Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2020.05.07 0 1 1591

Hehe, ismerős :D

Előzmény: 12Tél57z (1587)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1590

Még egy gondolat....tapasztalat.

Egy-egy településnél miután az oldalágak is elkezdenek benépesülni roppant nagymértékben csökken a szövevény átláthatósága talán csak a régi ábrázolás a "leszármazotti" ad aránylag átlátható leképzést, viszont azt meg nem mindenki szereti és az információkkal is szűkmarkúan bánik.
Ennek a javítására kettő lehetőséget találtam eddig:
- az egyik a GENViewer nevű program amely remekül paraméterezhető a megjelenítés tekintetében(sajnos a szerkesztést nem támogatja)
- a másik a Webtrees nevű internetes alkalmazás, ami szintén megdöbbentő dolgokra képes.

Itt egy link ahol belemutatok a képességek egyik szeletébe....
Nyugodtan lehet itt órákig bolyongani :-)
https://csaladfa.hornyak.hu/module.php?mod=tree&mod_action=treeview&rootid=I24965&ged=foldeak

Előzmény: 12Tél57z (1589)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1589

A kitűzött cél elismerésre méltó, vagyunk egy páran hasonló cipőben járva.
A megvalósítás útja, módja majdnem mindenkinek egyéni kialakítású.
Többféle megközelítés létezik a cél mielőbbi elérésére, az egyik az amit leírt....
Régebben még vitattam volna egy-két dolgot abból amit leír, ma már elfogadom, hogy mindenkinek a saját útját kell megtalálnia és azon járni.
Az általam ismertek között a legújabb módszer az ahol csak a házasságokban szereplő adatok(párok) mentén szövik meg a település családfáinak szövevényét......
Logikus és ígéretes......sajnos ezt sem támogatja egyetlen program sem.

Valóban, egy egész élet sem mindig elegendő ehhez a szép elfoglaltsághoz...

Előzmény: rainman (1588)
rainman Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1588

> felmerül az igény egy-egy település teljes feldolgozására :-) :-)

Nos én eleve nem családot kutatok, hanem azt vettem a fejembe eredendően (úgy két és fél éve), hogy egy település összes anyakönyvi bejegyzésében fellelhető összes személyt lejegyzek a FamilyTreeBuilder-ben. Még a házassági tanúkat is, még ha nem is helyi lakos, még a szülést levezető bábát is, vagy egy haláleset bejelentőjét.
Jelenleg olyan 6700 személy szerepel, és napról-napra egyre csak szövevényesebb...

Jah! és nem gedcomokat importálok, nem "okos felfedezéseket" fogadok be, minden bejegyzést saját szemmel olvasok ki, saját kézzel gépelek be.
És még így is szembesülök duplikátumokkal, na azokat kigyomlálni, adatvesztés nélkül egyesíteni!......

Én kezdtem az 1895 - 1908 közötti polgári anyakönyvekkel, van egy érzésem, hogy egyetlen év feldolgozása sem teljes minden szempontból, vagy a születések hiányzanak, vagy a halálozások, vagy a házasságok, vagy egyszerre több is.
Na időközben csatlakozott mellém egy kutatótárs, Ő nem fél visszanyúlni az időben, (szintén sajátszem, saját kéz) a felekezeti anyakönyveket is bártan bújja, az meg még szövevényesebbé teszi, máskor meg kitisztázza  a gubancokat.


Na Jó bíbelődést, élethosszig tartó elfoglatságot....

Előzmény: 12Tél57z (1587)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1587

Így van csak én növelném az elődök és utódok mezőiben a szám értéket.
Az oldalági kapcsolódó személyek kapcsolódásának a kezelése -- egy szint felett logikusnak tűnik -- de sajnos jelenleg nem része a családfa fogalomnak és így egyetlen programnak sem (tudomásom szerint).
Igazad van, nem kevés munka így legyüjteni....sőőőt a teljes letöltés után még nem kevés időt fog felemészteni a duplán leszedett személyek egyesítése.
Ez egy ilyen játék.
A másik megoldás, ami sokkal több személyes időt igényel, hogy minden kétséges személynél egyenként szinkronizálni a RM és az FS-TREE családfa adatait....ekkor nem fog kelleni az utólagos személyek egyesítési funkció.

