Keresés

Részletes keresés

Hehe164 Creative Commons License 2022.04.09 0 0 1765

Tedd át máshova.

Előzmény: szicsu1007 (1764)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.04.09 0 0 1764

Szép napot! (Régen jártam itt:-)))

Egy Paradox riasztórendszer került telepítésre a házamban. A képen a konyhai mozgásérzékelő látszik (az "A" pontban felszerelve).

A konyha ablaktól (ami a képen a "hátam mögött" van) úgy át tudok sétálni az előszobába, hogy "nem lát meg" az érzékelő (az ajtó takarja!).

Netán magam is át tudnám helyezni egy ennél "jobb" helyzetbe(???) (pl. az óra túloldalára), vagy hagyjam a fenébe - hiszen ha a betörő bemászik a befeszített ablakon, két eset lehet (talán):

1. Jobbrább lép a konyhában és máris van érzékelés.

2. Kisétál az előszobába, de ott azonnal működik egy másik mozgásérzékelő.

 

Mi a véleményetek? Hagyhatom így?

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.03.08 0 0 1763

Ha tudna email-t is küldeni, akkor a gyártó téged nem tudna rákényszeríteni egy mobilalkalmazás feltelepítésére.  Amely mobilalkalmazás adatokat gyűjt rólad, pl folyamatosan figyeli a GPS adataidat, és ezeket az információkat folyamatosan továbbítja a nyitásérzékelő gyártó fő anyagi támogatójának (pl valamelyik titkoszolgálatnak).

De értesíts, ha esetleg találsz olyan okosotthon kezelő mobilalkalmazást,  amelyik a műkődééhez nem ragaszkodik a GPS adataidhoz, az ismerőseid listájához/adataihoz (kontakt lista nevekkel, telefonszámokkal, email címek, stb), a beérkező SMS-ekhez (banki műveletek, számlaegyenlegek), a telefonodban eltárolt wifi jelszavak, stb. stb. pedig ezek közül egyik adatra sincs szükség egy okosotthon kezeléséhez, de a mobilalkalmazások mégis ragaszkodnak hozzá érdekes módon.

Előzmény: Wathmon Drophar Espardo (1761)
Hehe164 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 1762

Emilt nem fog küldeni.

Értesítést többfajta tud küldeni, tipikusan a melléadott alkalmazásból/ra.

Például ez.

 

Rendszeres elemcsere persze mindhez szükséges.

Előzmény: Wathmon Drophar Espardo (1761)
Wathmon Drophar Espardo Creative Commons License 2022.02.12 0 0 1761

Egy kérdésem lenne:

Lehetne olyan nyitásérzékelőt vásárolni, ami a nyitásra automatikusan e-mailt küld?

Lehetne egyszerű változata, mert nem vagyok elektrotechnikus.

szicsu1007 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 1760

Jó estét!

OFF

Nem tűntem el, csak volt egy kis gond:-((

ON

Mindenkinek köszönöm a segítséget, amit DigiCam P05 kamerám telepítéséhez adtak.

A kamera patch (UTP) kábellel csatlakozik a  routeremhez.

 A mozgásérzékelés szemlátomást működik, elkészül a felvétel a 128 GB-os SD-re.

A mobilomon visszamenőleg meg tudom nézni a felvételeket, és le is tudom tölteni a mobilra.

A kamera remote állítgatható (FÜGGŐLEGESEN ÉS VÍZSZINTESEN).

 

cowax Creative Commons License 2021.12.30 0 0 1759

Sziasztok, szeretném kérni a segítségetek az alábbiak megoldásához. 

 

 

Paradox EVO HD + PCS250G (G01-v.4) Soros kábelen csatlakoztatva. Csupán annyit szeretnék elérni, hogy SMS -en keresztül tudjak riasztani és kapjak értesítést.

 

A GPRS modul -on minden visszajelző led rendben. Telekom SIM, Mobilnettel.

