Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5781

Igy van. Az evek alatt szerencsere egyre tobb homokot hordott a tenger meg a szel a betonfal tovebe, igy az egyre alacsonyabb es kevesbe zavaro lett. :-) A strand maga pedig jobb mint a PLI elotti, bar az meg jobb sznorizasra, es onnan ugye elsetalhattok a Kulur fele levo jobb strandra is.

Kei idojarasat Bobot es a buvarkozpontot felhivva ellenorizhetnetek le. A te elvarasaidnak legidealisabb kombinaciot, gyonyoru strand szallassal es buvarkozponttal, megis Kei kinalna.

A kezdest illetoen viszont dontenetek kell, mert ha Malukuval kezdenetek, akkor legalabb Ambonba alighanem jobb lenne elore megvenni a jegyeket.

Ha errol nehez donteni, vigasztaljon az, hogy sokan szivesen atvallalnak ezt a problematokat, sot adott esetben  talan meg esovel egyutt Keit is. :-)

Előzmény: peteyval (5780)
peteyval Creative Commons License 2017.11.05 -1 1 5780

Paperu-t el is vetettük. Nem akarunk ennyire resortos helyre menni. Nem is elsősorban az ára, de a jellege miatt.

Az oldaladon azt írod, hogy került oda valami beton fal ami eléggé lerontja az élményt a Penginapan Duurstede szállásnál a strandon. Most viszont azt írtad, hogy ott jobb a strand mint PLI-nél, ami a Wanbo által is kiemelt Kulurhoz közel levő partnál van.

Néztem a Mahu Lodge-t is, de inkább egy szebb parton lennénk. Ahogy lentebb írtam, nem vagyunk rutinos búvárok, de úgy gondolom hogy ha egy darab dive center van Saparua szigeten (Mahu lodge) és nem ott foglalsz szállást, akkor csónakkal jönnek érted reggel és irány merülni. Tehát nem tudom mennyire fontos, hogy közel legyünk magához a búvár bolthoz.

Egyébként szimpatikus az az opció is, hogy Ambonig megvesszük a jegyet és mikor odaérünk, akkor csekkoljuk milyen az időjárási helyzet Keien (ezt hogy csekkoljuk?). Amennyiben jó megyünk oda tovább. Ha nem jó, akkor maradunk Ambonon, majd Saparua. Ez annyiból kérdéses, hogy a kinézett szállásokon lesz a e gond azzal, hogy tele vannak mert nem foglaltunk előre? Pl. Coaster, PLI, Collin.

Valamint ott van még az a verzió is, hogy Keien kezdünk (időjárás miatt) és onnan megyünk Tana Toraja és végül Jáva.

Köszi!

Előzmény: W.L. (5778)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5779

Az ott felsorolt 5 strandbol csak ketton van szallas, buvarbolt meg egyiken sincs.

Maluku nem Thaifold! :-)

Előzmény: peteyval (5777)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5778

Paperu jo draga, svajci, es annak is alig van strandja.

Amugy Saparuan a legjobb strandos szallas a varosban levo Penginapan Duurstede, jobb a strandja, mint a Puti Lessi Indahnak, es kozelebb van Mahuhoz is.

A PLI viszont sokkal hangulatosabb, dzsungeles fekvesu.

A Mahu Lodge mangroves partszakszon van.

En Ambonban max 1 napot merulnek, ahhoz akar a repternel is megszallhattok, amugy az helyileg felejtos, mind Liang, mind Latuhalat jobb bazis. Utobbi a hangulatosabb falu es kozel a varos, barmikor beugorhattok.

Ti esetleg Nusalautra is atmehetnetek. Kerjetek oda az utolso merulest Saparuarol, es akkor egyben meggvan a transzfer is. Utana meg sznorkelezhettek ott. Az ingyenes, de errefele ugy is tobbet lathatsz mint pl Thaifoldon merulve.

Előzmény: peteyval (5777)
peteyval Creative Commons License 2017.11.05 -1 1 5777

Nekünk sincs semmi gond az egyszerű szállásokkal. Ugyanúgy vagyunk vele mint jankovity, ha tiszta akkor lehet egyszerű.

Wanbo blogján mind az öt part csodálatos. Ezek közül valamelyiken kellene szállást találni, ahol egyben megoldható a búvárkodás is. Azt írtad Ambonban a reptér közelében van, vagy Saparuán Mahu faluban. Tehát ha a Liang kikötő mellett laknánk akkor előbbit, ha Kulur környékén akkor utóbbit kellene megkeresnünk. Persze az lenne az optimális ha helyben lenne a beach és a búvár hely is.

Lease szigeteken hol van még búvár bázis? Saparuán találtam még a Cape Paperu Resort-t, ami búvár bázis egyben, de ez puccosabb helynek tűnik. Írtam nekik árak miatt.

