Keresés

Részletes keresés

Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2123

Erre van igény. Ész nélküli beszólogatásokra. Vagdalkozásra, gyűlölködésre. Halovány fogalmam sincs ki az a fénysorompó. Nem hiszem, hogy ö ismerne (mert én szinte senkit nem ismerek személyesen a fórumról, söt neveket sem tudok kötni a nickekhez). Mégis az elsö megfogalmazásra és leírásra érdemes gondolata ma az volt, hogy kóstolgasson...

 

Soha nem is érdekelt kik vannak a nickek mögött. Felölem lehet akármilyen elismert, megbecsült szakember, ha szerintem butaságokat ír, akkor az alapján ítélem meg és pont. de ettől nem állok neki gyűlölködni és vadászni rá itt a fórumon, hogy hol és miként tudnék belekötni...

Előzmény: Panzerbear (2122)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 0 1 2122

Előbb utóbb az lesz, de gondoltam egy utolsó esélyt megér itt panaszkodni egy kicsit. De a jelek szerint nincs értelme...

Előzmény: segélyvonókészülék (2121)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.03.01 0 5 2121

Győzd le ezt az ingert, és sok kellemetlenségtől megkíméled magad.

Hagyd meg a (szerinted) hülyéket hülyének maradni, ha ez az vágyuk.

Joguk van hozzá.

Előzmény: Panzerbear (2120)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 -2 0 2120

Nem. Azzal csak azt bizonyítottam, hogy gyarló, gyenge ember vagyok. Minden alakalommal eldöntöttem, hogy ezt a színvonalat már nem szeretném tovább követni. De valahogy mindig van olyan téma amibe beleolvasva ingert érzek, hogy hozzászóljak és csinálok egy új nicket (kb 5 másodperc az egész).

 

Jó lenne, ha facebook módjára lehetne embereket teljesen letiltani...én nem léteznék számukra, ök sem az én számomra....

Előzmény: Törölt nick (2119)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -2 2 2119

Az, hogy Te törölted, mit befolyásol? Minden törléssel és új regisztrálással csak azt bizonyítottad, hogy nem tudod elviselni, hogy másnak is lehet igaza.

 

Előzmény: Panzerbear (2117)
sínbohóc Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2118

:-)

Előzmény: Panzerbear (2117)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 -1 0 2117

Minden nickem magam töröltem, az ilyen nívótlan vitapartnerek miatt.

Amúgy gerinces ember kiáll a gondolataiért, mondandójáért..

Sajnálom, hogy neked jelen esetben som volt ilyened, így szimplán bunkó tudtál csak lenni.

Azt is sajnálom, hogy ez megtürt viselkedés. 

Előzmény: Törölt nick (2115)
Csincka Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2116

Mért törölnénk?

Elfér a szerveren.

És a képet ez is árnyalja.

Előzmény: Törölt nick (2115)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -2 2 2115

Most őszintén, ilyen kötekedő faszságok miatt van értelme bármiről is társalogni, vitázni???? Lehet vagy érdemes így fórumozni?

 

Kérdezed ezt Te, aki eddig N+1 nickje volt, minden nick törlés azzal végződött, hogy mindenki más hibás, csak Te nem.

Minden vitában mindenki hülye, csak te vagy a helikopter.

 

Lehet törölni!

Előzmény: Panzerbear (2113)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 2114

Bár én gonosz és igazságtalan vagyok, így moderátornak alkalmatlan, én ilyen esetekben szó nélkül osztanák egy hét tiltást és otthagynám a hsz-t, amiért járt. Így előbb utóbb leszoknánk az ész nélküli személyre szabott betámadásokról...

Előzmény: Panzerbear (2113)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 -2 0 2113

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147041125&t=9094789

 

Na meg az ilyenekre gondoltam. Nem vét semmilyen moderálási szabály ellen valószínűleg, de a célja csak a bomlasztás, a megalázás, okoskodás, minden tartalom nélkül...

Az ilyet megtűritek, de ha érintőlegesen előkerül a mindent átszövő politika, akkor mélyszántás van. 

 

Nem én vagyok az ÖBB esze, én csak elfogadom, hogy nálam okosabbak hoztak egy szabályt az én érdekembe...és mint ott kifejtettem, az életben sajnos tapasztaltam is ennek az óvatosságnak a létjogosultságát...

