Keresés

Részletes keresés

O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.19 0 0 159
:o)
Az Én szememnek jól látható, mert olyan érdekes homogén színeket kreál a képre...
És a kontúrok mentén is lesz kis világosság...

Nem sok egyáltalán... de egy arany középút jól jön...
Van amikor magam is túlhúzom a csúszkát..de Én az ACDSeeben...

Amúgy Én a tucatmelóhoz az ACDSee 8.0 Pro változatát használom...
Azon belül is most ráleltem a Levels pont hatékonyságára...
Van hogy jobb mint a fény/árnyék.

Ha kivirul az idő megbeszélünk egy klassz délutánt és megsasoljuk mit vert szét ez a hűvös idő.

Objektív... :o/
Van 5, de egy AF középtele jó lenne... csakhát... pénzpénzpénz :o)
Előzmény: f.tom (156)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.03.19 0 0 158
Valahonnan ismerős nekem ez a kutya :) illetve nem csak az :D
Előzmény: .dredd. (155)
f.tom Creative Commons License 2007.03.19 0 0 157
Bp-en járva a látvány mindennapi. Szentendrán már nem annyira. Ugyanakkor így képen megörökítve egy kolduló ember, mellbe vágó!
Előzmény: .dredd. (153)
f.tom Creative Commons License 2007.03.19 0 0 156

Igen, használtam a Fény/Árnyékot. Ennyire látszik? Nagyon kirívó? Vegyek vissza belőle? Mit gondolsz?

 

A buliban benne vagyok :) Ezen a héten nem jó, utána már oké.

 

Most nagyon rákészültem egy obi vásárlásra, látván, hogy az általam megcélzottak nem kerülnek olyan nagyon sokba. Majd próbálom hívni Palit.

Előzmény: O.Zsé. (152)
.dredd. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 155

... na jó... akkor egy vidámabbat :P

 

 

 

UNITED COLORS OF BENETTON

Előzmény: O.Zsé. (154)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 154
:o(( micsoda kép...
Előzmény: .dredd. (153)
.dredd. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 153

Ha nem zavarok... én is felteszek egy képet...

 

Szentendre, 2007 márc. 16.

 

 

 

:((((

O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 152
:o) gyorsabb voltam..:o))

Ha elmegy ez a franc rosszidő összejöhetne az ide aktívan irogató társaság...
(3 ember :o) ) egy kis fotódisqrációval egybekötött fotózgatásra...

Nemtom Palinak sikerül-e összehozni az objektívtesztet...

Jó képek!
A szekér hátulról képen használtál fény/árnyék oprciót a CS2ben?
f.tom Creative Commons License 2007.03.18 0 0 151
Hacsak TFT lenne :) de ezen csak fényerő van :( Az meg most nem sokat ér - hacsak nem akarok az aksival gazdálkodni.
Előzmény: O.Zsé. (148)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 150
Bár asszem béna vok... a laptopon nem lehet buhertálni a képernyőt.. :o///
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 148
Arra is vonatkozik szerintem...
fater TFTjét újjávarázsolta... kékesből visszatért a melegebb színekhez...
Előzmény: f.tom (147)
f.tom Creative Commons License 2007.03.18 0 0 149

Kint voltunk a családdal az Ürge mezőn. Felteszek néhány fotót, hogy a jövő heti esőben legyen mire emlékeznünk :)

 

Arnyekok

 

 

Hazafele

 

 

Lovasok

 

 

Viragos ag
f.tom Creative Commons License 2007.03.18 0 0 147

Köszi! Csak én notebookon dolgozom :( mert ez rendelkezik megfelelő számítási kapacitással (Centrino Duo). De elteszem, amit írtál és alkalomadtán így teszek.

Előzmény: O.Zsé. (146)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 146
"...1. A Vezérlőpultban kattintsunk kettőt az Adobe Gamma ikonra.

2. Válasszuk a Step by step (Wizard) kapcsolót és lépjünk tovább, majd a következő lépésnél is nyomjuk meg a tovább gombot.

3. Ennél a panelnél először állítsuk a monitorunk kontrasztját a legnagyobb értékre, majd a fényerőt addig tekerjük, míg a külső és belső négyszöget még épphogy meg tudjuk különböz-tetni.

4. A következő lépésnél a Phosphors-nál válasszuk a P22-EBU szabványt.

5. Utána következik a Gamma beállítása. Kapcsoljuk ki a View Single Gamma Only kapcsolót, hogy mindegyik csatornát külön állíthassuk és próbáljuk a belső és külső színt minél közelebb állítani egymáshoz.
Figyeljünk arra, ha az egyiket állítjuk, módosíthatja többit is, ezért azokon lehet, hogy újból változtatni kell.

