Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 -2 2 3496

A lyme teljesen más. Ez nem is vitatéma. Az ALS -nél kritérium az alsó és felsõ motoneuron károsodás, ezek jellegzetes központi és perifériás idegrendszer károsodási tüneteket okoznak. Az izmozás azon megy, hogy a kullancsok által terjesztett fertõzés lehet-e oka az ALS kialakulásának, erre a válasz pedig egyértelmûen : nem.

Ebbõl következik, hogy ha valakinél ALS esete forog fenn, akkor ott nincs helye semmilyen AB kúrának, mert segíteni nem fog semmit, de hogy ártani fog, az biztos.

Az ALS diagnosztizálás folyamatában egy állomás lehet a lyme kizárása.

Ha az idegrendszeri tünetek negativ EMG, negativ MEP és pozitìv lyme WB -nál

állnak fenn, akkor gondolhatunk lyme-ra és a protokoll szerinti kezeléssrl jò rredmények várhatóak. Lyme esetében a megismételt AB kúrák értelmetlenek és bizonyítottan hatástalanok.  Az ALS esetében, sajnos nincs semmilyen hatékony kezelés.

Előzmény: Maxer (3495)
Maxer Creative Commons License 2016.09.12 0 0 3495

A tünetegyüttes más néven szindróma tünetegyüttest jelent, azaz olyan szimptómák együttesét, amelyek önmagukban nem mindig jellemző tünetei egy-egy betegségnek.A lyme kór is egy szindróma izomrángás,izomsorvadás,mozgató idegsejt pusztulás stb... önmagukban még nem mondható rá egy konkrét betegségre.   SE ALS SE LYME!!! A tünetek csoportos megjelenése maga a betegség.

boxerkutya Creative Commons License 2016.09.12 0 0 3494

Az ALS egy tünetegyüttes, aminek nevet adtak ALS . A krónikus lyme-ot nem ismerik el a neurológusok sem, úgy ahogy az orvosok 95 %-a sem , ezért automatikusan  az ALS-ként diagnosztizálják ezt tünetegyüttest ,mert valaminek diagnosztizálni kell. Hogy diagnosztizálhatnák a lyme-ot amikor nem is ismerik el ?

Előzmény: Maxer (3493)
Maxer Creative Commons License 2016.09.12 0 1 3493

Tolmi0130 !

Szerintem nézzen meg másik neurológus is az ALS esetén emg,eng vizsgálat első körben kitudja zárni az ALS-t ha ettől félsz.Rángást sok minden okozhat akár fáradtság is. A sok számú fórumtagnak igaza van egyben kell nézni a szakvéleményt,felesleges találgatni de aki ide téved az nem mindenki lyme beteg ,én is foglalkozom lyme vonalon     de csak mondák vannak als-lyme kapcsolat közt . Boxerkutya ezt ne vedd sértésnek de most nincs igazad! Idézem Istenhegyi klinika 2012-es levelét als-betegségböl még senki nem gyógyult meg nagyon távol áll a lyme-tol és elkülönithető a két betegség. Ennek ellenére még érdekel a lyme vonal mert ez is egy mérgezés. 

boxerkutya Creative Commons License 2016.09.09 0 1 3492

Törlés lesz haver készülj! 

Előzmény: Törölt nick (3491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 1 3491

1) Teljesen világosan, érthetően fogalmaztam.

2) " Igen jól mondta ez előttem szóló ,ez lyme kezdeti stádiuma, "

Hol "mondtam" én ilyet, hogy ez bárminek is a kezdeti stádiuma?

3) "Zavaros és homályos a beszéded metaforákban beszélsz "

Hol zavaros? Hol vannak a metaforák?

Előzmény: boxerkutya (3490)
boxerkutya Creative Commons License 2016.09.09 0 1 3490

Zavaros és homályos a beszéded metaforákban beszélsz , megint törölve leszel ! Nem sajnálod,hogy az energiád kárba vész ?

Előzmény: Törölt nick (3489)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 -1 1 3489

"Igen jól mondta ez előttem szóló ,ez lyme kezdeti stádiuma,"

Nyilván irónia volt, nem gondolom, hogy a kérdezőnek bármi köze is lehet a lyme kórhoz.

"Egyszerű" fizikális vagy mentális túlterhelés is okozhatja akár a rángásokat, de

ennyi erővel, bármilyen idegrendszeri betegséget írhattam volna, aminek tünete lehet izomrángás.

