.

Mi a fenéért kell neked személyeskedned???

Más valami???

Előzmény: hizi (174744)
hizi Creative Commons License 2018.06.11 0 2 174744

AMIDA!!! Mesterünk....milyen jó hogy itt vagy ....mi lenne velünk .....nélküled....OHH AMIDA.......ez bölcsesség ami ömlik belőled.....vezet minket szegény halandókat.....::)))))

Előzmény: Amida (174742)
Amida Creative Commons License 2018.06.10 0 0 174743

 

 

... én ezt szeretem, és amig bírok röhögni addig olvasom. Jó sokáig tart.

Amida Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 174742

 

 

 

a TED nagyjából annyi a tudományban, mint a londoni Hyde Park a politikában ... igen szinvonalas helyeket találsz, külön adottság kell ehhez, az nyilvánvaló. ...

Előzmény: hizi (174741)
hizi Creative Commons License 2018.06.10 0 2 174741

A valóság, mint közös hallucinációFacebookTwitterGoogle+

Anil Seth tudatosságkutató a TED-en megjelent előadásában bemutatja a legújabb kutatási eredményeket, melyek alapján mindennapi valóságunk nem más, mint közös hallucináció, melyet agyunk elvárásai és korábbi tapasztalatok alapján kialakul feltevései hoznak létre.

Előadásából megtudjuk, hogy neurológiai szempontból nem létezik objektív valóság, hogy az agyunk és az idegrendszer az érzékszervi ingereket összegyűjtve próbálja meg kitalálni mi is történik a körülöttünk levő világban. Bemutat több egyszerű kísérletet, mellyel az agy és az érzékszervek könnyedén becsaphatóak.

A hétköznapi valóság  nem más, mint kontrollált hallucináció. Azt tapasztaljuk, amit tapasztalni szeretnénk, ami öntudatlan elvárásainknak megfelel. A patologikus esetekben nem történik más, mint bizonyos berögződések, asszociációk kórosan és kontrollálatlanul felerősödnek. A tudatosság kutatása így nem csak az elme betegségeinek gyógyításában segít, hanem önmagunk megismerésében is.

Az Én tapasztalata éppoly törékeny és gyenge lábakon áll, mint az objektív külvilágba vetett hitünk. Még a saját testünk határainak érzékelése is könnyen kijátszható és erről egyszerű kísérletekből meg is győződhetünk. A tudatosságunkat, én-képzetünket kialakító belső párbeszédünk, emlékeink, tapasztalataink célja a biológiai test túlélésének biztosítása. Az Én-kép ezeknek a folyamatoknak a mellékterméke, az észlelési folyamatok által keltett illúzió.

Az idegtudományok jelenlegi ismeretei szerint, nem rendelkezünk szilárd Énnel, mindaz amit saját létezésünkként tapasztalunk biológiai és neurobiológiai folyamatok keltette hallucináció. Sokkalta inkább agyunkkal látunk, hallunk és érzékelünk, mint az érzékszerveinkkel, ezért az általunk megtapasztalt világ sokkal inkább saját teremtményünk mintsem objektív valóság.

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174740

 

....ja valami olyasmi,.....számomra: felülemelkedni a Dharmákon.

Valamikor sokat aggódtam,.....mai szemmel mennyire felesleges volt!.......most meg keresem a veszélyt.

 

Üdv.

Előzmény: sniffí (174737)
sniffí Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174739

dogmatizmus nem azonos a tudatossággal.

a dogmatizmus =fanatizmus.

Előzmény: Amida (174735)
sniffí Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174738

nem tudom miért gáz ha a hibás értékrend engedte értés, nem elég e léthez csak a szokások igazolására.  S jószándékún erre felhívom a figyelmet. :(

Előzmény: Amida (174735)
sniffí Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174737

miattam ne aggódj a nyugalom a másik nick nevem.

a nyugalom nem a türelem szinonimája. a nyugalom mikor az események láncolatát-oksági rendszerét látva .. jól helyezkedhetsz... építhetsz.

Előzmény: Tiszta tudat (174736)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174736

 

Azt ugye tudod minden visszahullik rád, ...ez a te felelősséged.

 

A szabadságod annyi hogy nem sodor el a gondolat. Ez itt és most örök érvényű, nincs kibúvó bárhogyan is szeretnéd,....ez van, evvel kell megbírkozmod minden pillanatban,..önmagadban önmagad számára,... a Dharmák meg áramlanak,.....csak figyeld, ne ragadjon el az ár!! /nyugodj le/

 

 

Előzmény: pájázó (174734)
Amida Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174735

 szedjél valamit és menj pszichiáterhez ... vicces ahogy minket gondolsz hülyének.

Ez aztán különösen tetszik.

Te: "mivel a tudatosság-értelem közelében sem jártok."  ... hol járunk?

Előzmény: pájázó (174734)
pájázó Creative Commons License 2018.06.09 0 1 174734

mivel a tudatosság-értelem közelében sem jártok. 

Így ide írom, mint Jézusotok , /*10 parancsolat, mit kikkel szemben ne tartsd be...*//....

 

tudatosnak - értelmesnek - buddhának, az mondható.

Aki rendelkezik azzal a tudással, ami a lét lehetőségét biztosítja.

Így annak világában oka fogyott a : a hit, s a hitre épült foglalkoztatáspolitika, hol ember .. embernek hóhéra .. míg az utolsó unalmában elnem pusztítja magát.

