Keresés

Részletes keresés

Tomiali Creative Commons License 2020.09.04 0 0 13193

A kazán alapból meg érett a cserére mert már toldozva foltozva. Kicsinek is gondoltam mert elég magas volt a kilépő füstöm nagy hidegben 350-400 fok. Nagyobb kazánnal több hőt tudok le venni. Lehet kicsit túl lőttem a 42kw-tal de ez volt jó áron meg ennek volt megfelelő ajtaja. Lehet neked a tüzelőddel van a baj nekem semmi rozsda nincs a kazánba. Fújd be valamilyen olajjal ha már nem fűtesz.

Előzmény: tomésjerry (13192)
tomésjerry Creative Commons License 2020.09.04 0 0 13192

Kicserélted az ablakokat, ezzel párhuzamosan duplájára növelted a fűtési kapacitásodat? Az égőfejed ki fogja tudni szolgálni a 42 KW-os kazánt?
(Csakhogy pörögjön egy kicsit a fórum :) )
Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy tesztek-e valamit, ha igen mit, az ellen, hogy a fűtési szezonon kívül ne rozsdásodjon a kazán belseje. Lehet nekem a tüzelő fajtája miatt rozsdál nagyon, amikor nem használom.

Előzmény: Tomiali (13191)
Tomiali Creative Commons License 2020.08.29 0 0 13191

Sziasztok. Elég halott a fórum. Gondolom mindenki nyaral. Ki milyen fejlesztéseket csinált? Nálam nyílászáró csere, a 20kw kazánt le cseréltem egy Totya 42kw-ra és a kémény saváló bélést kapott. A ventim kap egy zsalut hogy a kémény ne tudja meg húzni a levegőt. A fej maradt a hexa tavaly nagyon be vált.

Tibolo Creative Commons License 2020.06.23 0 0 13190

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a felvilágosítást. Természetesen átnézem a topicot és Totya3 oldalait is. Továbbra is szívesen fogadok minden képet vagy hasonló építő jellegű hozzászólást. 

Előzmény: Dzsudimano (13189)
Dzsudimano Creative Commons License 2020.06.21 0 1 13189

Szia!Szeretettel köszöntelek a topikban.Az első jó tanács olvasd át a fórumot bár időigényes,de megéri!Na meg a legalapvetőbb és legfontosabb dolgok kb.az első 3-4 évben ki lettek tárgyalva ,fejlesztve.Persze ez nem azt jelenti,hogy ezután nem történtek fejlesztések!Hála a topik társak egymást segítésének sok jó égető készült még olyanok is építettek akik nem fórumtagok pl .az én városomban Békésen rajtam kívül még 3 nem fórumos építőről tudok!Olvasd el Totya3  web oldalát az alapvető dolgokat amik szükségesek az építéshez ő leírta és ilusztrálta.Vagy bejelentkezve rámehetsz akár melyíkünk nevére és megtalálhatod az adott szerkezet építési leírását és aképeket amik készültek róla.Na és az estleges későbbi fejlesztéseket hiba javításokat.Pl. az én égetőm 2011 január végén lett kész azóta néhány kisebb módosítással szépen üzemel!Vannak alapvető dolgok amikre figyelni kell :-első a biztonság ezért mindenképpen 2csigás szerkezetet érdemes csinálni biztonsági oltóval    -lényeges a bolygatás megfelelő megoldása a tartályban tárcsa + bolygató karok

                             -fontos a fej kialakítása levegő furatok stb.az idők során 2 fő fej tipus készült

Vannak dolgok amik a helyi adottságokon illetve rajtad állnak.Például van akinek egy egységet képez az égető a tartállyal van akinek kint van a ház mellett vagy egy másik helyiségben ( nekem is).Jó dolog az automata hamukihordó is főleg ha gabona szeméttel tervezed az üzemet mert annál sok a hamu.A vezérlés megoldásának módja az rajtad áll az elektronikai ismereteden eseteleges  programozni tudásodon.Lehet nyelves,időalapú ( ennek is van több lehetséges módja:időrelés analóg időzítős PLC-s),lehet inteligens automata ez mikrovezérlővel vagy egyes PLC tipusokkal oldható meg.Az enyém az egyszerű időalapú analóg időzítő áramkörökből felépítve,nekem bevált.Persze legjobb a Totya által kifejlesztett inteligens vezérlés.Röviden ennyi.Amiben tudok segítek és biztosan minden fórumtárs is aki ráér és figyeli a fórumot!Én se mindíg vagyok itt...

