Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1443

A tűzoltásban van két alapvető hozzáállás:

 

1. Amerikai. Kívülről nyomni bele a vizet, ami a csövön kifér.

 

2. Európai. Megkeresni a tűzet és azt közvetlenül oltani.

 

Az első esetben néha nagyobb a vízkár, mint a tűzkár.

 

Az elárasztás alapvetően lehetséges. Probléma viszont, hogy elötte fel kell deríteni a terepet, hogy nincs e bennt ember. Mert a habban sem lehet lélegezni.

 

Lélegezni valahogyan még az ún. könnyű habban lehet állítólag, ha az ember mosgásban van. Ha eszméletlen valaki, akkor abban is megfulladhat.

 

Én úgy láttam, hogy itt is habbal oltottak (méghozzá könnyű habbal). A hírek szerint a 3 ember ezt a megelőző felderítést végezte.

 

Előzmény: Jahno (1437)
Jahno Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1442

Alaparajz meg ilyenek. Ehhh, itt kérem dráma volt, nem érünk rá pöcsölni, cselekedni kell. Ellenkező oldalról ezt ugatnád, mert meddig várjanak egy alaprajzra? Ott tűz van, emberélet és anyagi kár forog kockán, le kell gyakni minél előbb. Így is tettek.

 

Ha tudták volna előre azt, amit itt egyetemisták mesélnek a világos nappalban történő eltévedésekről, akkor nyilván máshogy állnak hozzá. De nem tudták. Szerencsétleneknek bele is tört a bicskájuk, most meg itt megy a gyalázkodás, közben értünk tették, valamint teszik továbbra is minden nap, kockáztatva az életüket.

Előzmény: 4400 (1440)
4400 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1441

De nem mikor bemegy egy ismeretlen pincelabirintusba , ami tele van fusttel.

Tulajdonkeppen miert mentek meg vissza?

Előzmény: egyenlítő (1434)
4400 Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1440

Figyelj csak ide , ebben az orszagban ahol  jelenleg elek , az edzoterembe is csak kartyaval lephetek be , ellenorzik hogy tenyleg en vagyok-e , ha ki van irva hogy tilos a dohanyzas , akkor tilos a dohanyzas-apropo , ezen a loteren tilos volt?-es altalaban rengeteg olyan aprobb szabaly van , amit -ugy tapasztaltam-frissen erkezett hazankfiai azonnal megszegnek , aztan csak utanna vakaroznak mikor porul jartak valami miatt hogy megiscsak jo lett volna odafigyelni mit lehet es mit nem.

Na , szoval nekem furcsa hogy egy ilyen helyen egyaltalan loteret engedelyeznek , oda csak ugy siman ki es be lehet setalni , nincs or...stb

Az is fura hogy a tuzoltoparancsnok minek kuldte le a 10 embert-tobb is meghalhatott volna- , vezetokotel nelkul es felorara eleg levegovel, mielott az alaprajzot tanulmanyozzak.

Nagyon hajaz ez arra az esetre mikor meglottek a biztonsagi ort az egyik bankban , mert azt hitte , a bankrablo csak viccel-itt lep be a hsz-em elejen emlitett "szabalyok betartasa" c. jatek, mely szerint mindegy hogy mit hiszunk , az eloirasok szerint cselekszunk.Ha az a szabaly hogy minden loves elott ket dl vert kell adni , akkor ugy.

Előzmény: turbo2 (1413)
szám egy képleten? Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1439

 

Igazán elővehetnék őket egy kihallgatás erejéig, de erről semit nem hallani, hogy ez megtörtént volna.

Előzmény: 4400 (1438)
4400 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1438

Miert hallgatnak ki oket?Megiscsak ott voltak a tuz keletkezesekor , nem?

 

Nem biztos hogy az autogumi gyulladt meg eloszor .

