Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2023.07.18 0 0 1462

Lassan második éve volt a proszti eltávolítás.

Psa figyelve van, eleinte kéthavonta, most már sűrűbben.

Márciusban 0,039, június 0,4,  tegnap 0,45.

A dokim aug elején jön, akkor viszem neki az eredményt. Lehet találgatni, hogy mit fog dönteni?

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.14 0 0 1461

Szia!

Kitartás az ismerősnek. Én az első két hétben csak a lineáris gyorsító működését tanulmányoztam. A vége összeszorított fogakkal ment. Mindenesetre amíg "kurativ" kezelést kap, addig van remény. 

A hormonnál nálam 1/2 év után injekciót váltottak, (pedig nem panaszkodtam, a mellékhatás jár) és mások a mellékhatások.

De a leírtak fele megvan. Remélem Ő szerencsésebb. 

Neki duplán szorítok!

Jó egészséget mindenkinek!

Dagadt

Előzmény: michel50 (1460)
michel50 Creative Commons License 2023.07.14 0 0 1460

Szia!

Köszönöm párom nevében is a jókívánságot, reméljünk úgy lesz. Olvasgatva a bejegyzéseidet nagyon igazságtalan, hogy 11-es PSA-val milyen rossz az eredmény. Van egy barátunk, akinél tavaly decemberben (szintén tünet nélkül), egy menedzserszűrésen 69-es PSA-t mértek, és sajnos neki hasonló eredményt hozott az MR, a biopszia a csontscan, mint neked. Egy hónapja kapja a hormont és tegnap kezdte meg a 28 napos sugarat. Még eddig nem számolt be mellékhatásokról, de nyilván lehet rá számítani. Páromnak a műtét után 5 héttel 0,02 volt a PSA. Én azt hittem, hogy kisebb érték lesz, mert olvastam 0,003-ról is. Nem tudom, hogy ez még csökkenhet-e.

Jó egészséget, további javulást

Előzmény: Dagadt_58 (1459)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.14 0 0 1459

Szervusz!

Jó egészséget a párodnak! Hatalmas valószínűséggel teljesen "meggyógyult" és az egész csak egy múló "kellemetlenség". 

Ez bizonyítja, hogy a PSA mennyire nem mérvadó, pedig azt tekintik az alapnak. (És ezért nincsenek szűrések!) Nekem már 11,67-nél tokáttörés, helyi áttét, műtét kontráindikált. Glaeson 4+5.

Nagyon sok, probléma és mellékhatás-mentes boldog évet kívánok Nektek!!!!

Dagadt

Előzmény: michel50 (1458)
michel50 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 1458

Leírom a párom "esetét", hátha érdekes lehet lehet annak, aki mostanában szembesült ezzel a bajjal... A párom 60 éves, és 2019-ben egy rutin vérvizsgálaton a PSA 6,2 volt. Semmiféle tünetet nem produkált, az orvos azt mondta 2 -3 havonta méresse a PSA-t és ha emelkedik, akkor jelentkezzen. De jött a COVID, no meg a trehányság, és tünetek változatlanul nem jelentkeztek. Unszolásra 2023 márciusban vérvizsgálat, és a PSA 21,3 lett. Március végére túl volt az MR-en és a biopszián, ahol megállapították a rákot (Glaeson 3+4). A csontizotópos vizsgálat áttétet nem mutatott, az MR lelet szerint a környező szövetekben sem volt észlelhető áttét. Megkérdezték, hogy mit szeretne: sugárkezelést, vagy műtétet? Egy hétig rágtuk a csontot, kiolvastam minden ezzel kapcsolatos (hitelesnek tekinthető) cikket, megkérdeztünk minden elérhető orvos ismerőst. A műtét mellett döntöttünk. Egyértelművé vált számunkra, hogy a Jahn Ferenc kórház ma az egyik urológiai fellegvár, ahol a robotos műtéteket végzik. Tenke professzorhoz bekerülni szinte lehetetlen, illetve 3-4 hónappal késlelteti a megoldást. Ugyanakkor (ahogy ez más nagy nevű és tudású professzorok mellett is) remek orvosi gárdát alakított ki maga körül, tehát úgy gondoltuk, hogy nem kell a Professzor úrhoz ragaszkodnunk. Így is tettünk. Részletekkel nem untatok senkit, a lényeg, hogy 2023.06.5-én az Onkológián da Vinci robottal, egy Jahn Ferences orvos műtötte. A hétfői (6 órás) műtét után szerdán (!) reggel hazaengedték. Katétert szombaton vették ki. Szerencsére egyáltalán nem viselte meg a műtét, már dolgozik (szellemi munka, nem kétkezi). Nagyon izgultunk a műtéti szövettan miatt, mert azt mondta az orvos, hogy attól függ, kap-e utókezelést (sugár és/vagy hormon). Pár napja jött meg az eredmény, és minden teljesen negatív. Nem volt áttét a nyirokcsomókban, a sebszélek is rendben voltak. Tegnap volt kontroll, a doki csinált egy hasi ultrahangot és minden rendben volt, kivéve, hogy a vesén látott néhány cisztát. Ez nem ritka, de ő azt mondta, hogy biztosra akar menni, és ezért csinálni fognak (augusztusban) egy teljes hasi CT-t. Hát így volt. Szívesen válaszolok, ha van kérdés, mert tudom mennyire idegőrlő, amikor sötétben tapogatózunk...

