Keresés

Részletes keresés

nádihegedű Creative Commons License 2010.06.06 0 0 5390
most muszáj volt beleböfögnöd???
amúgy nekem is ez a véleményem....:)))
Előzmény: Törölt nick (5389)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.05.03 0 0 5385
oké :)
Előzmény: Törölt nick (5384)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.05.03 0 0 5383
Tényleg? De régen volt.... :)
Szégyenlem, de nem jövök rá ki vagy...
Előzmény: Törölt nick (5369)
Bahra Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5381
Köszi! Az hogy pránanadi meg ezo klub mond nektek valamit? mert ide is járt
Előzmény: Törölt nick (5380)
nádihegedű Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5379
Vajon miért érzed annak? :)))
Előzmény: Törölt nick (5376)
Bahra Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5378

Az esetleges segítő szándékot akár privát üzenetben is szívesen veszem, gondolok megfelelő ügyvédre, tanácsra hogy a banknál mit tudok intézni.

 

Ez most teljesen komoly amit írtam!

Előzmény: Bahra (5377)
Bahra Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5377

Újabb fejelmény ami miatt aggódnom kell hogy a házeladási végösszeg közös számlára fog utalódni, amiből több milliós tételt a megvett ingatlan második részét kell majd kifizetnem. Na mármost a férjem a nőjétől felhívott az elöbb hogy ma se jön haza majd talán reggel, tudni szerettem volna az illető hölgy nevét erre csak gúnyos kacaj volt a válasz meg hátulról valami féle motyogás és letette a telefont, azóta se veszi föl. (pedig kulturált voltam és pusztán érdeklődtem) mert azt tisztázódott bennem ha menni akar menjen nem tartóztatom nekem ilyen ember ugyse kell tovább.

 

A lényeg félő hogy a pénzre utaznak mert az az ember akivel beszéltem nem az volt akivel én együtt éltem az elmúlt 7 évben. Olyan érzésem volt mintha valami vagy valaki befolyása alatt lenne. Tud valaki segíteni ilyen esetben mit tudok tenni már csak a saját és a gyerekem védelmében?

nádihegedű Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5375
Jó. Akkor közelítsük meg más oldalról.
Elmondanád, hogy te kinek tartozol felelősséggel?
Előzmény: Törölt nick (5374)
vriendelijke Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5373
milyen tulajdonok cserélődnek rablásnál (jogi értelemben)?
Előzmény: Törölt nick (5372)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5372
Kirablásnál már megbocsáss, de ha jogi értelemben vesszük, akkor tulajdoncsere történik. Nos én kétlem, hogy azon a pár ezer forinton kívül, ami az előadásokon és tanfolyamokon Chris zsebébe vándorolt, ettől a családtól bármi mást kapott volna... ha jogilag nézem.

Az, hogy mennyire veszélyes... ne röhögtess már, inkább a parlamentet nézd végig ilyen szempontból. Na ott vannak veszélyes emberek. Már ha vannak valahol egyáltalán, rajtam kívül.
Előzmény: Törölt nick (5367)
Bahra Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5370

Köszönöm a megértő valaszaitokat!

 

Korántsem gondoltam azt hogy majd ti fogjátok megoldani a problémámat, közös megegyezésre törekszem hogy minél gyorsabban viszonylag kevesebb fájdalommal járjon az elválás ami jobb esetben is 3 vagy 6 hónap ha csupán két körös lesz a játék.

 

Az ingóságokat nagy részben elosztottuk bár én tudatalatt az egész kapcsolatunk kezdete ota mindent külön válogatva tartottam tudom mi volt az enyém és mi az amit közösen vettünk.

 

Szinte mindenből duplán van mert két külön háztartásból csapódtunk össze. Ahol éltünk eddig az az anyukájának a háza volt sok minden még az ő maradványa (de gondolom ez a részlet nem ide tartozik)

 

Szóval tudom hogy a szellemi vezetők csak utat ajánlanak és mindenki maga választ csak nem mindegy kik sérülnek ebben a nagy útválasztásban, eleve bele se kellett volna mennem ebbe a kapcsolatba ha látom hogy csak neki vannak elvárásai a másikkal szemben.

