Keresés

Részletes keresés

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2013.04.01 0 0 75636

Koncert közben esett össze a világhírű karnagy

 

" A linzi születésű, 52 éves karmester az elmúlt öt napban négy előadást vezényelt. A Parsifal "tiszta" játékideje hozzávetőleg négy és fél óra. Welser-Möstnek kedden Alban Berg osztrák zeneszerző Wozzeck című darabját, csütörtökön pedig újfent a Parsifalt kellene vezényelnie.

A világhírű operaház igazgatója, Dominique Meyer szerint a nagy tekintélyű karnagynak összeomlott a keringési rendszere. A második felvonástól James Pearson vezényelte Richard Wagner Parsifal című operájának előadását."

-megérdemelte.

A művészetből(és saját magából)  csinál gatyit aki 5 nap alatt 4 előadást vezényel -Parsifaltól Wozzeckig és vissza. .

Utálom azokat , akik bármit bármikor elvezényelnek, csak csörögjön a pénztárgép.

Ezeket is kéne orvoshoz járatni (nem sportorvoshoz, hanem "művész? orvoshoz ), és csak művészorvosi igazolással vághatnának neki a szezonnak. Ugyanakkor rendszeresen doppingellenőrzésre kellene járniuk - de szellemi doppingellenőrzésre is: mennyire szennyezik életüket a díjak /pénz/ kitüntetések/állások halmozása: a  szellemi-vérdopping? (a szellemi vérdopping = szellem vérfertőzés)

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 75635

Krimi: A Koltayak klánja Nevetés!

Előzmény: [fidelio] Kertitörpe (75634)
[fidelio] Kertitörpe Creative Commons License 2013.03.29 0 0 75634

Témába vág: Mit sugároz ma késő este a királyi tévé a magyarok (le)épülésére???SírósÜvöltés

[fidelio] Kertitörpe Creative Commons License 2013.03.29 0 0 75633

Kösz, ezt nem tudtam!

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75629)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 75632

Nos, a National Review nem szélsőjobbos, ahhoz valamiféle Ku-Klux-Klan-os magazint kellene kézbe venni. Hozzá kell tenni, hogy az USA európai szemmel nem csupán marha nagy, hanem marhára megmagyarázhatatlan ország. Egyrészt ugyebár - főleg az állami munkahelyeken - megvannak a polkorrekt beszédkódexek, e helyeken egy rosszul elsütött vicc hatására az emberre lesújtanak a szankciók, s még örülhet, ha megússza egy "sensitivity training"-gel. Ugyanakkor, virtigli szélsőjobbos, rasszista, sőt náci szervezetek működnek, a német szélsőjobbosok az USA-ban nyomtatják a propagandaanyagaikat, s jómagam hadd ne mondjam, hogy melyik ország egyetemi könyvtárából kikölcsönzött videókazettán szembesültem először Veit Harlan "Jud Süß" című opuszával - kábé tíz évvel azelőtt, hogy ezt a filmet a Jobbik vagy a kurucinfó idehaza tematizálta volna...

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75625)
[fidelio] könyvjelző Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75631

Nagyobb és módszeresebb visszhang kéne neki...

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75630)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75630

Számos hasonló esetre fény derült már :(

Előzmény: [fidelio] kisapi (75628)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75629

Kedves Kertitörpe!

 

Mikor Krassó egy kézzel írott céduláját megfordítottam, különös, "lázító" felhívásokat találtam a hátoldalon, nyomtatva. Krassó akkor elmesélte, hogy miután kirekesztették a poltikai életből, nagyot akart durrantani a Nagy Imre-újratemetésen. Pár nappal előtte megvoltak már a röpcédulák is. Egy hajnalon csengőőszó riasztja, ballonosok nyomulnak a lakásába: indulunk a nagykövethez! - Mármint miféle nagykövethez? - Palmerhez! - Maguk indulhatnak, de nekem ő nem a főnököm. - Jaj, de kis finnyás, jó, majd telefonon keressük.

Meg is történt, Krassó felkereste Mark Palmert, aki közölte vele: ha eláll a röpcédulázástól, kap fél órát a Magyar Televízióbam (!!!). Krassó köpni-nyelni nem tudott, aztán elfogadta az ajánlatot. Láttam is a TV-ben, nem alkudott meg.

Előzmény: [fidelio] Kertitörpe (75626)
[fidelio] kisapi Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75628

Hát mégsem a cölibátus hajlamosít a pedofiliára?

http://alfahir.hu/sajat_lanyait_molesztalta_a_hires_rabbi

[fidelio] Kertitörpe Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75627

Én egyszer láttam, vézna kis emberke, aki látszólag a légynek sem árt.

