Keresés

Részletes keresés

pro55 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 4045

Sziasztok!

 

Ha tájékoztatnátok abban, hogy az itt saccolt villamos felújítási (áthuzalozás, konektor/ kapcsoló csere, ház elosztó fi relé stb) költségekbe bele szokás-e érteni a "javítási" költségeket is, mármint a cső vésések nyomainak eltüntetését.

Esetleg tapasztalatot közölnétek, hogy mi a legpraktikusabb anyag erre? Bolti előkevert vakolat? Melyik? Ami esetleg már glettet nem igényel?

 

Köszi.

Peter atyuska Creative Commons License 2017.06.26 0 0 4044

Nézzél utána egy készletnek a netten, ehhez adjál hozzá kb 20-90e Ft (mert e körül változnak a munkadíjak).

Előzmény: 76zoli76 (4043)
76zoli76 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 4043

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy 4*240es alu földkábelt mennyiért toldanak össze?

Dunit2 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4042

    ja erre nem ment semmi  :

 "Kb mire számíthatok mennyibe fog kerülni?"

 

 

 hát ez innen nem tudható.

 Egy ilyen felújítás tág határok között változhat. Mindenesetre a biztonságra ügyelni kell . 

Érintés védelem és tűzvédelem.

Előzmény: Anita Djanko (4039)
Dunit2 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4041

A vályog házak általában régebbiek !

 

 

 "Van esti áram is."  Olyan sohasem volt.

 Volt annó éjszakai - néha csúcsidő kihagyásos  ezekből lett az un   vezérelt.  Általában  60 % -a a  24 órásnak.

 A legfontosabb tisztázni a teljesítményt.  Azaz hánya mperes a biztosíték ?    általában  15 -ös néha  25  amperes  nagy néha pedig 32 Amperes. Na ez biztos nincs. Főleg ha van 'estei' nyilván arról megy a villanybojler.

 

 Mielőtt belevágysz  a kötéseket kell megvizsgáltani és nem az egész rendszert likvidálni.

 A konnektorokat pedig hosszabítóval lehet pótolni.

 

 

 "és egyik ismerős szerint nem szabványosak a kötések se" 

 Egy 50   + éves vályogháznál valószinű igaz, de  az hogy valami nem szabványos  az még nem jelenti azt hogy baleset veszélyes is.

 

 Természetesen lehet újra huzatni is  és annak szabványosnak kell lennie.

 

 Anno nem is olyan régen  egy belvárosi lakás felújítása során futottam bele hasonlóba.

 Az egyik mester  500 -ért akart dolgozni a másik   elvégezte  na nem ugyan azt ... csak amit  kértem  120 ért.

 lett új biztosíték tábla     +    2 új áram kör a nagy terhelésre.

 Magyarázta az illető hogy az egyik csillárnál kevés a vezeték. Kérdeztem mire ?    Ha bírja  jelenlegi  4 db  60 -ast, akkor a jövőben miért ne birná a szintén 4 db. 15  Wattost

Előzmény: Anita Djanko (4039)
cityba Creative Commons License 2017.06.09 0 0 4040

Szia, érdemes átgondolni később esetleg mire lesz szükség, riasztó?főzőlap?motoros redőny?fűtés rendszerhez EPH? nézz körbe itt villanyszerelés talán segít pár gondolatban megtervezni az új rendszered.

Anita Djanko Creative Commons License 2017.06.07 0 0 4039

Kedves fórumozó villanyszerelés szakértők.

Csongrád megyében faluban örököltem egy kb 50 éves vályog házat. Szeretném ujrahuzatni az áramot mert kábelek lógnak mindenhol és egyik ismerős szerint nem szabványosak a kötések se. Dugó csak 2 helységben van. Óra,biztosítéktábla az teljesen új egy éves sincs. Van esti áram is. Az óra kívül a házon.A ház 105 m2 belső területű. Alap terület (8,5x16)136m2 (ugye 50cm es falak vannak) 10 helység van ahová lámpa kell 1nappali(2 lámpa van) 2szoba 1étkező 1konyha 1 előszoba 1WC 1fürdő 1kis közlekedő ezen kívül még kéne ugye kintre a ház 3 sarkára. Jelen pillanatban mindenhol van áram és működik a lámp is kivéve a WC az a közlekedőből lesz levágva ide uj kell. Nem tudom ezekhez kell e nyúlni vagy jók. Kb 18 konnektor kéne ebből 5ös 1 4egyes 1  2es 11 1es 5db. Ehez még 13(10db 1es 1 2es 2 3as) kapcsoló ebből is megvan ugye sok de megint nem tudom hogy maradhat vagy csere. + 1villany bolyler ha jol tudom ehez speciális vezeték kell. Kb mire számíthatok mennyibe fog kerülni? Egyéb tanács hogy mi kéne még mit érdemes még most megcsináltatni?Köszönöm a válaszokat! 