Előzmény: Tibolo (13188)
Tibolo Creative Commons License 2020.06.21 0 0 13188

Üdv kedves fórumozó csoport tagok! Régóta olvasom a fórumotokat de láttam hogy sokan nagyon értelmes dolgokat osztanak itt meg tehát beléptem. Érdekelne engem egy már bevált és üzemelő apríték vagy fűrészpor égőfej kialakítási módja mert neki álltam összegyűjteni hozzá az anyagokat. Segítségeteket rajzokat és fényképeket tanácsokat előre is megköszönök. Kazán építésével nincs gond csak egy bevált technika érdekelne mert ezzel sok felesleges munka spórolható.

tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.07 0 0 13187

Szia! Az a baj hogy Ferrarit hasonlítunk össze Trabanttal ( Tiéd a piros autó). Nálad az égő mindig optimális teljesítményen megy ami lehet néha csak pár százalék körüli, nálam viszont a szobatermosztától illetve a kazán hőmérséklettől függően szakaszok váltják egymást és nem mindegy hogy mikor ugrik be az áramszünet.  Persze ez csak elmélet, szezonban majd csinálok teszteket. 30 évvel ezelőtt mást jelentett este sötétben alsógatyában futkozni mint most már a korom miatt is:). A gravitációs zsalu jó ötlet, majd fabrikálok valamit, most a tüzelő beszerzése van soron. Köszi

Előzmény: Totya3 (13186)
Totya3 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 13186

Akkor neked elég lenne csak a keringető szivattyút táplálni egy kicsi szünetmentesről.

Egyébként nekem ha lekapcsol a fej, akkor azonnal hűlni kezd, nem értem, nálad hogyan forrhat fel a víz, ha leáll a befújás? A kémény huzatot a ventilátornál lehet jól lefojtani egy gravitációs zsaluval, ami csak akkor nyit, amikor a venti elkezd fújni. Ezt kis súlyokkal be lehet játszani. 

Előzmény: tiszuka69 (13184)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 13185

Ja és ilyenkor az égő túlmelegedés elleni védelem a parázs kitolás sem működik. Marad a vízbespriccelés ami szerintem nagyon nem tesz jót a forró öntöttvasnak.

Előzmény: tiszuka69 (13184)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 13184

Szia! Nincs okod elnézést kérni, sőt én köszönöm a véleményedet. Amitől tartok az nem a parázs tartás leállása, hisz volt , hogy az égő 16 óra várakozás után is gond nélkül indult. Ami viszont aggasztó az a  viharos szél közben váratlanul előforduló hirtelen áramszünet. Az ilyenkor jelentkező erős kémény huzatot megpróbálom orvosolni az általatok javasolt szabályzóval ellenben a kazán tehetetlenségéből adódó plussz hővel nem tud mit kezdeni. Az elöző kazánom a pincében volt, ott egy megbuherált visszacsapó szelep és a gravitáció megoldotta a problémát. Most erre nincs esély, mert kényelmi okokból a kazánt a házzal egy szintben lévő melléképületben helyeztem el.

Előzmény: Totya3 (13183)
Totya3 Creative Commons License 2020.06.03 0 0 13183

Szia, üdvözlet a fórumon és az égetők között!

