Keresés

Részletes keresés

Liquidz Creative Commons License 2010.07.16 0 0 995
Az alulforgalom nem scifi, az Allénál pontosan így van megcsinálva (bár ott talán kicsit kisebb a szükség rá, de nagyon jó).

A scifi az, hogy emlékszem egy olyan képre (messze-messze régen, még a premier ház értékesítésének elején), amire rá is kérdeztem: a sétány alatt HOSSZÁBAN is volt egy parkoló, ami össze volt kötve a ház alatti parkolókkal. Így kvázi a Fontana E alól is kimehettél a Futó utcára, az Üllői irányába.

A nagytemplom rekonstrukció viszont felvet egy érdekes kérdést. Az autós forgalmi rendet.
Leginkább arra gondolok, hogy hol megy be a plázaparkolóba kocsival az ember, hol jön ki, és hogy jut át a másik oldalra (Üllői vs. Práter). Persze nem néztem még be a Vajdahunyadra, de ha ott van másik 2 kijárat, kétfelé, meg a Futón is használható kettő, az tökély.

Ha viszont nincs ilyen, az milyen forgalmat okoz a Práteren, és milyen emberelütés per hónapot a sétányon? És mennyire jó az ecozöld, mulatós, szökőkút mellett wifizős-kávézós milliőnek a Futón püffögő, Üllői-zöldre várakozó dízelsereg?

Amúgy viszont, ha ez a forgalom azt okozza, hogy nem lehet átkelni a sétányon, hol megyek ki-be a saját parkolómba? És hogy megyek el a Petőfi-híd felé? Segítek: a Leonardo is a sétány része, ezért 5 perc, és 2km a Ferenc körút a Szigony-Üllőin át. Ugyanennyi az északra kerülés. És ne hagyj otthon semmit, mert az + 2km.

Nem tagadom, nem egyszerű feladat...
Előzmény: zero 4 hero (993)
pszab2 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 994
Azt nem igazán értem én sem, hogy miért nem úgy csinálták meg. Úgy tűnik scifi, mint ahogy egy "modern városrészben" "Digitális Lakópark Koncepció" keretén belül hálózati kábelezést csinálni a lakásokba is úgy tűnik hogy az.
Előzmény: zero 4 hero (993)
zero 4 hero Creative Commons License 2010.07.15 0 0 993

A Citi Gardenben úgy volt, hogy lesz CIB, de elmosta a válság. Mondjuk szvsz a Corvin sétány jó ügyfélkör, de nem igazán örülnék annak, ha egymás mellett 8 bank lenne, ahogyan az megszokott. mit szóltok, hogy elkezdték csinálni a Nagytemplom utcát? És a Corvin közt is? Végre nem gumicsizmában kell majd közlekedni...

Viszont a Futó utcai átmenőforgalom szerintem nagy blődség, már tönkretették a burkolat egy részét. Ezt simán meg lehetett volna oldani a Bevásárlóközponton való áthajtással a közepe alatt. vagy ez sci-fi?

fontanab Creative Commons License 2010.07.15 0 0 992


Tegnap az átadáson említették, hogy az üzletsoron középen egy bankfiók lesz (talán MKB?). Bízom benne, hogy ezzel nő majd a biztonság érzetünk...
Előzmény: fontanab (991)
fontanab Creative Commons License 2010.07.15 0 0 991

Ezek nem hibajavító emberek voltak, az tuti:) Talán épp a garázs felé tartottak.

Elszívó: az a baj, hogy ment vagy 1 h keresztül, azután eljöttem. Remélem nem nagyon pörgeti az órát!
Előzmény: Liquidz (990)
Liquidz Creative Commons License 2010.07.15 0 0 990
Amúgy dolgoznak még a házban hibajavításokon is. Az elszívóknak van egy késleltetése, szóval esetleg előfordulhat, hogy kétszer kapcsoltátok "ki" :-) De azzal nekem is csak a szívás van, a WC késleltetve kapcsol be (ez jó) és azonnal ki (viszont halk, tehát nem tudom, be van-e kapcsolva).
Előzmény: fontanab (989)
fontanab Creative Commons License 2010.07.15 0 0 989
B lépcsőház.