cityba Creative Commons License 2017.05.12 0 0 4038

Az nagyon baráti ár, szerintem több lesz a végén.A fűtés,melegvíz, csatornát mennyiért szerelik neked? kb ők is 1 hetet vannak ott.

Előzmény: VWTD (4037)
VWTD Creative Commons License 2017.05.11 0 0 4037

Akkor a 600e+áfa nem sokkk???  alapszerelésre? Én sokallom.......  mindenféle riasztó és elektromos redőny nélkül!

 

Előzmény: cityba (4034)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.05.09 0 0 4036

Szia

 

"Majd 30 nap után új igény beadása"

 

Hidd el, így működik, akkor kell fizetned ha 15 méter fölött van a kábeligényed, valamint 32A felett van igényed.

De ahogy írtam, kb 2 hónapig nincs villany a telken, épületben.

Előzmény: mzx2010 (4035)
mzx2010 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 4035

Ez nekünk is eszünkbe jutott, de elvileg a szabályzat úgy szól, hogy ha a telken korábban már volt áram, akkor az új bekötésre is fizetni kell. Csak akkor engedik el a díjat, ha teljesen új mérőhelyről beszélünk. 

Előzmény: Tízenhármaska (4028)
cityba Creative Commons License 2017.05.08 -1 0 4034

Kb 1,2M re jön ki az alapszerelés, de vidéken lehet olcsóbban is elvállalják.

Előzmény: VWTD (4033)
VWTD Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4033

1.) 300 m² alatti lakóépület szerelvényei az alábbi bontásban:
3x16+16A betáplálással, kisautomata-szekrény (lakáselosztó) kiépítése 12db 10 és 16A
kisautomata beszerelése (értelem szerinti fogyasztói kiosztás szerint),
3 db 30mA áramvédő kapcsoló
17 db falikapcsoló
40 db falicsatlakozó
3 db leválasztó kapcsoló a fix csatlakozású készülékek elé (pld tűzhely, bojler, stb.)
Helyiségenként 1db világítótest 11 helység.

 

Villanyóra telekhatáron belül 1m. a épület ettől 4m.

Vidék!

Előzmény: cityba (4032)
cityba Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4032

Budapest? Kiállások alapján pontosabb összeget lehetne írni a villanyszerelésre. Kapcsolók, konnektorok száma, lámpa, 2-es 3as dugaszolók száma, esetleg egy tervszerű, (Móricka is megteszi) Villanyóra kerités határon? vagy házfalon van? Éjszakai áram csak a bojlernek lesz? Riasztó vezetéket nem árt betenni, pár év múlva csak a rendszert kell ráhelyezni a vezetékekre, utólagos csatorna elég csúnya.

 

Villanyszerelő Budapest

Előzmény: VWTD (4031)
VWTD Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4031

Üdv.

 

Urak egy kérdés:

 

Új ház 100m2 nettó  mennyi a reális villanyszerelés díja?

 

Alapszerelésre gondoltam (védőcsövezés+fűzés)

3*16A  éjszakai is! (mérőhely kész)

 

falazat tégla,födém fa,

semmi extra igény se riasztó,se elektromos redőny nincs

 

elektromos tűzhely,vegyes kazán,villany bojler,

 

csak az alap........

 

köszönöm.

Tízenhármaska Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4030

Ezért kell regszerelo, hogy a lehetőségeket figyelembe véve vázolja a legoptimálisabbat.

Majd a döntés a megrendelőé.