Vagy egyszerűen csak bevállaljuk Keit és ott minden helyben van, nem kell külön a búvárkodás után menni. Aztán ha egy hétig esik meg fúj, akkor elolvastunk pár könyvet:))

Előzmény: W.L. (5771)
jankovity Creative Commons License 2017.11.05 -1 1 5776

Ha a szállás tiszta akkor nem lényeg az egyszerűsége.

Azért néztem én is ,mert közel a kikötő átmenni a szomszéd szigetekre.

Előzmény: W.L. (5775)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5775

Az indonezek hajlamosak surun valtogatni mobilszamukat, minel ujabb az info, annal valoszinubb, higy meg el a szam. De az a szallas szerintem ritkan van tele. Nektek nem gond, hogy egyszeru? Helyileg nagyon jo, plane ha utana a Lease-szigetekre is mennetek Tulehu kikotojebol.

Jo bazis Eszak-Ambon korbejarasara is, deand a varostol mar messze van.

Előzmény: jankovity (5774)
jankovity Creative Commons License 2017.11.05 -1 0 5774

A honlapodhoz egy kérdés : a Penginapan Hunimua Indah telefonszáma még él, mert több helyen más számokat írnak? Mi ezt néztük ki első körben.

Amiket találtam azt hiszem már elolvastam, wanbo-nak privát is írtam már, de még mindig bizonytalanság van bennem.

Előzmény: W.L. (5773)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5773

A forumon itt is ir wanbo Ambonrol (Liangot beleertve) es a Lease-szigetekrol:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142784413&t=9196473

Szerintem mindkettotoknek erdemes elolvasni.

Mikent persze a honlapom relevans oldalsit is. ;-)

Illetve masok is irtak mar Ambonrol es Saparuarol, csak legyen turelmetek visszakeresgelni.

W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5772

A mar lathato menetrendekhez 2 heteket hozzaadva jo esellyel megjosolhato a decemberi.

A gyorshajo vagy jar, vagy nem, ez igazan csak az indulas napjan derul ki.

Előzmény: jankovity (5770)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5771

Az ugye azert tiszta, hogy bar a Colin jo szallas hangulatos helyen, azert nem igazan feherhomokos parton van (szomszedjaban van egy rovidke homokos strand).

Ambonon a legjobb strand Liangnal van, de joval egyszerubb szallassal, ami a kenyesebb turistaknak nem felel meg.

Wanbo blogjan ir rola:

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/06/25/5_eldugott_gyonyoru_tengerpart_kelet-indoneziaban

Előzmény: peteyval (5767)
jankovity Creative Commons License 2017.11.05 -1 0 5770

Nézem folyamatosan a Pelni honlapot most nov 27-ig van feltéve , de nincs kizárva a gyorshajó sem.

Az Amboni jegyet mi a héten megvettük 1.5m/fő volt egy útra.

Néztem azt is folyamatosan és eléggé fogytak a jegyek, ezért döntöttünk így.

Előzmény: W.L. (5769)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5769

Csak a karacsony elotti magasabb jegyarak es a repulok teitettsege miatt.

Bandara nezitek a Pelni menetrendjet, vagy a gyorshajora, ne adj' isten a repulore alapozzatok?

Mert ugye utobbiak nem igazan megbizhatoak, akkor keszuljetek B tervvel a Lease-szigetekre ti is.

Kei repulovel sima ugy.

Előzmény: jankovity (5766)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5768

Az unnepeken kivul a jobb ido miatt javasoltam Keit venni elore. Innen a forumrol tobben voltak Keien decemberben-januarban, es jo idot kaptak, de persze ez szerencse kerdese.

De ha Ambon-Lease lesz, akkor ez mindegy. A kivalasztott szallasok jok, bar mindketto eleg messze van a szigetek buvarbazisaitol. Utobbiak nem szep strandon vannak. Ambonon ugye a repter kozeleben, Saparuan pedig Mahu faluban. Szallas is van mindket helyen, de az altalad kivalasztott helyek hangulatosabbak, szebb helyen vannak.

Egyebkent szerintem a kiszemelt idore a legnagyobb tomeg mar lemegy, repulesileg, hszen a kerszteny malukuiak inkabb meg karacsony elott utaznak haza oda.

Előzmény: peteyval (5767)
peteyval Creative Commons License 2017.11.05 -2 0 5767

Rendben. Raj Ampatot akkor elengedem a következő útig. 

Közben beszéltem whatsappon a Pirate Divers-el Keien. Sok jóval nem kecsegtetett az időjárást illetően arra az időszakra. Szél, eső, hullámok. Nagy mák kell, hogy jó időt kapj el.