 

 

 

 

nazuna Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5368
:-) .. és nagyon veszélyes az az ember?
Előzmény: Törölt nick (5367)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5366
Jól beszélsz :)
Előzmény: nazuna (5365)
nazuna Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5365
Bár nem sokat írtam ebbe a topikba még de elejétől fogva figyelem.
Amiket "egyharcos" felvetett kérdéseket, azok bármelyik családterápián előkerülnek. Nem ennyire direkt módon feltéve, hanem a beszélgetés során szinte magától felvetődnek. Itt ez írott fórum, ahol csak zanzásan röviden lehet fogalmazni. Én magam is ezeket a kérdéseket fogalmazgattam, dehát miközöm a dologhoz? .. gondoltam.

Amikor egy családban probléma van (szvsz ez a helyzet nevezhető annak), semmit nem segít a "ki a hibás" kérdés, hanem a "mit lehet tenni" ami gyakorlatias.
Nem arról a szituációról van szó, hogy egy ember az utcán meglátott egy nőt és kirabolta és/vagy megerőszakolta, hanem évtizedes múlt köti őket össze - találkoztak szerették (megkockáztatom: szeretik) egymást, közös terveik voltak, közös és szép emlékeik, közös gyerekük van akiért mindketten tenni szeretnének .... és valamiért nem jött össze úgy ahogy szerették volna. Lehet választani azt a megoldást, hogy a porig megalázzák egymást és az elképzelhető legrosszabb módon jön ki belőle mindkettőjük, a gyerekükről nem is beszélve. Lehet azt is választani, hogy a rosszból a legkisebb rosszat választják mindketten és szóbaállnak egymással, együttműködnek. A közös dolgok mindkét esetben még legalább 15 évig összekötik őket, és így vagy úgy de egymás életének részei maradnak.

Namost ha azt nézzük ki tud egy konkrét helyzetben tenni valamit, akkor nagyon egyszerű a válasz. AJC bizonyára semmit, én semmit, te semmit. Aki kérdéseket tesz fel egy fórumon az esetleg gondolatokat indikál ami közelebb visz valamiféle megoldáshoz. De tenni egyes egyedül az tud akinek problémája van, se a tanácsadók se Isten .. ha valaki hívő. Érzelmi okokból nagyon csábító a "tapossuk a földbe - fizessen meg a gazember" típusú megoldás, és a hölgyek gyakran választják ezt, de ez a dupla (tripla?) vesztes stratégia. Ez nyilván a "tönkrement az életem" gondolat hatása, ami önmagában átgondolandó - szvsz - mert úgy hamis ahogy van.

Előzmény: Törölt nick (5363)
egyharcos Creative Commons License 2010.05.02 0 0 5362
Hagyjuk egyelőre a feltett kérdéseimet, amelyekre nem válaszoltál. Helyette felteszek két másikat :
Szerinted mit kellene tennie Christiannak és a férjednek, hogy az neked jó legyen? (Mivel szerinted Christian és a férjed a hibás, hogy neked mit kéne tenned, azt nem kérdezem meg.) És mi volt a célod mindezek leírásával?
Előzmény: Bahra (5339)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5361
Ez nem szabadság, majd rájön.
Az arany középutat valóban nehéz megtalálni, de ne add fel. Ha kell, mással találd meg. Nálunk a közös gyermekünk mellett nevelem a párom 5 éves lányát. Nem könnyű így élni, de meg lehet találni a megfelelő megoldást, persze nekünk is van mit javítani. Legyél dühös, panaszkodj, minden okod megvan rá. Aztán próbáld józanul végiggondolni és tovább lépni. A kislányod és általában a gyerekek jobban bírják még a nagy változást is, de a keserűséget, bizonytalanságot, édesanyjuk szomorúságát nehezebben.
Paradox módon nekem pont AJC és pár hozzá hasonló segített túlélni hasonló helyzetet (elvált vagyok) és továbblépni.
Előzmény: Bahra (5360)
Bahra Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5360

A ház eladást anyagi okból adtuk el mert akkora adósság halmozodott össze részben ő miatta mert nem járt dolgozni csak fejlesztette az egoját.