Előzmény: turbo2 (1414)
Jahno Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1437

Oltási terv ilyenek? Többezer fős szórakozóhely, díszletnek full faborítás, rajta szigeteletlen elektromos kábelek, minden ami a veszélyhez kell. Fél méter széles bejárat, vészkijárat meg eltorlaszolva, leláncolva... Nem is mentem be.

 

Másik diszkónál ott voltam a tervezésnél, aztán akkor mutatták, hogy vész esetén a hátsó fal vagy 20 méter hosszan kidönthető, aztán szaladhat a nép a pusztába. Ez már korrekt.

 

De panelban is ki van kötve, hogy a tetőajtónak nyitva kell lenni. Így ellenőrzésnél kinyitják, utána be, mert felmennek a csövesek, megbontják a szigetelést, babrálják a szellőzőventiket, bontják a villámhárítót. Ha nyitva lenne, nálunk pillanat alatt csődbe menne a költségvetés. Aztán el lehet gondolkozni, de itt a tűzcsapok zárókupakjait is lelopják, aztán ha tűz van, akkor lehet hümmögni merre fog elveszni a nyomás.

 

Apropó, itt nem olyat kell ilyenkor csinálni, hogy valami habbal elárasztani az egész szintet valami durva géppel? Meg szakirodalomban olvastam mindenféle gázös, meg vízködös módszerekről, de lehet full hülyeség, én csak szerverszobában tudok gondolkozni :-)

Előzmény: zaimoo (1419)
Jahno Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1436

Akkor ne tudd meg, hogy panelban a pincékben mik üzemelnek. Szitanyomó/festő, asztalos, estébé... Nálam a pincében elég sok vas van ami nem éghető, de 200 méter műanyag kábelcsatorna, meg több kilométer kábel az tuti. Ennek fele biza elég randa füsttel ég.

 

Esetleg itt egy kis megemlékezés a srácoknak:

 

http://www.tuzoltosagbp.hu/video/2005_esetek.wmv

 

Ebben asszem 3:20 körül mutatnak lángoló autógumikat. Valamint most írja másik fórumon egy srác, hogy kórházban két tűzoltó volt vele az ügyeleten, egyikre ráesett egy égő gerenda a házban, másikat meg autó csapta el, miközben roncsból vágták ki a sérültet. Szóval dolgoznak ezek keményen, nem is akárhogy, csak ilyenkor hallunk róluk.

Előzmény: zaimoo (1429)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1435

OFF!

Tankönyvi eset volt. Egy drezdai egyetemi kollégiumban az egyik szobában tűz ütött ki. A tűzoltók rohannak, nyitják az ajtót. Utána az ajtó már jött magától.

 

A szobában egy külföldi diák lakott, aki az ágya alatt kb. 100 liter nitrohigitót gyűjtött össze. Hazájában valószinüleg hiánycikknek számított és azzal akart üzletelni.

 

A másik eset amerikában (USA) volt. Emeletes ház egyik lakásában egy idősebb hölgy gyertyaöntéssel kereste a zsömlére valót. Míg egyszer ki nem gyulladt. Becslések szerint 4 tonna paraffin volt a lakásban.

Előzmény: Zak (1432)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1434
Vagy működésképtelenné tehet a 15 kiló súlytöbblet.
Előzmény: Miki_ (1433)
Miki_ Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1433

"de végül is semmi sem "életbiztosítás"!"

 

Egy négyórás palack lehet életbiztosítás egy félórással szemben.

Előzmény: JUllrichfan (1421)
Zak Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1432
40 liter benzin?
Előzmény: zaimoo (1429)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1431
Ja igen. Benzin, festék, higító, olaj, zsír van-e?
Előzmény: zaimoo (1429)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1430
Négy az autón, négy téli, két pótkerék. Remélem, a 10 éves kopottakat már nem tartod otthon.
Előzmény: zaimoo (1429)
zaimoo Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1429

Ha a házam alatti garázsban 4-6 db-nál több autógumi lenne, vagy más eghető anyag lenne nagy mennyiségben, én nem aludnék nyugodtan.