devzero Creative Commons License 2023.07.11 0 0 1457

Robotsebészet Magyarországon, dr. Tenke:
https://www.youtube.com/watch?v=Q8a3HTLlp5w

Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.07.04 0 0 1456

Ja, persze nem tudtam, hogy hol laksz, optimalizálni kell a lehetőségeket.

Az OEP fizeti a műtétet és a normál kórházi ellátást.

 

Előzmény: sorstárs666 (1454)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 1455

Igen, megpróbálok én dönteni a kapott információk birtokában.

 

üdv

Előzmény: Dagadt_58 (1452)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 1454

Szia!

Igen, megpróbálok több dokival is beszélni, de a végtelenségig az sem mehet, mert 1-1 ilyen konzultáció is pénzbe kerül. Nem beszélve arról. h nekem egy pesti út 500 km. Jó, az ember az egészségéért sokat áldoz, de a határokat is ismerni kell.

A Da Vinci műtétről mit tudtok, az OEP támogatja?

 

üdv.

 

Előzmény: Optimista hajótörött (1453)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.07.03 0 0 1453

Remélem nagyobb sikerrel jársz, mint én.

Én ugyanis a Klinikán kezdtem a kiképzést, ott a műtét vagy a sugár közül választhattam.

Mivel ott nem sugaraznak, átmentem az Onkológiára körülnézni. Ott mindkét opció helyben van. A sugarasok korrekt módon fogadtak, rektális ultrahang után a végeredmény Brachy vagy Kiber. De még mindig ott lóg a levegőben a műtét.

Gondoltam, ha már ott vagyok, beugrok a műtéti részlegre is. Három órás ambuláns várakozás után bejutottam az osztályvezető dokihoz, aki történetesen a Da Vinci műtéteket is végzi - milyen szerencse, gondoltam. Az örömöm nem tartott sokáig, hallván, hogy mi az előéletem, szabályszerűen leordította a fejemet, hogy mit képzelek én, látom, hogy mennyien várakoznak kint, neki nincs ideje másodvéleményekkel foglalkozni. Ez eltartott vagy 10 percig, ennyi idő alatt a leleteimet is átnézhette volna és egyikünk sem idegesítette volna fel magát. A kint várakozók rémült szemekkel lesték, ki lehet az a fickó, aki így fel tudja borzolni a kedélyeket.

Aztán később más forrásból tudtam meg, hogy az ún. onkoteam csak az után jön össze, ha már Te konkrétan eldöntötted, hogy műtétre mész, holott sztem az lenne a logikus, hogy előzetesen segítsen a döntésedben.

Egyetértek Veled, kérdezz meg minél több dokit, sok sikert a döntésedhez és eredményes gyógyulást!