Tudtam hogy nem fog egyedül lelépni de ez így most nagyon durva hogy már most együtt enyelegtek a lányom elött míg én itthon szenvedtem.

 

Ma éjjel már nyíltan kimondta hogy oda megy és nem is jön haza. Múlthéten még engem csókolt. engem ölelt.

 

Ennyit a nagy szabadságról a felelősségtudatról. Egy anya és feleség ha nem enged akkor azért, ha engedi fejlődni akkor azért dobják el.

 

Hol van az arany középút?

Előzmény: Törölt nick (5359)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5359
Ha válni akar, és eladjátok a házatok, nem volt evidens, hogy mást is mással fog csinálni? ^^;

A 6 éves lányodat meg szeresd, és ne a saját keserűségeddel tömd, mást nem nagyon tehetsz :P
nazuna Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5358
Reméljük nem AJC-vel ... :-ĐĐ
Előzmény: Bahra (5357)
Bahra Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5357

Nah csak hogy legyen továbbra is min csámcsognotok, leültem a férjemmel hogy megbeszéljem a dolgokat.

 

A lényeg hogy a nagy megvilágosodás útján megcsalt!!!( folyamatban van a házunk eladása, vettünk egy kis panellakást de oda már nem jön velünk)

 

Kilátástalan a jövőm és van egy 6 éves lányunk aki igazából nem sérülhet lelkileg, de megoldható ez valahogy?

 

Dorien Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5356
Na azért ne keverjük a szezont a fazonnal. Teljesen más dolog a háború, amikor ha nem követed az utasítást, akkor hadbíróság vagy fejbelövés, mint ez. AJC-t nyugodtan pofánröhögheted és otthagyhatod, nem lesz semmi fejleménye.
Előzmény: Törölt nick (5352)
nádihegedű Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5355
Melyik szavadat forgattam ki?
Előzmény: Törölt nick (5354)
nádihegedű Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5353
No de mit jelent az, hogy fura?
Előzmény: Törölt nick (5351)
nádihegedű Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5350
nem baj...:)
Előzmény: NemeszteleN (5348)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5349
Elveszítettem a fonalat, megtennéd, hogy kifejted bővebben? Ugyanis nem értem, mit szeretnél mondani :)
Előzmény: Törölt nick (5344)
NemeszteleN Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5348
Hopsz, látom, ugyanazt írtuk:-)
Előzmény: nádihegedű (5345)
NemeszteleN Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5347
Egyetértek a gondolataiddal.
Az én tetteimért nem MÁS a felelős.A férj tetteiért sem lehet felelős AJC, mert ez a férj éli és ő dönti el, mit, miért tesz.
Előzmény: Törölt nick (5343)
nádihegedű Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5346
te milyen pozitívat teszel?
Előzmény: Törölt nick (5344)
nádihegedű Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5345
Az életedet csak magad teheted tönkre senki más.
Ha észreveszed, hogy van életed a férjeden kívül is, akkor elindulhatsz te is a saját utadon.
Aztán lehet, hogy egyszer visszanézel erre az időre, és jót nevetsz az egészen, hogy mekkora .... voltam, hogy nem láttam miben totyogok.
Senki nem élheti a másik helyett az életét.
Előzmény: Bahra (5339)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5343
Felelnie kell, az ő dolga.
Oldjátok meg a házasságot, ti dolgotok.
Hány éve vagytok házasok? 10? 20? Előtte tudtad ki a férjed? Tényleg azt hiszed, hogy az a pár előadás/könyv, amit meghallgatott/elolvasott fordította el tőled, nem az, amit Te műveltél vele az évek alatt? Nem lehet, hogy csak menekül?

Nem beszólás... csupán kíváncsiság.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!