Előzmény: egyenlítő (1428)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1428

A barlangban sem ugyanaz vonatkozik a civil látogatóra, és a barlangi mentőre. Nem is ugyanazok az eszközeik.

 

Még egyszer: minden civil épen kijutott, a hajuk szála sem görbült.

Előzmény: zaimoo (1426)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1427
Volt két poroltó, és mindenki biztonságosan kijutott. Az általad felsorolt dolgok ezt a célt szolgálják. A tűzoltó az egy egészen más kategória.
Előzmény: Antisystem (1403)
zaimoo Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1426

Az autó is csapda, ha nem nyílik az ajtaja.

 

ezért fejlesztik, tesztelik az autógyárak az ajtókat, hogy lehetőleg baleset után is könnyen nyithatók maradjanak.

A lőtér esetében semmi ilyesmi intézkedés nem történt,   egy látogatható . de egyáltalán nem éghető sziklabarlang esetén előírás a falon a vezetőkötél, pedig ott bolyonghatnál a sötétben akár hetekig is, lenne levegőd bőven.

Előzmény: egyenlítő (1424)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1425

Van egy füzet, amibe mindenkit beírnak, aki lő. Az időponttal, és a fegyver számával együtt.

 

A jelenlevőket nyilvánvalóan kihallgatták. A felelős vezetők (a lövészetvezető és a szakosztályvezető) nyilatkozott is, pl. több TV-ben. A helyükben minden épeszű ember messze elkerülné a bulvársajtót, hiszen ez ügyben még az M1 is hamisított.

Előzmény: 4400 (1409)
egyenlítő Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1424

Kepzeld el , ha tobben vannak lennt , civilek, mindenki bennteg

 

Nos, az öt civil kijött. Az egyikük még vissza is ment a tűzoltókkal. Csapdává csak a rendkívüli körülmények tették.

 

Az autó is csapda, ha nem nyílik az ajtaja.

Előzmény: 4400 (1412)
Zak Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1423
Akkor anyám konyhája is ilyen, egy szûk bejárattal meg negyedik emeleti kisablakkal, benne cirkó meg gáztûzhely nyílt lánggal, folyamatos gázutánpótlással....
Előzmény: 4400 (1412)
zaimoo Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1422

Nem ismerem az esetet, de ahogy írod, a búvárral egy előre nem láthatő véletlen baleset végzett, rosszul lett, beütötte a fejét, ilyesmi lehetett az oka, hogy hirtelen megfulladt.

Igazad lenne, ha itt is ilyesmiről lenne szó: tehát 10 tűzoltóból eggyel történt volna valami előre nem látható baleset (a fejére esik valami, rosszul lesz, begörcsöl a lába, infarktust kap stb.)

..de itt 10 tűzoltóból 10-zel történt baj egymástól függetlenül.  3 megfulladt, 7 meg majdnem.  Ez arra utal, hogy a módszerrel, a taktikával volt a baj, és nem arra, hogy egy véletlen baleset érte őket.

Előzmény: JUllrichfan (1421)
JUllrichfan Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1421

Sem tűzoltó, sem barlangász nem vagyok. Búvár sem! De a kötél fontosságát jelen esetben nem igazán értem. Ugyanis, pár éve meghalt egy tapasztalt búvár, pedig biztosítőkötéllel merült le. Ő lent fulladozott, a partom meg szépen tartották a kötelet...Tudom az ő kötele nem a visszaúthoz kellett volna, mindössze biztosíték volt, hogy ha baj van, jelez, és kihúzzák, de ő nem jelzett, mert idő előtt, hirtelen megfülladt.

Szóval csak azt akartam leírni, h. lehet ezt azt hiányolni, de végül is semmi sem "életbiztosítás"!