Előzmény: Lacivill (4029)
Lacivill Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4029

Viszont ha pl van 3*20A jelenleg, és kell is később akkor HFH fizethet újra.

Előzmény: Tízenhármaska (4028)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.05.06 0 0 4028

Szia Laci

Jogos a felvetésed 

Szerződés bontás, mérő visszaadás, csatlakozó lebontatása

Majd 30 nap után új igény beadása

Szerzodes és egyebek

kb 2 hónapig nincs villany,igaz ha tudja nélkülözni akkor nem kell a hozzájárulást kifizetni 

Előzmény: Lacivill (4027)
Lacivill Creative Commons License 2017.05.06 0 0 4027

Mi van akkor, ha a régi tulaj kéri az óra leszerelését, akkor LEHET újnak számítanál. A nagybetűk azért vannak mert nem vagyok ebben biztos!

Előzmény: mzx2010 (4024)
mzx2010 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 4026

Köszönöm a választ! Sajnos ez bosszantó, hogy kb 15 méterről van szó, mert pont a kerítésünk tövében áll a pózna és egy évvel korábban megspóroltam volna ezt a 90.000 Forintos tételt. 

Előzmény: Tízenhármaska (4025)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.05.05 0 0 4025

Szia

Nem tájékoztatott félre, már az Eon területen múlt év augusztus 1-től így van.

 Viszont ennél az esetnél ha pl 45m kábel kellene akkor a 30m-t

sem kell kifizetned,azaz a 120ezret.

Előzmény: mzx2010 (4024)
mzx2010 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 4024

Sziasztok!

Egy gyors kérdéssel fordulnék hozzátok, vásároltam egy telket, ahol jelenleg légvezetéken érkezik az áram. Ezt szeretném megszüntetni és bővítve földkábellel bevezetni az áramot, azonban olyan híreket kaptam, hogy ennek az EON felé fizetendő díja változott, 0 ft-ról emelték kb 90.000 Ft-ra. Elvileg azért mert nálam már bent van az áram, de ha egy új helyre szeretném bekötni akkor 15 méterig ingyenes lenne. Ez tényleg így működik jelenleg vagy a villanyszerelő tájékoztatott félre?

SolnesN Creative Commons License 2017.03.22 0 0 4022

 " cégtől, aztán aki a középen van az ára az reálisabb."

 

 

 ez csak akkor igaz,  ha   van konkrét terv, költségvetés,  anyagkiírás.

 Szóbeli  megbeszélésen sokféle képpen lehet értelmezni egy munkát. pl. van aki az anyagbeszerzést az odaszállítást eleve nem veszi bele meg hogy egy banálist,  a takarítást sem.

 Mint írta a kérdező  , hogy :  szerelvények nélkül.  a szerelvények az egy tág fogalom, pl, villanykapcsolók, dugaljak és a lámpa testek.

 Úgy általában   ennek mindnek a helyén kell lenni.

A víz a villany általában kettő vagy annál is több fázisú munka. nagyolva .  vezeték csatornák, vezetékek a szerelvények egy részével, majd a végén festés  burkolás után a  felszerelvényezés.

 

  Aki nem figyel oda  fizet az elején jó sokat aztán a végén a maradékból nem csinálják meg.

 Jártam így, igaz víznél. Megállapodtunk egy összegben, jöttek elvégezték, majd kérték a kialkudott összeg 95 % -át.. Mondtam az nem megy  előleg 70 % majd a szerelvényezés után a teljes összeg. Ha odaadom,  nem jönnek vissza.

 Mint írtam szóbeli egyezségnél sok mindent másképp lehet értelmezni.  Pl. én a fizetési feltételeket nem konkretizáltam, így gondolták a pénz akkor jó, ha minél előbb a kézben van.

Előzmény: Peter atyuska (4020)
SolnesN Creative Commons License 2017.03.22 0 0 4021

Amit leírtál az alapján lehet terveket készíttetni, majd a tervek alapján ajánlatot kérni  több kivitelezőtől is.

 

 De a tervhez kell még tételes költségvetés is, ami nincs beárazva.

 

 

 

"Azt mondta a szerelő, hogy több programon is átfuttatták a fentieket és ez jött ki a legolcsóbb programnál." 