 

Most őszintén, ilyen kötekedő faszságok miatt van értelme bármiről is társalogni, vitázni???? Lehet vagy érdemes így fórumozni?

Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2112
Előzmény: Panzerbear (2111)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2111

Nagyot változhatott a fórumozók összetétele a kezdetektől (INteRNeTTo), idáig. Korábban szinte az egyetlen ilyen platform volt, ahol egymást nem ismerő emberek témacsoportok szerint összetalálkozhattak egy kis beszélgetésre, vitára. Mind a hozzászólások színvonalán, mind a moderátorok reakcióin jól látszik, hogy akkoriban egy teljesen más minőséget képviselt a fórumozás. Mostanra csak önjelölt sztárok meg vpetik maradtak, akik ontják a karaktereket...

Ez tényleg zseniális volt amit linkeltél.

Előzmény: segélyvonókészülék (2109)
Panzerbear Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2110

Van egy sejtésem ki lehet az a panaszleveles aki emailokkal bombáz :-) A meg nem értett IT zsenink (csalónk-szélhámosunk) :-)

Előzmény: Csincka (2105)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2109

Olvasgattam ebben a topikban kicsit vissza.

Minden idők legelegánsabb moderátori posztja:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=85158528&t=9155165

Brilliáns.

Na, ide fel lehet nézni, ezt el lehet fogadni, ez meggyőző. Ilyenkor nincs több kérdésünk.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2108

minden törlés után olyan görcsösen tüntettek el minden reklamációt , kérdést, nyomot, hogy az úgy néz ki mint amikor valaki rossz fát tesz a tűzre és szégyenli amit csinált

 

Ez bizony sokszor így látszik.

Retus, amikor a csoportképen végül már csak Sztálin elvtárs maradt.

Előzmény: Panzerbear (2094)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2107

Ha kitörölték egyik helyről, keresett egy másikat.

Tőletek nem emlékszem ilyenre, méltán hihettük, hogy minden rendben van.

 

Ha az index fórum A bugyrából kitöröltek, méltán hihettük, hogy a B, C, D bugyrából is ki fognak törölni.

 

Bár, habár, - most, hogy mondod - előző életemből emlékszem olyan esetre, amikor másodfokon, nem is, a fellebbvitelin született kompromisszum. Persze, nem azt mondták ott sem, hogy vissza miatyánk, de történtek lépések, és középtávon rendeződött az ügy.

 

Ja, be kell látnom, eszembe sem jutott aranycsillagos ímélcímek után kutatni, szóval ott a pont.

Előzmény: Csincka (2105)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 2 2106

A fiatalembernek/fiatal hölgynek nem publikus az emil címe, az ilyen jellegű nézeteltérést viszont személyesen szeretjük sokan intézni. A modikhoz/obersturmbannmodikhoz szaladgálás, bár néha elkerülhetetlen, sokunkban kelt rossz érzést, amolyan ovis szaga van, vagy tud lenni.

 

Másrészt nem nagyon merültem el a moderátorok szamárlétrájában, és nem nagyon látogatok a régesrégesrég bekedvencelt (és egyre fogyatkozó) topikokon kívül mást.

 

Ja, néha nosztalgiázom, amikor még írt ide rg7, amikor Vendégsín nem havi két mondatban nyilvánult meg, exmv, hármasbakter, stb., (modi ügyben is: Shredni, meg a traktor, murder inc., Deibler úr...), link link után, aztán olvasgatja az ember as százéves posztokat, és mosolyog, majd elszomorodik, hogy azért olvassa a százéves diskurzusokat, mert ma már alig van valami olvasnivaló.

 

Ne érts félre, nem azt akarom ezzel mondani, hogy ti tehettek arról, hogy nem keresem az alternatív platformot a dolgok rendezésére, csak egyszerűen ott kattintok, ami nyitva van. Na, pillanat, egyeztetem a határozókat: szóval oda kattintok, ahol a böngésző nyitva van.

A fórumot 98%-ban mobiltelefonról használom, szóval igen, lustaság-, és kényelemfaktor is játszik.

 

Illetve, az évek múltával óhatatlanul hátrébb sorolódtak a fórumos sérelmek az elintéznivalók listáján, praktikus okokból (csak ennek a posztnak a megírása alatt háromszor cibált el egyik ivadékom valami halaszthatatlan ügyben a nehezen megszerzett billentyűzet elől).

