Keresés

Részletes keresés

Rycs Creative Commons License 2007.12.25 0 0 310
Az árak hasonlóak a hazaiakhoz sőt inkább minden olcsóbb egy kicsit. Az éttermi árak között nincs olyan nagy ingadozás egy sétáló és egy mellék utca között mint nálunk.
ccirmi Creative Commons License 2007.12.18 0 0 309

kedves Mildi!

 

olvastam a hozzászólásod,és szeretném kérdezni hogy és hol sikerült állást szerezni krakkóban?én ott éltem ösztöndíjasként fél évet,kb életem legjobbb fél éve volt,és mindenképp szeretnék visszatérni.

köszi előre is!!

Adri

Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2007.11.28 0 0 308
Sziasztok!
Ha tehetitek, látogassatok el intenetes klubomba, www.fanzone.hu - Otylia Jedrzejczak Fan Klub példaképemről, a világ legjobb úszónőjéről, Lengyelország igazi büszkeségéről! Itt sokféle klubot találtok, de ti is nyithattok újakat! legyünk minél többen és szurkoljunk együtt Otyliának!
ÉLJEN A LENGYEL ÚSZÓSPORT!!!!!
Ina
dűzni Creative Commons License 2007.11.26 0 0 307

Na jó.

Akkor a Bahamákra megyünk.

Biztos rosszabb lesz, de ez van.

 

Előzmény: kis-szabó (306)
kis-szabó Creative Commons License 2007.11.25 0 0 306

Nem szeretnélek elkedvetleníteni, de - ha utazási irodáknál nem találtál semmit -

akkor nehéz lesz. Inkább azt javasolnám, hogy próbáljatok karácsony előtt menni,

az utazáshoz barátokat invitálni,  és egy hosszú hétvégén előszilvesztert tartani.

Mert:

 

- A két ünnep között, és főleg szilveszterkor Zakopane előre és teljesen  "ki van adva". Ne feledjük Lengyelország közel 40 milliós ország, ők is szeretnek azon a tájon szilveszterezni, a Tátra és főképpen Zakopane meg relatíve kicsi.

 

- A lengyel Tátra, Zakopane és környéke már december első felében is havas és

varázslatos, a Krupówka (Zakopane főutcája) állandóan zsibong (magyarokkal is),

a zenés éttermei, kocsmái pedig pedig fantasztikusak.

 

- ...és nem utólsósorban: egy "két éjszaka-három nap"  szilveszteri programot két főre Zakopane-ban, utazási költség nélkül  a leggyengébb helyen se hozol ki 90-100 ezer Ft alatt, míg más időpontban 40 ezer forintért - tutto cimpletto és úri módon -szereztek magatoknak felejthetetlen napokat.

 

 

 

 

Előzmény: dűzni (305)
dűzni Creative Commons License 2007.11.25 0 0 305

Hahó!

Idén Krakkó-Zakopane területen szeretnénk a párommal szilveszterezni.

Segítséget kérünk, mert:

-Saját autóval mennénk, de lehetőség szerint nem szeretnénk nem magyar társaságban tölteni a szilvesztert!

tejköd Creative Commons License 2007.11.02 0 0 304
Mit mondjak? Eléggé egysikuan akarod táplálni azt a szegény embert, ha ezek az árak érdekelnek.
Előzmény: biii (303)
biii Creative Commons License 2007.10.31 0 0 303

sziasztok

 

férjemnek ki kell mennie 2 hónapra dolgozni Krakkóba.

tudnátok árakat mondnai, mire számitsunk?

kenyér, tej, csokik, pizza, hamburger, szalámi , felvágott , üditő, ásv. viz)..ilyesmik (cigi stb káros anyag nem érdekel)

köszi

csibehusi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 302
Szerintetek holnap után, hétfőn kiengednek lengyelországba hólánc nélkül???
:S
sapirico Creative Commons License 2007.10.15 0 0 301
Nyelvtanulás kapcsán olvasd el , amiket az itteni Lengyelország--fórumba ma írtam.
sapirico
Előzmény: Sanyi-szan (220)
sapirico Creative Commons License 2007.10.15 0 0 300
polska-tourist.info.pl
krakko.lap.hu
lengyelország.lap.hu
lengyelkepgaleria.hu
polonia.hu
gportal.hu/portal/dwabratanki
Szeretéssel: sapirico
Előzmény: Törölt nick (183)
Lisionok Creative Commons License 2007.10.13 0 0 299
Sziasztok! Én szeretnék kiköltözni Krakkóba, mert a barátom ott tanul.
Most munkát keresek ott. Kérlek szépen titeket, ha valaki tud ott valami jó állást, írjon. Amúgy frissdiplomás műszaki menedzser vagyok, de úgy látom arrafelé főleg könyvelő-szerűségeket keresnek... :(
Tényleg, akik írták itt a fórumon, hogy kimennének dolgozni, végül bevállalták? Mert azt egyikük sem írta...
pamag Creative Commons License 2007.10.10 0 0 298
Előzmény: csibehusi (297)
csibehusi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 297
Sziasztok

Mi az őszi szünetben megyünk Krakkóba.
Csak 1 napot leszünk ott, a probláma ott kezdődik h nem tudom h mit lehet ott megnézni...
Milyen nevezetességei vannak??
Tudna valaki irni nekem pár sort a városról?
Köszike sziasztok
vikingelit Creative Commons License 2007.10.01 0 0 296

Mostanában senki sem volt Krakkóban?