Ha jól látom ez egy 208 főből álló családfa(adatbázis), ez még nagyon lazán, félkézből kezelhető :-)
A " gondok" akkor kezdődnek, amikor az oldalágak kapcsolgatása kapcsán megérik a felismerés....hogy egy-egy településen szinte minden ember rokoni viszonyban van mindenkivel, és emiatt felmerül az igény egy-egy település teljes feldolgozására :-) :-)

Előzmény: nagytomsky (1586)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1586


RootsMagic Essential 7.
Így gondoltad a beállítást? Ennek már elégnek kellene lennie, de csak a főág azon tagjait menti, akik "tevékenyen részt vettek" abban, hogy én is megszülessek. :)

FSID =FamilySearch I.D. - jelen esetben: GQ3T-Q3L
Jól értelmezem?

A beházasult ID-jét indítom el ott a kezdőképernyőn, mielőtt megkezdem az Import-ot?! És a RootsMagic passzítani fogja a főághoz? (Ez így hatalmas meló lesz... azt hittem, automatikusan végigviszi. :( )

Előzmény: 12Tél57z (1585)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.06 0 0 1585

Ha az oldalágak alatt a fő családfába épülő --beházasodó-- személyek családfáját értjük, a megoldás a csatlakozási (beházasult) személy FSID-jének a vágólapra helyezése után egy ismételt importálás indítása.
Figyelem !!
Az itt taglalt FSID NEM azonos a FS indexelt állományaiban a személyekhez rendelt hasonló formátumú FS-ID vel !!

Előzmény: 12Tél57z (1584)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.06 0 0 1584

Nincs itt semmi titok...
A felmenők, leszármazottak szintje a letöltés előtt beállítható....praktikus egy magas generáció számot 10-20 között beállítani..
Ha úgy érzi a letöltő, hogy adatvesztés van, jelölje ki az adatvesztés előtti szülőket, és indítson új fázist a leszármazottakra.

Itt van példaként a nagyon jól kidolgozott  Európai(Magyar) nemesség családfája, ami kellően ágas-bogas.
Ezen lehet gyakorolni...itt egy belépő pont:  LC4N-2ZL

Előzmény: nagytomsky (1583)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.05 0 0 1583

Igen... itt lehet a kutya elásva. Meg a sok felmenő :) Keresgélek valami opciót. Ha valaki tud erre a problémára gyógyírt, kérem szóljon!

RootMagic tudorok ne kíméljetek! (Miért hagyja le a tesvéreket, oldalági leszármazottakat a Rootmagic a FamilySearch-ból való adatkinyerés során?!)

Előzmény: JPmiaou (1582)
JPmiaou Creative Commons License 2020.05.05 0 0 1582

A testvéreket valószinűleg az FS -> RM letöltés hagyta el, mert csak a felmenőket szedte össze. Valahol a RootsMagic-ben kéne keresgélni, hogy van-e a leszármazottak vagy oldalágak összeszedésére is lehetőség.

Előzmény: nagytomsky (1581)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.05 0 0 1581

Reggelre eltűnt a 4×-ezés. Normálisnak tűnik. Azonban van egy kis szívfájdalmam. 

A gedcom fájlba nem integrálódtak be a sok-sok testvérek. 
Megnéztem a FamilySearch-ben, hogy egy házaspárnak van hat gyereke. A RootsMagic-ben (és aztán innen a MyHeritage-ben) már csak az az egy gyerekük jelenik meg, amin tovább megy a szál. Ezen nem lehet valahogy változtatni? Kiküszöbölni? Beállítás hiba lehet? :O

Előzmény: Elar (1580)
Elar Creative Commons License 2020.05.05 0 0 1580

Nekem első pillantásra normálisnak tűnt a fa. Jó sok Jászberény... :D

Egyik nagynénémnek is volt 1-2 "neve" onnan, de őket nem láttam rajta.

 

Meg kell nézni h van esetleg duplikáció és ha más nem akkor törölni a személyt.

