Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5366

En tizen-x eve jartam ott, mar akkor turistas volt es a korall rendesen szet volt bombazva sokhelyutt.

Persze mindez relativ, Koh Phi phi-hez kepest erintetlen lehet meg mindig.

Tajkepileg nem csunya hely, de azert tavolrol sem Raja Ampat, de meg csak nem is El Nido.

Előzmény: R-U-D (5365)
R-U-D Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5365

mi a gond a togeannal?

elturistasodott és nem is olyan szép?

tényleg kivancsi vagyok, mert még változtathatok az utiterven

Előzmény: W.L. (5362)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.19 0 1 5364

Kel a nap Pápua és a Sentani tó mögött:

W.L. Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5363

Szerintem KL-bol Paluba nem tud repulni, max Makassarba.

Paluba at kell szallni valahol, legtobb kapcsolat alighanem Jakartan at lenne.

Előzmény: R-U-D (5361)
W.L. Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5362

Raja Ampathoz foghato hely nincs mashol!

Togean pl nem az. Tehat ha bejott RA, tenyleg visszamehetnetek.oda is. Vagy masfele szepsegu tengerpartokert elerhetoen ott van Belitung es Natuna, seychelli stilusu, gombolyded granitsziklas srrandokkal.  Vagy esetleg Maluku, ahol vulkanokkal es gyarmati emlekekkel egeszulnek ki a strandok.

Csak Lombokra en sokallnek bo 2 hetet, akkor mar inkabb kombinalnam Balival vagy Javaval, de egyikre sem strandokert erdes menni.

Megjegyzem szerintem osszessegeben Indoneziaba nem csak strandokert erdemes menni, sot egyenesen vetek csak azokat latni belole.

Előzmény: g4bro (5358)
R-U-D Creative Commons License 2017.03.18 -2 0 5361

KUL-ból Palu-ba tudsz repülni, onnan Ampanába, másnap reggel Togean, ez így nem is dúrva

Előzmény: R-U-D (5360)
R-U-D Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5360

Togean:

ampanának lett repülőtere (innen lehet hajóval togeanra menni pár óra alatt), szóval úgy tűnik már korántsem olyan bonyolult eljutni oda.

Előzmény: g4bro (5358)
g4bro Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5359

Egyebkent az is eszunkbe jutott, hogy Gil szigetek + Lombok es akkor nem kell rohannunk. 

g4bro Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5358

Sziasztok, iden ujra nekivagunk Indonezianak, ugy adodott, h most tudtuk foglalni a repjegyeket kicsit kesve es az egesz utazas hirtelen jott. A lenyeg, hogy aprilis 2 an ejjel erunk Kuala Lumpurba es 20-an indulunk haza. 4-5 ejszakat szeretnenk Gili Airen tolteni, szeretnenk megmaszni a Rinjanit egy ket napos tura kereteben. A tobbiben szeretnenk a tanacsotokat kerni, hogy a relativ keves idot, hogyan oszthatnank be jol. Neztem a Togean szigeteket, ugy tunt, h nagyon necces odajutni, esetleg egyszerubb de hasonlo szepsegu uticelt tudtok meg ajanlani ? Egy eve voltam Raja Ampaton es Balin, Sulawesibol szinte semmit nem lattam, szoval ha tudtok tanacsot adni, nagyon halasak lennenk. Szep partokat szeretnenk latni, nem tul kieso helyeken. Meg mindig tartozok egy beszamoloval, amire eddig nem volt ido, az elmult ev 5 hetes utjabol csak Raja Ampatot tudtam levalogatni, arrol a kepes beszamolo itt van: (most ahogy raneztem a kepekre akar ide is szivesen visszamennek, nem tudom h megeri e kapadozni az uj elmenyek utan, amikor mar lattad es tudod hol a tokeletes :)) )

https://flic.kr/s/aHskzMJDTL

tardi Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5357
mona-lisa Creative Commons License 2017.03.14 -1 0 5356

Aha értem, köszi. Nyomozok tovább a szállásoknál.

Van repcsi a szigetre, az a terv hogy a tizenórás busz + komp helyett átrepülünk direktben Medanból Weh-re.

Előzmény: W.L. (5354)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.13 -1 0 5355

Nehéz terep, de előbb-utóbb lesz, aki kedvet kap. :)

Előzmény: W.L. (5352)
W.L. Creative Commons License 2017.03.13 0 0 5354

Nem tudom, milyen minibuszt akarsz a szallassal szerveztetni, majd elvalik, tudnak-e.

Arrol sem vagyok meggyozodve, hogy lesz ejszakai jarat a tervezett szakaszokon, pl Toba-Berastagi szerintem ehhez tul rovid ut. Ketambebol Medanon at utazni Banda Acehbe nekem eleg furcsa megoldas, de vegul is talan gyorsabb mint az egyebkent rovidebb es szebb de hegyes utvonal Takegonon at.