 

Üdv 

 

Előzmény: sorstárs666 (1451)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1452

Szia!

Jogszabályok szerint egy ún. onkoteam megvitatja a beavatkozási lehetőségeket. Nálam ilyen tudtommal nem volt, hacsak az nem, hogy két kezében két fecskendővel, fülén egy mobillal megbeszélte, hogy megkezdi a hormonterápiát. 

Mint lentebb olvasható, előfordul, hogy bár a szerv már nincs, néhány ráksejt műtét elött vagy közben meglépett, valahol megbújt, és évek múlva beindult.

Nem irigyellek a döntési helyzet miatt, ha egyáltalán Te dönthetsz.

Jó egészséget!

Dagadt.

Előzmény: sorstárs666 (1451)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1451

Sziasztok!

No most ott tartok, h szeptember közepére meg van az időpontom a proszti műtétre, de azt mondta a doki, h előtte 1 héttel bármikor visszamondhatom ha mégis más lenne. Ugyanis augusztus közepére a pesti  Onkológiára is bejelentkeztem egy konzultációra. Több szembe több csipa van, szokták mondani. Más szakembereknek a véleményét is meg szeretném hallgatni.

A háziorvosommal is konzultáltam, de Ő nagyon óvatosan fogalmazott, szerinte ami nincs ott, azzal már nem lehet baj, de egyik irányba sem akart taszítani. Valamennyire hajlok is rá, aztán majd meglátjuk.

 

Előzmény: Optimista hajótörött (1438)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1450

Szia!

Én is kíhúztam katéter nélkül, Neked meg már nincs prosztatád, ami begyulladva összenyomná a csövet. Szerintem Neked nem kell ezzel számolnod!

Jó egészséget!

Dagadt

 

Előzmény: Diótörő (1449)
Diótörő Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1449

Hát engem a kutya sem kérdezett, hogy mit is akarok. Hét hónapnyi katéter után én csak szabadulni akartam a tökömből kilógó makaróni vastagságú ereszcsatornától :-)

Jött is a teljes proszti eltávolítás ( prostatectomia vagy mi a szösz ) Mellékhatás semmi, majd mivel 5 %-a rákosnak bizonyult, ami a felszínt is elérte, jött a hormon kezelés ( Bicalutemide ), mellékhatás ismét semmi.

 Aztán Onkológiai Intézet, megegyezéssel hormon elhagyva, PSA kéthavonta nézendő.

Március 0,039. május 0,4, emelkedik, tehát egy hónap múlva kell mennem. Várható a sugarazás, ami tudtommal szűkülettel járhat, amitől majrézok, mert a műtét után már volt egy hólyagnyak szűkület műtét, de ez nem volt veszélyes, katéterrel valamit kikotort a doki. Szóval az újabb katéter viseléstől félek a legjobban, fosás, sűrű pisilés jöhet, majd hordok pelenkát. Ja és közben tiprom a 74-ket. Eddig CT, MRI,csontizotóp semmi áttét, úgy hogy csak ne szóljak semmit.

Folyt köv valamikor :-)

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1448

Szervusz!

Zárójelben megsúgom, én is azt tenném, de nekem nem volt választásom!

Jó egészséget, és jobbulást!

Dagadt

Előzmény: bazilidesz (1447)
bazilidesz Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1447

Kedves Dagadt,

Köszönöm a megosztott információkat, kitartást és jobbulást kívánok.

Én a műtét mellett fogok dönteni, elég bíztató dolgokat olvastam a robot támogatott műtétekkel kapcsolatban.

Üdv.

Bazilidesz

Előzmény: Dagadt_58 (1446)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1446

Szervusz!

Nem a prosztatám a probléma. Azt helyben megsütötték. Ki lehetne venni, de az már csak egy összeégett belsőség. A szervezetemben szétszóródott ráksejtek továbbélésétől tartok. Mivel volt tokáttörés, ennek valószínűsége nagy. A hormonterápia ezeket a sejteket "fogja". De ezek a sejtek előbb-utóbb kasztráció rezisztensek lesznek, és "beindulnak". Letöbbször csont-, vagy tüdőrák formájában. 

