Keresés

Részletes keresés

dog07 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 296

Ennél a típusnál nincs korlátozva a winchesterméret, csak a márka.WD lehet, vagy Seagate.

Én személy szerint nem tartom egészségesnek, hogy egy winchester 8mp-ként leáll. Tehát firmware-t írja át a winchesterben. Az jó. Ezt az eszközt egy Linux alapú rendszer működteti, így nem tudom, hogy bánna a gyári winchester-beállítással. Olvastam, hogy Linuxokkal is lehet baj ilyen téren. A green típus azért lenne jó nekem, mert olvastam, hogy kevésbé melegszik, és azért az sem mellékes, hogy nagyon jó az ára.

Köszönöm, hogy megválaszoltad a kérdésem!

Előzmény: mr_ricsi (295)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.08.14 0 0 295

"Nekem utóbbi lenne jó, mivel egy asztali DVRben használnék Green winyót"

 

Ui: lehet, hogy pofára fogsz esni, mert a HDD-t szabadon csereberélni általában csak a noname asztali DVR-ekben lehet, és ott is vannak megkötések a maximális méretre, míg a márkás gyártóknál van hogy a benne lévő HDD gyárii számát jegyzi az elektronika, és csak a márkaszerviz tud másik HDD-t belerakni.

Előzmény: dog07 (293)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.08.14 0 0 294

Ez nem hiba, hanem fogyasztáscsökkentő megoldás. Némelyik oprendszer nem tudja normálisan kezelni az ilyen vinyót, ekkor kell patchelni.

Az asztali DVD éppen olyan üzem a vinyó számára, amikor jó ez a 8 mp utáni parkolás.

 

Csináltam ilyet, a HDD firmwareét írja át, és ha a gépben több WD HDD van, akkor az összeset átállítja. Azokat is, amelyek nem Green vinyók, és nincs is bennük hiba. Így akár végleg működésképtelenné válhat a más vinyó.

A mobil Green vinyókat pedig semmiképpen nem szabad patchelni. És 3.5"-osból is vannak már javított szériák, amiket szintén nem szabad patchelni.

Előzmény: dog07 (293)
dog07 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 293

A kérdésem a külső winchestereket is érinti. Lehet hallottatok már róla, hogy a WD Green winchesterek szériahibásak. Szoftveresen. Túl sűrűn(8mp használatlanság után már) leparkolják a fejet. Ez jelentősen lecsökkenti a meghajtó élettartamát. Van rá egy WD által kiadott patch, amivel ki lehet tolni ezt az időt tetszés szerintire. Azt szeretném megkérdezni, csinált-e már valaki ilyet, és csak a gépben állítja át a fejkicspást, vagy magában a winchesterben? Nekem utóbbi lenne jó, mivel egy asztali DVRben használnék Green winyót, és ott nem sok parancssor, meg patchelési lehetőség van. Köszönöm!

dog07 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 292

Üdv!

Megfordult nekem is a fejemben, hogy veszek egy nagykapacitású külső wincsit, mert kb ugyan annyi az ára mint a belsőnek.

Kicsit viszont idegenkedem a bezárt winchesterektől. Régen még plusz hűtés is volt a normálisabb rackekben, ezek meg csak be vannak zárva egy dobozba és kész.

Olvastam egy helyen, hogy a srác vett WD 1.5T-s külső winyót és 60 fok körüli a hőmérséklete, meg gyárilag tele volt szektorhibával.

A WD mindig is az egyik legkiválóbb winchestergyártó volt. Nem hiszem, hogy hibás szériát adna ki a kezéből. Múltkor láttam ilyen akciót 2terrás külső wd csak 15ezer volt. Megmondom őszintén gyanúsan olcsónak tűnt:).Kinek mi a tapasztalata úgy általában a külső winchesterek melegedésével, megbízhatósággal, és élettartammal kapcsolatban.

Mindenesetre ha winyót vennék csak és kizárólag samasung, WD, esetleg Verbatim, csak utóbbi kicsit drága viszont a Verbatim(Mitsubishi) egy legenda az én szememben:).

