Keresés

Részletes keresés

alatau Creative Commons License 2018.02.07 0 0 3585

Nem az a baj, hogy rendszám kell, meg vizsgáztatni kell, mert az valahol érthető. A baj az, hogy mennyibe kerül! Így gyakorlatilag lehetetlen gazdaságosan megoldani bizonyos feladatokat, mert többe kerül a madzag, mint a malac. Ez így versenyhátrány az olyan országok termelőivel szemben, ahol másképp állnak hozzá.

Előzmény: kavicsos64 (3584)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 3584

A végén még a biciklire is lesz rendszám !

Előzmény: alatau (3583)
alatau Creative Commons License 2018.02.06 0 0 3583

Az mindegy. A törvény szerint ami alkalmas rendeltetésszerűen szállításra, az pótkocsi, márpedig ez alkalmas bála szállításra. 3500 kg megengedett össztömeg felett pedig légfék is kell.

Így került a szórásba a szervestrágyaszóró is. Mivel a trágyát elvileg szállítani is lehet vele, már arra is kell rendszám.

Előzmény: kavicsos64 (3581)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 3582

Hamszter alvázból vagy szerves trágyaszóróból lehetne jól építkezni ! Nagyon jó !

Előzmény: alatau (3580)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 3581

De ez miért nem lehet nálunk ! Ez nem pótkocsi ! Nincs rakfelülete klasszikus formában !

Előzmény: alatau (3580)
alatau Creative Commons License 2018.02.06 0 0 3580

Hát ez az! Náluk is lehet, akkor nálunk miért nem?

 

Most a leginkább reális alternatívának az látszik, hogy csinálok egy műbizonylatos cserefelépítményt az EB-re és azzal leműszakiztatom cserefelépítményes pótkocsinak. Még így is olcsóbb lenne, mint egy bálahordó pótkocsit venni és fenntartani évi 100 báláért.

 

Nekem most valami ilyesmi jár az eszemben:

 

https://www.youtube.com/watch?v=znxbOPlcepc&index=294&list=WL&t=27s

 

Annyi, hogy lánc helyett inkább valami munkahengeres megoldással tolnám hátra a bálákat.

Előzmény: kavicsos64 (3579)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 3579
kavicsos64 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3578

Ezeket én tudom olyan autókkal is jártam amin menet közben lehetett a gumikat le ill felpumpálni ! Ha jól emlékszem 0,5 bár nyomással 40km volt a felső határ ! Lapos gumival sokkal kevésbé süllyedt a sáros terepen a kerék vigyáztam is sokáig a kerékfúvató rendszer épségére ,de a szerelők ledobálták róla és lassan ezek a jó dolgok kikoptak ! Az MTZ-kel is alacsony nyomáson jártam de ha meglátták felfújtatták velem 2 bárra ,de gonosz voltam amikor kimentem melózni vele volt nálam nyomásmérő és leengedtem 1 bárra ,meg 0,8-9-re ! De nem engedték hogy alacsony nyomáson járjunk mert a gumi kitörik !

Előzmény: alatau (3577)
alatau Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3577

Fasza videó a keréknyomás jelentőségéről:

 

https://www.youtube.com/watch?v=cXI3ha4cVYw

 

Azonos technika és tengelyterhelés mellett az alacsonyabb nyomás hatását vizsgálják a talajtömörödésre, a vízvezetőképességre, a vonóerőigényre ... stb.

kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3576

Spc- t lehetne adoptálni egy házi építésnél ! Valamelyik fajta vetőgépnek a csoroszjája egyik fele műanyagból van ! Az jó volna vetőtárcsának !

Előzmény: alatau (3575)
alatau Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3575

Mikor lent voltam "tanulmányúton" mutattak többfélét nekem is. Pont pneumatikust nem láttam még élőben, de tele van vele a net:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sikWhEgCBNE

 

Nekem mondjuk ez a fajta tetszik valamiért:

https://www.youtube.com/watch?v=TOVfyttLnh4

 

https://www.youtube.com/watch?v=BAGbGW0280Y

Előzmény: kavicsos64 (3573)
triplaharom Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3574

A levegős úgy működik mint az SPC vetőgép, csak nagyobb méretűek a tárcsái.