Előzmény: Törölt nick (75624)
[fidelio] Kertitörpe Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75626

Gondolom, Krassó keresetlen szavakkal mondta meg a véleményét Palmernek. (Hehehe.)

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75615)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75625

:) Engem egyszer azért nyomott ki, mert Orbánt baloldalinak neveztem, az imént meg azért, mert a National Review-t egyéb cikkei láttán szélsőjobbosnak értékeltem. De itt szerintem a lényeg az, hogy pezsegjünk. Ha nem jut eszünkbe semmi, akkor dühöngjünk az önkény miatt. :)

Ha Bruno itt lehetne, dühöngene - hogy zenei utalással fejezzem be hozzászólásomat.

Előzmény: Törölt nick (75624)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75624

Ez a moderáció kissé a spamszűrésre emlékeztet engem: már többször előfordult, hogy fontos üzeneteket a Spam box-ból kellett elővakarnom. Egyébként azt sem értem, mi zavarhatta a moderátort azon megállapításomban, hogy Haraszti Miklós úriember benyomását keltette.

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75622)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75623

Kilenc betűben ekkora leiterjakab?

Előzmény: Törölt nick (75621)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75622

Kedves Wise, esetleg visszatérhetünk rá a facebookon, tralllalllala.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75621

Hát igen, a hír szent, a vélemény szabad (erre utal az általam belinkelt National Review-cikk is). Egyébként, a magyar szövegben sajnálatos leiterjakabot vettem észre, ugyanis az eredeti beszélő nyilvánvalóan nem a törvények bevezetésének "snájdig" (=jóvágású, csinos), hanem "lendületes" vagy "rámenős" voltáról beszélt.

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2013.03.28 0 0 75620

legalább oda kellett volna biggyesztenia  a végére, hogy "hadügyminisztere volt és szabadidejében nagy szenvedélylel játszotta a Mikrokozmoszt de Bartók mellett nagyon tisztelte Kodályt is és nem hajolt el időnként egy-egy Illés vagy Omega lemez elől sem". ( Kacsintás) (ha meg itt lett volna Orbánnal és Stoiberrel rockizni egyet a MÜPÁban Dzsingiszkánra, akkor már tökéletes lenne az egész.

Mert így lenne ZENE ÉS közélet.

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2013.03.27 0 0 75619

Zene és közélet:

Külön műfajárnyalat ebben a múltidézésben a nagy művészeket, főleg muzsikusokat saját korukba állító korrajz és jellemrajz. Talán a legkitűnőbb ezek közt a Monteverdiről szóló "A mantuai herceg muzsikusa" . De lélektani regénynek nem kevésbé kitűnő a Gesualdo életét nyomon követő "Madrigál

Amikor az óriási életművet hátrahagyva meghalt, méltatói méltatták ugyan, de mégiscsak a nagyon sikeres szórakoztatót búcsúztatták, és azóta sem merte a legutóbbi irodalomtörténeti mű sem kimondani, hogy századunk egyik jelentékeny, maradandó értékű, most már nyugodtan klasszikusnak mondható regényírója

 

 

(Hegedűs Géza Passuthról)

 

talán legérdekesebb magyar történelmi tárgyú regénye, a "Hétszer vágott mező", ( A kisöpört nyugdíjpénztár ) amely II. Endrében (I. Viktorban) - a történészek régi közvéleményével szemben - egy társadalmi reformokról ábrándozó  (!!!) jelentékeny(???) államférfit mutat be.

 

Hegedűs-parsi: Passuthról

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2013.03.27 0 0 75618

((( 75691: festészet és közélet.) ))

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2013.03.27 0 0 75617

Amíg derékig álltam a hóban, filóztam, és rájöttem: E rendkívül cudar télért is a "zemúttnyócév" a hibás!

Gondoljuk csak el! HA nem lenne az a klímaváltozás, akkor milyen kemény lett volna a tél!  De a Föld felmelegedése áthúzta gyurcsánybajnai sátáni tervét. Ha sikerül sátánördögi tervük, akkor 80 centis hó esett volna, így csak negyven lett belőle. És, hogy a Pajzson rés esett?  A "zemúttnyócév"!!!

Télisten azért így is siratja Magyarországot.

 

(

 

Esőisten síratja Mexikót, 100×110 cm, olaj, vászon – Rain God is crying for Mexico, 100×110 cm, oil on canvas

-ez már elkészült. Most jöjjön egy Télistenes opus.)

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 75616

Tán sommásan ítélkezem, de igazából Krassóval kapcsolatban mindig az ifjú konzervatívról és az öreg radikálisról szóló churchilli bon mot jutott eszembe (amit Antall is idézett).