 

CycleRideR Creative Commons License 2011.07.29 0 0 291

Sziasztok!

 

Külső HDD beszerzését tervezem, min. 1TB-osat, de preferálnám a minél nagyobb tárhelyet egészen 2TB-ig. Már ki is néztem, melyek közül szándékozom választani:

 

A) 1TB WD 3.5" My Book Essential WDBACW0010HBK

Specifikácó: 1TB / 7200 RPM / 16MB Cahce / USB 3.0

 

B) 2TB WD 3.5" My Book Essential WDBACW0020HBK

Specifikáció: 2TB / 5400 RPM / 8MB Cache / USB 3.0

 

Alapvetően azzal kapcsolatban kérném ki a véleményetek, illetve tapasztalataitokat (legjobb lenne ha ilyen is van), hogy figyelembe véve a csatolót (USB 3.0, ugye ez nem jelent szűk keresztmetszetet adatátvitel szempontjából), gyakorlati szempontból mennyivel lenne lassúbb az ugyan nagyobb tárterületű, de "csak" 5400RPM-es és 8MB Cache-sel rendelkező HDD?

 

Tudom, nem mindegy a felhasználás célja, hozzá is tenném, hogy elsősorban: fájlok tárolására (filmek, zenék, fényképek, stb.) és ezek használatára (film nézés, zene hallgatás) szánom a vinyót.

Odáig még az is oké, hogy tárolásra bőven jó a lassab fordulatú is, de ha pl. egy fullHD filmet szándékoznék nézni róla (ez lehet a "legmegterhelőbb" ami eszembe jut, ha arra gondolok, mire szeretném használni), akkor mennyiben számít a fordulat és nem utolsó sorban a cahce mérete?

És nagy mennyiségű adat (pl. több film, nagy méretű fájlok) mozgatása esetén mennyire lehet szembetűnő a különbség?

 

Értékes válaszaitokat előre is köszönöm!

Sir Spangi Creative Commons License 2011.07.18 0 0 290

mr_ricsi , kisbetu

 

Köszönöm a segítséget, így már minden O.K.! :)

Előzmény: kisbetu (288)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.07.18 0 0 289

Ezesetben a burkolata is WD.

 

Nekem is voltak ilyen és más bosszantó kalandjaim Asus lapokkal, ezért inkább hagyom a p1c5ába az egész márkát.

Előzmény: kisbetu (288)
kisbetu Creative Commons License 2011.07.18 0 0 288

Pontosabban nem a WD-t, hanem az USB-t.

Egyik gépem nekem is olyan (ASUS P4S800), hogy ha nem bootolható pen van bedugva, akkor a boot-folyamat itt elakad.

Előzmény: mr_ricsi (287)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.07.18 0 0 287

Az alaplapi biosban vedd ki a bootsorrendből a WD-t.

Előzmény: Sir Spangi (286)
Sir Spangi Creative Commons License 2011.07.17 0 0 286

Sziasztok!

 

A napokban vásároltam egy WD Elements Desktop külső merevlemezt (1,5TB), és akadt egy kis gondom vele.

 

Ha csatlakoztatom a géphez (ASUS P4P8X alaplap), akkor bootloás közben lefagy a gép. Rögtön az elején, tehát már akkor, amikor még a meghajtókat,memóriát, stb. keresi.

 

Ha viszont lecsatlakoztatom a külső vinyót és csak akkor dugom vissza amikor már ezeken a részeken túl jut, akkor semmi gond. Teljesen normálisan folytatja a dolgát. Rendesen működik ezután a k.vinyó is.

 

A BIOS-ban már nézelődtem, de semmi olyan beállítást nem találtam ami ilyesféle lehet.

Próbáltam másik USB portba dugni is, nem segített.

 

Tudna valaki hasznos tanácsot adni a probléma megoldásásra? Nem hinném, hogy nagy gond van, de nem tudom a megoldást.