 

Én sem szeretem, ha valaki azzal jön az általam felvetett kérdésre, hogy az biztosan kell-e nekem, ezért elnézésedet kérem, hogy nekem ez az első gondolatom! Szóval biztosan kell az a szünetmentes? 10 éve lassan égetővel fűtök, még egyszer se jelentett gondot akár fél napos áramszünet sem. Talán kicsit lejjebb hűlt a ház, de aztán visszaindult a parázsról, a legtöbb esetben. Apríték kicsit más, mint a fpor, de szerintem arról is feléled 3 órán belül tuti, de 1 óra után vígan! Jó dolog a szünetmentes, de megéri az árát?

Előzmény: tiszuka69 (13177)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 13182

Szia! Szétnézek az oldalon amit ajánlottál, gondoltam hogy nem lesz olcsó, de fő a biztonság. Köszi szépen

Előzmény: Atis57 (13181)
Atis57 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 13181

Szia!

 

Ha ezt összeadom;

 

Akkor az max 413 W 

ha egyszerre indulna minden akkor kb 1500 W inverter szükségeltetik.

Ha külön ,egyesével menn e  talán az 500 W is elég lehetne.

Az aszinkron motorok miatt  sajna a tiszta szinusz kell (ez a legdrágább )

 

Nekem a külső akkus  megoldások tetszenek (bővithető igény/kedv szerint )

 

Ebből a legegyszerűbb  a Home Sin -Smart sorozat.

Persze lehetne venni  használtan szinuszos  UPC-APC  stb szünetmentes tápot is.

Előzmény: tiszuka69 (13179)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 13180

Bocs, a szobatermosztát jeladót kihagytam. Köszi

Előzmény: tiszuka69 (13179)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 13179

 Szia! Minden egyfazisu, vezérlés 3w, adagoló200w,szív.90w ventilátor max120w de kb 30-on megy szerintem. Menni fog szerinted? Jó lenne végre egy szaki véleménye mert a kereskedőkkel meg a marketingdumával már tele van a tököm.  Nagyon köszi a választ!

Előzmény: Atis57 (13178)
Atis57 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 13178
Előzmény: tiszuka69 (13177)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 13177

Sziasztok Fórumozók! Elolvastam a fórumot (nem volt kis teljesítmény) sajnos már későn, mivel az itt felgyülemlett óriási tudás és tapasztalat sok álmatlan éjszakától megkímélt volna. Vásároltam egy gyári kazánt égetővel szettben, ami állítólag a kazánhoz lett kifejlesztve, később kiderült semmi köze hozzá, a lengyelek gyártják szénre, bárhol megvásárolható. Hosszas huzavona után sikerült a "gyártó" által egy másik hajtóművet beszerezni amivel végre működött a kazán aprittékkal. Az aprittékot magam állítom elő, az erdészetnél szedett hulladékfából. A bojgatást magam oldottam meg bicikli alkatrészek és néhány itthon fellelhető kacat felhasználásával, csak egy rugóacél rudat vettem hozzá. A vezérlés idő alapú, két hónapig, a tavasz beköszöntéig kifogástalanul működött.Tudom ti már jóval előbbre jártok, de nekem egyenlőre ez is előrelépés a tüzifa pakolás után. Kérdésem, hogy oldható meg legalább egy óra működés áramszünet esetén? Köszönöm

Előzmény: Totya3 (13169)
strangerpapa Creative Commons License 2020.04.05 0 0 13174

Sziasztok

 

Meghiúsult égető projekt miatt eladó, kb 1 méteres 100-as cső, és csiga.  

 

Békés megyében található.

 

Megkérem a fórum veteránjait árazzák be. De ha van konkrét ajánlatod keress Email-ben.  

 

Üdv  András

Totya3 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 13173

Ez jó hír! Ezek szerint megint bebizonyosodott, hogy bizonyos dolgok mérete nagyon fontos! :)

Előzmény: Tomiali (13172)
Tomiali Creative Commons License 2020.03.08 0 0 13172

Sziasztok. Most már egy hete üzemel hiba nélkül az új fej. Ma teszteltem pellettel is azt is viszi szépen igaz kicsit hangos a csiga tőle. 1.5kg fogyott óránként igaz ez nem mérvadó mivel a kazánt még nem cseréltem le. De meg vagyok elégedve a fejjel szinte minden ég benne.