A vizsgálati helyszín is ezen (komikus) okokból lett megjelölve. Érti, aki érti.

boxerkutya Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3488

Érdemes vele foglalkozni, mert javulás magától nem valószínű , csak a magnéziumtól nem sok jó várható. 

Előzmény: Tolmi0130 (3483)
boxerkutya Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3487

Igen jól mondta ez előttem szóló ,ez lyme kezdeti stádiuma, ilyenkor még jól lehet kezelni, de sajnos sok orvos nem ismeri el ezt a betegséget. Az istenhegyi géndiagnosztikán foglalkoznak megfelelően ezzel a betegséggel. Ezt is jól mondta az előttem szóló.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3486

Kiemeltél pár dolgot, de pl Babinski jelet nézett? ( A talpad külső szélét megkarcolta egy éles

tárggyal? ) Ez ua-t vizsgálja mint amit írtál, " Hoffmann és Trömner jel, jobboldalon nincs."

Mi az, hogy jobboldalon nincs? Baloldalon pozitív lett?

Csak arra akarok utalni, hogy egészében lehet kiértékelni a véleményt, kiragadva egy-egy elemét NEM.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3485

Legyen még Ca is a laborban, hátha.

Előzmény: Törölt nick (3484)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3484

Labor:  Cukor, pajzsmirigy, CK, b12, Na, Mg, K, 

Dolgozol-e nehéz fémmel, oldószerekkel, ért-e valamilyen trauma a tünetek keletkezése előtt, szedsz-e cholesterin csökkentőt?

Lehetne egy koponya MRI, és ami itt döntő az az EMG- ENG.

A laborokat megcsináltatnám, a többit ráér a neur. által  javasolt fél év múlva.

Ha objektív gyengeség lépne fel pl. valamelyik végtagodban, vagy megváltozna a beszéded, nyelési nehézségeket tapasztalnál, akkor indokolt az aggodalom.

A rángások millió dologtól jöhetnek, de mindjárt írnak neked is, hogy egészen biztos lyme-os vagy és menj az istenhegyire...

Tolmi0130 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3483

Sziasztok,

Egyelőre csak egy szimpla aggódónak, vagy hipochonernek titulálnám magam.

Június óta vannak kisebb, pár másodperces izomrángásaim testszerte. Először a bal bordaív alatt kezdődött, aztán megjelent máshol is. Van olyan, ami nem is látható csak én érzem. A vállaim is elég merevek, valamint a kezeimet is fájlalom, gyengébbnek érzem, főleg a balt. A közérzetem sem túl jó, mondjuk ehhez nagymértékben hozzájárul szerintem, hogy teljesen rágörcsöltem erre a betegség dologra.

Július-augusztus folyamán, mintha stagnált volna a dolog

Most szeptemberben egyre több ilyen izomrángásom van, szintén nem túl hosszú ideig, csak pár másodperc, mint amikor az izom ráng az ember szemében, viszont ez naponta többször, több testrészen is előfordul. Kar, váll, láb, has, derék, mikor hol.

Házi orvosom azt javasolta fogyasszak mindennap magnéziumot és egyek legalább egy banánt. Tegnap voltam neurológusnál, aki szintén nyugatott, mondván főleg az én koromban (30 éves vagyok) nem szokott ilyen lenni és nőnknél amúgy is kevésbé jellemző + a vizsgálat során nem tapasztalt semmilyen izomrángást. (Kb. 1 órát bent voltam, de én éreztem 1-2-t). Javasolta csináltassak kétirányú nyaki gerinc felvételt és MRI-t, szedjek magnéziumot és menjek vissza 1/2 év múlva, ha addig nem múlna el.

Kiemelve egy-két dolgot, amit a papíromra írt:

Tonus trophia izomerő megtartott, nehezített helyzetben bal felső és alsó végtagon is finom zászlószünet. Bal oldalon a végtagok finom mozgása kissé ügyetlenebb. Az arcon V/2 területen hypasthesiat jelez. Nehezített Romberg bizonytalan. Hoffmann és Trömner jel, jobboldalon nincs.

A biztatások ellenére csak nem hagy nyugondi ez az egész. Már a családomat is kikészítem ezzel az aggódással, pánikolással. A párommal tervezünk összeköltözni és a gyerekvállalás gondolata is egyre jobban foglalkoztat minket. Pont ennek közelsége miatt még jobban aggódok, hogy elveszíthetek erre minden lehetőséget egy betegség miatt.