 

A modul SMS -en programozva, APN beállítást fogad, IP címet kap, STATUS ill IP lekérdező üzenetre válaszol. Panelen SMS számok és a hozzá tartozó parameterek beállítva. Maga a riasztórendszer tökéletesen múködik.

 

Riasztáskor látszik, hogy hogy a panel kommunikál a GPRS modullal (ledek villognak), de üzenetet nem küld és SMS-en keresztul nem fogad riasztást sem.

 

Mi lehet a probléma?

 

Előre is nagyon köszönök mindennemű segítséget.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.13 0 0 1758

"nevezhetjük úgy is, hogy a gyártó rákényszerít a felhő használatára."

 

Ugyanezen ok miatt bukott óriásit az információ-biztonsági tesztemen a Paradox IP150 modulja is:

a modul szolgáltatásainak 90 százalékához valójában nincs senmi szükség internet kapcsolatra,  a gyártó valami miatt mégis úgy írta meg a szoftverét, hogy a modul szolgáltatásainak túlnyomó részét kizárólag az ő felhő szolgáltatásán keresztül lehessen elérni. Magyarul a Paradox rákényszerít arra, hogy a riasztómat "kiengedjem a nyílt internetre", az IP150 olyan felhasználást nem tsz lehetővé, ami kizárólag egy zárt (=biztonságos) belső hálózaton zajlik.

Ez a "összekötöm a riasztómat/kamerámat az internettel" persze sokak szemében nem veszélyes, de ezek a sokak valószínűleg nem ismerik az ebben rejlő potenciális veszélyeket :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1757)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.11 0 0 1757

"Ha PC-ről felkeresem a www.ucloudcam.com weboldalt, ... Ez tekinthető böngészős bejáratnak?"

 

Ha böngészővel látod a kamera képét, akkor böngészős bejárat, de NEM közvetlen kapcsolat, tehát a számítógéped a gyártó "felhő" szolgáltatásának közvetítésével  beszélget a kameráddal, még akkor is, ha otthon vagy öt méterre a kamerádtól, akkor is egy (pl.kínai?) szerveren keresztül megy át minden. Ha ennek az útvonalnak nincs alternatívája, azt nevezhetjük úgy is, hogy a gyártó rákényszerít a felhő használatára.

Ezen adat-útvonal hátrányai:

- ha minden a felhőn keresztül megy, az lassabb, mint a közvetlen kapcsolat, plusz pazarolja az internet sávszélességet olyankor is, amikor nem lenne szükség rá

- ha szünetel otthon az internet szolgáltatás, akkor nem láthatod a kamerádat, hiába van tőled öt méterre

- amíg a kamerea gyártójának felhőszolgáltatása szünetel, addig nem láthatod a kamerádat

- ha a kamera gyártója megszűnik (nem tartja fenn tovább a felhőszolgálttást), dobhatod a szemétbe a kamerádat

A "kizárolag" felhő-kapcsolat előnyei:

- a kamera gyártója olcsóbban megúszta a szoftverfejlesztést (mondjuk kameránként 10 forinttal :)

- a kamerád képe napi 24 órában elérhető a kínai szerverről, tehát a kínai titkosszolgálat bármikor ránézhet a kutyaóladra :)

Előzmény: szicsu1007 (1756)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1756

Ha PC-ről felkeresem a www.ucloudcam.com weboldalt, akkor oda be kell ütnöm a korábban mobilon regisztrált adataimat (email és jelszó), és máris nézhetem a kamerám által mutatott képet. A lehetséges beállítások kissé szűkösebbek, mint mobilról, de szép nagy képet látok a monitoron éjszaka is (most éppen távolról). Tudom forgatni föggőlegesen és vízszintesen is.

 

Ez tekinthető böngészős bejáratnak?

 

Ez a felvétel ma (20211110) készült 20:20-kor (még nem állítottam át a Londoni időt:-)).