Előzmény: mona-lisa (5353)
mona-lisa Creative Commons License 2017.03.12 -1 0 5353

sziasztok,

nagyjaból összeraktuk a Sumatrai progit

KUL -Medan- Toba tó- Berstagi, Sibayak vulkán - Ketambe, dzsungel túra - Medan - Weh merülés - KUL

mindenféle infókat találok közlekedésről de ha jól sejtem minibuszt minden GH fog tudni szervezni nekünk.

mivel több óra az út mindenhova szeretnénk kora este tovább állni a következő helyszín felé hogy reggel már ott kezdhessünk, van erre esély hogy mondjuk Tuk Tukból  du. vagy  kora este tovább menjünk Berastagiba, vagy Berastagi ból ugyan így  Ketambébe?

köszi

W.L. Creative Commons License 2017.03.11 0 1 5352

Nem bizony!

Es a forumozok kozul meglepoen kevesen jartak.arra.

Rn ha jol megy, hamarosan ujra arra jarok.

Előzmény: TGaborZ (5351)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.11 -1 1 5351

Nem hétköznapi hely! :)

TGaborZ Creative Commons License 2017.03.09 -1 0 5350

Tőlünk 2x kértek! Ezen rendesen meg is meglepődtünk... azok nem is kaptak!

Ha úgy adódna, főútszéli sofőrökkel (bérautókkal) nagyon vigyázzatok, alapból 3x-os árral indítanak, vagy még többel, és lehet, hogy utólag is próbálják felnyomni a kialkudott árat. 10-ből nyolc át akar vágni. Nem csak a túristákat, az indonéz barátaink is figyelmeztettek, ha ők mennek más tájékra, hamar rájönnek, hogy nem helybéliek és őket is ugyanúgy megpróbálják lehúzni. 

Ha Balin motort bérelsz, lehet, hogy 80k/nap rúpiáért ajánlják, de ott kell hagyni őket, utánad fog menni és max 40k-ért megkapod...

Mi irodán keresztül 3 napos úton vettünk részt, teljesen elégedettek voltunk, nem várták el a borravalót, de adtunk. Fejenként 100k-t, összesen 200k-t. 

Ebben benne volt az is, hogy friss kókuszt akartam inni, ám mivel a környéken jellemzően nem árultak, útközben megálltunk a sofőr falujában a farmjánál és megvendégelt minket a saját földjéről. Amúgy, szinte minden kérésünket figyelembe vette az utak során sőt, ahogy látta, mi érdekel minket, automatikusan vitt minket olyan helyekre, ahol volt érdekesség: vízesés, szép kilátás, stb. Remélem hasonlóan jó sofőrt kaptok ti is! :)

Ja és olyanra is gondoltak, hogy mivel pár óra autózással lerövidítettük az utunkat (Surabayából mentünk volna Balira, de meggondoltuk, mer Ijentől gyorsabban is át lehetett jutni) kifizették a kompjegyünket, szereztek sofőrt (Már Jáván a kikötőben várt minket), aki Balin vitt minket a hotelünkbe (amit még nem is tudtunk hogy pontosan hol lesz, mert a kompon foglaltam last minute) és mint kiderült nagyon korrekt áron... :)

Előzmény: Nivosus (5347)
Nivosus Creative Commons License 2017.03.09 0 0 5349

Köszönöm!

Előzmény: W.L. (5348)
W.L. Creative Commons License 2017.03.08 0 0 5348

Alapbil tenyleg nem nagyon varjak el a borravalot, legalabb is ha kozvetlenul nekik fizetsz amugy is. Mivel azonban itt az irodának fizettek elore, az ut vegen nyogodtan adhattpk a sofőrnek valamit. 10  napos ut utan mondjuk par szazezer rupiat. Tartsatok eszben, hogy a fizetesek napi 100.000 korul vannak, tehat borravalonak nem kell annyit adni nyilvan, meg ha nektek az kevesnek is tunne.

Előzmény: Nivosus (5347)
Nivosus Creative Commons License 2017.03.08 0 0 5347

Sziasztok,

Borravaló témában szeretnék segítséget kérni.

6 fős baráti csoporttal fogunk menni egy 14 napos privát körutazásra, közép/kelet Java + a végén pár nap Bali pihenés. 

Egy helyi iroda szervezte az utunkat, kb nettó 10 nap lesz amikor velünk lesz guide/sofőr és cipelnek bennünket.

Eddig ilyen esetekben, ha jól éreztük magunkat, akkor adtunk a végén valamennyi pénzt, de ezen a vidéken nem tudom hogy mi a szokás.