V43 1279 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 285

Lehetséges, hogy a kábel a hibás? Csak azt furcsálom, hogy miért nem szakad meg akkor a kapcsolat amikor nincs adatmozgás?

Másik USB-ba is dugtam már, nem változott semmit a helyzet.

Éppen miután beírtam ide a gondomat azután pedig több mint 6 gigát rá tudtam másolni gond nélkül, van mikor meg 1-et sem lehet...teljesen kiszámíthatatlan :-S

Előzmény: mr_ricsi (284)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 284

Ezesetben másik -lehetőleg rövidebb- kábellel, és a gépnek másik USB csatlakozójában kellene megpróbálni.

Előzmény: V43 1279 (283)
V43 1279 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 283

3,5"

Előzmény: mr_ricsi (282)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 282

Ott kellene kezdeni, hogy 2,5"-os, vagy 3,5"-os a vinyó?

Előzmény: V43 1279 (281)
V43 1279 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 281

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, ennek a megoldásában szeretném a segítségeteket kérni:

 

Van egy Verbatim külső winchesterem, kb. 1 éves darab. Egészen néhány hónappal ezelőttig, semmi baj nem volt vele, működött rendesen. Mostanában viszont azt csinálja, hogy ha adatot írok rá, akkor elveszti a kapcsolatot a géppel (természetesen ilyenkor a másolási folyamat megszakad (ha az ember áthelyez akkor részben vagy egészben el is veszhet az adat), az egészet elölről kell kezdeni, és felül kell írni), ilyenkor ki kell kapcsolni majd újra be. Mondanom sem kell, hogy ez GB-os nagyságrendű adatnál meglehetősen idegesítő jelenség, arról nem is beszélve, hogy a ráfordított idő is többszörösére nő és az adatvesztés veszélye is fennáll. Ha nagy nehezen sikerült átmásolni a dolgokat, akkor jöhet a legjobb rész az átmásolt fájlok leellenőrzése...stb...

Mostanra eljutott arra szintre a dolog, hogy egy 1-2 gigás adatot sem tudok rá tenni anélkül, hogy ne szakadna meg a kontaktus. Ami viszont meglepő, hogy ha csak be van kapcsolva és nincs rajta adatmozgás akkor semmi gond nincsen vele.

 

Mit gondoltok mi lehet a jelenség oka? Hardveres vagy szoftveres hiba? Hogyan lehetne megszüntetni?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Üdvözlettel: V43 1279

mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 280
Előzmény: sigyu (278)
sigyu Creative Commons License 2011.03.28 0 0 279

Megoldás: idegen dinamikus lemez beimportálása...

Előzmény: mr_ricsi (277)
sigyu Creative Commons License 2011.03.28 0 0 278

Most úgy is kipróbáltam valami idegen lemez, beimportáltam, de attól még nem láttam a tartalmát

Előzmény: mr_ricsi (277)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 277

Szalagkábellel az alaplapra?

Előzmény: sigyu (276)
sigyu Creative Commons License 2011.03.27 0 0 276

A problémám: adott egy ata-sata to usb átalakító kábel. Adott még egy 400-as ata wincsi (3,5"). Egy külső táp is akad. Szóval, a kábel a többi atás vincsimmel jól működik, de ezzel nem. Elvileg felismeri, hogy új merevlemez, de pl. a kezelő már nem látja a particiókat. (a méretét se) A HDD sentinel 100%-osan jónak mondja. Az asztali gép már a multé, amiben annó megformáztam és teleraktam ezzel-azzal. Ja másik átalakító-táp próbálkozás nem hozott eredményt. Tudja valaki a tutit, hogy nézhetném meg, hogy mi is va rajta?

mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.16 0 0 275

Ha a vinyót ki tudod szedni, akkor könnyen és olcsón vehetsz hozzá új házat.

pl: http://www.edigital.hu/Kulso_merevlemez_haz/Sharkoon_QuickStore_Portable_USB_25_SATA_kompakt_merevlemez_haz_szalcsiszolt_aluminium_fekete-p60757.html

 

De ha a vinyó döglött meg, ami esélyes, akkor keresztet vethetsz az adataidra.

