Keresés

Részletes keresés

katafa Creative Commons License 2007.10.27 0 0 405

Nekem se::( Még ugyanúgy van a dobozában - már két hete nem ültem varrógépnél:(

Csak azért kérdeztem, mert a yahoo-s fórumon sokat írtak a gyöszözésről, meg hogy nem tudták utána rendesen kitakarítani.

A CD-n azt mondja a nő, hogy háromszor tűzzük: színe-visszája-színe. Annyira tele vagyok kedvvel, ötlettel, de talán majd csak a jövő hétvégén tudok nekiállni.

 

Előzmény: Zsuzsuci (404)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.10.25 0 0 404

Elnézést, Katafa, nem nagyon volt időm mostanában fórumozni.

Veled örülök a punching-apparátnak. Lehet, hogy azóta már klasszul használod, nem egy ördöngősség.

 

De a tűkre nagyon vigyázz, épp a múltkor ájultam el a VC-ban, milyen drága lett.

Már törtek tűim amiatt, hogy elfelejtettem kibuherálni az alsószálas  bobinnos izét, pedig tudtam, hogy kell.

A tűlemezt is feltétlenül kicseréld!És használat után olyan helyre tedd, ahol megtalálod:))). /Sajnos, én kb.2 hete szeretném használni, de nem találom a tűlemezt, persze ilyen hülye csak én lehetek./

Azt tudod, hogy a jobb bedolgozás érdekében mindkét oldalről jól meg kell punchingolni ugye?

 

Mosmár idenézek sűrűbben, ha van kérdésed, igyekszem válaszolni.

Egy időben nagyon sokat használtam, mostanában ugyebár nem tudom...

Előzmény: katafa (392)
boszi99 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 403
Ez igen!! hazavitted és két napon belül megvarrtad vele a huzatát!Gratulálokneked,nagyon ügyes vagy!!!Bezzeg az enyém  a sötétkék táskájában pihizik..::-((
Előzmény: szi-zsu (393)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.24 0 0 402

Nálam sincs :o)))))

 

 

Sue

 

javaslat: kérdezz rá az amerikai aurorás fórumon.....

36évi Creative Commons License 2007.10.24 0 0 401
Nálam sajnos nincs válasz. Én is vártam, hátha valaki nyilatkozik... Dobj esetleg egy mélt zsuzsunak, lehet, hogy nem olvasta alanti hsz-ed.
Előzmény: katafa (400)
katafa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 400

szi-zsunak gratulálok - sok örömet a géppel.

 

És még mindig fenntartom kérdésemet needle punching ügyben.... Ugyan azóta már megnéztem a CD-jét, meg persze már sokat olvastam róla, de azért szívesen vennék első kézből tapasztalatoka.

szi-zsu Creative Commons License 2007.10.23 0 0 399
Köszönöm szépen, de azt tudnod kell, hogy a honlapod rengeteget segített és sokszor megyek technikai ötletért tanácsért az oldalaidra. A meglepetést is remélem el fogom tudni készíteni.
Egyébként mondtam mán az én páromnak vegyen ki a munkából, hogy kedvemre varrhassak, de aszmonta még nem lehet.
Így marad a szabadidőből elcsípett idő, és az ilyen nagyon jó kis hosszú hétvégék.
Előzmény: sunbonnetsue (398)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.23 0 0 398
Gratulálok hozzá,legyen benne sok-sok örömöd. És valahonnan rengeteg időd!!!
Sue
Előzmény: szi-zsu (393)
szi-zsu Creative Commons License 2007.10.23 0 0 397
A géptakaró oldalán lévő szabad gépitűzés az első ilyen tűzés féle amit csináltam. Úgy láttam a munkáitokon, hogy valahogy így kell kinéznie.
Előzmény: 36évi (396)
36évi Creative Commons License 2007.10.23 0 0 396
És fogsz is szárnyalni, hidd el! Annyi kényelmi kiegészítő van rajta, hogy egész másképp esik a varrás vele. Üdv a csapatban! :)
Előzmény: szi-zsu (395)
szi-zsu Creative Commons License 2007.10.23 0 0 395
Szia 36évi
A rend átmeneti és látszólagos, mert nem látod a polcokat és a szoba többi részét ahova lazán félre toltam mindent a fotó kedvéért. Köszönöm a véleményedet, én egy kezdő foltvarró vagyok, nem sok minden csináltam eddig, de most aztán ez a csodagép szárnyakat adott. :)))

Előzmény: 36évi (394)
36évi Creative Commons License 2007.10.23 0 0 394
Hurrá! Kellemes barátkozást! :)))) Tuti a takaró. Ilyenkor gondolnám, hogy kéne nekem is egyet varrni, de aztán mindig továbblépek. annyi mindent kén inkább varrnom... :)
Azt azért elárulhatnád, hogy hogyan van ekkora rend az asztalodon... :)))
Előzmény: szi-zsu (393)
szi-zsu Creative Commons License 2007.10.23 0 0 393
Sziasztok!

Olvasgatva a véleményeket 36évi és boszi99 konkrét tanácsait és zsuzska honlapját figyelmesen végignézve megszületett az elhatározás és 2007.10.19-én hozzámkerült.
VELE készítettem már a takaróját, de még csak a fotó kedvéért került rá. Nagyon jó érzés varrni vele, igazán nagy öröm.
Zsuzskától tanultam
első szabad gépi tűzésem
katafa Creative Commons License 2007.10.18 0 0 392

Egy év (!) gondolkodás után ma vettem egy "needle punching" apparátot a géphez. Kipróbálni még nem tudtam - sajnos.