Én pénteken megyek egy pár napra.

Panna T Creative Commons License 2007.08.25 0 0 295
Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Kaptam egy állásajánlatot egy multinál Krakkóban. Érdemes kimenni? Mennyi az az összeg kb ami reális? És egyáltalán mit lehet tudni a kinti életről? Milyenek az albérletek?

Előre is köszönöm.
Ewunia Creative Commons License 2007.08.12 0 0 294
Sziasztok, gyors segítségre lenne szükségem!
Busszal megyünk Krakkóba - a busz-pu.-tól nagyon messze van Nowa Huta városrész?
Megéri-e taxival menni /4 fő + csomagok/, vagy v.melyik busszal inkább?

Előre is köszi:

Éva
dolina Creative Commons License 2007.08.06 0 0 293
Én egy hónapja voltam, és előtte beugrottam a Károly krt. 19-be, Lengyel Idegenforgalmi hivatal. Volt ott egy segítőkész hölgy és kaptam annyi anyagot magyarul, angolul, németül, ami nekem teljesen elég volt két napra.

Mi mindenhova gyalog mentünk. Nem tudom érdemes-e bérletet venni.

Jellemzően magyar (budapesti) árakkal számolhatsz. Pl. egy sör a főtéri turistacsalogatókban 9-10 PLN, máshol 5-6 PLN. :-)
Előzmény: tamas138 (292)
tamas138 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 292
 

Sziasztok, a hétvégén utazunk Krakkóba (még soha nem voltunk eddig), és pár kérdésem lenne:

 

- ha megvan valakinek a régi Panoráma kiadós (fehér színű) város-sorozatból a Krakkó útikönyv, akkor szívesen megvenném, illetve ha nem eladó, akkor kölcsönkérném.

Antikváriumokban sehol sem lehet kapni, és a modernebb útikönyvekben fele annyi információ/látnivaló sincs.  Ha megvan valakinek a könyv, dobjatok egy mailt ide: tamas1383 kukac freemail hu  Köszi!

 

- kb. 3-4 napot leszünk Krakkóban. Érdemes erre az időre venni helyi "BKV" turistabérletet, vagy a látnivalók úgyis olyan kis területre koncentrálódnak, hogy gyalog is el lehet jutni mindenhova?

 

- a szállásdíjon felül (ez már le van foglalva) minimálisan mennyi PLN-t érdemes vinni 2 személynek 4 napra (belépők, ilyesmi,  nagy éttermezést nem tervezünk, max. 1-2 sör néha:)

 

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.25 0 0 291
.
lamed Creative Commons License 2007.07.22 0 0 290
A mai GPS-navigátoros időkben talán hasznos infó lehet a koordináták megadása:

Auschwitz: É 50 fok 1' 40" K 19 fok 12' 5"
Birkenau: É 50 fok 1' 58" K 19 fok 10' 51"


Kobzoska Creative Commons License 2007.07.07 0 0 289
(Hátha olvasod még:) Végülis milyen volt az éjszakai vonatút?
Előzmény: ernesto1 (108)
Kobzoska Creative Commons License 2007.07.07 0 0 288

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy Krakkóból hogyen lehet eljutni Szczawnicába vagy Kroscienkóba, a dunajeci tutajozások indulópontjához?

 

Buszra vagy vonatra gondolok. Próbáltam keresgélni a neten, de nem jártam sikerrel. Talán túl messze vannak ahhoz, hogy járjanak oda közvetlen buszok?

 

mildi23 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 287

Szia!

Köszi a hozzászólást.Elvállaltam az állást és szerencsét probálok. Krakkoról sok jót halottam így bizom benne hamar megismerkedek majd uj emberekkel es nem leszek annyira egyedül.

 

 

Előzmény: hg001 (286)
hg001 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 286

a lengyel IBM-ről nincs infóm, de Krakkó egy nagyon kellemes és élhető város, jó tömegközlekedéssel, sok sportolási lehetőséggel, nyitott emberekkel, állandóan nyüzsgő belvárossal.

 

szerintem érdemes kimenni dolgozni, ha jó pénzt ajánlanak.

Előzmény: mildi23 (285)
mildi23 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 285
Sziasztok!

Légyszi abba segitsetek hogy mit gondoltok pályakezdőként elnyertem egy állást Krakkóba és erdmes e kimenni?
Tud valaki infot a lengyel IBM-ről?
Hol lehetne olcsó albérletet találni?

Köszi előre is
Pistike Creative Commons License 2007.06.17 0 0 284
gambl-R Creative Commons License 2007.06.12 0 0 283
Továbbra is szimpatikus ! :)
Előzmény: hg001 (282)
hg001 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 282

Mi a www.lengyelorszag.info oldalon foglaltuk le.

 

~ 5200 Ft / fő / éj reggelivel + idegenforgalmi adó

 

+ kb. 450 Ft / éj / kocsi a parkolás, ha igénybe veszed az őrzött parkolót.

 

Az tetszik még benne, hogy két utcával odébb van a sportközpont (uszoda, stb.), tehát ha este egy kis úszáshoz támad kedvem, nem kell kocsikázni.

Előzmény: gambl-R (281)
gambl-R Creative Commons License 2007.06.11 0 0 281

Szimpatikusnak tűnik ! Árat viszont nem találtam az oldalon, persze lehet,hogy csak vak vagyok ! :)

Előzmény: hg001 (279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!