Segítene, ha megosztanátok a tapasztalatotokat és tanácsot adnátok tényleg lehetek-e türelemmel még kicsit, hátha elmúlik, vagy inkább keressek fel egy másik szakorvost? 1/2 évet biztos nem bírok ki úgy, hogy üljek a babérjaimon. :(

Előre is köszönöm Nektek!

cseti20 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 3482

Köszönöm a részletes leírást, sajnos nagyon rossz az étvágya keveset eszik

Előzmény: Maxer (3480)
cseti20 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 3481

Még nem kell pépesíteni mindent le tud nyelni csak a" nagy" gyógyszereket nem. 

Előzmény: Maxer (3480)
Maxer Creative Commons License 2016.08.28 0 0 3480

cseti20!

Bocs most olvastam a nyelési gondot,pépes étel kell a párodnak?

Maxer Creative Commons License 2016.08.28 0 0 3479

cseti20 !

Magas zsír szénhidrát tartalmú ételeket, nutridrink (a doki fel írja),juharszirup ,sok hús.

szénhidrát:kenyér,burgonya,tészták (nokedli, pizza,spageti,lángos....

zsír:kacsa,liba,töpörtyű,szalonna.sült kolbász

hús:a legjobb csülök,lapocka sütve főzve, csirkecomb  (a csülök nagy energiát ad)

rengeteg tojás főzve,vörősbab,kefir,sajtok

Sajnos ezek az ételek magas kockázatot jelentenek a szervezetre (koleszterin,vércukor) de én nem foglalkozom vele ebben a helyzetemben.

Kb 4 éve próbáltam liszt,cukor nélkül étkezni 3 hónap alatt 18 kg fogytam,de akkor felgyorsult a romlásom,és nem volt energiám.

A fogyás a mi állapotunkban nem jó.

A betegségem előtt kb 80kg voltam most 20-al több.

kitartás

boxerkutya Creative Commons License 2016.08.27 0 0 3478

Ilyen stádiumban jók az esélyek. Gyere át a lyme fórumra ! Istenhegyi géndiagnosztika Western blot vizsgálat ,és az eredménytől függetlenül konzultáció az orvossal aki, az antibiotikumot felírja .  A többiek is segítenek.

Előzmény: cseti20 (3476)
cseti20 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 3477

Maxer a táplálkozással kapcsolatban kérdezném, hogy mit egyen a férjem, hogy végre megálljon a fogyása mert eddig csak fogyott 100kg indult most 73 kg ez kb: 10 hónap alatt, eddig keresték, hogy mi  okozta a fogyást a napokban mondta meg a neurológus hogy ALS beteg. A táplálkozásról még nem nyilatkozott "vitaminok és mozgás ennyi"

Előzmény: Maxer (3433)
cseti20 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 3476

boszerkutya a hozzászólásai alapján kérem legyen segítségemre a férjem 53 éves a napokban diagnosztizáltak nála ALS mind két testrészre, még a mozgása jó igaz csont és bőr, fájdalma nincs a nyelésével és a beszéddel van probléma ezen kívül légszomja van. A kezelő orvosa Rilutek 50mg adott ezen kívül semmi, Én hiszek az Ön által megosztott orvosi cikkben. Kérem segítsen mit tegyek hova forduljak hogy a férjem is elkezdhesse az antibiotikum kúrát. Három gyermekes család vagyunk szükségünk van rá még akkor is, ha gyógyíthatatlan betegséggel állunk szemben. Várom válaszát Üdvözlettel.

Előzmény: boxerkutya (3446)
Maxer Creative Commons License 2016.08.13 0 0 3475

Akiboy nem hiszem hogy als de neurológusnak mutasd meg.

Akiboy86 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 3474

Sziasztok! Azt szeretnèm kérdezni hogy az ALS-nàl vannak hullàmzóan javuló illetve romló esetleg elmúló tünetek? Illetve a a felsorolt tünetek közül mindet lehet e hozzá kötni? Székrekedés, hasfájás, szédülés, fül/fej zúgás, szemhély tickelés, végtag zsibbadás, nyelv zsibbadád,gyenge tremor melyet az egész testben is érezni a fogakat is beleérve, egész testes izom ràngàs mely meleg hatásàra javul, belső talp izmok furcsa fájdalma izom göecsök.. ezek nagyrésze rokszor hosszabb rövidebb időkre elmúlik vagy sokat javul. Ami megmaradt a fülzúgàs, az izom ràngás, nyelv zsibbadás... de ezeknek is változik az intezitàsa! A 3 év alatt az izom rángàs 1 évre elmúlt aztàn mikor vissza jött utàna vissza húzodott annyira hogy csak a lábfejben maradt meg... summázva szerintetek ez lehet als?