 

Előzmény: nagytomsky (1579)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.04 0 0 1579

Azonban hol én vagyok megnégyszereződve, hol a feleségem. Nem tudom magunkat kiírtani. :)
Jelzi is a Myheritage a kép bal felső sarkában, hogy 4×... de mit lehet ezzel tenni? :o

Előzmény: nagytomsky (1578)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.04 0 0 1578

Sziasztok!

Ha minden igaz, akkor ez a gedcom fájl segítségével feltöltött családfám. Nekem gyanús, hogy nem vitt át minden testvért... :(
https://www.myheritage.hu/site-family-tree-709727861/nagy-tamas-csaladfaja

 

Köszönöm a segítséget, egyedül nem tudtam volna megoldani. Még lesznek felmerülő kérdéseim :)

Előzmény: Elar (1577)
Elar Creative Commons License 2020.05.04 0 0 1577

NA azt a Gedcomot töltsd fel a My Heritage oldalra.

Ha kész, azt a linket megoszthatod :)

Előzmény: nagytomsky (1576)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.04 0 0 1576

Azt hiszem sikerült! Nagyon köszönöm!

Megosztanám Veletek is... de ide csak képet lehet tölteni azt hiszem.

Előzmény: Elar (1575)
Elar Creative Commons License 2020.05.03 0 0 1575
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.02 0 0 1574

Jól látom, hogy van egy ingyenes változat, amely a nagyszülőkig lát, és van egy 35 dollár környéki, amely a teljes családot? 
Tehát csak akkor lesz gedcom fájlom, ha fizetek:
https://legacy.familytreewebinars.com/legacy-products-c1.php

Előzmény: Elar (1572)
nagytomsky Creative Commons License 2020.05.01 0 0 1573

Köszönöm! Megpróbálom.

Így elsőre nagyon ijesztő.

Előzmény: Elar (1572)
Elar Creative Commons License 2020.05.01 0 0 1572

Nekem az rémlik, hogy ezt a programot töltöttem le

https://legacyfamilytree.com/fs.asp

 

Utána ezzel le tudtam szedni a fát egy gedcomba, amit feltöltöttem a My Heritagre

Előzmény: nagytomsky (1571)
nagytomsky Creative Commons License 2020.04.30 0 0 1571

Hú... akkor most erre keresek megfejtéseket! :)

Előzmény: Elar (1570)
Elar Creative Commons License 2020.04.30 0 0 1570

Nem, nem ide a fórumba :)

Szedd le GEDCOM fájlba a Familysearchról a családfád (olvass utána milyen megoldások vannak rá :)  )   utána ezt töltsd fel a My Heritage-re. :)

 

Előzmény: nagytomsky (1569)
nagytomsky Creative Commons License 2020.04.30 0 0 1569

Szia!
Hogy érted, hogy "ide" tegyem fel a családfám? A fórumba? Megtenném szívesen, csak nem tudom, hogy kell. :)
Most van egy a FamilySearch-ön és van egy a Myheritage-en is. Nagyjából azonos a kettő, bár a FamilySearchon a tesók gyerekeinek gyerekei is többnyire fenn vannak, a Myheritage oldalon erre azért már nem volt energiám. (Normális az, hogy kézzel, egyenként átírogattam mindent? nem lehet egyszerűbben?)

Előzmény: Elar (1565)
rainman Creative Commons License 2020.04.19 0 0 1568

>Biztosítanak ingyenesen (egy kis darabig) egy ingyenes családfarajzoló programot, online. Ami egyébként egész jó.

Valamit rosszul csinálhatok, mert az FTB programot  ingyen már több mint két és fél éve használom. természetesen regisztráltam az oldalra is, így a program folyamatosan szinkronizálja az adatbázist a MH oldalra is....

Mondom hogy valamit rosszul csinálhatok, mert noha a webes felület állandóan azzal riogat, hogy elfogyott a tárhelyem - bővítsem most - ennek ellenére fogadja és tárolja az immár 6800 fölötti adatlapokat, laponként többféle életeseménnyel, akár tucatnyit is tartalmazhat, ha valaki népszerű volt mondjuk házassági tanúként.....