Tomiali Creative Commons License 2020.02.24 0 1 13171

Nekem rendes egy darabból hajtott csigám van nem olyan mint a tiéd. Így menet emelkedést nem lehet változtatni. Max az átmérőt tudnám lejjebb köszörülni. Amúgy 80mm az emelkedésem. Amúgy azon is anyaltam lejtősre kellett volna csinálni a csiga csővet a fejhez képest csak akkor nagyon meg kéne emelni a kazánt, hogy megfelelő mértékben lejtsen.

Előzmény: Totya3 (13170)
Totya3 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 13170

Tomiali! Visszanéztem, ha azóta nem változtattad meg a csigádat, akkor nem leveles, úgy hogy tárgytalan a javaslatom sajna.

Előzmény: Totya3 (13169)
Totya3 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 13169

Most lehet, hogy rosszul emlékszem, de Tomialinak leveles csigája van, mint nekem. Itt a menetemelkedés visszavétele némi "flex" és hegesztés kérdése. Nem túl könnyű meló, de egy nap alatt megvan. Persze csak akkor szükséges, ha nem bírja el a motor!

Előzmény: Atis57 (13167)
Tomiali Creative Commons License 2020.02.22 0 0 13168

Szia.

 

A fordulat változtatása ennél a fejnél nem segít mivel ugyan annyit szálít mindig a csiga max lassabban. Attól még a lapát mennyiségre  ugyan annyit tud emelni vagy épp nem emelni.

Előzmény: Atis57 (13167)
Atis57 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 13167

Szia!

 

 A csiga menetemelkedését vissza venni? ? 

 

Inkább a fordulatát leszabályozni....lánc, ékszij, fordulat szabályzóval.

Előzmény: Totya3 (13166)
Totya3 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 13166

Akkor itt az is problémás neked, hogy túl sokat szállít egy fordulatra. Nálam 1,5 fordulat 70 gramm és 3-5 percig ég, ilyen időben, hidegebb időben 1-2 percig.

Tehát ami gond lehet, azaz, hogy túl nagy a szállítási sebesség, amit nem tud felhordani a lapát. A csiga menetemelkedését kéne visszavenni.

 

Feltéve, ha nem oldódott meg a probléma teljesen...

Előzmény: Tomiali (13164)
Totya3 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 13165

Pontosan, + egy úszó szemüveg + fehér papírruha, kapucnival. Látnál benne! :)

Előzmény: susanadam89 (13163)
Tomiali Creative Commons License 2020.02.20 0 0 13164

Szia.

Köszi majd ki forja magát. 

Ma csináltam próba égetést. Egész jónak tűnik, egy adag egy csiga fordulat kb 4dl. Ezzel el van 8-10 percig. Ami érdekes csináltam egy max tesztet vajon mit bírhat hőre, a vályus fejem 20cm széles 30cm hosszú olyan 380 fokos tűztérnél potyog le a fejről az anyag, ezzel a fejjel fel mentem 500 fokig úgy hogy nem potyogott le. A hamuja is lényegesen szebb. 

Előzmény: zsebacsi88 (13162)
susanadam89 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 13163

A hólapát is eszembe jutott igen, valami komoly kis egész arcos szűrővel hogy ne fulladjak meg. 😅

Előzmény: Totya3 (13161)
zsebacsi88 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 13162

szia

szerintem ez a motor kicsi ehhez :/

nekem 370W van, de ritkan az is megszorul.

en ugy oldottam meg, hogy 100-as csoben fut egy 20-as hatlap keresztmetszetu tengely arra 2-3 centis lapkak vannak rahegesztve.

igy van kb 1-1.5cm a falig.

a fej vegeben 1 lapat visszaforditva, elotte egy emelo lapat, onnan visszafele pedig "elore" mutato lapatok vannak, igy kb kozepen emeli fel az anyagot.

 

probalok csatolni egz kepet rola

Előzmény: Tomiali (13132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!