Zsuzsuci! Tudom, hogy neked van. Van valami spéci tudnivaló?

36évi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 391
:))) Ha konkrétumokra leszel kíváncsi, sak kérdezz itt nyugodtan. :)
Előzmény: Annamária36 (390)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 390

Hát úgy látom nehéz dió lesz. (deettől nagyobb gondom sose legyen)  :-)

Köszi !

Előzmény: 36évi (389)
36évi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 389
Azt gondolnám, hogy ezeknek nem szabadna alternatíváknak lenni, persze kivéve, ha pénztárcafüggő a dolog. Már pedig szinte mindig az. Én nem használom a varrógépen a streccs varratokat, tehát arról nem tudok nyilatkozni. Mégpedig azért nem, mert van lockom.
Ha komolyan foltozol, akkor meggondolandó az Aurora, de ha több ruhát varrsz, mint foltos dolgot, akkor lock. Ezt tényleg neked kell eldöntened. Nem is egy árkategória, egy lock 50-60 körül már csodás, ez meg, ugye 300K.
Ha jó a varrógéped és nem vágysz különösebb csicsákra, akkor lock.
Gondold át, miket varrsz, és ha meg tényleg nem sürgős, nézz körül a piacon (Varrógépventrum).
Előzmény: Annamária36 (388)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.14 0 0 388

Akkor,ha jól értelmezem foltvarráshoz egyik legjobb az Aurora de ha ruhát is varrok akkor lock.Nem sűrgős de Februárig jólenne tudni mit is akarok :-) .

Megköszönöm 36Évi,ha beszélhetünk róla.

Beugró lány Creative Commons License 2007.09.30 0 0 387
Még nem egészen olyan a varrás képe, mint a Tied, de alakul! :))
Előzmény: Beugró lány (385)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.30 0 0 386
Hát ennek nagyon örülök!!


Sue
Előzmény: Beugró lány (385)
Beugró lány Creative Commons License 2007.09.30 0 0 385

Imádlak Sue!!

 

Nekem ugyan nem Aurorám van, de végre sikerült az enyémen is az instrukcióid alapján megtalálni ezt a varrásmódot.

Két éve kisérletezem!!

Köszi

Előzmény: sunbonnetsue (384)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.27 0 0 384
Szia Kria

a cérna teljesen egyszerű mezei pamut varrócérna.
Én a 61-es programot használtam.
Biztosan tudod, a kettő ( azaz a 60és 61 között ) az a különbség, hogy míg az elsőnél 8 öltés kerül 1 inchbe, addig a másodiknál, 10. Én mikor ezt varrtam kicsit növeltem az öltéshosszát, de sajnos nem emlékszem pontosan mekkorára. A felsőszáll feszességet majdnem 9-re állítottam. Meglepő volt, de működött.

Sue
Előzmény: Kria (383)
Kria Creative Commons License 2007.09.27 0 0 383
Még egy kérdés: milyen fajta a szines cérna? Himző? Nekem nincs himzőegységem, ezért ha nincs kicsi kiszerelésben akkor csak gépi cérnával tudom varrni.
Köszönöm a válaszod.
Előzmény: sunbonnetsue (380)
Kria Creative Commons License 2007.09.27 0 0 382
Szia Sue!
Köszönöm az ötletet kipróbáltam, csak nekem a színes öltés rövidebb mint a monofil nem úgy mint nálad. Kérlek írd meg az öltés hosszat is.
Köszönöm Kria
Előzmény: sunbonnetsue (380)
36évi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 381
Marha jól néz ki, már odaát levizsgáltam. Nagyon tuti. Ezt meg már rég ki akartam volna próbálni, de valahogy nincs érkezésem. Honap délelőtt, ha törik, ha szakad...! :)))

Előzmény: sunbonnetsue (380)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.24 0 0 380

Szeretném nektek közelebbről is megmutatni az ún. quilt öltést.( kézi hatású öltés)

Ez az Auroran a 60 vagy a 61 öltés típus.

 

 

 

A trükk az egészben: felül van a monofil szál és alul a színes ( itt piros) , a felsőszál feszességét a 6-9 közé kell beállítani, a sebességet pedig a leglassabbra.

 

 

 

Próbáljátok ki, mindenképpen megéri.

 

Sue

martam Creative Commons License 2007.09.21 0 0 379

Szia Sue!

 

Igen, köszönöm szépen, meg.  

Olvastam a cikkedet. Nagyon jó. A másik, amit küldtem Neked, így okafogyottá vált, és ez így van jól.

Előzmény: sunbonnetsue (378)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.21 0 0 378

Megoldódott evvel a problémád?

 

 

Sue

Előzmény: martam (377)
martam Creative Commons License 2007.09.19 0 0 377

Évi!

 

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, tudod, nem nagyon mertem belenyúlni, ez volt az első baki. Olyan csoda ez a gép, hogy nagyon féltem.

 

A talpat meg kipróbálom. Köszi. 

 

 

 

Előzmény: 36évi (376)
36évi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 376
Van egy csillagcasavarhúzóa készletben, avval le tudod szedni a lámpa felőli urkolatot, akkor jobban hozzáférsz a fonalhúzóhoz. Nekem is szorult már bele cérna... :)

A felsőtovábbítóval csak az a macera, hogy azt a villás kart először á kell csúsztatni a tűrúd csavarjára, aztán tudod befogni a talpemelős részbe. Nem oylan bonyolult, csak kicsit átszani kell vele, hogy jó szögben álljon. Azzal biztos jól meg a steppelés. Asszem, abba is bele lehet tolni azt a távtartót, amivel a tűzésszélességet tudod tartani.
Előzmény: martam (375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!