 

*****

félOFF

Mondjuk pont a legutóbb eszkalálódott vita kapcsán merült fel bennem, hogy hol a határ, hogy a bulváros csapkolódásra még mérsékelt hangnemben lehessen válaszolni.

Ugye itt két komplexált kolléga dobálta a sarat, amire vissza tudom dobálni én is a sarat, de ahhoz ugye olyan forrásokat kellene kiadni (mert ugye általában inkább a személyszállítás van kirakatban, jól meg lettünk kiabálva, aztán mikor ment a válasz, hogy nektek is volt ám ez, meg az, itt és ott, akkor meg a pillázás, hogy hát ezt honnan tudod; mert amit nem ír meg az újság, az nincs is?), és/vagy olyan hangnemet kéne megütni, amihez ember nem szívesen adja a (nick)nevét. Viszont ha nem reagál, akkor az olvasók azt gondolhatják, hogy a sárdobálóknak van igazuk.

Ez nem moderátori kérdés, ez a júzer dilemmája, csak ugye elő kellett adni ezt is.

Illetve annyiban moderációs kérdés, hogy hol a határ ebben az ute-fradis bekiabálósdiban, meddig mehet el egy júzer.

Előzmény: Csincka (2105)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2105

Nem akarom visszadobni a labdát, de tudod hány emailt kap Color Star (meg újabban már én is), amiben felhasználók sírják el a nyilvánosság előtt valamiért nem bevállalt panaszaikat?

Akinek erős az igazságérzete, az eddig is meg tudta találni a módját a közlésre.

Ha kitörölték egyik helyről, keresett egy másikat.

Tőletek nem emlékszem ilyenre, méltán hihettük, hogy minden rendben van.

Előzmény: segélyvonókészülék (2103)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2104

Ötcollosról nem szeretek regényt írni, tabletem nincs.

Előzmény: kopaszsop (2062)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 2 2103

Ez meg régóta böki a csőröm:

 

Főjelző

Email: nem publikus

Weboldal:
Bemutatkozás: "A főjelzők feladata, hogy megtiltsák, vagy megengedjék a vonatok továbbhaladását." F1 forgalmi utasítás 2.1.2. fejezet

 

Az F.1. a Jelzési utasítás (a forgalminak F.2. a jele), amelynek második fejezetéből az adott pontot idézte a fitalúr/fiatal hölgy. Szóval ha olvassa is, amit moderál, ...hogy tudom ezt elmagyarázni... szóval ez olyan lenne, mint ha a husz csoportban összekeverné a qkit a nunival (remélem kellően eufemisztikus szinonimát használtam). Ez nem segít abban, hogy az öreg ráják elfogadják.

Namost ő szól be olyanokat néha, hogy kinyílik a bicska, és állandóan a "normális fórumozást" emlegeti, miközben olyan érzésünk van, hogyha ötnél több hsz. születik adott hónapban, netán véletlenül kettőnél több júzer jön beszélgetni, akkor azonnal zuhanórepülés, és géppuskatűz, intézkedünk, hogy mindenki lássa, mi itt vagyunk, és mi nagyon fontosak vagyunk ám!

Most tudom, hogy hülyén hangzik pont tőlem, de néhai 1116 282 olvtársunknak bepirítani azt a teremfocis dolgot, hát, nem volt túl bölcs húzás, mondjuk, hogy meglocsoltuk vodkával a kábeltüzet... És ilyenekkel tele a padlás.

 

Másrészt a bármilyen visszafogott face to face kritikára kivétel nélkül fűnyíró volt a reakció, semmiféle konszenzus kialakítása nem volt a horizonton.

Tudod ilyenkor ott van az emberben, hogy "kitörölheted wazzeg, de amit most írok, azt te akkor is látni fogod, ha nem akarod", és ez szül amolyan "akkor is megmondom neki" jellegű posztokat, eleve a kármentőnek szánva. Nyilván kínlódás, meg helyenként szánalmas, de a csendőrpertun fel tudja magát húzni az ember, ha nem akarja akkor is.