Legalább szűkül a kör:) Én még mindig inkább a végére raknám a strandolós, lazulós, búvárkodós etapot. Szeretnék pihizni az út végén, mert Jáván és Tana Toraja részen megyünk majd állandóan, túra, utazás. Nagyjából 28-29-én érkeznénk Ambonba. Azon kívül, hogy drágább repjegy árral kell számolnunk, van más oka is, hogy inkább a végére ajánlanád ezt a részt? Mert ha nincs, akkor inkább bevállalom, hogy drágább a jegy, de a végére hagyom a relaxálós részt.

Onnantól, hogy Ambonba értünk szeretnék végig a tengerparton maradni szállás tekintetében. Ambonon a Collin, Saparuan Putih Lessi Indah-t néztem. Keresgélek búvár opciókat, de ha van konkrét ajánlat olyan dive centerre, ami szép fehér homokos parton van ezen a környéken, azt szívesen veszem.

Köszi.

Előzmény: W.L. (5765)
jankovity Creative Commons License 2017.11.05 -1 0 5766

Üdv!

Mi is akkor leszünk ott kb. ezért kérdezem,hogy a karácsony miért kerülendő?

A magasabb árak miatt vagy van más oka is?

Ha minden jól megy mi Bandára tervezzük a karácsonyozást és utána megyünk Kei-re

p.

Előzmény: W.L. (5764)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5765

Raja Ampatot szerintem hagyjatok a kovetkezo utra, Eszak-Sulawesivel es/vagy Eszak-Malukuval kombinalva.

Előzmény: peteyval (5763)
W.L. Creative Commons License 2017.11.05 0 0 5764

Szerintem maradjatok az eredeti tervnel, valtozatosabb.

A buvarceg Keien meg uj, tavasszal nyilt, ezert nincs rola sok tapasztalat.

Statisztikailag jobb az ido Kozep-Malukuban, es ott bejaratott regi buvacegek vannak Ambonon es Saparuan is.

A merules jo, Ambon hires a "muck diving" teren, Saparuan es Nusalauton klasszikus korallos-halas is lenne.

A strand jobb Keien, latnivalo tobb van Kozepen. Esetleg dontsetek majd ott, az aktualis idojaras fenyeben?

A karacsonyt kerulendo jobb lenne ott kezdeni es nyugat fele haladni.

Ez esetre viszont tenyleg jobb legalabb a Jkt-Ambon repjegyet elore megvenni. Par (2-3?) amboni napot akkor is erdemed beiktatni, ha amugy Kei mellett dontotok.

Előzmény: peteyval (5762)
peteyval Creative Commons License 2017.11.05 -1 0 5763

B tervként még mindig felmerül Raja Ampat is. Ha minden igaz, az időjárás ott is kedvező lenne ebben az időszakban. Azonban több időt is igényelne az a rész és drágább lenne mint Maluku. Ha úgy döntünk bevállaljuk Raja Ampatot, akkor Tana Toraja-t ki kell húzni a programból és rászánni a Jáván kívüli nagyjából két hetet Raja Ampatra.

Előzmény: peteyval (5762)
peteyval Creative Commons License 2017.11.05 -1 0 5762

Sziasztok,

Igaz még csak 2013-nál járok a fórum olvasásával, de WL tippjei és az eddigi hozzászólások alapján kezd körvonalazódni a terv. Ideje, mert bő egy hónap múlva indulunk. Eddigi terv Jáva (1hét) + Tana Toraja (1hét) + Kei (10nap). 

Érdekelne, hogy van e valakinek infója arról, hogy Kei környékén milyen a búvárkodás? Én tavaly Borneón csináltam meg az open water vizsgát, barátnőm pedig most tervezi. A Coasteres Bob-al már felvettem a kapcsolatot, Ő a Kei Pirate Divers-t ajánlotta. Coastertől délebbre, de ugyanazon a parton vannak. Szimpatikusak a web alapján és az eddigi (nem túl sok) kommentet olvasva. Esetleg valakinek tapasztalata?

Tudom, hogy ez mindig egy lutri téma, de mennyivel járnánk jobban időjárás szempontjából, ha Ambon környékén maradnánk és nem mennénk le Keire? Folyamatosan azt olvasom, hogy Közép-Malukun jó december - januárban az idő, délen meg esős évszak van, aztán ki tudja milyen lesz. Az út végére fehér homokos tutiságot szeretnénk megspékelve búvárkodással. Kei tökéletesnek tűnik, csak kicsit parázok az időjárás miatt. Ezek a helyek  akkor néznek ki legjobban ha süt a nap, nem beszélve a merülésről. Ambon (és környéke) milyen búvár szempontból?

Más téma: a belföldi jegyeket olvasom, hogy 1-2 héttel az út előtt tudom legjobb áron venni. Mi azonban abszolút az ünnepi időszakban megyünk. Mi a javaslat ezügyben, mit vegyek meg mostanában, esetleg mindent hagyjak decemberre (dec14 érünk Jakartába)?