A hormonkezelés mellékhatásairól pedig olvashatsz, mind megvan. Nekem 3 évre írták ki. Kérdeztem, hogy utána a mellékhatások megszűnnek-e, remélhetőleg volt a válasz. Mondtam "azt meg is kell érnem!", erre nem volt válasz,csak csönd.

Ennyi, remélem tudtam segíteni!

Dagadt

 

Előzmény: bazilidesz (1445)
bazilidesz Creative Commons License 2023.07.01 0 0 1445

És ezt meddig lehet?Van mellékhatása a kezelésnek? Előbb-utóbb nem műtét lesz a vége?

 

Előzmény: Dagadt_58 (1444)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1444

Szia!

Szerintem hasonló cipőben járunk, csak én Gleason 4+5-tel, helyi áttéttel. A Doki meglátta a szövettani leletet, azonnal, két kézzel egyszerre két indító hormoninjekciót nyomott a hasamba.

Fél éve kapom, (közben némi sugárkezelés), hát nem egy sétagalopp. Viszont a PSA-m nem mérhető. Valamit valamiért. 

Nem irigyellek, Neked kell dönteni. Egy tény, én még katéterszűz vagyok, és még nem kellett pelenka. És minden este otthon aludtam. 

Dagadt

 

 

Előzmény: Bazilides1 (1442)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1443

Hát egyik kezelés sem fáklyásmenet.

Mindenesetre nyertél egy pár hónapot, lehet, hogy a hormontól visszafejlődik, sztem a műtét a legdrasztikusabb.

Sajna mindegyiknek vannak kellemetlen mellékhatásai.

Előzmény: Bazilides1 (1442)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1442

A Dél-pesti kórházba lenne a műtét.

De most felhívtak az onkológiáról és azt ajánlották, hogy először is legyen egy hormon kezelés. Majd egy fél év múlva meglátjuk, hogyan alakul.

Hát nem könnyítették meg a döntésem.

Előzmény: Optimista hajótörött (1441)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1441

Szia!

Jelenleg a Da Vinci képviseli a világszínvonalat.

Szerintem az a néhány hét várakozás megérné.

Melyik kórházban csinálják? Úgy tudom csak a Klinikán, az Onkológián, a Dél-Pestiben és Pécsett van ilyen.

Előzmény: Bazilides1 (1439)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1440

Újabban többen is írták itt, meg hallom máshonnan is, hogy rákos prosztit egyre gyakrabban inkább sugarazzák, miközben régi gyakorlat volt, hogy kivágni tövestől és ami bent marad, azt lehet még valamivel pusztítani.

 Na most e mögött nem az van, hogy a sugár gyakorlatilag ingyenes, bejön a beteg, megkapja a sugarat és megy. Max. költség az áram, meg egy-két ember.

A műtét meg a teljes asszisztencia, meg 2-3 hét kórház stb.

Spórolnak rajtunk ? Na rajtam már nem :-)

Bazilides1 Creative Commons License 2023.06.29 0 0 1439

Sziasztok!

DA Vinci műtét időpontra várok (Gleason 3+4, PSA 7, tokáttörés jelével). A csontszkenner és PSMA PET CT eredmény negatív.

Van-e valakinek Da Vinci-s tapasztalata felépüléssel, műtéttel kapcsolatban. Sima laparoszkópos műtétre egy héten belül lenne időpontom, a Da Vinci kb. július vége vagy aug eleje. Mit tanácsoltok?

Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.29 0 0 1438

Szia Sorstársam!

 

Hasonló cipőben járok én is.

Ezeket a kezeléseket nagy biztonsággal az Onkológián csinálják.

Nekem is két verziót említettek, de a 25 alkalmas alacsony dózisú nem volt benne.

Nálam a Brachyterápia és a Kiber kés jött szóba, mellékelem ezeknek a részletes leírását, szerintem ne a dokira bízd, hanem Te döntsd el, hogy Neked melyik a szimpatikusabb, ha ezt egyáltalán lehet mondani. Sajna a mellékhatások azonosak.