A fürdőszobai elszívót hogyan lehet leállítani? Tegnap bekapcsoltuk, és nem tudtuk leállítani.
Előzmény: Liquidz (987)
ghostface81 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 988

Sziasztok!

 

Szólnék hogy lehet Upc-re előfizetni. De sajnos Digire nem, úgyhogy csajoknak jó hír, nem látjuk a kedd, szerdai Bl-meccset. :( 

 

A biztonságrüól annyit hogy lent mindig nyitva vannak az ajtók de azt nem tudom hogy jönnek be a garázskapun. Lehet a csatornából jönnek fel!! :)   Ez nem volt vicces :(

Liquidz Creative Commons License 2010.07.15 0 0 987
Üdv Laca,
Gondolom, lehetnek tulajok is, vagy csak jöttek valakihez. Melyik lépcsőház?
Előzmény: fontanab (986)
fontanab Creative Commons License 2010.07.15 0 0 986


Üdvözlet Mindenkinek!

Friss Fontana lakás tulajdonosa lennék, tegnap vettük birtokba a lakást. A liftben tegnap délután 2 férfival és egy hölggyel utaztam, az egyik úriember 100% roma volt, a másik kettő is nagyon valószínű. Igen erősen érdeklődtek afelől, hogy ott lakom-e (többször is rákérdeztek), a kérdésem az lenne, hogy vajon tulajdonosok, vagy ilyen könnyű bejutni a házba?
ZRobi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 985

Használja már valaki a mennyezeti hűtést??

Elárulná, hogyan lehet életre kelteni???

Redondo Creative Commons License 2010.07.13 0 0 984
Megjelentek a UPC-s szórólapok a lépcsőházakban, ezek szerint lehet velük szerződni?
corvinallee Creative Commons License 2010.07.13 0 0 983
Liquidz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 982
Az a gáz, hogy magával a szerződéssel vágják át az embereket, mivel az van bazijól megírva. Onnantól már jogszerűen járnak el, velünk szemben tuti. Feltételezem, hogy az alvállalkozókkal is, talán ezért nem kaptak még pert a nyakukba.

Nem tudom, menniyre emlékeztek a részletekre, de már a lakásérdeklődés bejelentésekor és kifizetésekor aláiratták veled a papírt, hogy te majd aláírod az előszerződést (amúgy bukod a pénzed), amiben az volt, hogy aláírod a teljes szerződést (amúgy bukod az előszerződést), amiben az volt, hogy átveszed a lakást és csak az alvállalkozóhoz fordulhatsz garanciális problémák miatt.

Azt sem hiszem, hogy a zsebpénz rosszul jönne a döntéshozóknak.
Előzmény: corvinallee (979)
corvinallee Creative Commons License 2010.07.13 0 0 981
És hasonló átb...ási koreográfia körvonalazódik a közös költség ügyében.

ld. Ixion szomszéd 944. számú bejegyzését
Liquidz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 980
Ja ja kösz a cikkeket....
Hát nem azért, de nem hinném, hogy az építőipar 90%-a azért dolgozik, hogy csődbe mehessen. Ki fog ezek után velük dolgozni?? Simán jó lenne megbízniuk egyetlen céget, hogy tolja fel az egész sétányt, a nagy beruházás miatt nekik is olcsóbb, és az emberek se köpik le őket.

Arra várok, hogy eltűnjön a Pedrano, így ne lehessen garanciát érvényesíteni. Legyen mondjuk január, amikor már átadták a city gardent? Vagy elég februárban?

Vajon ki fogja előbb meglincselni az illetékeseket?
Előzmény: Ixion77 (974)
corvinallee Creative Commons License 2010.07.13 0 0 979
A legjobban ez a mondat tetszik:

"A Futureal határozottan visszautasította a vállalkozók által vázolt kisemmizési koreográfiát."

Mi is vázolhatnánk egy vevő-átb...ási koreográfiát.
Liquidz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 978
Nefürgyélle-tabla?