Hirtelen ezek merültek fel, de biztos lesznek még kérdéseim, mert végre van időm tervezgetni.

Előre is köszi.

Üdv,

Petey

W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5761

Hatoanyag, otthon Delagil neven aruljak, ha minden igaz.

Előzmény: wanbo (5760)
wanbo Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5760

Valószínűleg azért egyébként, én is ismerek egy srácot, aki a kantoni kollégiumban lakva kapta el a dengue-lázat. 

chloroquine az a hatóanyag, vagy a gyógyszer neve? Próbálok találni valakit, aki januárig jönne ki Kantonba, és hozatnék ki vele, meg akkor néhány doboz Malarone-t. 

Előzmény: W.L. (5758)
W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5759

Ja, es vigyetek magatokkal szunyoghalot, negyszogletut, nem  egy pontrol logo gula alakut. Ilyet:

https://www.lifesystems.co.uk/assets/img/ee/uploads/product_images/5550-box-mosquito-net-single-1.jpg

Előzmény: wanbo (5757)
W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5758

Esetleg azert allnak igy hozza, mert Del-Kinaban is van malaria, igy megelozesre ott senki nem szed semmit, csak kezelik ha elkapta valaki?

Ha eleget kapsz belole, akkor talan Raja Ampaton szedjetek, elotte meg csak a chloroquinet, heti egyet. Utobbinak kb nulla a mellekhatasa, es bar csak vivax ellen hat, az is tobb a semminel.

Előzmény: wanbo (5757)
wanbo Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5757

Hát, igen, itt ez ügyben nem lehet menni semmire. Tavaly nekem azt mondták, hogy el kell kapni (!) a maláriát ahhoz, hogy gyógyszert írjanak ki rá. Hihetetlen egyébként, bár már 7 év Kína után én ilyeneken már nem lepődök meg. 

Én is találkoztam néhány külföldivel idén télen, senki nem szedett semmit, de kezelési adag Malarone volt mindenkinél (nekem is van még egy dobozzal), gáz esetére. Szerintem mi is így fogunk eljárni, ez miatt az utat lemondani nem szeretném, még megpróbálok 2-3 extra dobozzal beszerezni, ha netán valaki jön ki addig Kantonba (talán lesz ilyen), és akkor igyekszünk majd védekezni a szúnyogok ellen. 

Előzmény: W.L. (5756)
W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5756

Hat erre mit mondjak?

Ez mindig relativ.

Ugye sokan nem szednek semmit es megusszak.

Viszont egy baratom Europabol frissen erkezve toltott 5 napot Raja Ampaton, es mar Sorongba visszaerve lebetegedett vele, irt is errol ide utana.

En alapbol megelozesparti vagyok vagyok, de persze ennyi idore Malarone draga, a Lariammal asszem nem merulhetsz... esetleg probaljatok kI a Doxyt? En azzal leegtem, masoknal semmi baj vele.

Ugye idealis esetben egy, hozzaerto orvossal kene megbeszelni, de arrol mar irtal tavaly, hogy ennek megkiserlese Kantonban mire vezetett. :D

Előzmény: wanbo (5755)
wanbo Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5755

Úgy, mint tavaly. Barátnőmnek néhány nap alatt megcsinálják Hanoi-ban a követségen (legalábbis idén nem problémáztak, kedvesek voltak nagyon), decemberben hazamegy megcsinálni. Én meg majd Makassar-ban érkezéskor megveszem a vízumot és hosszabítok, talán Ambonban, mint idén. 

Egyetlen problémám jelenleg a malária-gyógyszer kérdése, mert egyrészt nem szívesen szednék gyógyszert majdnem két hónapig, és nem is biztos, hogy találnék valakit, aki ki tudná nekem hozni ide (na meg 45 nap távlatlában kellene több, mint 100 tabletta kettőnkre, ami a költségek szempontjából is igen húzós.). 1 dobozzal maradt tavalyról, próbálok esetleg intézni még 1-2 dobozzal ha tudok, és akkor legalább kezelési dózis lesz nálunk. Szerinted nagy a rizikó? 

Előzmény: W.L. (5754)
W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5754

Apropo, a vizumot most hogy oldjatok meg?

Előzmény: wanbo (5753)
wanbo Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5753

Akad még néhány hely a környéken, ami kimaradt. Most télen igyekszem pótolni. Hiába, az idei 35 nap sem volt sok (sőt!), ha ennyi szuper hely van arra..

Előzmény: W.L. (5752)
W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 0 5752

Ja es a szultani palotakba se jutottatok be, ugye?

Meg kimaradt a galelai vizeses, a bunkerek... ;-)

Asszem Doirol neha van hajo Ternateba, igy talan nem kell visszamenni Tobeloba. Erre kerdezz ra ott.

Előzmény: wanbo (5750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!