 

 Ez érdekes roppant érdekes. Sok mindent tudhat az  program, de azt honnan tudja, hogy    x   vagy y szerelőnek mennyi a munkadíja ?

 

 Mert ugyebár  korrekt tervek lapján tudhatja a   .program, hogy mennyi anyag kell, még azt is esetleg ha  megvan adva az anyag minősége, még a norma órát is, de hogy a vállalkozó konkrétan mennyiért  vési, szereli azt egyenlőre szerintem nem,

 

Előzmény: cd930 (4019)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.03.21 0 0 4020

Hát alaprajz és nyomvonalak nélkül nem lehet kalkulálni, kell még kérni 3 másik szakitól, cégtől, aztán aki a középen van az ára az reálisabb. Tapasztalat.

 

Sokat számít hogyan képzeled el a szakaszolásokat (szombánként van biztosíték vagy funkcióként és szoba csoportonként, stb) gyengeáram, hol a központ a riasztónál lehet játszani bővítővel a második szinten, így elég sok vezeték megspórolható, Lan hasonló, TV (koax) is de ennél vigyázni kell mert nem mindegy milyen rendszer kerül rá. A tervezés sem egyszerű.

 

De le kell ülni egy szakival és átbeszélni mit javasol mit nem aztán ezt a tervet oda adni ajánlatra.

Előzmény: cd930 (4019)
cd930 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 4019

Sziasztok!

 

Mennyibe kerülhet egy kétszintes, szintenként 70nm-es 5 szobás új építésű családi ház villanyszerelése? Mindkét szint álmennyezetes, de ez nem azt jelenti, hogy minden vezetéket ott képzelek el.

 

Lehetőség szerint szét szeretném bontani:

- alapszerelésre vezetékekkel (szerelvények nélkül), ide értve a külső világítás és dugaljak kiállásait illetve a kapu automatizálás vezetékelését

- LAN, koax szerelés minden szobába vezetékekkel (szerelvények nélkül)

- lesz 15 motoros redőny is, ezek kapcsolóit is be kell szerelni (kapcsolókhoz áram + 4 eres vezeték a redőnytokig)

- padlásról vezetékelni a később kialakítandó napelem visszatáplálását is a leendő óráig

 

Van-e értelme egy szintén napelemről működő akkumulátoros szünetmentes hálózatot kialakítani, amiről áramszünet esetén tudnak a fontosabb dolgok működni (pl. router, számítógép, fűtés, esetleg helységenként 1-1 dugalj). Ennek milyen költsége lehet?

 

Van egy nettó ~1,4 milliós ajánlatom, ami a fenti 4 fő funkciót és a szünetmentes hálózat vezetékelését is tartalmazza, szerelvények nélkül.

Ez mennyire elszállt ár az igények fényében?

Azt mondta a szerelő, hogy több programon is átfuttatták a fentieket és ez jött ki a legolcsóbb programnál.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

 

Zs:) Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4018

Jobban jársz, ha a kerítésben arrébb rakod a kaput, szerintem.

Előzmény: Lozsa. (4010)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4017

1. önkormányzat építési hatóság közműtérkép kikérése, meg a ház beadott tervének kikérése

2. megnézitek ezek hogy viszonyulnak egymáshoz

3. ha ott okés akkor miért így épült meg? ez már az építtető gondja azaz a tiétek most már

4. ha már rajzon nem stimmel lehet kérni egy egyeztetést a hatóságnál miért adták ki hibásan a tervet vagyis az engedélyt.

 

2. eredménye dönti el hogy az oszlopot kinek a költségére fogják átrakni. De nem biztos hogy átrakják. A költség sok lehet egyszerűbb a bejáraton módosítani.

Előzmény: Lozsa. (4010)
Téli nap Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4016

Köszönöm !

Előzmény: nap50 (4015)
nap50 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4015

Eléggé szabálytalan terv nélkül, ha tavaly lett kezdve akkor 7kW ( vagyis 1*25A felett ) felett volt kötelező a terv, idéntől meg mindig.

Mint kivitelező mondom, hogy ne fizesse ki, kérjen egyeztetést. Szerződésben mi áll, ki az illetékes hatóság?

Előzmény: Téli nap (4014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!