6. A Hardware White Point-nál kell beállítanunk a szobánk fényviszonyait. A Daylight jelenti a természetes fényt, a Warm white a meleg fényű, hagyományos izzójú lámpát, a Cool white a hideg fényű, neonlámpát.

7. Az Adjusted White Point-on ne változtassunk, lépjünk tovább.

8. Az utolsó lépésnél az After (utána) és Before (előtte) kapcsolóval megnézhetjük beállításunk eredményét, majd nyomjuk meg a Befejezés gombot.

9. Mentsük el a beállítást. A mentésnek célszerű a monitorunk nevét adni..."


Én így kalibráltam be a monitort... ég és föld a különbség...
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.03.18 0 0 145
Nem lehet hogy eltérő színtér beállítás miatt?
Előzmény: f.tom (144)
f.tom Creative Commons License 2007.03.18 0 0 144
Problémám van. PS-ben szerkesztek egy képet - kész - elment - megnyit Irfanview-val és sötétebb, mint a PS-ben. Picasa ugyanúgy sötétebbnek mutatja. Találkoztatok ezzel a jelenséggel már?
.dredd. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 143

Szia O.Zsé.!

 

MInt mondtam, mai termés a fix... (úgy mentem ki a börzére, hogy kizárólag csak pár ezer forintos obi jöhet szóba, az is csak 50 körüli és jobb fényerővel, mint a kitobi... így lett a Zeiss) még ismerkedem vele. Vettem egy átalakítót is és én is fixen rajtahagytam (csak most vehetek egy K hátsó sapkát is :))))

 

a Soligort kizárólag azért adtam vissza az eladónak, mert hibás darab volt, (állandóan sípolt, nem állt le a töltés) és nem tudta egy hónap alatt sem kicserélni. Ha hibátlan példány lett volna, akkor ma is az lenne. A Sigmát azért tudtam megvenni, mert elmaradt egy pénzkiadásom és az onnan felszabaduló forrásból tudtam megvenni (bár az ára duplája a Soligornak, de kétségtelen, hogy jobb a kidolgozása). Egyszóval, ha csak a Soligorra telik, az is működik a Pentaxszal P-TTL-ben.

 

Obiparkom:

A sztori: a géppel együtt 37e Ft-ért meg tudtam venni a 28-135 makrót... ezt azért nem lehetett otthagyni... vadonatújonnan. A kitobi meg járt a géphez, emellett sokan tanácsolták, hogy ha van eszem, a kitobit mindenképpen megtartom... hallgatok rájuk.

 

Most egy darabig nincs új obi (illetve kinéz egy Pentax M50/1,7 (asszem 1,7... talán arra még benevezek) meg hasonlók... a legközelebbi lottónyereményig :)))))

 

Üdv

Előzmény: O.Zsé. (142)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 142
Szia .dredd.

Jó egy ismerős névvel találkozni errefelé :o)

Látom szert tettél egy fix 50re...

Én nagyon szeretem! Olyan rajza van, h csak na!
Azért a Zeiss nem hazudik :)
K-M42 átalakítód van? Én pl fixen az 50esen tartom...

közgyűrűsorral makrózom is vele... de az nagyon nehéz :o)

Már épp kedvet kaptam a Soligor vakuhoz, mikor olvastam, h váltottál... :oS
De a Sigma kicsit drága nekem... tudod jószívvel ajánlani a Soligort?

Látva az obiválogatottad merül fel bennem, h kell-e a kit ha van egy jó 28-135öd...
Mert ugyan a kit jobb nagylátóban, de ezt behozza a tele állásfelé a Sigma...
Mik a tapasztalataid?
Nekem inkább manuálisak vannak, de azokat szeretem...jó velük ügyködni.
De egy stabil AF azért nem ártana...

Lehet kéne hozatnom az USAból egy Sigmát, de akkora a választék, h fogalmam sincs melyikre essen a választás :o)
Meg ahogy néztem ott nem is akkora az áresés, mint a vázaknál...
Előzmény: .dredd. (141)
.dredd. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 141

Szia! ... és mindenki más is Szia!

 

Nos... bevallom, hogy a topicnyitó miatt (Cz.Dávid... Dév) nézegetem a topicot, mert vele személyesen is találkoztam, immár másodszor is és nekem is olyan gépem van (Pentax K100D), mint amilyen neki SAJNOS már nincs (de remélem minél hamarabb lesz ismét).