Mindenesetre a művelet előtt még végeznek egy rektális ultrahangot, ami valamilyen támpontot ad a választáshoz, ill. egyáltalán alkalmas-e proszti állapota a módszer alkalmazázásához.

 

https://onkol.hu/betegeknek/fekvobeteg/sugarterapias-kozpont/

 

Üdv és sok sikert!

Előzmény: sorstárs666 (1436)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1437

Szia!

Fogadd őszinte irigykedésemet!

Mindent megtudsz a daganatok.hu honlapon. Brahyterápiát az Onkológián (Kékgolyó u.) csinálnak. Ahhoz be kell feküdni. Szerintem azok döntsék el mi legyen, akik mindig ezt csinálják. Nálam nem volt választás.

Dagadt

Előzmény: sorstárs666 (1436)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1436

Sziasztok sorstársak!

Olvasgatom a fórumot, mert én is uebben a cipőben járok. 66 éves vagyok. Kb 10 évvel ezelőtt egy más jellegű hasi UH vizsgálatkor észre vette a doki, h a prosztatám meg van nagyobbodva. Tüneteket azóta sem érzek. Kb 2 hónapja a háziorvosom tanácsára felkerestem egy magán urológiát. Meg is lett az eredménye. Ő is megvizsgált UH + tapintás és vérvétel . A PSA érték 13,7 lett. Ezt követően egyből javasolt egy biopsiát. Mondta, h nem érdemes "maszatolni" a CT, MR ... . mert ez biztosabb. Úgy is lett. A kórházban foglalt időpontot, megcsinálta. 12 mintavételből 5-ben roszzindulatú daganatot állapítottak meg, ami 3+4 és 4+3 értékűek voltak. Ennek hatására küldött CT-re, MR-re és csontizotóp vizsgálatra az esetleges áttétek miatt. Szerencsére ezek negatívak lettek.Tokon belül van a "baj".

Most itt tartok. Tüneteim annyi, h vizelet 1-1 alkalommal 2-3 dl lehet ahogy saccolom. Elakadás soha nem volt, éjszaka ha este10 körül elintézem, akkor kibírom reggelig. Hogy a gyulladásokat elkerüljem, minden nap megiszok 1,5-2 l vizet, h a vizeletem egészen víztiszta legyen, (öblítem a hólyagot) Konzultáltam a dokival az eredmények ismeretében a további lehetőségekről. Ami kpl proszti műtét vagy sugár lehetséges. A sugárnak 2 típusát ismertette: az egyik 25 esetes alacsonyabb dózísú, de nagyobb területet átfogó, a másik valami prosztatába beültethető, 4-5 alkalmas intenzívebb valami, amit pontosabban tudnak pozícionálni és csak Pesten csinálják. Igazából ezt nem is értettem. Erről tudtok e valamit? Vagy esetleg átesett e már ezen valaki? Melyik kórházban lehetséges ez, milyen mellékhatásai, esetleg veszélyei vannak?

 

Jó egészséget mindenkinek,

üdv.

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 1435

Szia!

Én BKV-ztam. (Pesti vagyok.) Pisilés otthon, azután ott elötte, azután otthon. Az összes bevásárlóközpont összes wc-jét felfedeztem. Túléltem, és már minden OK! (Kopp-Kopp).

Dagadt

Előzmény: Bekecs68 (1430)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 1434

Szevasztok!

Nem mindegy kinek mennyi van még a prosztatájából! Én ma voltam vérvételen, így, hogy totál szétlőtték a prosutatámat, <0.09 érték jött ki. Nem az érték számít! Amíg csak nagyobbodásra gondolták a dokik,  a 7 érték is belefért. Akinek teljesen kivették a 0.0 az igazi. 

A gyors növekedés az igazi probléma. 

Dagadt

Előzmény: Diótörő (1431)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.20 0 0 1433

Egy hónap múlva kell mennem PSA-ra, akkor majd meglátjuk.

Nyilván jönnek a sugarak:-(

Előzmény: Bekecs68 (1432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!