Ennek nagy hátrána hogy elég pontosan köll osztályozni a gerizdöket méret szerint, mert a nehezebbekhöz nagyobb vákum szükségös.

Előzmény: triplaharom (3572)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3573

Nézd csak a 333-as mi ir, mindenféle gép létezik amivel fokhagymát lehet vetni !

Előzmény: alatau (3571)
triplaharom Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3572

Van itt azokból több fajta is. A láncoson belül van a kanalas és a dobozos, valamint a pneumatikus tárcsás. 

Előzmény: kavicsos64 (3570)
alatau Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3571

Az a Tiba Gyula féle gép lehetett. Mi is azzal rakjuk az őszit.

Előzmény: kavicsos64 (3570)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3570

Makó körül valami vetőgéppel ültették ! Hasonló gép lehetett mint a burgonyavetőgép ! Sajnos nem néztem meg milyen volt a technikai megoldása !

Előzmény: alatau (3569)
alatau Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3569

A fejlettebb gépeknél nem csak a kényelem a cél. Persze az is fontos, de a lényeg az, hogy ha a helyükön alkalmazzák őket, akkor hatékonyabban dolgoznak. Kevesebb emberi munkával és anyagi ráfordítással több, jobb, egységesebb minőségű végterméket állítanak elő.

 

A hansúly azon van, hogy a "helyükön alkalmazzák őket", mert nekem pl. semmi komoly előnyöm nem származna abból, ha az 50-est lecserélném egy 100 lovas JD-re, viszont a gatyám is rámenne. Ha viszont a fokhagymát nem kézzel rakatom el, hanem egy modern pneumatikus géppel, akkor azzal nem csak munkadíjat spórolok meg, de szerintem a munka minősége is jobb lenne, mert itt felénk 1000 Ft-os órabérért sem hajlandóak már az emberek tisztességes munkát végezni.

 

A megfizethetőség is relatív. Hollandiában azért dolgoznak a legnagyobb, legdrágább, legütőképesebb gépekkel, mert elaprózottak a parcellák, ezért a gazdák többsége csak a legszükségesebb gépeket veszi meg, amit lehet bérvállalkozóval csináltatnak. Igaz, így meg kell fizetniük annak a munkadíját és a hasznát is, de összességében még így is jobban jönnek ki, mint az a gazda, aki nálunk 100 hektárra új kombájnt vesz. Ráadásul így sokkal rugalmasabban tudnak alkalmazkodni a piachoz. Nincs bekorlátozva a gépparkja által. Ha új növényt akar termeszteni egyszerűen másik gépet hív ki a földjére, aztán ha valami nem tetszik neki, bármikor visszaválthat a régire. Nálunk ez még nem reális forgatókönyv, de szerintem jó az irány.

Előzmény: kavicsos64 (3567)
alatau Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3568

Abba, hogy mi a baj a támogatási rendszerrel ne menjünk bele, mert órákig tudnék róla írni, és a végén elég rossz lenne a kedvem. Annyit csak, hogy szerintem már most nagyon súlyos negatív következményei vannak az agrárium egészére nézve.

Előzmény: ötbites stihles ziles (3566)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3567

A modern gép és munkaeszköz kényelmes de eszméletlenül drága ! Egy 100 hektáron gazdálkodó sosem lesz képes megfizetni vagy kitermelni !

Előzmény: ötbites stihles ziles (3566)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2018.01.30 0 1 3566

Van olyan,hogy legdrágább és legértékesebb a munkaerő,az ember-és ezért is próbálnak minél inkább gépesiteni.Pont az emberi értékek védelmében,megörzésében találják ki a kényelmi dolgokat,szervokat,klimát,stb...Aztán van ugy,hogy nem annyira lényeges az emberi érték,de fontos a hozzáadott emberi tudás-meg persze,van ahol semmi sem fontos,csak készüljön a munka...