 

Nagyon kezdő vagyok fotózás terén, őszintén mondom, hogy az alapfogalmakkal is csak egy-két hónapja vagyok hellyel-közzel tisztában... de nagyon akarok..:)))

 

Felszerelésem egy kezdőhöz képest hála az égnek viszonylag jó, szerintem ezzel el lehet lenni egész sokáig.... K100D, kitobi, Sigma 28-135/3,8-5,6 macro, Tamron 70-300/4-5,6 LD IF macro és egy Sigma EF 500 DG Super vaku. Ja, most vettem a börzén egy Zeiss Pancolar 50/1,8 M42 fixet 5e Ft-ért, de az megint egy külön ismerkedési folyamat tárgya lesz :)))

 

Becsületes nevem egyébként Balázs Ernő és BUdapesten élek.

 

MInden téma érdekel, de egyelőre a géppel és a fotózással is ismerkedem, szóval nem mondhatom, hogy pl. a természetfotózás a liebling... majd elválik.

 

Mindenesetre nagyon jólesett a szíves fogadtatás, köszönöm... rendszeresen be fogok nézni ide.

 

Üdv

Előzmény: f.tom (140)
f.tom Creative Commons License 2007.03.18 0 0 140

Szia .dredd.

 

Isten hozott a fórumban :) Benned kit tisztelhetünk? Mióta és mivel fotózol? És mi érdekel?

 

Magam Fitt Tamás vagyok, aki f.tom név alatt jelenek meg a fórumon. A kör tagjainak képeit itt megtalálhatod: http://kep.tar.hu/pfbk2 oldalon. A beszélgetéseinket meg vszínű, hogy olvasod :)

 

Üdv

Előzmény: .dredd. (139)
.dredd. Creative Commons License 2007.03.18 0 0 139

Uhhh... kezdő létemre most először válaszolok :)))

 

Nem CSAK makrózni lehet vele, hanem makrózni IS lehet...

 

Nekem is hasonló van Pentaxhoz, csak Tamron... ott az oldalán a makro kapcsoló... egyébként meg egy normál 300-as tele.

Előzmény: f.tom (138)
f.tom Creative Commons License 2007.03.18 0 0 138
Bocs, ha sületlenséget kérdezek. Ha ezt az objektív megnevezést látom, hogy SIGMA AF 70-300mm F4-5.6 Macro Super II Lens, akkor azzal csak makrózni lehet? Ezen a linken találtam: http://www.pixmania.com/hu/hu/14607/art/sigma/af-70-300mm-f4-5-6-macro.html  A KM Dynax 5D-hez nézegetek tele obit.
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.17 0 0 137
Nahh örülök, h sikerült! Az egyik sakáljó funkciója, h összeharácsolja az összes képet a gépen és utána könnyű keresgélni köztük.

Utómunkára kevésszer használom... de a kollázs funkcióval több CD borítót készítettem már...elég látványos. :)
Előzmény: f.tom (136)
f.tom Creative Commons License 2007.03.17 0 0 136
Letöltöttem a Picasa2-t. Nagyon tuti kis eszköz :) Erősen emlékeztet az iPhoto (Mac OS) programra. Az átlagos fukciókra az is ugyanilyen hasznos. Köszi, hogy felhoztad. A szűrős effekt nagyon klassz benne :)
Előzmény: O.Zsé. (129)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.17 0 0 135
Szasz Dávid

Köszi az infót, de az az igazság, h legtöbbször a 75-300zal portrézok, így azt M módban használom...

Remélem hamarosan lesz újra géped!

üdv
Előzmény: Cz.Dávid (130)
f.tom Creative Commons License 2007.03.17 0 0 134

Köszi! Tényleg ott olvastam :)

Előzmény: Cz.Dávid (131)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.03.17 0 0 133
Nem, nem is hittem benne hogy elő fog. Úgyhogy megint gyűjthetek K100D-re...;(
Előzmény: CBCB (132)
CBCB Creative Commons License 2007.03.17 0 0 132

 

Szevasz Dávid!

 

Látom, hogy fényképezőt keresel. Ezek szerint nem került elő az elhagyott géped.

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.03.17 0 0 131
Szerintem a digitális fotó magazinban olvastad... ;)
Előzmény: f.tom (128)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.03.17 0 0 130
Ha portré módra állsz, akkor helyből azt a lágyítást használja, ami be van állítva a szűrőknél.
Előzmény: O.Zsé. (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!