(Gyűlik a falevél a csatornában:-) )

 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1752)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1755

OK

 

Előzmény: Hehe164 (1753)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1754

"olyan is lehetséges, hogy  a böngészős elérés nem azon a (szokásos) porton történik, ami minden böngészőprogram alapértelmezése, de ez elég nagy butaság lenne a gyártó részéről"

 

Ez némi magyarázatra szorulhat:

minden IP címmel rendelkező készüléknek 65536 db adatforgalmi "bejárata" lehet. A böngészők alapértelmezésben mindig a 80-as sorszámú "kapun" kopogtatnak, ezért a kamerák szoftvereit úgy írják, hogy alapértelmezettben a 80-as kaput tartsák nyitva a gazdi számára. De ha a te kamerádét úgy csinálták, hogy pl a 81-es legyen nyitva, akkor a böngésződ nem lát semmit a kamerából, hiszen ő a 80-as kapun kopogtat :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1751)
Hehe164 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1753

"alapértelmezett átjáró

default gateway"

 

Ez ugyanaz.

 

A többi routerfüggő.

 

Előzmény: szicsu1007 (1750)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1752

Olyan is előfordulhat, hogy a kamerád böngészős bejáratát valahol a mobilalkalmazásban kell engedélyezni/bekapcsolni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1751)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1751

"A fentiek nekem azt súgják, hogy az Unknown az maga a kamera"

 

Elméletileg lehetséges olyan IP kamera, amit nem lehet böngészővel (is) elérni (csak mobilalkalmazással), habár én még nem láttam ilyen kamerát.

Elméletileg olyan is lehetséges, hogy  a böngészős elérés nem azon a (szokásos) porton történik, ami minden böngészőprogram alapértelmezése, de ez elég nagy butaság lenne a gyártó részéről.

Jó lenne egy részletes technikai leírás erről a kameráról, mert valószínűleg ott van benne minden.

A példa kedvvért itt van egy másik kamera (nem a tiedé!!!!) hálózati csatlakozási leírása, komoly gyártó efféle leírásokat biztosít az ügyfelei számára: https://www.vagyonvedelem2000.hu/images/stories/virtuemart/product/d/hikvision_ip_kameram_aktivalas.pdf

 

"Ezt nem értem:-(( A MAC address nem OUI vendor vagy manufacturer azonosítására való??"

 

A MAC címeknek 281 TRILLIÓ lehetséges variációja van, azért ilyen sok, hogy a Föld bolygón előforduló összes hálózati eszköznek saját egyedi címe lehessen. Ha egy gyártó bármilyen (vezetékes/wifi/bluetooth/stb) hálózati eszközt szeretne gyártani, akkor a MAC címek felett rendelkező szervezettől igényel pár millió MAC címet és ezeket adja sorban a termékeinek. Mivel ezt az igénylést feljegyzik, ezért a MAC cím pl a hálózati modul gyártójának azonosítására (is) alkalmas, ami lehet egy komplett készülék, de lehet csak egy pici hálózati chip egy egész más gyártójú készülékbe beépítve (pl egy Realtek hálózati modul egy Dell számítógépben).

Előzmény: szicsu1007 (1749)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1750

Egy kicsit visszaolvastam...

 

Az már a TP-Link ökörsége hogy a DHCP címek között látszik a WiFi átjáró címe.

 

Ezt a kijelentést mire alapoztad? Nem emlékszem, hogy láttam volna olyan DHCP listát, amelyik magát a wifi átjáró (ugye default Gateway?) címét tartalmazta volna (ami nálam 192.168.0.1 -  sőt másoknál is láttam ezt a router IP címet;

 

Hihetem-e azt, hogy az alábbi terminológiák mind-mind ugyanazt az IP címet "takarják"? Pl. az előbb említett IP címet...

 

alapértelmezett átjáró

default gateway

router IP cím

DHCP server

 

A változatosság egyrészt nyelvi eltérés (magyar vagy angol), másrészt megközelítés kérdése lehet (Windowsos felület vagy ipconfig /all a DOSban vagy Powershellben).

 

Lehet, hogy a fent leírtak mind baromság:-(( De kérlek nézzétek el nekem, mert most kóstolgatom ezt az egész dolgot:-)))

És ha hülyeséget írtam, szívesen várok jó (helyesbítő) válaszokat!