Előzmény: zaimoo (1418)
turbo2 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1420
Kivéve ha már ott laknak mert akkor nem kell már újat kérni :(
Előzmény: zaimoo (1419)
zaimoo Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1419

áruház vagy bevásárlóközpont, mozi, szinház repülő, busz hajó, múzeum stb veszélyesebb. A metróról nem is beszélve.

 

mindegyiknek van tűzrendészeti szabályzata, kiürítési, oltási terve

 

 

hány pincehelyiségben működik 10 szer tűzveszélyesebb tevékenységet folytató vállalkozás vagy laknak emberek.

 

Kis alapterületű, belmagasságú, ablaktalan, egy kijáratú föld alatti helyiségre nem adnak ki használatbavételi engedélyt se üzletre, se lakásra.

Előzmény: turbo2 (1416)
zaimoo Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1418

Részlet a barlangász búvárok szabályzatából:  (pedig az ő levegőpalackjuk is tovább bírja, és ők jobban is látnak)

 

Vezetőkötél: Barlangi merüléseknél használata kötelező. Nagy szakítószilárdságú, csavarodásmentes, lehetőleg szövött műanyagkötél legyen, 5 mm It alatt nem ajánlott. A telefonzsinór is lehet vezetőkötél, ha megfelelő szakítószilárdságú. Ajánlott a vezetőkötelet hosszjelzéssel ellátni, a beúszott távolság gyors felmérése miatt. Ha a vezetőkötél a búvárra van rögzítve, akkor csak húzásra nem nyíló, és nem csúszó, un. Biztonsági csomóval történhet. A vezetőkötelet lehetőleg a merülő búvár tekercselje le ill. fel, arra alkalmas kötéltartó szerkezetről.

turbo2 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1417

Hát lehet, hogy én nem értem, de ugye mindenki kijött a tűz elharapódzása és az igazi füst kialakulása előtt!!!!!!! A tűzoltók VISSZAMENTEK !!!!

Hiddd el a tűzoltók pontosan tudják, hogy az ember füstben dezorientált lesz és hajlamos eltévedni.  És ehhez nem kell terv.

Ha nem látsz baszhatod a tervet.

Előzmény: Antisystem (1415)
turbo2 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1416

Miről beszélsz ? SENKI nem égett bent.

Ennél BÁRMELYIK áruház vagy bevásárlóközpont, mozi, szinház repülő, busz hajó, múzeum stb veszélyesebb. A metróról nem is beszélve.

 

Össze lehet számolni, hogy hány pincehelyiségben működik 10 szer tűzveszélyesebb tevékenységet folytató vállalkozás vagy laknak emberek. Egy lakás tűzveszélyesebb!!!

 

Előzmény: 4400 (1412)
Antisystem Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1415

Akor mindent robbanásveszélyesnek kell besorolni és minden rendben lez. Se tűz se baleset semmi. Mert van terv.

Ez hülyeség. Tudod, ha van gyakorlat, akkor ott is kiderülhet sok probléma, amire az ember nem is gondolna, és ha van terv, akkor nagyobb az esély, hogy mindenki élve kijut abból a qrva pincéből. Ennyi, és nem több. Gondolj bele, ha előre kiderül, hogy ott emberek 0 látási viszonyok között hajlamosak össze-vissza bolyongani, és valakinek eszébe jut, hogy - hasonlóan a barlangokhoz - egy kötelet/korlátot/akármit - eleve kirak a falra, ami látás nélkül is tapintható. 50 kampósszög beverése, meg 50 m kötél kerülhet vagy 2000 forintba, meg egy karbantartó 1 órájába. És most jó sansszal nem lenne három halott.

 

ÜdV

Előzmény: turbo2 (1410)
turbo2 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1414

Minek hallgatnák ki őket ????

Hiszen a rendőrök mind hülyék lettek a megszorító intézkedések miatt. :)

 

Mond , hogy ezt nem kérdezted komolyan...... Könyörgöm..

 

Előzmény: 4400 (1409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!