Attol hogy egyesek nem tudnak vigyazni a kozossegi ertekekre, nem szukseges, hogy figyelmeztetesekbol alljon az egesz placc, az olyan csunya (hangoskodni, fure kutyat vinni, nyitottablaknal diszkozni, szokokutba folyekony szappant onteni, dudalni a miniutcakban, ....). Inkabb siman alkalmaznek olyan szekuritiket, akik masodszorra fultovoncsapjak az ilyeneket.

Amugy meg az Aeon Fluxban vannak ilyen automatikus nyilkilovo novenyek, telepithetnenk parat ide is.
Előzmény: zero 4 hero (976)
corvinallee Creative Commons License 2010.07.13 0 0 977
Nem vagyok egy Széles Gábor fan és nem tartozok a Magyar Hírlap lelkes olvasói közé, de inkább tartom igaznak a

Magyar Hírlap cikkét

mint a Futóék kiigazítását, magyarázkodását.


zero 4 hero Creative Commons License 2010.07.12 0 0 976
Ha kiteszel egy tablat, hogy a szokokutban furdeni tilos, akkor a biztonsagi or joggal keri szamon barkin, hogy a szokokutban furdik. csak akarat kerdese.
ZRobi Creative Commons License 2010.07.12 0 0 975

Hát ne is csináljanak a retkeknek ingyenmosodát...

 

Gyerekek...ezek a cikkek kib***ott durvák...hihetetlen...

 

Ez tetszett a legjobban:

Futureal csoport az érvényesített kötbért a félkész épületek befejezésére, a lakások vevőinek fizetendő késedelmi kötbérre, továbbá a bankoknak fizetendő többlet kamatra fordítja.

Előzmény: Ixion77 (974)
Ixion77 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 974
Talán mert nagyon bügösödött. Vagy mert állítólag a szotyisok odajártak családi sziesztázni.


Áll a bál a cégek közt:
Felszámolások sora a Futureal miatt?

A Futureal szerint a Magyar Hírlap találja ki az egészet:
... Futureal csoport az érvényesített kötbért a ..., lakások vevőinek fizetendő késedelmi kötbérre, ... fordítja
Előzmény: zero 4 hero (973)
zero 4 hero Creative Commons License 2010.07.12 0 0 973
En azt nem ertem 40 fok melegben miert nem megy a szokokut... 10 fokban meg ment.
ZRobi Creative Commons License 2010.07.12 0 0 972

A szúnyogokat összegyűjtöttem, viszem át Neked mindet.

 

 

Kinek kell bejelenteni, hogy a  (B)lift összevissza működik és a garázsban folyik a szennyvíz???

Közös képviselet vagy viv az illetékes??

Előzmény: Liquidz (971)
Liquidz Creative Commons License 2010.07.09 0 0 971
szűnyög? hátööö bocs, összeállítottam egy kísérletet a téren hevenyésző fiatalembereknek, ezek szerint túl jól sikerült :DDD

amúgy ez az info eléggé összevág azzal, amit tapasztaltunk... hisz gyakran semmi ok nem volt az x hetes további késésekre. az ilyesfajta határidőzésbe mindig mindenki belebukik.... hát hogy dolgozzak, ha nem tudjam, mi kell???
Előzmény: ZRobi (968)
ZRobi Creative Commons License 2010.07.09 0 0 970
hágy=hány
Előzmény: ZRobi (969)
ZRobi Creative Commons License 2010.07.09 0 0 969

Köszönjük az újabb elgondolkodtató cikkeket!

 

...ki tudja, hágy amúgy is sz*r helyzetben levő építőipari vállalkozást tönkreb*sztak ezek...:(

Előzmény: Ixion77 (963)
ZRobi Creative Commons License 2010.07.09 0 0 968

A felsőbb emeleteken is jól hallani a visszhangnak köszönhetően.

 

Szúnyogok honnan a p*csából jönnek ennyien???

Nem messze a  környéken ismerősöknél egy darab sincs...

Előzmény: PixellRS (966)
Liquidz Creative Commons License 2010.07.09 0 0 967
Hát ja, ja..
Előzmény: PixellRS (966)
PixellRS Creative Commons License 2010.07.09 0 0 966
Elsőn - túl közel van a földhöz, ugye.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!