Előzmény: Hehe164 (1739)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1749

Ez egy jó kísérlet volt!:-)

Ha kihúzom a kamera patch kábelét a routerből, majd a routert resetelem 8-10 másodpercre (van rajta egy KI-BE kapcsoló gomb!), akkor az Unknown sor eltűnik a DHCP listából (persze a routernek előbb magához kellett térnie!).

Ha most visszadugtam a kamera patch kábelét a routerbe, akkor az Unknown sor szinte azonnal megjelent.

A fentiek nekem azt súgják, hogy az Unknown az maga a kamera, másrészt hogy nem WiFisen csatlakozik a routerhez, hanem a patch kábellel.

 

Ezek után játszottam még a kamera Powerrel meg közben router KI-BE, de semmi újdonságot nem fedeztem fel. Az Unknown sor csak akkor létezik, ha Power ON és patch kábel bedugva.

Akár Power ki, akár patch kábel kihúzva, az Unknown sor eltűnik a listából (ehhez persze router KI-BE kapcsolás kell - lehet, hogy Refresh is elég lett volna(?).

 

ez a MAC cím ez kimondottan wifi kliensekre vonatkozik

 

Ezt nem értem:-(( A MAC address nem OUI vendor vagy manufacturer azonosítására való??

Pl. nyakoncsíptem néhány asztali PC alaplapját, sőt a routeremet is MAC address alapján.

 

Az Unknown valóban mindig később kér/kap IP címet, mint a PC (lustább:-))). Ezzel nem tudtam mit kezdeni...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1747)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1748

OkosTV-m nincs, és gyanítom, hogy a családtagok mobilján kívül semmi nem kér IP címet a DHCP-től (no és persze a vezetékes asztali PC - ő mindig ott van a Listában).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1746)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.09 0 0 1747

"Kihúztam a kamera patch kábelét a routerből. Újabb frissítések után (Refresh) még két óra múlva is látszott ez az "Unknown" a DHCP  Listben."

 

1: ellenpróba: kihúzott kamera kábel mellett áramalanítod  a routert pár másodpercre, és utána megnézed a DHCP lértát.

2: a kísérletet úgy végzed el, hogy áramtalanítod magát a kamerát (kihúzod a tápját). Mert ez a MAC cím ez kimondottan wifi kiensekre vonatkozik, tehát elképzelhető, hogy a kamerád wifivel csatlakozik a routeredre és csak röhög azon, amikor te a kábelét húzogatod :)

 

Érdekesség: a listában a Lease time oszlop szerint az "Unknown" készülék a számítógépedhez képest 3 perccel később kért/kapott IP címet a routertől. Ez is segíthet a nyomozásban.

Előzmény: szicsu1007 (1745)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.09 0 0 1746

Ebben a listában (DHCP kliensek listája) csak azok a készülékek vannak, amelyeknek a router adja ki az IP címet.  Elméletileg a kamerád automatikusan beállíthat magának olyan IP címet is, amit nem a router adott neki (ez hálózati szempontból egy picit rizikós játék, de technikailag megvalósítható), ekkor az ő címe nem is jelenik meg eben a listában.

Az is lehet, hogy a kamera leírásában szépen le van írva valami olyasmi, hogy "a helyi hálózaton a kamera mindig megpróbálja felvenni a .201-es IP címet, ha ez foglalt, akkor a .202-est..."

 

"még két óra múlva is látszott ez az "Unknown" a DHCP  Listben."

 

Te tudod, hogy

- milyen készülékek lehetnek nálad még (valószínűleg wifi-vel) rácsatlakozva a routeredre, a lehetőségek száma ma már óriási: okosTV, okosdugalj, okostelefon, okosporszívó, okosvillanykörte, okosakármi és okosbárni

- és ezen termékek közül melyiknek lehet akkora bunkó a gyártója, hogy az általa gyártott készülék az internetre felcsatlakozáskor nem árulja el a nevét (mondjuk ha ez az "Unknown" ez egy lehallgató készülék, akkor érthető a dolog :)

 

 

Előzmény: szicsu1007 (1745)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 1745

Kihúztam a kamera patch kábelét a routerből. Újabb frissítések után (Refresh) még két óra múlva is látszott ez az "Unknown" a DHCP  Listben.