 

Amikor láttam, hogy trollgyalu intézkedett vasutaséknál, kezdtem kicsit örülni, lehet, hiába. Egyszerűen más a hangnem, legalább a látszatja megvan, hogy partner a júzer, nem meg a hülyegyerek osztályfőnöki órán.

 

Nagyon jó ez az ajánlatotok, csak attól tartok, már kissé későn jött. 2-3 éve talán még látványosat lehetett volna alakítani, most úgy vélem - ne legyen igazam - max. annyit tudunk elérni, hogy konzerváljuk a romokat ebben az állapotban, és nem fognak tovább romlani.

 

Tisztában vagyok azzal is, hogy nem feltétlenül a modik, de a júzerek is ritkították a sorokat erősen, megkockáztatom, hogy sokszor már börtönmusicales jegyek is előfordultak. Szóval nem egyszerű.

Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2102

Az a lényeg, hogy innentől elmondhatjátok a bánataitokat, vélt vagy valós sérelmeiteket, aztán meglátjuk, hol az igazság.

Mi nyitottak vagyunk, és a fórum egyéb területein szerzett tapasztalataink alapján el fogjuk bírálni az egyedi eseteket, ezt ígérhetem.

Előzmény: segélyvonókészülék (2101)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.02.28 0 2 2101

Sok embert megbántott a felszínes, cinikus vagy karcos válaszotok, amelyeket adtatok a szomszéd topikban, ezen változtatni kell, és szerintem ez a topik is egy jó lépés efelé.

 

Ez egy nagyon fontos meglátás.

Lassan évtizedes "viszonyunk" van itt, ennyire illene tisztelni már egymást.

Nagyon sok moderátori beszólásért pofon járna visszakézből egy kocsmában, de még egy megyei focimeccsen is.

 

Másrészt pácélmacinak is igaza van abban, hogy amik miatt oly sokszor 6*1023-ig kellett számolnunk, vagy tűket döfködtünk a csőszökről mintázott babákba, azokat mi már nem tudjuk visszakeresni, ködös emlékekből meg nincs mit vitatkozni.

Előzmény: Ashi Valkoinen (2070)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2100

A 2092-ben tévedtem, egy ilyen ember mégis van, a főadmin, Operator.:)

Előzmény: Panzerbear (2098)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2099

Nem jellemzö, de pont így érezni. 

Nem tudom ki, hol érdekelt privátban. Csak ne legyen minden törlés után ott az az érzés, hogy ez meg miért?!  

Előzmény: Operator (2095)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2098

Ez ugye akkor igaz is lehet...még akkor is, ha több helyen moderálnak, mint ahol fórumoznak. 

Előzmény: Color Star (2093)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2097

Ezt nagyjából így is gondoltam. Természetes, hogy területekre van osztva a fórum. Viszont így elképzelhetö, hogy valaki ottomoderál, ahol fórumozik. Így az is, hogy nem pártatlanul, az érdekünkben hoz döntéseket. És ezt érezni és bántó. Tartalmi kifogás esetén saját nickkel tessék vitába szállni, ne delete gombbal, meg kitalált ürügyekkel. 

Előzmény: Csincka (2092)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 2 2096

Akkor sem felesleges leírnunk ezeket, mert gyanítom, Panzerbear a kétségeivel nem egyedi jelenség a fórumon, és a többiek talán olvassák, megértik, befogadják az információinkat.

Előzmény: Color Star (2089)
Operator Creative Commons License 2018.02.28 -4 0 2095

Ha belekotyoghatok...

 

Nem egyszer volt olyan érzésem, hogy a nagy törlés nem a szabályok megszegéséért jár, hanem a vélemény különbség miatt...

 

Nem jellemző.

 

a moderátorok, adminok ott moderálnak, ahova privátban is járnak.

 

Ez természetesen igaz.

 

Azonban meglepődnél ha tudnád, hogy pl. a Vasútban hányan vagyunk érdekeltek aktív nickekkel. Ha valakinek "félrehord" a keze, az rögtön kiderül.

Előzmény: Panzerbear (2087)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2094

És amit még leírtam, hogy minden törlés után olyan görcsösen tüntettek el minden reklamációt , kérdést, nyomot, hogy az úgy néz ki mint amikor valaki rossz fát tesz a tűzre és szégyenli amit csinált. Ha valamit töröltök, álljatok is ki érte! 

Előzmény: Panzerbear (2091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!