 

// vagyis az anihilátor kifejlesztés, mi oka fogyottá tenné az újrahasznosításban s az utána való takarítók munkáját, .. s a tér nagyobb lakhatóságát nem lehet fejleszteni . mmig míg, a terülj terülj asztalkám, technológiai kivitelezése meg nem történik. //

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174733

 

 

Pont ezt csinálod, .....  Eferdíted a Tant.....a nyolc megfelelő gykorlása meg mindig ott lesz  mint lehetőség a felébredésre.

 

Üdv. Szép hétvégét.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pájázó (174732)
pájázó Creative Commons License 2018.06.09 0 0 174732
pájázó Creative Commons License 2018.06.07 0 0 174731

a buddhai éntelenség, az összetettség ahol az *én .. a mink* fogalom . harmaniájára törekvés..

vagyis a harmónia akkor következik be .. ha mindenki buddhává vált.... !!! ..addig meg lehet törtekedni ... azért kamu a boldogság mizéria .. ami nihilizmusba ragasztja a törekvőt.

// a jelen buddhizmus ideológiája persze az istenkultusz, átirata csupán. ahol buddhát lehet idézni .. imádni..//

Előzmény: pájázó (174730)
pájázó Creative Commons License 2018.06.07 0 0 174730

buddha vagy?

Előzmény: gloria mundi (174715)
pájázó Creative Commons License 2018.06.07 0 0 174729

nekem ez nem ujság. azért nem értem nektek miért csak ennyire futja.

Előzmény: Tiszta tudat (174722)
pájázó Creative Commons License 2018.06.07 0 1 174728

nem gondolom ha TI /2500 éve/ lejáratjátok Gautamat .. ellehetetlenítve az emberi tudatosodást. ... azt végig kéne nézni szó nélkül annak aki látja..

mert a nihilista-lét kényelmesebb mint a tudatos- lét.

Előzmény: Amida (174727)
Amida Creative Commons License 2018.06.07 0 0 174727

 

 

... akkor talán odébb kéne állnod.

Előzmény: pájázó (174721)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.06 0 0 174726

 

"Így valójában nem haladjátok meg egy inteligens hang-kép rögzitő lehetőségeit .."

 

A "forrásban" igen.

Előzmény: Tiszta tudat (174725)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.06 0 0 174725

 

 

A "forrásban" élet és halál összevész. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (174724)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.06 0 0 174724

 

 

Ez a tévtudat ösztönöz a meditációra, hogy "megtudd" mi nem tévedés, ....mi a valóság.

 

Előzmény: Tiszta tudat (174723)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.06 0 0 174723

 

Vagyis amiröl azt gondolod hogy rajtad kívül van, vagy ahogy írod: "zajlik",... az tévtudat. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (174722)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.06 0 0 174722

 

 

 

Ez az elmében zajlik, .....amit írsz, ....sehol máshol.....ugye milyen paradox egy helyzet?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pájázó (174721)
pájázó Creative Commons License 2018.06.06 0 1 174721

Ami itt zajlik, azért nem visz mözelebb a buddhává váláshoz, mert énteltségetekben nem érthetitek hogy a dogmatizmus nem lét csak szokás-automTizmus.

Így valójában nem haladjátok meg egy inteligens hang-kép rögzitő lehetőségeit ....

Amida Creative Commons License 2018.06.03 0 0 174720

 

 

... találhatsz ilyesmit a buddhisták között, akár hitből akár a tudással követik a Tant, de ez a szó nem felel meg erre a célra, annak ellenére sem hogy nem tekintjük a halált megsemmisülésnek.

Ennek az advaita nézet az alapja. A lét és a nem-lét egy.

A valamiből nem lesz soha semmi, és a semmiből sem lehet "teremteni" valamit.

Az összetett dolgok a nézetünk szerint állandótlanok és pillannatról pillanatra születünk újra, a test pusztulása nem érinti azt amiben látjük azt ami vagyunk.

 

A haláltalanságra vonatkozó megfontolás tehát a fentiekből fakad.

 

A harmadik eleme a gondolkodásunknak, hogy nem a test vagyunk és a test nem is a tulajdonunk. A reinkarnáció tanát ha ehez hozzáadom, akkor senki nem tudja hogy hány létidőt töltött fizikai testben.

Nem mond ellent a Tannak, ha azt mondom az evolució kezdetétől vagyok, egyszerűen azért mert ami vagyok az az Ige része és az Ige az egy. Legyen Ísvara. De lehet a Szanáthana Daharma névvel is illetni.

Mondjuk ha volt teremtő, az már nem lehetett isten, azt demiurgosznak nevezzük.(bocs most nem néztem hogy kell írni)

 

A fizikusok még sok jelenséget - amit már észleltek az Uniiverzumban - nem tudnak értelmezni, ki kell várni, mire megismerjük az Univerzumot és nem kell találgatni, miszticizálni, és metafizikai spekulációkba kezdeni.

Mindig oda fogsz jutni a Tan szerint sok dolog még nem ez, nem ez.(neti, neti)

Nincs a Tanban olyan tartalom, ami a tudománnyal szembe menne. Viszont vannak nem megválaszolt kérdések, ezeket érdemes tanulmőányozni, mielőtt egy tanult buddhistának felteszed a kérdéseidet, mert még klinikai eset gyanújába keveredsz.

 

A Tan végső konkluziója a kérdésed tekintetében, hogy a világ nem lineáris, hanem körforgás. Ebből fakadóan és mert szüntlenül pillantnyi sem kezdete sem vége nincs. Hol lehetne ebben a halál? Az is csak egy a számolhatatlan itt-és-most között.

 

 

Előzmény: recefyce (174716)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.03 0 0 174719

 

 

Köszi, tetszik.

 

 

Előzmény: Amida (174714)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.06.03 0 0 174718

 

 

.....köszi a filmet.

Előzmény: gloria mundi (174713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!