Az okos egyezésekről értesít, de valóban nem mutatja meg, de jobb is hogy nem tudok egyszerre 10-12 személyt hozzáadni. Szeretek minden találatot magam ellenőrizni, a saját szememmel látni az adott filmtekercs adott kockáját, és ezen kocka linkje ott szerepel nálam az adott adatlap adott életeseményéhez rendelve a megfeleő rovatban.
Az okos felfedezésekkel ugyanez a helyzet.

Viszont a webes felület adatellenőrzője jó szolgálatot tesz: olyan ellentmondásokat szúr ki, amin simán átsiklanék.  (igaz, itt és tarhálnának, mert pl. az anya-gyermek életkora ellentmondásos, és van ilyen hiba több, csak az elsőt mutaqtja meg, a továbbiakra azt mondja, vogy váltsak prémiumra.  Na mindegy, kijavítom azt az egy hibát, majd űjrafuttatom az ellenőrzést, és mutatja a következőt....

A FTB progranak is van adatellenőrző funkciója, de úgy látom, az más szempontok szerint ellenőriz. De a kettő jól kiegészíti egymást.

Ugyancsak hasznos az ismétlődések keresése, már jónéhány többszörösen rögzített személyre hívta fel a figyelmet. Úgy látom, hogy kb. 70 százalékos egyezésig érdemes átnézni a dolgokat, azalatt más nem igazán relevánsz a duplikátum gyanúja.

Szóval én még nem fizettem ezért, de jól el vagyok vele.

(egyébként egy település teljes (hozzáférhető) anyakönyvezését akarnám feldolgozni, élethosszig tartó elfogglaltság lesz belőle.)

Előzmény: Elar (1567)
Elar Creative Commons License 2020.04.14 0 0 1567

Szerintem ezt rosszul látod.

Nem védem őket, mert velem is állandóan kekeckednek, de a tények kedvéért:

Biztosítanak ingyenesen (egy kis darabig) egy ingyenes családfarajzoló programot, online. Ami egyébként egész jó.

Pénzért:

Adnak egy kényelmi szolgáltatást, hogy egy helyen keressél sok adatbázisban. Aminek persze nagyrészét - ingyen is ki tudod halászni. (Én is ezért nem fizetek elő a Teljes csomagra)

Smart Match találatok - amik nekem bizony sok találatot hoztak már.

 

A DNS oldaluk is egész jó, felhasználóbarát.

 

Szóval a csalás szó nem megfelelő. Profitorientált, az tény. És nagyon tenyérbemászó a marketingjük.

 

 

Előzmény: JPmiaou (1566)
JPmiaou Creative Commons License 2020.04.13 0 0 1566

A MyHeritage tulajdonképpen egy nagy csalás. A felajánlott találatok 99.99%-a ingyenes oldalról származik, mint például a FamilySearchről. Ráadásul, mint tapasztaltad, még akkor is lépten-nyomon fizetőfalat állít, ha már fizettél.

Előzmény: nagytomsky (1562)
Elar Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1565

Tedd fel ide is a családfát.

Ekkora családfánál szerintem egy halom Smart match találatot fog felkinálni :)

 

Előzmény: nagytomsky (1562)
Elar Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1564

A Prémiumnál nem tudod a Record bejegyzéseket nézni - valóban. Ezeket keresheted egyébként a legtöbb esetben ingyen

Viszont minden mást igen.

Előzmény: nagytomsky (1563)
nagytomsky Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1563

Csak nem hagyott nyugodni ez a Myheritage. Be is fizettem a Premium csomagot. De most sem enged semmit az oldal. Beírom a keresést, kiad pár lehetőséget, de ha rákattintok, megint pénzt kér... Gáz!

nagytomsky Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1562

Sziasztok!

A Familysearch-ön úgy érzem, mindent elértem, amit ellehet (10-11 generáció, jó pár testvér mellékággal).

A kérdésem az, hogy érdemes-e fizetős oldalra váltani? Konkrétan a Myheritage-re gondoltam.
Ad-e annyi plusz információt egy ilyen (vagy ehhez hasonló más) oldal, ami miatt érdemes pénzt invesztálni a dologba?
Vannak "nem talált" testvérek, kapcsolatok. Vagy épp Csehországból bevándorolt ősök. Van köztetetk már tapasztalt versenyző? Válaszaitokat előre is köszönöm! 

nagytomsky@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!