Visszadugtam (azóta se kép, se hang!; Power ki-be, Reset, patch ki-be...)

 

A MAC címe alapján (A4-7D-9F) egy Shenzhen (Sencsen) nevű kínai városra utal (a cég neve nem pontos, de a kamera címkéjén is szerepel ez a város).

 

  

 

Az már csak tréfa, hogy a Huawei mobiltelefonom cégközpontja Sencsenben van :-)))

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1744)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.05 0 0 1744

Teljesen jó megoldás. A kábel kihúzásakor eltűnik a kamera a listából, visszadugása után (legkésőbb néhány másodperccel) megjelenik.

De vigyázz, mert a legtöbb router nem írja ki a képernyődre a változásokat automatikusan, minden változtatás után kattints a képernyődön a "lista frissítése" (vagy hasonló értelmű) gombra.

Előzmény: szicsu1007 (1742)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 1743

Pontosabban a kamera patch kábelét húzom ki, és akkor nézem meg a DHCP listát...

Előzmény: szicsu1007 (1742)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 1742

Mi lenne, ha kihúznám az Unknown patch kábelét a routerből, és akkor nézném meg a DHCP listát?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1741)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.04 0 0 1741

Most megnézetd az Unknown jelenlegi IP címét, de fogadjunk, hogy most meg nem néztél rá böngészővel hogy ez-e a kamera. Megvárod amíg az Unknown ismét más cínre költözik, és akkor majd újra megállapítod, hogy "a 100-as IP címen nincs semmi" :) Az aktuális IP cím megnézése és a böngészővel oda belépési kísérlet között maximum ö perc teljen el, ne öt nap :)

Előzmény: szicsu1007 (1740)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 1740

Igen, a két IP cím helyet cserélt:

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1738)
Hehe164 Creative Commons License 2021.11.03 0 0 1739

Kettő címe van az alapértelmezett átjárónak egy WiFi routeren.

Az egyik cím a vezetékes, a másik a WiFi hálózati.

Az már a TP-Link ökörsége hogy a DHCP címek között látszik a WiFi átjáró címe.

1ms pinget kizárólag a router>gép viszonyban lehet produkálni. 

Előzmény: szicsu1007 (1737)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.11.02 0 0 1738

"Megkíséreltem belépni az Otthoni PC-ről böngészővel (Firefox) a 192.168.0.101 kamera IP címre."

 

Előtte ellenőrizd le, hogy az "Unknown" nevű készülék azóta nem költözött-e át egy másik IP címre. Mert lehet, hogy most már a 103-ason vagy a 105-ösön van, ebben az esetben hiába is kopogtatsz a 101-es ajtón :)

https://img.index.hu/imgfrm/3/1/0/4/THM_0016833104.jpg

Előzmény: szicsu1007 (1735)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.02 0 0 1737

Ha az Alapértelmezett átjáró = Default Gateway, akkor én azt látom, hogy az Ipconfig /all ezen a soron a 192.168.0.1 IP címet adja. Böngészőbe ezt beírva bejutok a TP-LINK routerem kezelő felületébe.

 

A routerben a DHCP szekció Unknown jelzéssel titulálta a 192.168.0.101 IP címet. Erről vélelmeztem, hogy ez a kamera IP címe, ahogy Te is írtad a 1720 HSZ-ben.

Előzmény: Hehe164 (1736)
Hehe164 Creative Commons License 2021.11.02 0 0 1736

Leírtam neked hogy az nem a kamera.

Az az alapértelmezett átjáró lesz.

Arra pedig nem lehet csatlakozni.

Előzmény: szicsu1007 (1735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!