Előzmény: ptibike (274)
ptibike Creative Commons License 2011.03.15 0 0 274

Sziasztok! Visszakeresve semmi infót nem találtam erről a típusról. A külső HDD-m (Samsunk story) nem működik. Kb 1 évig semmi probléma nem volt vele, most egyszerűen nem lehet bekapcsolni. Nem világít a lámpája és fel se búg. Érintkezési és kábeltörési probléma úgy tűnik nincs.

Így nem tudom mi legyen vele. Elég fontos tervezési dolgok vannak rajta. Létezik kábel amivel le lehet másra menteni külön, kiszedve a winchestert? Köszi

 

mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.13 0 0 273

"Van valakinek ötlete hogyan tovább?"

Pl. olvasd el a DVD lejátszó kezelési útmutatóját. Benne van, hogy csak flashdriveokat kezel.

Előzmény: ReggieHammond (272)
ReggieHammond Creative Commons License 2011.03.13 0 0 272

Sziasztok,

A segítségeteket kérném ahhoz, hogy a winchesteremet rá tudjam kötni a dvd játékosomra. Onkyio DV-SP405 dvd játékosról és Samsung 1T usb külső winchesterről van szó. Alapból NTFS-re volt formázva, úgy nem látta a dvd. Csináltam FAT32-es partíciót mellé, így sem sikerült. Most csak egy FAT32-re formázott partíció van rajta, így sem működik. A dvd látja, nem hajlandó megjeleníteni. Kifogytam az ötletekből. Van valakinek ötlete hogyan tovább? Előre is köszi. R.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.02.18 0 0 271

Én arra tippelnék, hogy a gép délihíd driverét nem raktad fel, hanem a Win7 saját driverét használod.

 

"Gondolom ez nem tesz jót neki hosszútávon."

Pont ugyanazt éli át a vinyó, mint a PC-ben használt társa a gép kikapcsolásakor.

Előzmény: IceCortez (270)
IceCortez Creative Commons License 2011.02.18 0 0 270

Szerinted mitől lehet az hogy Win7 alatt nem tudja leállítani magát a külső winyóm?

 

Régebben írtam hogy vettem egy 3,5"-os külső 1TB-os Sameszt. Én még XP-t használok, ott ha eltávolítom az eszközt akkor szépen kikapcsol pár mp után a winyó és aztán kihúzom az USB-ből, aztán a konnektroból. De Win7 alatt nem történik semmi! Vagy azt írja ki ha el akarom távolítani az eszközt hogy nem lehet, mert valami használja, vagy kiírja hogy most már biztonságosan eltávolíthatom, de akkor sem kapcsol ki a winyó. :(

Tehát csak úgy tudom "kikapcsolni" ha kihúzom az USB-ből és akkor lelövi a winyót.

 

Ötlet / javaslat?

 

Gondolom ez nem tesz jót neki hosszútávon.

Előzmény: mr_ricsi (263)
deviltaxi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 269

Köszi a segítséget !

Előzmény: mr_ricsi (268)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 268

"Thomson speedtuch 780-as routerem van amin találtam egy usb csatlakozást... szerinted működhetne ezzel?"

A te routeredet neked kell ismerni, mert pl. meg tudod nézni a kezelési útmutatóját.

De szerintem nem, mert az USB-jén keresztül csak PC-vel lehet összedugni, hogy LAN kártya nélkül is csatlakozni lehessen.

 

"Rácsatlakozok a vinyóval és egy új vezeték nélküli hálózatot hozok létre?  jól gondolom?"

RTFM!

De az új vezeték nélküli hálózat teljesen szükségtelen, feltéve, hogy már be van állítva egy hálózat.

Előzmény: deviltaxi (267)
deviltaxi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 267

Thomson speedtuch 780-as routerem van amin találtam egy usb csatlakozást... szerinted működhetne ezzel?

(Rácsatlakozni egyenlőre nem tudok mert kell hozzá kábelt szereznem.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!