Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 470

Mester munka ! nekem a garázkapum csukódott rá a kocsi oldalára miközben kiálltam és meghúzta rendesen ( kicsit a fém is behorpadt ).

En nem voltam annyira bátor hogy a gariban tüntessem el a karcokat, meg egy jó polir is több ezer folint, meg kell némi vizes csiszolás is stb..

Na az a lényeg találtam egy srácot aki 2000 ft eltüntette amit lehetett polirral ! fiatal srác autó fényezőnél tanulnt és ő volt az egyetlen aki csinál 1 elem polirozást is. Nem azzal állt elő hogy csak az egész autót válalja be ! az egész autót 11-12 e ft csinálná meg ami kb 6-7 óra ! Házhoz is megy elvileg ! de itt a web oldala http://www.auto-polirozas.fw.hu/  !

666Forester Creative Commons License 2011.10.26 0 0 469

Nah, akkor memento a makeup-ról...

 

Auchan 590Ft (gyalázat! a lehúzós rossebit) fekete festék... aztán persze lehet hogy lepereg...majd az idő eldönti. De most már felkentem több mint 1 hónapja. Azóta kapott forró nyári hőséget (igen, lévén memento, ilyen szeptemberünk volt) és a múlt héten fagyot is. Még köszöni jól van... és nem... az eső sem mosta le :)

 

5 óra meló az autón... ajtócsapkodás, kavics(gigabogár)felverődés, csúnya húzás nyomok a bal lökösön és kerékíven, a tükör is kaphatott valamit ebből... meg egy űber ronda szántás hátul... nah ezek látszottak már szépen 5 méterről az autón. Festés után csak a legynagyobb beavatkozások látszanak - a kicsik teljesen eltűntek - kb. 1 méterről, ha úgy esik a fény... és tudod mit kell nézni. Plusz ha netán eladáson gondolkodom a jövőben nem kell magyarázkodni a rétegvastagság miatt, hiszen minden elem maradt az eredeti. A ló is láthatja hogy csak a karcok lettek festve. Azt ha az új gazdi akarja mehet a fényezőhöz.

 

Sok a duma... nekünk a bizonyíték kell... íme néhány példa:

 

Daytona Creative Commons License 2011.10.26 0 0 468

Hogy felpezsdült itt az élet! :)

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 467

Többnyire indulás és fékezésnel szokott felépni ez a kis gond, vagyis nálam. Főleg az anyósülésnél mivel a vezető kicsit támaszkodik a kormányon igy nem rézni annyira.

http://www.mdracing.co.uk/archive/howto9.asp

Daytona Creative Commons License 2011.10.26 0 0 466

Nálam akkor lehet érezni, ha előre-hátra csúszkálok az ülésben, néha az ülés is jön a popómmal. :) Persze nem kell nagy mouzgásokra gondolni, egy-két milliméter lehet csak. Tényleg inkább afféle lötyögés.

Előzmény: 666Forester (465)
666Forester Creative Commons License 2011.10.26 0 0 465

Jól begyakoroltad a képlinkelést :)

 

Ezek a videók szuperek ! Látszik hogy műszakilag alulfejlett félmajmoknak készült, így még én is megértem. Főleg az a rész tetszik ahol a pasi fél percig nyugtatja a gyengébb idegzetű amőbákat, hogy azzal hogy kikapták az ülést és ott fekszik döglötten szétbelezve, még nem csináltak semmi helyrehozhatatlan kárt :) - bár az nem jött le az ülest hogyan kapta ki, de gondolom az is csavarokkal van a padlóra rögzítve (mármint a sín)

 

Ez a lötyögés állóhelyzetben rángatva is érezhető vagy csak ha ráülünk a pehely súlyunkal és 2esben nyomjuk neki 5000ig?

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 464

Sajnos ez úgy nez ki hogy tipus hiba ! elvileg el van kopva az ülesben egy kis müanyag betét ! van rá megoldás csak még nem találtam senkit aki megcsinálná ! vagyis van egy ismerösöm akinek ugyen ez a baja es tavasszal megcsinálja az övén es majd az enyémen és igy a többi z3 bmw tulajdonosnak is szerintem! :) a sufni megoldáskéne azt csináltam hogy egy csö szigetelőt ( az a szürke szivacs félét ) tettem az ülés mögé , és rátoltam az üles hogy kicsit megfeszüljön és igy nem lötyög ,de egy nagyobb vastagabb szivacs is megteszi, csak vastag legyen és kicsit keményebb ! de itt van 1-2 viedó a hibáról és a javitásáról !

Daytona Creative Commons License 2011.10.25 0 0 463

Süni!

Nekem lötyög az ülésem picit, sőt időnként nyikorog is. Mi hát a megoldás?

Az E36 motorja egyébként álítólag nem jó, a villamos-szerelőm rendelte a központi zár motorját, azt nem tudom, honnan. Én is lepadlóztam az ártól, meg godnolkoztam rajta, hogy elviszem valami eletromos műhelybe, ahol beépítenek egy univerzálist, de aztán úgy gondoltam, egye fene, menjen bele a gyári.

Szóval mitől nem mozog az ülés?

Előzmény: Süni z3 (455)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 462

Igazából nem ezt a füst színűt akartam venni de már csak ez volt raktáron ! de szerintem jól nézki a szürke kocsimhoz ! :)

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 461

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 460

Oldal index

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 459

Első lámpa !