Strong77 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 3473

Írásod elso felével egyet értek.A a második felével NEM!

Te elveszítettél valakit,de bafájdalmad nem jogosít fel arra ,hogy másoktól elvehesd, a talán egyetlen reményt.A fájdalmadat ez nem enyhítheti.Ha csak 1% az esély a gyógyulásra még azt sem!

Előzmény: vidéki60 (3469)
Strong77 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 3472

Koszonom a biztatást és az infokat.Elhatároztam,hogy elvégeztetem az istenhegyi klinikán az Elispot LTT és Westernblot vizsgálatokat.

Sajnos ez az utolso amit tehetek a gyogyulásom érdekében.Ha véletlenul sikerulne akkor én is fogom

támogatni ezt az utat.Hisz senkitol sem vehetjuk el ezt az esélyt.

boxerkutya Creative Commons License 2016.07.09 0 0 3471

A 3465 számú anyagot olvassátok már el !

boxerkutya Creative Commons License 2016.07.09 0 0 3470

Nincs itt semmi érdek csak tapasztaltam milyen, amikor lebénul az ember és elkezdenek sorvadni az izmai és hogy mehet tönkre egy család élte. Mi az hogy ALS ? Egy tünetegyüttes neve ennyi .Mi okozza ? Az már más kérdés .Egy ismeretlen valami ,vagy a borrelia baktérium ? Ki melyiket hiszi. El lehet olvasni amit feltettem anyagot , ezt nem én találtam ki ,csak egyet értek vele. Az előrehaladott állapotú végleges idegkárosodást szenvedett  betegeket nem is akarom győzködni ebbe az irányba ,de akik még az elején vannak azoknak nagyon ajánlanám ezt a vonalat. Nem is biztos, hogy minden antibiotikum jó választás , a tetraciklinek helyett az intravénás ceftriaxon ,lehet a legjobb gyógyszerválasztás ,mint ahogy azt amerikai orvosok is ajánlják. Nekem pl. már nem használ a minocyclyn sem ,csak a cefalosporinok néhány fajtája.

Előzmény: vidéki60 (3469)
vidéki60 Creative Commons License 2016.07.09 0 1 3469

Sajnos tökéletesen igazad van, az én férjem is belevágott a lyme vonalba, megcsináltatta a tesztet, amit Esztó doktornő ki is értékelt, diagnosztizálta a tüneteket, de legalább volt benne annyi becsület, hogy megmondta, próbálkozhatunk az antibiotikum kezeléssel, ártani nem árt, de nem biztos., hogy használ. Nem pont ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényege. Már nem emlékszem pontosan, 2 vagy 3 kúrát csináltunk végig, de csak romlás volt az állapotában, még csak nem is stagnálás. Nem igazán értem egyesek hozzászólását, hogy végig kell csinálni a kúrákat, nem abbahagyni. Meddig végig? A halálos ágyán is adjam az antibiotikumot? Nem lehet felfogni, hogy ha valami hónapokon keresztül semmi javulást nem hoz, csak romlást, akkor felesleges folytatni? Én is végigolvastam nagyon sok mindent, próbálkoztunk is a férjemnél sokféle "csodaszerrel", nem csak az antibiotikummal, de arra jöttünk rá, hogy bármilyen borzalmas, de tény, hogy a jelenlegi orvostudomány nem képes gyógyítani ezt a szörnyű kórt.

A beteg állapotán kell könnyíteni, amennyire lehet, mást nem tudunk tenni. És itt nem megalkuvásról van szó, csak időnként nyílik a bicska a zsebemben, amikor egyesek sarlatán módon osszák az észt. Miért kell a betegeket ennyire elhülyíteni, nem tudom. Valami érdekük fűződik hozzá, vagy csak símán ilyen a beállítottságuk?!

Előzmény: Enikő99 (3463)
vidéki60 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 3468

Most már csak ritkán lépek be a fórumba, így csak most olvastam a leveled. Ha még aktuális, írj az e-mail címemre: iren.biro@gmail.com.  Várom leveled, kitartás, a férjeinknek már csak jobb lehet, mint az utolsó évek voltak.

Előzmény: Gulyigyöngyi (3443)
boxerkutya Creative Commons License 2016.07.09 0 0 3467

A lyme (ALS) öröklődhet úgy, hogy az anya átadja a magzatnak, és testnedvekkel is terjed. Ezért fordulhat elő családon belül több embernél is.

Előzmény: Enikő99 (3463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!