Minden irányzatra épitenek megfelelő gépet-kinek mi kell-mit akar használni-mire futja.Egy primitivre tervezett,kissé elmaradott tipust nehogy már arányositsunk egy full extrás csucsmodellel-mert nem ugyanaz a cél,az irányzat-és ennek megfelelően az ára és egyébb dolog sem.Mindennek a helyén van a "helye"és ugy is kell kezelni,akkor minden okés.A számitógép,meg a fejlett hidraulikus,elektronikus rendszerek pont az emberi tényező miatt is kerűlnek egyre inkább előtérbe.Csökkentik a szükséges munkaerőt,és a meglévőt is jobban kimélik.Viszont ennek ára van-azt ki is kell gazdálkodni.Ja,csak ez nem ugy működik,hanem ilyen-olyan támogatásokkal"művi,politikai"okokkal és módon.Tehát nem az egészséges,piaci,demográfiai,gépészeti viszonyok-arányok határozzák meg a dolgok menetét,hanem egy mesterségesen gerjesztett,művi történet.Ez még esetleg visszaüthet...

Előzmény: alatau (3565)
alatau Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3565

Más világ van, más gépek kellenek!

 

Drágább a munkaerő, igényesebbek a vevők, kifinomultabbak a gépek, és most már van számítógép is. Valószínűleg nem lesznek olyan tartósak, de azért egy Ferrari futura palántázó gép például kevesebb emberrel nagyságrendekkel többet tud, mint egy régi flexibilis tárcsás gép.

Előzmény: kavicsos64 (3564)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.29 -1 0 3564

Régen sokkal ötletesebbek voltak a gépek ,most már túl bonyolult minden !

Előzmény: alatau (3563)
alatau Creative Commons License 2018.01.29 0 0 3563

És a nagy lánc súlya megoldja a feszítést is. Látod erre nem is gondoltam!

Előzmény: kavicsos64 (3562)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.29 -1 0 3562

A nagy laza lánc enged annyit hogy felemelje a munkagépet ! Ötletes nagyon !

Előzmény: alatau (3561)
alatau Creative Commons License 2018.01.28 0 0 3561

Hoppá!

 

Megtaláltam a hátsó kerékről lánccal hajtott műtrágyaszórót 08:05 -nél!

 

https://www.youtube.com/watch?v=mDpSyjwzVMI&list=WL

kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 3560

Teljesen igazat adok ! Írtam már a tavaszi szántás elmunkálással kapcsolatban, az istennek se tudom rávenni a környékemet ne a tárcsa legyen az eszköz ! Minden talajt tönkre tesznek vele ,kiszárítják, meggyúrják ! A fejben van a hiba ! Változást elérni kínkeserves ,de a költségeket már tudják számolni érdekes módon !

Előzmény: alatau (3559)
alatau Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 3559

Én inkább úgy mondanám, hogy van lóvé, mert újítanak. Nekünk is lehetne több lóvénk, csak ahhoz ész is kéne.

 

Látod a hideglevegős szénás technológiát is lecseréltük egy primitívebbre, csak mert máshol is úgy csinálják, ezzel egy csomó tápanyagot (ami ugye rengeteg pénz) "lehúzunk a WC-n". Anno nálunk dolgozták ki a szemcsézett szerves trágya gyártás technológiáját. Nem kellett a kutyának se. Most, hogy a németek újra felfedezték maguknak, jó pénzért behozzák, így már kell. Minden megyében a talajvédelmi osztály raktárában a hetvenes évek óta mázsaszám hevernek az üzemi talajtérképek (ahol még nem tüzelték el), amik szakértő kezekben többet érnének, mint annyi arany, és amihez hasonlót az USA-ban csak mostanában próbálnak csinálni. Nálunk ha kérnéd azt sem értenék mit akarsz, mert már az ottani dolgozók sem tudnak róla. De sorolhatnám a példákat hosszan.

 

Nálunk valahogy allergiásak az emberek az újításokra, csak akkor hajlandóak foglalkozni vele, ha már valahol elavult.

Előzmény: kavicsos64 (3558)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 3558

Van lóvé az újitásokra !

Előzmény: alatau (3557)
alatau Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 3557

Nem hülyék az amcsik!

Előzmény: kavicsos64 (3556)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 3556

Értem a Có nehéz gáz és ott marad a tetején mint gázpárna ! Ügyes !

Előzmény: alatau (3555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!