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 458
A lampa burakat ha kell 1 ora alatt kicserelem neked! Semmibol nem all! Elso lampa 3 csavar a hatso 2 , oldalso meg csak el kell tolni es kesz! Kell par sarga izzo es kesz!
Ja legszuronek javaslok k&n vagy bmc markat amit lehet hazilag tisztitani ugye ez sport legszuro , akar 1-2 lovat meg ki lehet hozni a gepbol!
666Forester Creative Commons License 2011.10.25 0 0 457

Megnéztem ezt az http://rs-tuning.hu oldalt... ezek szerint kb. 100E a lámpabúra csere. Kompletten körbe. Ha jól számoltam... pár ezer ide-oda nyílván munkadíj függő. Nahát ha erre rá is bólintok azért megnéznék egy végeredményt élőben.

Előzmény: Süni z3 (451)
666Forester Creative Commons License 2011.10.25 0 0 456

Holnaptól jön a jobb idő. Én is most állok majd neki az ülések meg a tető szépítésének, ergo még nincs tapasztalatom róla... de majd beszámolok az eredményekről.

 

Eddig a hátsóablakcserét meg karc/kavicsfelverődés eltüntetést csináltam magamtól, ezekről tudom osztani az észt :) Illetve szerelőnél volt olaj+(üzemanyag/levegő)szűrők cseréje, meg szinte a komplett hűtőrendszer (vezetőcső, termosztát, vízpumpa) De végigkérdezősködtem tehát már legalább felismerem ezeket az izéket az autóban.

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 455
Ur isten! Hol vetted? E36 bol bontottan nem lett volna olcsobb?
A talin volt egy tema ami mindenkit erint szerintem v csak fog!
Kinek lötyögy meg az ulese piciket elore hatra?
Megoldas mar megvan ra!
Daytona Creative Commons License 2011.10.25 0 0 454

Miért, most tényleg azt mondjátok, hogy az osztriga nem ért a gombfocihoz? :)

Ugyan senki nem kérdezte, de jelzem, hogy szereztem gyári központizár-motort... három és fél darab tízezresembe került, rablóbanda bajorok! :))

tibibmw Creative Commons License 2011.10.25 0 0 453

Még nem. De 220 felett majd kiesik magától! :)

Előzmény: Süni z3 (452)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 452
Ja Tibi sikerult megoldani a szelterelo kiszereleset?
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 451
Akkor maradok a rendszeres motor olaj cserenel ! Csak 10 evnel idosebb autoknal mondogatjak h valto olaj csere nem art . De jol veszi a fokozatokat szoval nincs gond!
A tetom meg fekete de mar nem a gyari. A hatso lampam se a feher piros hanem a fust szinu de majd toltok fel rola kepet! Tibi rs-tuning.hu webshop es ott talalsz elso fenyszorot.
Ja valaki tud valami jo kis anyagot ami lepergeti a vizet a vaszonrol? Persze az esernyon kivul :)
tibibmw Creative Commons License 2011.10.24 0 0 450

Tényleg szép a Sünié! Főleg élőben! Egyébként meg nem szentségtörés a fehér búra. Én is gondolkodom rajta.

Előzmény: 666Forester (444)
tibibmw Creative Commons License 2011.10.24 0 0 449

Jó ez az osztrigás hasonlat! :) Azért megnyugtató érzés, hogy nem csak én vagyok műszaki zseni! :)

Előzmény: 666Forester (447)
Daytona Creative Commons License 2011.10.24 0 0 448

Különben se cserélgesse senki a váltóolajat, ki kell annak tartania a kocsi élete végéig. :) De ha nem, akkor szerintem bármelyik szerelő el tudja magyarázni, mert azt hiszem, alapvetően rutinműtét.

Nem tudja valaki, honnan lehet központi zárhoz motort szerezni? A bal oldali ajtómban nem műkszik, meg kellene csináltatnom. :)

666Forester Creative Commons License 2011.10.24 0 0 447

A váltóolaj cseréhez annyira értek mint osztriga a gombfocihoz.

Daytona Creative Commons License 2011.10.24 0 0 446

Ó, az enyém is ilyen színű, csak gyári lámpákkal elöl... hátul már színtelen rajta az indexbúra. :)

Neked milyen színű a tetőd? Sötétkék?

Előzmény: Süni z3 (445)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 445
Igen a mindenhol sarga index az igazi gyari megjelenes, de en egy kicsit frissiteni akartam rajta ezert korbe ki lettek cserelve a lampa burak! Olajcsre valtobab volt mar v valami tanacs?
666Forester Creative Commons License 2011.10.24 0 0 444

Az enyémben 1.9-es mocorog, pont elég.

De hogy hú de milyen szép a tiéd, hmmm.... most lehet hogy lehurrogtok, de lehet a sárga indexről fehérbúrásra váltani? szentségtörés? :) de nekem jobban tetszik.

Előzmény: Süni z3 (437)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 443
Valaki cserelt mar pl kuplungod valto olajat vagy difi olajat ? Hany km kell ?
tibibmw Creative Commons License 2011.10.22 0 0 442

Azóta még nem beszéltünk.

Előzmény: Süni z3 (441)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 441
Igen a kemenymag ott volt ;) legkozelebb tobben leszunk remelem!
Hogy all a baratod webes forumos oldala?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!