Amennyi infót találtam eddig, abból az jött le, hogy nem nagyon várják el a borravalót, (úgy mint pl Sri Lankán), de az összegeket elnézve vagy nagy általánosításnak vagy egyszerűen irreálisnak tűnnek.

Szerintetek a fenti paraméterekkel mi a realitás?

Köszönöm.

W.L. Creative Commons License 2017.03.08 0 0 5346

Nekem a legtobb helyen semmi gondom nem volt sem a matracokkal, sem poloskakkal. Ujjaimon megszamolhatnam azokat a szallodai szobakat, ahol tizenegynéhány ev alatt poloskakkal találkoztam, a matracokon pedig tobbbyire tiszra lepedo van.

Előzmény: víztorony (5345)
víztorony Creative Commons License 2017.03.06 -1 0 5345

Nekem nem volt gusztusom ráfeküdni ezekre a matracokra sehol. Ahol csak lehetett, a saját függőágyamban aludtam; a szúnyogháló körbevesz és megvéd az állatoktól, az esőtető pedig az esőtől. Egyre kellett figyelni: a kókusz ne pont felettem legyen. A levegő is sokkal jobban jár így, mint bent az épületben. Bónusz: kevésbé hallatszik az útitársak horkolása. 

Előzmény: W.L. (5343)
W.L. Creative Commons License 2017.03.06 0 0 5344

Par napot Javan, Surabaya vagy Yogya es Solo korul.

Előzmény: R-U-D (5340)
W.L. Creative Commons License 2017.03.06 0 0 5343

Van eleg tuti módszer.

Lehuzod a lepedőt a matrac sarkainal es ott megvizsgalod a csucskok osszehajtott reszeit. Ez a poloskak kedvenc nappali búvóhelye, itt neha megtalalhatok ők maguk, de jelenletuk eseten minimum urulekuk fekete, gombostűfej meretu pettyek formájában.

Előzmény: TGaborZ (5337)
wanbo Creative Commons License 2017.03.02 0 0 5342

Helló! 

A szigettúra nekünk is összesen 200.000-be volt (plusz kb. 15-20 ezer az üzemanyag ha jól emlékszem), 100-at fizettünk a Penginapan Duurstede tulajának a motorért, és 100-at Juliannek az idegenvezetésért, de velünk volt reggel 8-tól délután 5-ig kb, elég sok helyre eljutottunk, a végére el is fáradtunk rendesen.

Mi Nusa Laut-ot magunk intéztük, piacos hajóval mentünk (50 ezer/fő) Ameth-be. Ott ne hagyjátok ki a sznorkelt, jó sokat be kell úszni, de megéri, kb olyan, mint Bandán! 

Julian amúgy 600 ezret mondott Molanára, ha vele intézzük. Mi végül Nusa Lautról visszafelé ejtettük útba Molanát, szintén 600 ezerért, de 6-an voltunk rá és akkor ebben ugye már benne volt a Nusa Laut - Saparua út is. 

Előzmény: tardi (5341)
tardi Creative Commons License 2017.03.02 0 0 5341

Saparuán vagyunk, felvettük a kapcsolatot Juliannal, WL közreműködésével. Megbeszéltük hogy holnap elmegyünk szigettúrára, meg hogy valamikor később Nusa Lautra Molana érintésével. Árról nem nagyon tudtunk beszélni, mert nem mondott semmi konkrétat. Annyit sikerült megbeszélni, hogy a szigettúra 200000, mert két motorral megyünk. Nektek hogy volt az anyagi része? A pálinkánk nagy részét már megitta, és egy doboz ciginket már elkunyerálta :) 

Előzmény: wanbo (5338)
R-U-D Creative Commons License 2017.03.01 -2 0 5340

szerintetek a togean szgtk elott mit erdemes 4-5 nap erejeig csinalni, lehetoleg kuala lumpur és sulawesi kozott? a togeanra eleg idoigenyes eljutni ezert nagyon komplikalt helyre nem mennenk.

Előzmény: R-U-D (5339)
R-U-D Creative Commons License 2017.03.01 0 0 5339

ez szuper!

Előzmény: wanbo (5338)
wanbo Creative Commons License 2017.02.28 -2 3 5338

Sziasztok! 

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek blogom legújabb bejegyzését, amibe viszonylag sok képet betettem Malukuról. Az utóbbi időben eléggé el voltam havazva, úgyhogy egyelőre nem volt időm ismét próbálgatni ide egyesével feltölteni a képeket, így első körben itt láthat párat az, akit érdekel: 

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/9999/12/31/delkelet-azsia_utolso_felfedezetlen_terulete

TGaborZ Creative Commons License 2017.02.28 0 0 5337

Értem, köszönöm! Azt hittem, van valami tuti módszer... :)

Előzmény: tardi (5336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!