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75615)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.27 0 0 75615

Palmer és Krassó aranyos esetét ismered? :)

Előzmény: [fidelio] Kertitörpe (75613)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.27 0 0 75614

"émigré professor, Miklos Haraszti" - is felhúzta a nyúlcipőt? Vagy csak annyit van odaki, hogy neki már az az odabe?

Előzmény: Törölt nick (75612)
[fidelio] Kertitörpe Creative Commons License 2013.03.26 0 0 75613

Palmer azóta meghalt, halottakról vagy jót vagy semmit. A  jó öreg SZER magyar adásának újraindításáról  meg csak elfeledkeztek  azok a fránya jenkik, hehehe.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.25 0 0 75612

Közben úgy gondoltam, jobbos fórumtársaimnak kedveskedem ezzel a linkkel a National Review Online oldaláról:

 

http://www.nationalreview.com/articles/292541/crusade-against-hungary-marion-smith?pg=1

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2013.03.25 0 0 75611

SCHWARZENEGGER

 

                             " Arnold Schwarzenegger színész-politikus testépítő "

 

Néhányszor töprengtem már szinte döbbenetes pályafutásán. Döbbenetes és elgondolkoztató. Miből lesz (és hogy ?) a cserebogár?

Adalékok:

 

" Elhunyt Joe Weider, a testépítés legendás élharcosa, aki sokat tett azért, hogy a sportág világszerte népszerűvé váljon, és Arnold Schwarzenegger színész-politikus testépítő pályafutásának elindításában is fontos szerepet játszott.

A testépítő guru nem szűnt meg Schwarzeneggert támogatni, aki hét alkalommal nyerte el a Mr. Olympia címet. „Minden sportban kell egy hős, és tudtam, hogy Arnold az” – mondta egyszer.

Schwarzenegger Weider invitálására ment az Egyesült Államokba, ahol első filmszerepét is neki köszönhette a Hercules in New York című feledhető műben, ugyanis úgy mutatta be a producereknek, mint német Shakespeare-színészt."

Nos látjuk: Az osztrák suttyóból Weider úr (és persze Schwarzenegger nagyszerű fizikai adottságai és szorgalma -no és persze annyi dopping, amennyit az egész Tour de France haszál el tíz év alatt) )

csinált először sport hőst ( Már akinek a testépítés sportnak számít)  majd Weider úr csinált belőle amerikai szinészt is (ez persze könnyű volt, mert Schwarzenegger német nyelvterületen nagyon ismert Shakespeare színész volt.)

Tehát sok segítség, sok koksz, sok hazugság ----és mérhetetlen elszántság, adottságok és szerencse kell a  sikerhez. (A rossz nyelvek -sic! - szerint hajdanán Schwarzi adottságait férfiak is élvezhették, sőt!)

DE mindezek után  jött Kalifornia: MILYEN ERŐK TETTÉK SCHWARZIT KORMÁNYZÓVÁ? KALIFORNIAI KORMÁNYZÓVÁ? MIFÉLE DE/M ERŐK MÜKÖDTEK EBBEN KÖZRE???

Az USÁban - vö.szabad világ, minél másodrendűbb szinész valaki annál nagyobb az esélye politikai bohócnak. Reagen elnöksége és Schwarzi kormányzósága legalábbis ere utal. Ráadásul egyikük se bukott meg. Még népszerek is voltak. Érdekes dolog ez a történelem, meg a világ sőt a politika na meg az élet. 

 

p-s.

Tekintettel a Fidi profilbővítésére, nyitására a színházi élet felé, javaslom a topik címét átírni:

Zene, művészet, színház és közélet. (A  z általam hajdanán nagyon szeretett Színház és muzsika emlékére is.) ( És hát khm khm  ha nagyon muszáj, lehet a címet tovább bővíteni:

Zene, művészet, színház, alsófehérnemű-művészet és közélet.)

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.24 0 0 75610

Mi az hogy, nagyon is. Meg, mint olvasom, Selmeczi is átlépett egy határt. Egyébként hiányoltam is. 8 éven át figyeltem Avar busa fejét, amint újra és újra előszökik belőle a csüggedt felfedezés: "Orbán átlépett egy határt".

Előzmény: [fidelio] Steff (75609)
[fidelio] Steff Creative Commons License 2013.03.24 0 0 75609

Azzal viszont, gondolom, egyetértesz, hogy Orbán átlépett egy határt.

Előzmény: [fidelio] Zsölény (75608)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2013.03.23 0 0 75608

Kedves Braveheart, nekem kezd elegem lenni a "vigyázó szemetek"-ből.

Előzmény: [fidelio] braveheart (75602)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 75607

Egyébként egymilliárd lájk, és politikai pályára adom a fejem: vezetéknevemből kiindulva garantált a siker (legalábbis Magyarországon) - hehehe....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!